Jonge Duitsers uit Neuwied op bezoek in Beverwijk De Beurs -«■ Bffëi&p! - Stilt uw trek in wat lekkers zonder uw eetlust te bederven I II p sm Mm- U ziet 't direkt 't is echt... Haarlems Dagblad HANDZETTER 59 m Cintra met zuiger naar Nigerië Havenberichten SCHEEPVAARTBERICHTEN HULP-VERKOOPSTER 1 Si y STEN0TYP ƒ1000- Goede zorg kost tijd! vï u-ij s:y MAANDAG 4 APRIL 1966 4 heeft plaats voor een voor de advertentie - zetterij Sollicitaties schriftelijk aan de directie Inlichtingen bij de bedrijfsleider Haarlem - Grote Houtstr. 93 - Tel. 15295 MODEHUIS DE LEEUWEN Melkchocolade met luchtige vulling. 's Morgens of 's middags, plotseling heeft u trek in iets lekkers. Maar u wilt uw eetlust houden. Dat kan! Want nu is er Milky Way. Melkchocolade met een vulling die liefst 3000 keer is geklopt. Dat maakt Milky Way zo lekker licht en luchtig. WIJ, FREE LANCE (STENO-)TYPISTES Wilt. u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is i rU;' X zij is modieus, exclusief en chic ge kleed, de vrouw die bij Stoutenbeek haar garderobe kiest. Berliner chic is ook dit mantelpakje van kamgaren- flannel met de hoogst moderne krijt streep. Kraag en zakkleppen zijn vakkundig ingelegd met uni-kontrast kleur. Echt kleermakers werk, kortom Het comité jeugduitwisseling Neuwied, dat een onderafdeling is van de Bever- wijkse Sociaal Culturele Raad, trad het afgelopen weekeinde als gastheer op voor een groep jongeren uit Neuwied in West- Duitsland. Vrijdagavond om half acht werden de Duitse gasten op Scheijbeeck ontvangen, waar een broodmaaltijd werd geserveerd. Omstreeks kwart over a'cht werden de jongelui overgedragen aan de zorgen van de gastgezinnen, waar zij het weekeinde zouden doorbrengen. Zaterdagmorgen om 10 uur werd het ge zelschap officieel verwelkomd op het stadskantoor door het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd was door loco-bur gemeester W. Vessies, wethouder A. J. Hermes, waarnemend-gemeentesecretaris W. C. Huisman en voorlichtingsambte naar J. Groffen. In zijn toespraak stelde wethouder Her mes dat het niet de bedoeling is om bij elkaar te komen alleen vanwege de ple zierige kant ervan. Hij meende, dat het juist zou zijn zich ook te bezinnen op de toekomst en te gaan zoeken naar een aan tal onderwerpen voor discussie, die die per graven dan de prettige oppervlakte. Met wederzijds begrip voor elkanders pro blemen moet men trachten meer inhoud aan deze uitwisselingen te geven. Hierna bood wethouder Hermes de voorzitter van de Stadt Jugendring Neuwied, Dieter Rol- lepatz, de stadsvlag van Beverwijk aan. Deze dankte voor de ontvangst en over handigde een oude, middeleeuwse kaart van de Rijn. In de middaguren maakte het gezel schap van cira 90 personen een tocht naar Amsterdam voor een sight-seeing en een rondvaart door de grachten. In de grote zaal van paviljoen Lommer- lust verzamelde men zich 's avonds voor een gezellig samenzijn. Medewerking werd hier verleend door de beatband „The Robbins" en de conferencier H. van Overloop uit Maarssen. Na een strandwandeling op zondagmid dag vertrok het gezelschap 's avonds om 6 «uur weer vanaf Scheybeeck. Als af scheidsgeschenk ontvingen de Duitse jon geren elk een blocnote met plastic om slag, waarop 3 lelies stonden afgebeeld en de woorden „Beverwijk april 1966". De Panamese zeesleepboot Cintra, die vorige week in IJmuiden aankwam en sindsdien afgemeerd heeft gelegen aan de sleepbootsteiger aan het IJmuidense Sluis- plein, is zondag uit IJmuiden vertrokken. Voor Wijsmuller versleept de Cintra, die een Portugese bemanning aan boord heeft, de zuiger Beverwijk 36 van Van Hattum en Blankevoort te Beverwijk over een afstand van 4500 mijl naar Warri in Ni gerië, aan de westkust van Afrika. Jonge Duitsers uit Neuwied op het Beverwijkse stadskantoor. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Pargas- port, van Rotterdam, IJmuiden; Ahoy, Great Yarmouth, Zaandam; Aristoteles, Bremen; Vis count, Hamburg; Spaarnestroom. Huil; Angola- kust, Dakar; Strabo, Oporto; Neptunus, Bou logne; Waverstroom, Londen; Sevilla, Antwer pen; Prudentia, Skarrehagen; Longwy, Port Etiënne, IJmuiden; Jean E., Londen; Bertha Beck, Hamburg; Adeny, Trinidad; Oberom, Rot terdam; Hondsebosch. Kingslynn, Zaandam; Lauriergracht, Rotterdam, IJmuiden; Buka, Londen; Wiking, Dagenham; Pinewood, Tyne; Edda, Rotterdam; Fischbek, Rotterdam; Lutetia, Londen. Zondag aangekomen te IJmuiden: Karachi, van Barcelona; Netty, Humbeek; Braunschweig, Bremen; Res Nova, Kingslynn, Zaandam; Vlie- stroom, Hull; Amra, Lakulathi, Velsen; Abben- fleth, Le Havre, Beverwijk; Ursula, Bilbao; Juv, Londen, Zaandam; Draco, Aalborg; Mare Li- berum, Dagenham; Netherlands Coast, Newcastle; Chatwood, Antwerpen; Aquitaine, Duinkerken; Aries, Limerick; Embla, Stockholm; Freetown, Freetown; Denmark Hill, Brunsbuttel; Dania, Kopenhagen; Lingeborg, Gothenburg, Velsen; Heimwaarts, Oskarsham; Conger, Manchester; Royal Board, Koeping; Wiebold Boehmer, Aal borg; Mosel, Hamburg; Ilse B., Kotka, Velsen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kapetan Georgis, naar U.S. Gulf; Bartenstein, Antwer pen; Schieborg, Rotterdam; Othonia, Odense, IJmuiden; Fanafjord, Bremen; Isis, Granada; Thea, Londen, IJmuiden; Sunny Prince, Ham burg; Warma, Aroja, Velsen; Globe Carrier, Hampton Roads; Hilda Wesch, Rotterdam; Essen, Djakarta; Dahomey kust, Hamburg; Hinde, Londen; Jans, Londen; Donata, Boston, Vijf huizen; Leo, Rotterdam; Morelia, Antwerpen; Borelly, Oxolosund, IJmuiden; Helga Dehde, Rotterdam: Tor Anglia, Immingham; Areas, Al giers; Antje, Stavanger, Buitenhuizen; Dinkel- stroom, Londen; Pericles, Barbados; Mutter- segen, Gothenburg; Frieda Buss, Londen, IJmui den; Hercules, Willemstad; Willy Huber, Avilez, IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Gudvin, naar Bilbao; Toner, Simonsvik, IJmuiden; Neder Rijn, Rotterdam; Rosita, Hamburg; Zaanstroom, Hull; Rijnstroom, Shoreham; Hontestroom, Sheerness; sleepboot Cintra, met baggermolen naar Nigeria, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Adrastus 3 te Le Havre. Alamak 4 in Golf van Oman n. Ummsaid. Alblasserdijk pass. 4 Landsend n. Bremerhaven. Alcor 3 te Beira. Algol 3 te Sydney. Alhena 2 v. Las Palmas n. Rotterdam. Almkerk 2 v. Bombay n. Bhavnagar. Ameland 1 v. Singapore n. Perzische Golf. Ammon 2 v. Barbados n. St. John. Amstelland 2 v. Buenos Aires n. Salvador. Amstelveld 3 te Gibraltar. Anco Spray 3 te Port Arthur. Andijk pass. 4 Kaap Finisterre n. Kaapstad. Atys 2 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Batjan 3 te Hongkong. Bengalen 2 te Antwerpen. Bengkalis 2 te Port Said. Boissevain 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Caltex Gorinchem 3 v. Kopenhagen n. Rotter dam. Caltex Madrid 2 te Ras Tanura. Caltex Nederland 2 te