Ondanks Koekoek geen ander landbouwbeleid y:iiiommeI schut Surinaamse grenskwestie in Londen besproken I HAARLEM EN Fa. B. ENGELENBERG en Minister Biesheuvel in Senaat: Senator Baas: Papieren boeren profiteren van het saneringsfonds Wellicht conventie tegen vervuiling van de Noordzee Voorstanders van numerus clausus Regering legt motie- Van der Ploeg naast zich neer Zuidmolukkers hielden demonstratie Rijk gaat steeds meer automatiseren Doden in het verkeer Ton van Luns nu naar VN-fonds Herdenking comité van waakzaamheid Wageningse studenten stichten partij Ruzie om inbeslagneming van „Student" KVP-bestuur afgetreden in Amsterdam Nachtvorst WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE DONDERDAG 21 APRIL 1966 OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Papteren boeren ...een weldaad voor de voeten! Kerkelijk nieuws LEERRAPPORTEN Haarlem V elsen-IJ muiden sa Beverwijk (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Minister Biesheu vel ziet in de verkiezingswinst van de Boerenpartij geen reden om zijn land bouwbeleid te wijzigen. Integendeel hij wil meer accent leggen op de structuurpolitiek, zoals die reeds wordt gevoerd en zal trachten de praktische uitwerking van zyn beleid duidelijker te verkopen. De minister zei dat gisteren hij de behandeling van zijn begroting in de Eerste Ka» mer. De stemmenwinst van de Boe renparty zag mr. Biesheuvel als een massale uiting van onvrede met de huidige samenleving. De kleine onder nemer voelt zich in deze tijd van schaalvergroting in de verdrukking geraakt, meende hij. Er zal in het be leid voor de zelfstandigen een grotere sociale bewogenheid aan de dag moe ten treden. Van de structurele problemen, waar mee de boeren te maken hebben, vond de minister de kapitaalvoorziening een van de moeilijkste en belangrijkste. De vraag of een algemene subsidiepolitiek moet worden gevolgd, zoals in andere EEG-landen, kon hij niet beantwoorden, omdat het vraagstuk de komende maan den in Brussel aan de orde komt. De suggestie van de heer Baas (V.V.D.) om de boeren fiscale faciliteiten (bij voor beeld investeringsaftrek) te verschaffen, sprak de minister niet erg aan. Hij in formeerde of dat soms uit het plan-Joekes moet worden gefinancierd of dat de twee de tranche van de belastingverlaging ach terwege moet blijven. Dat leverde hem een scherpe repliek op van de heer Baas. „De minister kan niet tegen critiek op zijn beleid. Hij rea geert met loze kreten". De liberale sena tor had tevoren opzien gebaard met zijn uitspraak „dat zelfs in een periode waar in zich de desintegratie van de strijd krachten voltrekt en de politieke wil om een Europese gemeenschap te bouwen ontbreekt, nog krampachtig wordt vast gehouden aan economische integratie". Minister Biesheuvel was het niet met hem eens. „De politieke wil om de eco nomische unie af te bouwen is wel dege lijk aanwezig", zei hij. „Het is allemaal een kwestie van tijd". De minister verklaarde zich principieel tegen nationalisatie van de grond, een Advertentie Doelstraat 19 Haarlem Tel. 1SIS2 „ALPHA" SUPERWIT PASTA De ministers van Buitenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat willen on derzoeken, of het vervuilen van de Noord zee door afvalwater binnen aanvaardba re grenzen kan worden gehouden door een internationale conventie. Als deze moge lijkheid bestaat zullen zij de overige oeverstaten van de Noordzee over een dergelijke conventie polsen. De voorzitter van het interfacultair overleg van de Nederlandse faculteiten der geneeskunde, prof. dr. T. G. van Rijssel, heeft de vaste commissie voor onderwijs en wetenschappen van de Tweede Kamer een afschrift verstrekt