Aalsmeer legt woonarken aan ketting Huishoudbeurs VOOR Kort en bondig KEUKENS s Slachtoffers van de woningnood van de wereld afgesneden m iv Harde maatregel ontmoet stroom van protesten Wereldfederalisten vragen mr. Luns om veiligheidsstelsel Weer malversaties in Rotterdamse haven Auto totaal gesloopt in Schijndel Hoofdredacteur van „Student" verhoord Toestand mgr. Bekkers is thans stabiel „Geschil over NAVO bedreigt Europese eenwording" Doden in het verkeer Kamercommissies bij de NVSH T elef oonaansluitingen in algemeen belang gaan voor Buien 2 BEERKENS ZATERDAG 23 APRIL 1966 We gaan er niet af Gaan Nederlanders tabak van Rhodesië kopen? Wat is de toekomst Legale weg 41 t RESERVEER ÊÊN DAG VOOR UZELF 21e INTERNA TIONALE f MORGEN DELAATSTE DAG! Prins Bernhard in Brussel Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk 0 2500 13974* WEERRAPPORTEN z (Van een onzer verslaggevers) Aan het water van de Uiterweg in Aalsmeer spitste zich vrijdag het nijpende probleem van de woningnood op dramatische wijze toe. Twee splinternieuwe woon arken, nog maar pas bewoond, werden, onder toezicht van de rijkspolitie te water en op last van het Aalsmeerse gemeentebestuur van de kant losgemaakt en vervoerd naar een twee kilometer verderop gelegen inham van de Ringvaart. Daar werden de schepen, midden op de plas afgemeerd. De bewoners, die vast van plan zijn hun woonschepen niet te verlaten, kunnen nu door middel van een roeibootje hun schip bereiken en zijn verstoken van gas, water en elektriciteit. Dit tragische gebeuren is het gevolg van een nieuwe verordening op de ligplaats van woonarken, die door de Aalsmeerse gemeenteraad eertijds met algemene stemmen werd aanvaard. Veel stuurmanskunst werd van de slepers gevergd bij het vervoer van de woonark „Lumara". Het merk waardige transport naar de nieuwe, oncomfortabele ligplaats, bracht de gemoederen van de gedupeerde be woners danig in beweging. m De gemoederen van de twee gedupeer de arkbewoners liepen gistermorgen hoog op, toen onder hun ogen de boten van gas, water en elektriciteit werden afgesneden en op sleeptouw werden ge nomen. Een van de slachtoffers, de heer J. J. de Vries, student en pas getrouwd stak zijn verontwaardiging niet onder stoe len of banken. Donderdag ontving hij een schrijven van het gemeentebestuur, waar in hem werd meegedeeld, dat hij de in ham van de Ringvaart, particulier eigen dom van het aannemersbedrijf Wies, bin nen vierentwintig uur dient te verlaten De heer De Vries, die, zoals alle an dere arkbewoners in Aalsmeer geen ver gunning heeft (die worden sinds 1962 niet meer uitgereikt), maakte zich niet al te veel zorgen, omdat door het gemeentebe stuur eerder was verzekerd, dat bootbe woners, die vóór 17 maart 1966 de kreek als ligplaats hadden, niet onder de bepa ling vielen. Toen de heer De Vries gistermorgen even naar burgemeester G. G. Loggers ging om uit te leggen, dat hij reeds sinds februari zijn boot bewoont en dus recht heeft om te blijven liggen, kreeg hij nul op het rekest. Toen hij bij de kreek te rugkwam, was zijn boot verdwenen. „Op het gemeentehuis zei men, dat het erg jammer voor mij is, maar dat de maat regel toch getroffen moest worden, om dat ik geen vergunning heb. Maar niemand heeft een vergunning. Waarom moeten ze dan juist mij pikken?". De heer De Vries is echter niet van plan zijn boot te verlaten. „Ik blijf er op en we redden ons wel. Voorlopig moeten we zorgen voor een nieuwe roeiboot en een paar tanks met water. En dan zullen we wel verder zien wat er gebeurt. Ik weet nog niet welke maatregel we kunnen nemen". De pas vier maanden getrouwde