Protestmars tegen oorlog trok in hoofdstad veel belangstelling Twee aanrijdingen eisten vijf slachtoffers in weekeinde HAGAM „Zicht op het priesterambt begint wat te vervagen" Kort en bondig Fa. B. ENGELENBERG Harry Mulisch hield protestrede Brandende man sprong vergeefs in zee Arrestaties in Amsterdam Kardinaal Alfrink voor KRO-t.v.: Twee Nederlanders in Bangkok aangevallen Zuster van prins Claus getrouwd Somber maar zachter at MAANDAG 18 APRIL 1966 2 (Van een onzer verslaggevers) Enige duizenden Nederlanders, on der wie een zeer groot aantal jon geren, hebben zaterdagmiddag in Amsterdam een grote protestmars ge houden, die was gericht tegen de kernbewapening en de oorlog. Deze tocht was georganiseerd door het „Comité voor de vrede 1961" en de „Nederlandse Vredesraad". Zondag hielden voorts nog enkele honderden Amsterdammers een stille protest- tocht. De beide demonstraties verlie pen zonder incidenten. Bespreking over Nederlands-Duitse verkeerszaken GROOT NIEUWS Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Waterproof Schuurpapier 3-M WERKRAPPORTEN .s Si sa z nno zzo z zzo wzw z „Geen verspreiding van kernwapens", geen multilaterale kernmacht", „U.S.A. uit Vietnam en „Geen Duitse vinger aan de atoomtrekker" waren enkele van de leuzen, die in de lange stoet werden mee gevoerd. Vergezeld door twee muziekkorp sen en politie vertrok de proteststoet van het Kwakersplein in Amsterdam-West naar het oude R.A.I.-gebouw in de hoofd- «tad. De auteur Harry Mulisch hield voor de duizendkoppige menigte, die zich op de houten tribunes in de R.A.I. had genes teld, een protestrede die was gericht te gen de oorlog in Vietnam, de oorlog in het algemeen en de dodelijke dreiging van de kernwapens. „Wij zijn ons er van bewust", zo zei hij „dat de door ons hier bijeen heeft ge dreven. Met de kernbom is het absolute „neen" in de wereld gekomen. In plaats van dit absolute „neen" van de totalitaire vernietigingstechniek in dienst „ja" te stellen moeten wij .f van ons er „neen" tegen zeggen. Wij verkeren in een situa tie van de man die voor een spiegel staat met een revolver tegen zijn slaap ge drukt en tegen zijn spiegelbeeld zegt: „pas op of ik schiet". Voorts zei de schrijver onder meer dat men door de angst voor de kernwapens de oorlog met conventionele wapens niet meer zo ernstig gaat vinden. „Het absolute „neen" van de kernbom is hierdoor bezig de hele wereld melaats te maken. Dit strekt zich zelf uit tot de B.B. (bescherming bevolking)). Deze is niet meer dan een ambtelijke voorberei ding van de ondergang. Niet voor niets is de B.B. meer de image van de B.V.D. dan dat van de wegenwacht, zo zei de heer Mulisch. De huidige toestand in Vietnam noemde hij „Johnsons creatie". „Niet de commu nisten moeten wij als onze vijanden be schouwen", zei hij verder, „maar de vij and van de communisten en van ons is de totalitaire vernietigingstechniek. Wij moeten elkaar in deze tijd leren vin den net als in de bezettingsjaren toen christenen en communisten samenwerk ten". Wij moeten protesteren tegen het onfeil bare tijdstip dat onze dood bepaald", al dus de heer Mulisch. Zijn rede werd door het publiek voort durend door stormachtig applaus onder broken. Aan het begin van de bijeenkomst werd een ogenblik stilte in acht genomen voor de vorige week overleden secretaris van het „Comité voor de vrede 1961" de heer E. M. Buter. Voorts voerde de voorzitter van de In Op rijksweg 34 van Emmen naar Coe vorden ter hoogte van Sleen is zaterdag middag omstreeks kwart voor vijf een auto met drie inzittenden frontaal in bot sing gekomen met een andere personen auto, waarin een echtpaar uit Emmen zat. Alle vijf zijn zeer ernstig gewond op genomen in