Dumai. Cartago 1 v. New York n. Georgetown. Ceres 2 v. Bremen n. Hamburg. Cinulia 2 te Curasao. Delft 4 te Champerico. Doelwijk 3 te Suez. Esso Amsterdam 3 te Amuay. Esso Rotterdam 4 te Savona. Gaasterkerk 4 te Duinkerken. Garoet 4 te Hamburg. Gulf Swede 2 v. Suez n. Perzische Golf. Helicon 2 v. Belwaarde n. Port of Spain. Hermes 3 v. Callao n. Manta. Jagersfontein 2 v. East London n. Durban. Johannes Frans 2 v. Philadelphia n. Cartagena. Justus Waller 2 v. Purfleet n. Rotterdam. Kalydon 3 te Alexandrië. Kara 5 te Whangarei verw. Karakorum 2 v. Assab n. Suez. Katelysia 2 v. Abadan n. Singapore. Kelletia 2 v. Vado n. Tripoli. Kennemerland 2 v. Santos n. Porto Alegre. Khasiella 3 v. Puerto Miranda n. Stanlow. Koningswaard 2 te Heysham. Korenia 4 te Pointe Noire. Krebsia 3 te Saigon. Kreon 2 ten anker Port of Spain. Kryptos 3 v. Curasao n. Casablanca. Laarderkerk 2 v. Rostock n. Hamburg. Lelykerk 2 te Damman. Loosdrecht 2 rede Kuwait. Loppersum 2 te Bremen. Maasdam 2 v. Quebec n. Southampton. Maaskerk 2 rede Bedibundur. Madison Lloyd 4 te Port Said. Memnon 2 v. Oranjestad n. Port of Spain. Mentor 2 v. Rhodos n. Beyrouth. Minos 4 te Hamina verw. Mississippi Lloyd 2 v. Djibouti n. Mombasa. Moordrecht 3 v. Aden n. Rastanura. Naess Commander 3 v. Ras Tanura n. Sue*. Naess Lion 3 v. Batum n. Port Said. Neder Weser 3 te Luanda. Ommenkerk 4 rede Suez. Oostkerk 2 te Le Havre. Oranjestad 2 v. Madeira n. Southampton. Ouwerkerk 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Parthenon 2 dw. Galveston n. Houston. Peperkust 3 te Lagos. P. G. Thulin 1 v. Balboa n. Quintero. Philidora 4 rede Mena al Ahmadi. Prins Alexander 3 rede San Lorenzo. Prins Philip Willem 3 te Londen. Radja 4 te Hamburg. Raki 4 te Amapala. Randfontein 3 te Antwerpen. Rotterdam 2 v. San Francisco n. Acapulco. Ruys 3 te Port Swettenham. Sarpedon 4 te Corinto. Schie Lloyd 4 te Papeeta. Sinon 3 aankomst Turks Eiland. Spaarnekerk 3 te Antwerpen. Steenkerk 4 v. Suezkanaal n. Aden. Stentor 3 v. Bougie n. Malta. Steven 3 v. Lissabon n. Safi. Straat Bali 2 te Buenos Aires. Straat Frazer 5 te Durban verw. Straat Futami 3 te Port Elizabeth. Straat Lombok 1 v. Colombo n. Penang. Straat Magelhaen 2 te Port Swettenham. Straat Soenda 2 te Port Harcourt. Streefkerk 2 v. Genua n. Marseille. Tahama 2 v. Portland n. Trinidad. Ulysses 2 v. Talcahuano n. Matarani. Van Riebeeck 4 te Kuwait. Vasum 4 te Mena al Ahmadi. Wonorato 5 te Lattakia verw. Zaria 3 te Aden. Zeeland 2 v. Colombo n. Calcutta. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijd*. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 144.50 145.50 Philips 118.80 118.70 Unilever 101 100.60 K.L.M. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT vraagt voor direct met het vak bekend, voor enkele dagen per week. Sollicitaties na telef. afspraak: Gen. Cronjéstr. 59, Haarlem, telefoon 52431. HOU OP, CLARA I Je krijgt een werkster. Morgen zal ik een LUIDSPREKER in de IJmuider Courant plaatsen. Je weet toch, die krant waarmee men steeds succes heeft komen handen tekort. Kom ons helpen: aan trekkelijk honorarium, ook elke maand eerste prijs van plus nog andere prij zen. Inlichtingen tele foonpost: Kinderhuis- singel 44, Haarlem. Telefoon (025001-18342 - i M ■>a i STOUTENBEEK HAARLEM - HOUTPLEIN 10 BEVERWIJK - BREESTRAAT 65 ALKMAAR - LANGESTRAAT 79

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4