Nederlandse werven verkeren in een zeer nadelige positie NDSM-directie voor de toekomst toch mogelijkheden Dividendverhoging is niet mogelijk bij Hoogovens Zestien percent bij Spaarnestad Dividenden Verlies NDSM vier miljoen WwM Recordproduktie bij de Eerste Nederlandsche Samenwerking kranten in Utrecht Minder besparingen in eerste kwartaal Duitse grens open voor slachtvee Verlies bij Phoenix Volgend jaar 1,4 m3 gas per dag uit zee voor Engeland Ultimo-onttrekkingen al begonnen Hogere investeringen Koninklijke/Shell Omzet gestegen bij Schokbeton Omzetstijging bij Daalderop Hogere winst voor Handelscompagnie Hogere koperprijs bij Union Minière SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Jaar 1965 veiligste voor de luchtvaart Stakingen in Italië as» mm, WOENSDAG 27 APRIL 1966 25 Milieuhygiëne 5Sü-'tt T' T Gisteren op het Damrak WALL STREETLichte daling (Vervolg van pagina 1) Ook in 1966 zal het nog zeer moei lijk zijn om voor de scheepsbouw- afdeling anders dan met een belang rijk verlies verbintenissen aan te gaan, aldus het NDSM-verslag. Bovendien zijn de te verlenen krediet faciliteiten zodanig dat de Nederland se werven tegenover vrijwel alle buitenlandse concurrenten in het na deel verkeren. De bedrijvigheid op het gebied van op sporing en winning van delfstoffen op het Nederlandse continentale plat zal werk opleveren, dat met gebruikmaking van de scheepsbouw-capaciteit kan worden uitge voerd. Daarbij zal een samenwerking met andere werven op nog ruimere schaal kunnen worden toegepast op grond van een regeling, die een groep grote wer ven hebben getroffen om zoveel mogelijk tegemoet te kunnen komen aan de door gaans gevraagde korte levertijden. De pogingen tot het vinden van nieuwe produkten buiten de scheepsbouw worden onverminderd voortgezet. Bepaalde ne venactiviteiten kunnen echter vaak slechts winstgevend worden verricht als zij wor den bedreven in speciale produktieplaat- sen met een eigen organisatie en leiding. Op grond hiervan is reeds enige malen besloten een bepaalde activiteit te staken. Bij het zoeken naar produkten, die zo wel bij de technische uitrusting als in de sfeer van de onderneming passen en die De jaarlijkse algemene aandeelhouders vergadering van de Verenigde Nederland se Uitgeversbedrijven n.v. (VNU) heeft het dividend over 1965 vastgesteld op zes tien percent voor de gewone aandelen en op zeven percent voor de preferente aan delen. De VNU is, zoals bekend is, de werkmaatschappij, waarin de drukkerij en uitgeversconcerns n.v. Verenigd Bezit van Aandelen n.v. drukkerij de Spaarne stad en de centrale beleggingsmaatschap pij Cebema (Teulingsconcem) samen werken. Op grond van de VNU-uitkering zal de n.v Verenigd Bezit van Aandelen de Spaarnestad in haar jaarvergadering voorstellen over 1965 uit te keren: zestien percent over het per 1 januari 1965 ver dubbelde gewone aandelenkapitaal en ze ven percent over het preferente aandelen kapitaal. Deze uitkering is in overeen stemming met de verwachting, die eind 1964 bij het bekendmaken van de fusie tussen Spaarnestad en Cebema werd uit gesproken. Over 1964 betaalde de Spaarne stad veertien percent dividend in contan ten op de gewone aandelen, alsmede tien percent in agio-aandelen. Later volgde een herkapitalisatie van honderd percent, gepaard met een belastingdividend van 13% percent in contanten voor het niet belastingvrije deel van de herkapitalisa- tiebonus. De Eerste Nederlandsche Verzekering maatschappij op het Leven en tegen Inva liditeit n.v. in Den Haag heeft volgens het verslag In 1965 een produktie aan nieuwe verzekeringen behaald, welke die van alle voorafgaande jaren heeft over troffen. De produktie bedroeg 934,1 mil joen (1964 895,5 