„Wij willen Huiskes wel als coach, niet als directeur" Flamingo's moet - en kan - van Herly winnen om een beslissingsduel te forceren Levendig schaakduel kwam niet tot einde SPO.BT Kjell Johansson en Maria Alexandra bleken sterkste VOORZITTER WESSELO VAN DE K.N.S.B.: Huiskes overschat zichzelf... Minder wagens in Tulpenrallye Aurora kan twee punten veroveren op OBZB a/s 'tjonge"moet z/jnf INZET: NATIONALE TITEL Spasski kon druk niet handhaven Schietwedstrijden in Haarlem Zuidafrikaan crickettrainer van Quick DWT-dames sterk ingedeeld Het comfortabele kostuum is voor U uitgevonden Okker en Hajer doen het goed Europese tafeltenniskampioenschappen V.. J DONDERDAG 21 APRIL 1966 Modieus kamgaren kostuum met Brixon keur. 248.- 159.- NAV houdt trainings- tweedaagse voor leden en niet-leden Schrik om het hart Hobby Kimihara eerste in marathon van Boston licht en tintelfns! f HET IS DE MOEITE WAARD OM ONZE ZEER MOOIE GERO-SHOWROOM TE BEZOEKEN DWT houdt laatste zwemcompetitieduels van kring Haarlem Scholte en Vultink naar biljarttoernooi in Bern VAN OVERAL W ater polocompetitie in de zomermaanden Voor mannen die weten te genieten Haarlem, Barteljorisstraat 24, tel. 20420 V Advertentie Brixon kostuums v.a. GEN. CRONJESTRAAT ^0-44 HAARLEM (Van onze sportredacteur) Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond heeft natuurlijk gereageerd op het besluit van Anton Huiskes zijn functie van coach neer te leggen. In allerijl werd in Gouda in het rose zaaltje van het exquise restaurant De Zalm een persconferentie belegd. Huiskes had gistermorgen zijn stand punt al in Utrecht uiteengezet. Uit de verklaringen van voorzitter Wesselo van de KNSB werd duidelijk, dat Huiskes in de ogen van het bestuur te hoge eisen (ook financieel) heeft ge steld. Huiskes wilde directeur sportif worden, alle technische zaken regelen, rechtstreeks onder het bestuur van de KNSB en niet onder een directeur, met name de heer Bergström, die on langs door de KNSB als zodanig werd benoemd. Huiskes wilde ook een vol ledig betaalde baan, zoals de heer Bergström. De KNSB voelde daar niet voor, omdat Huiskes naast en niet onder Bergström wilde werken. De heer Wesselo verklaarde, dat men Huiskes graag als coach wilde hebben en dat de deur nog steeds open stond. Zelfs wilde men wel bekijken of Huis kes niet vast in dienst van de KNSB kon komen, maar alleen onder Berg ström. Voorzitter Wesselo („ik wil niet horen, wat er vanochtend door Huiskes gezegd is om de zaak zo objectief mogelijk uit de doeken te doen" maar met het door Huiskes op stencil gezette communiqué voor de neus sprak over het het „klei ne conflictje", dat er in het seizoen ge weest was. Hij ontkende eerst, dat er an derhalf jaar geleden door de technische commissie, int egenwoordigheid van een bestuurslid, met Huiskes de mogelijkheid besproken zou zijn, dat er voor hem in de ken de conditietraining van Holleboom wel had willen overnemen. Maar dat wil len we helemaal niet. Huiskes overschat zich zelf." Voor de 18e internationale Tulpenrallye die van dinsdag 26 tot en met donderdag 28 april wordt gehouden, hebben zich bij het secretariaat van de RAC-West 123 deelnemers uit veertien landen aange meld. Dat is 47 minder dan in 1965, toen er 170 equipes ingeschreven waarvan er 156 van start gingen. Opmerkelijk is vooral de teruggang van de Nederlanders en de Britten. Het Nederlandse contingent, vorig jaar nog 51 teams sterk, telt thans slechts 39 wagens. De Britten vielen terug van 43 naar 35 combinaties. Voorts meldden zich aan: 12 Duitsers, 9 Zweden, 9 Denen, 4 Finnen, 4 