Voorzitter FA wil beloning voor terugvinden voetbalcup Ruim tweehonderd amateurs in ronde van Noord-Holland Flamingo's voor lastige opgave; White Stars verdedigt positie haar journaal „INTERCONTEX" anders dan andere Achtkampen tafeltennis in Heemskerk Kapers op de kust voor schippersknecht Geschenken voor hondje Pickles Sterk spel van kadrist Foeken Onderzoek naar gangsterpraktijk in bokssport Korfbalderby Animo Ready- Oosterkwartier Internationale textiel-vakbeurs constante kwaliteit DONDERDAG 31 MAART 1966 25 Zeer verbaasd en teleurgesteld is op het ogenblik de 26-jarige schip persknecht David Corbett, wiens hondje Pickles in de voortuin van zijn huis al snuffelende de verdwe nen gouden wereldvoetbalbeker bloot woelde. Corbett, die tenslotte de be ker vond, meende uiteraard in aan merking te komen voor de beloning van 3000 pond 30.000) uitgeloofd door de verzekeringsmaatschappij. Maar hij kreeg gisteren een onver wachte concurrent in Joe Mears, voor zitter van de Football Association en van Chelsea, die op zijn beurt aan spraak op het bedrag heeft gemaakt, omdat hij de politie op het spoor bracht van de man die van de dief stal wordt verdacht en zich nu in ar rest bevindt. <- Zege Gherie Spencer Hockey-bondsteam l'®8 SC Haarlem toernooi officieuze opening van Haarlems honkbalseizoen Studententeam België gelijk tegen Nederland (Van onze correspondent) De verdachte had per anonieme brief en telefonisch contact met Mears gezocht om een losgeld te ontvangen. Maar hoe wel na de arrestatie van de man de politie kennelijk op diens aanwijzingen naar de beker ging zoeken, was het Cor- (Van onze biljartmedewerker) Gisteravond is in de De Houtpoort (Haar lem) het jaarlijkse libre-toernooi voor kaderspelers aangevangen. Foeken uit Egmond aan Zee imponeerde met sterk spel. Zijn eerste partij won hij in drie beurten van C. Broertjes. In de derde beurt liep hij precies het biljart in de rondte en hield de ballen, hoewel niet geheel a l'Américaine, aan de band en scoorde een serie van 343. In zijn tweede partij deed hij er 10 beurten over met een serie van 287 in de 9e beurt. Ook Chr. Nobels zette zijn twee partijen in winst om, met een hoogste serie van 213 in zijn tweede partij. De uitslagen luiden: Pickles krijgt volop geschenken. bett die de cup vond. Hij zegt over Mears' aanspraak: „Het is niet te gelo ven. Ik had nooit gedacht dat er moei lijkheden zouden zijn. Toen ik hoorde dat Mears naar het bedrag dong was ik ge heel van mijn stuk. Eerst dacht ik dat het alleen maar een grap was. Toen dit niet zo bleek te zijn, was ik er kapot van. Ik kon gewoon geen woord meer uit brengen". Corbett, die overigens nog altijd hoopt dat hij de beloning toch zal krijgen, moest ook nog een slag incasseren van de acteur en Fulham-voorzitter Tommy Trinder, die 1000 pond had uitgeloofd voor degene die hem de beker zou over handigen. Omdat Corbett de cup naar de politie had gebracht en niet naar Trinder, komt hij volgens de laatste niet voor de beloning in aanmerking. Corbett heeft ook andere personen, firma's en instellin gen maar gebeld om te informeren wat zij zouden doen. In totaal was er 6500 pond 65.000) voor de vinder van de be ker in uitzicht gesteld. Zonder Trinders bijdrage is dit bedrag nu 5500 pond. De vinder kan zich in elk geval troos-' ten met de gedachte dat zijn hondje Pickles een beroemdheid is geworden. Het is reeds voor televisiecamera's ver schenen en zal binnenkort in een film optreden. Pickles werd al voor een flink bedrag verzekerd. Corbett kreeg zelfs het aanbod om het hondje op tournee te la ten gaan in een musical. Een dame heeft de Corbetts een pond (f 10) gezonden voor een nieuwe halsband