Poolse bokser Drogosz was zeer sterk, maar Lubbers stal show Snelle remise in Moskou s Van der Ende morgen op bank van Telstar VI OPSTELLINGEN Verrassing in z'>' konden lachen Europees titelgevecht bandstoten Jean Marty moest nederlaag slikken van jonge Belg Dielis Trainer Gaspar van Telstar: „Ik draag verantwoording niet WEER BOEIENDE PARTIJEN IN JUBILEUMTOERNOOI VAN NBB Amateurelftal Ole Sörensen komt naar PSV HOC derde na zege op Landlust (53-32) Benefitwedstrijd voor Lagarde Okker speelde Sangster weg Piet de Visser voor Telstar kandidaat als oefenmeester Madrid blijft kandidaat O.S. LIA HINTEN NAM „HORDE" Agenda van autoraces ZATERDAG 23 APRIL 1966 11 Beara wordt Sittardia's nieuwe oefenmeester Haarlemmer in finale Rechtzetting EDO VOOR HOPELOZE TAAK HAARLEM KAN HERMES DVS KLOPPEN CEULEMANS SCHERZ (Van onze correspondent) Met een vertwijfelde blik in zijn ogen keek Jean Marty gisteravond keer op keer naar zijn coach. De Franse ex-prof, die de biljartlief heb bers al zo vaak in extase gebracht heeft, was de wanhoop nabij. In zijn partij tegen de jeugdige, 21-jarige Lu- do Dielis uit België, kwam hij tot de ontdekking dat zelfs een ex-leraar aan de Franse biljartacademie niet onver slaanbaar was. En dat was pijnlijk. Vooral ook omdat de man die de les gaf zo'n jeugdig Belgisch broekje was. "fr Stijgende lijn Uitslagen Krefeld Cricketclub Haarlem nu cricketclub Bloemendaal Ook op de tweede avond van het jubi- leumtoernooi van de NBB heeft een Pool se bokser grote indruk gemaakt. Weiter- gewicht Lescek Drogosz demonstreerde evenals zijn landgenoot Josef Grudzien de avond te voren van wereldklasse te zijn. Met een akelig nauwkeurige precisie priemde de drievoudige oudeuropese kampioen drie ronden zijn snelle linkse onophoudelijk door de dekking van de En gelsman Micki Brooks, die ondanks zijn moed toch tot een figurant gedegradeerd werd. Maar Rudi Lubbers deed in het tweede gedeelte van de avond Drogosz vergeten en stal de show. De blonde Amsterdam mer liet in zijn gevecht tegen de Engels man Dolan zien dat hij in klasse voor geen van de beroemde namen in dit tot nu toe bijzonder geslaagde toernooi be hoeft onder te doen. De Nederlandse kampioen demonstreerde een bijzonder gevarieerd repertoire, waarin elke stoot met bijzonder veel zuiverheid werd ge plaatst. Lubbers woog zich snel door de ring en gaf Dolan, die in 35 gevechten pas één keer had verloren geen schijn van kans. Onophoudelijk werd de Brit door de linkse directen van de Nederlander afge stopt en wanneer hij onze landgenoot even in de verdediging drong, dan liet Lubbers zien dat hij ook dan uitstekend kan bok' sen. Door flitsende hoeken werd Dolan dan weer achteruit geworpen, waarna Lubbers zijn grandioze demonstratie voort zette. De Brit behoefde niet de volle drie ronden tegen dit geweld op te tornen. Toen hij in de slotfase een wond aan een wenkbrauw opliep, staakte de Belgische scheidsrechter Linglez de strijd. Bijzonder fraai werk leverde ook zwaar- welter Joop Verbon, die op de Poolse kampioen Sylvester Kacynski een over tuigende puntenzege behaalde. Vooral in de laatste ronde toen de Poolse kampioen duidelijk vrees begon te krijgen voor de hoeken van de Utrechter, gaf Verbon