het diaconessenhuis in Em men, waar twee van hen kort na aankomst zijn overleden. De slachtoffers zijn de 72- jarige weduwe H. G. van Doorn uit Nij- verdal en de 65-jarige F. Krommendijk, eveneens uit Nijverdal. In de Overijsselse gemeente Losser is zaterdagmiddag het tweeenhalf-jarig meis je Christel Reymer onder de wielen van een aanhangwagen gekomen. Zij was op slag dood. De 46-jarige postbes.tell.er L. Elzehaar Het afgelopen weekeinde hebben de Westduitse minister van Verkeer, dr. ir. H. C. Seebohm, en de Nederlandse staats secretaris van Verkeer en Waterstaat, ir. S. A. Posthumus, zich in verkeerspuz- zels verdiept die heide landen aangaan. Tussen de besprekingen door hebben de heren rondgevlogen boven de Deltawer ken en gevaren in de havens en kanalen van Rotterdam en Amsterdam. Naast het in het slop geraakte contact tussen de ministers van Verkeer van de E.E.G., hebben de Duitse minister en de Nederlandse staatssecretaris besloten re gelmatig lopende zaken af te handelen. „Er zijn zoveel gemeenschappelijk vra gen en belangen, dat wij dat noodzake lijk vonden", zo zei de staatssecretaris zaterdag. De bewindslieden hebben van gedachten gewisseld over het internatio nale wegenverkeer, het wegvervoer tus sen Nederland en Duitsland, de Rijn scheepvaart en de ontwikkeling van het containervervoer tussen Amerika en Euro pa. Over de Europese vervoerspolitiek zijn ir. Posthumus en dr. Seebohm het eens geworden. „Mijn vriend Seebohm en ik nemen op dat punt hetzelfde standpunt in", zei de staatssecretaris, die gisteren op een plezierjacht een tochtje heeft ge maakt met de Duitse minister. Met een duik in zee heeft de 53-jarige Westkappelaar W. L. zaterdag vergeefs geprobeerd zijn brandende kleding te do ven. Hij is aan de brandwonden overle den. L. was zijn bromfiets aan het schoon maken met benzine en stak een sigaret op. De benzinedamp vloog in brand en ook de kleren van L. vatten vlam. On middellijk rende hij naar het strand en wentelde zich in het water. Met derde graads verbrandingen is hij opgenomen in een ziekenhuis te Middelburg. Daar is hij gisteren overleden. De Amsterdamse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij het beeldje van „Het Lieverdje" op het Spui drie arrestaties verricht. Een twintigjarige provo werd aangehouden omdat hij op het beeldje klom en daar de kleine ver zamelde groep opriep tot het deelnemen aan een stille protesttocht tegen het oor logsgeweld. Twee anderen werden door politiemannen in burger opgepakt omdat zij een aantal pamfletten in brand sta ken. Het drietal is door de rechter-com- missaris voorwaardelijk in vrijheid ge steld op voorwaarde dat zij zich zouden onthouden van het plegen van strafbare feiten en ordeverstoring. is in het ziekenhuis overleden aan de ver wondingen die hij kort tevoren had opge lopen bij een verkeersongeval in de van Baerlestraat in Amsterdam. Het slacht offer was op zijn bromfiets tegen een ge parkeerde auto aangereden. Op de provinciale weg tussen Veghel en Erp is zaterdagavond in de gemeente Erp een Duitse auto bij het nemen van een rechterbocht op het linkerweggedeelte ge raakt en frontaal in botsing gekomen met een autobus uit Helmond. Tengevolge hier van verloren drie van de vijf inzittenden van de personenauto het leven, namelijk de twintigjarige mejuffrouw C. J. M. van Orsouw uit Oss, de 21-jarige W. M. van Riet uit Beers aan de Maas en de 26-jarige Duitser J. Steiner, die vermoedelijk de auto bestuurde, uit Zweibruecken. Twee anderen werden zwaar gewond. Op de Vlierdense weg in de gemeente Deurne is een dodelijk ongeluk gebeurd. Op de linkerrijbaan in de richting Vlier den lag een man op de weg, die, toen twee auto's elkaar met