Ajacieden sloegen aanval ADO vrij gemakkelijk van af Telstar hield bedwang Strijdvaa rd ig Sparta goed tn Plaatselijke voetbalstrijd in Glasgow: drie doden tl 1 Y X Nederlands amateurelftal verloor van hard Oostenrijk Manchester United ook voor de nationale beker gewipt it Elinkwijk gelijk tegen GVAV (1-1) Vier kandidaten voor eerste prijs Hagenaars vielen na de rust terug Verzwakt PSV kansloos tegen actief DWS (1-3) Willem II te zwak tegen Feijenoord EK roeien dames op de Bosbaan VELSENAREN MISTEN KANSEN OP DE ZEGE t JjjSjj i. 7 0*M! n n n MAANDAG 2 5 APRIL 1966 13 Fortuna speelde MVV in de kaart Heracles was „nergens" 3 3 k'tm&è-Hrnmcim* 1 1 iUU-SU»*. 3 Jkjö*-A,D.Ö. Üt«kwp-G,V.A.V. Ms i ft 7 fCTWdm-D.Q.S 1 Haë, O Zvmttmmm** /Sj ï£~Umbw$lm> Heskamp topscorer Oranjeteam verloor al vlug aanvoerder Piet de Wolf volgt bij Cambuur Bens op Wmm. wmm In Duitsland drie clubs aan de leiding Voetballertjes brachten 35.600 bijeen voor het Prinses Beatrix-fonds ÈF Na afloop van de finale om de Schotse beker tussen Celtic en Glasgow Rangers is het toch een chaos geworden. Tot aan het eindsignaal viel er van onenigheid tussen de 100.000 aanhangers van de twee clubs niets te bespeu ren. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 00 en niemand dacht meer aan een (gebruikelijke) vechtpartij. Het kwam er toch van. Na afloop vielen drie doden te betreuren, terwijl 40 mensen in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. De meesten hadden verwondingen, veroorzaakt door flessen, die in de menigte werden gegooid en één slachtoffer was met een mes gestoken. De politie arresteerde zes personen, die maandag voor de rechter zullen worden geleid. En nu maar hopen dat er niets ernstigs zal gebeuren wanneer beide ploegen woensdag a.s. weer tegen elkaar uitkomen en een van beiden zal winnen. Vorige week vielen er ook al vele gewonden, toen Celtic voor de Europa Cup II in Liverpool speelde. Voor rust heeft de uit lichte spelers be staande ploeg van Elinkwijk het met goed constructief voetbal de GVAV- defensie zeer lastig gemaakt. De 1-0 voor sprong (treffer van Nieuwenhuis) bij rust was dan ook verdiend. Waar het bij de Utrechtenaars echter aan schortte was doorzettingsvermogen. Na rust werd GVAV sterker en door Ommens werd het 1-1. Ondanks de forse zege (5-0) heeft MVV toch geen goede wedstrijd gespeeld tegen Fortuna, dat zich ongeïnteresseerd en vooral ook ongeconcentreerd toonde. Scoreverloop: 14 Thl 1-0 43. Brokamp 2-0 70. Brokamp 3-0, 75. Brokamp 4-0, 90 Weigel 5-0. Heracles heeft in Deventer geen ogen blik getoond, dat het de ploeg ernst is zover mogelijk van de laatste plaats te komen. Go Ahead won „op zijn sloffen" met 2-0. De doelpunten waren van Veen- stra. MAM De 636.987 deelnemers aan de sporttoto legden 882.653 in, waardoor 291.275 aan prijzen beschikbaar kwam. Er waren zondagavond vier kandidaten voor de eer ste prijs 160.202) 15 voor de tweede (ƒ87.382) en 25 voor de derde (ƒ43.691). ADO heeft de kans op het „maken" van opvallend voetbalnieuws niet kunnen aangrijpen. Na de goede resultaten van de laatste tijd waren de Hagenaars vol goede moed met een legertje supporters naar Am sterdam getrokken om Ajax te be strijden. Bij de rust zat de mogelijk heid van een verrassing er nog wel in, hoewel Ajax al voortreffelijk voor de dag was gekomen. Maar de stand was 2l en dat was voor de Hage naars nog niet verontrustend, maar al snel verdwenen de hoopvolle trekken van de Haagse gezichten, want Ajax stootte door naar een royale zege (5-1). In de eerste helft bood ADO Ajax goed partij. Er werd goed gevoetbald, van beide kanten, waarbij de Amsterdammers al lieten blijken over betere voetbalkwa- Een door blessures van Schrijvers, Gie- sen. Verdonk en Kemper danig verzwakt PSV-team heeft het tegen DWS niet kunnen bolwerken (1-3). De Amsterdam mers waren in alle opzichten de meerde ren van hun tegenstanders. Geurtsen opende in de 18e minuut de score, waarna in de 27ste minuut Bur gers met een prachtige kopbal de stand op 0-2 bracht. Toen kort voor de rust ook Pijs zich moest laten vervangen, werd