zijn overwinning gestalte. Nederland had voor de pauze na Jan Huppen en Joop Kruis nog een derde finalist in Pierre Doorenbosch gekregen, die in het lichtgewicht een punten-zege behaalde op de Tsjech Nemecek. De avond in de ook nu weer bijzonder koude Apollohal werd geopend met een bikkelhard gevecht tussen de lichtgewich ten Gruescu (Roemenië en Larionov Het half dozijn remises in successie is vrijdag door Petrosjan en Spasski ge deeltelijk in sneltreinvaart, voltooid. Met de stand 33 zal maandag de derde matchweek om de schaakwereldtitel in gaan. De uitdager heeft dan wit in de zevende partij. De analyse luidt: Wit: Petrosjan. Zwart: Spasski C/ (i tn lnn ris 1. c2-c4 e7-e6. 2. d2-d4 Pg8-f6. 3. Pgl-f3 (Een gewoonte van de wereldkam pioen, aldus vermijdt hij Nimzo-Indisch, dat na 3. Pc3, door 3. Lb4 kan ont staan). 3d7-d5. 4. Pbl-c3 c7-c5. Een oud recept, na dit „tweepaarden spel". Opmerkelijk is wel, dat Petrosjan met wit reeds drie maal heeft gevarieerd. 5. c4xd5 Pf6xd5. 6. g2-g3 Pb8-c6, Hier wijkt zwart af van de partij Petrosjan Tal, kand. toernooi '59, waarin werd ge speeld: 6. cd4:. 7. Pd5: Dd5:. 8. Dd4: Db5. 9. e3 Db4f. 10. Ld2 Pc6 en na nog twee zetten remise. 7. Lfl-g2 Pd5xc3. 8. b2xc3 c5xd4. 9. c3xd4 Lf8-b4t. 10. Lcl-d2 Lb4-e7. 11. 0-0 0-0. 12. Tal-bl (Het pionoffer op d4 heeft weinig kwade be doelingen, in feite leidt het een remise aanbod in). 12Pc6xd4. Uiteraard wel noodzakelijk, anders speelt wit e3, en wordt zijn druk op zwarts damevleu gel uiterst onaangenaam. 13. Pf3xd4 Dd8xd4. 14. Ddl-c2 Dd4-c5. 15. Dc2xc5 Le7xc5. Remise, daar wit zich op b7 schadeloos kan stellen voor de pion, waar na er werkelijk geen carrière meer valt te maken. Het Nederlands amateurvoetbalelftal, dat vandaag in Schijndel tegen Oosten rijk speelt voor het toernooi om de Euro pese beker, is als volgt samengesteld: doel: Bes (Zilvermeeuwen), achter: La gendijk (VCC), Herben (Heer), Kamies (Eramen) en Stoter (Blerick), midden: De Wit (ZW) en Bollen (Ajax), voor: Breg- man (JOS), Oldenburg (ETO), Pahlplatz (Quick '20) en Oldenburger (Emmen). Tussen de Eindhovense eredivisieclub PSV en de Duitse Bundesliga-voetbal- club FC Köln is gisteren overeenstem ming bereikt inzake de transfer van de Deen Ole Sörensen naar PSV. De 28-jari- ge Deense international, die in de laat ste vijf jaar 23 maal voor het Deense nationale elftal uitkwam, komt in juli naar Eindhoven. Hij tekende een contract voor twee jaar. Vorige week deden nog hardnekkige ge ruchten de ronde dat de Deen naar de Enschedese eredivisievereniging F C Twente zou gaan. De eerste divisieclub Sittardia zal vol gend seizoen over een andere voetbaltrai ner beschikken. De huidige, Slangen, heeft het te druk met zijn slagerszaken, om daarnaast Sittardia volledig te begeleiden. Hij wordt opgevolgd door Beara, de 36- jarige oudkeeper van het Joegoslavische nationale team. Sittardia contracteerde bovendien voor volgend seizoen de Joegoslavische voet baller Cebinac, die dit seizoen voor FC Köln uitkwam. (Rusland). De rechtsvoorstaande Rus had in de eerste ronde dankzij prachtige coun ters en linksrechtse combinaties een licht overwicht. De partij kreeg echter na de tweede ronde waarin de Roemeen snel aanvallend begon maar kundig gestopt werd door een fraaie linkese hoek, waarop hij neerging, een ontijdig einde. Lario nov, die bij een slagwisseling een wenk brauwblessure had opgelopen, mocht op doktersadvies niet verder boksen. De uitslagen: Vlieggewicht: Gruescu (Roem) wint op medisch advies in de derde ronde van Larionov (Rusland), Bantamgewicht: Giju (Roem) w.o. van Te Paske (Ned), lichtgewicht: Dooren bosch (Ned.) w.o.p. van Nemecek (Tsj. Slow)., Vedergewicht: Fljik (Tsj.