miljoen). De afvoer van verzekeringen was, voor namelijk in de collectieve sector tenge volge van reorganisatie van een aantal verzekerde pensioenregelingen, groter dan die van het vorig jaar. De toene ming van de portefeuille beliep 535 mil joen (1964 590,8 miljoen). Het verzekerd bestand steeg tot 5,067 miljard Het bedrijfsresultaat over 1965 heeft dat van 1964 niet geëvenaard. De winst beliep in 1965 7.147.976 tegen 8.291.915 in 1964. Verder wordt in het verslag ver meld, dat de Eerste Nederlandsche het voornemen heeft in de loop van 1966 over te gaan tot het sluiten van z.g. fractiever zekeringen, verzekeringen, waarvan de waarden niet in guldens luiden, doch in fracties van een aandelendepot. Voorgesteld wordt over 1965 (volgens de regeling vervat in de oude statuten) een onveranderd dividend uit te keren van 30 per aandeel over het daarop ver plicht gestorte bedrag en vier precent over het bedrag der onverplichte stor tingen. De besturen van de naamloze vennoot schappen „Utrechtsch Nieuwsblad voor heen Joh. de Liefde n.v." en n.v. Druk kerij Onnes" te Amersfoort hebben tot •en volledig samengaan besloten. Het gaat hier om de dagbladen Utrechts Nieuwsblad (oplage 670.000), Amersfoortsche Courant en Veluws Dag blad (totale oplage 27.000). Bjj de aannemingsmaatschappij De Kon dor N.V. wordt een dividend voorgesteld van zes percent op de preferente aande len (onveranderd) en een dividend van zestien percent op de gewone aandelen (vorig jaar vijftien percent). Bij de uitgeversmaatschappij C. Misset n.v. te Doetinchem wordt over 1965 een dividend voorgesteld van zeventien per cent. Over 1964 werd twintig percent uit gekeerd maar in 1965 werd het kapitaal vergroot door een uitgifte van vijftig per cent bonusaandelen terwijl tevens 12 percent herkapitalisatiedividend werd uit gekeerd. Het bij het aannemen van het dividendvoorstel van zeventien percent uit te keren bedrag aan normaal dividend is dan ook 27 percent hoger dan in het voorgaande jaar. Bij Oscar Rohte en Jiskoot n.v. wordt «en dividend voorgesteld van twaalf per cent in contanten (v.j. zestien percent) waarvan tien percent in aandelen. weinig investeringen vragen, is de NDSM in haar mogelijkheden beperkt. Voor de ketelmakerij en de koperslagerij zijn er in dit opzicht wel goede toekomstkansen weggelegd. Met inschakeling van zoveel mogelijk werknemers zal worden gestreefd naar een optimaal gebruik van dokken en ha vens in de reparatie-sector. Voor de re paratie-afdeling wordt een vermeerdering van de opbrengst voorzien. Door de aan gekondigde aanpassing van het bedrijf aan het beschikbare aantal produktieve arbeidskrachten en de concentratie- en hergroeperingsmaatregelen zullen de be drijfskosten bij een binnen de perken blij vende loonkostenstijging stevig omlaag gaan. Als het bovendien lukt op korte ter mijn de produktiviteit op te voeren meent de directie een resultatenverbetering tege moet te kunnen zien. (Vervolg van pagina 1) Onder invloed van de staalprijsont- wikkeling enerzijds en het kosten- beeld anderzijds zijn de winsten van Hoogovens de laatste jaren wat ge daald. Op dit moment ziet de raad van bestuur dan ook geen reële mogelijk heden tot een dividendverhoging in het verschiet. Wanneer men kijkt naar de concurren ten in het EGKS-gebied zou men eerder aan een dividendverlaging denken, al is Hoogovens dat op het ogenblik bepaald niet van plan. De uitkering van een stock dividend om aandeelhouders in de groei te laten delen krijgt in bestuurskringen regelmatig aandacht, maar tot dusverre zonder een voor aandeelhouders positief resultaat. Zowel de Gasunie als Hoogovens heb ben nu prof. dr. J. Zijlstra voorzien van alle gegevens, waarop deze zijn bindend