Telstars machteloosheid was m groot in met minder zwak DOS I ft Tweede transferperiode geeft meer kansen aan semi-profs 3» Real Madrid door stadgenoot Atletico van troon gestoten Sparta-Ajax enerverend duel BB EXPORT LM' IS" &-.2L Ï2Z.Z DOELPUNTEN VAN HENK WERY één voor en één na de rust Engeland versloeg Schotland met 4-3 Veel meldingen voor sporttoto Fortuna te lastig voor Feijenoord DWS niet sterk tegen Elinkwijk PIM DOESBURG ONGELUKKIGSTE VOETBALLER Nog twee spelers van Roda JC gestraft Volgend seizoen voetbaldubbels t x! a y t 2 $j£ li S* 'Sb MAANDAG 4 APRIL I960 9 wmWWÈmm forl.'S4-F*S#«oord fc.¥.A.V,Wïh*mH 2, a wKÊBÊÊÊ Heracles klopte MW Van der Hart trainer van Holland Sport Anderlecht prolongeerde titel in België Engeland ADO-FC Twente al na half uur beslist GVAV weer op schot M Duitsland België Italië Portugal Spanje Go Ahead legde PSV zijn wil op M Engeland, één van de favorieten voor het aanstaande wereldkampioenschap voetbal, heeft zaterdag in een sensatione le wedstrijd voor het eerst sinds 1958 een uitwedstrijd tegen Schotland gewonnen. Voor liefst 130.000 toeschouwers klopten de Engelsen het in de voorronden uitge schakelde Schotland met 4-3 en behielden het Britse „home"-kampioenschap, voor Ierland, Schotland en Wales. In de eerste helft domineerden de En gelsen. West Hams midvoor Geoff Hurst opende na 18 minuten de score en die zelfde speler stelde een kwartier later rechtsbinnen Roger Hunt in staat de En gelse voorsprong op 2-0 te brengen. Vlak voor rust bracht Denis Law de spanning terug: de blonde ster van Manchester United kopte op fraaie wijze een corner in: 2-1. Direct na de thee bracht Hurst de stand op 3-1, maar de Schotse rechtsbui ten John Stone verkleinde de achterstand tot 3-2. Via Bobby Charlton liep Engeland weer uit (4-2), doch een geweldig Schots slotoffensief bracht Engeland in last (een doelpunt van Johnstone). (Van onze sportredactie) Vrijwel iedere beweging, die Ton- ny van der Linden op een voetbal veld maakt getuigt van een bijzon dere voetbalintelligentie. DOS profir teert maar zelden van die bewe gingen. Het heeft eigenlijk alleen in linksbuiten Henk Wery een speler, die treffend reageert. Telstar heeft én dat én de intelligentie van Van der Linden in belangrijke mate on dervonden. Wery scoorde de twee goals, die DOSTelstar gisteren be slisten. Er waren 8.500 toeschouwers. llWifwwrWéf AF De 688.205 deelnemers aan de sporttoto legden 966.238 in. De eerste prijs be draagt 175.372; de tweede 95.657 en de derde 47.829. Zondagavond waren reeds 30 meldingen met 13 goed voorspel de uitslagen binnengekomen, 100 van 12 en 50 van de eerste acht. Gedrang rond doelman Ruitenbeek van DOS. V.l.n.r. Van der Weert, Van Egmond, Ruitenbeek, Kuhnen en Brom. Telstar had geen voorhoede met een speler als Van der Linden of Wery. Het had een 17-jarige Geels en een 18-jarige Cleeren, die met de duidelijke bedoeling op eenvoudig direct succes de hoofdfigu ren moesten zijn in Telstars simpele tac tiek van vele lange hoge trappen door het midden. DOS' achterhoede, al 52 maal gepasseerd dit seizoen, had na vijf minuten echter wel de methode gevon den om zich hiertegen afdoende te weren. Daarom kwamen de kansen op succes voor DOS. Voor Van der Linden, voor Wery, voor Van Stijn en voor Weijman. In de vijfentwintigste minuut scoorde Wery. Strak en hard joeg hij