H. Koekoek verslagen in Kamer - melkdebat Margriet trouwt dit jaar nog niet w M Minister staat geheel achter burgemeester Van Hall en het politie-optreden en bondig I DRAKACEL Tegen argumenten van minister Biesheuvel kon hij niet op Minister Suurhoff in ziekenhuis Benzinepomp voor zelfbediening A Mr. Van Hall verbiedt demonstratie tegen politieoptreden Verzending van zeepost Heerlense munten te koop voor 15.000 Maart brak record; sinds 1899 niet zo weinig zon Onderzoek naar falende stem- machines Onstandvastig WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE DONDERDAG 31 MAART 1966 2 Nieuwe melkprijs zo'n parkeer-pitje.... ...is weieens nodig tijdens een vermoeiende, veel vergende rij- maar-door-rit. En wie moe is kan overal slapen. Maar hoe wordt men wakker? Opgeknapt. O.K. Maar uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras. Vinder deed ze over aan opkoper Haarlem Velsen-IJtnuiden Beverwijk ANEGANG 17-HAARLEM WERKRAPPORTEN af Bij het melkdebat in de Tweede Kamer leed de heer Koekoek een duidelijke nederlaag tegen minister Biesheuvel, op wiens argumentatie de Boerenleider geen antwoord had. hVWWWVVIA/VWIA/VVWV\AAAfWWVVWVtfWWIAWWVVWWWWWVWIWVtfWWUVIMWWVWWVVVW« (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Precies een week na zijn verkiezingsoverwinning heeft de leider van de Boerenpartij, de heer H. Koekoek, het moeten afleggen tegen de minister van Landbouw en Visserjj, mr. Biesheuvel. In het melk prijsdebat, dat de Tweede Kamer gis teren voerde, bleef hij in gebreke de juistheid van zijn beweringen aan nemelijk te maken. Het waren weer dezelfde argumenten waarmee de heer Koekoek kwam: de boer krijgt te weinig voor zijn melk ter wijl de consument er teveel voor betaalt. Minister Biesheuvel rekende hem toen voor, waarin de oorzaken van de huidige prijsverschillen liggen en daagde hem vervolgens uit, een uitgewerkt plan voor te leggen voor de consumptiemelkvoorzie- ning van een stad als Amsterdam, waar bij een regelmatige melkvoorziening is gegarandeerd, de consument minder be taalt en de boer meer ontvangt. Het eni ge wat de heer Koekoek hierop kon zeg gen was: „Wij zijn geen melkhandelaren". Voor alle argumenten van de bewinds man bleef hij doof. De heer Koekoek had betoogd, dat mi nister Biesheuvel zijn beleid gewoon voortzet, hoewel z.i. de verkiezingsuit slag heeft bewezen dat de bevolking het met zijn geleide economie niet eens is. Hij zei dat hij echt wel een constructief standpunt had (de investeringsaftrek moet worden hersteld en de grondbelas ting afgeschaft) maar kwam uiteindelijk weer met zijn oude slagzin terug: De boer moet meer ontvangen voor de melk en de prijs voor de consument moet lager zijn. Minister Biesheuvel had een heel dui delijk antwoord klaar. „Invoering van een vrije economie betekent het terugzet ten van de klok naar een situatie, die wij gekend hebben tijdens de eerste jaren van de grote crisis van de dertiger jaren, toen de wereldmarkt van landbouwprodukten een ongekend laag prijspeil vertoonde als gevolg van de vrijwel onverkoopbare over schotten. Onze landbouw stond toen bloot aan de moordende concurrentie van pro- dukten die vrij konden worden ingevoerd. De Nederlandse landbouw heeft toen aan de rand van een volledig bankroet ge staan. Als de Nederlandse regering toen niet had ingegrepen, als wij toen geen beschermend landbouwbeleid waren gaan voeren, zou de Nederlandse landbouw grotendeels zijn weggevaagd". De minister wees erop, dat ditzelfde thans ook zou gebeuren als Nederland de klok werkelijk zou terugzetten. „Dan zou den wij er niet meer op mogen rekenen zoals thans in de E.E.G. dat wij onze produkten vrij zouden kunnen uitvoeren. Dan zouden de veehouders niet meer dan 20 cent voor hun melk krijgen, onze tar we niet meer dan 20 per 100 kmg. op brengen en zou er voor een suikerbieten teelt in ons land