-Slow) w.o.p. van Edner (WDld.), Weiter ge wicht: Drogosz (Polen) w.o.p. van Brooks (G.B.). Zwaarweltergewicht. Verbon (Ned.) w.o.p. van Kaczynski (Polen), Lichtwel- tergewicht: Kajdi (Hong) wint door k.o. in de eerste ronde van Deckers (Ned.). Middengewicht: Weiss (Did) w.o.p. van Hack (Lux), Half zwaargewicht: Lubbers (Ned.) wint door interventie in de derde ronde van Dolan (G.B.)., Zwaargewicht: Heyne (Ned) w.o.p van Victor (Fr.). Zwaargewicht Eddy Heyne plaatste zich (Van onze basketbalmedewerker) Het damesteam van H.O.C. heeft in de basketbal eredivisie een vlotte zege be haald op Landlust en daarmee de derde plaats veilig gesteld. De Haarlemse meisjes namen snel een voorsprong, die tot 15-2 uitgroeide voordat ook Landlust loskwam. Het werd 22-9 en bij rust 26-15. Land lust kwam in de tweede helft nog tot 38-23 terug, voordat H.O.C. via 42-25 de zaak op 53-32 afsloot. Voor H.O.C. scoorden: Joke Huigen 12-5 Ria Kuiper 3-8. Overige uitslagen: Dames H.O.C. 2- Tornado 62-18 (H.O.C. kampioen). Heren: Haarlem Cardinals 2-White Stars 2 26-45; Typhoons 3-Sea Devils 2 0-2 (reglemen tair); Sea Devils-H.C.K. 2 61-20. Haarlem- Cardinals-Typhoons 4 78-48. (Van onze correspondent) Piet Lagarde zal van FC Twente op drie mei een benefitwedstrijd krijgen. Op die datum zal de voormalige doelman van sportclub Enschede die in september 1964 na een botsing met Butter van Go Ahead een nier moest laten verwijderen, met het Twentse publiek een wedstrijd kunnen bijwonen tussen een Nederlandse bondsploeg, die samengesteld wordt door Georg Kessler en een nog niet bekende Westduitse club. De afwikkeling met de verzekering is nu rond. Piet Lagarde zal van de verzekeringsmaatschappij een uit kering van drieduizend gulden ontvangen. eveneens voor de finale, waardoor Neder land maandag in Rotterdam in zes van de tien gewichtsklassen vertegenwoordigd is. De blonde Zaandammer, die tegen de Fransman Victor zijn interlanddebuut maakte, begon wat onzeker, maar gaan deweg kreeg hij meer vat op zijn tegen stander en toen hij in de derde ronde de Fransman met harde linksen en recht- sen keer op keer trof, twijfelde niemand meer aan de zege. Voor Tony Deckers duurde het jubileum- toernooi maar twee minuten. De Bossche lichtwelter begon goed tegen de Hon gaar Kajdi. Toen de oud-Europees kam pioen ineens een bliksemsnelle rechtse hoek sloeg werd Deckers vol op de kaak getroffen en ging hij neer. Tom Okker heeft gisteren de heren- enkelspel-finale bereikt van de interna tionale tenniskampioenschappen van En geland op verharde banen, die in Bourne mouth worden gehouden. De Nederlandse kampioen won op overtuigende wijze van de Brit Mike Sangster 6-3, 6-2. Tegen stander van Okker in de eindstrijd is de Australiër Ken Fletcher, die tegen Bobby Wilson (G.