van even buiten het strafschopgebied de bal naar Stuy's goal. Stuy, onzeker, raakte de bal wel, lag goed in de baan van het schot, maar Wery's schot werd er nauwelijks door onderbroken. DOS' eerste goal was een feit. Op dat moment speelden beide teams al met invallers, Telstar met Brom voor Kort en DOS met Rooders voor Weijman. Dat was nodig geworden, doordat bij een kopduel tussen Kort en Weijman beiden waren neergegaan en brancards voor een trieste afvoer zorgden. De blessures aan het hoofd van Kort en van Weijman werden in een Utrechts ziekenhuis behan deld. Kort heeft een lichte, Weijman een zware hersenschudding opgelopen bij de botsing. Wery scoorde ook kort voor rust nog, toen Stuy uitgleed, maar de matig leiden de Hom had toen al voor buitenspel van Van Stijn gefloten. Wery kreeg zijn tweede doelpunt ech ter toch. Na twaalf minuten in de tweede helft van Telstar superioriteit, deed Van der Linden enkele snelle opeenvolgende handelingen met de bal, die van Telstars achterhoede een verzameling van panisch reagerende verdedigers maakten. Toen de reorganisatie tot stand kwam, lag Wery al in de vrije ruimte op snelheid. Hij kreeg de verwachte goede pass en om speelde eerst Stuy alvorens in te schieten. Telstar heeft ook daarna wel iets aan- De tweede transferperiode van 1 tot en met 15 december is zaterdag in Zeist het voornaamste onderwerp van ge sprek geweest, tijdens de voorjaarsver gadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Vorig jaar werd bepaald, dat elke semi-profclub in de eerste we ken van december zich met ten hoogste twee spelers mocht versterken. In die periode konden dan echter slechts spelers worden gecontracteerd, die in de zomer maanden door hun club op de transfer- lijst waren geplaatst. Semi-profs wier namen op eigen verzoek op de lijst voor kwamen, konden niet naar een andere vereniging overgaan. Na langdurige dis cussies werd nu een reglementswijziging aangenomen, waardoor in de toekomst ook deze spelers in de laatste maand van het jaar alsnog van club kunnen verande ren. Vereist is dan evenwel, dat de be trokken vereniging uiterlijk 15 oktober heeft laten weten dat zij de betrokken apeler vrijgeeft voor een transfer. In de openingstoespraak stelde voorzit ter Jos Coler opnieuw de toenemende spelverruwing aan de orde. Hij wees er op, dat dit seizoen op 25 maart reeds 148 strafzaken in behandeling waren. Dat is een toeneming van twee in vergelijking met vorig seizoen, hetgeen aangezien er een achterstand is van vier wedstrijd dagen neerkomt op een stijging van 25 percent. Verontrustend noemde de heer Coler het, dat in het betaalde jeugd voetbal de grootste toeneming valt te constateren. vallender gespeeld dan DOS. Met groot tactisch inzicht en gebaseerd op een goede techniek ging dat niet. Dikstaal was bovendien te besluiteloos toen hij in de tweeëntwintigste minuut moest gaan inschieten hij schoot tegen de uitlopen de Ruitenbeek op en Geels richtte daarop onvoldoende Kuhnen kon de bal voor de doellijn wegtrappen. Van Egmond, het wiel, dat bij Telstar overal moet passen, maar dat op de linksbuiten plaats nu eenmaal niet doet, plaatste voorts de bal achter, toen hij Ruitenbeek uit het doel had gelokt. Cleeren bezat de pech een sprintduel met Ruitenbeek on beslist te moeten eindigen, waardoor de bal van het doel wegstuitte. WH&m'ï'W' mmmm. Een