Belgen, 4 Italianen, 2 Fransen, een Amerikaan, een Zwitser, een Oostenrijker een Monegask en een Pool. Zaterdag en zondag wordt op het cir cuit van Zandvoort het autorensportsei- zoen 1966 weer geopend. De Nederlandse Autorensport Vereniging (NAV) organi- zeert dan namelijk voor de eerste maal van dit seizoen trainingsdagen voor haar leden en tevens voor niet leden. De deel nemers aan deze trainings-tweedaagse krijgen de gelegenheid onder deskundig toezicht te trainen en eventueel aan wed strijden deel te nemen. De aard van de races, die zullen worden gehouden na se lectie via de trainingen, alsmede de klas se-indeling zal tijdens deze twee dagen worden bekendgemaakt. Huiskes: niet onder Bergström. toekomst wel een directeur-sportifschap in zat. Later moest de heer Wesselo toe geven, dat er toch wel eens een bestuurs lid bij had kunnen zijn, maar zei hij ,het gesprek was te verwaarlozen ge weest." De KNSB neemt het Huiskes kwalijk, dat hij vlak voor de eerste bespreking over de verbetering van de situatie met zijn plan op tafel kwam om voor twee jaar in vaste dienst te komen. „Nu had den wij geen tijd om de consequenties te overzien". De aanstelling van Bergström was toen al practisch geregeld. Huiskes werd verzocht op schrift te stellen, wat hij wilde en of hij financiële mogelijkhe den zag. „De schrik sloeg ons om het hart. Huiskes verzoek om tot directeur-sportif te worden benoemd was overtrokken", aldus de voorzitter van de KNSB, „wat zou zo'n man het hele jaar buiten het schaatsseizoen moeten doen? Bovendien waren zijn eisen veel te hoog, o.a. moest hij het laatste woord hebben over het team van leiders (conditietraining, me dicus)". Huiskes voelde zicH door de be noeming van Bergström beperkt. „Ik denk dat Huiskes zelf directeur had willen wor den in algemene dienst. Maar als wij voor die keus gekomen waren, zouden we zeker ook Bergström gekozen hebben in plaats van Huiskes. Het gaat nl. niet alleen om hardrijden bij de KNSB. Het gaat ook om o.a. de kunstrijders. Als wij Huiskes' wens naast Bergström zouden hebben in gewilligd, zou dat de bron van onvoor stelbaar veel conflicten zijn geworden. En daarbij," aldus de heer Wesselo, die ter zijde werd gestaan door bestuurslid jhr. Quarles van Ufford, „had Huiskes (die zeer hoge financiële eisen stelde) gezegd, dat hij eventueel om de kosten te druk- Terloops ging de heer Wesselo (die meedeelde, dat Huiskes als hij weer zoals vorig jaar had willen werken zelf de selectie van de kernploeg had mogen be palen) in op de actie, die door de trai nersvereniging en een vijftigtal ijsclubs is gevoerd. „Die trainersvereniging be hoort niet tot de bond. Wij maken het be stuursbeleid uit en dat kunnen we wel, dacht ik, gezien onze functies in het maat schappelijk leven. Dit is onze hobby, het schaatsen". En de heer Quarles van Ufford merkte op: „als men het er niet mee eens is, zien wij het zaterdag wel op de bonds vergadering". Huiskes had 's morgens meegedeeld dat hij persoonlijk niets tegen de heer Berg ström heeft, maar dat de functie van een trainer-coach tegenwoordig zo ingrijpend is dat het voor hem onmogelijk genoemd moet worden om onder een organisato-, risch directeur te werken. „Zo'n directeur kan wel bepalen dat er pakweg een centrale training moet ko men in Heerenveen, terwijl ik van mening zou kunnen zijn* dat het bijvoorbeeld in Amsterdam moet geschieden. Zo kunnen er allemaal wrijvingspunten komen. De heer Bergström, die al verklaard heeft leiding te moeten geven aan alle activi teiten in de KNSB, zei, dat naar zijn me ning de