advies zal baseren ter vaststelling van de vergoeding, die Gasunie aan Hoogovens moet betalen voor de overdracht van de gasleverancierspositie in Noord-Holland. Het wachten is nog steeds op de beslis sing van prof. Zijlstra. Het hoogovengas, dat straks overblijft, gaat naar de PEN- centrale en later ook naar de geplande nieuwe bedrijfsonderdelen, waar het in belangrijke mate als energiebron zal worden gebruikt. Misschien zal er boven dien nog aardgas worden verstookt. De samenwerking met het Duitse Hoesch-concern vormt in geen enkel op zicht een rem op de verdere expansie van Hoogovens, zo werd verder meegedeeld. Een der aandeelhouders hield een uit voerig betoog over de milieuhygiëne, waarbij hij ondermeer wees op de sinter installatie (smook), de Siemens-Martin- staaloven (ijzeroxyde) en de cokes oven (koolstofdeeltjes) van Hoogovens, die de lucht zijns inziens sterk verontrei nigen. In de omgeving van het hoogovenbe- drijf bestaan er volgens deze aandeelhou der wel degelijk klachten. Deze worden echter niet geuit, omdat men aan de over last gewend is geraakt. Het concern zal in de komende jaren heel grote bedragen aan het tegengaan van luchtvervuiling moeten spenderen, zo meende hij. Het lid van de raad van bestuur ir. A. Drijver was het met hem eens dat er maatregelen getroffen moeten worden. Vele maatregelen ;ijn trouwens al geno men. Ook bij de toekomstige uitbreidin gen van het bedrijf ligt de nadruk sterk op het probleem van de luchtverontrei niging. Zo krijgt de nieuwe oxystaalfabriek waarschijnlijk nog betere voorzieningen dat de bestaande al heeft. Deze fabriek is uitgerust met een afscheidingsinstalla tie, die de bruine rook reeds in het bedrijf neerslaat. De Siemens-Martin fabriek gaat op den duur in produktie achteruit, waardoor het vraagstuk hier automatisch wordt opgelost. Van gevaren voor de mens is de raad van bestuur tot dusver niets gebleken. De dokters bij Hoogovens hebben geen speciale ziekten kunnen vast stellen, die onder het personeel meer zou den voorkomen dan met het landelijk ge middelde overeenkomt. In het eerste kwartaal 1966 is in Ne derland minder gespaard dan in hetzelf de tijdvak van 1965. Dit blijkt uit de cij fers van het centraal bureau voor statis tiek, die als spaarverschil (stortingen mi nus terugbetalingen) voor januari-maart van dit jaar aangeven ƒ292,2 miljoen, hetgeen aanmerkelijk lager is dan ver leden jaar toen het verschil 356,9 mil joen groot was. Met ingang van donderdag 28 april 1966 zal de Duitse grens opengaan voor de in voer van levende slachtvarkens en slacht- runderen inbegrepen vette kalveren afkomstig uit geheel Nederland, uitgezon derd de provincie Overijssel en het ten noorden en ten oosten van de Rijn en IJssel gelegen gedeelte van de provincie Gelderland (Gelderse Achterhoek). In dit gedeelte van het land is het mond- en klauwzeer namelijk nog niet geheel bezworen. De holding maatschappij n.v. Phoenix rijwielenfabriek Alb. Schootstra (ontstaan door fusie tussen Phoenix, Fongers en Germaan) heeft in het afgelopen boek jaar (per 31-8-'65) een verlies geleden van 296.000. De eerste zeven maanden van het boekjaar 1965-'66 vertonen reeds een zeer bescheiden winst. De Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij heeft in 1965, blijkens het verslag, een verlies van ruim vier miljoen gulden geleden. Voor het eerst sinds de oprichting van de NDSM is het niet mo gelijk een uitkering te doen. Over 1964 betaalden de vennoten, Nederlandsche Dok Mij. en Nederlandsche Scheepsbouw Mij. nog zes percent dividend, dank zij een uit de interne reserves vrijvallend bedrag van 5,6 miljoen. De Britse gasraad verwacht midden volgend jaar per dag 1.4 miljoen kubieke meter