MERKRIJWIEL COR OLY 'Gans I COR OLY COR OLY „Gouden plaatweller" F. Lei jen hartelijke gehuldigd op bedrijf COR OLY COR OLY COR OLY COR OLY Zoekt U een filmprojector BROMFIETS Groenteprijzen NWB-avondvierdaagse in de IJmond Faillissementen sjT-. Kotter van Texel Oostduits goud voor Santpoortse bollenfirma Draaiertje werd controleur Stadhuiscarillon van Velsen FILM EN FILMWERELD dan heeft Foto Gans nieuws voor U Kom kijken, dan weet U meer film foto LANGS SLUIZEN EN HAVENS L0ENDERSL00T, auto-accessoires DONDERDAG 21 APRIL 1966 w (waar ze de tijd voor U nemen) Kennemerlaan 5 (bij debrug^/ JfpftSlif lllft ISM: ?i Él? ifl U-~ «Él Voor de Fiets gestolen roestvrij stalen pannen HOOGTEZON v.a. 85. v.a. f 99. DROGISTERU „DE CEDER" Cheques Recherche BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK voor een goede bromfiets (City). Wanneer een film in roulatie wordt gebracht met reclameslag zinnen als „Opwindender dan de geraffineerdste Parijse striptease", „Rea lisme, dat elke verbeelding tart", en „Een schaamteloos spel in een wereld zonder zeden", dan wordt het wel zo ongeveer duidelijk dat bij de vervaar diging van „Strip-poker" de artistieke bedoelingen nu niet bepaald hebben voorgestaan. Daarom zal het verhaal ook wel gedeeltelijk zijn gebaseerd op de, spelregels van een soort poker, bij welke zinvolle tijdpassering de ver liezers zich verplichten telkens een kledingstuk uit te trekken. En dan maar hopen dat de dames de slechtste kaarten in handen zullen krijgen. Het klinkt dus allemaal bijzonder opwindend en geraffineerd en wie zich door een dergelijk in het vooruitzicht gesteld amusement tot het bekijken van een spelletje strip-poker voelt geanimeerd, kan hiervoor van vrijdag tot en met zondag in City terecht. Maar laat hij dan het theater bij vergissing niet op zondagmiddag binnenlopen, want dan wordt „Rit in de nacht" ver toond, een uitermate boeiende speelfilm, waar dank zij de knappe ty peringen van James Stuart en Audie Murphy wel bepaalde kwaliteiten aan kunnen worden toegekend. IN HET GENRE van de huiveringwek kende griezelfilm heeft de Hammer Film zich een niet geringe reputatie verworven en met „De witte vrouw van kasteel Borski", welke thriller hier woensdag en donderdag wordt vertoond, bewijzen de producers in dit opzicht inderdaad van wanten te weten. Het verhaal heeft iets te maken met de reïncarnatie 'van een Gotgoon, een oud-Grieks hellewezen, dat een kapsel van giftige slangen draagt. De aanblik daarvan doet zelfs de sterkste en koelbloedigste man verstenen tot een le venloze klomp. En omdat de gehele his torie zich weer afspeelt op het traditio neel verlaten en afgelegen kasteel, ko men de liefhebbers van dit genre met de ze witte dame weer ruimschoots aan hun trekken. (Stadsschouwburg) DE TROJAANSE oorlog is al dikwijls het gegeven voor een semi-historische spektakelfilm ge weest en met „Helena van Troje" werd aan deze serie dan de visie van regisseur Robert Wise toegevoegd, met als resul taat een bijzonder kleurig en boeiend schouwspel van veld- en zeeslagen, waar bij voor de verfilming nu niet bepaald op enige figuranten werd gekeken. Uiter aard bestaat de climax van deze historie uit de langdurige en bloedige belegering van Troje, welke door het legendarische nep-paard uitloopt op een Griekse victo rie. Rossana Podesta speelt hierin de schone koningin van Troje, geassisteerd door een keur van andere filmsterren, die op hun beurt de overige bekende hel den uit de oudheid, zoals Paris, Achilles, Agamemnon en Ulysses weer tot leven brengen. Zondagmiddag voor de variatie „Don't knock the twist" een amusements film dus met zang en dans, waarin voor de „koning van de twist" Chubby Chec ker een belangrijk aandeel werd gere serveerd. (Luxor). Richard Lester, regisseur van de Beatles-films „A hard day's night" en „Help", heeft