geen plaats meer zijn. Dat het nu niet zo is ligt aan het rege ringsbeleid", riep hij uit. In tweede ter mijn beschuldigde de heer Koekoek de minister ervan, een verkeerde voorstel ling van de melkvoorziening te hebben gegeven. Hij herhaalde wat hij reeds zo vaak had gezegd en daar bleef het bij. Terecht ging de minister er niet meer op in. Het nieuwe melkprijsjaar, waarover het debat ging, gaat op 4 april in. Voor de veehouders betekent dit dat de richtprijs voor de door hen geleverde melk (dus het bedrag dat zij er in elk geval voor krij gen) 33,50 per 100 kg. melk zal be dragen (oude richtprijs 32). De verre- kenprijs, die de boer ontvangt voor de consumptiemelk, de melkprodukten (vla's pappen) en de gecondenseerde melk is vastgesteld op 36,10 per 100 kg. melk. De oriëntatieprijs voor slachtrunderen is vastgesteld op 22 per 100 kg. levend gewicht, 9,50 meer dan voor 1965/1966. Voor de consument brengt een en an der mee, dat de prijs van de melk maan dag stijgt met één cent per liter en die van melkprodukten zoals vla en pap met twee cent. Deze tweede cent komt niet de veehouders maar de melkslijters ten goe de. De kaas wordt 15 cent per kg. en de boter tien cent per pakje duurder. De opbrengst voor de boeren ligt op al le terreinen iets lager dan het Landbouw schap had gevraagd. De meeste Kamer leden, die het woord hierover voerden, betreurden dit verschil. De heer Tolman (C.H.) diende een motie in om dit ver schil ongedaan te maken. Het huwelijk van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven kan dit jaar niet worden verwacht. Dit heeft een woord voerder van de Rijksvoorlichtingsdienst vandaag verklaard. Wel kan nog voor het zomerreces van de Tweede Kamer de indiening van het wetsontwerp tot goedkeuring van het hu welijk worden tegemoet gezien. De plaats, waar het huwelijk zal wor den gesloten, is nog niet bepaald, aldus de R.V.D.-woordvoerder. De minister van Verkeer en Water staat, de heer J. G. Suurhoff, is opgeno men in het Israëlitisch ziekenhuis te Am sterdam voor een medisch onderzoek. De minister heeft galblaasklachten. Esso zal een proef nemen met zelfbe diening door automobilisten bij het tanken van benzine. Voordat kan worden overge gaan een proef te nemen met een auto maat die voor een bankbiljet van tien gul den benzine levert, moet eerst de goed keuring van het IJkwezen worden verkre gen. Technisch zijn er in dat opzicht geen problemen, omdat langs elektronische weg door de automaat kan worden vastgesteld of er inderdaad een echt bankbiljet van tieen gulden in de automaat wordt ge schoven. Ssytemen in andere landen waar men door middel van kredietplaatjes, voorzien van naam en adres van de houder, ook automatisch benzine kan tanken, worden voor ons land minder aantrekkelijk geacht omdat het gebruik van kredietplaatjes hier niet is ingeburgerd. Advertentie Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. W Advertentie De „harde" matras met alle comfort van een „zachte". De „Koninklijke Utrechtsche Stu- dentenvereeniging ter Vrijwillige Oefening in den Wapenhandel" werd gisteren op de dag van haar hon. derdjarig bestaan geïnspecteerd, door prins Bernhard, die aan de president, de heer A. P. Besier, een nieuwe klaroen voor de hoornblazer aanbood. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Burgemeester Van Hall heeft het Comité 19-3-1966 geen toe stemming gegeven voor een zaterdag in Amsterdam te houden optocht, die als demonstratie bedoeld is tegen het optre den van de politie en voor het invoeren van verantwoordingsplicht van de burge meester tegenover de gemeenteraad over het politiebeleid. Eerder had mr. Van Hall meegedeeld, in principe niet tegen een demonstratie te zijn. De organisatoren konden echter geen ordelijk verloop van de demonstra tie garanderen. Inmiddels hebben twaalf Amsterdam mers, onder leiding van mr. B. van