Jamijn spel is veranderd", zegt Moulijn Jeugdige aanvalsspits van Telstar moet voor treffers zorgen De opstellingen Schol te en Vultink behielden hun claim op nationale titel 47/2 Nederlands team korfbal sterk verjongd voor duel tegen België Toto winnaars ontvangen slechts 215,30 V eter anentoernooi dameshockey Veel kanshebbers voor damtitel van Kennemerland DrP. van Dijk voorzitter KNWU: doorgaan Rotterdam Meerssen dubieus Spruyt-Jansen in de halve finale Dames rijden in Nederland om regenboogtrui Huiskes verbaasd over bevoegdheden van Bergström Antilopen kampioen ZATERDAG 2 APRIL 1966 11 Turnploeg tegen Bazel Oud-international Ghering overleden Tegenstander DOS vecht voor behoud eredivisieschap C Alkestis van E op Mereveld weer favoriet A (Door Jan Dassen) „Ja.mijn spel is veranderd.ik ben helemaal veranderd, geloof ik". Coen Moulijn kijkt door het raam van zijn flat boven zijn zaak aan de Langenhorst in Rotterdam, probeert in de grijsgrauwe lucht de „Coen- van-toen" te zien: „enkele jaren geleden liep ik altijd achteraan op de training, sneed ik ook nog een stuk van het veld af als ik de kans zag. Nu loop ik voorop, pak tien meter extra als het mogelijk is, train en speel met volle overgave, zijn de wedstrijden me soms te gauw voorbij. Aarzelend probeert de nu 29-jarige Rot terdammer: „Ik ben nooit een harde spe ler geweest, nu nog niet. Vroeger ontliep ik elk duel, liet ik mijn directe tegenstan der gaan als hij me de bal had afgeno men, wachtte ik af. Nu ga ik het duel in, blijf aan mijn tegenstander kleven, neem veel meer aan het spel deel. Denk nou niet, dat ik er dus enkele jaren geleden met de pet naar gooide. Ik kan me niet voorstellen, dat er spelers zijn, die niet pogen het beste er van te maken. Ieder een wil immers graag een goed figuur slaan. Alleen de ene keer lukt het je, komt het er uit en de andere keer niet". „Ik meen, dat het alleen een mentale kwestie is, die verandering van mij. Men taliteit moet groeien, kun je niet force ren, hangt samen met je karakter. Elk mens is verschillend, de een kan zich bijv. beter uiten dan de ander. Zo kan ook de een zich beter op iets concentreren dan de ander. Ik ken jongens die de zwaarste zor gen in de kleedkamer kunnen laten lig gen, fris en onbevangen het veld opdra ven en na de wedstrijd dat pakkie zor gen weer oppakken. Dat heb ik nooit ge kund, ik droeg mijn zorgen mee het veld op". Coen Moulijn aarzelt lang voor hij verder gaat: „Tja, ik heb zorgen ge had. Vijf jaar geleden begonnen mijn vrouw en ik deze herenmodezaak. Nu zal ik het iedereen afraden om zo'n zaak te beginnen tijdens een sportcarrière. Zoiets is geen sigarenwinkeltje. Daar heb ik ja renlang over lopen te prakkizeren. Is bet dan een wonder dat ik me op het veld niet kon uitleven? Dan hebben mijn vrouw en ik in ons gezinsleven enkele ge voelige tikken gehad. Samen zijn we daar heel langzaam bovenuit gegroeid, tot we enkele maanden geleden weer een knauw kregen. Vele vrienden dachten toen, dat ik weer terug zou zakken. Maar en je kunt eigenlijk niet verklaren hoe die tik heeft ons alleen nog sterker gemaakt, resoluter. Door tegenslagen ga je vele dingen scherper, nuchterder zien en. dat is geloof ik waarom ik nu anders voet bal. Weet je, ik vertel je dit allemaal omdat de mensen zo gauw geneigd zijn je als een soort poppetje met een sleutel in de rug te zien, zo'n ding dat je alleen maar hoeft op te draaien om het te laten voetballen. Maar zo is het niet: het zijn mensen, die op het veld lopen, jongens die wel altijd hun best willen doen, maar dat soms gewoon niet kunnen, omdat ze men taal onder druk staan. Wordt daar niet veel te