Felice Gimondi lachte om ellende van Parijs-Roubaix Jan Janssen op tweede plaats Geladen Flamingo's revancheerde zich Nicois wezen HCK terug in toernooi van De Hazenkamp Haarlemmer Jan profiteerde slim van der Horst van rivaliteit B Italiaan kwam met voorsprong van vier minuten aan STEEYENS EN BEUGELS OP HET MATJE Zoet zegevierde ook in Schaesberg Exercitia in de eerste klasse Wieleroorlog ontbrand in ronde van Friesland Cricketer Bakker kreeg Cramer McLeanbeker De Spartaan tweede in DOS-estafette Zweden behield Europese titel tafeltennis MAANDAG 18 APRIL 1966 11 Ed Swart sloeg met zijn wagen over de kop Jan Lamers speelde geen beslissende rol in kampioenschap 57/2 Grote duel (Van een speciale verslaggever) De intocht van Felice Gimondi aan het slot van Parijs-Roubaix werd grandioos. Er sprongen mannen over de hekken langs de baan: Italianen. Donkere kerels, getekend door het zware werk van alle dag in de mijn streek. Heftig gebarende mannen, schreeuwend en brullend rond een merkwaardig kalme jongen. Felice Gimondi had wéér in Frankrijk - waar hij, eigenlijk nog zo kort geleden in de tour, als uit het niets een groot wielrenner was geworden - een schit terende prestatie geleverd. Waar renners, die enige naam te verdedigen hadden, slippend, vallend en vloekend zich een weg zochten naar het einde van de martelende kilometers, daar was Gimondi, verend als een supe rieure lange afstandsloper, gegleden over die onmogelijke brokken steen. Vier minuten voor de anderen kwam hij binnen. Lang hebben de vedetten gewacht voor dat zij het gevecht aangingen. Van het lieve plaatsje Chantilly vlak bij Parijs tot aan de „poort van de hel", over een afstand van meer dan 180 kilometer, heb ben ze zich bepaald tot huiverend be- WWWWWIAWWAIIAAAtWIIWWWWIIWWtAtWWWWWVWWIAAIWA/MWWIAAIWWWWWWWWIIWVtAfWOllWMVWWMi MWtAAIWWWWWWWWWWWWIA/WVMIAIUIAAMWIAAAIWWWIlWWWWyilWWWWWI/liyWWWWVVVWVWVIflIWWtfWWWWWWWIAAAIWIIWWWVWWVV scherming zoeken voor die alsmaar val lende, alles doorwekende regen. Het blik van het zware werk kwam in het grau we stadje Denain, toen er nog 80 kilome ter was te rijden. Plotseling was daar het gevechtsterrein. Midden in een dorp Een scherpe draai, van het gebaande pad af, vlak langs een huis. En daar pal achter: de weg waarvan het bestaan niet meer was vermoed. Nauwelijks anderhal ve meter breed. Met diepe gaten langs de bermen. Met centimeters brede sple ten tussen de keien. En bedekt met een laag modder. Het peloton brak in stuk ken, razend snel. Ploegleiders staken wiel na wiel uit de auto's naar driftig geba rende renners, naar scheldende en hui lende renners: lekke band. Wolfshohl stopte, Eddy Merckx, Benoni Beheyt, El liot, George van Coningsloo. Werd nog iemand gespaard? Toch wel. Er was zelfs een aanvaller: Jaak Deboever. De Belg, slechts regionaal bekend, tart te de groten. Hij liep glijdend, remmend, maar steeds weer wonderbaarlijk fors aanzettend, weg tot 50 seconden van de dreigende groep met de roerige staart, waar renners aansloten en weer terug moesten omdat het fragiele materiaal zoveel geweld niet kon weerstaan. Ze wachtten nog, de groten: Adorni, Pouli- dor, Van Looy, Post, Altig, Motta. Ze lieten óók Dancelli, het Italiaantje, nog wegwippen uit de lange sliert die zich langs de velden leidend een weg zocht. Zwarte mannen waren het, allemaal. Van