Mijn moordlust is niet verdwenen Eis: Acht jaar gevangenis en terbeschikkingstelling B.5XJ SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZ Huishoudbeurs e e Kaar journaal MOORDENAAR VAN CORRY HOFMAN: Verzending van zeepost Vorig jaar verdronken 455 mensen Voor diefstal uit bejaardentehuis 10 maanden geëist Bijlmermeer op 1 Justus bij Amsterdam Acht maanden geëist wegens meineed plegen Voor inbraak in Heemstede zeven maanden geëist „Tienermode,, van Marianne Beukers uit Haarlem bekroond VRIJDAG 15 APRIL 1966 11 Kerkelijk nieuws Er reden 125 auto's meer te water dan in 1964 't Is aan met Roxy,de enige sigaret waar ik „ja graag" tegen zeg. Roxy is mij zo vertrouwd, dat ik geen andere wil. Voor geen prijs wil ik Roxy voor een andere ruilen. Provocatie Onbegrijpelijk 2 Vergissing Verbazing RESERVEER ÉÉN DAG VOOR UZELFl 21e INTERNATIONALE f Vuilnisbelt Uitgaansdag MIELE WASAUTOMATEN HARTENDORP (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Acht jaar ge vangenisstraf en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de re gering is geëist tegen de 24-jarige Bu- delse onderwijzerszoon aan wie moord op het zesjarige Eindhovense jongetje Corrie Hofman ten laste was gelegd. De officier van Justitie, mr. J. Dony, kwam tot deze eis na een zeer be wogen requisitoir, waarin hij probeer de tot een objectief beeld te komen van de motieven die de Budelaar tot z(jn verschrikkelijke daad hebben ge bracht. „Is uw moordust nu verdwenen?", vroeg de president, mr. W. Poerink. „Neen", bekende de verdachte. Er ging een schok van ontzetting door de stamp volle rechtzaal. „U voelt dus nog drang tot doden?" „Ja," snikte de jongeman, die alles volmondig had bekend. De jongeman lokte op de avond van 6 april van het vorig jaar bij vogel park „Animali" in Eindhoven Corrie Hof man mee naar de eenzame Leenderhei. Hij beloofde het kind een eekhoorn in een kooitje. Op de hei wurgde hij zijn slacht offertje. De ongerust geworden ouders van Cor rie Hofman belden nauwelijks een uur na het verdwijnen van hun kind de politie op. Deze werd ook gewaarschuwd door de redactie van een dagblad, die een telefoon tje had gehad van een man die iets ver telde van Corrie's ontvoering en die be weerde dat het kind niets zou overkomen, 's Nachts belde dezelfde onbekende de po litie op met de mededeling, dat vader Hofman zijn zoontje de volgende ochtend in hotel Atlanta kon halen. De vader kwam echter vergeefs. Enkele uren later vond een soldaat uit Sint Oedenrode, die aan een grootscheep se speurtocht deelnam, het levenloze li chaam van Corrie tussen de dennen op de Leenderhei. De politie zocht wekenlang naar de dader. Op 21 april belde er iemand op met de mededeling dat er in het natuurtheater van Best een brief lag met belangrijke aanwijzingen voor het on derzoek naar de moordzaak. De brief bleek een misselijke grap te zijn, maar uit en kele details kreeg de politie de indruk dat de schrijver wel eens de moordenaar zou kunnen zijn. Op 31 mei klapte de val dicht, overigens door eigen schuld van de dader. Hij had een zakenrelatie toever trouwd dat hij Corrie Hofman had ver moord en dat hij nog een tweede moord wilde plegen. De relatie stelde direct de politie in kennis en zo kon de dader wor den gegrepen. „Ik ben blij, dat het nu uit is", verklaarde hij toen. Hij stamt uit een keurig onderwijzers gezin. Op de lagere school was hij een uitstekende leerling, maar tijdens zijn middelbare schooltijd op het Bisschop pelijk College in Weert ontpopte hij zich als een belhamel. Na de militaire dienst ging hij naar Engeland voor het avon tuur. Hij werd nachtportier, ging vaak met meisjes uit, maakte schulden en be gon vreemde dingen te doen. Zo deed hij zich eens voor als slachtoffer van een roofoverval en liet zich in een ziekenhuis opnemen. Hij vertrok na een jaar met stille trom uit Engeland. In Nederland