van zijn brief aan het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst. In deze brief is aan het hoofdbestuur mede gedeeld dat de medische faculteiten het in hoge mate betreuren dat dit hoofdbestuur de indiening van de noodwet inzake de mogelijkheid van tijdelijke beperking van de toelating tot het onderwijs in de ge neeskunde heeft ontraden. Voorts wordt een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de redenen, waarom naar de overtuiging van alle medische faculteiten beperking van de toelating noodzakelijk is. De voor de nieuwe Rotterdamse faculteit benodig de docenten en overig personeel moeten grotendeels aan de bestaande medische faculteiten worden onttrokken. Zelfs in dien economische factoren dit niet verhin deren en zelfs als het mogelijk zou zijn aanmerkelijk meer personeel aan te trek ken en ruimere financiële middelen ter beschikking te stellen, dan nog zouden de zes bestaande faculteiten om onderwijs technische redenen niet in staat zijn om nog grotere aantallen studenten op te lei den dan thans reeds moeten worden op geleid, zo wordt in de brief gezegd. De voorzitters van de faculteiten der geneeskunde in Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Nijmegen hebben hun instemming betuigd met het wetsont werp inzake een studentenstop en de le den van de Tweede Kamer verzocht, het wetsontwerp te aanvaarden. Mocht het worden afgewezen dan moet worden ge vreesd dat het met veel moeite op gang gebrachte proces van verbetering van de opleiding in ernstige mate zal worden be lemmerd en verstoord, zo wordt ver klaard. ft suggestie die ir. Vos (P.v.d.A.) had ge daan om de boeren, die hun bedrijven wil len vergroten, uit de financieringsmoei lijkheden te helpen. Een voorstel van de heer De Geer (C.H.) om rentesubsidies te verschaffen, wees de bewindsman af. Dergelijke subsidies drijven de grondprij zen op en komen alleen maar de grond eigenaars ten goede, meende de minis ter, die meedeelde dat de problematiek rond de pacht door een commissie van deskundigen in studie zal worden geno men. Ir. Baas verklaarde de indruk te heb ben dat niet alleen echte landbouwers, maar ook „papieren boeren" uitgesa- neerd met financiële steun uit het Ont- wikkelings- en Saneringsfonds voor de landbouw. Hij bedoelde met deze „papie ren boeren" mensen die nooit landbou wer zijn geweest maar toch kans zien aan de voorschriften van het Sanerings fonds te voldoen. Hij zei de hem beken de gevallen te hebben gemeld aan het ministerie van Landbouw, waar hem was beloofd dat de zaak zou worden uitge zocht. Minister Biesheuvel ging in zijn ant woord aan deze critiek van de liberale senator voorbij. De regering zal geen gevolg geven aan de motie-Van der Ploeg, waarin de rege ring werd verzocht met ingang van het melkprijsjaar 1966-1967 de overheidsbij drage voor de dierziektebestrijding vast te stellen op een kwartje per 100 kg. af geleverde melk. Minister Biesheuvel zegt in een brief aan de Tweede Kamer dat reeds in zeer aanzienlijke mate is tege moetgekomen aan de door het Landbouw schap geopperde wensen inzake de over heidsbijdrage aan de georganiseerde dier ziektebestrijding. De motie was op 31 maart door de Kamer aangenomen. Een groep van naar schatting zeventig jonge Zuidmolukkers heeft gisteravond gedemonstreerd bij de Indonesische am bassade in Den Haag tegen de terecht stelling van de vrijheidsstrijder mr. dr. Chr. Soumokil. De Haagse politie voorkwam dat de de monstranten het terrein van de ambas sade betraden. Vijf personen werden aangehouden en voor verhoor naar het politiebureau gebracht. Zij haddén een schuilplaats gezocht in omliggende ter reinen. De