weinig aan gedacht, door publiek en.door clubbesturen en trainers?" „Ik heb bijvoorbeeld tijdens de voorbe reiding voor de interland tegen West- Duitsland met Piet Keizer op één kamer geslapen. Een fantastisch fijne knaap, die Piet. Ik weet dat er sommige mensen lijn die daar anders over oordelen, maar die kennen hem niet, zien alleen mis schien zijn buitenkant. Ik heb als oudere collega, ik zal niet zeggen verstandiger, lang met hem gepraat over de voetbal sport en de toekomst, over zijn en mijn toekomst. Ik begrijp Piet, ik ben immers net zo geweest als hij. Maar weet men dat Piet die nu 22 jaar is voor een drempel staat, dat-ie maar een klein duwtje in de rug hoeft te hebben, maar één wenk in de goeie richting om ook maatschappelijk een ster te worden. Hij doet nu niets naast zijn voetballen. Maar dacht je dat hij ook niet over zijn toekomst piekert? Coaches die je ook daarin weten op te vangen zijn de beste. Voetballen is niet alleen maar goed te gen een bal trappen. Voetballen is voor al als je in de nationale top zit alles, je geestelijke instelling, je lichamelijke conditie, alles..." „Een coach waar ik in korte tijd res pect voor heb gekregen is de heer Kess- ler. Ik durf rustig te zeggen dat een Ne derlands elftal in de laatste tien jaar zolang loop ik al mee nog nooit zo goed voorbereid is, nog nooit zo goed naar een wedstrijd toegeleid is als voor de laatste match tegen West-Duitsland. Heeft men ooit een Oranje-team gezien dat met zo'n inzet speelde tegen een ploeg die klas sen beter is? Ik durf ook rustig te zeggen, dat ik in het begin op de centrale trainingen enkele keren trillend van woede tegenover de heer Kessler gestaan heb, toen hij me een kat gaf waar de hele groep bij stond. Naderhand leer je dat het goed voor je was, goed voor de ploeg ook. Die man weet veel van voetballen af, je kunt met hem tot in het diepste systemen analyse ren. Hij weet je discipline op te leggen, hard maar rechtvaardig, discipline die je accepteert omdat je leert dat het goed uitwerkt... en en dat had na dat wat ik hiervoor gezegd heb eigenlijk eerst ge zegd moeten worden hij weet je in korte tijd te doorgronden, kent alle jon gens, weet precies wanneer en welk duw tje je nodig hebt om goed het veld in te gaan. Geloof me, die man heeft mij en (Van onze korfbalmedewerker) Zondag vindt op het terrein van Be Quick in Zutphen de interlandkorfbalwed- strijd tussen Nederland en België plaats. De keuzecommissie van de KNKB heeft het Nederlands twaalftal verjongd: niet cffer dan zes debutanten zijn opgesteld. Het zijn de dames Ans van Veen (Wes terkwartier), Willie Peters (ZKC), Noor tje ten Wolde (Blauw Wit) en de he ren Tom van Thee (Blauw Wit), John Boogers (Deetos) en Wil Reuter (Luto). Het vorige seizoen won Nederland in Bussum met 8-2 en in Antwerpen met 7-6. De ploeg is onder leiding van de bondscoach Adrie Zwaanswijk gedurende zes weken goed getraind, zodat de condi tie van de ploeg momenteel uitstekend is. Ook België heeft enkele wijzigingen in het vertegenwoordigende twaalftal aange bracht. Het middenvak, dat geheel uit Mercurius-speelsters is gevormd, telt drie nieuwe gezichten. De wedstrijd wordt ge leid door de Engelse scheidsrechter. De opstellingen zijn: Nederland: aan val: Ans van Veen (Westerkwartier), Wil lie Peters (ZKC); Cees van Lunteren (Rohda), Tom van Rhee (Blauw Wit), midden: Tini van Lunteren (Rohda), Nel Krijgsman (Het Zuiden); Gerard Bos (HKV), John Boogers (Deetos) verdedi ging: Ans van de Velde (Rohda), Noortje ten Wolde (Blauw Wit); Jan Wols (Ons Eibernest) en Wil Reuter (Luto). België: aanval: R. Hermans, M. de Vocht, J. v. d. Velde en