en leidsel, te gebruiken als Pickles een speciale belo ning van de nationale vereniging voor hondenbescherming in ontvangst gaat nemen (wegens „het redden van de Brit se eer"). Een fabriek van hondenvoedsél heeft aangeboden Pickles voor een jaar kosteloos van hondenvoer en biscuitjes te voorzien. Karman 251 12 87 20.91 0 Nobels 350 12 213 29.15 2 Broertjes 280 13 80 21.53 0 Nobels 350 13 109 26.92 2 Foeken 350 10 287 35.00 2 Doves 67 10 25 6.70 0 Foeken 350 3 343 116.66 2 Broertjes 84 3 52 28.00 0 Perukel 350 10 136 35.00 2 Lunenburg 199 10 58 19.90 0 Perukel 350 7 167 50.00 2 Kiekens 349 7 258 49.85 0 Hedenavond worden de partijen voort gezet. De uitslagen van Se gisteren gehouden drave rijen en rennen te Duindigt luiden: Raaphorst-prijs: 1. Eric Kinley (Van Leeuwen); 1. Diana Quinte; 3. Erota. Toto: win. 1,40, pl. 1 1,30. 12,70, 1.20, koppel 15,10, cov. 172,90. Overvoorde-prijs: 1. Eiko T. (Harmsen); 2. Dita Pluto; 3. Double's Dochter. Toto: win. 1,10, pl. 1,10, S 2,—, f 1,50, koppel 5,20, cov. 4,90, trio 96,60. Zorgvliet-prijs: 1. Cherie Speencer (Wagenaar Jr.); 2. Aristo Scotch; 3. Zambesi. Toto: win. f 4_, pl. 2,20, 2,—, 5,10, koppel 4,30, cov. f 5,40. Trial Stakes: 1. Happy Jinks S. (Van Dijk); 2. Lydia; 3. Molvedo 2, Toto: win. f 3,pl. 1 1,60, 1,50, koppel f 4,90, cov. 3,60. Sylvia-prijs: 1. Bebe-Boo (Kammerzelt); 2. Blizzard; 3. Quelle Musique. Toto: win. 23,50, pl. f 2,70, 1,60, 2,—, koppel f 76,90, cov. 3,70. Swashbuckler-prijs: 1. Fair Quota (Van Dijk); 2. Osman; 3. Willibald. Toto: win. f 3,—. pl. 1,50, f 3,50, koppel 10,—, cov. 3,70. Totalisator-omzet 135.285,50. Voor de 21ste keer organiseert de Zaan- landse wielerclub „Door Training Sterk" op zaterdag 2 april de ronde van Noord- Holland. Voor deze „klassieke" wegkoers bestaat onder de amateurs altijd veel be langstelling en ook nu weer heeft men noodgedwongen tot selectie moeten beslui ten. Zo'n honderd liefhebbers moesten worden afgewezen. Er gaan niettemin twintig door sponsors geadopteerde ploe gen van zes man, waaronder opnieuw een Belgische en Duits team, met meer dan tachtig individuelen in Neerlands smal ste provincie aan de slag. Het startschot wordt 's middags om half twee op de For- tuinweg in Zaandijk gelost door Kurt Vyth. Onder de deelnemende amateurs be vinden zich vrijwel alle vaderlandse favo rieten, zoals op de eerste plaats Eddy Beu gels en verder Ottenbros, Tiemen Groen, De Wit, Serpenti, Duindam, Van Hest, Koel, Hoogerland, de nationale wegkam- pioen Eef Dolman, André van Middelkoop Brouwer, Bregman, Schouten, Pierre Pel- Wagtmans, Kloosterman, Boode, Van Seg- gelen en de Caballero-rijders Ted Blom, Jan v.d. Horst, Henk Vogels, Wil Ge- raeds en Gerard Vianen. Alleen Harry Steevens en Daan Holst zijn niet van de partij. Zij nemen op die dag deel aan een koers in Engeland. De Duitse ploeg wordt gevormd door Dieter Leitner, Hel- muth Friederizie, Martin Gombert, Ludjo Jobs, Werner Ertol en Erwin Derlick. De namen van de Belgen zijn nog niet opgegeven. Het zijn in ieder geval ster ke rijders van de „Dijlespurters" uit Me- chelen. Ook de namen van de twee deel nemende militaire ploegen zijn nog niet bekend. De Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" neemt eveneens met en voltallige ploeg van zes man deel, t.w. Van der Berg, Janssen, Tjoelker, Van Lierop, Van der Reep en Stroombergen. Onder de individueel ingeschreven ren ners bevinden zich onder meer de Haar lemmers Aldershof, Koelemij, plus Rein Otte en Sminia, de Kennemerlanders Aad Duyker, Van der Winden, Timmer, Van Borre en Aartsen met Zuiderduin uit Lis De route voert in grote trekken van Zaandijk over