schaatsenrijders tijdens hun trai ning in het buitenland best kunnen stu deren. Maar ik weet dat dit eenvoudig niet kan. Je kan tegenwoordig in de topsport tij dens het hoogseizoen geen twee dingen naast elkaar doen. Ik merk het toch aan mijn eigen werk als directeur sport en spel van de Nederlandse Katholieke Jeugdraad. Terwijl ik daar bezig ben, zit ik in mijn gedachten bij de trainingsop- bouw van de jongens." (Van onze korfbalmedewerker) Haarlem gaat zondag op bezoek bij DTV te Amsterdam, hetgeen een prettige sportieve wedstrijd doet verwachten. In Haarlem won de thuisploeg met 3-1 en zij zal zeer goed moeten spelen om we derom de zege te behalen. Animo Ready gaat op bezoek bij KCN te Amsterdam, dat bij een eventuele ze ge beslag legt op de kampioenstitel. Oos terkwartier gaat in Bussum degradatie kandidaat Olympia bestrijden: de bezoe kers zijn derhalve favoriet voor de zege. Watervliet neemt van de tweede klasse afscheid met een thuiswedstrijd tegen de kampioen KCO. Aurora krijgt zondag wederom een kans om 2 winstpunten rijker te worden: het bezoekende OBZB is beslist zwakker. Nieuw Flora speelt tegen Soesterkwartier uit Amersfoort en heeft ook goede kans op de beide winstpunten. Oosthoek speelt zaterdagmiddag tegen topploeg RDZ, het geen wel een nederlaag voor de Haarlem mers betekent. Neptunus speelt ook reeds zaterdag en wel tegen DSV in Bussum: een gelijk spel ligt zeker in het bereik van Neptunus. De 70ste editie van de marathon van Boston is in een viervoudige Japanse triomf geëindigd. Kenji Kimihara legde de 42.195 km door de straten van Boston af in 2 uur 17 min 11 sec., slechts 37 se conden boven het record van zijn land. genoot Morio Shigematsu, die de marathon verleden jaar in 2.16.33 liep. De tweede, derde en vierde plaats waren voor Kimi- hara's landgenoten Seiichiro Sasaki (2.17.46), Tootu Terasawa (2.18.11) en Hi- riolazu Okabe (2.18.26). De Amerikaan Norman Higgins kwam In een tijd van 2.19.47 als vijfde over de eindstreep. Advertentie (Van onze basketbalmedewerker) Zowel in de dames- als heren-eredivisie basketbal kunnen dit weekeinde de kam pioenen bekend worden. Bij de heren zal het Haarlemse Flamingo's vergezeld van enkele honderden supporters zaterdag avond in de sporthal in Amsterdam-Noord de strijd aanbinden met Herly. Men kent de voorgeschiedenis. Na de magistrale ze ge op Herly in Haarlem struikelde Fla mingo's tweemaal. Herly leidt dus met twee punten voorsprong, met als laatste wedstrijd het duel tussen beide rivalen. Vorige week heeft Flamingo's getoond de inzinking goeddeels te boven te zijn, waar bij vooral de concentratie weer als van ouds was. Gezien het resultaat van de vo rige wedstrijd zijn wij, ondanks het nadeel van de vreemde zaal, geneigd ook nu Fla mingo's weer de beste kansen te geven. Het al dan niet meespelen van Kroder zal daarbij van groot gewicht kunnen zijn. Identiek is de situatie bij de dames, waar AMVJ met eveneens twee punten voorsprong leidt, en donderdagavond het Zal ook de vijfde partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap tus sen titelhouder Petrosjan en uitdager Spasski de meest levendige ontmoe ting tot dusverre in een vredige remise eindigen? Er is een groep grootmeesters, die deze suggestie heeft gedaan, nadat Spasski (wit) een aanvankelijk knap op gebouwde drukstelling in tijdnood niet geheel wist te handhaven. Al te grondige analyse-arbeid heeft men echter tot dus verre niet kunnen verrichten. Na een Caro-Kann-opening sloeg Pe trosjan spoedig andere wegen in. Reeds op de negende zet hadden de problemen Advertentie