vertoonde hij vreemde neigingen. Zo zou hij het plan hebben gehad de moeder van zijn toenmalige meisje te vermoor den. Door een toeval werd dit plan niet uitgevoerd. „Zijn schoonmoeder, zijn hos pita en ook anderen hebben in groot ge vaar verkeerd door zijn optreden", stond in het psychiatrisch rapport van dr. Schietzler te lezen. De moord op Corrie Hofman is volgens dit rapport een ge volg van de constitutie en de neurotische ontwikkeling van de verdachte, die sterk gefrusteerd is, een gebrekkig inzicht heeft, agressief van aard is en vol haat- en wrokgevoelens zit. De conclusie van het rapport is: sterk verminderd toereke ningsvatbaar, zeer ernstig gestoord en een gevaar voor zijn omgeving. Advies: onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering en later een psychiatri sche behandeling. De officier van Justitie, mr. Dony, ging in zijn requisitoir diep in op het psychia- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Marinero" (20/4); Australië: ms „Regenstein" (20/4); Brazi lië: ms „Alhena" (19/4); Canada: ms „Ar- kadia" (18/4) en ms „Canadia" (20/4); Chili: ms „Kepwickhall" (20/4); Indone sië: ms „Braunschweig" (17/4); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Pierre Loti" (17/4); Ned. Antllen: ms „Chiron" (19/4); Nieuw-Zeeland: ms „Cirrus" (18/4) en ms „Ceramic" (21/4); Suriname: ms „Dio genes" (20/4); Verenigde Staten: ms „Kin derdijk" (20/4); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „GoodHope Castle" (17/4)en ms „Wonosari" (20/4). Inlichtingen betreffende de verzend- data van postpakketten geven de postkan toren. Beroepen te Kralingsveer J. van Proo- ijen te Grafhorst. trisch rapport. Bewijstechnisch had de of ficier het gemakkelijk. De verdachte had volmondig bekend. „Een zeldzaam vol ledige bekentenis", meende mr. Dony, die concludeerde, dat de verdachte welis waar spijt van zijn daad had, maar dat hij geenszins was genezen van zijn ag ressieve neigingen. Om de jongeman de kans te geven na een genezing nog eens het leven in te gaan wilde hij niet de maximumstraf eisen. Hij beperkte zich tot acht jaar met aftrek van bijna een jaar voorarrest en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling. Het pleidooi van mr. F. Hengst uit Den Bosch sloot aan bij het requisitoir van de officier. Verzachtende omstandigheden waren niet aan te wijzen, zodat ook mr. Hengst zich liet leiden door het psychia trisch rapport. Hij vroeg de rechtbank om bij het bepalen van de strafmaat re kening te houden met de termijn, die no dig zal zijn voor de genezing van de verdachte. De rechtbank doet op 29 april uitspraak. Vorig jaar zijn in ons land 544 perso nen door verdrinking om het leven geko men, minder dan in 1964. In te water ge reden auto's verdronken 63 personen (1964 48). Er verdronken 67 meisjes en 175 jongens. In 1965 waren deze cijfers respectievelijk 54 en 195. Verder verdron ken er in 1965 268 mannen, van wie 42 in auto's, (in 1964 281, waarvan 40 in auto's) en 44 vrouwen, van wie zeventien in auto's (in 1964 42 vrouwen, van wie drie in auto's). Er raakten in 1965 125 auto's meer te water dan in het jaar daarvoor, namelijk 1217 tegen 1092. Personen, die in Apeldoorn of omgeving autorijles nemen, kunnen een cursus vol gen van de Apeldoomse Reddingsbrigade. Daarbij wordt uiteengezet welke gevaren zich kunnen voordoen bij het te water ge raken van auto's en welke reddingsmoge lijkheden er zijn. Men kan ook praktisch ervaren, hoe men zich in zo'n situatie voelt, want de Apeldoomse reddingsbri gade beschikt over een autocabine, waar mee oefeningen in het water kunnen wor den gehouden. Advertentie a Van 7 tot en met 11 april werd in Noord-Holland een protestmars gehouden tegen atomaire, bacteriologische en che mische wapens. Gedurende de gehele tocht van Den Helder naar Amsterdam werd de stoet voortdurend begeleid door een (steeds