het overwicht van DWS zo mogelijk nog groter dan voordien. Toch zag Koens in de zevende minuut van de twee de helft kans een van de schaarse aan vallen van PSV te bekronen. Het duurde zelfs tot 2 minuten voor het einde voor doelman Strich voor de derde maal moest zwichten: opnieuw was de langzamer hand steeds beter in vorm komende Geurtsen de schutter. liteiten te beschikken. Vooral de jonge Cruyff was weer een doorlopend gevaar. Deze jeugdspeler gaf zijn team na acht tien minuten de leiding. ADO werd er niet nerveus onder en kreeg na een half uur zelfs de gelijkmaker, die door Hou- waart werd geproduceerd, 1-1. Twee mi- nutèn voor het pauzeteken liep Ajax toch weer uit. Keizer nam een strafschop we gens hands op uitstekende wijze, 2-1. In dien de Haagse defensie in de tweede Ondanks de zes doelpunten van Feije noord was de ontmoeting met Willem II (6-1) toch nog een wedstrijd-van-de-ge miste-kansen. Het halve dozijn had ge makkelijk a) voor de rust tot stand kun nen komen. De goede Tilburgse daden beperkten zich tot acties op het midden veld, zodat de bal slechts zelden in het Rotterdamse strafschopgebied te vinden was. De verdediging van Willem II faal de volkomen tegen het snelle spel van de Feijenoord-aanval, die in Van der Vall zijn uitblinker had. Het zou onjuist zijn het falen van de Willem II-ers toe te schrijven aan de strafschop die arbiter Boogaerts al na twee minuten aan Feijenoord toekende na een iets te felle charge. Schobert stopte het schot, doch Fransen mocht de penalty overnemen, aangezien Stolzen- bach te vroeg was ingelopen. Willem II bleek eenvoudig geen partij voor de Rot terdammers en de 6-1 overwinning voor Feijenoord was dan ook meer dan ver diend. Het scoreverloop was: 2. Fransen (strafschop 1-0) 6. Bild 2-0. 17. Kruiver 3-0, 76. Van der Vall 4-0. 77. Bild 5-0. 82. Bartelink 5-1. 86. Bild 6-1. Er waren 37.700 toeschouwers. Drie schitterende doelpunten met een kopbal, een afstandsschot en een omhaal van de jeugdige rechtsbuiten Hes kamp, die pas enkele weken geleden zijn debuut voor FC Twente maakte, bracht de oostelijke formatie al binnen het half uur op flinke afstand, van een bijzonder tegenvallend DOS, dat uiteindelijk met 5- 1 verloor. Voor FC Twente scoorden nog Ten Donkelaar en Kohn, voor DOS Van Stijn. Onder het oog van een opvallend groot aantal trainers en officials van betalende clubs en 3500 toeschouwers heeft het Ne derlands amateurelftal zaterdagmiddag te Schijndel de eerste wedstrijd in het toernooi om de Europese beker, met Oos tenrijk als tegenstander, verloren. In de laatste vijf minuten van de eerste helft voltrokken de technisch weinig begaafde, maar met een surplus aan energie uit geruste Oostenrijkers met twee doelpun ten het vonnis over de gehandicapte Ne derlanders, die al na vijf minuten spelen hun aanvoerder, rechtsachter Lagendijk (CVV) door een ernstige beenblessure moesten missen. Onze landgenoten, die ongetwijfeld meer talent bezitten dan hun tegenstan ders en die met constructief voetbal ble ven pogen tot een eervoller resultaat te komen, raakten in de tweede helft derma te geïmponeerd door het keiharde te genspel, dat zij steeds meer in hun schulp kropen en zo nu en dan nog slechts een fluisterend antwoord lieten horen. Het ongeluk dat Lagendijk al zo spoedig in de wedstrijd trof hij moest met een brancard van het veld worden gedragen, naar men vreesde met een enkelbreuk, hetgeen in het ziekenhuis gelukkig niet het geval bleek te zijn heeft vanzelf sprekend een duidelijk stempel op de wedstrijd gedrukt. Het Nederlandse doelpunt werd in de 34ste minuut gescoord door Bregman, maar de Oostenrijkers noteerden treffers in de veertigste en vierenveertigste mi nuut door Lengyel en Wallner. Toon van der Enden terug op de trainersbank bij Telstar. Naast hem clubarts Van Rompu (rechts). speeltijd iets minder fors had ingegrepen als de frêle Cruyff ook nu weer de ster van het veld -zijn individuele ac ties opzette, was de score nog ongunstiger voor ADO geworden. Tegen het hoge tem po van de hoofdstedelijke aanval, waarin Swart wat tegenviel, wist