P. Verbist; midden: Thalens en Meeuwsen-Selvarts, Callay en Meeuwsen. Verdediging: L. Pooters en M. de Clercq-Luijpaerts, R. van Megchelen en E. van Hoven. De Nederlandse herenturnploeg, die za terdag 23 april in Terborg tegen Bazel uit komt, is als volgt samengesteld: Willy Jaegers (Wilhelmina, Bocholtz), Jan Snel lenberg (Attila, Utrecht), Gijs van de Berg (Sparta, Driebergen), Alex Knip (Mauritius, Volendam), Gerrit ten Bos en Ab Wijma (Hercules, Hebe, Enschede) Reserve is Cor Smulders van PSV. ik loop toch al tien jaar mee in de top, ik heb toch een naam te verliezen pre cies verteld waar ik sta. En wat is beter dan te weten wie je feitelijk bent." In totaal hebben zich voor de eerste prijs van de sporttoto van vorig week einde 931 gegadigden gemeld, waarvan tien met twee goede kolommen. Voor de tweede prijs waren er 12.515 meldingen waarvan 410 met 2 kolommen, 43 met 3 kolommen en 7 met 4 kolommen. Voor de derde prijs 38.023, waarvan 2.941 met meer dan één kolom. In totaal 41.580 kolommen, hetgeen neerkomt op een be drag van 1,14 per kolom. Ingevolge artikel 7 van het totoregie ment worden prijzen beneden 5,— niet uitgekeerd en wordt het voor die prijs klasse beschikbare bedrag toegevoegd aan dat van de beide overige prijsklas sen. In verband hiermede ontvangen de winnaars van de eerste prijs een bedrag van 215,30 per goede kolom, de win naars van de tweede prijs een bedrag van 8,48 per goede kolom, terwijl diegenen, die 5 en meer kolommen voor de derde prijs juist hadden voorspeld, een bedrag ontvangen ad 1,14 per goede kolom. Vrijdag is in Tilburg de oud-internatio nal Leo Ghering op 65-jarige leeftijd over leden. Leo Ghering was in de jaren 1927/ 1928, negen maal drager van het oranje shirt. Hij speelde in zijn beginperiode voor Longa en later voor Willem II. (Van onze sportredactie) Dinsdag organiseert de veteranencom- missie dameshockey het traditionele jaar lijkse slottoernooi van de landelijke vete- ranencompetitie in Bloemendaal. Er ne men 35 elftallen deel aan dit toernooi, dat gespeeld wordt op de velden van BDHC en de gemeente aan de Donkere Laan. Er zijn zeven poules van vijf teams. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Aan het slot van de dag, rond vijf uur, wordt de Syco-beker uitgereikt. Het is de laatste keer, dat dit finale toernooi voor huisvrouwen, die eens in de veertien dagen dinsdags competitiewedstrijden spe len, in deze vorm wordt gespeeld. De animo in het gehele land voor het vete- ranenhockey is te groot geworden om al le deelnemers in één toernooi te kunnen onderbrengen. (Van onze dammedewerker) De voorlaatste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van het district Kennemerland kenmerk te zich door een zeer enthousiaste strijd lust. Enkele deelnemers, die reeds als kansloos voor de titel werden beschouwd, wisten zich opnieuw bij de koplopers te voegen. Met veel spanning wordt nu de sluitingsronde tegemoetgezien, welke hoogstwaarschijnlijk zal resulteren in het vaststellen van enkele herkampen. Vier van de acht deelnemers in de hoofdklassegroep kunnen zich plaatsen voor de finale. .G Morseld en Ch. Schel- faut stelden hun kansen op een plaats vei lig door na moeilijke strijd tot remise te besluiten. A. F. v. Leuffen verloor van J. Warmerdam waardoor hem een veilige plaats ontviel. Van Leuffen is uitgespeeld en nu afhankelijk van de prestaties van anderen. De partij H. Beliën-A. Douma werd afgebroken. De bovenste helft van de ranglijst ver toont nu het volgende beeld: 1. J.v. Kes^ teren 10 uit 6. 2. G. Morseld 7 uit 6. 3. A. F. v. Leuffen 7 uit 7. 