methaangas te kunnen leveren uit de gasbronnen onder de Noordzee. Dit heeft de minister van Energie Richard Marsh geantwoord op vragen uit het La gerhuis. De gasraad zal de eerste drie jaar 20 cent per therm (warmte-eenheid) be talen aan British Petroleum, de onderne ming die de gasvondsten heeft gedaan, als onderdeel van een voor vijftien jaar gesloten contract. Uit de weekstaat van de Nederlandse Bank per 25 april blijkt dat de ultimo- onttrekkingen reeds zijn begonnen. De chartale circulatie steeg met 173 mil joen tot 7542 miljoen. Daartegenover stond dat het betalingsverkeer met het rijk 146 miljoen in de markt bracht. Hierdoor daalde het saldo van de schat kist tot 370 miljoen. In een toespraak tot een vergadering van deskundigen op effectengebied in San Francisco heeft de president-directeur van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, ir. L. E. J. Brouwer, medegedeeld dat de maat schappijen van de KoninklijkeShell Groep hun kapitaalsuitgaven in 1966 van 1,4 tot 1,6 miljard dollar zullen verhogen Daarna zullen de investeringen naar ver wachting worden gehandhaafd op de om vang van 1966. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.1010.20: Amerikaanse dollar 3.61' 3.65' Canadese dollar 3.353.40: Franse frane (100) 73.9574.45; Belgische frank (100) 7121 /j7.17' i; Duitse mark (100) 90.20—90.70; Zweedse kroon (100) 69.9070.90; Zwitserse franc (100) 83.9084.40; Italiaanse lire (10.000) 57.2559.25: Deense kroon (100) 52.1053.10; Noorse kroon (100) 50.3051.30; Oostenrijkse schilling (100) 14.03—14.13; Portugese escudo (1001 12.6012.75; Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.97—6.12. Ondanks alle problemen waarmee de directie van de n.v. Schokbeton in 1965 werd geconfronteerd is zij van mening dat de resultaten over 1965 bevredigend zijn geweest. De omzet steeg van 31 tot 33 miljoen. Er resteert een winstsaldo van ƒ1,6 miljoen(f 1,56 miljoen). Voor gesteld wordt, zoals bekend is, een divi dend van veertien percent, waarvan vijf percent in agio-aandelen (veertien, waar van tien percent in agio-aandelen). De beurs werd gisteren overstroomd met bedrijfsnieuws. Naast de thans te verwerken flinke stroom jaarverslagen, was er belangrijk nieuws over Philips, AKU, de Aluminiumsmelterij in Delfzijl, waarin Hoogovens een groot belang heeft, alsmede over de besprekingen van Fokker met een Westduitse maatschap pij over een nauwere samenwerking. De Philipshoek was begin beurs vrij actief. Geopend werd op 123,20, waarna de koers opliep tot 123,50 tegen een voorgaande slotprijs van 120,55. Het Philipsconcern gaat Van der Heem in contanten over nemen. Verder is de beurs vast gestemd op de deze week te publiceren eerste kwartaalcijfers van Philips. Er was in deze hoek goede lokale vraag. Tevens vonden er dekkingsaankopen plaats. AKU steeg 3V2 punt tot 360 op het ge publiceerde jaarverslag. AKU verwacht over 1966 minstens een gelijke nettowinst .o.v. 1965. Het concern heeft geen finan ciële problemen. Unilever was 60 cent ho ger op 99. Kon. Olie viel niet tegen op 149 (149,35). Dit gezien het feit dat Kon. Olie maandag in Wall Street een halve dollar lager sloot. Hoogovens werd op 420 onv. geadviseerd. KLM een weinig lager. Doordat in 1965 produktie en omzet wederom belangrijk zijn toegenomen, konden de verdergaande kostenstijgingen ook ditmaal volledig worden opgevangen, aldus de directie van de n.v. koninklijke metaalwarenfabrieken v/h J. N. Daalde rop en Zonen in het jaarverslag over 1965. Er resteert een winst van 881.049 716.199). Voorgesteld wordt, zoals be kend is, een dividend van 12% (12) pet, over het door emissie verhoogde kapitaal tot 6,05 miljoen 4,53 miljoen). De in 1965 geplaatste emissie