ADO, dat zijn doelman Thie wegens een blessure van het veld zag verdwijnen, het juiste tegen spel niet te vinden. Drie minuten na de rust bracht de hard sjouwende Ko Prins de stand op 3-1 en toen ging het er nog maar om, hoeveel het zou worden. Cruyff en Swart brach ten de eindstand op 5-1. Cruyff (rechts) loopt hard weg. Hij heeft raak geschoten. Doelman Thie kijkt nog naar de verkeerde hoek, zo snel is het in zijn werk gegaan. De Leeuwarden eerste-divisie-voetbal- vereniging SC Cambuur heeft per 1 juli de 44-jarige Piet de Wolf als trainer ge contracteerd. De Wolf, die thans nog in dienst is van de tweede-divisieclub Tu- bantia was o.a. oefenmeester van het Ne derlandse amateurelftal en Alkmaar. De huidige trainer van Cambuur, Bens, zal over enkele maanden naar Australië emigreren. Harry Bild van Feijenoord in duel met drie Willem ll'ers. Doelman Schobert heeft de bal bemachtigd. Van Elderen en Timmermans hou den op de doellijn een oogje in het zeil. wmÊmmm Verrassende voetbalresultaten in Enge land leverden zowel de beker- als de com petitiewedstrijden op. Vooral voor titel houder Manchester United werd het een „zwarte week" in de voetbalgeschiedenis van deze club. Nadat Manchester United woensdagavond door Partizan voor de fi nale van de Europese beker werd uitge schakeld, zagen zaterdag 55.000 toeschou wers hun favorieten met 0-1 verliezen van Everton in de halve finale van de Engel se beker. Ook Chelsea, eveneens favoriet voor de finale, die 14 mei in het Wem- bleystadion wordt gespeeld, verloor met 0-2 van Sheffield Wednesday. Een andere verrassing was de 0-2 ne derlaag van Liverpool tegen Burnley. Li verpool dat slechts één punt nodig heeft om zich kampioen te mogen noemen, zal daardoor een week moeten wachten om feest te vieren. Nu werden zowel de toe juichingen als de aanvallen van Liver pools voorwaartsen gestuit in de modder van het Burnleyterrein. Overigens behoeft Liverpool zich dit al les niet aan te trekken, want het staat nu nog zeven punten voor op Burnley. De uitslagen van de competitiewedstrij den luiden: ArsenalSunderland 1-1, De Europese roeikampioenschappen voor dames zullen dit jaar van vrijdag 26 tot en met zondag 28 augustus op de Amsterdamse Bosbaan worden gehou den. Vrijwel zonder discussie aanvaard den de leden zaterdag op een buitenge wone ledenvergadering het voorstel van het bestuur. Vrijdag 26 augustus wor den in de vroege avond de series ge roeid, zaterdagmiddag volgen de herkan singen en zondagmiddag de finales. De kosten van het organiseren van de Europese titelwedstrijden worden begroot op 40.000 gulden. De garanties van de gemeenten Amsterdam en Amstelveen, alsmede van de Nederlandse Sportfede ratie en de inkomsten aan televisierech ten belopen een bedrag van 31.000 gul den. De NRB zal zelf uit het fonds Euro pese kampioenschappen ten minste 2.500 gulden bijdragen. (Van onze sportredacteur) Als ware hij de Spaanse voetbal heer Munoz, zo stapte Toon van der Enden na afloop van de wedstrijd TelstarSparta op zijn witte man schappen af om ze te omhelzen. Zijn Velsense broodheren zagen het tafe reel met genoegen aan. Zij konden weer wat regelmatiger ademen en hadden een wat betere nachtrust in het vooruitzicht. Telstar had Sparta bedwongen (00) en had zelfs enkele keren de kans gehad om een voor sprong te nemen. De verovering van het ene punt gaf ook wethouder De Boer, de „geestelijke vader" van Tel star, die voor het eerst sinds enkele maanden (ziekte) weer op de tribune aanwezig was, reden tot vreugde. Sparta stelde teleur. Vooral in de eer ste helft toonde het nu niet bepaald een surplus aan vechtlust. Telstar wel. Dat scheen zijn zelfvertrouwen herwonnen te hebben, zeker, toen al snel bleek, dat men Sparta kon „hebben". De gevaar lijkste momenten ontstonden dan ook voor het doel van Doesburg. Hij moest een goed schot van Clement naast slaan BurnleyLiverpool 2-0, Newcastle Uni tedSheffield United 0-2, Northampton TownFulham 2-4, Nottingham Forest Blackburn Rovers 0-3, Stoke CityTotten ham Hotspur 0-1. De spanning in de Westduitse voetbal competitie