tussen deze beide produk- ties nog de tijd gevonden om „The Knack" te verfilmen, een bijzonder suc cesvol toneelblijspel van Ann Jellicoe. De intrige betreft voornamelijk de uiteenlo pende reacties van enige jongelui op de komst van het meisje Nancy (Rita Tushingham) dat weliswaar argeloos en zonder ervaring het wonderlijke milieu van de vrijgezellen binnenloopt, maar toch haar mannetje blijkt te staan en zo wel de grote vrouwenveroveraar en sex- bluffer Tolen, als de verlegen onderwij zer Colin en de schilder Tom volledig uit hun doen weet te brengen. Van deze weinig substantiële inhoud heeft Lester een verrukkelijke onconventi onele, watervlugge en moderne film ge maakt, die van allerlei vernieuwingen blijk geeft en zich vooral van de lopende produkties onderscheidt, doordat de regis seur aan een modern levensgevoel onder de opgroeiende jeugd overtuigend en authentiek gestalte wist te geven, ditmaal zelfs zonder hulp van de Beatles. Heerlijk amusement dus, van zondag tot en met woensdag. Voor de rest van de week heeft de bezoeker dan nog keus uit de sensa tiefilms „Het teken van Zorro" (tot en met zaterdag) en „Robin Hood der wilde zeeën" (voor de eerste matinee van zondag). (W.B.-theater). Na de oorlogsfilm „Doorbraak bij Corregidor" (vrijdag en zaterdag) en de sensationele western „Fluitende kogels" (zondagmiddag), wordt hier zondag- en maandagavond „Mr. X" nog vertoond, een mysterieus filmwerk over een dokter, die dank zij een door hem uitgevonden vloeistof over een soort röntgenoog beschikt, waarmee hij door alles kan heenkijken. Deze uitvin- 'ding, welke tot heil van de mensen had kunnen worden aangewend, bezorgt hem echter bijzonder veel narigheid en wanbe grip en uiteindelijk loopt het dan ook slecht met hem af. Welk verloop een waarschuwing zou kunnen inhouden aan het adres van alle uitvinders. (Kennemer Theater). DANNY KA YE, een der grootste humoristen ter wereld, ver leent het weekprogramma van dit theater vrijdag en zaterdag een vrolijke inzet, met de' vertoning van „De circusheid", een amusante historie, waarin deze ge renommeerde komiek de rol vervult van de verlegen Andrew Larabee, die door zijn vader tot hoofdonderwijzer is voor bestemd. Door allerlei toevallige omstan digheden komt hij echter in aanraking De groenteprijzen op de Beverwij kse veiling waren: andijvie 135-140, spinazie 60-123, sla 11-21, rabarber 32-58, radijs 12-36, raapstelen 25-27, tomaten 260, was- peen 35-55, witlof 105-126, prei 32-52, breekpeen 42-53, uien 35-39. Advertentie EEN PRIMA tegen scherpe prijs vindt U bij Breestraat 108 - Beverwijk met een circus, waar hij erin slaagt een keer als clown te mogen optreden. Nadat hij tegen zijn zin dan nog aan een ge waagd trapezenummer heeft meegewerkt mag Danny uiteindelijk de schone doch ter van de circusdirecteur in zijn armen klemmeQ, waarmee dan een dwaze histo rie het gebruikelijke einde heeft gevon den. In de voorstelling van zaterdagnacht draait vervolgens „Wegens verleiding van minderjarigen" met welke titel de inhoud tevens wel zo ongeveer is aangeduid. De traditionele wild west voor de zondagmid dag heet deze week „Aasgieren van het westen". HET KEIHARDE VERHAAL over een drievoudige moordenaar en valsspeler is door de bekende regisseur Roger Vadim ondergebracht in de waarlijk enerverende film „Een sadist neemt wraak", waarin de hoofdrollen door Robert Hossein, Rena- to Salvatori en Anouk Aimée worden ver vuld. Deze spannende film, die van zon dag tot en met woensdag wordt vertoond, betekent voor dit gevarieerde weekpro gramma een verantwoord besluit. Advertentie r Canon Cinestar S Nog nooit was projecteren zo probleem loos. De Cinestar heeft een ingebouwde opwikkelspoel en automatische filmin- leg. Bovendien wordt de film na afloop automatisch teruggespoeld. Het enige wat U te doen heeft is kijken naar het glasheldere beeld van Uw films. De Ci nestar is geschikt voor 2 soorten films: Gewoon 8 mm en de nieuwe Super 8 Andere voordelen: Ingebouwde snoer- oproller, monoknop-bediening, laagspan- ningslamp, zoomlens, licht gewicht. Prijs compl. met afsluitdeksel en draag tas f 450, Foto Gans heeft nog veel meer filmpro jectoren. Vanaf f250,— heeft U al een echte! Maar De jaarlijkse avondvierdaagse van de agen een week ate O d-.