Kreel, een comité opgericht dat zich ten doel stelt waardering te tonen voor de Amsterdamse politie. „Wij willen een te- genatie vóór de politie, die de laatste tijd aan zoveel critiek bloot heeft gestaan", aldus mr. Van Kreel. Men wil o.a. bij dragen aan het politiefonds, waaruit uit keringen gedaan worden aan in moeilij ke omstandigheden verkerende gezinnen van politiemannen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Diego" (4 april). Australië: ms „Wolfsburg" (6 april). Brazilië: ms „Santa Rita" (5 apri 1. Canada: ss „Mormacargo" (3 april) en ms „Ornefjel" (6 april). Chili: ms „Burgerstein" (3 april) en ms „Essequibo" (5 april). Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „La Bourdonnais" (3 april). Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen" (6 april). Nieuw-Zeeland: ms „Hertford" (4 april). Suriname: ms „Ceres" (5 april). Verenigde Staten: ss „Mormacargo" (3 april) en ms „Prinses Margriet" (7 april). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „S. A. Vaal" 3 april) en ms „Randfon- tein" (5 april). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Minister Smallen- broek van Binnenlandse Zaken wijst alle critiek op het optreden van de Amsterdamse politie en de Amster damse burgemeester af. „Verstoring van de openbare orde kan niet wor den gedoogd", zei hij gisteren in de Eerste Kamer. „Gezagsaantasting kan niet worden geduld". De minister zei dat hij geen bezwaar had tegen psy chologische onderzoekingen. „Maar pas op dat die ons niet afleiden van de hoofdzaak. Vele Nederlanders voe len zich niet meer veilig op straat", zei hij. De minister was het eens met de heer Van Lieshout, die fel was uitgevallen te gen de Amsterdamse provo's. Hij toonde zich dankbaar voor de lovende woorden die de meeste sprekers aan het optreden van de politie hadden gewijd. „De poli tie heeft onder zeer moeilijke omstandig heden haar taak met toewijding en zelf beheersing verricht, ondanks scheldwoor den en beledigingen van het Dubliek." al dus de minister. Hij wees er op dat de ordehandhaving op straat een van de al lereerste taken van de politie is en dat ook zij die als toeschouwers aan relletjes deelnemen bewust het risico moeten aan vaarden dat hen iets kan gebeuren (Van onze correspondent) HEERLEN De Heerlense gemeente ambtenaar heeft de collectie van 4000 munten, die hij vorige week uit zijn tuin tje opgroef, verkocht aan een handelaar in tweedehands goederen in Scherpenzeel. Het gemeentebestuur van Heerlen, dat recht heeft op de helft van de opbrengst, heeft de ambtenaar toestemming voor de transactie gegeven. De opkoper biedt nu de hele partij aan voor 15.000 gulden. Hij zegt dat de ambtenaar er niet veel min der voor gekregen heeft. De bewindsman richtte zich in zijn ant woord vooral tot de heer Van Pelt (P.S.P.), de enige spreker die critiek had geuit op het optreden van de Amsterdam se politie en het beleid van burgemees ter Van Hall. „Het doet mij leed dat de heer Van Pelt de rollen omkeert en de schuld geeft aan het optreden van de politie en burgemees ter Van Hall. Men moet beginnen bij de fouten van jonge mensen, die onvoldoende begrip hebben voor de orde-handhaving in de democratie", aldus de minister. „Ik verwacht van iemand die constructief wil handelen in de samenleving dat hij be gint met de veroordeling van opzettelijke rellen". De heer Van Pelt: „Als bepaalde volks vertegenwoordigers de ene kant van de zaak belichten heb ik het recht de ande re kant te belichten". De minister liet duidelijk weten dat van hem geen voorstel te verwachten is om de procedure voor benoemingen van burgemeesters te veranderen. Ook van een regeling die de burgemees ters zou verplichten om over het politie beleid verantwoording af te leggen aan de gemeenteraad wilde de bewindsman niets weten. Er moet geen verplichting zijn, vond de minister, al mag men