Het oude lied i N.Ph.O.-concert in Beverwijk Suède- en Nappa kleding VELDHUIS ÏNKA Spoorkaartje per giro betalen Iets van U bij? Duitse gasten in Beverwijk Voorkeurstemmen in Velsen RAIFFEISENBANK IJMUIDEN 4 Betaling abonnementsgeld per giro m Palmpaasoptocht in Velsen-Noord Kort IJmondnieuws Raadsvergadering in Velsen op 6 april Prix de Joke naar kolonel van regiment „Van Heutsz" Jubilarissen in april bij Hoogovens IJmuiden Dr. W. Drees komt 1 mei naar IJmuiden Zingen op koninginnedag professoren, Httjï metselaars, veehouders.. DONDERDAG 31 MAART 1966 Hans Waanders opvolg r van Piet Kiel jr in Zaandam „Angst om de liefde" Service - station „BOEMERANG" 12 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK DROGISTERIJ „DE CEDER' Kennemer Kruimels mm De festiviteiten op zaterdag 30 april ter gelegenheid van de ver jaardag van koningin Juliana, wor den in Velsen des morgens om half negen ingezet door een grote sa menzang voor het raadhuis oo Plein 1945. Deze samenzang wordt voor bereid door de oranjevereniging „IJmuiden-Oost", waarvan het be stuur een beroep doet op alle leden van de plaatselijke koor- en zang verenigingen, om deze vokale ma nifestatie met hun geschoolde stem men te komen ondersteunen. Ter gelegenheid van de Nationale Boomplantdag heeft wethouder J. G. Kolkman woensdag nog eens een dringend beroep gedaan op de Vel- sense schooljeugd, waarbij er door hem op werd aangedrongen dat zij toch zo omzichtig mogelijk zou omgaan met het rijke bezit van de ge meente aan parken en plantsoenen. Want helaas wordt er nog altijd te veel natuurschoon achteloos en op een onverantwoordelijke manier ge schonden en vernield. Deze vernielingen blijven echter niet uitsluitend tot de Velsense flora be perkt, want ook op het kantoor van Openbare Werken kan men een bescha mend boekje opendoen over de aanzien lijke schade, welke nog geregeld aan het gemeentelijk bezit wordt toege bracht. Inmiddels heeft de jeugd haar aandacht niet meer uitsluitend op lan taarnpalen en verlichtingsornamenten gericht, omdat zij zich de laatste dagen kennelijk ook voelt aangetrokken tot het nieuwe kerkgebouw van de christe lijke gereformeerde gemeente aan de Marconistraat in IJmuiden. Zij het dan ook dat deze aandacht slechts in ne gatieve zin tot uitdrukking komt. Er komen de laatste tijd bij de poli tie immers herhaaldelijk klachten bin nen over het stukgooien van de ruiten, die op een hoogte van zes of zeven me ter in de zijgevel van het kerkgebouw zijn aangebracht. Men ontziet zich hierbij zelfs niet deze „liefhebberij" op zondag tijdens de dienst te komen be oefenen. Behalve het gevaar dat een dergelijke vernielzucht oplevert voor de kerkgangers, om door vallende glas scherven te worden gewond, is schade Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: kinder jasje, badtas met sok, handdoek en broek; portemonnee, bril, kettinkje, voetbalschoenen met sjirt en broekje, dameshandschoen, kinderpor temonnee met inhoud, muntbiljet, mo- torwant, paar dameshandschoenen, drie muntbiljetten, kettinkje met naam plaatje, verzekeringsplaatje van brom fiets (N.L.T. 567), ring met steen, sleu tel, koffer, Lipssleutel, muts, porte monnee met inhoud, autoped, tegoed bon Magazijn „Nederland", tekendoos, bijbel, kinderschep, kanarie, hanger tje met steen, overall en duimstok, kinderwagen, een aantal in het Frans gestelde formulieren, kinderschortje, herenportemonnee met geld en foto's, drie sleutels aan ring, vierkleurige bal pen, zonnebril in étui. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen op het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. aan de kleding evenmin denkbeeldig. Uiteraard kan de politie niet de gehele dag bij het kerkgebouw postvatten om de daders in de kladden te nemen, maar het laat zich gemakkelijk be grijpen dat zij bij ontdekking nog lang niet „jarig" zullen zijn. Afgezien van het feit, dat de respectieve vaders prompt voor de schade worden aange sproken. Hans Waanders, de thans 32-jarige directeur van de stichting „Muziek school Velsen" is dezer dagen benoemd tot opvolger van Piet Kiel jr. als diri gent van het Toonkunstkoor in Zaan dam. Het komt ons voor dat het be stuur met deze benoeming een bijzon der goede keu;s heeft gemaakt. Nadat Hans Waanders in 1958 aan het Utrechtse Conservatorium het di ploma koordirigent had behaald, is hij enige tijd als muzikaal medewerker verbonden geweest aan de Friese Cul turele Raad. Vervolgens werd hij in 1961 benoemd tot directeur van de „Muziekschool Velsen". Sindsdien heeft Hans Waanders zich hier doen kennen als een gedegen vakman, die door zijn pedagogische kwaliteiten de musice rende mens voldoende dicht weet te benaderen om deze volkomen te kun nen verstaan. Welke eigenschappen voor de leider van een Toonkunstkoor bijzonder belangrijk zijn. In het kader van de uitwisseling tus sen Beverwijk en de Duitse stad Neu- wied, arriveert vrijdagavond 31 maart in Beverwijk een delegatie uit Neu- wied, bestaande uit veerenveertig le den van de „Stadtjugendring". De vol gende morgen om tien uur zullen de Duitse gasten door het gemeentebe stuur officiéél op het Stadskantoor worden ontvangen. Nu de opschudding over de uitslag van de verleden week gehouden verkiezingen voor de „Gedupeerde Staten" zoals dit bestuurs lichaam naar aanleiding van deze resultaten geestig door een onzer opiniebladen werd gekarakteriseerd weer enigszins is geluwd en de verliezende partijen zich de wonden gedeeltelijk hebben schoongelikt, leek het ons wel interessant om aan de hand van de op het. raadhuis binnengekomen gegevens eens na te gaan, hoeveel kiezers in Velsen bij het uitbrengen van hun stem hebben blijk gegeven van een persoonlijke voorkeur voor een plaatselijke kandidaat. Zoals bekend mag worden verondersteld is een dergelijke, niet op nummer één van de lijst uitge brachte stem voor de desbetreffende partij niet verloren, omdat deze toch altijd bij het totaal wordt opgeteld. Wel kunnen deze voorkeurstemmen tot gevolg hebben dat, wanneer een kandidaat hiermee de zogenoemde kiesdeler heeft gehaald, hij rechten op een zetel kan doen gelden, ook al werd hij door zijn partijbestuur dan ook niet op een verkiesbare plaats in de strijd geworpen. Van deze Velsense kandidaten wist wethouder J. G. Kolkman voor zijn partij de C.H.U. de meeste stem men op zich te verenigen, namelijk 478, waarbij zijn partijgenoot, de heer J. J. J. Jansen met 167 voorkeurstem men uit de bus is gekomen. Bij de Partij van de Arbeid was er sprake van het opmerkelijke ver schijnsel, dat de heer T. Mooij (Ome Dorus) met zijn 331 stemmen nog bo ven wethouder C. Ockeloen moest wor den genoteerd, die op zijn beurt met een aantal van 216 mevrouw G. L. Klimp de baas is gebleven. Al zat deze kandikate hem met haar 209 sternen dan ook dicht op de hielen. Voor de K.V.P. wist mr. G. J. Roo- zendaal 335 stemmen op zijn naam te brengen, waarbij ir. D. N. Dammers voor de V.V.D. 172 stemmen verwierf. Voor de naam van mevrouw A. S H. Hoek-Feenstra van de P.S.P. waren 222 rode stippen aangebracht, terwijl de heer T. Kruisman bij de C.P.N. over tachtig supporters bleek te kun nen beschikken. En tenslotte verdient het ongetwij feld vermelding, dat de veelbesproken Boerenpartij geen enkele inwoner van Velsen onder haar kandidaten telde. Wanneer deze partij zich dus straks eventueel in de Velsense gemeenteraad wil laten vertegenwoordigen, zal het voor de opposanten geen eenvoudige taak zijn hiervoor op zulk een korte termijn nog een aantal geschikte kan didaten aan te wijzen. „Angst om de liefde" is de titel van het stuk, dat zaterdag 2 april door de Groningse vereniging „De Martinito ren" uit IJmuiden in het Patronaats gebouw aan de Willemsbeekweg voor het voetlicht zal worden gebracht. De opvoering geschiedt door leden van de eigen toneelclub. wjuuuuwinnnnnnnnnnnnnrfinrnfvifvr, Al een aantal jaren achtereen organi seert de oudercommissie van de r.k. la gere scholen in Velsen-Noord op palmzon dag een palmpaasoptocht, die