- rddlcmfwyp Nederlandse Wandelsportbond, georgani seerd door de Noordhollandse Wandel sportbond, zal in de IJmond worden ge houden van dinsdag 7 juni tot en met vrijdag 10 juni. Dit is in afwijking van de gebruikelijke data; op andere plaatsen zijn de wandel- dagen een week later. Deze avondvierdaagse, die in de IJmond elk jaar weer een groter getal belang stellenden trekt, vooral onder de jeugd, staat open voor personen boven veertien jaar. Zij hebben elke avond 15 kilometer af te leggen. Personen van 10 tot en met dertien jaar, moeten viermaal tien kilo meter wandelen. De startplaats van de avondvierdaagse is opnieuw bij het gemeentelijk vergader lokaal aan de Smidt van Gelcfersttaat in Velsen-Noord en wel elke avond voor ju nioren van 16.30 tot 17.30 uur en voor se nioren van 18 tot 19 uur. Ingeschreven kan worden bij de heren H. C. Smit. Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden; M. J. Marcus, Pelsstraat 13, Velsen-Noord, telefoon 24280; W. Huijer, Sparrenstraat 29, IJmuiden, telefoon 8180; H. G. Scholts, Accacialaan 82, Beverwijk, telefoon 24250; H. J. Wenning, Lekstraat 33, Beverwijk; mejuffrouw A. Eggermont Moerbergplantsoen 165, IJmuiden en me vrouw Assendelft, Ir. Krijgerstraat, Vel sen-Noord. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 19 april in staat van faillissement verklaard: L. W. Kok, handelende onder de naam N.V. Holma, wonende te Bad hoevedorp, gemeente Haarlemmermeer, Snipstraat 12. Rechter-Commissaris: Mr. J- D. Vink. Curator: Mr. J. H. A. M. van Son in Haarlem. Bij vonnis van de rechtbank in Haar lem van 5 april 1966 is gehomologeerd het akkoord in de voorlopig verleende surséance van betaling van: Fenna Kui per, exploitante van een pension en rust huis, wonende te Hillegom, Trompenburg I. Bewindvoerder: Mej. mr. J. M. Moll van Charante in Haarlem. De nieuwe kotter, TX 37 „Pieter Anthonie". VIJFENDERTIG jaar geleden waren er nog maar weinig kotters in ons land voor de visserij in gebruik. Voor de kustvis serij waren de botters en de schokkers het voornaamste scheepstype, waarin eigenlijk pas na de tweede wereldoorlog verandering is gekomen. Op 9 mei 1940, dus aan de vooravond van de bezettingstijd, telde onze visserij- vloot 39 kotters, waarvan de meeste 12 stuks op Texel thuisbehoorden; Den Helder had er 7, Katwijk en IJmuiden elk 6, Urk had er 4, Scheveningen 3 en Rotter dam 1. De oudste kotters van Texel dateer den uit de jaren 1930-1931. Dit waren de Trijntje Cornelia TX. 24, die in 1930 werd afgeleverd door de Scheepswerf C. Amels in Makkum, de Ora et Labora TX. 32, in 1931 gebouwd door de Werf Vooruit in Spaarndam. en de Dageraad TX. 29, wel ke ook in 1931 nieuw in de vaart kwam na te zijn gebouwd door de Scheepsbouw- werf De Dageraad in Woubrugge. In mei 1940 was de Texelse kottervloot nieuw, want de meeste kotters waren van 1935-1939. Sommige waren in bedrijf geko men ter vervanging van kotters die naar elders waren verkocht. Schipper-eigenaar A. van der Vis in Oosterend op Texel had in 1931 de nieuwe kotter Anthonie TX. 37 in de vaart ge bracht, welk vaartuig hij had laten bou wen door de Scheepsbouwwerf De Dage raad in Woubrugge. Het vaartuig was 57 ton groot, 18,60 m. lang en was uitgerust met een 100 pk. motor. Tot 1935 heeft deze kotter van Texel uit aan de visserij deel genomen; het schip werd toen verkocht naar Katwijk, waar het vaartuig de naam Jacob KW. 92 