er in de raad natuurlijk wel over spreken en al doet de burgemeester er verstandig aan inlichtingen te geven. Hij vond dat burge meester Van Hall demonstraties met lëu zen als „Weg met de burgemeester" te recht verboden heeft. (Van onze weerkundige medewerker) De lentemaand maart heeft ons dit jaar geen lente gebracht. In De Bilt bleef de gemiddelde temperatuur beneden de 12 graden. Verleden jaar werd op 29 maart nog 21 graden gemeten. De grootste af wijking was het tekort aan zon. Sinds het begin van de zonneschijnregistratie in De Bilt in 1899 is het tot vanmorgen met 62 uren zon een record-sombere maart ge worden. Het laogterecord stond op 71 uren zon in 1954. Normaal geeft maart in De Bilt 127 uren zon. In 1931 bedroeg het record zelfs 202 uren. De tot nu toe warm ste dag van dit jaar was 22 februari met in De Bilt 14 graden. Brinkmann (Voorzaal), vandaag 20 u.: „Het zegenpralend Kennemerland" door drs. H. L. Prenen (Boekenweek). Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Eugénie Loudon (harp). Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Theater met „De kreeften" van Fred Denger. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", al.; 20 u.: „Quo Vadis", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „II mondo nudo", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo con tra Mr. Solo", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, geen voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Big Sam", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De zelf- moordschool", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Zetel meer, zetel minder. De definitieve telling van de stemmen, die tijdens de Statenverkiezingen in Overijssel zijn uitgebracht, heeft uitgewezen dat de V.V.D. er in geslaagd is haar vijf ze tels in de Overijsselse staten te behou den, doch dat daarentegen de A.R.P. een zetel heeft moeten prijsgeven. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 8 uur. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expositie van werk van Roelof Klein en Jan v. d. Veer. Op werkdagen van 12 tot 17 u. en op zaterdag van 10 tot 17 u., be nevens zondags van 12-17 u. Tot 3 april. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan) Ex positie van reisschetsen van Haarlemse schilders. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u Tot 12 april. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Henk Richter. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek, vandaag 20 u.: gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, vandaag 20 u.: gemeenteraadsvergadering. DONDERDAG 31 MAART City, 20 u.: „La verité". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. VRIJDAG 1 APRIL City, 20 u.: „Terreur der driften". Stadsschouwburg, 14 u.: Arena geeft op voering van „De Spelers" voor de Velsense schooljeugd. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Cursus bloemschikken, van 8 tot 10 uur, Sm. v. Gelderstr. 3, Velsen-Noord. DONDERDAG 31 MAART Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007 contra Dr. NO.". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, Cursus schilderen en tekenen door de jeugd om 16.30 u.; idem om 20 u. voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", 19 uur: Toneel cursus voor jongerentoneelgroep „Pe- rine". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarel len door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: gesloten. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1013 uur. Oosterwijk, Openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, Openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. VRIJDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19.30 uur: „Mary Poppins". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007 Contra Dr. NO." W.B. Theater, 20 uur: „De gevreesde hal ve sabel." Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo' sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensw. 84 geopend van 7-17.30 uur en van 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 20- 21.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 en 19-21.30 uur. Oosterwpk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Benoeming hoogleraar. Prof. dr. G. M. T. P. Helmberg is benoemd tot gewoon hoogleraar in de wiskunde aan de T.H. te Eindhoven. Inspectie. In Utrecht heeft prins Bernhard als inspecteur-generaal van de Konink lijke Landmacht detachementen van studenten-weerbaarheids-korpsen geïn specteerd. De inspectie werd door een défilé op de Maliebaan gevolgd ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de Utrechtse studentenweerbaarheid, die officieel de „Koninklijke Utrechtse Studentenvereniging tot Vrijwillige Be oefening in den Wapenhandel" heet. Minister Smallenbroek van Binnenland se Zaken laat onderzoeken of de falende stemmachines wel overeenstemmen met het model dat indertijd door de Kiesraad werd goedgekeurd. De bewindsman zei gisteren in de Eerste Kamer dat het mi nisterie van Binnenlandse Zaken geen be voegdheid heeft om te beslissen wat er moet gebeuren met alle blanco stemmen die uit de stemmachines te voorschijn zijn gekomen. De Provinciale Staten zul len moeten beslissen over eventuele her stemming. Advertentie wenst U keuze in badstof sweaters? A. Sweaters van veloursbad- stof. Ronde hals, lange mouw. Sweater is afgezet met tricot boord (kan niet wijd worden!) 5 magnifieke tinten 23.50 B. Badstof sweaters met lange mouw en ronde hals. Tricot rand afgezet. 14.50 C. Gestreepte badstof polopull- overs met kraag. Sportief model met korte mouw. 9.90 Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een de pressie boven de Noordzee en een zwak hogedrukgebied boven Frankrijk voeren westelijke winden nog tamelijk koude lucht aan uit Engeland. Een randstoring van de depressie, die in de nacht van woensdag op donderdag naar de Duitse Bocht trok, veroorzaakte in ons land op vele plaatsen bijna 10 mm regen. Ten wes ten van Ierland komt een nieuwe storing voor die nog klein in omvang is, maar die de komende 30 uur naar Ierland en het Kanaal zal trekken. In verband hiermee wordt verwacht dat het weer nog onstand vastig blijft met over het algemeen veel bewolking en later weer toenemende re genkansen. In de temperaturen komt wei nig verandering. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland w S C-S - O ïh S£ E2 Den Helder regen w 6 6 Ypenburg zw. bew. w 7 6 Vlissingen regen zw 8 6 Eelde regen w 6 5 De Bilt regen zw 6 6 Twente regen zw 5 5 Eindhoven regen wzw 7 6 Z.-Limburg regen wzw 8 4 Helsinki sneeuw zzo 4 -1 Stockholm sneeuw windst. 1 0 Oslo geh. bew. ono 6 -8 Kopenhagen sneeuw zzo 6 2 Londen licht bew. w 10 5 Amsterdam regen wzw 7 6 Brussel geh. bew. wzw 8 5 Luxemburg geh. bew. zw 3 Parijs licht bew. wzw 10 4 Bordeaux licht bew. no 14 2 Grenoble half bew. windst. II -1 Nice onbewolkt nnw 14 5 Berlijn regen z 4 1 Frankfort regen zzw 7 4 München geh. bew. wzw 2 1 Zürich geh bew. windst. 5 -0 Genève licht bew. windst 7 -3 Locarno onbewolkt o 13 -3 Wenen regenbui z 0 Innsbruck licht bew. w 5-2 Belgrado onbewolkt w 9-1 Athene half bew. nnw 3 Rome onbewolkt windst. 14 -3 Barcelona half bew. n 15 7 Madrid zw. bew. windst. 18 9 Mallorca half bew. windst. 17 8 Lissabon half bew. nnw 3 9 10 Vrijdag 1 april Zon op 6.16 uur; onder 19.13 uur. Maan op 13.31 uur; onder 5.09 uur. Maanstanden Volle maan5 april 12.14 uur Laatste kwartier12 april 18.29 uur Nieuwe maan20 april 21.36 uur Eerste kwartier28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 31 maart Hoog water 10.31 uur en 23.28 uur. Laag water 5.34 uur en 18.33 uur. Vrijdag 1 april Hoog water 12.18 uur en uur. Laag water 7.16 uur en 20.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2