-B.) ook al bijzonder duidelijk was: 6-1, 6-1. Okker speelde een bijkans perfecte partij op harde banen en elimineerde Sangster, de Britse nummer één, in 45 minuten. Na op comfortabele wijze de eerste set te hebben gewonnen ontmoedig de Okker zijn tegenstander door in de tweede set via 0-1 uit te lopen naar 5-1. In de achtste game maakte hij tenslotte een einde aan de partij. Sangster had één excuus: na een lange periode van rust is hij pas kort geleden weer met wedstrijd- tennis begonnen. Het jeugdelftal van Haarlem dat in de betaalde jeugdcompetitie uit komt zal niet zoals wij eerder meldden zaterdag om twee uur spelen tegen Veendam maar om kwart over vier. I (Van onze sportredactie) De kans is groot, dat Piet de Visser, thans nog oefenmeester van de tweede- divisieclub DFC, het volgende seizoen trainer zal zijn bij Telstar. De Visser is de voornaamste van de kandidaten, die bij de Velser eredivisieclub momenteel voorhanden zijn. De Visser heeft een con tract echter nog niet getekend. Hij heeft het plan om pas tegen het einde van het seizoen duidelijk uit te spreken of hij DFC verlaat en voor welke vereniging hij dat wil doen. De Amerikaan Avery Brundage, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, is momenteel in Rome waar het IOC in congres bij een is. Volgende week zullen de plaatsen worden gekozen waar in 1972 de zomer- en winterspelen zullen plaatsvinden. De Spaanse hoofdstad Madrid blijft of ficieel kandidaat voor de Olympische Zo merspelen 1972. Na een week van geruch ten uit Madrid over een door generaal Franco gewenste terugtrekking, die voor al de overige kandidaten München, Mon treal en Detroit in spanning heeft gehou den, werd vrijdag in Rome bekendge maakt dat Spanje officieel kandidaat blijft. De Spaanse delegatie voor de zondag in Rome beginnende zitting van het Interna tionaal Olympisch Comité, kreeg vrijdag pas telefonisch bericht dat de Spaanse re gering erin geslaagd was de nodige fond sen voor de eventuele organisatie te reser veren. Op dat moment was op het Foro Itali- co in Rome al een macquette te bezichti gen van de Olympische bouwwerken, die in Madrid zouden moeten verrijzen. In Olympische kringen meent men dat de on zekere Spaanse houding de kansen van Madrid zeker niet heeft vergroot. Morgen treden Telstar, EDO en RCH voor het eigen publiek in het strijdperk. Haarlem gaat in Schiedam, op het sport park Ilarga, proberen de buit op Her mes DVS te veroveren. Het doet dat met ongewijzigde opstelling. Telstar dat de bekerwedstrijd tegen PSV donderdag avond verloor gaat het stugge Sparta te lijf. Het kan een boeiende krachtmeting worden temeer daar het tevens de com petitie-première van Telstars nieuwe elf talsamensteller, Toon van der Enden, be treft. RCH, dat wel moet winnen om rui mer adem te kunnen halen, behoeft voor het zwakke Helmondia zeker niet onder te doen. De „underdogs" hebben na EDO Telstar (thuis tegen Sparta 2.30 u.): Stuy; Liptak, Kort, Althoff, Bakker; Van Wijk, van Egmond; Dikstaal, Geels of Carlos, André, Clement. RCH (thuis tegen Helmondia 2 u.): Van der Meeren; Croes, Nanai, Koning en Honout; Fransz en Koers; Van Does- selaar, Schuurman, Maslo en