elk jaar meer belangstelling krijgt. Aan deze optocht, die zondagmiddag om halfdrie van het Stratingplantsoen af be gint, wordt medewerking verleend door de druband „Schulpen-Meerweiden". Om de palmpaasoptocht te doen slagen en, wat mogelijk is als ook de weersom standigheden gunstig zijn, worden moeder en vaders opgewekt hun kroost te hel pen bij het vervaardigen van een mooie „palmpasen", waardoor een fleurig en kleurig geheel kan ontstaan. Ieder kind dat voorzien is van een paasstok mag aan deze optocht deelnemen. Na afloop daarvan wordt aan de kinde ren een kleine attentie uitgereikt, waar na het meegenomen fruit door groepjes van kinderen naar zieken wordt gebracht. De route die de optocht zal nemen is: van Stratingplantsoen naar Meerweiden- laan, Ladderbeekstraat, Melklaan, Duin- vlietstraat, Koningsweg, Smidt van Gel derstraat, Van Diepenstraat, Van Kalkar straat, Bornstraat en Stratingplantosen. Kindergenot. De speeltuinvereniging Kindergenot in Beverwijk heeft woensdag avond afscheid genomen van de heer H Grapendaal, die zeventien jaar onafgebro ken oppasser van de speeltuin is geweest Hij deed z'n werk altijd blijmoedig en is er trots op, dat er in die lange periode niet één ernstig ongeval zich heeft voor gedaan. Zijn grote verdiensten zijn be loond door de aanbieding van een en veloppe met inhoud en de benoeming tot erelid van de vereniging. De heer Gra pendaal wordt als oppasser opgevolgd door de heer .K Klink. Advertentie Zij betalen zelf geen rekeningen meer. Onze bank doet dat voor hen. Heel eenvoudig, met een rekening-courant. Zo sparen zij tijd en hebben zij zekerheid. Doe als de professor, de metselaar, de veehouder en vele anderen. Kies rust, zekerheid en ge mak. Neem een rekening-courant bij onze bank. u De Spaarbank met volledige bankservice Kennemerlaan 57 De jonge Nederlandse harpiste Eugénie Loudon verleende als soliste haar mede werking aan het vierde abonnementscon cert, dat woensdagavond onder auspiciën van de afdeling Beverwijk van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst door het Noordhollands Philharmonisch Orkest in de Vredevorstkerk te Beverwijk gegeven werd. Eugénie Loudon speelde de solopartijen van twee ongecompliceerde concerten van aantrekkelijk onderhoudend karakter, na melijk het Concert in Bes voor harp en orkest van Georg -Friedrich Handel en het Harpconcert van Fran Adrien Boieldieu dat in de toonaard van C grote terts be gint en voor de tijd van zijn ontstaan (omstreeks 1800) zeer ondogmatisch in C kleine terts eindigt. De typering „onge compliceerd" betreft wel uitsluitend het wezen der muziek en zeker niet haar speelbaarheid. Want voor de uitvoering van de beide concerten wordt van de so loharpiste een grote technische vaardig heid geëist en, wil men althans aan de muziek inhoud geven, bovendien nog een zuiver peilende muzikaliteit. Eugénie Loudon heeft aan beide uitvoe- ringsvoorwaarden kunnen voldoen en te zamen met het door de dirigent Henri Arends geleide Noordhollands Philharmo nisch Orkest de toehoorders met haar ge voelig en ook sprankelend spel, haar vaak innemend-charmante, in het concert van Handel ook voorname voordracht, een bij zondere muzikale genieting bezorgd. Het hoogtepunt van haar vertolkingen werd de uitvoering van de fraaie cadens voor het concert van Handel, welke gecomponeerd is door de beroemde Franse harpist Mar cel Grandjany, die in 1963 tijdens de te Bentveld gehouden internationale harp- week zovelen in verrukking heeft ge bracht met zijn magistraal spel. Met een voortreffelijke uitvoering van de cadens heeft Eugénie Loudon deze meesterhar- pist bijzonder geëerd. Al even onderhoudend als de beide harp- concerten bleek de suite naar thema's van Rossini, „Soirées musicales" genaamd, van Benjamin Britten. Neen, Britten laat zich als hedendaags componist niet opslui ten in een of andere muziek-stijlkast of zich opnemen in een sektarische groep met buitenissige kunstidealen. Hij wil zich Advertentie Super; Benzine: Dieselolie en motorolie verkoop. Doorsmeren. Geopend van 7 t.m. 24 uur. Zondag van 8 t.m. 24 uur Wijk aan Zeeërweg. hoek Reinier Claeszenstraat. Telefoon 4650. Woensdag 6 april, aanvangende te half acht 's avonds, zal in het stadhuis van Velsen een openbare gemeenteraadsver gadering plaats hebben. De agenda ver meldt onder meer het aangaan van een geldlening, groot een miljoen gulden, door de gemeente. Voorts komt aan de orde de vaststel ling van een verordening tot instelling van een fonds tot omslag van de kosten van ziekteverzuim. Het college geeft hier bij de voorkeur aan een regeling waarbij de kosten die het gevolg zijn van ziekte verzuim voor alle diensten en bedrijven naar verhouding van de overige perso neelskosten worden omgeslagen. Over de ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen in IJmuiden en de verkoop van panden in IJmuiden ten be hoeve van de uitbreiding van een particu liere drukkerij, die door de raad in be handeling zullen worden genomen, gaven wij al bijzonderheden. De raad zal zich verder bezig houden met de aanschaffing van een nieuwe taal methode voor de openbare MlVO-school in IJmuiden. Tenslotte zal ter tafel komen het ver zoek om krediet tot een bedrag van 141.000 om voorzieningen te kunnen tref fen in het pand Kalverstraat 11 in IJmui den. Dit pand moet geschikt gemaakt worden om als nieuwe werkplaats voor minder validen te fungeren. Het gaat hier niet slechts om voorzieningen van bouw kundige aard (die 97.000 vergen) doch ook om uitbreiding en gedeeltelijke ver nieuwing van het machinepark en inven taris. Advertentie voor dames en heren Breestraat Beverwijk Tel. 25629 zelf zijn en er plezier in hebben iets ge zelligs te ondernemen met aardige muzi kale invallen van anderen, in dit geval van Rossini. Het resultaat van die onder neming was een suite, waarnaar ook op deze avond met groot genoegen geluisterd werd, al moest men daarbij ook tot de ontdekking komen, dat de onproblemati sche muziek voor een gave uitvoering toch moeilijkheden genoeg oplevert. Met de uitvoering van het Concert voor orkest van Béla Bartók na de pauze heb ben Henri Arends en het orkest een ver diend groot succes geoogst. Het orkest bleek voor dit door en door muzikale, brui send bewogen, meditatief gevoelige en ook uitbundigt geestige, ja schaterende werk bijzonder goed ingespeeld te zijn. In termezzi van verrassende instrumentale schoonheid werden in overvloed geschon ken en mede door een intensieve muzika le spanning werd de vertolking op een hoog niveau gebracht. P. Zwaanswijk (van onze correspondent) ARNHEM De prix de joke de prijs bestemd voor de persoon die vorig jaar de beste practical joke uithaalde zal vrijdag 1 april door Cees de Lange in Zandvoort worden uitgereikt aan kolo nel A. C. van der Meyde van het regi ment Van Heutsz. De kolonel liet vorig jaar op de avond van de 8ste september zijn voor herha ling opgekomen manschappen vier compagnieën sterk de Elspeterheide optrekken, terwijl die avond de belang rijke voetbalwedstrijd Feijenoord-Real Madrid zou worden gespeeld. De mannen, die de oefening „dakhaas" met een begrij pelijk gebrek aan enthousiasme begonnen, werden echter op grootscheepse wijze om de tuin geleid. Al mopperend rukten zij op naar een „vijandelijke sterkte", die na een klein uur werd geïdentificeerd als een kampement van vier tenten, waarin men, beschermd tegen regen en wind, de voetbalwedstrijd op het beeld scherm kon volgen. Eervolle vermeldingen gaan dit jaar naar het Verbond voor Veilig Verkeer, voor de slagzin „Glaasje op, laat u rijden" en naar een groepje leerlingen van de kunst nijverheidschool te Amsterdam, dat vorig jaar op 1 april voor het gebouw van de Amerikaanse handelsdelegatie een „schijn-demonstratie" organiseerde. Toen de politie arriveerde om de jongelui over hun demonstratie te onderhouden, draai de men de protestborden om, waarop de tekst „1 april" zichtbaar werd. Het ver bond voor Veilig Verkeer heeft de onder scheiding