demonstranten kwamen uit diverse steden van ons land. Zij verklaar den dat zij zonder instemming van de Zuidmolukse leiders, op eigen initiatief en voor eigen verantwoordelijkheid han delden. Het aantal in Nederland geïnstalleerde computers zal dit jaar ongeveer 300 be dragen. waarvan ongeveer 100 geplaatst in de rijkdsdienst, universiteiten en staats bedrijven. Om in de pas te blijven lopen met de ontwikkeling in Europa zal de ge- installeerde computercapaciteit over vijf jaar het drievoudige van het huidige moe ten bedragen. Ook vanuit dit gezichtpunt bezien zal de rijksdienst in de komende jaren een zeer belangrijke bijdrage in de vorm van verdieping en uitbreiding van computertoepassingen moeten geven. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, drs. Th. J. Westerhout, deelde dit gisteren in Den Haag mede bij de ope ning van studiedagen, die de commissie automatisering rijksdienst houdt. De staatssecretaris verklaarde met nadruk, dat alle aandacht zal worden besteed aan de gevolgen van de automatisering voor het rijkspersoneel. Advertentie Grote Houtstraat 153 (t.o. Proveniershuis) (Van onze correspondent) LONDEN. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft gisteren in Londen het grensprobleem tussen Suriname en Brits-Guyana met de Britse onder-minister van Buitenlandse Zaken, Lord Walston, besproken zonder dat er onmiddellijke resultaten werden bereikt. Het was een gesprek tussen twee dele gaties, met aan Britse zijde de vertegen woordiger van Brits-Guyana, sir Lionel Luckhoo en aan Nederlandse kant onder anderen de Nederlandse ambassadeur in Londen, dr. J. H. van Roijen en de heer Einaar, de gevolmachtigde minister van Suriname in Den Haag. Minister Luns zei dat na uitvoerig on derzoek de Nederlandse regering het Su rinaamse standpunt volledig steunt. De Britse regering staat zeker voor de pe riode dat het nog voor Brits-Guyana ver- Op de rijksweg 16 bij Dordrecht is een auto met drie inzittenden vermoedelijk tengevolge van een verkeerde inhaalma noeuvre over de kop geslagen en, al voortglijdend, op zijn dak door de midden berm op de rijbaan van'het tegemoetko mende verkeer gekomen. Een uit de richting Rotterdam komende wagen bot ste tegen de auto op. De bestuurder van deze auto, de heer G. F. J. Bruinhof uit Oosterbeek, 42 jaar, was op slag dood. Alle inzittenden van de over de kop ge slagen auto liepen letsel op. De 65-jarige Dordrechtenaar A. Graven deel is in Ermelo omgekomen toen hij als passagier van een personenauto uit de wagen werd geslingerd en onder de wie len van een vrachtauto kwam. Op de Academiesingel te Breda is de 28-jarige Turk E. Gunduz op de bromfiets, door een achteropkomende vrachtauto aangereden. De Turk is het St. Eustatius ziekenhuis overleden. DOf minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. Luns (rechts), met Lord Walston, onder-secretaris van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. antwoordelijk is, aan de zijde van dat land. Ook werd in Londen nog de kwestie van het continentale plat aangeroerd, met name de wijze waarop de grenslijn zou moeten worden doorgetrokken. Bovendien hee'ft minister Luns van de gelegenheid gebruik gemaakt om over de Europese kwestie een bespreking te voe ren met George Brown, de Britse minister van Economische Zaken. (Van onze parlementaire redactie) De regering overweegt de „Ton van Luns" niet langer ter beschikking te stel len van het Defence and Aid Fund, doch te schenken aan het trust fund van de Verenigde Naties. Dat heeft de Engelse kanunnik John Collins, president van het Aid Fund tij dens een bezoek aan ons land laten blij ken. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken wilde vanmorgen de mogelijkheid niet uitsluiten dat het geld inderdaad ter beschikking komt van de V.N. Hij deelde mee dat het beraad hier over nog gaan de is. Naar bekend is het Defence and Aid Fund, dat is opgericht om de vervolgden van de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek van rechtsbijstand te voorzien, krachte loos geworden door het verbod van de Zuidafrikaanse afdeling. Kanunnik Col lins heeft verklaard er volledig mee in te stemmen indien het geld ter beschik king van het V.N.-fonds wordt gesteld. Op woensdagavond 4 mei houdt het comité van waakzaamheid i.o. in Krasna- polsky in Amsterdam een openbare bij eenkomst, waar het thema „Herdenking 1940-1945 en nu" zal worden behandeld door de heren pater J. van Kilsdonk s.j., ds. K. H. Kroon, prof. dr. S. Kleerekoper, H. M. van Randwijk en drs. Fries de Vries. Mevrouw Marga Minco zal voor dragen. Het comité van waakzaamheid i.o. stelt zich ten doen „aanvallen op politieke en geestelijke vrijheid te signaleren en zo nodig middels tegen-acties te weren". Ieder jaar op 4 mei zal het comité in Amsterdam na de stille tocht een bijeen komst organiseren ter herdenking van de slachtoffers van het nationaal-socialisme. Het comité van waakzaamheid heeft vol gens een uitgegeven verklaring geen par tijpolitiek karakter en staat ook volkomen los van iedere partij. Te Wageningen hebben studenten aan de landbouwhogeschool een eigen partij opgericht. Leden van drie verenigingen, de katholieke studentenvereniging Sint Franciscus Xaverius, het Wagenings stu dentencorps en Unitas, hebben besloten met een lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen uit te komen. Als nummer één is op de lijst geplaatst de student W. Hemmes afkomstig uit Den Haag. De partij bestaat nauwelijks een dag en be zint zich op een programma. Ondergronds parkeren. Op 12 mei wordt in Breda aan de Gedempte Haven een ondergrondse parkeergarage voor 300 auto's in gebruik genomen, die onge veer 3 miljoen heeft gekost en in op dracht van Fina Nederland N.V. is ge bouwd. Zevenentachtigjarige kandidaat. Het oudst» Nederlandse raadslid, de 87-jarige P- J. Gelissen, heeft zich voor de nieuwe raadsverkiezingen wederom beschik baar gesteld. Zijn naam prijkt op de PvdA-lijst voor de gemeenteraad van Sittard. Nieuwe burgemeesters. Tot burgemees ter van de gemeente St. Philipsland is benoemd de heer G. van Velzen te Krabbendijke. De 36-jarige heer Van Velzen is sedert 1958 secretaris van de gemeente Krabbendijke. Hij behoort tot de gereformeerde gemeente en is lid van de S.G.P. De heer N. A. J. Molhoek uit Geer- truidenberg is benoemd tot burgemees ter van de gemeente Limmen. De 35- jarige heer Molhoek is sinds 1 april 1962 secretaris van de gemeente Geer- truidenberg. Hij is rooms-katholiek en lid van de K.V.P. De hoofdredacteur van het maandblad u!Laj£eTe" I Woon wagen "verbrand. In IJsselstein is een woonwagen uitgebrand. De 23-jarige bewoner, zijn vrouw en hun baby van 6 maanden waren in een andere woon- persbureau, de heer W. J. Koning, kan zich niet verenigen met de stappen van de directeur van het persbureau, de heer D. W. G. Verkade, die gisteren zonder overleg heeft beslist, dat de oplage moest worden vernietigd. Zoals wjj in een deel van onze editie hebben gemeld is de op lage door de Haagse politie in beslagge nomen. „Student" bevatte een prent, die enige I weken geleden was afgedrukt in het Am- wagen op visite. Waarschijnlijk hebben babykleertjes, die boven een brandende kachel waren gehangen, vlam gevat. De bewoner had de woonwagen pas ge kregen van de gemeente VeenendaaL Hij heeft verklaard dat zich in de