Successierechten worden belangrijk verlaagd REGENJASSEN flf OLDA Stichting „Weg" betwist standpunt van minister Natuurzuivere bondig KEUKENCENTRUM 1 en \Villd Rvinke Wetswijziging met terugwerkende kracht tot 1 januari 1965 Hogere rijksbijdrage aan bijzondere universiteiten Protestcomité heeft zichzelf ontbonden Rotterdamse metro ook naar plaatsen in Rijnmond? Marokkaan stak huis van hospita in brand Wegenaanleg is de laatste tijd niet duurder geworden „Goudakker" is nu vrijwel uitgeput Miss Rund 1966 Spoorlijntje Alkmaar- Warmenhuizen exit Nekkramp bij scholier in Wijhe Etalagedief aangehouden Prins Bernhard in Friesland Kouder na regen \RIJDAG 1 APRIL 1966 2 Betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Burgemeester Van Hall verbood bepaalde leuze DROOMKEUKENS origineel FORMICA frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk suggestie voor de BOEKENWEEK Mr. D. U. Stikker MEMOIRES 29.50 Memoires van een Nederlands staatsman. HET GESCHENK bij aankoop van 7.50 a S i= ES (Van onze DEN HAAG. De Tweede Kamer parlementaire redactie) een verdrievoudiging van de tot dusver vrijgestelde bedragen en voor de overige gevallen uit een verdubbeling daarvan. De wetswijziging houdt voorts nog een verdere tegemoetkoming in voor rechts personen die een algemeen maatschappe lijk belang beogen. Weeskinderen worden met wettige kinderen gelijk gesteld. heeft haar goedkeuring gehecht aan een wijziging van de Successiewet, die vooral voor weduwen een grote verlichting biedt door een aanzien lijke verhoging van de vrijstelling van successierecht voor verervingen tussen echtgenoten. Voorts worden de gezinsvrijstellingen verruimd. De maatregelen zullen de jaarlijkse op brengst van het successierecht met ongeveer 20 miljoen gulden doen dalen. De wijziging zal ingaan per 1 januari 1965 en dus terugwerkende kracht hebben. Een amendement-Kieft, om de datum van ingang voor de wijziging van het suc cessierecht op de particuliere weduwen- en weten-pensioenen terug te brengen tot 1 juni 1964 kreeg alleen de stemmen van de A.R., C.H.U., V.V.D. en Boerenpartij. Tegen het wetsontwerp stemden de P.S.P. en de C.P.N. Door het tot dusver geldende successie recht betekende het overlijden van een van de echtgenoten, in het bijzonder wanneer het de man betrof, een aanzienlijke ver zwakking van de financiële politie van de achterblij venden, zeker bij aanwezigheid van minderjarige kinderen, die niet in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Met het oog daarop is bepaald dat een bedrag van maximaal 250.000,- bij ver erving tussen echtgenoten is vrijgesteld. Deze vrijstelling wordt verhoogd met ƒ2250,- voor ieder jaar dat het jongste van de aanwezige minderjarige uit het huwelijk geboren kinderen jonger is dan 21 jaar. De algemene vrijstelling van 240.000,- geldt ongeacht de aard, kapi taal, pensioen, lijfrente enz. Kapitaalvrij- «telling voor weduwen was volgens de oude regeling beperkt tot 20.000,-. Voor particuliere pensioenen gold tot nu toe een vrijstelling voor de weduwen van slechts 4000,- per jaar. Deze laatste vrijstelling wordt nu onbeperkt. Met de nieuwe rege ling wordt bereikt dat particuliere en overheidspensioenen voor weduwen en wezen voortaan gelijk worden behandeld. De gezinsverruimingen bestaan, voorzo ver het minderjarige kinderen betreft, uit Advertentie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming zijn goedkeuring gehecht aan een wetsont werp, dat voorziet in een verhoging van het rijkssubsidie voor de bijzondere uni versiteiten en hogescholen van 95 tot 98,5 percent in de kosten van exploitatie en in vesteringen. Deze verhoging was volgens de regering noodzakelijk gezien de voortdurende kos tenstijgingen. be verhoging geldt voor de jaren 1964 tot en met 1967, in afwachting van het resultaat van een onderzoek naar de mo gelijkheid, een totale financiële gelijk stelling tussen het openbaar en het bij zonder wetenschappelijk