Anderhalf jaar geëist tegen twee Haarlemse tekenaars TAUNUS ZWIER RENAULT- f 300.- tot f 500.- terug voor uw oude T.V. bij VAN CAMPEN 635. EL EL., wat een fijne schoenen bij van Haren KUBA TV 59 cm PHILIPS TV 59 cm VAN CAMPEN Cremerstr. 69, Haarlem, tel. 02500-14750 'WÊÊËÊÊÊÊÊËm. Jongen ging er met auto van 30.000 vandoor Tegen ex-directeur 6 maanden geëist Half jaar geëist voor steken met mes in Halfweg T elstar-reserves staan weer voor lastig karwei Bevolkingsonderzoek in Beverwijk 13 vanaf 6335. 17 M vanaf 8585. vanaf 9785. Steeds meer mensen j dragen schoenen van van Har en VRIJDAG 1 APRIL 196 6 Jaar jeugdgevangenis geëist Velserbeek N.V. TYPE 1966 NU MET INRUIL TYPE 1966 NU MET INRUIL Verder alle bekende merken met hoge inruilwaarde, o.a. Blaupunkt, Philips, Telefunken, Nordmende, enz. Keuze uit meer dan 20 modellen, ook in sa lonmeubels, met 100% service door eigen technische dienst en 2 jaar ga rantie op beeldbuis. Ziet tevens onze enorme keuze in radio's, bandrecorders, transistors en platenspelers met 10 tot 20% korting. Iedere donderdag en vrijdag tv-demon- stratie. 's Maandags gesloten. Carré heren molière naar de laatste mode, In prima zwart leer met leren zool. In de kollektie van van Haren vindt u alle schoenen die u nodig heeft. Paasbeste, modieuze, wandelschoenen, schoe nen voor lelijk en voor mooi weer. Envoor het hele gezin. Uitzonderlijk fraaie herenderby in zwart leer met fijn hamerslag effect en leren zool. In jongensmaten 36/39 21 75 Uw dochtertje zal opgetogen ziin over dit snoezig wit leren bandschoentje met leren zool. In zwart lak v.a. 775 Zwart suède herenbootee met sterke rub berzool, ook in bruin suède. In jongensmaten 36/39 1975 Lente-schoen van zwart leeropen hiel met opgewerkte nylon voorschoen. Leren zool Op-art slingback. 'n Symfonie in zwart-wit, met sterk rubber- zooltje. Een schattig schoentje! Voor echte dame tjes dit zwart lakschoentje met open hiel en stevig wreefbandje. En Ieren zolen! Belangrijk voor gezonde voeten! Stevige zwartsuède slingback met leren zool Dit model biedt u veel extra voetcomfort /r\ In beige chroomleer 2175 27/30 1*1* 31/35 16 75 Modieuze Courrèges slingback in prima wit leer, met zwart leren garnering. Leren zool Anderhalf jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank gis teren geëist tegen een 26-jarige reclame tekenaar uit Haarlem. De tekenaar gaf toe dat hij op 13 januari van dit jaar had ingebroken bij het reisbureau Cebuto tij delijk gevestigd was in de Cornelissteeg in Haarlem. Hij nam ongeveer duizend gulden en een hoeveelheid buitenlands geld mee. Aan het einde van december vorig jaar brak de tekenaar ook in bij een wasserij Advertentie personenautomobielen CM CM Alle gewenste inlichtingen bij official Ford dealer Bloemstraat 34 - IJmuiden - tel. 4208 „Om het avontuur", zei een 19-jarige machine-bankwerker uit Haarlem giste ren tegen de Haarlemse rechtbank om een verklaring te geven voor het feit dat hij in januari met een sportwagen ter waarde van dertigduizend gulden was gaan rijden die hij uit een garage had gehaald. Het gebeurde in de nacht van 14 januari in Heemstede. De machine bankwerker klom door een raampje van een garage op de Heemsteedse Dreef en forceerde de grote toegangsdeur. Daarna reed hij een dure sportwagen naar bui ten nam een 28-jarige chauffeur, die op hem stond te wachten, mee voor een rit. Zij gingen ondermeer naar Amsterdam. In Santpoort liet de machine-bankwerker, hij