furieus spelend Fortuna kwam drie minuten voor tijd nog naast Feijenoord (1-1). Uit een voorzet van Coenen kop te Benen zeer fraai en onhoudbaar in. Dit geljjke spel heeft de thuisclub, vooral door het goede spel in de tweede helft, verdiend. Nadat Bild in de 54ste minuut uit een pass van Bouwmeester de score had geopend had Fortuna '54 de aanval ingezet. Gedragen door de toejuichingen van het publiek drong de thuisclub Feijenoord in de verdediging. Zo zelfs dat Kruiver de defensie van Feijenoord moest gaan as- gisteren. Voor dat Benen de gelijkmaker scoorde, moest Kraay nog een schot van Jacobs van de doellijn koppen. Het ge lijke spel gaf de krachtsverhouding goed weer. Bij de Rotterdammers waren Bild, die voor rust nog tegen de lat schoot en Moulijn de beste spelers. De als vervanger van de vrijdag ge schorste Knoef aangewezen Bobby Westra is als stuwer de grote man geworden bij Heracles in het belangrijke treffen tegen MVV. Heracles won door een doelpunt van Reekers met 1-0. Het is zeker, dat Fortuna '54 zijn spil kwijt raakt. Cor van der Hart wordt trai ner van Holland Sport. Geurtsen loopt juichend naar het midden. Rensenbrink heeft zo hard (raak) geschoten, dat doelman De Bree de terugspringende bal voor zijn handen kreeg. Dat DWS pas na 54 minuten tegen het zwakke Elinkwjjk tot het eerste doelpunt is gekomen is een teken aan de wand voor de Amsterdammers, die maar niet uit de depressie kunnen komen. Het was weinig overtuigend wat DWS liet zien. Het tempo lag te laag en het afwerken van de aanvallen werd slecht verzorgd. De eerste treffer van DWS was geen glanspunt. Uit een handig pasje van Temming kreeg Rensenbrink vrij voor doel staand de bal, miste eerst en kon toen pas een treffer laten aantekenen. Voor dat Geurtsen twee minuten voor tijd de eindstand op 2-0 bepaalde had Elinkwijk overigens ook twee mogelijkheden om de stand op gelijke voet te brengen om zeep gebracht. Eerst schoot Van Egdom voor open doel van dichtbij nog over en vervolgens dook Jongbloed een schuiver van Van Latum uit de benedenhoek. Niet Real Madrid maar stadgenoot At letico is de nieuwe Spaanse voetbalkam pioen geworden. Evenals vorig jaar be gon Atletico met een punt voorsprong aan de laatste wedstrijd, maar dit keer maakte men niet de fout te verliezen. Met 0-2 werd van Espanol gewonnen, waar door de 5-1 zege van Real op Majorca geen betekenis kon krijgen. Minder verrassend is het kampioen schap van Anderlecht. Het 1-1 gelijke spel tegen Beerschot was voldoende voor het twaalfde kampioensfeest. Het record van St. Gilles (elf keer) werd hiermee gebro ken. In verband met de interland Schotland- Engeland en het slechte weer werd een beperkt programma afgewerkt. De uitslagen in de eerste divisie luiden: MWMMMIUIAMflMWWUWIIIfVI rnnnnnniniMnnluinn (Van onze correspondent) Pim Doesburg was zondagmiddag de ongelukkigste voetballer van de Maas stad. Op het beslissende ogenblik van de wedstrijd SpartaAjax nadat Kemper de voorsprong van de Amsterdammers tot 1-2 had teruggebracht en deze door een langdurig offensief dol waren ge speeld, liet hij, bij een houdbaar schot van Nuninga de bal door zijn handen schieten. Terwijl de arme Sparta-keeper enkele minuten volkomen verslagen op de hielen gehurkt bleef zitten, aanvaard den de Amsterdammers dit doelpunt als een geschenk uit de hemel. Het