boven tot onder bedekt met een zware laag modder. Met pijn in de polsen van het alsmaar stotende stuur. Hun ogen werden tot turende spleten in een dikke modderkorst: waar, in 's hemelsnaam, waar kon je nog behoorlijk rijden? Felice Gimondi wist het. Was hij niet vorige week vrijdagmiddag in een auto door de „nieuwe hel" gevoerd? Had niet ploegleider Pezzi gezegd: hier, Felice, hier op dit ene stukje gladde weg, hier moet je er vandoor als je nog kunt? Fe lice Gimondi, vorig jaar nog een eenvou dig boerenzoon, nu een vedette, Felice kon het. Jan Janssen, minuten later als tweede binnen en naar eigen verkla ring „in grote vorm" rijdend, ver klaarde: met Altig ging ik hem achter na. Bockland was er ook nog bij. We kwamen op 30 meter van hem. We dach ten: hij is wel bedwongen, nu. Maar hij ging door. Stel je voor, hij ging gewoon door". Felice Gimondi keek niet om, in de hel van het Noorden. Hij rende naar De Boever en Dancelli en liet ze staan. Hij snelde voort, Felice. En hij reed Rouaix binnen n het bezit van een voorsprong die meer dan 4 minuten om vatte. Opgebouwd in nauwelijks meer dan 25 kilometers. Op die gladde cementen strip kwam de triomf voor Felice.Wie maalde er eigen lijk nog om het sprintgevecht der achter volgers, om het samensmelten der ge teisterde groepjes op de baan waar hun fiets eindelijk weer gleed over het weg dek? Jan Janssen greep er een tweede positie. Allemaal stapten ze af met uit gebluste ogen, vreemd wankelend de eer ste passen zettend, van boven tot onder bedekt met modder. Slechts Felice Gi mondi glimlachte. De lach van een groot coureur. 1. Gimondi (It) 262,5 km in 6.59.29. 2. Janssen 7.03.37, 3. Staf Desmet (B), 4. Planckaert (B), 5. Huysmans (B), 6. Altig (W.Dld), 7. Bocklandt (B), 8. De Cabooter (B), 9. Van Looy (B), 10. Van der Kerkhove (B) allen in dezelfde tijd als Janssen. 11. De Roo 7.03.51, 12. Du rante (It), 13. De Rosso (It), 14. Merckx (B), 15. Grain (Fr) 16. Karstens (Ned), allen in dezelfde tijd als De Roo. 17. Pou- lidor (R) 7.04.25, 29. Zilverberg 7.09.45, 30. Post z.t., 41. Den Hartog 7.14.24, 43. Van der Vleuten 7.15.13, 47. Braspen- ninekx 7.16.19, 48. Geldermans z.t., 52. Maliepaard 7.21.15, 58. Nijdam 7.28.46. Bij een wedstrijd voor sportwagens op het vliegveld Aspem in Oostenrijk is de Nederlandse coureur Ed Swart met zijn Fiat Abarth over de kop geslagen in een bocht. Hij bleef ongedeerd. De wedstrijd om het Europese kampioenschap werd voor wagens tot 850 cc gewonnen door de Oostenrijker Johann Ortner in Fiat Abarth. Hij legde in een uur op het 2600 meter lange circuit een afstand van 113.669 km af met een snelste ronde van 114.68 km per uur. (van onze sportredactie) De wegcoach van de KNWU, Joop Mid- delink, zal vanavond in Heerlen een ge sprek hebben met de amateurrenners Beugels en Steevens. De twee Limburgers staan sinds de wereldkampioenschappen van vorig jaar in San Sebastian als twee kemphanen tegenover elkaar. Beugels kansen zouden toen door Steevens en Schepers teniet zijn gedaan, aldus Beu gels. Al vóór de ronde van Friesland (zaterdag) had de sportcommissie van de KNWU tot het verzoeningsgesprek beslo ten. De Friese ronde heeft nog eens aan getoond hoe hard dit nodig is. Middelink zal er op aandringen gezien het feit, dat beide coureurs dit seizoen belangrijke wedstrijden in het