onderwijs tot stand te brengen. Dr. Vermooten (P.v.d.A.) diende een amendement in dat tot doel had, ook de rijksbijdrage voor de gemeentelijke uni versiteit in Amsterdam te verhogen tot 98,5 percent. Minister Diepenhorst van On derwijs en Wetenschappen voelde er niet voor. Wel wilde hij de toekomstige ge lijkstelling met beperkte terugwerkende kracht voor de Amsterdamse universiteit laten gelden. Na deze toezegging trok dr. Vermooten zijn amendement in. Medische faculteit De Kamer ging er zonder hoofdelijke stemming mee akkoord, dat het rijk in Rotterdam een medische faculteit opricht, Zoals bekend is loopt deze maatregel voor uit op de stichting van een universiteit in de Maasstad. Minister Diepenhorst herinnerde eraan dat honderd jaar geleden de chirurgische school in Rotterdam werd opgeheven, Zij had bestaan van 1828 tot 1866. Aan vankelijk was het de beste chirurgische school in het land. De school beschikte over een anatomisch theater. Daar kon men het skelet zien van een vrouw, ge zeten op het skelet van een paard. Een merkwaardige bijzonderheid was dat de vrouw als dragonder in het leger had ge diend. Het comité „19-3-66", de „gesprekspart ner" van burgemeester Van Hall van Amsterdam, ter oplossing van de gespan nen verhouding in Amsterdam ontstaan na 10 en 19 maart, toen jongeren en poli tie slaags raakten, heeft zichzelf ontbon den. Naar werd medegedeeld is dit een direct uitvloeisel van het feit, dat burge meester Van Hall geweigerd heeft toe stemming te verlenen tot het meevoeren van een spandoek met de leuze „Sanering Politie" tijdens een demonstratie, die onder auspiciën van het comité zaterdag zou worden gehouden. Deze demonstratie waaraan volgens het comité 5000 tot 6000 mensen zouden hebben deelgenomen en die „als een rustig, legaal protest" tegen het optreden van de politie op 10 en 19 maart was bedoeld, is onderwerp van diepgaand overleg geweest tussen het co mité, dat als een soort overkoepelend or gaan van een aantal links gerichte jonge renorganisaties optrad, en gemeentebe stuur en politie. Tenslotte bleek de bur gemeester enkele voorgestelde leuzen niet te kunnen accepteren, o.m. niet de leuze „Sanering Politie". Toen burge meester Van Hall duidelijk maakte dat deze leuze zijn toestemming niet zou krij gen, besloten de leden van het comité de aanvrage voor een demonstratie in te trekken, omdat naar hun mening, deze leuze nu juist de kern van het probleem raakte en dat, wanneer deze eis niet dui delijk gesteld mocht worden, de werke lijke zin van de demonstratie verloren zóu gaan. „Het voortbestaan van het co mité had dus geen zin meer. Indien zaterdag illegale demonstraties zullen worden gehouden, wat niet onmogelijk is al zullen de leden van het comité daar niet aan meedoen, zou het comité de kans lopen daar toch verantwoordelijk voor te worden gesteld. Ook dat is een reden tot ontbinding," zo is door de comitéleden ver klaard. Advertentie Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten. Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN KENNEMERLAAN 165 -159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 8428 of 7770 Het verkeersbelang binnen de Rijn mond is gediend met snelle metro-ver- bindingen. Metro-lijnen naar Capelle aan de IJsel en naar Schiedam en Vlaapdin- gen kunnen echter pas aan de orde ko men als Rotterdam definitief heeft beslo ten de metro van het Zuidplein in Rot terdam-Zuid door te trekken naar het stadsdeel Hoogvliet. Dit zal ongeveer zes tien jaar duren, omdat er alleen al drie of vier jaar nodig is om de grond te verwerven. Dit heeft het dagelijks bestuur van Rijnmond verklaard. De metro in Rotterdam van het centraal station naar het Zuidplein, zal, naar men verwacht, in 1968 gereed zijn. Donderdagavond heeft een 27-jarige Marokkaan, die als kostganger in een huis aan de Burgemeester van Tienho- vengracht in Amsterdam-West woont, met zes liter petroleum een poging ge daan het huis