Meijer. Haarlem (uit tegen Hermes DVS 2 u.): Bruns; Wentink, Koster, Kroon en J. Smit; Boom en Kruyer; Bosdijk, Harmes, Couperus en Jonker. EDO (thuis tegen SW 2 u.): Ooster- baan; Van der Zon, Disselköter, Pe ters en Breeuwer; Hup en Nijman; Zoeteman, Koek, Slisser en Allart. k Maar ja, deze jongen speelde zijn partij met bijzondere overgave. Zijn hart was de Belgische zaak volledig toegedaan. De Europese titel moest en zou in handen blijven van Raymond Ceulemans. Daar om offerde Ludo Dielis zich helemaal op. Hij verzuimde niet vanaf de eerste mi nuut naar het wapen van de karotte te grijpen en scoorde voorts zelf, zij het weinig, toch regelmatig. Roemloos ging Marty ten onder. In de grote zaal van Krefelder Köningsburg werd vroegtijdig een streep door zijn grote illusie ge trokken. Zelfs al zou Marty in puntenaan- tal met de Oostenrijker Johan Scherz ge lijk komen, dan nog zijn zijn kansen op de Europese titel niet groot. Marty's duel met Dielis vergde namelijk maar liefst 35 beurten. Zijn algemeen gemiddelde zakte daardoor van 10,16 naar 7,98. Een nog zwaardere nederlaag had hij bijna niet kunnen lijden. Terwijl op de ene wedstrijdtafel het Franse drama zich voltrok, speelde Hans Vultink op het andere biljart tegen Alhin- ho. Voor het eerst in het Europees kam pioenschap zagen wij weer een ouderwet se Vultink aan het werk. Met subliem spel scoorde hij op vakbekwame wijze vele caramboles. Na vèertien beurten en o.a. door series van 21, 25, 40, 15 en 30, was de stand al tot 152-58 opgelopen. Al- hinho kwam er niet aan te pas. Tenslotte finishte de Nederlandse vertegenwoordi ger in 25 beurten met het fraaie gemid delde van 8. De stijgende lijn in het spel van Vul tink was in de middaguren al aangekon digd. Zijn duel tegen Dielis vergde slechts 30 beurten. Beurtelings stonden beide spelers voor. In de slotfase was de grote klasse van de 21-jarige Ludo, die jongen wordt in de toekomst een bijzondere spe ler, doorslaggevend. Het was voor Dielis dus een grote dag. Vooral zijn zege op Marty zal hem in het Belgische kamp veel nieuwe vrienden hebben bezorgd. Goed, Dielis wist dat Marty mentaal niet zo sterk was. Maar om een kerel te verslaan die elk ogenblik kwistig met grote series kan strooien, moet er toch echt wel iets bijzonders ge presteerd worden en vooral moet er met overleg worden gewerkt. Welnu, dat deed de man uit Deurne. Constant zorgde hij ervoor dat de ballen ver uit elkaar kwamen te liggen. Na elke misser bleef er voor Marty slechts een „puinhoop" over. Het was voor de Frans man om moedeloos van te worden. Dat gebeurde ook prompt. Terwijl Ceulemans' gezicht een steeds bredere grijns vertoon de. Na negen beurten was de stand nage noeg nog gelijk: 24-21. Daarna liep Dielis, zonder tot grote series te komen, weg. Na twintig beurten was het 87-45. Toen had de Belg plotseling een uitschieter. Pas bij 48 kwam de Belgische scoringsmachine tot stilstand. Voor de eerste keer liet Ceulemans' „hulpje" de ballen in een redelijke positie achter. Dat was in de 22ste beurt. Het maakte al niets meer uit. Marty scoorde slechts 18 caramboles. Ceulemans en Scherz maakten in de avondpartijen geen fout Beiden bleven on geslagen. De Belg wees Tiedtke met