spitst zich toe. Drie clubs: Bo- russia Dortmund, Bayern Miinchen en Miinchen 1860 hebben met vier competitie wedstrijden voor de boeg alle 45 punten uit dertig wedstrijden. Doorslaggevend voor deze stand van zaken was de neder laag van Borussia Dortmund met 1-2 te gen Meidericher SV, een club die zo lang zamerhand voor de Dortmunders een psy chose wordt, want het is Borussia nog nimmer gelukt in een competitiewedstrijd van Meidericher te winnen. De beide clubs uit Miinchen, namelijk Bayern en 1360 wonnen respectievelijk met 2-1 van Kaiserslautem en met 4-0 van Tasmania, waarbij eerstgenoemde wedstrijd de hardste ontmoeting was die ooit in de Duitse competitie werd ge speeld. Niet minder dan vier'spelers wer den van het veld verwezen in deze wed strijd. De resultaten in de bundesliga waren: Eintracht FrankfurtBorussia Neunkir- chen 1-2, München 1860Tasmania 4-0, Werder BremenKarlsruher SC 3-1, FC KölnBorussia Mönchengl. 2-2, Meide richer SVBorussia Dortmund 2-1, Stutt gartHamburger SV 1-3, FC Kaiserslau temBayern München 1-2, Hannover 96 FC Nürnberg 2-2, Schalke 04Eintracht Braunschweig 1-1. Ondanks een 3-2 overwinning op Setubal heeft de Portugese kampioen Benfica nog steeds één punt achterstand op stadgenoot Sporting Lissabon. Sporting behield zijn minieme voorsprong door een 4-0 zege op FC Porto. Na 25 wedstrijden staan deze ploegen met 40 en 39 punten ver voor op de overige clubs. In Italië kwam Internationale deze week opnieuw tot een gelijk spel. Tegen Samp- doria kwam de kampioen niet verder dan een 1-1 score. Bologna won met 2-0 van Torino en heeft na 30 wedstrijden een achterstand van vijf punten op Inter, met nog vier wedstrijden te spelen. Nantes vergrootte in Frankrijk zijn voorsprong want Valenciennes verloor met 6-1 van Lille, terwijl Nantes zelf geen fout maakte bij Rennes: 4-0. Nantes leidt nu met 52 punten voor Bordeaux dat 44 punten verzamelde. In Luxemburg behaalde Aris Bonneweg door een 6-2 zege op SC Petingen het kampioenschap. Twee weken voor het ein de van het seizoen heeft Aris zeven pun ten voorsprong op IJS Dudelangen. Hans Hagen uit Epe bood zaterdag de voorzitter van het Prinses Beatrix-fonds, de heer L. van Stolk, een cheque ter waarde van 35.600 aan die de dotactie voor het Poliofonds had opgeleverd. Voet balpupillen over het gehele land hadden hiervoor gezorgd. Het enige „roerige" moment uit de wedstrijd TelstarSparta, die ver der een sportief verloop had. Mad- sen (op de voorgrond liggend) is door Van Wijk (midden) tegen de grond gewerkt, nadat de Deen Stug bij een uittrap geraakt had. Stuy ligt achter Madsen op de grond. Scheidsrechter Bom kalmeert Van Wijk. Kort kijkt verbaasd naar de slachtoffers. en mocht zich gelukkig prijzen, dat An- dré twee maal op een beslissend moment de bal voor het verkeerde been kreeg. De strijd werd in de tweede helft wat attractiever. Debutant Koopman nog te licht voor dit zware eredivisiewerk gaf vlak na de pauze een prachtige voor zet. Clement joeg de bal vlak voor doel flatshoog over. Het zat Telstar daarna niet mee. Van Egmond uitstekend op het middenveld schoof de bal naar Clement. Er volgde een voorzet, waaruit Dikstaal tegen de paal schoot. Een fout van Bosselaar bood Telstar opnieuw een beste kans, maar Clement en André werkten de bal practisch samen op on begrijpelijke wijze over het doel heen. Prompt daarop vloog de bal weer na een voorzet van Clement via de knie van Dikstaal tegen de lat. Men ziet het: Telstar had mogelijkheden genoeg. Spar ta, dat geen reden tot klagen had, trok nu ook wat meer naar voren. Stuy was onzeker met uitlopen en dat gaf enige verwarrende situaties. Telstar hield zich echter goed staande. Er was even een incidentje, dat aanlei ding had kunnen worden tot narigheid. Madsen viel Stuy aan bij het uittrappen. De Velser doelman bleef liggen. Van Wijk kwam aangerend en duwde Mad sen tegen de grond. Scheidsrechter Bom sprong ertussen in en suste de gemoede ren. Het liep met een sisser af. Het boekje bleef in de zak van de heer Bom zitten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13