buitenland in één ploeg moeten rijden dat het tweetal niet spe ciaal tegen elkaar fietst. (Van onze sportredactie) De Beverwijker Jan Lamers is er in Haarlen niet in geslaagd een belangrijke rol te spelen in het Nederlandse kampioen schap kader 57/2. Lamers, die twee jaar geleden in deze spelsoort Neder lands kampioen werd, eindigde nu als zesde. Kampioen werd Goos Vink uit Kerkavesaat. Hij behaalde twaalf pun ten, scoorde 1948 car. in 74 beurten, had als hoogste serie 126 en een gemiddelde van 26.32; voor Lamers waren die cij fers respectievelijk 6 pnt, 1838 car., 114 beurten, 89 als h.s. en 16.12 als gem. Hij speelde met het laagste gemiddelde in dit toernooi. Bart Zoet, de wielerprof van Kees Pel- lenaars' formatie, die in het nog jonge wie- Ierseizoen met opvallend succes in Neder landse criteria rijdt, heeft zondag ook de ronde van Schaesberg gewonnen. De man uit Sassenheim ging halfweg koers na vijf tig kilometer weg uit het peloton en kreeg versterking van Cor Schfiuring. Samen bouwden zij een grote voorsprong op, die aan het eind echter nog bijna werd wegge werkt. Vijftien seconden hielden zij ten slotte over. Zoet won de eindsprint gemak kelijk. De uitslag was: 1. Zoet 100 km in 2.19.57; 2. Schuuring z.t.; 3. Van Espen op 15 sec.; 4. Schepers; 5. Kosten; 6. Knops; 7. Peters; 8. Captein; 9. Van Ginneken en 10. Wouters, allen z.t. als Van Espen. (Van onze basketbalmedewerker) Flamingo's heeft door de duidelijke 91-77 zege op het zich ook nu fel vezet- tend Punch, de beslissing «over het kam pioenschap in de heren eredivisie basket bal tot de laatste competitiedag uitge steld. Het weer naar de oude vorm groei ende Flamingo's heeft een vol Krelage huis weer hoop gegeven voor een lands titel in Haarlem. In de eerste klasse veroverde Exercitia een plaats in de nieuwe eerste klasse door Monark kansloos te laten en de neder lagen van Treffers en Giants. Bij de dames had White Stars geen moeite met het gedegradeerde NDH. Een voor de wedstrijd aan het publiek uitgereikte folder beloofde een geladen Steevens: Beugels wint niet. Beugels: Steevens ivint niet. De Cramer McLean-beker voor de bes te cricketprestatie van een seizoen is voor 1965 toegekend aan Ton Bakker (VOC). Bakker kreeg de beker uit han den van mr. H. W. Glerum, de voorzitter van de Cricket Touring Club „De Fla mingo's", voor zijn innings van 104 runs in de beslissende wedstrijd om het Ne derlands kampioenschap tegen Quick. (Van onze honkbalmedewerker) De Haarlem Nicois hebben zaterdag en zondag in Nijmegen voor de derde ach tereenvolgende maal beslag gelegd op de L. G. Verbeek-bokaal. De Nicois bleven ongeslagen, terwijl HCK dat in de beslis sende wedstrijd met 4-2 van zijn stadge noot verloor, beslag legde op de tweede plaats. Schoten behaalde in Den Haag in het Storks-toernooi een tweede prijs door in de finale met 2-1 van O VVO te ver liezen. Het SC Haarlem-toernooi werd niet verspeeld, maar zal aanstaande za terdag worden beëindigd. In Nijmegen bleven tijdens de eerste dag van het Hazenkamp-toernooi de Haar lemse vertegenwoordigers ongeslagen. HCK rekende af met De Hazenkamp (10-7) en met HCTIW (4-2). In de wed strijd tegen De Hazenkamp gaf de Antil liaan Baily zijn visitekaartje af door een homerun te slaan. De Haarlem Nicois hadden achter het werpen van Jan Dik Leurs de nodige