4. Ch. Schelfait 6 uit 5. G. Hekelaar boekte in de eerste klasse een verdienstelijke zege op A. G. de Zwart. Daar de partij van zijn concur rent R. Smit tegen Th. v. Wort moest wor den uitgesteld, kon Hekelaar alleen de leiding nemen. J.v.d. Wereld en C. Le- naarts kwamen tot een puntenverdeling. J. Boerkoel won van H. Hooglust. De in- haalpartij A. G. de Zwart H. Hoog- lugt leverde winst op voor De Zwart. Met 9 uit 5 berust de leiding bij G. Hekelaar. R. Smit volgt met 7 uit 4 en A. G. de Zwart met 7 uit 5. Het treffen tussen C. Monen en A. Zandbergen, koplopers in de tweede klas se bracht geen beslissing, omdat na een verzuimde winstgang van Zandbergen de partij remise liep. A. G. Hesselman ver sloeg P. G. de Haan, terwijl B.v. Dijk verloor van J.v.d. Does. Met nog 1 par tij te spelen berust de leiding bij C. Mo nen en A. Zandbergen, elk met 7 uit 5 A. G. Hesselman volgt goed met 6 uit 5. Het programma van de baankampioen- schappen zal dit jaar aanmerkelijk wor den uitgebreid. In de eerste plaats zal voor de amateurs het tandemnummer, dat met ingang van 1966 behalve bij de Olympische Spelen ook in het schema der wereldkampioenschappen is opgenomen, worden verreden. Binnenkort zullen de drie door de KNWU in Italië bestelde tan dems aankomen, zodat de gegadigden bij tijds met de training kunnen beginnen. Het kampioenschap op tandems zal ech ter niet op 4 en 11 augustus in Amster dam maar op een nader te bepalen da tum tezamen met de ploegachtervolging op de baan in Utrecht worden verwerkt. Ook het programma van de dames, die vorig jaar voor het eerste officieel op de weg om een nationale kampioenstrui stre den, wordt uitgebreid, namelijk met de individuele achtervolging over 3 km. Dit kampioenschap is verwezen naar de baan in Apeldoorn. Deze mededelingen deed de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk, op de gisteravond in Utrecht gehouden jaarver gadering van de wielrenorganisatie. Hij liet een somber geluid horen over de toe komst van de wegsport: „Ik vrees, dat door het toenemende verkeer de wegwed strijden in het gedrang zullen komen. Het is nu al zeer dubieus of voor de grote wegwedstrijd voor profs op koninginne dag van Rotterdam naar Meerssen (de Amstel Gold Cup) het ministerie van Ver keer en Waterstaat wel toestemming zal verlenen." Dr. Van Dijk kondigde aan, dat de be strijding van de doping in ons land voort gezet zal worden. De KNWU zal echter in het onderzoek niet meer de eigen medi sche commissie betrekken maar een be roep doen op de commissie bestrijding do ping van de NSF en de pas opgerichte vereniging van sportartsen. Bij de bestuursverkiezing werden com mandeur J. van Duim en mr. Ff. van Hat- tum herbenoemd. De plaats van de schei dende heer A. van Ommeren, die tot ere lid werd benoemd, werd ingenomen door mr. G. van der Willigen, burgemeester van Leiden (oud-burgemeester van Haar lemmermeer). Tot slot werden 4 verdien stelijke leden der uie met het zilveren wiel onderscheiden: de heren R. van Da len, H. Westerlaken, H. Vintges en A. Starrenburg. (Van onze sportredactie) Telstars aanvalslinie heeft twee wijzi gingen ondergaan. Dit ten nadele van Van der Kuil en Clement die het veld hebben moeten ruimen voor Cleeren en Van Egmond. Voor het overige is het team, behoudens een plaatswisseling tus sen André en Althof, hetzelfde gebleven. De situatie van tegenstander DOS is al lerminst rooskleurig en mede door het feit dat de Utrechters in eigen huis spe len zal Telstar op zijn tellen moeten pas sen. Dat geldt ook voor Racing Club Heemstede. Met een wedstrijd meer dan FC Den Bosch en een gelijk puntentotaal treedt de medeleider van de tweede di visie B in het strijdperk tegen