andere) politie-auto, bemand met twee man. Gedurende de gehele tocht hebben deze auto's zich slechts dan aan de stoet laten zien wanneer het ver keer geregeld moest worden. Alle politie functionarissen spraken hun waardering uit voor het vlotte en waardige verloop van de demonstratie. Stelt u zich echter de verbazing (en ver ©ntwaardiging) voor van de deelnemers bij het binnentrekken van Amsterdam toen zij daar opgewacht werden door drie getraliede overvalwagens vol agenten, tien man bereden politie en vier surveillance wagens. Is het verwonderlijk dat men zich in deze stad gaat afzetten tegen deze wijze van optreden en dat er tegenprovocaties ontstaan? Opgemerkt moet overigens worden dat de demonstranten zich door dit optreden niet hebben laten provoce ren, dat men zelfs akkoord ging met de xo kort mogelijk gehouden route waarin soveel mogelijk het centrum vermeden werd. I. BAKS, Haarlem. Ik zou wethouder Van Leeuwen die de heer v.d. Putte van repliek diende willen antwoorden: dat de bouw van het nieuwe raadhuis vóórging bij de bouw van wonin gen, is zonder meer een laakbare hande ling van de regering. De drieduizend be lastingbetalende woningzoekenden vra gen zich af: waarom maken ze de baan tjes in overheidsdienst niet nèt zo aan trekkelijk voor eigen gemeentenaren door ze óók maar twee jaar op een lijst te plaatsen en ze daarna een mooie flat aan te bieden, in plaats van een duplexwo- ning. Die halve woningen zijn nog steeds voor onze eigen jongeren die vijf jaar en langer op een lijst gestaan hebben. Ik ben het ook met het advies van de heer v.d. Putte eens: één lijst met volgnum mers voor belanghebbenden, controleer baar, en geen gescherm meer met ur- gentiegevallen waarvan het urgente door belanghebbenden vaak sluw toegevoegd Mevrouw RIETDIJK-v.d. HOEK, IJmuiden. In de IJmuider Courant van dinsdag 5 april 1966 komt op bladzijde 6 een bericht voor onder het hoofd: „Zeeschepen mo gen meer lading vervoeren", waarvan de tweede alinea luidt: „Het uitwaterings- merk van nieuwe schepen met een leng te van meer dan honderd meter zal wor den verhoogd met tien a twintig percent. Dit betekent dat een tankschip van 100.000 ton tien duizend ton meer zal kunnen la den." Deze laatste zin is natuurlijk niet juist. Men heeft hier de vergissing begaan de uitwatering gelijk te stellen aan de diep gang. Stellen we ons voor dat een tanker van 100.000 ton draagvermogen een diepgang heeft van 38 voet en een uitwatering of vrij boord van ongeveer 5 voet. Volgens de nieuwe conventie zal dan de uitwate ring verminderd mogen worden bijvoor beeld met tien percent, zodat deze wordt 4 voet 6 duim, en de hierbij behorende diepgang wordt dan 38 voet 6 duim. Nemen we aan dat in zo'n schip 300 ton gewicht geladen moet worden om de diepgang met 1 duim te doen toenemen (tonnen per duim dus 300), dan zal dit schip bij de nieuwe regeling zes maal 300 ton meer mogen laden en niet zoals uit het bericht blijkt 10.000 ton meer. Dit laatste is ook niet mogelijk, omdat het schip bij 10.000 ton meer lading een kleine 4 voet dieper zou inzinken, zodat nagenoeg geen uitwatering overbleef. De derde alinea van hetzelfde bericht luidt: „De diepgang van schepen voor droge lading met waterdichte stolpluiken zal eveneens met tien percent kunnen wor den vergroot". Na bovenstaande te hebben gelezen zult u inzien, dat in deze alinea „diepgang" vervangen moet worden door „uitwate ring". P. HEEREN, Driehuis. Met verbazing heb ik kennisgenomen van de ingezonden stukjes in uw blad van 1 april naar aanleiding van mijn stukje in het nummer van 18 maart. Volgens de heer E. Cassée te Haarlem zou ik geschreven hebben: „dat de poli tie er maar een paar had moeten dood slaan", en volgens de scholier B. van Heirikhuizen: „De politie is te lankmoe dig opgetreden" en „Men had harder moeten optreden". (Waar slaat „Eutha nasie" op?) In