moeite met De Hazen kamp, maar kon een 4-3 achterstand in de laatste innings omzetten in een 6-4 overwinning. Achter het werpen van Her man Beidschat werd HCTIW met 4-0 ver slagen. Beidschat weerde zich ook geducht met het slaghout: hij sloeg twee home runs en ook Boudewijn Maat sloeg een bal over de hekken. In de beslissende wedstrijd die zondag middag in guur weer werd gespeeld, wierp Bert Paalman voor HCK en Ton ter Neuzen voor de Nicois. HCK was enigszins gehandicapt doordat kortestop Wil Dekker zaterdag werd uitgeschakeld voor enkele weken wegens een armbles- sure en ook achtervanger Möllman kon zijn normale plaats niet innemen wegens een blessure. Möllman speelde nu korte stop en dat werd in de eerste innings al een dure geschiedenis voor de Kinhei- mers, want door twee fouten van de in- valler-kortestop en een doorgeschoten bal alsmede een homerun van Ricky Kersout kwam Haarlem Nicois in die eerste in nings al met 4-0 voor. Weliswaar kwam HCK in de eerste in nings op 4-1 door een tweetal Nicols-fou- ten, maar de beslissing bleek gevallen. Beide werpers hielden goed orde, HCK scoorde in de vierde innings nog een punt waarna knap spel van Nicols-derde honk- man Ferwerda HCK op afstand hield. Het mooiste staaltje veldwerk liet overigens Möllmann zien door in de vierde innings een line-drive van Robert Maat te van gen. In het Storks-toernooi om de Kieft-be- ker plaatste Schoten zich in poule A als eerste door een gunstiger runsaldo dan dat van de tegenstanders HCAW en ABC Schoten verloor met 1-0 van ABC, dat op zijn beurt zijn meerdere moest erkennen en HCAW dat met 10-5 won. Schoten ver sloeg hierop HCAW met 8-0 en dat was ruim voldoende voor een finaleplaats. Tegenstander van Schoten in de finale werd de Amsterdamse hoofdklasser O VVO dat overwinningen boekte op Storks (6-4) en Ajax (5-1). Storks en Ajax speelden gelijk (2-2). Of het Storks- terrein aan de kleine kant is of dat de slagmensen de wind in de knuppels had den, of dat de hitters danig in vorm wa ren, weten wij niet, maar in de poules werden heel wat homeruns geslagen: Jelsma sloeg er twee voor Storks, Mos sing Holsteyn en Wout joegen voor Ajax de bal het veld uit, Postma (OVVO), Hoffmann (HCAW) en De Groot (Scho ten) gaven eveneens reden tot juichen. In de strijd om de vijfde en zesde plaats versloeg ABC Ajax met 3-1, Storks eindigde als derde door een 7-4 zege op HCAW en in de finale zegevierde OVVO met 2-1 over Schoten dank zij runs in de eerste en derde innings op tikken van Crouwel en Onverwagt. Schoten scoorde tegen door Beringen na een honkslag van Van Dusschoten. Het Rotterdamse Metro heeft gisteren op de Nenyto sintelbaan in Rotterdam de jaarlijkse DOS-estafette waarmee tradi tiegetrouw het baanseizoen wordt ge opend, gewonnen. De Rotterdammers leg den de 6000 meter verdeeld over tien af standen af in 14 minuten en 52.5 secon den. De Spartaan uit Lisse eindigde op ruim drie seconden als tweede. Metro (Van een speciale verslaggever) „Ik weet niet, hoe het kwam. Maar ik had ineens vleugels". Bemodderd en verkild maar met stralende ogen stond Jan van der Horst zaterdag avond om zes uur de verslaggevers te woord. „Neen, ik had er halfweg de koers niet meer op gerekend, deze Friese klassieker te winnen, daarvoor was ik te ver achtergeraakt. Maar toen de kopgroep even stokte en