Haarlem. Een derby dus, waarvan een uitslag moeilijk te voorspellen is. In Haarlem is Jonker weer teruggekeerd. Hij vervangt Aad Smit die op advies van de dokter enige weken rust moet houden. RCH is ongewijzigd. EDO gaat op bezoek bij Ex celsior en zal het daar wel bijzonder zwaar te verduren krijgen. De Rotter dammers zijn thuis bijna niet te ver slaan. De stormlinie van Telstar bestaat deze maal uit jeugdige figuren. Vooral van de aanvalsspits Geels-Cleeren van wie de laatste vorig jaar nog uitkwam voor het Nederlands elftal yan 16-18 jaar, mag veel worden verwacht. Geels is bovendien in topvorm hetgeen hij afgelopen woens dag demonstreerde in de jeugdinterland tegen België door twee doelpunten voor zijn rekening te nemen. Er zit voor de Velsenaren beslist een kansje in om te winnen temeer daar de DOS-achterhoede de meest gepasseerde is uit de eredivisie. Het DOS-team ziet er als volgt uit: Ruitenbeek; Deweerd, Ku- nen, Aarts en Van Vulpen; Vouts en Ach terberg; Weynman, Steijn, Van der Lin den en Wehry. Scheidsrechter Henk van de Veer zal morgen de ongetwijfeld spannende derby leiden tussen Haarlem en RCH. Hij heeft daarover gezegd dat hij voor dit soort wedstrijden niet bang is. Zowel Haarlem als RCH zijn clubs die het goede voetbal voorstaan. Het zijn ploegen die aanval lend spelen en dus attractief. Dat dit in Haarlem en omstreken algemeen bekend is blijkt wel uit de belangstelling voor de ze wedstrijd. In de voorverkoop zijn al Telstar (uit tegen DOS): Stuy; Bakker, Kort, André en Liptak. Alt- hoff en Van Wijk; Van Egmond, Geels, Cleeren en Dikstaal. Haarlem (thuis tegen RCH): Bruns; Wentink, Koster, Kruyer en J. Smit; Boom en Duyster; Bosdijk, Versluis, Couperus en Jonker. RCH (uit tegen Haarlem): Van der Meeren; Blokker, Nanai, Koning en Honout; Fransz en Koers: Hendriks, Schuurman, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen Excelsior)Dekker; Van der Zon, Disselköter, Peters en Breeuwer; Nijman en Hup; Zoeteman, Koek, Steffens en Slisser. Garrincha, de Braziliaanse voetbal crack, die de laatste tijd wat uit de gratie vms geraakt, traint weer mee met de Braziliaanse voetbalelite voor het wereldkampioenschap. Fans van Garrincha verwelkomden hem bij het trainingskamp. Garrin cha speelde zowel in Zweden als in Chili mee met het Braziliaanse elf tal, dat wereldkampioen werd. y/Ac&üif. Scholte en Vultink hebben hun aanspra ken op de Nederlandse titel 47/2, waar om in Sneek wordt geduelleerd, ook op de tweede toemooidag onderstreept. Vooral in de middagpartijen werden er door dit tweetal uitstekende resultaten geboekt. Scholte evenaarde weer eens het nationa le record van 400 caramboles in één beurt. Aangezien de Eindhovenaar de eerste beurt geen punt had kunnen scoren werd zijn partijgemiddelde tegen Jacobs 200. Datzelfde gemiddelde had ook Vultink, die Van Leur tot overgave dwong met series van 230 en 170. Van Leur deed het trou wens niet zo gek, want hij kwam met een beste serie van 212 op de proppen. De vrees, dat Van Leur het hem moeilijk zou kunnen maken bekroop Scholte in zijn avondpartij tegen Van Leur. Scholte won, maar niet zo overtuigend als in de vori ge partijen. Hij had zes beurten nodig. Vultink kreeg het nog moeilijk tegen Ja cobs. Scholte, die Jacobs 's middags met 2 punten tot een armzalige figuur had ge maakt, vocht in het begin van de partij In het damesdubbel van het interna tionale toernooi van Nice hebben Els Spruyt en Lidy Jansen-Venneboer een overwinning behaald in de kwartfinale op het Italiaanse dubbel Evelyne Terras en Pierette Tacchini met 86, 61. tegen Van Leur meer tegen zichzelf dan tegen zijn tegenstander, waardoor