WAAROM A VERSTOOK 7 IK ZOVEEL - J. v. K00TEN vast tapijt met een leven STOUTENBEEK VAST-TAPIJT Agrariërs in Heemskerk nog niet gerust over tracé van spoorweg UST DICTUS F0T0L0EK ANDERSON Medische verzorging tijdens het weekeinde Schepen, rederijen en werven A top form Bestemming Noorddorp en Heemskerkerduin Kort IJmondnieuws Havenberichten Jubilaris bij de Plaatwellerij in Velsen-Noord Leny Stals bij Sparta definitief bekerhoudster ZATERDAG: PASFOTODAG M.V. AUGUSTA MOTORRIJWIELEN VRIJDAG 1 APRIL 1966 7 PiKzelprljswinnaars adyiiM stouteiibi Keuze uit duizenden PANTALONS en honderden SPORTCOLBERTS EN cou SpCCIAALTJd*- adriaan bakker (Stadsschouwburg). In de jungle van Malakka bevindt zich een illuster gezelschap, bestaande uit Robert Mitchum, die in opdracht van een Duits dierenpark op zoek is naar een kruising tussen een tijger en een luipaard; verder Jack Hawkins, die bekend staat als een verwoed jager op groot wild en natuurlijk Elsa Martinelli, die in geen wildernisfilm mag ontbreken en thans dus de rol van Hawkins' vrouw vervult. WAT GEBEURT er als een dergelijk drietal zich in de wildernis isoleert? Het antwoord laat niet lang op zich wachten, want het wordt ons al spoedig duidelijk gemaakt dat Elsa zich voelt aangetrokken tot de robuuste Mitchum, die ondanks zijn uiterlijke ruwheid als dierenvanger een eerlijker beroep uitoefent dan de dieren doder, die Hawkins in feite is. Er ont staat dan een dubbelzinnige situatie, wel ke aanleiding geeft tot stoere slagzinnen als „De wet der wildernis gold ook het bezit van een verleidelijke vrouw", waar door de zaak er niet beter op wordt ge maakt. Want als Hawkins op de terug reis definitief van zijn vrouw de bons heeft gekregen, zint hij op wraak en zoals gebruikelijk in de fantasiewereld van de film, gaat de boosdoener aan zijn eigen wraak ten onder. In dit geval „De tijger van Malakka" tevens de titel van de film die door Hawkins wordt losgelaten om zijn tegenstander uit de weg te ruimen. Wie niet terugschrikt voor een erg be dachte situatie vol clichéverwikkelingen, zal zich bij deze film, die onder regie van Phil Karlson tot stand is gekomen, stellig niet vervelen, want na de jacht op groot wild in Malakka volgt een spannende jacht op de „Onweerstaanbare", zoals de ze bijzondere tijger door de bevolking wordt genoemd. En iedereen zal zich za terdag en zondag tenslotte met Elsa en Robert kunnen verheugen dat de lastige man, die hun geluk zo lang in de weg moest staan, keurig netjes werd opgeruimd en wel op een manier, dat door de keu ringscommissie tegen hun illegaal gestar te liefde geen enkel bezwaar kon worden aangevoerd. Zondagmiddag wordt dan nog de Nederlandse jeugdfilm „Vier rakkers en een oude jeep" vertoond, welk ver haal zich afspeelt op een boerderij in Zuid-Limburg. (City). Het weekprogramma van dit theater wordt dan donderdagavond weer afgesloten met de vertoning van „Voet stappen in de mist", een bijzonder span nende Engelse thriller met als plaats van handeling het Londen van omstreeks 1900. Stewart Granger treedt hierin op als de voor niets en niemand terugdeinzende vrouwenmoordenaar, met naast hem Jeanne Simmons als het toegewijde dienst meisje, dat meer over haar heer en mees ter aan de weet is gekomen dan voor zijn gemoedsrust bevorderlijk moet worden geacht. Dit enerverende verhaal werd dan van vrijdag tot en met zondag reeds vooraf gegaan door „Terreur der driften" een weinig minder boeiende film over een liefde, welke was gedoemd uit te lo pen op moord en chantage. De bekende Sammy Davis jr. laat zich in deze film ook nog even zien. Als