Uniform ver bod voor Studenten weerbaarheid Tj Jtl Herdenking van joodse nazi - slachtoffers en bondig Fa. B. ENGELENBERG N.S.R. vraagt minister: Politie trad op tegen vinkeniers Duitse jongens op rooftocht in ons land Politie maakte een eind aan jeugdfeest Minister Veldkamp in Madrid Vee omgekomen bij boerderijbrand Doden in het verkeer Turken uit België verkochten vlees in Utrecht Zeven jongens met auto tegen huis Inbrekers namen stationsbrandkast in Venray mee Vrij zonnig *1 - t vl AAN DAG 25 APRIL 1966 2 Bikkel-A cht-foto Kerkelijk nieuws Niet de bedoeling Presidente van C.N.V.- Vrouwenbond overleden 1:4;J.J V! Mj ■llli msu VIJFHUIZEN MIJ OLSTER N.V. 02508-456 Haarlem, V elsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIelE VERKOOP SIKKENS LAKKEN WmRAPPORTEN s es s? (Van onze correspondent) UTRECHT. De Nederlandse Stu dentenraad heeft in een vergadering in Utrecht een motie aangenomen, waarin de minister van Defensie ver zocht wordt op de studentenweer baarheid het uniformverbod van toe passing te verklaren. In de motie wordt gezegd dat in een moderne democratie het leger slechts getole reerd kan worden als een noodzake lijk kwaad. Elk militair vertoon en soldatesk optreden moet derhalve zo veel mogelijk worden beperkt. Er wordt een beroep gedaan op de Nederlandse bevolking en op de auto riteiten om geen medewerking meer te verlenen aan de activiteiten van de studentenweerbaarheid. In de motie, ingediend door de Stu denten Vakbeweging, wordt het optreden van de studenten weerbaarheid schadelijk genoemd voor het beeld dat de gemiddel de burger zich van de studenten in het algemeen vormt. De motie werd aangeno men met 18 tegen 12 stemmen en 18 ont houdingen. De Nederlandse Studentenraad heeft voorts een resolutie aangenomen, die de inconsequente houding van de justitie „in zake het overnemen van de Bikkel-Acht- foto in „StudenF'veroordeeldt. (Wèl inbe slagneming van „Student", maar niet van het Duitse blad „Der Stern"). In de resolutie wordt gezegd dat de vrije me ningsuiting door de recente maatregel in gevaar is gebracht. Verder protesteert de N.S.R. tegen de onjuiste verklaring die de Haagse politie-voorlichtingsdienst aan de pers heeft verstrekt. In deze verklaring werd gezegd dat de hoofdre dacteur van het blad „Student" be kend had prinses Beatrix door plaatsing (Van onze correspondent) In Nieuwenhagen heeft de rijkspolitie zondag een actie uitgevoerd tegen vinke niers. die in een café bijeen waren. De vogelliefhebbers ontkenden daar bijeen te zijn voor een vinkenconcours, hoewel de politie in een stal achter de zaak 17 kooien met vogels aantrof. Ook in Heer len heeft de politie proces-verbaal opge maakt tegen personen die in strijd met de Vogelwet vinken over de openbare weg vervoerden. De voorzitter van de Algemene Limburgse Vinkenliefhebbers- bond, de heer Meiers uit Nieuwenhagen, meent dat de politie een grootscheeps of fensief is begonnen om aan de door de Vogelwet verboden vinkenconcoursen in Limburg een eind te maken. „Ik sta niet in voor de gevolgen als de vogelsport nog langer verboden blijft", zei de heer Meiers. „Het is onmogelijk de duizenden Limburgse vinkeniers kalm te houden. De zaak dreigt ons uit de hand te lopen". De vrouwen van de Limburgse vinkenhouders hebben onlangs een tele gram gezonden aan de koningin, waar in zij de bemiddeling van de vorstin ver zochten in het geschil tussen de vinken- liefhebbers-bond en minister Vrolijk, die het vervoersverbod niet wil intrekken. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Katwijk aan Zee (vac. D. Bouma, toez.) W. Chr. Hovius te Nieuw-Lekkerland; de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Katwijk-Hoor- nespolder W. Kool a.s. emeritus-predi kant te Woerden. Bedankt voor Scheve- ningen (vac. J. J. Poldervaart) A P. Nau- ta te Middelburg; voor Nieuwveen G. J. Voortman te Dussén. Beroepen te Wijde- nes c.a. B. E. Th. Rutgers, kand. te Drie bergen; Aangenomen naar Vlaardingen (vac. J. van Noort, toez.) A. P. Nauta te Middelburg, die bedankte voor Kampei* (vac. A. H. Nijkamp). Bedankt voor Bra- kel W. Chr. Hovius te Nieuw-Lekker land; voor Sprang R. j. v. d. Hoef te Hierden. GerefKerken Aangenomen naar Amsterdam-Sloter- vaart-Osdorp (3de pred.pl.) C. J. Tissink te Bodegraven. Beroepen te Onderden- dam C. van Ginkel, kand. te Ede. Chr. Geref. Kerken Beroepen te K. Boersma te ook aannam. Noord (2de maal) e, die dit beroep Geref. Gemeenten Beroepen te B, Z, Ambacht L. Huisman te Vlaardingen van de foto uit het Amsterdamse studen tenblad „Bikkel-Acht" opzettelijk te wil len beledigen. Tegenover het Utrechts Nieuwsblad verklaarde de politievoor- lichtingsdien.it naderhand dat „door kort sluiting in de interne communicatie een onjuist bericht was doorgegeven". Er had volgens de verantwoordelijke inspecteur moeten staan „ontkent prinses Beatrix op zettelijk te hebben willen beledigen". Een motie van de Delftse Studenten raad om plaatsing van de 'foto te veroor delen, werd door de N.S.R. verworpen. Ook werden in de vergadering twee mo ties inzake Vietnam aangenomen. In de eerste motie juicht de N.S.R. de plannen van de Nederlandse regering om medische hulp te verlenen aan het Vietnemase volk toe. Hij is van mening dat deze hulp in geen enkel opzicht een politiek karakter mag hebben. Verder betuigt de N.S.R. zijn solidariteit met de studenten in Viet nam in hun streven naar een democrati sche regering en een democratisch volks congres. Uit een nota die de hoofdredacteur-di recteur van het Algemeen Studentenpers bureau (A.S.P.), de heer W. Verkade, aan de N.S.R. heeft gestuurd, blijkt dat de in beslagneming van „Student", gevolgd door de arrestatie van de hoofdredacteur W. Koning, nooit de bedoeling van het A.S.P. is geweest. De heer Verkade had aan de drukkerij opdracht gegeven de op lage te vernietigen. De drukkerij, die hier niet onmiddellijk toe kon overgaan, heeft toen buiten het A.S.P. om de politie ver zocht de oplage vast te houden; waarna de officier van Justitie in Den Haag er beslag op heeft laten leggen. De heer Verkade betreurt dit alles ten zeerste. In het politiebureau in Wormer zijn een 16-jarige en een 18-jarige Duitse jongen opgesloten beiden uit de Duitse plaats Mülheim. Het tweetal was in Arnhem aangehouden, nadat het een strooptocht door ons land had gehouden, waarbij de knapen verscheidene auto's stalen en on der andere inbraken pleegden in Jisp, Hil- legom, Sassenheim en Ter Aar. Het tweetal kwam tien dagen geleden in een gestolen auto naar Nederland en kreeg onderdak bij een kruidenier in Jisp, kennissen van de ouders van een der jongens. De gastvrijheid werd slecht beloond, want het tweetal bleek de vol gende morgen vroeg vertrokken te zijn met medeneming van zevenhonderd gul den. Hun wagen met Duits nummerbord hadden ze in Amsterdam achtergelaten en daar een andere auto weggenomen. In Wormerveer „ruilden" ze de auto op nieuw. Ook in Katwijk en in Groningen hebben de jongens gestolen auto's omge wisseld voor andere. Met de in Groningen gestolen auto belandden de jongens in Arnhem, waar zij door een politiepa trouille werden aangetroffen. Het tweetal is overgebracht naar Wormer en zal wor den voorgeleid voor de officier van Jus titie in Haarlem. In Utrecht is zondag na een ziekte van zes weken op 47-jarige leeftijd overleden mej. P. van der Meulen, presidente van de Vrouwenbond van het Christelijk Na tionaal Vakverbond en hoofd van de so ciale afdeling van het sociaal fonds „Draagt elkanders lasten". Vijf jaar geleden nam mej. Van der Meulen het initiatief tot de oprichting van de vrouwenbond van het CNV, waarvan ze presidente werd. Zij vertegenwoordig de het CNV in allerlei organisaties en in stellingen op maatschappelijk en. sociaal tereein. x- - N v ->< V..'..,- .