geweigerd, gezien de ernstige situatie in het huidige verkeer. In de maand april telt Hoogovens IJmuiden onder haar personeelsleden twee jubilarissen met veertig dienstjaren, namelijk de heren T. C. de Vreeze en P. Kleine beiden uit Beverwijk. Voorts zijn er nog twaalf zilveren ju bilarissen: de heren J. Benders, en C. Kloosterman uit Heemskerk; J. H. de Wit, B. Hofman, P. Broens en P. J. Re goort uit Beverwijk; M. van den Haak, Velsen-Noord; L. STekelenburg en E. M. Broek uit IJmuiden; M. van Amersfoort uit Haarlem; W. Sukkel uit Bloemendaal en K. van Dijk uit Heemstede. Op uitnodiging van het federatiebestuur van de Partij van de Arbeid in Velsen zal dr. W. Drees zondagmiddag 1 mei ter gelegenheid van de 1-mei-bijeenkomst naar Velsen komen. De federatie belegt dan speciaal voor de bejaarde leden (boven de 65 jaar) van de Partij van de Arbeid en het N.V.V. deze bijeenkomst in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Abelenstraat. De bijeenkomst begint om een uur en eindigt te ongeveer vier uur 's middags. Behalve dr. Drees werken aan het uit te voeren programma mee de bekende de clamator Willem van Capellen (ome Keesje) en de nog altijd bij de ouderen favoriete zanger Albert de Booy. Dr. Drees zal de aanwezigen toespreken. Aangezien de zaal in de Abelenstraat niet meer dan 150 bezoekers kan bevat ten, dient men er wel vlot bij te zijn. De kaarten zijn verkrijgbaar in Velsen- noord op Melklaan 27; in Santpoort op Van Dalenlaan 6 en J. T. Cremerlaan 17; in Driehuis op Hofdijklaan 70 en in IJmuiden op De Noostreet 154, Pegasus- straat 45, Pres. Krugerstraat 10 en Krom me Nijdrechtstraat 37. GEBOREN: Ronald, z. van H. Mevis- sen en W. J. Pirovano; Monique, d. van A. Sanna en E. H. Wolterman; Johannes, z. van L. Haas en D. Kuperus; Yvonne, M. G. J., d. van J. A. Breukers en E. C. M. van den Haak; Gladys, d. van L. Muller en C. C. den Bouwmeester; Reinout J. G, z. van G. J. Dijkstra en A. Kwast; Gerar- dus J„ z. van W. J. de Boer en W. G. Zonneveld; Margaret, d. van T. Smit en C. M. Pannevis; Frank M., z. van J. H. van Balgoijen en E. G. Hoogenboom; Mar- tine L., d. van J. A. Hommes en O. M. Hendriks; Anna M., d. van L. J. N. Ooije- vaar en A. W Schouwvlieger; Franciscus M„ z. van S. T. Ettema en M. W. Harkema; Erik A. H. P., z. van W. J. Kuiper en M. de Haan. ONDERTROUWD: E. Kabalt en M. van Lieshout; C. Montis en C. A. van Lieshout; R. C. Kühr en A. H. D. de Jong; W. F. Mulckhuijse en L. Verhoef; A. A. Roze- meijer en M. Wolterman; L. Poelman en A. H. C. Stroomer; M. Zuijdam en C. L. de Jong; K. H. Fontijn en G. M. van Eg- mond; Th. S. M. Wester en J. M. Steen voorden; H. Stegeman en T. Talsma. GETROUWD: A. Honout en A. C. M. van Hensbergen; P. R. Halsema en I. C. Helbers; A. C. Lauwers en C. G. Dekker; M. H. IJzendoorn en J. M. Versluis; B. G. J. Langbroek en T. Y. J. van Vliet; J. L. Tervoort en M. A. M. Poncin; P. C. G. Vlaar en E. J. Kops; F. Kocx en A. M. Heimering. OVERLEDEN: A. Wille. 84 j.; J. C. P. Lucas, 87 j.; A. Valk, 94 j.; C. Galesloot, 74 j.; L. M. Wichmann, 65 j.; T. van Twuij- ver, 80 j. Advertentie PLANETENWEG 69 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 Alle rekeninghouders bij de Postcheque- en Girodienst zullen van 15 mei af hun treinreizen per giro kunnen betalen. Men geeft aan het loket een gewone lichtblau we girokaart af, voorzien van handteke ning. De lokettiste vult dan de prijs in en de reiziger ontvangt zijn plaatsbewijs. N.S. stuurt de girokaart op naar de Post cheque- en Girodienst en het bedrag wordt van de rekening overgeschreven op giro nummer 19 van de N.S. De reiziger krijgt de eerste keer dat hij per giro betaalt aan het loket een plastic hoejse waarin hij enkele losse girokaarten bij zich kan dra gen. Het systeem geldt voor alle soorten treinkaartjes, dus ook voor buitenlands® reizen, abonnementen, vakantiedagtoch ten en dergelijke. U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (hel allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7