Geslaagd sportfeest in Heemskerk van Kennemer Invaliden Sportclub JI Verenigingsnieuws uit de IJmond 'tis'n PHILIPS April in Paris I 1 Havenberichten <s> of een autoportablerijdt veel gezelliger en heeft kans op l®lllliliiii Zo moet u doen De pluspunten van Philips autoradio Keuze uit de grootste serie: uw merk van service en vertrouwen Elke dag een winnaar! Tijdelijk heeft iedere koper van een Philips autoradio of autoportable* kans op een gratis gevulde benzinetank. Elke dag (behalve zondag) is er een winnaar, die bericht krijgt dat zijn benzine hem drie maanden lang niets kost: een unieke Philips zomerverrassing. Grijp die kans! Koop nu een Philips autoradio en doe mee aan deze gezellige prijsvraag. U wordt dan niet alleen de gelukkige bezitter van een voortreffelijk radio toestel, maar u hebt bovendien kans op een zomer lang gratis benzine! MAANDAG 25 APRIL 1966 4 llp^ - <- I elsen-lJmuiden Beverwijk 14.75 De collectie is compleet het is heel goed om nü uw keus te maken. 27.75 At.- TRAN^-.T^ Het zitvolleybaltoernooi, dat de Kenne mer Invaliden Sportclub ter gelegenheid van haar tweede lustrum in de dr. Prin senhal te Heemskerk organiseerde, is een geslaagd sportief festijn geworden. Vier clubs uit het westen van het land bezetten de eerste plaatsen. Als winnaar kwam Amsterdam uit de bus, terwijl KIS 1 twee de werd, De Muggen uit Haarlem kwa men op de derde plaats en Hilversum werd als vierde geklasseerd. Zaterdagmorgen om tien werden de deelnemers op het stadskantoor in Bever wijk ontvangen. Na een korte begroeting door loco-burgemeester W. Vessies, prees de wethouder van sportzaken, de heer F. R. W. Kaebisch, zich gelukkig het gezel schap, waaronder het hoofdbestuur van de NIS, in het mooie stadskantoor te mo gen verwelkomen. Vervolgens belichtte de heer Kaebisch de groei en bloei van KIS, die momenteel 30 leden telt, waarvan er enkelen met enthousiasme de zwemsport beoefenen in het sportfondsenbad. Voor de niet uit deze streek komende clubs vertelde wethouder Kaebisch iets over de ontwikkeling van Beverwijk, waarna hij ten slotte de hoop uitsprak, dat bij de wedstrijden niet alleen de over winning belangrijk zou zijn, maar ook de sportiviteit zou meetellen. Namens de sportraad dankte de heer T. Reijnders voor de hartelijke ontvangst, terwijl de heer W. Theunissen dit deed namens de NIS. In de dr. Prinsenhal opende wethouder P. de Graaf het toernooi met een korte toespraak. Hierin stelde hij onder meer, dat het voor het Heemskerkse gemeente bestuur een grote vreugde was de dr. Prinsenhal voor de tweede maal ter be schikking te kunnen stellen. Eenerzijds wordt hiermee bewezen, dat de hal be antwoordt aan het doel waarvoor zij ge maakt is, anderzijds wordt de sport hier door bevorderd. Dit vond wethouder Te Graaf zeer belangrijk, omdat de sport voor alles een veelzijdige ontwikkeling is, zowel lichamelijk als geestelijk. Tijdens een door de directie van de koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken aangeboden diner reikte mr. J. C. Bührman, burgemeester van Velsen, de prijzen uit. De uitslag van het toernooi luidde: 1. Amsterdam; 2. KIS 1; 3. de Muggen- Haarlem; 4. Hilversum; 5. de Krabben- Bergen op Zoom; 6. EGS-Eindhoven; 7. Rotterdam; 8. Groningen; 9. Tilburg; 10. Den Haag; 11. KIS 2; 12. DO V-Leeuwar den. De door de heer T. J. v. d. Scheer, trainer-coach van KIS, beschikbaar gestel de medaille voor de technisch beste ploeg ging naar Amsterdam. Tilburg verwierf een prijs voor de spor tiefste ploeg. Zaterdag aangekomen: Frieda Buss, van Ips wich; Ethel Everard, Londen; Tor Anglia, Im- mingham; Spaamestroom, Hull; Offshore 1, Har wich, IJmuiden; Santa Margherita, Par; Mynias, Botterdam; Dependance. Londen; Border Keep, Abadan; Leiderkerk, Antwerpen; Buka, Londen; Westridge, Londen; Westriding, Goole; Jean-E., Londen; Agamemnon, Rotterdam; Djajawitya, Port Said; Rhein, Hogenass; Pinewood, Dunston; Mytras, Bremen; Milo, Swansea; Austerity, Londen. Zondag aangekomen: Zanzibar. Drogheda; Rhur, Liibeck; Peter K., Norrköping; Grönne- bek, Antwerpen; Waverstroom, Londen; Spaame- borg, Rochester, IJmuiden; Neder Rijn, Antwer pen; Yelsk, Venspils; Herm Kiepe, Vanosborg; Vega, Stockholm; Uralmash, Port Talbot; Tar- eeus. Hamburg; Draco, Aarhus; Niedersachsen, BlankaholmenAmra, Kotka: Mare Liberum, Dagenham; Ilse Wulff, Stockholm; Dorset Coast, Belfast; Result, Londen; IJstroom, Grangemouth; Visten, Karlstad, Velsen; Hunzeborg, Oskars- hamn. Westzaan; Buchenstein, Antwerpen; Da- nia. Kopenhagen; Wakenitz, Barry: Kai, Stock holm; Brabant, Kristiaansand; Plover, Felix- towe; Bifrost, Gothenburg, Velsen. Maandag aangekomen: Wolgast, Hamburg; Oranje Nassau, Cowes Roads; Hanne Möller, Sund'borg, IJmuiden; Lizzie Terkol, Immingham; Spes, Swinouscjie. IJmuiden; Antares, Kotka; Luhe, Helsingborg; Hada 2, Swansea. Zaterdag vertrokken: Tasman, Norwich; The Sultan, Cork; Odenwald. Bremerhafen; Gazelle, Rochester: Lapwing, Nantes. IJmuiden; Ommen- kerk, Bremen; Jans, Londen; Olwe, Londen; Anneliese Oltmann, Runcorn, IJmuiden; Kirton- dyke, Londen; Gré, Londen; Tor Anglia, Im mingham; Dinkelstroom, Londen; Braunschweig; Antwerpen; Poseidon, Hamburg; Caltex Naples, Perzische Golf; Thea, Londen, IJmuiden; Ibe rian Coast, Silloth: Hans Oldendorff, Barcelona, IJmuiden; Ilse Mathiessen, Oskarshamn, IJmui den. Zondag vertrokken: Eastwood. Newcastle; Vliestroom, Hull; Rijnstroom, Shoreham; Chen- nai Perumai, Baie Comeau; Sunny Prince, Le Havre; Hontestroom, Sheerness; Soli Deo Gloria, Fredericia; Kabylia, Rotterdam; Atlas, Rotter dam; Trade Banner (ex Ned. ss Baarn), Bremer haven; Philine, Perzische Golf. (Indien achter de scheepsnaam geen verdere aanduiding voorkomt betekent dit, dat het schip naar of van Amsterdam is gegaan). MAANDAG 25 APRIL Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort „Spaarnberg" Wüstelaan 79 (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Cursussen: P. J. Troelstraweg 1, van 19.30 tot 21.30 u.: cursus lichamelijke hy giëne en make-up; van 19 tot 21.30 u.: cursus Indische keuken. DINSDAG 26 APRIL Ned. Bond Gepensioneerden, Petrakerk, Spaarnestraat 8, IJmuiden, 14.30 u.: leden vergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10-12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 19-21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12 en 14.30-17.30 u. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9-10 u. in het Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-2550; Santpoort, van 15-16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, tel. 02580-8014; verder volgens afspraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort-N. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur: leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstr. 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Cursussen: naaien van 19.30-22 u., Sm. v. Gelderstraat 3 in Velsen-Noord; idem 19-21.30 u. Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden; idem 19.30-22 u. Cusa, Santpoort; cursus houtbewerking van 19.30-21.30 u., Paul Krugerstraat 59, IJmuiden. MAANDAG 25 APRIL Verenigingsgebouw De Schans, 20 uur: Operetteavond door leerlingen Huishoud school. Plesmanweg, 14 u.: zanguitvoering Be jaardenkoor Humanitas. Huize „Scheybeeck", 20 u.: Toneelcursus voor jongeren o.l.v. Gelijn Molier. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen tussen 19 en 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 19-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. DINSDAG 26 APRIL Torenflat Plantage, 20 u.: Lutke Meijer over „Atoompijn". Huize „Scheijbeeck", 19.30 uur: Cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 u.: idem voor ouderen, o.l.v. Hoogovenstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare Leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21.30 uur. Oosterwvjk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Breton in vormbehoudend Crinol. negen kleuren Gerzon's hoedensalon blijft optimistisch en rekent vèst op stralend weer met 'n overvloed van ravissante creaties. uw Modehuis Toque in vederlicht Zwitsers stro, zes kleuren Vraag een prijsvraagformulier bij uw leverancier. U krijgt het bij Uitstekende weergave van'gesproken woord en aankoop van een Philips autoradio of autoportable.* Zend dat mnnVlr prijsvraagformulier juist ingevuld naar PHILIPS NEDERLAND n.v., afdeling autoradio, Eindhoven. Een deskundige jury wijst Grote betrouwbaarheid gedurende de prijsvraagperiode voor elke dag (behalve zondag) een prijswinnaar aan. Deze ontvangt thuis bericht van zijn succes. Internationale garantie en service. Ook de koper van een Philips auto-cassettespeler kan deelnemen aan deze prijsvraag. PHILIPS Autoradio's vanaf 160.- Autoportables vanaf 229.- (exch'sief montage en toebehoren Wie nu een Philips autoradio koopt 'n zomer lang gratis benzine

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4