Zowel in Gero ZILVIUM, als ZILMETA en ZILDURO vindt u bij ons een moderne collectie en bijna alle cas settes zijn voorradig. Komt u eens rustig kijken, ook wan neer u nog niet tot kopen komt bij Het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 - Haarlem Telefoon 20049 (Van onze zwemmedewerker) Zaterdagavond om 20.00 uur wordt in het Haarlemse Sportfondsenbad doorDW de laatste ontmoeting van de zwemcom- petitie kring Haarlem KNZB gehouden. Het programma luidt: 100 meter vrijeslag dames en heren boven 18 jaar, 100 meter rugslag meisjes en jongens van 16 en 17 jaar, 100 meter vlinderslag dames en he ren boven 18 jaar, 200 meter vrijeslag jongens 16 en 17 jaar, 100 meter school slag meisjes en jongens 14 en 15 jaar, 10 x 66Yz meter vrijeslag estafette da mes en meisjes, 10 x 66 2/3 meter vrijeslag estafette jongens en heren. Henk Scholte (Eindhoven) en Hans Vul tink (Aalten) zullen deelnemen aan het Europese biljartkampioenschap anker ka der 47-2 dat van 12 t.m. 15 mei in Bern wordt gehouden. De overige deelnemers zijn: Bernard Guyot (Zwits), Jean Marty (Fr.), Siegfried Spielmann (W.Dld), Hein rich Weingartner (Oostenr.), Jos Vervest 1 (Belg.) en Jose Galvez (Sp.). zich opgestapeld, met spoedig daarop Spasski aan de leiding. Na de twintig ste zet stonden de papieren van de we reldkampioen uiterst laag genoteerd, doch de vindingrijke „tijger" baande zich langs „onbegaanbare" sluipwegen toch nog naar een stand vol vraagstukken. In de daarop volgende tijdnoodfase ging het vermoedelijk niet helemaal zoals de cri tici dat dezer dagen beter-zullen-weten. Spasski behield weliswaar materieel voor deel, doch de stand is dusdanig, dat reali sering ons een gecompliceerde opgave toeschijnt. Vanmiddag wordt de ontmoe ting voortgezet. Een analyse van de vijfde partij: wit: Spasski, zwart: Petros jan. 1. e2e4, c7c6. 2. d2d4, d7—d5. 3. e4xd5 (Deze voortzetting koos Spasski ook in de derde partij. In de eerste ontmoeting ging hij met 3. Pc3, op de zg. hoofdvariant in). 3c6Xd5; 4. c2—c4, Pg8—f6; 5. Pblc3, g7g6; 6. Ddl—b3, Lf8—g7; 7. c4Xd5, 00. De theorie noemt deze speel wijze Panov-fianchetto. 8. g2g3, (Vrij ongebruikelijk, ofschoon de variant o.a. door Donner en O'Kelly is geanaly seerd. Met 8. Lf4, was een variant van het Grünfeld-Indisch bereikt, terwijl ook 8. Le2, en 8. Lc4, in aanmerking komen). 8. Pb8a6; 9. Lfl—g2, Dd8—b6. Ken nelijk een verrassing voor de witspeler, die over zijn antwoord liefst 35 minuten nadacht). 10. Db3Xb6, a7Xb6; 11. Pgle2, Pa6b4; 12. 0—0, Tf8—d8; 13. d5—d6, Td8Xd6; 14. Lel—f4, Td8—d7; 15. Tfl—dl, Pb4d5; 16. Lf4—e5, Lg7—h6; 17. a2—a3, e7e6. De vraag mag worden gesteld of deze voor de hand liggende zet niet de bron van veel moeilijkheden wordt. In aanmer king kwam 17. Kf8. 18. Pc3Xd5, Pf6Xd5; 19. Tdld3, Lh6—g5; 20. Lg2Xd5 e6xd5. Indien 20. Td5: dan 21. Pc3, Td7 22. Pe4, Le7 23. Tacl, en wit heeft het spel volledig in handen. 21. h2h4, Lg5d8; 22. Tal—cl, Td7—e7; 23. Pe2—f4 Lc8e6; 24. Td3c3, (Een diep gaand onderzoek van de stand leert nu, dat zwart vrijwel in zetdwang is geraakt. Bovendien dreigt ruil op e6 en winnend binnenvallen door Tc8.). 24 Le6d7. Een verbijsterend besluit, doch tot nog toe is geen speelbaar alternatief ontdekt, een analystische kluif, waaraan nog ve len hun handen vol zullen hebben. 