Assendelft, Beverwijk, Heemskerk, Egmond, Bergen, Schoorl, dam, Medemblik, Enkhuizen, Hoorn, Beemster, Purmerend, Landsmeer en Oostzanerdijk naar de Prins Hendrikkade in Zaandam. Een afstand van 167 kilo meter. De renners worden omstreeks half zes aan de finish verwacht. Een dag na de grote ronde, zondag 3 april, wordt er in Zaandam een internatio naal criterium gehouden voor amateurs, nieuwelingen en aspiranten. Er zal dit maal geen klassement over beide koer sen worden opgemaakt. (Van onze basketbalmedewerker) Terwijl concurrent Herly dat enkele wedstrijden meer gespeeld heeft, dit week einde niet binnen de lijnen komt, wacht Flamingo's weer een lastige uitwedstrijd. De Haarlemmers zullen om op gelijke hoogte te blijven zaterdagavond in Am sterdam (8.10 u.) moeten winnen van Blue Stars, dat de laatste weken de aan lacht op zich vestigde door zowel Punch, als SVE te kloppen. Het niet meespelen van aanvoerder Jan Driehuis, uit het veld gestuurd, zal de „sterren" echter geen goed doen. Daarom geloven wij dat Flamingo's zich, ondanks het gemis van Kroder niet zal laten verrassen. Op dezelfde avond vindt in Amsterdam een belangrijke ontmoeting plaats voor de be slissing van de tweede degradatieplaats betreft. Het in opmars zijnde Wilskracht ontvangt dan Wolves, dat zich nog steeds landskampioen mag noemen. Hoe wel het krachtsverschil gering zal zijn menen wij dat de betere mentale instel ling Wilskracht de zege zal brengen. Bij de dames moet HOC vrijdagavond In staat zijn Blue Shadows in eigen huis te verslaan en daarmee haar derde plaats veilig te stellen. In het Haarlemse Krelagehuis speelt White Stars op zater dagavond een belangrijke wedstrijd. Het ontvangt dan om 8.45 de dames van Rot terdam-Zuid waarmee het met een gelijk aantal verliespunten de voorlaatste plaats deelt. Een overwinning van White Stars, met de ontmoeting tegen het heel zwak ke NDH nog voor de boeg, betekent handhaving in de eredivisie en daar houden wij het ook op. Typhoons en HOC ontvangen beide een topploeg uit hun afdeling; Typhoons om 7.30 u. het gelijk met AMVJ bovenaan- staande Vlubbers en HOC het Haagse Su- vriki dat vorige week reeds kampioen werd en daarmee naar de eredivisie pro moveerde. In beide gevallen houden wij het op overwinningen voor de bezoekers. Eveneens op zaterdagavond en wel om 7.30 u. staat er voor Exercitia veel op het spel. Het bezoekende Treffers uit En schedé is eveneens gewikkeld in de in deze afdeling spannende strijd om een plaats bij de eerste vijf. De ploegen staan relatief gelijk en het krachtsverschil zal gering zijn Als Exercitia zich hersteld heeft van de klappen die het de laatste weken moest incasseren, kunnen de pun ten toch naar IJmuiden verhuizen. Voor Haarlem ziet het volledige pro gramma er als volgt uit: Donderdagavond Dames: 7 u.: HCK 2-Typhoons 2; 8 u. White Stars 2-Antilopen; Heren: 7.30 u. Antilopen 2-HOC 3; 8.30 u.: Typhoons 3 Haarlem Cardinals 2; 9.15 u.: Exercitia 2 -Typhoons 2; 9.30 u.; Sea Devils-Akrides Vrijdagavond: Dames 7 u.: Typhoons HOC 4; 8 u.: Akrides-HCK; Heren: 7.30 u.: Flamingo's 3-Schoten; 8.30 u; Sea De vils 2-White Stars 2; 9.15 u.: White Stars Tornado; 9.30 u.: HCK 2-Lisse; Zaterdagavond: Landelijke competitie 7.30 u.: Heren IA: Typhoons-Vlubbers Exercitia-Treffers; 8.45 u.: Dames eredi visie: White Stars-Rotterdam-Zuid; Heren 1 H: HOC-Suvrikri. Een federale jury is woensdag in Chi cago begonnen aan een onderzoek naar de onderwereldpraktijken in de bokssport. Het gebeurt naar aanleiding van het niet doorgaan van het titelgevecht tussen Clay en Ernie Terrell. Er is gesugge reerd dat gangsters van de Cosa Nostra (Amerikaanse maffia) het gevecht wilden controleren en het in New York wilden