ruim verschil terug: 200 om 76 in 19 beurten. Scherz imponeerde de toeschouwers en zijn tegenstander Aquilera. In dertien beurten brak hij het Spaanse verzet (200 om 56). De Oostenrijker kwam tot geen enkele hoge serie, maar verzamelde de punten met ijzersterk constant spel. Gisteren is in Tilburg in het huwelijk getreden de bekende atlete Lia Hin ten met de heer W. Louer. De bruid, een hordeloopster van naam, zal haar sportcarrière voortzetten. de meest gepasseerde defensie van de tweede divisie B. Ook Haarlem heeft kans op een zege. Hermes DVS is geen sterke ploeg. Dat is EDO evenmin en daarom zien we de toekomst voor deze Haarlemmers, inhet duel tegen het naar punten jagende SVV, somber in. Telstar gaat de strijd aanbinden met Sparta, dat op Spangen met veel geluk slechts met 1-0 kon winnen. De Rotter dammers hebben een stevige ploeg. Ze loeren op een intertotoplaats. Vandaar dat Telstar, waar het meespelen van Car los en Clement niet zeker is even tuele vervangers zijn Geels en Seegers het heel moeilijk zal krijgen. De opstelling van de Rotterdammers is: Doesburg; Buytendijk, Ter Horst, La- zeroms en Eyckenbroek; Kemper en Van de Kerkhof; Bosselaar, Madsen, Bosveld en Onsman. RCH zal, gezien de stand in de rang lijst geen moeite mogen hebben met Hel mondia. Daarbij komt dat zoals gebruike lijk de opstelling van de Heemstedena ren niet aan veranderingen onderhevig is geweest. Op het oog dus een zege voor RCH. MaarTijdens de laatste wed strijden, vooral die tegen SVV, is er van homogeniteit in de RCH-gelederen geen sprake meer. Positioneel vooral komt RCH maar ternauwernood boven de mid denmoot uit. De linies vormen momen teel afzonderlijke elementen waartussen de „voeg" is weggespoeld. Hierin dient verandering te komen, om althans weer een slagvaardige ploeg te worden. Een mentale „kick" zal wellicht noodzakelijk zijn om dat te bereiken. Het team van Helmondia wordt eerst vandaag samen gesteld. Haarlem, ongewijzigd, trekt naar Schie dam om daar Hermes DVS te bekampen. In de voorste linie wordt nog steeds Aad Smit gemist die al weer volop traint. Op doktersadvies speelt hij echter nog niet in het eerste mee ook omdat hij nog steeds onder behandeling is. Na het gelijke spel tegen RODA JC (1-1) heeft Haarlem goede hoop op een zegepraal te gen de Schiedammers. Hermes DVS had nog geen team geformeerd. EDO tenslotte gaat het heel moeilijk krijgen tegen SVV. Een SVV bovendien dat nog reële kansen heeft op promotie, vooral door een misstap van RCH. EDO echter heeft al eerder bewezen tegen dit soort ploegen goed voor de dag te kun nen komen. Dat zal dan moeten gebeu ren zonder Van der Putten die gebles seerd is. Voor het overige heeft EDO, wat betreft de opstelling, het bij het oude gelaten. Op de voorjaarsbijeenkomst van de in ternationale automobiel federatie van 18-22 april in Beiroet is in grote lijnen het programma voor 1967 opgesteld. De data voor de wedstrijden die meetellen voor het wereldkampioenschap voor cou reurs, luiden: 2 januari: G.P. van Zuid-Afrika; 7 mei: GP van Monaco, 28 of 28 mei: GP van Nederland, 1-2 juli: GP van Frankrijk, 15 juli GP van Groot-Brittannië, augus tus (juiste datum nog niet vastgesteld): GP van West-Duitsland, 