25. Pf4xd5, Te7e6; 26. Le5—c7, Kg8—g7; 27. Lc7Xd8, Ta8xd8; 28. Pd5—e3, b6—b5; 29. d4d5, Te6—b6; 30. Pe3—c2, h7—h6; 31. Pc2—b4, g6g5; 32. h4Xg5, h6Xg5. Na al het voorafgaande een nieuw uit gangspunt. Wit staat uiteraard duidelijk beter, zwarts tegenspel kan op de h-lijn worden gezocht. Doch wits vrijpion, be nevens de mogelijkheid van inval op c7, maken dit plan vrij illusoir. Zaterdag 23 april worden in gebouw Sint Bavo in Haarlem de provinciale schietwedstrijden voor Noord-Holland ge houden. Deze wedstrijden worden georga niseerd door de Schietvereniging De Vrij heid afdeling Haarlem en hebben voor het eerst in deze stad plaats. Verschoten wor den het afdelings- en het persoonlijk kam pioenschap van Noord-Holland en de eer ste en tweede prijs personeel per afdeling. De wedstrijden beginnen 's morgens om negen uur en duren tot ongeveer tien uur 's avonds. Dan zal de prijsuitreiking plaats hebben. treffen met Blue Stars plaats vindt. Wij menen dat AMVJ, dat in de recente Euro pacupduels het gebrek aan routine groten deels wegwerkte, de beste kansen heeft om de titel te prolongeren. Wint Blue Stars, dan is ook hier een beslissingswed strijd nodig. De dames van HOC spelen op vrijdag avond (8 u.) thuis tegen Landlust, welke wedstrijd de Haarlemse meisjes geen moeilijkheden zal opleveren. Bij de heren eerste klassers is alleen nog belangrijk of Giants zich via een zege op Taveno in Utrecht rechtstreeks in de nieuwe eerste klas kan plaatsen. Het' programma voor Haarlem luidt: donderdagavond: Dames: 8 uur: HOC 2-Tomado; Heren: 7.30 u.: Haarlem Cardinals 2-White Stars 2 8.30 u. Typhoons 3-Sea Devils 2; 9.15 u.: Flamin go's 2-Tornado; vrijdagavond: damesere divisie: 8 u.: HOC-Landlust; Heren: 8 u.: Sea Devils-HCK 2; 9.15 u.: Haarlem Car dinals-Typhoons 4. Het Haagse Quick, gedeeld kampioen in de eerste klasse A. heeft voor het komen de seizoen Herbert Roy „Tiger" Lance, openingsbatsman van het Zuidafrikaanse testteam, als trainer aangetrokken. De thans 25-jarige Lance speelde in 1961 in een tweetal testmatches tegen Nieuw-Zee- land. In de zomer van vorig jaar nam hij deel aan de tournee door Engeland van de Springbokken. Hij kwam toen in alle drie testmatches uit. Het zojuist be ëindigde Zuidafrikaanse cricketseizoen was voor Lance bijzonder rijk aan succes sen. Onder meer wist hij als speler-coach van de Old Maristonians in 14 wedstrijden bijna 1100 runs te scoren. Zijn hoogste totaal bedroeg 213. (van onze zwemmedewerker) Door de Sportcommissie Koninklijke Ne derlandse Zwembond zijn de waterploe- gen dames en heren vierde klasse voor de zomer-waterpolocompetitie als volgt in gedeeld: Dames: tweede klasse A: ADZ1, DAW 1, DWT 1, de Futen 1, Shell 1 (A). Derde klasse A: HDZ 1, HPC 1, de Kroosduiker» 1, Njord'59 1. Derde klasse C: DWR 1, LGB 1, "Swift 1, ZIOS 1, de Zijl 1. Heren, vierde klasse A: AZVD 1, DWT 1, Meerkoeten 1, de Snippen 1, ZWV 1. vierde klasse B: ADSV 1, de Futen 1, Haarlem 1, Triton 1, WZPC 1.; reserve vierde klasse A: DJ K5, DWT 3, de Kroos duikers 2, Neptunus Za. 3, Nereus 4; re serve vierde klasse C: Bruinvissen 2, DWT 2, HPC 3, Nereus 3, VZV 2. Advertentie Dit voorjaar geven de kos tuums u méér plezier. U gaat u er anders in voelen. Com fortabeler. De vorm is soepe ler. De stof is lichter. De kleur is boeiender. Alle Europese ontwerpers van mannenkleding hebben hun best gedaan u het zo gemakkelijk .mogelijk te maken. Kom die gemakke lijke 1966 kostuums gauw zien, voor de allermooiste er uit zijnl BASKETBAL. In de finalepoule van het toernooi om het wereldkampioenschap basketbal, dat in Santigao wordt gespeeld zegevierde Spanje over Chili met 86-69 BOKSEN. Ernie Terrell, de houder van de wereldtitel zwaargewicht in de versie van de World Boxing Association, zal eind juni in Houston „zijn" wereldkampioen schap verdedigen tegen Doug Jones. VOETBAL. In