ik er met een paar anderen op kon springen, ontdekte ik mijn kans. U hebt het toch ook gezien? Harry Steevens, Eddy Beugels en Eef Dolman zagen alleen elkaar. Ik dacht toen, Jan, jongen, uit buiten. Nou, ik heb het gedaan. Tien kilometer voor het einde sprong ik weg en ik heb geen tegenstander meer gezien". Jan van der Horst, vier weken na de Ster van Zwolle nog een bescheiden triom fator, praatte nu honderd uit. Temid den van de tientallen die in de Neder landse kou stonden te kleumen, vertelde hij de geschiedenis van een klassieker, die als een beulsrit werd opgetekend. Jan had helemaal geen oog voor Daan Holst die doorweekt en oververmoeid een halve minuut later was binnengekomen, en let te evenmin op Steevens en Dolman, die snel een kachel zochten. In een der res taurants van de machtige Frieslandhal len spuide Beugels zijn gal tegenover zijn leermeester en mentor Gerrit Schulte. „Dit was een schandaal, mijnheer Schul te. Dit was gewoon een schandaal". De Bossche reus die voor elke Nederlandse klassieker wordt uitgenodigd knikte begrij pend. „Vertel me niks, jong, ik heb alles gezien!" Hij had het inderdaad goed gezien, de 50-jarige ontembare Gerrit. Toen na 80 kilometer regen, kou en valpartijen de karavaan was gehalveerd begon het ge vecht tussen Beugels en Steevens zich af te tekenen. „Ik geef je geen meter", had de „witte raaf" zijn rivaal vóór de start toegebeten. Eddy Beugels, die zon der waakhond Steevens drie zware wed strijden had gewonnen had nerveus de wenkbrauwen opgetrokken. „Niets van aantrekken", adviseerde Gerrit Schulte, „Je moet gewoon je plan trekken. Ik zelf heb het toch nooit anders meege maakt? Nou dan!" Op weg naar Drachten (na honderd twintig kilometer) keken de twee elkaar eens aan. Driehonderd meter vóór de sterk geslonken meute draafde Hans Heesen. Wie nu zou hem pakken?" „Ik niet", dacht Steevens. „Ik niet", dacht Eddy Beugels. „Ik niet", dacht Eef Dolman de ploegmaat van Eddy die zich plotseling de geschiedenis van de honden en het begeerlijke been herinnerde. Terwijl ergens in de trieste verlaten heid Tiemen Groen in vaders auto stap te, terwijl in het verre achterland Fed or den Hertog vergeefs tegen de kou en de vermoeidheid streed, ontwikkelde zich het grote duel tussen de Amstelbrigade Stee vens) en de Trio's (Beugels). Eddy de- Jun van der Horst, sterke winnaar in door kou zware ronde van Fries land. marreerde en pakte zeventig meter. „Hier jij", gromde Steevens. Eddy de marreerde opnieuw en pakte vijftig me ter. „Hier jij", snauwde Steevens. Eddy demarreerde en pakte twintig meter. „Ik lust je", glunderde Steevens. Op dat ogenblik passeerde Gerrit Schulte. De Bosschenaar opende het raam en schreeuwde: „trek je er toch niets van aan!" Maar Eddy Beugels was lamgeslagen. Hij wist dat maar één man hem te mans was. Dertig man sterk nog ook Beverwij ker Jacques de Goede behoorde daartoe stevende de kopgroep op Dokkum af. Jan van der Horst kwam daar, nadat hij aanvankelijk slecht had gemarcheerd, maar geleidelijk zijn ritme had gevon den gluurde eens naar de groten. Hij voel de zich voldoende uitgerust van een vlucht uit de achterhoede die hij samen met Frans van der Ruit had voltooid. Hij ont- waardde ook Hans Heesen, die volgens de berichten een solo had ondernomen. „Nog even wachten", peinsde hij. Zo dacht ook