feite schreef ik: „Zelfs al waren er een paar doodgeslagen, had niemand aan merkingen kunnen maken. Hulde aan rijks- en Amsterdamse politie." Van oudere mensen en lyceïsten mag men toch wel verwachten, dat zij Neder lands kunnen lezen. Overigens zijn, blijkbaar door een ver gissing, de kapitalen in „koninklijk ge zin" als kleine letters afgedrukt. Ir. D. van der SLEESEN, Overveen. Naschrift: Er is geen enkele re den om koninklijk met een hoofdletter te schrijven, anders dan in officiële samen stellingen (Koninklijk Besluit bij voor beeld) en aan het begin van een zin. Redactie. Discussie gesloten. Advertentie T/M 24 APRIL IN DE R.A.I. Geopend van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Zondags uitsluitend van 10.00-17.00 uur. Toegangs prijs 2.50 (incl. bel.). Gereduceerde reisbiljetten verkrijgbaar bij de stations. Een wonderbaarlijk ideeënrijk voor de vrouw (èn haar gezin). Ruim 300 stands en vele unieke attracties! In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publlkatie aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publlkatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de briei met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn In behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens ls met daarin vervatte meningen of argumenten. Eerste paasdag maakte ik een fietstocht naar het in aanbouw zijnde rioolwaterzui- verings gebouw. Mijn pad voerde langs een complete vuilnisbelt. Op de terugweg over Penningsveer ging ik even dat dood lopende pad voor de molen in, waar die mooie moerasjes zijn. Hier is men bezig aan het water een stortplaats van stads vuil aan te leggen. Op de Spaamdammerweg, waar velen des zomers verpozing zoeken, is geen plaats meer of er is vuil gestort. Het ergste is het bij de brug over de Fort gracht. Een bootje kan niet meer onder deze brug door en de berm is een broei' nest voor ongedierte. Ik weet dat de ge meente regelmatig vuil van deze plaatsen afvoert, doch het is niet bij te houden. Mijn vraag is nu: is hier nu geen eind aan te maken dit wordt een gevaar voor de volksgezondheid. Ik meen eens gehoord te hebben van reinigingspolitie die in Haarlem nog niet nodig was. W. BEULINK, Overveen. Een paar maal heeft het Cor Emous- fonds (algemeen leider L. J. Harms, Kei zersgracht 173, Amsterdam) met veel succes een uitgaansdag voor de doof-blin- den georganiseerd. Op 4 juni zal weer een dergelijke dag worden gehouden. Er is een lunch in Lunteren en een bezoek aan een modelboerderij, waarna een di ner aan de doof-blinden en hun begelei ders wordt aangeboden. Kosten worden gedragen door het Cor Emousfonds in sa menwerking met Rotary, afdeling Maars- sen/Breukelen. Deelnemers en begelei ders gelieven zich schriftelijk op te ge ven aan het Cor Emousfonds, Keizers gracht 173,Amsterdam. (Eigen nieuwsdienst) Met een donkerbruin corduroy en semble, bestaande uit een lange broek met verhoogde taille, een op-art bloe- se en bijpassende cape, heeft Marian ne Beukers (19) uit de Tugelastraat in Haarlem een eerste prijs gewonnen op de finale van de wedstrijd „Tienermo de ontworpen door Tieners." Een wed strijd die in het kader van de Interna tionale Huishoudbeurs die van daag in de Amsterdamse RAI is geopend is gehouden. Voor de wedstrijd heeft Marianne vijf ontwerpen uitgewerkt. Tijdens de show betekende dat vijfmaal vlug aan- en uitkleden. Ze had met het laatste kledingstuk het ensemble wat tijd nodig en liet de jury even wachten. Men was niet eens ongeduldig want de uitslag stond al vast. Maar men had buiten het corduroy ensemble gere kend. Want toen Marianne daarmee op 9 Marianne Beukers gekleed in een eigen ontwerp: een badstof strandjasje met grote „gaten". de planken verscheen moest de uitslag worden gecorrigeerd. Dit is het, zei ju rylid-couturier Max Heijmans verrukt. Het zat er al vroeg in", zegt haar