laten houden. Promotor Bernard Glickman vertelde de autoriteiten dat hij door een gangster was bedreigd nadat de New York Sta te Athletic Commision had geweigerd Ter rell een licentie te geven om daar_ tegen Clay uit te komen. De commissie van haar kant betoogt Terrell de licentie te hebben onthouden, omdat deze connecties onderhoudt met Glickman, die op zijn beurt vaak is ge zien in gezelschap van onderwereldfigu ren. Men beoogt met het onderzoek uit te vinden waarom de onderwereld het ge vecht in New York wilde laten plaatsvin den en in hoeverre de uitslag door gang sters van tevoren zou zijn bepaald. (Van onze korfbalmedewerker) A.s. zondag zal de plaatselijke ontmoe ting in de tweede klasse tussen Ooster kwartier en Animo Ready veel toeschou wers tellen; de eerste ontmoeting op het sportterrein aan de Kleverlaan had een gelijk spel (2-2) tot resultaat. Ook dit maal houden wij het op een puntenverde ling. Watervliet brengt een bezoek aan B.F.C. te Amsterdam, dat niet tot de sterkste twaalftallen behoort: wellicht een kansje op 1 of 2 winstpunten. Ook in de derde klasse staat een min of meer plaatselijke ontmoeting op het program ma: Neptunus uit IJmuiden speelt tegen Oosthoek in het Noordersportpark. De gasten zijn hier favoriet voor de zege. Aurora speelt op eigen veld tegen A'dam Zuid en zal ongetwijfeld winnen, Zaterdagmiddag vindt op het gem. sportterrein aan de v. O. de Bruinstraat van 15-17 uur de wedstrijd Nieuw Flora Kameo plaats. Beide ploegen zijn nog concurrenten voor topploeg Aurora. Wie verliest, verspeelt zijn kans, zodat een spannend duel mag worden verwacht. Het Nederlands heren hockey-bondself- tal, dat zaterdag in Groningen een oefen wedstrijd speelt tegen het noordelijk elftal, is samengesteld uit: Brederode (HHIJC), Terlingen (Amster dam) en Ebbens (Kampong), De Lanoy Meyer (Laren), van 't Hooft (Hilversum) en Elffers (HGC), Thole (Laren), Ter Haar (Hilversum), Frans Spits (Amster dam), Buma (HHIJC) en De Keizer (Bre da). m (Van onze correspondent) In het RAI-gebouw te Amsterdam wordt van 3 tot 6 april de tweede In- tercontex-Amsterdam gehouden, de in ternationale vakbeurs van confectie en textiel die speciaal is gericht op de herfst-wintercollecties 1966-'67. De eer ste Intercontex die in het najaar van 1965 is gehouden, bleek een groot suc ces. Er kwamen 11.000 bezoekers uit alle delen van de wereld. De voor- jaarsbeurs is belangrijk groter dan de vorige. Er zijn thans 185 deelnemers die tezamen 220 huizen vertegenwoor digen .waarvan 66 buitenlandse. In de grote Europa-hal van het RAI- gebouw zal een paviljoen worden ge bouwd waar 16 stoffenhandelaren geza menlijk hun produkten tonen. De lin geriefabrikanten zullen eveneens in een „straat" worden samengebracht. Ook deze maal zal op de Intercontex een show worden gehouden van de meest vooraanstaande modellen die de con fectionairs voor de najaarsmarkt aan bieden. Belangrijk bij de winter-mode van dit jaar worden de kleuren: grij ze tinten, een oker-kleurige tint, een roodkleuren-scala, rookblauw en lever bruin. De textielconsumptie in Nederland beweegt zich nog steeds in een stij gende lijn. Het Centraal Bureau voor de Statistiek becijferde dat de Neder landers in 1964 ruim 4% miljard gul den aan textiel hebben uitgegeven. Wat 1965 betreft zijn inmiddels de pro- duktiecijfers van de dames-confectie bekend. Er bleek een top-produktie van rokken, een ondanks de invoer van blouses uit goedkope landen een bijna verdubbelde produktie van dit artikel. Er was een herstel van de sinds 1962 teruggelopen fabricage van regenkleding. De produktie van mantel kostuums bleek nauwelijks aan de vraag te kunnen voldoen. Ook de