Rini Wagtmans er over maar nauwelijks had de kleine, olijke Brabander zich naar het wiel van Steevens gemanouvreerd, of hij viel. Hij viel ernstig en stond even later gal spuwend met brokstukken van een fiets. „Is er geen materiaalwagen?" schreeuwde hij. De materiaalwagen was, helaas, „uitverkocht". Er was zelfs geen wieltje meer beschikbaar. Alle overige renners moesten voor de rest van de koers maar op geluk vertrouwen. In Murwerwoude, na 166 kilometer, de marreerde Steevens. „An-me-nooit-niet", mompelde Beugels. De Witte Raaf strek te weldra de vleugels. In Oudkerk vloog Eef Dolman weg. De slimme Rotterdam mer kreeg vijf Amstelrijders aan zijn wiel en in een nauwe straat van Gietkerk zette Jan van der Horst eindelijk het gro te mes op. Tien kilometer scheidde hem van de finish. Jonny Brouwer ging mee, de ver rassende Jo van Katwijk, de sterke Wim Emo en Daan Holst die zijn benen draai de als molenwieken. Slechts één kilome ter duldde de ontketende Haarlemmer ge zelschap. Toen ijlde hij weg, een adelaar in de vlucht. Daan Holst? Hij reed een te grote versnelling, zei Jan van der Horst later. „Ik was echt niet bang voor hem!" Tussen de verkleumde maar enthousias te toeschouwers, onder wie minister Vondeling snelde Jan van der Horst naar een triomf die ook Joop Middelink imponeerde. „Mooi gedaan, jongen", .zei de coach warm. Middelink keek helemaal niet opgewekt naar Beugels en Steevens. „Ik kom maandag in Limburg, om eens hartig met jullie te praten", zo kondig de hij boos aan. Vader Beugels knikte. „Het is hard nodig", zei hij. De uitslag was: 1. Van der Horst (Haarlem) 4.50.21, 2. Holst (Amsterdam) 4.50.55, 3. Van Katwijk (Oploo) 4.51.30, 4, Dolman (Rotterdam), 5. Emo (Utrecht) 6. Kettenis (Den Haag), 7. Minneboo (Heenvliet) 8. Vogels (Haarlem), 9. Stee vens (Elsloo) allen in 4.51.30, 10. Brouwer (Rotterdam), 11. Ottenbros (Alkmaar), 12. Heesen (Geleen), 13. Tesselaar (Kal- versdijk), 14. De Goede (Beverwijk). Flamingo's en verzocht om de steun van het Haarlemse publiek. Welnu de belofte is waar gemaakt en aan het verzoek is ten volle voldaan. Punch bleek een ploeg die zich ook in dit soort omstandigheden goed op zijn gemak voelt en daardoor werd het een zeer aantrekkelijk en goed duel, dat door Brakels en Onrust uitste kend in de hand werd gehouden. Verheugend was dat de van zijn ernstige enkelblessure genezen Lagerweij weer naar zijn oude vorm groeit en Jan Schap per de volledig aanwezige Herlyploeg eens te meer van zijn onbegrijpbaarheid overtuigde. Het begin was volkomen open en Flamingo's kon zich via 6-5 en 10-8 slechts langzaam van de tegenstander losmaken. Na tien minuten bedroeg de voorsprong zes punten (24-18), maar drie minuten later was het praktisch alleen Sehappert die zijn ploeg naar 32-18 had getild en daarmee een beslissende kloof had gemaakt. Via 42-30 kwam Flamingo's dat gedurende de gehele wedstrijd een be weeglijke zone speelde op de 52-38 rust stand. Binnen drie minuten na de hervatting bij de stand 54-32 liepen Kales en Sehap pert hun vierde fout op en moesten beide gewisseld worden. Hetzelfde lot onderging Punch animator Tideman enkele minuten later bij de stand 60-42. Ondanks het felle Delftse verweer hield Flamingo's het bes te van het spel en de 82-57 stand met nog vijf minuten voor de boeg opende pers pectieven op