had geen rijbewijs, de auto achter. Op 8 januari had de machine-bankwer ker zich de toegang verschaft door een klein raampje in restaurant Groenendaal. Hij vond in het colbertjasje van een ober een portefeuille die hij zich toeeigende. Van het geld uit deze portefeuille pro fiteerde ook de chauffeur mee, zo gaven beide verdachten gisteren toe. Bij zijn aanhouding had de machine-bankwerker alle feiten bekend. De officier van justi tie eiste tegen hem een jaar jeugdgevan genis. Tegen de chauffeur eiste hij we gens heling en medeplichtigheid een ge vangenisstraf van zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Uitspraak op 14 april om half tien 's morgens. Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 's zaterdags van 10—18 uur: SHOW van inruilautomobielen Tegen de gewezen directeur van een bloembollenexportmaatschappij in Hille- gom heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank negen maanden ge vangenisstraf, waarvan drie voorwaarde lijk, met aftrek van voorarrest geëist. De ex-directeur stond gisteren terecht om zich te verantwoorden voor het verduiste ren van geld van de n.v. Het ging in to taal om ongeveer twaalfduizend gulden. De eerste knoeierijen in de boekhouding zouden in 1963 zijn begonnen. In december van het vorig jaar werd de directeur ontslagen wegens beleids- moeilijkheden. In januari vroeg een be drijf aan de bloembollenexportmaat schappij waarom een rekening van zeven duizend gulden nog nooit was betaald. De accountant ging in de boeken zoeken en ontdekte dat de rekening als betaald stond ingeschreven. De zaak kwam aan het rollen en de verduisteringen van de ex-directeur kwamen aan het licht. De directeur had deze gepleegd omdat hij in geldnood verkeerde na een mislukt za- kenavontuur in het buitenland. De raadsvrouwe van verdachte zag het niet als definitieve maar tijdelijke ver duistering, omdat haar cliënt niet de bedoeling gehad zou hebben om zich het geld voorgoed toe te eigenen. Uitspraak op 14 april om half tien 's morgens. in de Generaal Cronjéstraat in Haarlem- Noord. Hij stal daar een geldkistje met postzegels en giro-biljetten. De tekenaar was bovendien betrokken bij een inbraak bij het schoonmaakbedrijf Cemsto aan de Nassaulaan. Op 16 december ging de tekenaar door een raam bij de Cemsto naar binnen en opende de deur voor een 23-jarige recla me-tekenaar en een 24-jarige voeger. Het drietal probeerde de brandkast uit het bedrijf te halen, maar zij werden be trapt en vluchtten. De 23-jarige tekenaar zou alleen acht gulden hebben meegeno men. Hij gaf verder toe dat hij in janu ari bij een huis in de Julianastraat in Haarlem had ingebroken en daar onder meer zilveren vorkjes en een portefeuille had weggenomen. Ook tegen deze reclametekenaar eiste de officier van justitie anderhalf jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen de voeger, die bij het manoeu vreren met de brandkast bij de Cemsto een gebroken voet had opgelopen, eiste de officier van justie zes maanden ge vangenisstraf, waarvan de helft voor waardelijk met drie jaar proeftijd, en af trek van voorarrest. De voeger was op zijn beurt ook weer bij een andere zaak betrokken, namelijk bij de poging tot inbraak in het VVV- kantoor op het Stationsplein in Haarlem op 29 januari. Hij was toen met een ken nis op het dak van het gebouwtje ge klommen en bezig de stopverf rondom een raam los te maken toen het tweetal werd betrapt door de