hij na vijf beurten nog slechts 101 punten had vergaard, tegen Van Leur 37. Van Leur kwam daarna voor de dag met een reeks van veertig waarmee hij Scholte echter niet kon intimideren. Toen Scholte zijn zelfvertrouwen had terugge vonden, scoorde hij er wederom lustig op los en met een serie van 299 stelde hij de zege veilig. Hans Vultink ontmoette on verwachte tegenstand van Janus Jacobs, ofschoon Vultink met een serie van 186 in de vierde beurt een ruime voorsprong nam (111-198) na vijf beurten. Toen liet Jacobs echter zijn ware gezicht zien. Heel behoedzaam, de tijd nemend voor elke stoot, voerde hij de score langzaam op totdat hij tenslotte strandde op 136. Vultink, moegeworden van het zitten, was uit zijn cadans en had hierop geen ant woord. Toen daarop Jacobs nogmaals met 58 caramboles voor de dag kwam zag het er somber voor de Aaltenaar uit: 305-219. Vultink herstelde zich echter op tijd en met 181 werd hij winnaar en bleef daar mee met Scholte ongeslagen. Een sprankelend duel vochten Beekman en Roodenburg uit. Roodenburg had aan vankelijk de beste kansen en had zelfs in de zesde beurt toen Beekman met een se rie van 83 het initiatief nam en op 174 kwam een antwoord in de vorm van een reeks van 92. (166). In de zevende beurt sloeg Beekman echter hard toe. Welis waar moeilijk, maar zeer sterk spelend haalde hij 148 punten bij elkaar, waarmee Roodenburg in een schijnbaar verloren positie was gekomen. De Voorhoutse ca féhouder liet het echter niet afweten. Hij kreeg de ballen aan de kop van de tafel in een mooie positie en bouwde naar een reeks van 143, waarmee de afstand met Beekman nog slechts 13 punten bedroeg. De Amsterdammer bleek echter over de langste adem te beschikken. In de acht ste beurt haalde hij met een slotserie van 78 de eindstreep. Roodenburg kwam in de nastoot niet verder dan een caram bole. (Van onze paardesportmedewerker) Daar over het al of niet voortbestaan van de Utrechtse baan Mereveld nog steeds geen definf tieve beslissing is genomen is er op deze baan, die zondagmiddag weer opent, vrijwel niets ver anderd. Waarmee de bezoekers wel zullen wor den geconfronteerd zijn de grote en kwaliteits volle velden met veel paarden uit de noorde lijke stallen, waardoor het element der verras sing wel eens zeer groot kon zijn. De tips: Mereveld Start-prijs: 1. Edelpapegaai S.; 2. Eliza Mac; 3. Eulogie II; outsider: Exclusief Du Commerce. Soest-prijs: 1. Zoagli TL.; 2. Blauwe Reiger S.; 3. Baron Heny; outsider: Atlas. Westbroek-prijs: 1. Darius Norton; 2. Eric Kin- ley; 3. Dorita Spencer; outsider: Diamant Dear. Baarn-prijs: 1. Circus S.: 2 Blng Parisien; 3. Boyke van Our Bonni; outsider: Brün Beer. Amersfoort-prijs: 1. Art Erebus; 2. Adios K.; 3. A Reine Kinley; outsider: Barbarossa W. Baarn-prijs: 1. Anton B.; 2. Camillo; 3. August Norton', outsider: Brown Bomber. Utrecht-prijs: 1. Bravour S.; 2. Azalea Hano ver; 3. Y Y Hanover; outsider: Zanto. Zeist-prijs: I. Bretteur P.: 2. Bonny Gregor M.; 3. Zilvertip; outsider: Zephyr Magowan. Utrecht-prijs (2e afd.): 1. C. Alkestis van E. 2. L'Espoir B.; 3. Zsa Zsa du Commerce; out' sider: Winston Spencer. vele kaarten van de hand gegaan en het ziet er naar uit dat ,als het weer goed is, de Haarlem-kuip aardig vol zal lopen. De ingrediënten voor een smakelijk voetbalmenu zijn dan aanwezig en het zal aan de teams zelf liggen wat ze er van gaan maken. RCH heeft nog niet de be schikking over Van Doesselaar en Croe» die al geruime tijd geblesseerd zijn. Hen driks en Blokker nemen, evenals vorige week, hun plaatsen in. Haarlem zal het zonder Aad Smit moeten doen maar is gesterkt door het feit dat