woon wagen een bedrag van 800 gulden be vond. sterdamse studentenblad „Bikkel Acht". I Aan brandwonden overleden. De 72-jarige H. Barhorst, die zaterdagochtend bij het aansteken van een kachel in zijn wo ning in de polder Eierland ernstige brandwonden opliep, is in een zieken huis in Den Helder overleden. Advertentie „Bikkel Acht" publiceerde toen op de voorpagina een fotomontage van het hoofd van prinses Beatrix, omgeven door drie getekende politieagentjes en op een bin- nenpagina een halfnaakte jongedame, die I op het linkerpijpje van haar broekje een getekend kroontje droeg en aan de punt van een opgeheven degen een nationale vlag had, die om haar lichaam wimpelde. „Student" had met vermelding „Over genomen uit Bikkel Acht" de foto van de halfnaakte jongedame afgedrukt. De studentenvakbeweging vindt dat de I directeur van het studentenpersbureau de eigen verantwoordelijkheid van de hoofd redactie heeft genegeerd. De S.V.B. zal op de eerstvolgende vergadering van de Nederlandse Studentenraad met klem te gen dit optreden protesteren en op het ontslag van de heer Verkade aandrin gen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het kringbestuur van de K.V.P. in Amsterdam is in zijn geheel afgetreden. De leden van de kringverga dering hebben een uitnodiging ontvangen om op 3 mei bijeen te komen voor het kiezen van een nieuw bestuur. Sinds enige tijd doen zich in het afde lingsbestuur problemen voor die on dermeer hebben geleid tot het aftreden jjet k.N.M.I. deelt mee: een hogedruk- van de heer F. Schneider als voorzitter. gebied verplaatst zich naar het Alpen- steldeenheid z daarna niet her- gebied, gevolgd door een zuidwestelijke -pv j, j. ij stroming van zachte oceaanlucht in de T weigeren een ver- richting van de Britse eilanden. De ko- w ?ge?' vefklezlnf mende nacht zal bij opklaringen de tem- J ,n'^we stuur zal met spoed peratuur dalen tot dicht bij het vriespunt pan opstellen van en is in het binnenland op uitgebreide Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. een gemeenteprogram. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wedde (toez.) C. A. Baat, I schaal nachtvorst te verwachten. Morgen zal zachtere lucht binnenstro- I men en door de nadering van een warmte- tront de bewolking toenemen. Een groot deel van de dag blijft het droog weer, predikant bij de stichting Noord-West- maar de kans bestaat dat in de namiddag Veluwe van de Nederlandse Protestanten van hst westen uit wat regen zich over Bond te Hattem; - te Barchem (toez.) ons land gaat uitbreiden. In de afgelopen C. J. Pak te Assen; - te Gouda (vak. H. nacht viel op de meeste plaatsen nog wat v. d. Akker) J. C. Bregman te Hoogvliet. regen. De temperaturen op 10 cm. boven Aangenomen naar Amsterdam (Oranje- de grond bleven net even boven nul, om- kerkgemeente) dr. G. Hartdorff te Am- dat pas in de vroege ochtend enkele op- sterdam (Bethlehemkerkgemeente); - naar klaringen voorkwamen. Altforst H. G. v. d. Vlist, kand. te Utrecht, die bedankte voor Drumpt (toez.); - naar Groningen (vak. G. C. H. Bos) T. Poot, predikant bij de stichting Kerk en Wereld te Driebergen, die bedankte voor Ede (vak. I. Schipper). Bedankt voor Terheyde aan Zee W. A. B. Hagen te Katwijk aan Zee. J. Goede te Aalten. Rijn. Twee oud-katholieke bisschoppen, aartsbisschop van Utrecht mgr. dr. zoek aan de Verenigde Staten vertrokken. Paterskerk (Nieuwe Groenmarkt), van daag 20.15 u.: Orgelconcert door Feike As- ma. Concertgebouw, vandaag 20 u.: „Mozart und Salzburg", lezing door dr. Geza Rech. Vertoning van films. Vrijdag 20 u.: Concert door het Symphonieorkest „Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Emmy Verhey. Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Een verwar rend nachtje" van Oliver Goldsmith. Regie: Ton Lutz. Sancta Marialyceum (Van Hogendorpstr.) vrijdag 20 u.: Operetteconcert door Birgit Sarata (sopraan), Peter Luipold (tenor) en Wilhelm Pietschnigg (piano). Delen uit operettes van Léhar en Stolz. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Fantómas", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex, striptease en society", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadillac", a.l. Minerva, 20 u.: „My fair lady", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Ma ria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes zon der remmen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dans van de reiger", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62):. Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u- Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Alfred Richter. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 3 mei. DONDERDAG 21 APRIL City, 20 u.: „Spel met eenzame vrouwen". Stadsschouwburg, 20 u.: Concert door de „IJmuider Harmonie". De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Sant poort: Expositie van litho's vervaardigd door Rien Dool; deze expositie duurt tot en met 2 mei en is dagelijks geopend van 10 tot 18 u. en van 19 to(*21 u.; zondags al leen van 13 tot 17 uur. VRIJDAG 22 APRIL Stadsschouwburg, 20 u.: Tavido voe toneelstuk „Beau Rivage" op. City, 20 u.: „Strip-Poker" De Haven, Schipbroekerweg, Santpoort, „Pinky". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Opening door Wou ter Kotte van de expositie van grafiek, tot 15 mei en is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 19 tot 21 uur; za terdag en zondag van 14 tot 17 uur. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17- uur. Tot 3 mei. Maximum- en minimum wind richting temperaturen X c min. temp. binnen- en buitenland co E Den Helder half bew. wnw 5 4 Ypenburg zw. bew. nnw 5 4 Vlissingen licht bew. nw 10 4 Eelde zw. bew. nnw 5 4 De Bilt zw. bew. w 7 2 Twente regen nw 11 3 Eindhoven half bew. nw 14 4 Z.-Limburg geh. bew. nw 15 3 Helsinki sneeuw O 3 0 Stockholm sneeuw n 3 -1 Oslo onbewolkt windst. 7 -5 Kopenhagen mist n 4 2 Aberdeen licht bew. w 8 -0 Londen zw. bew. windst. 7 1 Amsterdam zw. bew. wnw 8 2 Brussel zw. bew. nnw 15 4 Luxemburg zw. bew. nw 14 3 Parijs half bew. windst. 14 2 Bordeaux onbewolkt windst. 14 2 Grenoble regen nnw 11 7 Nice regen nnw 15 10 Berlijn geh. bew. nw 17 4 Frankfort regen wnw 17 5 Münchcn regen w 13 8 Zurich regen zzw 12 6 Genève zw. bew. nnw 10 9 Locarno zw. bew. O 11 5 Wenen regen nw 19 8 Innsbruck regen nw 14 7 Belgrado zw. bew. zzw 24 12 Athene licht bew. windst. 13 Rome regen zzo 21 13 Barcelona onbewolkt wnw 17 9 Madrid onbewolkt nno 15 4 Mallorca half bew. nnw 19 12 Lissabon licht bew. n 18 9 Vrijdag 22 april Zon op 5.30 uur; onder 19.49 uur. Maan op 6.14 uur; onder 21.59 uur. Maanstanden Nieuwe maan20 april 21.36 uur Eerste kwartier28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden DONDERDAG 21 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het teken van Zorro". VRIJDAG 22 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21-15 uur: „De circusheid". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het te ken van Zorro". W. B. Theater, 20 uur: „Doorbraak bij I Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Donderdag 21 april Hoog water 4.13 uur en 16.29 uur. Laag water 12.17 uur en uur. Vrijdag 22 april Hoog water 4.43 uur en 16.58 uur. Laag water 0.34 uur en 12.50 uur. Corregidor".

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2