van nomi naal 1,51 miljoen zal in 1966 verder worden geconsolideerd door middel van een 6 3/4 pet. onderhandse lening van 2 miljoen a 99 1/4 percent, af te los sen in vijftien jaar. De kostenstijging van de voorgaande ja ren heeft zich in 1965 onverminderd voort gezet bij de Handelscompagnie nv. Dat de uiteindelijke netto winst ongeveer acht percent hoger is dan in 1964 komt door de bijdragen van de dochterondernemin gen. De bruto-winst steeg tot 3,31 mil joen (vorig jaar ƒ2,89 miljoen). Uiteinde lijk resteert een winst van 540.556 (ƒ501.036). Voorgesteld wordt, zoals be kend is een dividend van 18 (16) percent, over een ongewijzigd kapitaal van 2 miljoen. De Belgisch-Britse maatschappij Union Minière du Haut Katanga heeft bekend gemaakt dat zij haar prijzen van koper zal verhogen en ze zal brengen op het peil van Zambia. Er werden geen cijfers gegeven. Abbekerk 27 te Marseille. Abida 25 v. Panamakanaal n. Curasao. Achilles 26 te Bremen. Acteon 26 v. Porta Cardon n. Rotterdam. Alcor 26 v. Mombasa n. Aden. Aldabi 26 v. Santos n. Las Palmas. Almkerk 26 te Duinkerken. Alnati 26 te Santos. Alnitak 26 v. Umrnsaid n. Kuwait. Ammon 26 v. Port au Prince n. Kingston. Amsteldrjk 26 te Rotterdam. Amstelveen 26 v. Bahia Blanca n. Durban. Anco Spray 26 te Le Havre. Angolakust 26 v. Bordeaux n. Dakar. Ares 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Asmidiske pass. 25 Wellandkanaal n. Toledo. Asterope 27 te Duluth. Attis 27 v Bridgetown n. Haiti. Avedrecht 27 te Shimotsu. Bawean 25 te Beaumont. Bengalen 27 te Aqaba. Billiton 27 te Beyrouth. Blitar 27 te Port Said. Borneo 28 te Keelung verw. Boissevain 27 te Mauritius. Caltex Arnhem 26 te Bahrein. Caltex Eindhoven 26 t.h.v. Tunis n. Perz. Golf. Caltex Gorinchem 26 v. Kalundborg n. Esbjerg. Caltex Leiden 27 v. Londen n. Port Said. Caltex Madrid 26 te Mena. Caltex Rotterdam pass. 26 Finisterre n. Bahrain. Camphuys 26 te Abadan. Celebes 26 te Las Palmas. Ceres 26 v. Bridgetown n. Port of Spain. 27 te Port of Spain. Cinulia 25 v. Valparaiso n. Curacao. Crania 26 te Curagao. Delft 26 te Cristobal. Deltadrecht 27 te Savona. Eemhaven 26 v. Lourenco Marques n. Beira. Forest Lake 26 te Montevideo. Garoet 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Geertje Buisman 27 te Glasgow. Geestland 26 te Barbados. Giessenkerk pass. 26 Quessant n. Antwerpen. Gorredijk 27 te Savannah. Graveland 27 te Hamburg. Grotedijk 27 te Antwerpen. Hagno 26 v. Rotterdam n. Dublin. Helicon 26 te Rotterdam. Hilversum 26 v. Hamilton n. Charleston. Isis 26 te St. Maarten. Jacob Verolme 26 te St. Vincent. Jason 26 v. Miami n. Curagao. Kalydon 26 te Trinidad. Karimun 28 te Rabaul verw. Katwijk 26 in Golf van Tehuantepec n. Rotter dam. Keizerswaard 26 ten anker Singapore. Kelletia 27 te Priolo. Kenia 26 v. Abadan n. Kandia. Kloosterdijk 26 te Bremen. Kopionella 26 v. Madras n. Calcutta. Kosicia 27 te Thameshaven. Kryptos 26 te Vado. Kylix 26 v. Bombay n. Singapore. Ladon 26 v. Chesapeak Bay n. Baltimore. Leiderkerk 26 te Rotterdam. Leto 27 ten anker Montreal n. Toledo. Liberiakust 26 v. Libreville n. Matadi. Limburg 27 te Damman. Loppersum pass. 26 Drytortugas n. Houston Maas Lloyd 25 te Los Angeles. Main Lloyd 25 v. Rotterdam n. Antwerpen. Marathon 27 te Grenada. Medon 25 te Jacksonville. Mentor 26 te Antwerpen. Mersey Lloyd pass. 26 St. Vincent n. Antwerpen. Moerdijk 27 v. Cristobal n. Los Angeles. Moordrecht 26 ten anker Ceuta. Munttoren 26 v. Recife n. Fortaleza. Musi Lloyd 25 v. New York n. Malta. Naess Tiger 25 v. Portland n. Manilla. Neder Ebro 26 te Suezkanaal. Nieuw Amsterdam 27 te Southampton. Neder Rhone 26 v. Hongkong n. Port Swetten- ham. Nijkerk 25 v.a Antwerpen n. Amsterdam. Ommenkerk 27 v. Hamburg