moeder. „Vroeger maakte ze poppe- kleertjes. Nu naait ze alles voor zich zelf en ze ontwerpt ook haar eigen sieraden. Ze probeert zo origineel mo gelijk te zijn en altijd met iets nieuws voor de dag te komen. Het is wel ge beurd dat ze een van haar ideeën la ter in een modeblad terug zag". Marianne overdag reclametekcma- res op een fabriek voor verpakkings materialen heeft het tekenen, ont werpen en naaien in haar vingers. Ze krijgt een keer per maand naailes op de Mater Amabilisschool in de Dam straat. Aanleg en enthousiasme doen de rest. Het succes van de prijs is een stimulans. Haar grootste interes se blijft de mode en alles wat daar mee samenhangt. Het liefst zou ze he lemaal het modevak inwillen. De prestaties van Marianne Beukers zijn op de huishoudbeurs die tot en met 24 april open is geëposeerd. ^yWWVWWWWWWWWIlWWWWWWWWWWWWWWIfWWWWWWWWWWWWMWWWWWWWIAA/MWWWWWWWWWWWWMWWWI Een 29-jarige demonstrateur uit Lunte ren maakte er met een kennis de gewoon te van om in bejaardentehuizen op zoek te gaan naar „buit". De demonstrateur stond gisteren terecht voor de Haarlemse rechtbank, zijn metgezel was voortvluchtig. Het tweetal was maanden lang door het land getrokken en kwam op zaterdag 12 februari in Zaandam. Ook hier lukte het hun weer om binnen te komen in een be jaardentehuis en in een kamer geld te vinden. Zij stalen achttienhonderd gulden, waarvan de demonstrateur 850 kreeg. Hij had reeds negen veroordelingen ach ter de rug, was ter beschikking van de regering gesteld en ontsnapt uit een in richting. De officier van justitie eiste tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Uitspraak in deze zaak op 28 april im half tien 's morgens. Advertentie DAGELIJKS DEMONSTRATIE met alle typen Gen. Cronjéstr. 43, Haarlem - tel. 52760 De Bijlmermeer zal met ingang van 1 augustus voor de tijd van tien jaar wor den toegevoegd aan de gemeente Amster dam. Ook opheffing van de gemeenten Ankeveen, 's-Graveland en Kortenhoef en de vorming van de nieuwe gemeente 's-Graveland, alsmede wijziging van de grenzen van de gemeenten Hilversum, Naarden, Weesp en Weesperkarspel gaat op 1 augustus in. Een 33-jarige vrouw uit Ubach over Worms en haar 30-jarige man moesten gisteren terecht staan voor de Haarlem se rechtbank wegens meineed. De offi cier van justitie eiste tegen beiden acht maanden gevangenisstraf. Het echtpaar werd bij verstek veroordeeld. De meineed zou zijn gepleegd in 1963, tijdens een echt scheidingsprocedure. Beide verdachten verklaarden toen dat een vrouw uit Be verwijk wier man echtscheiding had aan gevraagd, overspel had gepleegd. Andere getuigen verklaarden gistermiddag dat dit niet waar was. Uitspraak op 28 april om half tien 's morgens. Op 24 november van het vorig jaar bra ken twee Hagenaars in bij een aanne mersbedrijf in Heemstede. Een van de da ders, een 38-jarige metselaar, stond gis teren terecht voor de Haarlemse recht bank. Er kwam vast te staan dat de an dere verdachte het grootste aandeel in de inbraak had gehad. De buit zou veertig gulden hebben bedragen. De officier van justitie eiste tegen de metselaar zeven maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Een 19-jarige Amsterdamse fabrieksar beider wandelde op 6 februari van dit jaar in Zandvoort met zijn broertjes door de Haltestraat. Zij zagen een vitrine van een winkel met ondermeer speelgoed. De ar beider zag kans om het glas van de vitrine wat te verschuiven en zijn vijftienjarige broer stak zijn hand in de vitrine. Op dat moment kwam iemand de winkel uit om te kijken wat er aan de hand was. De broertjes namen de vlucht en de fa brieksarbeider trok zijn zakmes om de aftocht te dekken. De officier van justitie eiste vijf maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Uitspraken in deze zaken op 28 april om half tien 's morgens.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11