gedimde lichten passeerden, door één van deze voertuigen werd overreden. De bestuurder van deze auto had de man niet zien liggen. Het slachtoffer, de 74-jarige Reinier van de Westerlo uit Deurne, bekwam een sche- delbasisfractuur en overleed ter plaatse. rernationale Confederatie voor Vrede en Ontwapening, de heer Kenneth Lee het woord. „Wij moeten", zo zei hij, „druk op elke regering uitoefenen opdat aan de oorlog in Vietnam een einde komt. In Vietnam is het symptoom voor een wereldoorlog aanwezig. Wij vechten tegen elke vorm van oorlog. Voor de vrede moeten alle krachten in de Verenigde Naties worden gestimuleerd". De zangeres Cobi Schreijer, de zangers Boudewijn de Groot en Alex Campbell brachten hun protest tegen de oorlog door zang ten gehore. Boudewijn de Groot had bijzonder veel succes met zijn „Slaap zacht, meneer de president". De aanwezigen hieven na afloop van dit lied een luid „Johnson moordenaar" in spreekkoor aan. Een spreekkoor dat tegen het einde door iedereen nog eens extra luid werd her haald. De stille protesttocht zondagmiddag ging door een deel van het centrum. De organisatoren hiervan stelden zich op het standpunt dat „het centrum niet alleen voorbehouden dient te zijn aan sprookjes achtige optochten als koninklijke huwe lijken en sinterklaasaangelegenheden". De groep, die geen leuzen meevoerde liep van het standbeeld van Domela Nieu- wenhuis op het Nassauplein via het Mu seumplein en het standbeeld van de Dok werker naar het Nationaal Monument op de Dam. Bij de consulaten in de hoofdstad van de Verenigde Staten en de Sovjetunie werd een ogenblik stilgehouden. Bloe men werden neergelegd bij de Dokwerker en het Nationaal Monument. Nadat men hier gezamenlijk het lied „We shall over come" hadden gezongen ontbond de stoet zich. Het is de bedoeling voortaan iedere derde zondag in de maand in Amsterdam een dergelijke stille protestmars te hou den, „zolang mannen, vrouwen en kinde ren met instemming van onze regering en onze volksvertegenwoordiging bij voorbeeld in Vietnam vallen". Advertentie Vanaf 19 april 18 uur SHOWROOM Uitsluitend Wagenweg 166-168. Haarlem Telefoon 18630. De RAI-congreszaal was geheel gevuld met demonstranten. Kardinaal Alfrink heeft gisteravond voor de KRO-televisie verklaard dat hij niet de indruk heeft dat de wens om te trouwen onder de priesters een algemene regel is. Hij zei dit aan het einde van een programma, waarin enkele uitgetre den priesters hun beweegredenen uiteen zetten. De kardinaal zei dat het wel zo is dat het celibaat aan iedere priester bepaalde eisen stelt en een bepaalde levenshouding van hem vraagt met bepaalde beperkin gen of belemmeringen in bepaalde situa ties. Hij suggereerde dat wanneer men het celibaat en het priesterambt zal ont koppelen en het celibaat voor de pries terkandidaat tot vrije keuze zal verkla ren zo'n vrijwillige keuze voor het celi baat een bepaald aspect en nadruk zou krijgen die het volgens de kardinaal op het ogenblik een beetje heeft verloren omdat het een algemene regel is gewor den. „Ik kan mij voorstellen" zei de kar dinaal, „dat iedere priester de beperkin gen op zijn tijd als een zekere mate van last ondervindt." Hij zag het gevaar dat priesters in de toekomst minder bereid zouden kunnen worden gevonden deze last te dragen als ze ervaren dat de eigen gelovigen het zicht hierop kwijt zijn. De kardinaal noemde de kwestie van dis pensatie aan priesters voor een te slui ten huwelijk een pijnlijk punt „waarvoor de kerk in Rome echter al aandacht heeft". Wanneer er redelijke gronden zijn wordt volgens de kardinaal zeker dispen satie verleend. Hij noemde de Nederlandse situatie tot nu toe bijzonder gunstig. Juist omdat men in Nederland