-"V - -v Bij de herdenking van de joodse slachtoffers van het naziregime wer den in de voormalige Hollandse Schouwburg in Amsterdam kransen gelegd bij het gedenkteken. De Haagse politie heeft zaterdagnacht een einde gemaakt aan een jeugdfeest, dat op de zolder van een woning in de Trompstraat gehouden werd. Gewaar schuwd door omwonenden betrad de poli tie de zolder, waar zij naar haar zeggen een aanstootgevende toestand aantrof. Ruim vijftig jongelieden van beiderlei kunne, variërende in leeftijd van 15 tot 24 jaar, namen in een, zeer minimaal door kaarsen verlichte, zolderruimte deel aan het feest, waarvoor zij drank en een aantal divanbedden meenden nodig te hebben. Behalve aanstootgevend vond de politie het feest ook gevaarlijk. De zolder was met hardboard afgetimmerd en de kaarsen leverden brandgevaar op. Van de 54 feestvierders waren er 47 minderjarig. Zij werden die nacht nog aan de ouders afgegeven. De gastheer van het feest was de huur der van het huis, een 21-jarige jongeman, die zich dichter-schrijver noemt. (Van onze correspondent) BARCELONA De Nederlandse minis ter van Sociale Zaken, dr. Veldkamp, is zondagavond in Madrid gearriveerd vóór besprekingen met de Spaanse minister van Arbeid en andere Spaanse autoritei ten over sociale voorzieningen voor de Spaanse arbeiders die in Nederland wer ken. Ook zal minister Veldkamp een be zoek brengen aan de nieuwe klinieken van de Spaanse gezondheidsdienst, die in de omgeving van Madrid zijn gebouwd. Deze klinieken behoren tot de modernste in Europa. Vanmorgen is in St. Nicolaasga (Fr.) de boerderij van S. Schotenus afgebrand. Er kwamen 23 kalveren en een paard in de vlammen om. Zeven stuks vee, die met ernstige brandwonden werden ge red, moesten worden afgemaakt. De schade bedraagt ongeveer 100.000 gulden. Advertentie centrale verwarming Aan de vooravond van de verjaardag van de Israëlische onafhankelijkheid is zondagmiddag in de voormalige Holland- sche Schouwburg in Amsterdam onder zeer grote belangstelling een herden- In Haaren (N.B.) is in een bocht een sportauto met vier jongelui tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 24-jarige A. Luypers uit Boxtel, kwam om het le ven. De drie anderen werden gewond. Bij Emmen ontdekten kerkgangers zon dagmorgen een auto, die op de kop gedeel telijk in een kanaal lag. Onder de wagen lag het stoffelijk overschot van een 28-ja- rige jongeman uit Borger. Hoe het onge luk gebeurd is weet men niet. Het ge beurde dicht bij het huis van een meisje, waarmee de jongeman vrijdag zou gaan trouwen. In Amsterdam is de 80-jarige mevrouw N. Happel door een tram aangereden toen zij de Rijnstraat via een zebrapad overstak. Zij is korte tijd later overle den. Bij Utrecht is een auto het zeven me ter hoge talud van de rijksweg naar Den Haag afgereden en omgeslagen. De moe der van de bestuurder, de 85-jarige me vrouw J. van Miltenburg uit Harmeien, kwam hierbij om het leven. In Oostzaan werd de 37-jarige mevrouw R. C. Dral aangereden door een auto, be stuurd door een 20-jarige Oostzaner. Zij werd ernstig gewond en overleed in het ziekenhuis te Zaandam. In Gravendeel wilde de J32-jarige wiel rijder H. G. Overweel uit Dordrecht een drukke verkeersdag oversteken. Hij werd door een auto aangereden en was op slag dood. In Willemstad is de 30-jarige ambte naar bij Rijkswaterstaat met zijn auto ge slipt en tegen een boom gebotst. Korte tijd later is hij overleden. In Someren is de 18jarige L. G. Fer- berne uit Asten met een scooter die hij van een vriend had geleend, tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood. In De Meern bij Utrecht reed de 14-ja- rige Joke Kromwijk met haar 9-jarig broertje achterop de fiets het erf van de ouderlijke woning af en een drukke ver keersweg op. Een auto kon de kinderen niet meer ontwijken. Bij de aanrijding kwam het meisje om het leven. Het broertje werd zwaar gewond. In Scheemda raakte de 6-jarige Gerrit Lutje met zijn autoped in een straatgoot, waardoor hij viel en door een juist pas serende vrachtauto werd overreden. Het ventje was op slag dood. In Rotterdam kwam de 24-jarige mon teur H. Moonen om het leven toen hij met zijn motorfiets tegen een lichtmast botste. kingsbij eenkomst gehouden voor de Joodse slachtoffers van het nazi-regiem en voor de gevallenen in de Israëlische bevrijdings oorlog. Opperrabijen A. Schuster hield een re de, waarin hij er aan herinnerde dat op 14 oktober 1941 de Hollandsche Schouw burg tot verzamelplaats werd ingericht voor de uit