kreeg. Momenteel is dit schip een der oudste kotters van Katwijk; het vaartuig is namelijk nog steeds in de vaart, zij het dan na enige verbouwingen en met een andere, tevens sterkere mo tor, terwijl de naam Adriana Catharina KW. 92 is geworden. Zo treffen we in Katwijk meer kotters aan die voorheen in Texel of in Den Hel der hebben thuisbehoord. De tweede kotter Anthonie TX 37 kwam in 1936 nieuw in bedrijf, een schip van 71 bruto reg. ton, 21,47 m. lang, 5,68 m. breed en 2,26 m. diep, dat was gebouwd door De Dageraad in Woubrugge en dat voortbewogen werd door een 150 pk Brons motor. In dat zelfde jaar werden aan de Texelse vissersvloot toegevoegd de Drie Gebroeders TX 11, de Vier Gebroeders TX. 14 en de Dirk TX. 19. In 1938 kwam de Cornelis TX. 33 en de voor-oorlogse periode werd afgesloten met de nieuwbouw van de Texelstroom TX. 4 en de Arie Geertje TX. 51, die in 1939 nieuw in bedrijf zijn gekomen. Evenals schepen van andere havens konden de Texelaars in de eerste jaren tijdens de bezetting nog de visserij uit oefenen onder streng toezicht van de Duit sers, die echter steeds meer schepen voor hun eigen oorlogvoering nodig hadden. Na verloop van tijd waren alle 12 kotters van Texel gevorderd om met een vreem de bemanning andere diensten te gaan verrichten. In 1945 was dit ten einde en een aantal maanden na de bevrijding keerden er 10 Texelse kotters in het vaderland terug. Twee zijn er onvindbaar gebleven. De Anthonie TX. 32 kwam onder het nummer 1416 op 3 september 1945 in IJmuiden aan en kon weldra, na verbou wing, weer ter visvangst gaan. In 1957 werd de motor vervangen door een 220 pk Kromhout motor, hetgeen een belang rijke verbetering betekende en waarmede men dus met de tijd mee is gegaan: maar dat duurde slechts tot 1963. Er werd een nieuwe TX. 37 besteld en de bestaande werd het eigendom van P. Kraak in Den Helder, die het vaartuig in de vaart heeft onder de naam Harmtje HD. 64. De nieuwe TX. 37 kreeg de naam „Die kar is niet aangetekend, neem mee", zeiden op 31 december van het vo rig jaar twee broodbezorgers uit Haar lem in de broodfabriek waarvoor zij werk ten. Zij hadden een kar met brood ont dekt die niet door de magazijnmeester in de laadplaats was aangetekend. Met drie andere broodbezorgers deelden zi, de inhoud van de kar en verkochten het brood om zelf de opbrengst te houden Hoe zij hier precies toe gekomen wa ren begrepen zij achteraf niet, zo bleek gisteren bij de Haarlemse politierechter Sommigen van de vijf bezorgers^ waren bijna twintig en vijftien jaar in dienst van de broodfabriek. Zij vertelden de po litierechter dat zij op provisiebasis werk ten en dat de week voor oudjaar een slechte week voor hen was. Een 45-jari- ge broodbezorger en zijn 36-jarige collega die de inhoud van de kar ontvreemd had den werden conform de eis veroordeeld wegens diefstal in vereniging tot een boe te van honderd gulden en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De andere drie werden, eveneens conform de eis, veroordeeld tot honderd gulden boete. Een 26-jarige grondwerker uit Haarlem werd veroordeeld tot twee weken gevan genisstraf met aftrek. Op 20 maart van dit jaar was hij uit een auto gestapt om een Marokkaan die op de fiets langs kwam te bedreigen. Zij hadden elkaar even eerder op het Marsmanplein in Haarlem-Noord bij een automatiek ge zien. De Marokkaan liet zijn fiets (met loempia's op de bagagedrager) staan en vluchtte. De grondwerker nam de fiets mee. De fiets is nooit teruggevonden hoe wel de grondwerker zegt hem op het plein te hebben neergezet. De officier van justitie had vier weken gevangenis met aftrek geëist en onmiddellijke gevan genneming. Ook voor diefstal van een herenfiets werd een 26-jarige metselaar uit Zeist veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf met aftrek, waarvan