was duidelijk een spel in twee be drijven. Voor de rust was het al Ajax, wat de klok sloeg. Hoe Sparta zich ook inspande met Theo Laseroms als een duivel in de verdediging, die Cruyff vele harde noten te kraken gaf was er toch maar één ploeg, die fraai speelde, al kwamen de doelpunten wat fortuinlijk tot stand. Prins verzorgde de inleiding van het eerste. Na een kwartier kwam er van zijn schoen een flitsend schot. Doesburg reageerde goed, maar de gestompte bal kwam bij Swart, die opnieuw voorzette en tegelijkertijd had Doesburg drie Ajacieden op zijn huid. Daardoor miste hij de bal en kon Keizer hard inschieten. Doesburg protesteerde nog, maar Van Ravens vond het doelpunt correct: 0-1. Vijf minuten later schoot Muller. Does burg zou de bal grijpen, maar deze werd ongelukkigerwijze via de rug van Sparta's beste man Laseroms voor hem onbereikbaar: 0-2. Sparta mocht niet mopperen toen Keizer voor rust in grootse vorm precies in het rust- signaal van Van Ravens schoot, waar door hij zijn fraaie doelpunt naar het land der dromen zag verhuizen. Vele Feijenoorders waren naar Spangen gekomen om Sparta aan te moedigen. Dat werd wel duidelijk na rust toen Sparta met extra opgestroopte mouwen terugkwam en nog wel eens alles op al les wilde zetten om Ajax de kroon van het hoofd te rukken. Het werd een zeer emotioneel en eenzijdig gevecht, waarin Ajax alleen maar het geluk had, dat het Sparta-doelpunt zo lang uitbleef. Er kwam er wel één van Madsen, doch dat werd terecht voor buitenspel afgekeurd. (Van onze correspondent) De KNVB heeft de speler Roemgens van Roda J.C., ingaande 24 maart, voor twee wedstrijden geschorst wegens bij herhaling op- en aanmerkingen maken op de leiding van de scheidsrechter tijdens de op 20 maart gespeelde wedstrijd DFC Roda J.C. Aan de speler Fischer van dezelfde ver eniging werd een geldboete van 75, opgelegd wegens het uiten van een bele diging aan het adres van de scheidsrech ter na afloop van de wedstrijd Roda J.C. Hermes DVS op 13 maart. Eindelijk een kwartier voor tijd kwam dan het doelpunt van Kemper via een Ajacied. Het zag er donker uit voor Ajax. Todat dan Doesburg zijn gro te fout maakte en het 1-3 werd. Ajax werd daarna door een moment van voetbalblindheid van Van Ravens (hij zag Bentson niet staan en keurde een 18 karaats doelpunt van Nuninga af) een grotere overwinning onthouden, maar de Amsterdammers treurden er niet om. Dat Keizer en Madsen nog een keer de paal raakten is ook alleen maar interessant voor de statistiek. De wedstrijd ADO—FC Twente was in feite reeds na een half uur beslist, daar Plageman geen vat op ADO-aanvaller Aarts had, die zelf na 13 minuten de overigens goede doelman Ardesch van dichtbij onhoudbaar passeerde (1-0) en verder een belangrijk aandeel had in de gevaarlijke Haagse aanvallen. Houwaart en Maassen brachten de stand op 3-0. Kohn sloot de eerste helft met een tegen doelpunt af (3-1). Maassen maakte er 4-1 van. GVAV heeft, evenals tegen DOS, aan een half uur goed en snel voetbal voldoen de gehad om zicli vroegtijdig te verzeke ren van de overwinning. Het scoreverloop was 5' Senders 0-1, 7' Van Tilburg 1-1, 12' Van Tilburg 2-1, 17' Van Tilburg (strafschop) 3-1, 28' Fritsen 4-1. Advertentie ROTHMANS t»v «S Fall Mall Aston Villa-Northampton Town 1-2, Ful- ham-West Bromwich Albion 2-1, Sunder- land-Stoke City 2-0, Tottenham