traditioneel intermezzo voor de zon dagmiddag werd dan nog op „Vier snel le revolvers" beslag gelegd, dinsdag en woensdag gevolgd door „Diep in het graf" een voor liefhebbers curieus griezelver haal, dat aan een der romans van Ed gar Allan Poe werd ontleend. Vandaar de vele rillingen en thrillingen als gevolg van het levend begraven in een luguber fa miliegraf, compleet met lijkenschenners en geraamten. (Luxor). Het zal talrijke Beverwijkers ongetwijfeld een genoegen zijn te verne men, dat hier tot en met maandag Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel die goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten, want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer. ken olie- en kolenhaarden Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN 7,50: S. Lindeboom, Kanaalstraat 216 «wart, IJmuiden. 5,A. Dingerdis, Schipbroekenweg 9, Santpoort-N. 2,50: Mevrouw K. StekelenburgWy- ker, Stephensonstraat 65, IJmuiden. „James Bond contra dr. No" nog eens wordt vertoond. Want James Bond is on danks alles nog steeds onontkoombaar „in", waarbij het als een attractie apart kan worden beschouwd dat Sean Connery voor deze rol gedurende anderhalf uur een ondoorgrondelijke poker-face weet te bewaren. Zelfs wanneer hij voortdurend wordt omgeven door een serie onwaar schijnlijk mooie, jonge en verleidelijke vrouwen. Billy Wilder, bekend geworden als re gisseur van onder meer „Irma la douce" heeft thans de vermaarde acteurs Dean Martin en Kim Novak onder zijn hoede genomen voor de komedie „Kus me, suf ferd" een intrigerende titel voor een ove rigens vrij onbelangrijk verhaal. Want Wilder meende zijn acteurs te moeten op jagen tot overdreven en aanstellerige be wegingen, zodat hij vrijwel alle mogelijk heden welke in het originele Italiaanse verhaal aanwezig moeten zijn geweest, heeft opgeofferd aan goedkope en gemak kelijke kluchtigheid. Daarom geven wij de voorkeur aan de zondagmiddag te ver tonen film „Doelwit voor twee revolvers" waarmee regisseur Richard Wilson ten minste ronduit wilde bevestigen niet meer dan een gezonde sensatiefilm op het programma te hebben gehad. (W.B. Theater). De vermaarde zwem mer Johnny Weismuller, die hier zondag middag als de stoere hoofdrolvertolker in „Tarzan in New York" zijn adembene mende belevenissen in het oerwoud en de wereldstad komt vertonen, heeft dan vrij dag en zaterdag Chuck Connors reeds als voorganger gehad, die het er in „De ge vreesde kromme sabel" met zijn verdel ging van spionnen en verraders even min slecht heeft afgebracht. Met als op volger voor zon- en maandag Larry Parks, welke acteur in „Moord in code" de rol vervult van een Amerikaanse jour nalist, die in Londen beroepshalve ook al weer een serie spannende avonturen moet beleven. (Kennemer theater). Robert Stevenson heeft de regie gevoerd over de Ameri kaanse musical „Mary Poppins", maar de naam van de producent Walt Disney staat dwars over de gehele film geschre ven, waarvan nagenoeg ieder beeld, maar ook de naïeve vrolenkheid en de he le strekking de signatuur dragen van de grote amusementsdictator van Amerika, Disney, die zich vroeger alleen bemoeide met de tekenfilm, heeft sinds enige jaren naast zijn natuur-documentaties ook nog tijd gevonden om zich bezig te houden met de produktie van films-voor-de-hele- familie, een genre waarvoor hij meer dan eens een Robert Stevenson inschakelde. Ditmaal werd door hen een populair Amerikaans gezinsboek over de model- gouvernante Mary Poppins ter verfilming uitgekozen. Het resultaat is een bonte, vrolijke film vol onwaarschijnlijke gebeurtenissen, waarin alle