een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Zijn verloofde kreeg voor het stelen van een damesfiets vijftig gulden boete en een voorwaardelijke straf van twee weken. Het tweetal was op 25 december al zwer vende in Haarlem beland. De metselaar was na ruzie uit huis weggegaan en had tevergeefs geprobeerd in Duitsland aan de slag te komen. Bij zijn terugkomst in Nederland ging hij met zijn 19-jarige verloofde aan het zwerven om werk te zoeken. Het geld was die dag op en zij zochten onderdak in een fietsenhok. Daar stonden een dames- en herenfiets. De met- Advertentie ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Speciaal geschikt voor aardgas èn elektrisch koken. Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden Telefoon 4654 Pieter Anthonie (zie foto). Deze kotter is gebouwd door de Scheepswerf De Last drager van W. Visser Zn. in Den Hel der. Dit vaartuig meet 74 bruto reg. ton, is 22,24 m. lang, 5,82 m. breed en 2,58 m. diep. De hoofdmotor is een 310 pk. Kromhout motor. Het is één van de 34 kotters, waaruit de Texelse visserijvloot thans bestaat. Advertentie heeft altijd een voor een speciaal laqe prijs Breestraat 108 - Beverwijk De Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" neemt met een inzending snijbloemen met een oppervlakte van 100 m2 deel aan een tuinbouwtentoon stelling die deze week wordt gehouden te Erfurt, in Oost-Duitsland. Van de 77 gouden medailles die op deze tentoon stelling zijn toegekend, waren er elf voor Nederland, namelijk negen voor de collectieve inzending van „De Ne derlandse Bloemisterij", één voor de zaadfirma W. B. Zeeuw te IJsselmonde en een voor de bloembollenfirma A. Nijssen te Santpoort. De heer F. Leijen, controleur bij het bedrijfsbureau van de n.v. De Plaatwel- lerij te Velsen-Noord, die, zoals wij reeds hebben gemeld, halve eeuw aan dit be drijf vol maakte, is een zeer hartelijke huldiging van directie, bedrijfspersoneel en relaties ten deel gevallen. In verband met deze jubileumviering woei van het bedrijf de nationale drie kleur. De ontvangst van de jubilaris en zijn familie vond plaats in de kleine kantine, waar de heer H. Kraaijeveld, personeels chef, de hulidiging inleidde met een be groeting van vooral de „gouden" jubilaris en de zijnen. Directeur ir. E. F. Peltzer herinnerde in zijn huldigingstoespraak aan de wel bijzondere loopbaan van de heer Leijen, die als veertienjarige leerling-draaier bij het bedrijf kwam. De heer Leijen ontving wegens zijn ver diensten als geschenk van de directie een enveloppe met inhoud, terwijl de Maat schappij voor Nijverheid en Handel als er kenning voor langdurige trouwe dienst het vererend getuigschrift liet aanbieden met de gouden ere-draagspeld. De heer H. Zuidervaart, onderdirecteur sprak de jubilaris toe als vriend, met wie een uitstekende samenwerking bestaat. Namens het voltallig personeel schetste de heer L. Otte. lid van de ondernemings raad, de kwaliteiten van de heer Leijen als mens binnen de bedrij'fsgemeenschap, waarna de heer C. Luntz voor het per- soneelfonds een beschouwing hield over enkele markante punten uit het leven van de jubilaris, onder aanbieding van een en veloppe met inhoud, gevolgd door het schenken van een complete werphengel met toebehoren namens het bedrijfsbu reau. Voor de personeelsvereniging liet de heer A. de Koning, voorzitter, de geluk wensen vergezeld gaan van bloemen. De heer Leijen dankte alle sprekers af zonderlijk, waarna de familie Leijen zich in familiekring aan de Sjiriusstraat te IJmuiden terugtrok voor een verdere vie ring. Ook hier waren veel bloemen en ge schenken. Advertentie HANAU PHILIPS PLANETENWEG 68 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 selaar en zijn verloofde namen de fiet sen mee, reden er op naar Amsterdam en verkochten ze daar. Voor het knoeien met cheques werd een Haarlemse concierge veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd en honderd gulden boete. Hij had in plaats van 24 waar hij recht op had gezorgd dat hij ruim vierhondêrd gulden kreeg. De offi cier van justitie had voor oplichting twee maanden voorwaardelijk en vijftig gulden boete geëist. „Ik ben van de recherche, u heeft niet het recht die koffers te houden", zou vol gens de verklaring van een 48-jarige Haar lemse huisvrouw een 18-jarige jongeman tegen haar hebben gezegd. De jongeman kwam uit naam van een Marokkaan die bij de vrouw in pension was geweest. De ze man wilde vertrekken zonder een huur schuld te betalen, daarom had de vrouw de koffers gehouden. Zij vertrouwde de jeugdige rechercheur niet en stuurde hem weg. De officier van justitie eiste hon derd gulden boete. De politierechter maak te er 75 van. Advertentie voor al uw Breestraat 108 - Beverwijk GEBOREN: Patrick I., zoon van W. Mensonides en N. C. Hellman; Marco S. z.v. A. de Jonge en H. de Vries; Pe- tronella M. d.v. J. P. Castricuni en C. G. Apeldoorn; Frank z.v. J. H. de Wit en J. E. de Smit; Astrid E. d.v. T. Rijnber gen en G. T. Balsters; Eduard J. z.v. R. Kamstra en J. Ennema; Theo R. z.v. R. Kamstra en J. Ennema; Ricky z.v. P. Scholten en J. de Vries; Astrid B. d.v. J. Elzinga en D. Zweep; Karin d.v. S- M. van Drifel en J. P. Nederhand; Franco z.v. P. Morittu en M. C. Semeleer; Richardus J. M. z.v. G. J. M. Bos en E. C. Nolten; Fred z.v. D. A. Claus en C. Eikenberg; Debqrah, d.v. D. van den Ham en E. J. Vrugt; Johanna A. M. d.v. C. J. Nielen en E. M. van der Laan; Johanna T. M. d.v. A. J. P. Visser en J. M. C. W. van Uden; Sebastiaan P. L. H. z.v- F. J. W. Visser en J. Olierook; Mandy d.v. P. Groot en J. de Waard; Ansula J. C. d.v. C. P. Vreeburg en J. van Baar; Ilse E. J. d.v. A. Bakker en E. E. v. Werven; Helena P. d. v. P. A. v. der Kamp en A. M. C. Hardeman; Wil helmus N. z.v. N. Groot en A. M. Rood; Dorine J. d.v. M. E. J. Tol en G. Winter- steijn; Jacqueline C. J. d.v. C. M. Sabe- lis en A. C. Koers, Harriet K. d.v. G. Dek ker en B. Thijs; Antonia H. B. G. d.v. S. Wijte en B. E. M. Verlaat; Maria A. E. d.v. N. J. Kollerie en A. M. B. van Ba len. GETROUWD: Petrus C. Kaandorp en Maria J. Schuyt; Freddy Keijner en Gitta L. von Dobschütz; Hans-Peter G. Schmitz ert Hendrika L. Floor; Adrianus J. Kaan dorp en Margaretha A. P. Koper. OVERLEDEN: Stijntje van der Meulen, 79 jaar; Matthijs Bruinenberg, 84 jaar; Pietje Bosklopper, 62 jaar. Advertentie BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Op zijn wekelijks beiaard-concert, za terdag van 16 tot 17 uur op het stadhuis carillon brengt stadsbeiaardier Hein de Ligt een programma van Franse, Engelse en Nederlandse muziek: 1. Le coucou, Claude Daquin; 2. a. La bonne aventure, gué; b. Les folies d'Espagne; c. O. ma tendre musette; d. J'ai du bon tabac, 4 Franse liederen; 3. La vendangieuse, Fran- gois Couperin; 4. Allegro (uit: Watermu- sic) G. E. Handel; 5. a. All through the night; b. The girl I left behind me; c. New-castle; d. Ladies' pleasure, 4 Engelse liederen; 6. Four pieces for a musical clock G. F. Handel; 7. Ballade voor bei aard, Willem Créman; 8. a. Komt hier gij pronkerd kijken; b. Heer Halewijn; c. In de hemel is ene dans; d. Lachend tooit de lente, 4 Nederlandse liederen; 9. Im provisatie. Dezer dagen is een wijziging aange bracht in de klokmuziek, die voor de uurslag vele malen per dag boven het straatgewoel uitklinkt. Het automatische speelwerk bevat nu de volgende melo dieën: Het Zonnelied van Catharina van Rennes klinkt op het hele uur en vervol gens om kwart over, half en kwart vóór de Nederlandse volksliedjes: De koekoek op de toren zat, Des winters als het regent en Daar was een sneeuwwit vogeltje. De ze melodietjes worden alle geheel ten gehore gebracht.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5