foun dation-industrie wist de cijfers te ver hogen. De export in deze sector werd in de afgelopen drie jaren verdubbeld. Een mantel kostuum met vrij lang colbertjasje uit de collectie Irma Spruit. De heuprok heeft galgen. Een voorjaarsjapon van eier schaal kamgaren met zwarte bef in de lage uitsnijding (Irma Spruit). IWWVWVWWWMVVAAAAAAAAWVVWAAMMMVtfiAAAWWVyWVVVVM KAfWIfWWWVMAfWWtfMAfMfWIAftAIWIAAAAAM Advertentie caballero Toneelspeelster en TV-actrice Kitty Courbois 25 STUKS f 1.50 - EEN LAURENS PRODUKT (Van onze honkbalmedewerker) Op zaterdag 9, maandag 11 en zater dag 16 april wordt het SC Haarlem-toer nooi om de J. H. Kuling-beker gehouden. Dit traditionele toernooi geldt al jaren als de officieuze opening van het Haar lemse honkbalseizoen. Het toernooi wordt in het honkbalstadion in het Pim Muiier- sportpark verspeeld. Behalve SC Haar lem nemen deel: hoofdklasser Schoten, eersteklassers HHC, Onze Gezellen en Storks en tweedeklasser ADO. De woensdagmiddag te Deume bij Antwerpen gespeelde voetbalwedstrijd tussen de studentenploegen van België en Nederland is geëindigd in een gelijk spel: 3-3. Met de stevige wind in de rug namen de Nederlanders in de eerste helft een voorsprong van 3-0. (Van onze tafeltennismedewerker) Zondag worden in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk de jaarlijkse achtkampen ta feltennis gehouden. Deze wedstrijden be ginnen te 12.00 uur en zullen tot ca. 17.30 uur voortduren. De volgende spelers en speelsters werden uitgenodigd: Heren 8-sterren J. C. Luining (Togido), Ph. Visser (Prowano), F. Jacobs (Bloe- mendaal), R. Hart (Togido), H. Huideko per en L. Duits (TOG), J. Witteman (TYBB), H.v. Zwol (Togido). Dames 8-sterren R. Klaver, A. Groene- veld (Togido), E. Alles (Doko), G.v.Bee- len (Fusia), M. Peperkamp, M.v. Tol (RKTVU), Th. Vree (Prowano), N. Kos ter (Johez). Junioren 8-sterren R. Blokhuizen (DSB) R.v. Abbevé, E. Koekenheim (Togido), H. Wilmink (Bloemendaal), P. Nota (VTC), K.Nota (RKCTTC). Heren le kl. J. Huybens (Togido), Th. Vermolen (DSB), J.v.d. Dries (Prowano), R. Jacobs (Bloemendaal), J. Wittebrood, A. Winder (Rapidity), G. Boers (Hotac). 2e kl. H. Mooy (RKCTTC), H. Woerde (TYBB), M. Scharroo, S. Swart, Th.Blom (Prowano), J. Peperkamp (RKTVU), J. Langenberg (TOG), C. Visman (VTC). 3e kl. S. Rijpma (TOG), G. Bos (CSV), J. Canjels, J. Loerakker (Prowano), W. de Wit, I.v.d. Ster (Rapidity), P.v.d.Aar (Doko), Th. Bellaart (Johez). 4e kl. G. Klerx, J.v. Dolron (Droste), F. Koops (Sido), J. Juisman (Hotac), E. Wigmans, J. de Jong (TOG). Dames 3e kl. A. Trap (Bloemendaal), P. Borst (RKCTTC), Y. Kroon-v.Diest (Bloemendaal), G. Blokker (Meertref- fers), M.v. Veen (VTC), B. Fijnheer (VGZ), S. Weeteling (PVFNO), M. Ver straten (TCD). 4e kl. J. Sibeyn, Tr. v. Westerlaak (GTTC), R.v.d. Eng (RKXTTC), C. Cas- tien (HBC), A. Groenewegen-v. Wijk (HBC), M. Arends (Dss-Oranje-Zwart), G. Keur (HBC), J. de Groot (Johez). Junioren 2e kl. J.v. Onselen, H. Nieu- wenhuis (VTC), N. Hooyer (Sido), P. Weijde, T. Venneker (DSS+OranjeZwart) J. Dijkzeul (GTTC), M.v. Eyndhoven (Bloemendaal), D. Snel (Rapidity). 3e kl. P. Rademaker (RKCTTC), H. Damen, M. Bonsel (DSS-OranjeZwart), J. Bronsveld (VTC), J. Schram (Rapidi ty), P. Huizinga (Sido), W. Booms (HBC), P. Wielaart (TOG). VOLLEYBAL. Het Nederlands volleybal jeugd team zal van 6 tot en met 9 april deelnemen aan een internationaal jeugd volleybaltoernooi. De ploeg, die wordt ge traind door Henk Hoogerwaard ziet er als volgt uit: R. Barendsen, W. Kamphuis, L. Koningsveld, K. Mienis, E. Mondriaan, K. de Munnik, D. Stubbe, R. Taekema, R. Valkenburg en P. Zandvliet.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 25