registers van het filmamuse ment tot en met tekenfilm en het ko mische ballet staan uitgetrokken en ver der kosten noch moeite zijn gespaard om een uiteenlopend publiek uiteenlopend naar smaak en leeftijd - een paar uur meer dan aangenaam bezig te houden. Het heeft weinig zin uitvoerig stil te staan bij alle belevenissen van die wonderlijke Mary Poppins (een rol van Julie An drews, die haar filmdebuut al dadelijk met een „Oscar" zag bekroond) en haar mysterieuze vriend en straatzanger Bert (Dick van Dyke). Voldoende is het vast te stellen dat de toverwereld, waar dit tweetal de kinderen van de droge zaken man Banks binnenleidt, vol zit met ver rassingen en grappige vondsten, met als hoogtepunten een combinatie van teken en fotografische film het pinguin in termezzo! en de dans der schoorsteen vegers. En niet te vergeten de gemakke lijk in het gehoor liggende songs van het componistenduo Bob en Dick Sherman, die door radio en grammofoon al bijzon der populair zijn gemaakt. Voortreffelijk amusement, voorlopig tot en met woens dag in dit theater. Advertentie Pasfoto's in 10 sec. gereed! Ba Kennemerlaan 85-87 IJmuiden - Tel. 5962 De motorlogger Willem Cornelis KW. 16 die het laatst heeft toebehoord aan de Rederij Zeester te Katwijk aan Zee en ge- geruime tijd in de Haringhaven opgelegd is geweest, is voor de sloop verkocht en ontdaan van de beide masten, van IJmui den vertrokken. Het vaartuig, dat 134 ton meet en de beschikking had over een 240 pk motor, was in 1916 als zeillogger ge bouwd. De verleden jaar naar Noorwegen ver kochte motorlogger Vertrouwen VL. 71, ex Aafke Jacoba KW. 41 heeft thans on der de naam Svanbjorn de thuishaven Haugesund en behoort toe aan A/S Svanbjorn Co. De kotter Catharina Josephina KW. 127, die het vorige jaar naar Zuid-Afrika werd verkocht heet nu Harvest Dawn en is het eigendom van Southern Harvest Ltd te Kaapstad. De kotter Paul IJM. 66, die kortgele den naar Duitsland werd verkocht, heeft de naam Heimat HF. 390 gekregen en be hoort thuis in Hamburg-Finkenwerder. De 525 bruto reg. ton metende stoom trawler Duisburg NC. 400 van de „Nord- see" Deutsche Hochseefischerei A.G. te Cuxhaven is voor de sloop verkocht. Het schip was in 1952 nieuw in de vaart ge komen. Zeven Duitse stoomtrawlers behorende aan de „Nordsee" Deutsche Hochsee fischerei worden in Bremerhaven van ko- lenstoker verbouwd tot oliestoker. Het zijn de Hannover NC. 398, Wuppertal NC. 299, Konstanz HH. 312, Mainz HH. 313. Gel- senkirchen HH. 314, Nurnberg BX. 617 en Passau BX. 645. De gemiddelde leeftijd van deze schepen is 13 jaar. Advertentie ROYAL SUNART Steeds meer mensen ontdekken hoe vast-tapijt hun ka mer voornamer en sfeervoller maakt. Hoeveel groter het interieur toont, en hoe prachtig de meubelen tot hun recht komen op het warme vast-tapijt. Stoutenbeek is pecialist in vast tapijt en Royal Sunart tapijt is een specialiteit van Stoutenbeek. Een prachtig tapijt, geweven van 100 zuivere scheerwol. Het bezit een zeer levendige structuur en een zeer grote slijtweerstand. In vele warme C tinten kost dit dikke tapijt per vierk. meter Ook de andere vast tapijt soorten zoals Hairlus, Parade, Lana, Sunart, Royal Hairlus, Heugafelt, Tretford etc. zijn uit voorraad levecbaar. Stoutenbeek's tapijt specialisten adviseren u gaarne vrijblijvend over kleuren en kwaliteiten, maar ook en dit is zeer belangrijk over de verschillende ondervloeren en ondertapijten. Een Stoutenbeek advies is gebaseerd op jarenlange er varing in alle soorten vloerbedekking. Een Stoutenbeek advies, een waardevol advies leder testlabel artikel voldoet uitstekend