een score van meer dan hon derd. Zover is het echter niet gekomen. De felle De Haan leefde zich uit in enkele soloakties en gaf daarmee de score voor zijn ploeg het dragelijke aanzien van 91- 77. Voor Flamingo's scoorden: Sehappert: 24-10; Lagerweij: 10-9; Kales: 8-4. Voor Punch: Bruin: 16-2; Valstar: 12-14 en De Haan: 1-16. In de heren eerste klas kende Exercitia in Amsterdam geen medelijden met Mo nark en behaalde een grote zege. Via 0-10 en 2-20 kwam de rust met 13-45. De eindstand 43-85 laat geen enkele twijfel over het krachtsverschil. De Exercitia schutters waren: De Cock: 10-10; Sunter 20-14 en Van Dijk: 11-8. Exercitia besluit hiermee een zeer verdienstelijk seizoen, dat de debuterende IJmuidenaren als eni ge vertegenwoordiger van het distrikt Haarlem een plaats in de nieuwe landelij ke eerste klas oplevert. De HOC-heren waren in een, door de vreemde leiding onprettig duel, niet tegen het Leidse Bona Stars opgewassen. Na 20- 57 bij rust kwam het einde met 56-82, Verstraten: 8-8 en Versteeg: 6-7 scoorden voor HOC. Bij de dames speelde White Stars tegen NDH vrank en vrij en kon naar hartelust experimenteren. Deson danks wonnen de Haarlemse meisjes na 33-7 bij rust, met: 62-28. Biene Vonkeman: 18-15 en Jenny van der Hoeden 2-8 waren de scherpschutsters. In de hereneerste klasse A werd AMVJ kampioen en keert daardoor terug in de eredivisie. De standen in de eredivisie zijn nu: Dames Heren: AMVJ 21 42 Blue Stars 21 40 Herly 20 38 HOC 21 28 Flamingo's 21 38 Herly 19 24 Landlust 22 30 Giants 20 24 Punch 20 26 AGON 21 20 Blue Stars 22 26 Blue Shad. 21 20 DED 21 24 DED 21 14 AGON 20 18 Landlust 21 14 SVE 19 16 White Stars 22 14x U.S. 19 10 R'dam Zuid 20 6 Wilskracht 20 10 NDH 20 0 Wolves 21 8 x: twee verliespunt. EBBC 21 2 Het Zweedse heren tafeltennisteam heeft zaterdagavond in Wembley in de eind strijd van de Europese kampioenschap pen zijn titel met succes verdedigd tegen Rusland. De Zweden triomfeerden met 5- 2. Joegoslavië stelde een derde plaats ze ker door Roemenië met 5-3 te verslaan. De gedetailleerde uitslag van de ont moeting ZwedenRusland luidt: Bern. hard verliest van Sarkhojan 16-21, 19-21, Alster verslaat Gomozkov 21-18, 21-17, Jo hansson versl. Sarkhojan 19-21, 2523, 21- 18, Alster versl. Amelin 21-17, 22-20, Jo hansson versl. Gomozkov 21-10, 16-21, 21- 15. De resultaten van de ontmoetingen voor de bezetting van de vijfde tot en met achtste plaats: TsjechoslowakijeEnge land 5-3 (resp. vijfde en zesde) West- DuitslandHongarije 5-4 (resp. zevende en achtste). Bij de dames ging de titel naar Hongarije dat Rusland met 3-1 ver sloeg. Het gedetailleerde resultaat luidt: Jurik verliest van Grinberg 18-21, 9-21, Koczian verslaat Pajsarv 21-17, 21-10, Koc- zian versl. Grinberg 21-19, 21-16, Koczian en Jurik versl. Grinberg en Pajsarv 11- 21, 21-17, 21-13. De resultaten van de wedstrijden om de bezetting van de derde tot en met achtste plaats: TsjechoslowakijeWest-Duitsland 3-0 (resp. 3 en 4) EngelandRoemenië 3- 0 (resp. 5 en 6), Oost-DuitslandPolen 3-0 (Resp. 7 en 8). Tijdens het in Londen gehouden congres van de internationale tafeltennisfederatie is besloten dat de Europese kampioen schappen 1968 in Lyon zullen worden ge houden. Rusland heeft een optie op de ti- telwedstrijden van 1970.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11