in brand te steken. Hij goot, toen zijn hospita het huis verliet, de pe troleum over de vloer van de woonka mer en stak er de brand in. Het gevolg was, dat twee kamers vrijwel uitbrand den. De man had tevoren hevige ruzie met zijn hospita gehad, zodat waarschijn lijk van een wraakneming sprake is. De onlangs opgerichte stichting „Weg" verschilt van mening met minister Suur- hoff van Verkeer en Waterstaat over het Nederlandse wegennet. Voor de vertra ging bij de wegenaanleg worden argu menten aangevoerd, die naar de mening van de stichting geen steek houden. De bewering van de minister, dat de prijzen voor de wegenaanleg zouden zijn opgelo pen is niet juist, volgens de stichting, die verklaart dat de laatste maanden van 1965 en de eerste maanden van 1966 geen prijsverhogingen in de wegenbouw te zien Advertentie hebben gegeven. De voortschrijdende me chanisatie en de scherpe concurrentie oefenen een neerwaartse druk uit. Er zijn zelfs gevallen bekend, waarbij van een prijsverlaging kan worden gesproken. De stichting „Weg" meent, dat de uit breiding en verbetering van het wegen net in Nederland gebaseerd moeten worden op berekeningen over perioden van ten minste acht jaren. Met name zullen ra mingen omtrent de groei van het motor rijtuigenpark regelmatig gepubliceerd moeten worden. Deze ramingen dienen ten minste eenmaal per jaar herzien te wor den aan de hand van de tot dat moment in de praktijk opgedane ervaringen. Het is volgens de stichting noodzakelijk, dat er in de toekomst gewerkt wordt op ba sis van een continue-prognose, waarbij steeds de komende acht jaren onder de loupe genomen worden. De termijn van acht jaar is geen wille keurig gekozen tijdschema, maar houdt verband met de gemiddelde tijdsduur, die verstrijkt tussen tekenplank en wegdek. De stichting „Weg" verwijst tenslotte naar verklaringen van de toenmalige mi nisters van Verkeer en Waterstaat en van Financiën, mr. Van Aartsen en prof. Witteveen bij de instelling van het Rijks wegenfonds, dat het vanzelfsprekend Was dat méér middelen ter beschikking zou den komen voor de wegenbouw, als de stijging van het aantal motorrijtuigen, welke toen ten grondslag lag aan de ra ming van de bijdragen uit de algemene middelen, zou worden overtroffen. De schatgravers van Serooskerke heb ben nu totaal 1.014 munten gevonden. Het ziet er echter naar uit dat de goudmijn nu vrijwel uitgeput is. De werkzaamheden aan het „gouden" zwembad, dat de gemeente Serooskerke grotendeels uit de opbrengst van de gou den munten wil financieren, vorderen goed. Deze koe is op de paasveetevtoon- stelling in Den Bosch gekozen tot „Miss Rund 1966". De eigenaar, Evert Overeem uit Uddel (met bril) staat er trots bij. Surinaamse universiteit. De Surinaams* minister van Onderwijs, de heer A. A. R. Cameron, is in Nederland aangeko men om met minister Diepenhorst en met de Leidse universiteit overleg te plegen over hulp en medewerking di® nodig is voor de in Suriname op te rich ten universiteit. Verbruik verdubbeld. Het gasverbruik in de gemeente Groningen is sedert 1 ja nuari 1964 verdubbeld. Het gasdistribu- tienet zal daarom belangrijk uitgebreid moeten worden. Sedert de overgang van de levering van stadsgas op aardgas is het gebruik voorai voor verwarming zo aanzienlijk toegenomen, dat de uitbrei ding van het distributienet noodzakelijk is. Aanvankelijk zou dit pas in 1967 en volgende jaren geschieden. Griep. Bij het gemeentelijk busbedrijf in Utrecht zijn dagelijks tussen de 30 en 45 chauffeurs ziek op een totale bezet ting van ruim 150 chauffeurs. Allen hebben griep. De zomerdienst, waarin een aantal ritten minder wordt gereden zal nu op 3 in plaats van op 10 april ingaan. Noordzeeveer. In Rotterdam is het motor schip Norwind van Noordzee Veerdiens ten in gebruik gesteld. De verbinding tussen Rotterdam-Europoort en het En gelse Hull die sedert december met het m.s. Norwave driemaal per week wordt onderhouden, is nu