aan de normen ten opzichte van de vast gestelde prijs en is getest op kwa liteit kleurechtheid binding slijtweerstand Ook broadloom (kamerbreed) tapijt kunnen wij u in grote sortering tonen, en uit voorraad leveren. WONINGINRICHTING - BEVERWIJK - 250 MODELKAMERS Alle Heemskerkse raadsfracties betuig den gisteravond hun instemming met het voorstel tot vaststelling van een voorbe- reidingsbesluit voor een bestemmings plan met betrekking tot een gedeelte van het gebied Heemskerkerduin en Noord dorp. Het was in het bijzonder de heer Ver duin (KVP) die, als agrariër en als bewo ner van het bewuste gedeelte, over het voorstel zijn grote voldoening uitsprak. Desondanks bleef hij het een droevige zaak vinden, dat het zo lang moet duren, voordat de tracering van de inmiddels voor de basisindustrie als noodzakelijk onderkende spoorlijn bekend wordt. De grote moeilijkheid hierbij is de vraag of de spoorlijn door recreatie- of tuinbouw gebied gaat. Volgens hem zou het het bes te zijn, als de spoorverbinding pal op de Duinweg zou worden gelegd, omdat daar door drie belangrijke facetten zouden wor den gediend. Op de eerste plaats zou het agrarisch gebied ongeschonden blijven, ten tweede zouden de kosten voor de ba sisindustrie aanmerkelijk lager komen te liggen en tevens zou de recreatie gediend worden. Spreker hoopt op een spoedige IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): H. Paleari, Dolfijnstraat 176, tel. 8085; H. Bel, Venusstraat 5, tel. 5675; P. Brouwer, Koningin Wilhelmina- kade 79, tel. 4507. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: mevr. M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mej. A. C. v. Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: W. M. L. Bleeker, Celsius- straat 58, IJmuiden, tel. 6404. Wijkverpleging: Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-O.: zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550- 6195 en zuster M. v. d. Meulen, Kanaal dijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378; voor Driehuis, Santpoort-N. en Santpoort-Z.: zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477; voor Velsen- Z. en Velsen-N.: zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-N., tel. 02510- 23936. Voor het Wit-Gele Kruis: zuster W. Zethof, Bonairestraat 24, Santpoort, tel. 02560 6531. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts P. A. A. van Omloo, Van Roosmalen straat 9, Uitgeest, tel. 02513-2296. SANTPOORT: Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-N., tel. 02560- 8284. BEVERWIJK: Artsent Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 u.: M. A. de Ruiter. Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553; zondag van 9 tot 24 uur: C. Versélewel de Witt Ha mer, Vondellaan 60, Beverwijk, telef. 02510-23969. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur: H. J. F. Peeters, Dommel- singel 2, Beverwijk, tel. 02510-25300. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-N., Heemskerk en IJmuiden, (uitsluitend voor spoedgevallen), zaterdag en zon dag tussen 17-17.30 uur: W. M. L. Blee ker, Celsiusstraat 58, IJmuiden, tel. 02550-6404. Apotheek: Voor Beverwijk, Heemskerk en Velsen-N. vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 9 april 12.30 uur, ook nacht dienst, Apotheek J. W. Huisman, Wij- kerstraatweg 164, Velsen-N., tel. 02510- 23883. Voor Heemskerk is Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, tel. 02510- 32490, niet de weekends, wel alle avon den in die week geopend. Advertentie DAMESKAPSALON ALLE HAARKLEUREN worden tot in de perfectie verwezenlijkt. Lange Nieuwstr. 