heer G. H. Kerst en zijn echtgenote zijn er even erg aan toe. De heer Kerst die als kelner in Amsterdam werkzaam is, kwam gistermorgen om vier uur bij zijn boot terug en vond naar hij verklaarde daar de aanzegging binnen vierentwintig uur met de ark te verdwijnen. Toen hij na zijn korte nachtrust opstond, werd alles al in gereedheid gebracht om de boot op sleeptouw te nemen. Bidden en smeken op het raadhuis hielp niet. Nu ligt de „Lumara" van het echtpaar Kerst naast de ark van de heer De Vries. Ook zij zullen de boot niet verlaten, al hebben zij behalve gas water, ook geen ver warming. Zij zijn van alles afgesneden, „Het mooiste is, dat het terrein, waar ze ons zo bruusk hebben afgesleept, par ticulier bezit is. Maar daar trekken ze zich niets van aan. Overigens slepen ze alleen maar de boten weg, die door de firma Wies zijn gebouwd. Het terrein waar we lagen, is immers ook van deze fir ma. Het schijnt, dat de heer Wies met (Van onze correspondent) UTRECHT. In een vandaag aan mi nister Luns verzonden telegram dringt de algemene vergadering van de wereldfe- deralistenbeweging Nederland er bij de regering op aan „te bevorderen dat als eerste doelstelling van de NAVO wordt erkend het mede-ontwikkelen van een we- reldveiligheidsstelsel in het kader van de Verenigde Naties omdat een regionaal veiligheidsstelsel binnen een beperkt bondgenootschap niet langer toereikend is". „Nu taak en werkwijze van de NAVO opnieuw in beschouwing worden geno men", vraagt men tevens om afwijzing van plannen van een multilaterale kern macht van de NAVO (MLF of ANF) evenals die van een Europese kernmacht en om daadwerkelijk voorrang voor het tot stand komen van een verdrag tegen verspreiding van kernwapens. De algemene vergadering van de WFBN was in het Erasmushuis te Utrecht bij een, waar de onderwerpen „Herziening NAVO-verdrag" en „Proliferatie van kernwapens" aan de orde waren. Het Tweede-Kamerlid Nederhorst (P.v.d.A.) heeft de minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, schriftelijk gevraagd of deze aanvullende maatregelen noodzakelijk acht inzake de Nederlandse deelname aan de boycot van Rhodesië. Hij deed dit naar aanleiding van een artikel in de „U S News and World Re port" van 11 april, waarin vermeld staat dat het in Rhodesië op het ogenblik een groot probleem is, wie de tabak van dit land zal gaan kopen en dat diplomaten ter plaatse de mening zijn toegedaan dat Nederlanders in de eerste plaats hier voor in aanmerking willen komen. de gemeente niet zo goed kan opschie ten. Maar moeten wij er dan de dupe van worden? Wij hebben de boot en de ligplaats ge kocht, van de firma Wies, die de boot ook heeft gebouwd. De schuit heeft twin tig duizend gulden gekost en er rust nog een schuld van tien duizend gulden op' Toen de Lumara naar de eenzame nieu we ligplaats werd versleept, bleef me vrouw Kerst angstvallig aan boord. „Ze krijgen mij er niet af. Als we de boel laten verzegelen, waar moeten we dan naar toe?" Wat overigens de toekomst voor de bewoners zal brengen is een raad sel. Ze hebben geen vergunning en er een krijgen, is onmogelijk. „De hele aan koop van die ark is een noodoplossing geweest", verzucht de heer Kerst. Na tuurlijk hadden we liever een huis ge had, maar die zijn peperduur. Nu had den we het eindelijk voor elkaar met een riante woonboot en nu staan we, figuur lijk gesproken, eigenlijk nog op straat. De directeur van gemeentewerken van Aalsmeer deelde ons echter desgevraagd mede, dat hij niet geloofde, dat de be woner van de Lumara het schrijven pas om vier uur gistermorgen hebben ont vangen, aangezien de aanmaning aan ieder