Hotspur- Nottingham Forest 2-3, West Ham United Burnley 1-1. De resultaten uit de Bundesliga waren; München 1860-Eintr. Braunschweig 1-1, Werder Bremen-Borussia Neunkirchen 5- 2, FC Köln-Tasmania 4-0, Meidericher SV- Karlsruher SC 8-2, Stuttgart-Borussia Mönchen-gladbach 5-0, FC Kaiserslautem- Borussia Dortmund 0-0, Hannover 96-Ham burger SV 0-0, FC Niirnberg-Bayem Mün chen 2-2, Schalke 04-Eintr. Frankfurt 3-2. De stand is: 1. Borussia Dortmund 43 uit 28; 2. Bayern München 41 pnt. uit 28, 3. München 1860 39 pnt. uit 27. De uitslagen zijn: Beerschot-Anderlecht 1-1, Beeringen-Racing White 2-1, FC Brug- ge-Berchem 1-0, Luik-CS Brugge 5-0, La Gantoise-Mechelen 2-3, Antwerp-Tilleur 2 1, Standard-St. Truiden 1-1, Daring-Lier- se SK 1-1. Door de belangrijke derby tegen AC Milan met 2-1 te winnen blijft Inter aan de kop van de Italiaanse competitie, ge volgd door AC Napels dat een achter stand heeft van vijf punten. De uitslagen zijn: Atletico-Vaarese 1-0, Fiorentina-Bologna 1-3, Catania-Roma 1- 0, Lazio-Brescia 0-3, Inter-AC Milan 2-1, Napels-Foggia 1-0, Sampdoria-Lanerossi 0-0, Spal-Cagliari 3-0, Torino-Juventus 0- 0. Na 27 werdtrijden heeft Inter 42 pun ten, Napels heeft er 37. Braga-Benfica 0-0, Belenenses-Bairrei- rense 1-1, Setubal-Leixoes 1-0, Academica- Beira-mar 5-0, Cuf-Sporting Lissabon 0-0, Porto-Lusitano 2-0, Varzim-Guimaraes 2- 0. De stand: 1. Sporting Lissabon 38 pnt. 2. Benfica 37, 3. Porto 32. De uitslagen van de laatste speeldag: Sevilla-Pontevedra 1-0, Malaga-Betis 1-1, Saragossa-Cordova 4-0, Real Madrid-Ma jorca 5-1, Espanol-Atletico Madrid 0-2, El- che-Valencia 2-1, Atletico Bilbao-Sabadell 3-0, Las Palmas-Barcelona 2-1. De eindstand is: 1. Atletico Madrid 44 pnt. uit 30 wedstr. 2. Real Madrid 43, 3. Barcelona 38. Door de uitbreiding van de competities van het betaalde voetbal er komt een eredivisie van 18of 20 teams en een tweed* divisie van 20 of meer verenigingen is het noodzakelijk dat het volgend sei zoen voor de eerste en tweede divisie enkele malen dubbele programma's wor den vastgesteld. Het ligt in de bedoeling in de laatste week van augustus en de eerste week van september dergelijke programma's te verwerken, waarbij d* clubs zowel zaterdags als zondags in ac tie zullen komen. De eerste wedstrijden voor het seizoen 1966-"67 zullen voor de tweede divisie op 7 augustus worden gespeeld. Voor de ere- en eerste divisie is de aanvang van de competitie gesteld op 14 augustus. De uitbreiding van de afdelingen van het be taald voetbal brengt de KNVB-beker in gevaar. Vooral in het lagere betaalde voetbal moeten nl. aanmerkelijk meer wedstrijden worden gespeeld dan tot nog toe het geval was. Het sectiebestuur van de semiprofs zal daarom pas in februari 1967 beslissen of de nationale bekercom petitie zal worden verwerkt. Slechts al» er geen al te grote achterstand is ont staan in het wedstrijdschema van de normale competitie, zal het volgende sei zoen om de nationale voetbalbeker wor den gestreden. Go Ahead heeft tegen PSV een derma te grote veldmeerderheid gehad, dat slechts pech en taai verdedigen van de PSV-defensie voor de rust konden voor komen dat de Deventenaren toen al een duidelijke voorsprong namen. Scoreverloop: 47' Adelaar 1-0, 64' Boe- kestein 2-0, 70' Boekestein 3-0, 88' Schrij vers 3-1.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9