471 - IJmuiden Telefoon 8166 uitsoraak in dezen, waardoor de rust in het tuinbouwgebied zou kunnen terugkeren. De heer Wentink (Prot. Chr.) onder schreef de woorden van de heer Verduin ten volle en hij deelde diens blijdschap met deze eerste stap. Spreker vond het voor de agrariërs van bijzonder groot be lang, dat hier een uitspraak komt. Ook de P.v.d.A.-fractie kon zich in gro te lijnen bij de twee andere raadsfracties aansluiten. De woordvoerder, de heer van der Wart, zei te hopen, dat de door de agrarische bevolking te brengen offers tot een minimum beperkt zouden blij ven. Wethouder Roozen was zeer ingenomen met de instemming van de fracties. Hij stelde, dat men nooit tegen de spoorlijn is geweest, maar wel tegen het geplande tracé, waaraan de Kroon door de activi teit van het gemeentebestuur trouwens de goedkeuring heeft onthouden. Tevens kon wethouder Roozen meede len, dat Hoogovens het ingediende be zwaar intrekt om het verlenen van bouw vergunningen te vergemakkelijken. De of fers van de agrariërs worden heel wat verlicht en tot minimaal gereduceerd. Ook hij hoopte, dat G.S. op zeer korte termijn een beslissing zullen nemen. Advertentie (óók Higgins ruitjes) Breestraat 17 -19 BEVERWIJK (natuurlijk ook tussen de middag geopend). Toekomst. Woensdag 6 april houdt de afdeling Heemskerk van de P.v.d.A. een bijeenkomst in de Jansheeren aan de Kerkweg. De voorzitter zal een korte in leiding houden over het onderwerp „Wat de toekomst brengen kan." Een forum, bestaande uit wethouder P. de Graaf, de fractievoorzitter/lijstaanvoerder J. Nijde- ken, de raadsleden S. Husslage en W. v. d. Wart en de kandidaat voor de ge meenteraad M. de Groot, zal onder voor zitterschap van de heer H. Schoonenberg vragen beantwoorden. Geslaagd. Ten huize van de familie Hesse, aan de Kromme Mijdrechtstraat in IJmuiden was het donderdag feest. Er was alle reden voor: zoon C. Hesse, die aan de Vrije Universiteit te Amsterdam studeert, was die dag geslaagd voor zijn kandidaatsexamen scheikunde. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Liberia- kust, van Antwerpen; Forel, Dover, Zaandam; Lago Traful, Bremen; Inge Meyer, Hamburg; Nerlandia, Gothenburg; Ulla Rask, Tygnemouth; Stevsklint, Sunderborg, IJmuiden; Catharinapol- der, Grangemouth; Mari Ann, Delfzijl; Othonia, Hamburg, IJmuiden; Hangard, Bergkvare, Zaan dam; Duivendrecht. Baton Rouge; Esperance, Grimsby; Willy Huber, Avilez, IJmuiden; Jans, Londen; Zaanstroom, Shoreham; Marchenland, Halmstad; Borelly, Delfzijl, IJmuiden; Audacia, Londen, Zaandam; Sunny Prince, Antwerpen; Juno, Rotterdam; Schieborg, Stettin; Yam-Suf, Rotterdam, IJmuiden; Helga Gunda, Svelgen, IJmuiden; Morelia, Rotterdam; Loke, Rotter dam; Aridity, Ipswich; Thea, Rotterdam, IJ muiden. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Berkelborg, van Zwijndrecht, IJmuiden; Argos, Rotterdam; Areas, Rotterdam; Finskog. Duinkerken; Rad jah, Rotterdam; Hunzeborg, Sarpsborg, Velsen Tumlaren, West-Afrika; Kwiek, Par; Nella Pan, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). YC. Vervolg Havenberichten. SHRRR Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Neptun, naar Hamburg; Hoegh Banniere, Rotterdam; Martha Friesecke, Londen; Montello, USA Gulf; Moray Firth, Havenmouth; Jarosa, Emden; Eil- don, Southampton; Christian Oldendorff, Hull; Liberty, Londen; Wiking,, Dagenham; Minos, Hamina: Huexter, Rotterdam; Spirality, Londen; Westridge, Rotterdam; Gesine, Antwerpen; Margaretha, Delfzijl; Albia, Liverpool; Peik, Rotterdam: Boreas, Rotterdam; Mithras, Rotter dam; Hayling, Isle of Grain; Silva, Felixtowe; Blitar, Rotterdam; Merimac, Philadelphia; Stevnsklint, Oxelosund. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Ernst S., naar Odense; Ulla Rask, Rotterdam; Anke, New port; Descubrisor, Londen; Bern. Ross; San- dringham, Queen. Dublin; Sont, Londen: Dorset Coast, Avonmouth; Ingemeyen, Helsingborg; Mari Ann, Cork; Hilversum, Bremen; Werratal, Curasao; Helga Gunda, St. Nazaire. Voor de heer Fr. Leijen, chef van de afdeling kwaliteitscontrole bij de n.v. De Plaatwellerij te VMsen-Noord, wordt 10 april een dubbele feestdag. Niet alleen omdat dan de eerste paas dag wordt gevierd, maar veel meer om dat de heer Leijen, die woont aan de Si- riusstraat 3 te IJmuiden, op deze dag juist vijftig jaar geleden in dienst kwam bij het toenmaals als „de fabriek van Olie en Gonnerman" bekende constructie bedrijf. De heer Leijen trad als veertienjarige jongen, juist in het midden van de eerste wereldoorlog, de toen nog kleine fabriek van de heer Gonnerman binnen als fa- brieksjongen. Zijn verdiensten werden beloond met 3 harde koperen centen per uur met een recht op drie dagen vakantie per jaar. Dank zij directeur Olie bezocht de jon ge Leijen de avondschool en nam teken lessen bij de directeur van de ambachts school. Dit was nog slechts het begin. Onder dikwijls zeer moeilijke omstandigheden heeft de heer Leijen doorgezet en het ten slotte gebracht tot een belangrijke functie bij de Plaatwellerij. Advertentie Advertentie vlees- en vleesprodukten Wijk aan Zee - Tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf Dealer voor IJMUIDEN, BEVERWIJK, HEEMSKERK, HAARLEM, e.o. AUTO- EN MOTORBEDRIJF PLEIN 1945 no. 7 - IJMUIDEN Telefoon 4694 De oudste der gymnastiekverenigingen in Velsen-Noord, „Sparta" heeft gisteren in het gymnastieklokaal van de Water- vlietschool haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor de leden gehouden onder supervisie van de heer P. Burghout, die naast leider tevens voorzitter is. De uitslagen: le gelid: meisjes 7-8 jaar: Margriet v. d. Winden 30,8; 2. Ria de Leeuw 30,5. 2e gelid: 1. Lia Zomer 31,1; 2. Tineke Slager 30,1. 3e gelid: 1. Sirka van Peener 29,3; 2. Tineke Goossen 27, Meisjes: 9-12 jaar: le gelid: 1. Corrie Kok 32,9; 2. Margriet Zalm 32,7. 2e ge lid: Ria Vink 29,9; 2. Ina van Wieringen 29,3. 3e gelid: 1. Inge Hijnen 29,5; 2. Nelly Kemkes 28,9, Jongens: le gelid: 1. Jan P. Vrielink 30,5; 2. Roel Duits 30, 2e gelid: 1. Jark Otten 28,8; 2. Leo Ver sluis en Wim Klooster 27,2; Meisjes: 12- 15 jaar: le gelid: 1. I. Snijders 41,3; 2. Leni de Reus 37,6. 2e gelid: 1. Rina de Reus 41,8; 2. Elja de Heer 41.1. Jon gens: le gelid: 1. Ko van Rijn 38,7; 2. Albert Bastiaanse 35,7. De jeugdwisselbeker van de aspiranten, die later bleek met zeer weinig verschil te zijn gewonnen, werd veroverd door Rina de Reus; van de jongste jeugd kreeg Corrie Kok evenzeer met nog kleiner ver schil de Piet de Reus-beker. In de latere avond ging de strijd om de hoogste eer onder de dames en heren en dames-se nioren. Al spoedig viel te bemerken, dat Leny Stals, die reeds tweemaal de gro te wisselbeker veroverde, ook nu een voorsprong ging behalen, die zij niet meer zou afstaan en daarom met het hoogste aantal punten, overigens onbedreigd, de trofee van Sparta definitief in haar bezit stelde. De uitslagen waren: Dames: 1. Leny Stals 44,1: 2. Ingrid Daub 38,8; 3. Ciska Kramers 38,3 punten. Dames-senioren: 1. Mevrouw Siegel 39,8; 2. mevrouw Brou wer 39,1; 3. mevrouw De Leeuw 37,6 punten. Heren: 1. Jan Meijer 39,3; 2. Jan Wes- seling 36,6; 3. Johnny Peters 34,6 punten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7