een stromende regen heeft PSV dinsdag in Luik met 1-1 ge lijk gespeeld tegen de Belgische eerste klasser Fc Luik. VOETBAL. Van de twee wedstrijden, die voor maandag in de Engelse league waren vastgesteld ging alleen de ontmoe ting Fulham-Leicester City door. Leices- ter won met 4-0. De wedstrijd Sheffield Wednesday-Burnley werd afgelast omdat het terrein onder water stond. TENNIS. Door een 3-2 zege van de Philippijnen over Zuid-Korea in de voor ronden van de Daviscup heeft de Philip pijnen zich gekwalificeerd voor de finale poule van de Aziatische zone. Zij ont moet dan Japan. VOETBAL. MVV heeft dinsdag in Char leroi een 1-0 overwinning behaald op de Belgische club Olympic uit Charleroi. Tom Okker en Jan Hajer hebben giste ren op de derde dag van de strijd om het Engelse kampioenschap harde banen, dat in Bournemouth wordt gehouden, beiden de kwartfinales bereikt. Tom Okker had in de tweede ronde in het geheel geen moeite met de Australiër Cadwallader, die zich na twee sets (6-1, 6-1,) weer kon gaan verkleden. Jan Hajer had tegen de Zuidafrikaan Rohan Sum mers ook slechts twee sets nodig. De cij fers waren: 10-8 en 6-1. Okker, die zodanig is geplaatst dat voor hem een finale tegen Ken Fletcher (Au- str.) in het verschiet ligt, versloeg daar na de Australiër J. Decker met 6-0, 6-2. Jan Hajer had opvallend weinig moeite met de laatste tijd sterk op de voorgrond getreden Ray Moore. De Zuidafrikaan, die als zevende was geplaatst, verloor met 6-3, 6-0. Piet van Eysden en Niek Fleury hadden in het dubbelspel niet veel succes. Zij verloren in de eerste ronde met 6-4, 6-0 van de Britten Tony Pickard en Billy Knight. Met een spervuur van onnavolgbaar har de forehandsmashes heeft de negentien jarige Kjell Johansson gisteren in de fi nale tegen de Tsjech Vlado Miko zijn Europese tafeltennistitel geprolongeerd. De Zweedse TV-technicus had in tegen stelling tot voorgaande partijen in het geheel geen tijd nodig om warm te draai en en versloeg de zich wanhopig verdedi gende Tsjech met 21-17, 21-16, 21-7. Ook in de finale van het heren dubbelspel kreeg Miko te maken met de smashkwa liteiten van Johansson. Deze eindstrijd tussen Alser/Johansson en Miko/Stanek duurde ruim drie kwartier en stond op hoog technisch peil. Johansson was ook hier de grote man, maar werd soms zwak gesecondeerd door zijn vriend en leer meester Alser, die minder zeker was dan gewoonlijk. Uiteindelijk wonnen Alser/ Johansson met 2113, 15-21, 16-21, 21-11, 21-17. Vlado Miko had alleen succes in de der de finale, waarin hij uitkwam. Samen met zijn landgenote Martha Luzova won hij in de finale van het gemengd dubbelspel met 19-21, 22-20, 21-3, 21-9 over het Britse paar Mary Wright Shannon/Chester Bar nes. Na een ware afweerslag behaalde de vroegere wereldkampioene in het dames dubbelspel Maria Alexandru haar eerste Europese titel in het dames enkelspel door een zege met 21-19, 14-21, 23-21, 21-23, 21-1 over de negentienjarige Russische Svet- lana Grinberg. In de finale, die een uur en een kwartier duurde, leidde Grinberg in de vijfde en beslissende game nog met 18-16, maar verloor uiteindelijk met 18-21. De zesentwintigjarige Roemeense haalde in de beslissende fase ongelooflijk veel te rug en weerstond daarbij de hardste sla gen van de geheel op de aanval ingestelde Russische speelster. In het dames dubbelspel ging de titel naar de Hongaarsen Eva Koczian en Eli sabeth Jurik. Zij versloegen in de eind strijd de Tsjechische combinatie Luzova- Mikocziova met 7-21, 21-12, 21-19, 21-11,

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21