Nederland te deporteren Jo den. „Van hieruit begon de gang die naar de ondergang leidde. Wat hier gebeurd is, heeft nog niets aan scherpte ingeboet", zei hij. „Het blijft zinvol hen te herdenken zowel voor ons als voor de wereld, mis schien juist voor de wereld omdat die zo graag wil vergeten". De operrabbijn zei dat er een brug was geslagen tussen hen die vermoord zijn (zes miljoen Joden, een derde van het totaal, van wie 110.000 uit Nederland) en hen die gevallen zijn tijdens het schep pen van een nieuw bestaan voor hen die zijn overgebleven. Mr. Abel Herzberg zei in een toespraak dat ten onrechte wel is gezegd dat de Joden te laf waren en daarom zonder noe menswaard verzet konden worden wegge voerd. De Joden waren niet laffer of moe diger dan anderen, maar de verhoudingen en omstandigheden waaronder zij moes ten leven tijdens het nazi-regiem maak ten vrijwel ieder grootscheeps verzet on mogelijk. Er waren geen organisaties, er waren geen wapens en er was nauwe lijks een doel. Waar dit er wel was, zo als in het ghetto van Warschau, was er wel degelijk verzet. In Israel heeft zich een Joodse gemeen schap gevormd met een duidelijk doel en met een duidelijke bezieling. „Wilt gij leven als vrije, normale men sen, dan zult u goed moeten bedenken welke weg u wilt gaan", zo besloot mr. Herzberg. De Utrechtse politie heeft twee in het Belgische plaatsje Zolder wonende Turk se mijnwerkers aangehouden die in de Domstad vlees verkochten aan landgeno ten. De Turkse arbeiders mogen geen varkensvlees, doch alleen ritueel geslacht vlees eten. Het schapevlees van de Turk se mijnwerkers bevond zich onder de kof ferdeksel van hun personenauto in plastic pakken en teilen. Ruim 25 kg. werd in beslag genomen. In het slachthuis bleek dat het vlees voor consumptie afgekeurd moest worden. De Turken zijn vastge houden, omdat zij het vlees zonder ver gunning hebben ingevoerd en op straat verkochten. Benzinebron. In de kelder van een woning in Venlo borrelt benzine omhoog. Men vermoedt dat de bezine afkomstig is van een van de twee benzinestations, welke tegenover het huis gelegen zijn, maar bij controle zijn geen tekorten ontdekt. De ondergrondse reservoirs zullen nu onder hoge druk worden on derzocht op eventuele lekken. Redder. In Venlo heeft de 14-jarige Jan van Dinteren het leven gered van de 5-jarige Ruud Cartigny, die in de Maas was gevallen. De vader van het geredde kind gaf aan Jan van Dinteren een bankbiljet van 25 gulden en de redder liep meteen naar een winkel om daar voor vierentwintig gulden negentig een paar mooie schoenen te kopen, welke hij allang zo graag had willen hebben. Record. De internationale huishoudbeurs in Amsterdam heeft dit jaar een onge kend aantal bezoekers getrokken. To- taal passeerden de afgelopen tien da gen 184.192 personen de controle van het RAI-gebouw tegen 149.620 vorig jaar. In de afgelopen nacht is in Mijnsheeren- land een auto met zeven inzittenden uit een bocht gevlogen en tegen de gevtl van een woonhuis gebotst. Hoewel het zeer mistig weer was reed de wagen met een snelheid van naar schatting tussen 70 en 80 kilometer een bocht in. De bestuurder verloor de macht over het stuur en de wagen schoot van de weg af en botste tegen een woonhuis. De zeven inzittenden, allen jongens van tussen zestien en achttien jaar, afkomstig uit Puttershoek, Maasdam en Mijnshee- renland, werden allen gewond. Eén van hen kon na verbonden te zijn naar huis gaan, vijf anderen werden min of meer ernstig gewond in het gemeenteziekenhuis in Dordrecht opgenomen. De zevende, die er het ernstigst aan toe was, werd naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam over gebracht. In de gevel van het huis ontstond een gat waar een auto gemakkelijk door kon. De bewoners liepen geen letsel op. De auto werd vernield. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Neder landse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Re gie: Henk Rigters. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.t „The sound of music", a.L Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Fantomas", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Gideon en Samson", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadillac", a.l. Minerva, vandaag 20 u.: „My fair lady", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Schiet of sterf", 14 j. Studio, 14.30, 19 en 21-15 u.: „De dans van de reiger", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 3 mei. MAANDAG 25 APRIL Heden geen filmvertoning in de bios copen. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Op zondag van 13 tot 17 uur); de expositie duurt tot 3 mei. DINSDAG 26 APRIL City, 20 u.: ,,'t Is feest vandaag" van Jacques Tati; in de filmserie voor de Vel- ser Kunstkring. Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, tekeningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is van dinsdag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. (Zie onder maandag). MAANDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sa dist neemt wraak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The KriBck" W.B. Theater, 20 u.: „Mr. X". DINSDAG 26 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sa dist neemt wraak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The Knack". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u. (Van onze correspondent) In de nacht van zaterdag op zondag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het stationskantoor der Nederlandse Spoorwegen in Venray. Zij namen de tweehonderd kilogram wegende brandkast mee in een bestelauto. In de brandkast lagen ruim drieduizend gulden aan con tanten, kredietbonnen en zegels ter waar de van vijfentwintighonderd gulden en voorts alle sleutels van de kastjes waar in de spoorkaartjes zijn geborgen. Door dit laatste kon zondagmorgen aan geen van de reizigers een spoorkaartje ver kocht worden. In de treinen werden de plaatskaarten uitgeschreven. Van de da ders en van de brandkast ontbreekt elk spoor. Het is al de zevende brandkast- diefstal van dit jaar in Noord-Limburg. Advertentie Doelstraat 59 Haarlem - Tel. 152J2 Grossier Fablon Plakplastic Het KNMI deelt mee: Een storingsgebied, dat gedurende het weekeinde ons land passeerde, was van morgen boven Duitsland en de Alpen aangekomen. Met westelijke winden stroomde enigszins onstabiele lucht bin nen, maar omdat zich van de Britss eilanden een rug van hoge druk naar ons land uitbreidde, kwamen zonnige perio den voor. Op de oceaan komt ten noor den van de Azoren een storing tot ont wikkeling waarvan verwacht wordt dat hij naar het zeegebied ten westen van Schotland zal trekken. Onder invloed hiervan zal de wind bij ons zuidwest worden. De temperaturen zullen, na een tamelijk koude nacht, morgen overdag bij tamelijk zonnig weer iets hoger worden dan vandaag. De regenkansen zijn klein. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland W a £3 Den Helder onbewolkt w 13 7 Ypenburg onbewolkt wnw 15 6 Vlissingen onbewolkt w 13 7 Eelde mist w 15 5 De Bilt mist zw 15 6 Twente mist windst. 16 8 Eindhoven mist wnw 15 6 Z.-Limburg zw. bew. w 16 3 Helsinki mist ono 10 1 Oslo geh. bew. windst. 13 Kopenhagen regen n 7 Aberdeen licht bew. windst. 12 1 Londen mist zw 14 5 Amsterdam onbewolkt w 15 4 Brussel licht bew. wzw 15 5 Luxemburg motregen windst. 12 3 Parijs onbewolkt wnw 15 7 Bordeaux zw. bew. wnw 16 10 Grenoble geh. bew. nno 17 9 Nice regen nw 18 13 Berlijn zw. bew. nw 21 11 Frankfort regen wzw 9 München regen w 21 9 Zürich regen zw 18 3 Genève regen zo 18 7 Locarno regen windst. 19 10 Wenen onbewolkt zo 17 10 Innsbruck zw. bew. windst. 23 10 Athene geh. bew. wzw 21 17 Rome licht bew. o 20 10 Barcelona zw. bew. windst. 15 12 Madrid zw. bew. windst. 20 7 Mallorca zw. bew. ono 22 11 Lissabon licht bew. n 18 11 Dinsdag 26 april Zon op 5.21 uur; onder 19.56 uur. Maan op 8.39 uur; onder 1.41 uur. Maanstanden Eerste kwartier 28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 25 april Hoog water 6.18 uur en 18.43 uur. Laag water 2.02 uur en 14.27 uur. Dinsdag 26 april Hoog water 7.00 uur en 19.28 uur. Laag water 2.41 uur en 15.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2