persoonlijk zou zijn overhandigd. „Dat er toen niemand thuis was, lijkt ons niet aannemelijk. Ook is het niet waar, dat een van de schepen reeds voor 17 maart bewoond werd. We hebben dat gecontroleerd. We hebben geheel en al de legale weg ge volgd. Enkele weken geleden plaatsten wij de advertentie, waarin stond, dat be woners van schepen, die na 17 maart in Aalsmeer zijn gekomen, dienden te ver trekken, anders zouden er maatregelen worden genomen. Zelfs de namen Van de arkbewoners, die weg moesten, zijn in deze adverten tie vermeld. Aalsmeer wordt door woon schepen overstroomd. We willen daar paal en perk aan stellen. Daarom deze maatregel. Er zullen de komende dagen nog meer schepen, die na 17 maart zich in de gemeente vestigen, aan de ketting worden gelegd", aldus de directeur van gemeentewerken van Aalsmeer. Bij een Rotterdams scheepvaart- en controlebedrijf zouden omvangrijke mal versaties zijn gepleegd, zo heeft de re cherche van de rivierpolitie ontdekt. Op last van de officier van Justitie en de rechter-commissaris is de administratie van het bedrijf in beslag genomen. Aan gehouden zijn de 64-jarige chef van de bewaking, de dertigjarige procuratiehou der en de plaatsvervangend chef bewa king, die bij het bedrijf werkzaam wa ren. Ze zijn verdacht van valsheid in ge schrifte voor de officier van Justitie ge leid. De rivierpolitie, die ons desgevraagd mededeelde dat het onderzoek zich in het beginstadium bevindt, zal geassisteerd door de rijksaccountantsdienst maandag de zeer omvangrijke administratie aan een onderzoek gaan onderwerpen. Men ver wacht dat dit geruime tijd in beslag zal nemen. Advertentie TIM 24 APRIL IN DE R.A.I. Geopend van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Zondags uitsluitend van 10.00-17.00 uur. Toegangs- PriJs ƒ2.50 (incl. bel.). Gereduceerde reisbiljetten verkrijgbaar bij de stations. Een wonderbaarlijk ideeënrijk voor de vrouw (èn haar ^gezin). Ruim 300 stands en vele unieke attracties!^ (Van onze correspondent) SCHIJNDEL Een Amsterdammer, die vorige week zijn kostbare Mercedes wegens pech moest achterlaten in het Brabantse Schijndel en in verband met ziekte de auto acht dagen moest laten staan, beleefde de schrik van zijn leven toen hij in Brabant terug kwam om de wagen op te halen. Alle wielen waren verdwenen, achter ruit, bumpers, koplichten en dashbord eveneens. De politie heeft het van binnen en buiten gesloopte voertuig voor nader onderzoek meegenomen, zodat de gedu peerde eigenaar met bus en trein de te rugreis naar de hoofdstad moest aanvaar den. De 23-jarige hoofdredacteur van het maandblad „Student" is door de Haagse politie verhoord. Daarbij heeft hij toege geven de opzet te hebben gehad prinses Beatrix te beledigen. Als motief hiervoor gaf hij op in het blad te willen demonstreren tegen het ju stitieel optreden tegen de drie Amster damse studenten, die vier en een halve dag in voorarrest hebben gezeten, omdat zij in „Bikkel-Acht" een afbeelding had den gepubliceerd, die kwestend voor een lid van het koninklijk huis kan zijn. Na verhoor is de hoofdredacteur op vrije voeten gesteld. Sinds enige dagen is de toestand van mgr. W. Bekkers, de bisschop van Den Bosch, weer stabiel, aldus heeft het secre tariaat van het bisdom Den Bosch meege deeld. De hoofdpijnen verminderen mo menteel en de bisschop is nog bij be wustzijn. Zijn bezoekers kent hij en hij verstaat hen ook. Het is voor hem echter moeilijk zijn reacties uit te drukken. Prins Bernhard heeft de E.E.G. giste ren in Brussel „de romp van Europa" ge noemd, die de noodzakelijke draagwijd te en veelzijdigheid mist om een demo cratische en stabiliserende rol in de we reld te kunnen spelen. In een rede onder auspiciën van de Grand Conférences Catholiques, een pati- culiere organisatie, sprak de prins voor een gehoor van diplomaten, E.E.G.