niet aan het uittreden van priesters gewend is heeft hier een alarm signaal geklonken. Hij meende dat het zicht op het priesterambt wat aan het ver vagen is. „In het huwelijksleven zijn het vanzelf man en vrouw die elkaar bevestigen in hun menselijke existentie. De priester kan alleen zijn bevestiging vinden bij de mensen voor wie hij werkt en voor wie hij zijn celibaat heeft aanvaard. Als die response niet meer zo vlot komt de pries ter ergens in een vacuum te hangen". In de inleiding tot de reportage was er op gewezen dat in 1965 evenveel pries ters hun amt hadden neergelegd als in de vier vorige jaren samen, namelijk dertig. Twee ongeveer twintigjarige Neder landers, Frank Woest en Robert Van der Straten zijn in Bangkok door Thailanders aangevallen. Frank Woest is naar het ziekenhuis gebracht. Artsen hebben ver klaard dat zijn toestand ernstig is. De beide uit Utrecht afkomstige Neder landers waren veertien dagen geleden, na een reis dwars door Europa, in Bangkok aangekomen, waar zij in hun onderhoud voorzagen door de verkoop van schilde rijen en het geven van lessen in het En gels. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Mozart- eoncert door Die Salzburger Mozartspieler m.m.v. Pieter Odé (fluit). Dinsdag 20 u.: Concert door De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Pasveer m.m.v. solisten. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „De kreeften" van INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4-5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. In de St. Johanneskapel in Hitzacker ia de 26-jarige Theda von Amsberg, een zus ter van prins Claus, in de echt verbonden met Karl Freiherr von Friesen, een 32- jarige bankemployé. Theda von Amsberg werkte tot haar huwelijk als kinderver zorgster in Frankfort, waar zij haar echt genoot leerde kennen. Bij de huwelijks plechtigheid was een dertig leden tellende delegatie aanwezig uit Wisch (Gelderland), waarmee Hitzacker vriendschappelijke be trekkingen onderhoudt. De delegatie bracht het huwelijksgeschenk van Hitzacker en Wisch voor prinses Beatrix en haar man mee terug, een zes vierkante meter groot tapijt, dat het paar na zijn huwelijksreis zal worden aangeboden. In het tapijt zijn de wapens van beide plaatsen geweven. Fred Denger. Regie: John van de Rest. Dinsdag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Hooikoorts" van Noel Coward. Regie: Jan Ret.èl. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De rose panter", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Even afreke nen heren", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadillac", a.l. Minerva, vandaag 20 u.: „My fair Lady", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Angéli- que", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geraffi neerd en gemeen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dans van de reiger", 18 j. Vandaag 10.30 u.: „It's Yogi the bear", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Alfred Richter. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. MAANDAG 18 APRIL Heden geen filmvertoning in de bioscopen Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in. lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van' 19.30 tot 20.45 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, van 19 tot 22.30 u.: ruilbeurs voor iedereen. Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstra- weg 1, van 19.30 tot 21.30 u.: cursus bloemschikken en cursus lichamelijke hygiëne en make-up; van 19 tot 21.30 u.: cursus Indiesche keuken. Gem. Vergaderlokaal, Van Diepenstraat, Velsen-n„ 20 u.: bijeenkomst N.C.V.B. De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort: Expositie van litho's vervaardigd door Rien Dool; geopend van 19 tot 21 u. DINSDAG 19 APRIL City. 20 u.: „Jong en doortrapt". Zeewijkschool, IJmuiden, 20 u.: voor lichtingsavond voor ouders van leerlingen over: „Kind en seksualiteit". Gem. Bibliotheek, Plein 1945, 20 uur: causerie door drs. F. W. Ebtel, over: „Eni ge kenmerken van de Nederlandse littera tuur, welke sinds de tweede oorlog ver schenen is", voor „Het Nut". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort: Expositie van litho's vervaardigd door Rien Dool; deze expositie duurt tot en met 2 mei en is dagelijks geopend van 10 tot 18 u. en van 19 tot 21 u.; zondags al leen van 13 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 u: filiaal Velsen-Noord: 19-21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12 en 14.30-17.30 u. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstr. 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Cursus naaien van 7.30-10 u. Sm. v. Gelderstraat 3 in Velsen-Noord; idem 7-9.30 Gem huishoudschool, IJmui den; idem 7.30-10 uur Cusa, Santpoort; Cursus houtbewerking van 7.30-9.30 uur P. Krugerstraat 59, IJmuiden. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9-10 u. in het Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel 02510-2550; Santpoort, van 15-16 u. in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, tel. 02580-8014; verder volgens afspraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort-N. MAANDAG 18 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Agent 077 Operatie Tanger". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „OSS 117 Furie in Bahia". W.B. Theater, 20 u.: „Dr. Vreemdelust". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarel len door Freek van den Berg, geopend van 9-18 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur, 18-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen van 19.30-21.30 uur. Huize „Scheybeeck", 20 u.: Toneelcur sus Ludische vorming voor jongeren, o.l.v. Gelyn Molier. wnw 25 windst. 19 windst. 22 windst. 16 windst. 22 zzw 18 17 7 10 10 14 DINSDAG 19 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Agent 007 Operatie Tanger". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De jacht op het boterbriefje". De Opgang, 20 u.: Werkavond Filmclub „IJ mond Dubbel Acht". Plesmanweg/Parmentierstraat, 20 uur: mr. F. Andriessen, directeur Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting, over: Zin en onzin van het wonen; de betekenis van het wonen en woonomgeving. Stichting voor huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting: Akerendamlaan 16, tel. 24267, spreekuur elke dinsdagmorgen van 10-11 uur. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Cursus creatief spel voor de jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: jeugdcursus boetseren en schil deren; 20 uur: idem voor ouderen, o.l.v. Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikenseweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 u. en 19-21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 u. Meerenstein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 u.; r-k. leeszaal geopend van 14-16.30 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensstraat 4, tel. 2610, of Groenelaan 21. „Promenade", Meerstraat, 20 uur: Aqua- I Het, hoog en laag water te Zandvoort is Griekse onderscheidingen. Dr. P. F. Kuh- ler uit Amsterdam een der directeuren van de AMRO-bank, heeft de Griekse onderscheiding van commandeur van de koninklijke Orde van de Phoenix ont vangen. De heer Kuhler is tevens con sul van Griekenland. De directeur van het Amstel hotel in Amsterdam, de heer D. de Bes, werd benoemd tot officier in de koninklijke orde van