10 september: GP van Italië, 1 oktober: GP van de Ver enigde Staten, 22 oktober: GP van Mexico. (Van onze sportredacteur) „Ik neem de verantwoording niet voor de huidige gang van zaken bij het elftal van Telstar". Dat zei ons gisteren trainer Oliver Gaspar, een diep teleurgesteld man. „Ik heb ook het elftal niet samen gesteld voor de bekerwedstrijd tegen PSV, die met 6-1 verloren werd. Dat heeft Van der Enden gedaan. Ik heb nog gezegd: stel Clement (die geblesseerd was) niet op, dan kan hij zondag voor de competitie mee spelen. Maar nee. Clement viel uit, gebles seerd, Brom uitgesproken halfspeler werd linksbuiten. Aansl. Belg Dielis HR Scherz (Oost.) 200 15 57 13.33 Tiedtke (W.-Dld.) 34 15 6 2.26 Vultink (Ned.) 177 30 42 5.90 Dielis (B.) 200 30 45 6.66 Alhinho (Port.) 59 17 68 3.47 Marty (Fr.) 200 17 42 11.76 Aguilera (Sp.) 53 18 11 2.93 Ceulemans (B.) 200 18 41 11.11 Dielis 200 35 48 5.71 Marty151 35 21 4.31 Vultink 200 25 40 8.00 Alhinho 101 25 17 4.04 Ceulemans 200 19 67 10.52 Tiedtke 76 19 16 4. Aquilera 56 13 8 4.30 Scherz 200 13 34 15.38 De stand na de tweede dag luidt: 1. Ceulemans 8 82 11.59 2. Scherz 8 57 10.25 3. Marty 6 87 7.98 4. Dielis 4 48 6.19 5. Vultink 4 42 5.53 6. Aguilera 2 20 4.00 7. Tiedtke 0 25 3.40 8. Alhinho0 18 3.40 Gaspar vindt het een oelachelijke gang van zaken, het er bij halen van Van der Enden. „Alle respect voor zijn leeftijd. Hij kan vroeger veel gepresteerd hebben. Maar, heb ik hem gevraagd, waarom bent u bij FC Zaanstreek voortijdig weg gegaan? Hij is nu eenmaal te oud gewor den. Een paar jaar maakt tegenwoordig veel uit. Hij voelt de moderne mentaliteit van de jonge spelers niet meer aan. Wat vroeger kon, kan nu niet meer. Stel je voor hij kwam daar in colbert, in zijn jas, met een dikke sigaar in de mond Stuy even trainen. Hoe is het mogelijk. Waar blijf je dan? De spelers zeggen ook al: hoe zit dat nu? Het verandert bijna om de week. Eerst adviseur Snoeks. Die is nu weg. En nu weer adviseur Van der Ende. Alsof deze man in enkele weken even een elftal kan reformeren tot een winnend team. Dat kan zelfs een Her- rera niet. Laat staan. „Maar ik blijf. Dit weekeinde laat ik Van der Enden nog begaan. Maar we zullen zondag zien. Speelden we in het begin van het seizoen niet goed voetbal, tegen Ajax, Feijenoord, DWS? Toen was alles goed. Verlies je een paar keer met veel spe lers geblesseerd dan zit je mis. Maar neem nou eens het premiestelsel bij Tel star: de spelers krijgen 100 bij een ver loren wedstrijd. Wat wil je dan? Voor de training krijgen ze niets. Dus is de inte resse daar voor minder groot dan ge wenst. Dat is menselijk, logisch. De spe lers zeggen: voor het geld. dat de advi seurs krijgen, hadden ze ons beter extra premies kunnen geven. Ik heb geen goed contact met het be stuur kunnen hebben. Dat bestuur ;s geen eenheid. Nee. het is me allemaal bitter tegengevallen", aldus Gaspar. Tijdens een gisteravond gehouden alge mene ledenvergadering he>eft de Cricket club Haarlem een voorstel aangenomen tot algehele naamsverandering van haar clubnaam. De Cricketclub Haarlem, die in de eerste klasse van de KNCB uit komt, heet nu Cricketclub Bloemendaal

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11