het algelopen zondag rust heeft gehad en dat RCH tegen Excelsior verre van uitstekend heeft gespeeld. Leo Hom heeft het elftal van RCH gis teravond een „mentale injectie" gegeven bij de besprekingen van de derby. EDO heeft Allart nog buiten het team gelaten. Het ontmoet in Rotterdam een Excelsior dat wraak wil nemen voor de matige wedstrijd tegen RCH en boven dien zijn positie op de ranglijst nog wat wil verbeteren .Excelsior is als volgt sa mengesteld: Van de Wecke; G. den But ter, Luck, Mühlenbruch en Teeuw; We ber en A. den Butter; Kalkman, Munne, Beek en Brand. De KNWU zal in 1967 behalve de we reldkampioenschappen op baan en weg voor amateurs en professionals ook die van de dames organiseren. De regen- boogstrijd bij de dames zal zoals ge woonlijk in het programma worden inge vlochten. Intussen staat het reeds vrijwel vast dat de wereldkampioenschappen in 1967 eind augustus begin september zul len plaatsvinden. De KNWU heeft nog niet beslist of eerst de weg en dan de baan wordt ver reden of omgekeerd. Dat zal mede afhan gen van de omstandigheden (bijvoorbeeld de huisvesting van tienduizenden) in Zd.- Limburg. De wens van de UCI is om de wegkampioenschappen het laatst te hou den maar daarvan wordt vaak afgewe ken. Ook het vorige jaar in San Sebas tian werd eerst op de weg gereden, het geen trouwens ook dit jaar bij de orga nisatie van de strijd om de regenboog truien in West-Duitsland zal geschieden. De KNWU zal wel op zeer korte termijn een commissie van deskundigen naar Heerlen zenden om het parcours in ogen schouw te nemen. Want voor de twintig ste mei, wanneer de technische commis sie van de UCI het parcours komt keu ren, moeten alle afspraken inzake verbe teringen van het wegdek e.d. rond zijn. Het dagelijks bestuur van de KNSB heeft gisteren een bespreking gehad met de heer P. Bergström over een eventue le indiensttreding als directeur van de KNSB. Behoudens enkele formaliteiten van administratieve aard werd tussen het bestuur en de heer Bergström volledige overeenstemming bereikt. De datum van indiensttreding zal met het oog op de hui dige werkzaamheden van de heer Berg ström in nader overleg worden bepaald. Trainer Anton Huiskes heeft op het bondsbureau een schrijven bezorgd waar in hij zijn verbazing uitspreekt over de eventuele bevoegdheden van Bergström. Huiskes heeft op het bondsbureau zoals hij zelf zegt „zijn bevoegdheden neerge legd". Hij bedoelt hiermee, dat hij zijn visie op de toekomst getoetst wil zien aan wat Bergström via de pers als zijn plan nen heeft geïntroduceerd. Met de KNSB had Huiskes afgesproken, dat hij vóór 31 maart zijn wensen voor wdat betreft de bevoegdheden van een trainer-coach zou kenbaar maken. Over de uitdrukking „be voegdheden neerleggen" zijn enkele mis vattingen ontstaan. Er is dus sprake van een nieuwe, wat vreemde situatie, waarin een aantal door Huiskes gememoreerde mogelijkheden blijken te zijn ingepast in de eventuele nieuwe taak van Bergström. Het herenteam van Antilopen is kam pioen geworden in de basketbaleersteklas district Haarlem. De mannen van coach Dolf Gau klopten de enige concurrent, het Alkmaarse Tor nado, na een 1812 ruststand, met 4124. Antilopen verkrijgt hierdoor het recht om met de kampioen van Amsterdam en Den Helder uit te maken wie zich plaatst in de nieuwe landelijke eerste klas. Falen de Haarlemmers hierin dan zijn zij zeker van een plaats in de rayon—competitie. De weinige uitslagen zijn: Dames: Ty phoons—H.O.C. 4 19—47; Akrides—H.C.K. 3279. Heren: Sea Devils 2White Stars 2 02 (reglementair); H.C.K. 2— Lisse 02 (reglementair).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11