George I van Griekenland. Oud-infanteristen. De oud-miliitairen van de voormalige 5, 7, 10, 18, 20 en 21 Re giment Infantrie houden op 21 mei een reünie in de Juliana van Stolbergkazer ne in Amersfoort. Leider van de reünie, waarvoor een uitgebreid programma is opgesteld is luitenant-kolonel b.d. U. de Stoppelaar. Secretaris van de re- uniecommissie is A. Hoogendoorn, Hoornsestraat 51, Amsterdam-Nieuwen- dam, tel. 020-61823. Kamp Houtrust geopend. De vijfde nati onale kampeer- en sporttentoonstelling „Kamp Houtrust", die tot en met 20 april in de houtrusthallen in Den Haag wordt gehouden, is door de staatssec retaris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, de heer C. Egas, ge opend. Hij arriveerde per huifkar bij de hallen. Ook gescheiden vrouwen. De V.V.V. van Amenland en een aantal hotel- en pen- sionbedrijven willen vakantie-facilitei ten verlenen aan weduwen, weduwnaren en hun kinderen. De Bond van Ge scheiden Vrouwen heeft de V.V.V. erop geattendeerd dat veel van de 70.000 ge« scheiden vrouwen in Nederland in zul ke moeilijke financiële omstandigheden verkeren, dat zij nooit aan een vakantie toekomen. De V.V.V. op Ameland heeft nu besloten ook aan gescheiden vrou wen en eventueel ook hun kinderen in mei, juni en september in hotels en pensipns op Ameland een korting van 25 k 30 pet op de normale seizoenprij- zen te geven. Weer paviljoen afgebrand. Binnen enkele dagen is opnieuw een strandpaviljoen met inventaris op het Haagse strand, nu bij Ockenburg, door brand vernield. De schade wordt geraamd op 25.000. De oorzaak is ook nu onbekend. Het pa viljoen was eigendom van een inwoner van Wassenaar. Advertentie Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13132 VVWVWUVVWWWWtAfWVVVWVWVVWVVWWVWWI/WWWVVWWUVVVV Het K.N.M.I. deelt mee: De grenslijn tussen koude en warme lucht kwam za terdag iets naar het noorden. Hij drong tot in Noord-Brabant en Limburg door, waar de temperatuur tot 11 graden Cel sius opliep. Zondag bevond heel Nederland zich echter weer in de koude lucht. Dit heen en weer bewegen van de grenslijn hing samen met kleine storingen in de overgangszone. t Een nieuwe stroming, die vanochtend Normandië bereikte, zal Nederland pas seren, evenals waarschijnlijk een grote re depressie, die zich nu nog ten zuid westen van Ierland bevindt. De zachter® lucht zal daarbij geleidelijk in heel Ne derland, misschien met uitzondering van de Waddeneilanden, doordringen. Dit gaat met langdurige regen gepaard. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg geh, bew. regen regen geh. bew. geh. bew. geh. bew. regen regen Helsinki geh. bew. Stockholm onbewolkt Oslo onbewolkt Kopenhagen zw. bew. Aberdeen zw. bew. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchon Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Zon op Maan op motregen geh. bew. regen regen regen zw. bew. regen licht bew. regen licht bew. half bew. zw. bew. regen licht bew. zw. bew. licht bew. geh bew. onbewolkt onbewolkt, half bew. licht bew. half bew. zw. bew. u> X i <0 C SS O 4 2 O 5 3 OZO 7 5 O 3 1 O 5 3 O 5 2 O 8 4 9 6 1 -3 n -1 -9 windst. 2 -9 no 1 -2 zo 5 -1 no 7 4 O 5 3 9 6 13 7 zzw 15 10 16 9 windst. 16 7 nnw 24 9 nno 7 3 zzw 16 9 15 7 6 w 15 7 OZO 21 6 wnw 12 8 windst. 16 3 w 17 9 Dinsdag 19 april 5.36 uur; onder 19.44 uur. 5.33 uur; onder 18.12 uur. Maanstanden Nieuwe maan Eerste kwartier 20 april 21.36 uur 28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 18 april Hoog water 2.48 uur en 15.01 uur. Laag water 10.35 uur en 22.59 uur. Dinsdag 19 april Hoog water 3.15 uur en 15.31 uur. Laag water 11.10 uur en 23.29 uur. riumvereniging, filmavond Caltex. 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2