uitgebreid tot een dagelijkse dienst in beide richtingen. Advertentie De Nederlandse Spoorwegen zijn van plan het spoorlijntje Alkmaar-Warmen huizen op te heffen wegens de gestegen exploitatiekosten. Burgemeester Berg van Schoorl deelde dit gisteravond mee in de gemeenteraadsvergadering van Schoorl. De burgemeester zei dat de vervoersont- vangsten van de spoorlijn de laatste tien jaar met 60 percent zijn gedaald. Of het traject Schoorl-Alkmaar gehand haafd zal blijven, zal nog door de N.S. worden overwogen. Op dit traject wor den sinds twintig jaar alleen goederen vervoerd. Bij een achtjarige leerling van de der de klas van een school in Wijhe is nek kramp geconstateerd. Het patientje is in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is op het ogenblik bevredigend. Aan de leerlingen van de school zijn tabletten uitgereikt, die uitbreiding van de ziekte moeten voorkomen. De Dordtse recherche heeft de man gearresteerd die zondagavond een etalage ruit van een juwelierszaak in het winkel centrum Crabbehof in Dordrecht insloeg en een tableau met gouden en zilveren horloges met een waarde van 5.000 stal. Het is een 33-jarige arbeider uit Dord recht. Doordat hij bij zijn vlucht was ge struikeld en gevallen had hij enkele gou den horloges verloren. Er zijn er een paar teruggevonden, maar de politie ver moedt dat voorbijgangers een horloge en enkele gouden bandjes hebben meegeno men. Voor het overige is de buiten terecht. fWMMWWIAA/WMWWWWVWVWWWWIIIIWWI/WIIWWWWWI Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Eugénie Loudon. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „De kreeften" van Fred Denger. Regie: John van de Rest; zaterdag 20 u.: Haagse Comedie met „Vraag me niets" van Wallach. Regie: Paul Steenbergen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", a.l.; 20 u.: Quo Vadis?", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „II mondo nudo", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Solo con tra Mr. Solo", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Poppins", a.l. Minerva, zaterdag 14.30 u.: „Een tegen allen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Het Ipcress dossier", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Big Sam", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De zelf- moordschool", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Qruquiusmuseum (Vijfhuizen)Ge maal en oude machines. Maandag tot za terdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 uur. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expositie van werk van Roelof Klein en Jan v. d. Veer. Op werkdagen van 12 tot 17 u. en op zaterdag van 10 tot 17 u., be nevens zondags van 12-17 u. Tot 3 april. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan) Ex positie van reisschetsen van Haarlemse schilders. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u Tot 12 april. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van werk van Jan Pander en Maarten Voor zanger. Dagelijks van 11 tot 18 uur en van 20 tot 22 uur. Tot 17 april. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Alfred Richter. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag en zaterdag 21 tot 2 u.: Cobi Schreijer met haar interna tionaal programma. Gast: Steve Berlow. Poppentheater Merlijn, zaterdag 14.30 uur: „DeD toverhoed". VRIJDAG 1 APRIL City, 20 u.: „Terreur der driften". ZATERDAG 2 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Terreur der drif ten". Stadsschouwburg, 20 u.: „De tijger van Malakka". Patronaatsgebouw, 20 u.: opvoering van het toneelstuk „Angst om liefde", door „De Martinitoren". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u.; filiaal Velsen-N.: 10-12.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Sant poort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10-12.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10-12.30 uur. „Mary VRIJDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19.30 uur: Poppins". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007 contra Dr. No.". W.B. Theater, 20 uur: „De gevreesde hal ve sabel." Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensw. 84 geopend van 7-17.30 uur en van 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur; 15-18 en 19-21.30 uur. Oosterwyk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. ZATERDAG 2 APRIL Kennemer Theater, 19.30 uur: „Mary Poppins"; 23.30 uur: „Ontvoering uit Stockholm". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007 contra Dr. NO.". W.B. Theater, 20 u.: „De gevreesde hal ve sabel". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.30 uur; 11-12.30 uur; 13 14.30 uur en van 15-17 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarel len door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1013 uur. Oosterwijk, Openbare leeszaal geopend van 10-12 uur; r.-k. leeszaal geopend van 10-12 uur. Meerestein, Openbare leeszaal geopend van 10-12.30 uur; r.-k. leeszaal geopend van 10-12.30 uur. Prins Bernhard heeft gisteren een werkbezoek aan Friesland gebracht. Een militaire helikopter bracht de prins eerst naar Drachten, waar hij de fabriek van de n.v. Philips bezocht, een tram van de hoofdindustrie-groep voor huishoudelijke apparaten. 's Middags bezocht de prins de machi nefabriek „Prins" in Dokkum die giste ren haar zilveren jubileum vierde. Hij opende daar een nieuwe verzinkerij Daarna ging het per helikopter naar het werkeiland in de Lauwerszee waar de prins zich liet voorlichten over de inpol dering van de Lauwerszee. INTERNATIONALE BOEKHANDEL GIERSTRAAT 64 TELEFOON 16125 Het K.N.M.I. deelt mee: Boven het zeegebied tussen IJsland, Schotland en Noorwegen ligt een depres sie, waarin zich verscheidene afzonderlij ke kernen bevinden. Eén van deze kernen trok vanmorgen over de Shetland- eilanden in de richting van Zuid-Scandi- navië. Een bijbehorend front bracht regen in Schotland en Noord-Engeland. Een van de oceaan komende storing bereikte vanmorgen Zuid-West-Ierland. Deze storing zal naar Frankrijk trekken, terwijl het front uit Engeland naar on« land komt. Er is daarom vanavond en vannacht regen te verwachten, waarna d® wind morgen draait naar noordwest en koudere lucht gaat aanvoeren, waarin en kele buien kunnen voorkomen. Het zal morgen dus wisselvallig weer zijn met iets lagere temperaturen. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum to c temperaturen binnen- en buitenland wind- rich ti M temp, Den Helder zw. bew. ZW 8 6 Ypenburg zw. bew. ZW 10 7 Vlissingen zw. bew. zzw 8 6 Eelde ge'li. bew. zw 10 4 De Bilt geh. bew. zzw 10 6 Twente geh bew. zzw 10 6 Eindhoven zw. bew. zzw 9 6 Z.-Limburg geh. bew. zzw 9 5 Helsinki half bew. zzo 4 -1 Stockholm half bew. zzw 4 0 Oslo zw. bew. wzw 1 -3 Kopenhagen zw. bew. zzw 8 2 Aberdeen zw. bew. w 5 -0 Londen zw. bew. zzw 12 6 Amsterdam geil. bew. zzw 8 6 Brussel geh. bew. zzw 10 6 Luxemburg onbewolkt z 8 0 Parijs onbewolkt O 12 4 Bordeaux geh. bew. w 15 3 Grenoble half bew. windst. 16 2 Nice zw. bew. nnw 14 8 Berlijn mist zw 9 3 Frankfort onbewolkt windst. 9 2 München mist z 9 -1 Zürich mist nnw 11 -2 Genève licht bew. n 13 -0 Locarno zw. bew. windst. 16 1 Wenen zw. bew. windst. 8 1 Innsbruck licht bew. w 12 -3 Belgrado zw. bew. w 9 0 Athene onbewolkt nno 6 Rome onbewolkt O 14 0 Barcelona zw. bew. windst. 4 9 Madrid regen windst. 14 3 Mallorca licht bew. windst. 18 6 Lissabon half bew. nnw 17 10 Zaterdag 2 april Zon op 6.14 uur; onder 19.15 uur. Maan op 15.02 uur; onder 5.36 uur. Maanstanden Volle maan5 april 12.14 uur Laatste kwartier12 april 18.29 uur Nieuwe maan20 april 21.36 uur Eerste kwartier 28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 1 april Hoog water 12.18 uur en uur. Laag water 7.16 uür en 20.22 uur. Zaterdag 2 april Hoog water 1.01 uur en 13.31 uur. Laag water 8.50 uur en 21.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2