gewaarschuwde politie. Uitspraak in deze zaken op 14 april om half tien 's morgens. „Ik sprong achteruit en daardoor mis te hij mij nog net met het mes", vertel de gisteren een 19-jarige los-arbeider voor de Haarlemse rechtbank. De ver dachte, een 41-jarige los-arbeider uit Noord-Brabant, was niet verschenen. De bedreiging met het mes was gebeurd in de nacht van 12 op 13 november van het vorig jaar in Halfweg. Beide los-arbei- ders werkten in de suikerfabriek tijdens de bietencampagne. De officier van jus titie, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man sprak er zijn misnoegen over uit dat de 41-jarige los-arbeider niet was aangehouden. Hij wilde de verdachte zelf ter zitting horen en vroeg aanhouding van de zaak en gevangenneming van de verdachte. Die messetrekkerij moeten wij hier niet hebben" zei hij. De rechtbank besloot echter na raadkamer de zaak af te han delen. De officier van justitie eiste toen een gevangenisstraf van zes maanden. Omtrent de reden of enige oorzaak tot de aanslag met het mes werd niets bekend. De 19-jarige los-arbeider kon geen enkele verklaring geven voor het feit dat zijn collega zich, op weg naar de fabriek, plotseling had omgedraaid en met een mes in de hand op hem had willen in steken. Andere los-arbeiders konden tus senbeide komen. Uitspraak op 14 april om half tien s morgens. De Telstar-reserves krijgen in het ko mende weekeinde de leiders van hun af deling, Go Ahead 2, op bezoek. Deze De venter voetballers hebben tot nu toe uit stekende prestaties geleverd. In 19 wed strijden moesten ze slechts tweemaal de punten aan de tegenpartij laten, n.l. in de uitwedstrijd tegen Heracles (2-0) en in de thuiswedstrijd tegen ADO (1-2). Vooral op hun eigen terrein waren ze vrijwel on genaakbaar: 17 punten uit 10 wedstrijden, doelgemiddelde 27-5. Hoe het met de Telstar-reserves gaat, mag bekend heten: Geen enkel winstpunt uit de laatste zeven ontmoetingen, waar aan natuurlijk het steeds in een andere opstelling (moeten) uitkomen niet vreemd zal zijn. We verwachten dan ook, dat Go Ahead beide punten naar de koekstad zal meenemen. De stand in de reserve eerste divisie is: Go Ahead 19 28 Heracles 19 18 Ajax 20 28 MVV 19 17 Volendam 20 28 Velox 18 16 DWS 20 27 Twente 19 16 ADO 21 27 Telstar 18 13 Feijenoord 19 21 Excelsior 20 12 PSV 20 20 GVAV 20 11 Sparta 20 20 SVV 20 10 Van 12 april tot 27 mei 1966 zal in Be verwijk een bevolkingsonderzoek worden gehouden. Was vroeger het bevolkingsonderzoek gericht op de opsporing van de tubercu lose, de laatste jaren is het ook mogelijk geworden andere ziekteprocessen, zoals hart- en vaatafwijkingen, gezwellen in de longen e.d. te constateren, waardoor een tijdige behandeling mogelijk wordt en verdere complicaties kunnen worden voorkomen. Ook het besmettingsgevaar, hetgeen vooral in dit gebied met zijn intensief maatschappelijk verkeer, niet denkbeel dig, kan door deelname aan het onder zoek tot het uiterste worden beperkt. In de komende weken zullen alle inwo ners van 15 jaar en ouder een oproep voor deelname aan het onderzoek ontvan gen. De kosten voor deelname zijn gesteld op 1,50. Het is evenwel ook mogelijk in dien dit bedrag bezwaarlijk kan worden gemist, tegen een geringe vergoeding, dan wel kosteloos aan het onderzoek deel te nemen. Het onderzoek kan slechts aan zijn doel beantwoorden, indien de burge rij haar volledige medewerking verleent.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13