-func tionarissen en Belgische autoriteiten de mening uit dat Europa „nauw met de NAVO verbonden moet blijven, omdat er anders helemaal geen Europa meer zal zijn" De prins zei dat door het geschil over de NAVO tussen de E.E.G.-landen de Euro pese eenwording op zijn best is onder broken en op zijn ergst met de totale ondergang wordt bedreigd. Een Verenigd Europa kan alleen tot stand gebracht worden op de grondslagen, die in 1950 gelegd zijn door het vor men van een belangengemeenschap met gemeenschappelijke instellingen. De uitsluiting van Engeland in 1963 heeft volgens de prins het ideaal van een waar lijk verenigd Europa ernstig in gevaar gebracht, evenals de stabiliteit en het de mocratische karakter van Europa. Slechts door samenwerking met de Ver enigde Staten in de Kennedy-ronde kan Europa de belangen van de ontwikke lingslanden dienen, aldus prins Bernhard. Gistermiddag is de negenjarige Johan na Wessels te Erica bij een verkeerson geval om het leven gekomen. Het meisje stak plotseling de weg over en werd aan gereden door een vrachtauto. De zesjarige Rudolf A. Lentste is gis termiddag, toen hij in zijn woonplaats Nuth (Z.L.) de Minorstraat overstak, door een auto aangereden. Hij was op slag gedood. Na een slippartij in de bocht van de Lage Naarderweg te Hilversum, ter hoog te van de Wereldomroep-studio, is de 28- jarige Bussumse onderwijzeres mej. D. Dierdorp gisteravond met haar auto in frontale botsing gekomen met een uit te genovergestelde richting naderende wa gen. Zij was op slag dood. De leden van de vaste Tweede-Kamer commissies van Volksgezondheid en van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, hebben gisteren een werkbezoek gebracht aan het dr. Aletta Jacobshuis in Amsterdamse tuinstad Osdorp, een van de 47 consultatiebureaus van de met de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming geallieerde stichting consul tatiebureaus voor huwelijks- en geslachts leven. Het voortbestaan van deze consul tatiebureaus wordt bedreigd door ernsti ge exploitatietekorten. De NVSH-stichting heeft de regering als overgangsmaatre gel een bijdrage gevraagd in het tekort voor dit jaar, dat wordt geraamd op een half miljoen gulden. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Arsenicum en oude kant" van Kesselring. Regie: Jan Teulings. Zondag 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met Amphitryon van Mo lière. Regie: Ton Lutz. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Fantömas", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Sex, striptease en so ciety", 18 j.; zondag 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Van maandag af 14, 19 en 21.15 u.: „Gideon en Samson", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadillac", a.l. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „Viva Maria", 14 j.; zondag 11 u.: „Galapagos", a.l. Roxy, vandaag 14.30 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Meisjes zonder remmen", 18 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15.: „Schiet.of sterf", 14 j. Iedere telefoondirecteur bepaalt per te lefooncentrale of voldoende telefoonnum mers beschikbaar zijn om binnen rede lijke termijn aan alle verzoeken om aan leg van een telefoonaansluiting te vol doen. Is zulks niet het geval dan worden de aanvragen in het algemeen in drie ur gentieklassen verdeeld: aansluitingen in het algemeen belang, overwegend zake lijke aansluitingen en overwegend parti culiere aansluitingen. Aldus heeft de minister van Verkeer en Waterstaat geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Oele (P.v.d.A.) in verband met de bestaande richtlijnen voor het verlenen van voor rang bij de aanvraag om telefoonaanslui ting. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dans van de reiger", 18 j.; zondag 11 u.: „Zuid Afrika", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Alfred Richter. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot \3 mei. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Spaarne/Damstr.) vandaag en zondag 21 tot 2 u.: Cobi Schreijer met haar internationaal pro gramma. Gast: Alex Campbell. Poppentheater Merlijn, (Hasselaerspl.), 14.30 u.: vandaag „Het torenhaantje", zondag „De toverhoed". ZATERDAG 23 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Strip-Poker". Stadsschouwburg, 20 u.: „Helena van Troje". De Haven, Schipbroekerweg, Santpoort, 20 u.: Toneeluitvoering door Toneelgroep Reveille; opgevoerd wordt het toneelstuk „Pinky". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie van grafiek tekeningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Zaterdagavond van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 3 mei. ZONDAG 24 APRIL City, 14.30 u.: „Rit in de nacht"; 19 en 21.15 u.: „Strip-Poker". Stadsschouwburg, 15 u.: „Don't knock the twist", 20 u.: „Helena van Troje". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, tekeningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is zondag van 14 tot 17 uur geopend. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 3 mei. MAANDAG 25 APRIL Heden geen filmvertoning in de bios copen. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Op zondag van 13 tot 17 uur); de expositie duurt tot 3 mei. ZATERDAG 23 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Circusheid"; 23.30 u.: „Hij wist niet wat hij verkeerd deed". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het teken van Zorro". W.B. Theater, 20 u.: „Doorbraak bij Corregidor". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, Schilder- en tekenlessen door het St. Lu casgilde. Galerie Boumans Breestraat 122: Ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.30 uur; 11-12.30 uur; 13- 14.30 uur en 15-17 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare Leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 10-12 uur; r.k. leeszaal geopend van 10- 12 uur Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 10-12.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 10-12.30 uur. ZONDAG 24 APRIL Kennemer Theater, 14.30 u.: „Aasgieren van het westen"; 16.30 u.: „De Circusheid"; 19 en 21.15 u.: „Sadist neemt wraak" Luxor Theater, 14.15 u.: „Robin Hood der wilde zeeën"; 16.30 u.: „Het teken van Zorro"; 19 en 21.15 u.: „The Knack". W.B. Theater, 14.30 u.: „Mr. X"; 16.30 u.: .Doorbraak bij Corregidor"; 20 u.: „Flui tende kogels". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15 uur en 10.45-12 uur. MAANDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sa dist neemt wraak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The Knack". W.B. Theater, 20 u.: „Mr. X". Huize „Scheybeeck", 20 u.: Toneelcursus voor jongeren o.l.v. Gelijn Molier. Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 18-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstr., te bezichtigen van 19.30-21.30 -u Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Voor Nieuwe Grondwet. Een proef voor een nieuwe Grondwet zal in de eerste helft van mei worden gepubliceerd. Zij is samengesteld door de afdeling Grond wetzaken van het ministerie van Bin' nenlandse Zaken en deskundigen op het gebied van het staatsrecht, mr. A. Don- ner, lid van het hof van Justitie der Europese Gemeenschappen, prof. mr. J. van der Hoeven, hoogleraar te Amster dam, prof. mr. J. M. Jeukens, hoogj leraar te Tilburg, prof. mr. P. J. Oud, oud-hoogleraar te Rotterdam en prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, hoog leraar te Leiden. Pro-rector. De senaat van de rijksuniversi teit van Leiden heeft het pro-rectoraat ingesteld. Prof. dr. D. J. Kuenen, hoog leraar in de algemene dierkunde, is met ingang van 1 september 1966 voor de tijd van vijf jaren benoemd tot de eer ste Leidse pro-rector. Enkele taken van de pro-rector worden opgedragen aan vaste leden van het presidium, die de naam „wethouder" hebben gekregen. De pro-rector en de „wethouders" zijn de meer permanente bestuurders. De rector magnificus is slechts één jaar in functie. Bar afgebrand. Tegenover de nieuwbouw van het krantenconcern Cebema te Eind hoven is vannacht om 3 uur een bar van de Lieshoutse brouwerij Bavaria tot de grond toe afgebrand. Advertentie Toonzaal dagelijks geopend. Zaterdag van 10-14 uur. Advies en plaatsing worden volledig door ons verzorgd. BURGWAL 76 - HAARLEM Ruime parkeergelegenheid WMfllWWWWWWWWWWWWWWWWWWMMWWWWWW» AIMWWMMWIlWlflfMMWMWWWWWMWMWwyMlB/WWiawfWW Het KNMI deelt mede: Op de flank van een depressie, die tea westen van Ierland ligt, voeren zuidwes telijke winden tamelijk zachte en vochtige lucht naar ons land. Een koufront, dat de voorste begren zing vormt van iets drogere lucht lag van morgen boven West-Frankrijk en Oost- Engeland. Het veroorzaakte ook in ons land plaatselijk regen. Het front zal sa men met zijn regenzone ons land passe ren, waarna morgen iets drogere lucht over ons land zal stromen. Deze lucht is echter onstabiel en er komen ook nog en kele randstoringen in voor, zodat morgen naast opklaringen ook buien zullen voor komen. In de temperaturen komt niet veel verandering. Maximum-temperaturen M C 00 binnen- en buitenland. d U C Neerslag: laatste 24 wur. u 0) 1) SB S cS Den Helder regen zzw 12 9 Ypenburg regen zw 14 8 Vlissingen regen zzw 11 4 Eelde regen zzw 13 3 De Bilt regen zzw 14 3 Twente regen zw 14 0.1» Eindhoven geh; bew. zzw 15 0.2 Z.-Limburg zw. bew. zzw 15 0 Helsinki regenbui zzw 4 11 Stockholm zw. bew. zzo 9 0.1 Oslo geh. bew. windst. 10 0.1 Kopenhagen regen zzo 8 9 Aberdeen zw. bew. zzw 12 17 Londen regen zzw 13 6 Amsterdam regen zzw 14 6 Brussel geh. bew. zzw 15 0.3 Luxemburg zw. bew. z 15 0 Parijs geh. bew. z 15 0 Bordeaux zw. bew. z 20 0 Grenoble zw. bew. windst. 17 0 Nice zw. bew. nnw 18 0 Berlijn zw. bew. zzo 10 0 Frankfort zw. bew. windst. 15 0 München onbewolkt zo 11 0 Zürich zw. bew. nno 12 0 Genève zw. bew. windst. 14 0 Locarno zw. bew. 0 20 0 Wenen onbewolkt zzo 6 1 Innsbruck licht bew. windst. 12 0 Belgrado geh. bew. nnw 8 7 Athene zw. bew. 24 0.4 Rome zw. bew. ono 20 0 Barcelona licht bew. n 22 0 Madrid zw. bew. windst. 23 0 Mallorca half bew. windst. 24 0 Lissabon licht bew. w 25 0 Zondag 24 april Zon op 5.25 uur; onder 19.52 uur. Maan op 7.04 uur; onder uur. Maandag 25 april Zon op 5.23 uur; onder 19.54 uur. Maan op 7.44 uur; onder 0.34 uur. Maanstanden Eerste kwartier28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 23 april Hoog water 5.12 uur en 17.29 uur. Laag water 1.02 uur en 13.23 uur. Zondag 24 april Hoog water 5.42 uur en 18.04 uur. Laag water 1.30 uur en 13.54 uur. Maandag 25 april Hoog water 6.18 uur en 18.43 uur. Laag water 2.02 uur en 14.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2