n. Bremen. Oranjestad 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Palamedes 26 te Matarani. Parthenon 27 te Port of Spain. Pericles 27 te Paramaribo. Philidora 26 v. Le Havre n. Tripoli. Polydorus 26 te Bremen. Poseidon 27 te Bremen. Prins der Nederlanden 27 v. Kingston n. Southmapton. Prins Willem George Frederik 25 v. Glasgow n. Montreal. Radja 26 t.h.v. Kaap St. Vincent n. Marseille Raki 26 te Venetië. Rempang 26 te Genua. Riouw 26 v. Port Sudan n. Aden. Rotti 26 v. Penang n. Colombo. Schelpwijk 26 v. Singapore n. Danang. Senegalkust 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sloterdijk 27 v. Bremen n. Bilbao. Socrates 26 v. Talcahuano n. Antofagasta. Stad Delft pass. 26 Kaap de Gata n. Malaga. Stad Gouda 26 v. Vitoria n. Bilbao. Stad Kampen 26 v. Casablanca n. Nederland. Statendam 26 v. Nassau n. New York. Stentor 26 te Rhodos. Straat Franklin 26 v. Osaka n. Yokohama. Straat Frazer 26 v. Monrovia n. Freetown. Straat Futami 26 te Hongkong verw. Straat Magelhaen 26 v. Kobe n. Shimizu. Straat Mozambique 26 te Luanda. Tahama 26 te Wilhelmshafen. Tegelberg 26 te Santos. Thuredrecht 26 v. Tarragona n. Ceuta. Tjikampek 26 te Mahé. Togokust 26 te Rotterdam. Towa 26 te Kaapstad. Ulysses 27 te Santo Domingo. Utrecht 25 v. Bahrein n. Singapore. Van Cloon 26 v. Port Kembla n. Sydney. Van der Hagen 26 te Dar es Salaam. Vitrea 27 te Antwerpen. Vivipara 26 te Mena al Ahmadi. Vlieland 26 v. Djibouti n. Massawa. Waardrecht 26 v. New Orleans n. Cristobal. Willemstad 27 te Funchal. Witmarsum 28 te Mobile verw. Woltersum 26 te Bremen. Zaankerk 26 v. Tanga n. Mombasa. Zafra 26 te Durban. Zuiderkerk 26 te Nacala. SLEEPVAART Friesland. 26 april met 2 pontons 600 mijl oost van Guam naar Manilla. Gelderland. 26 april met 12 bakken 950 mijl oost zuidoost Honolulu, naar Zuidchinese Zee Groningen. 26 april met boorbak 175 mijl west noordwest Manzanillo, naar Cook Inlet (Alaska). Hector, 26 april vertrokken met 2 bakken van Vlaardingen naar St. Malo. Help en Sepia. 26 april bezig met berging Bre tagne te IJmuiden. Jacob van Heemskerck, 23 april vertrokken van Cartagena. Nestor. 26 april 5 mijl west IJmuiden bij Gunnar Knudsen. Noord-Holland, 11 april vertrokken van Gi braltar. Octopus, 27 april werkzaam in Noordzee bij boor eiland Ocean Prince. Sepiola, 27 april werkzaam in Noordzeegebied van Grimsby uit. Titan, 26 april 5 mijl west IJmuiden bij Gunnar Knudsen. Utrecht, 25 april vertrokken van Gandia met vlotgebrachte Pierre le Borgne naar Mar seille. Willem Barendsz, 26 april vertrokken van Singapore. w, K>/! Ti» V« ,m> 36 34)»+ 4» ^36% 133* 116*- V, 23* K* 23*4 -55'.Br M* StitllsrM! lb Ji'ilR srnnoae ;o <341 Sfmmsns 32* 34* S*rocmf 1 lillf. timnPal fflh 1 T T 73% 31 V» 57 2Wj 6 m m 6é%+ v 4 30%» V, s aXm au mi-urn u%» 7». g O V .90 T> of 4 ;.4ö 'tftns HO ij| }M Er was in internationals geen Ameri kaans aanbod, hetgeen ten gunste kwam van de stemming. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 359'/, 398-403 ex 14»/o slotdiv. 147.10-147.50 123.50-124 99.20 428 2de tijdv. 147.20 123.50 99.60 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 25 april 424 130 (30.6'/o) 169 39.9°/o 125 29.5°/o 26 april 429 156 (36.47.) 162 (37.8»/,) 111 (25.8»/,) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 148-148.50 Philips 123.80-124.20 Unilever K.L.M. 430 koersen Slot- 26 april 359 Hoogovens 417 123.65 Unilever 98.70 Kon. Petroleum 148.75 Amsterd. Rubber 947, KV. A 141'/, 107 Holl.-Am. Lijn K.L.M 430 K.N.S.M 1007, Kon. Paketvaart 189'/, Van Ommeren 204 Ned. Sch. Unie 149 5»/o Ned. 1964 867, 5Ned. 1964-11 887» 57,7» Ned. 1965 93'/s 67» B.N.G. 1965 94"/, 57,7o Ned. G. U. 937e 4'/,7o A.K.U. 1097, 57,7o Hoogovens 103'/, Alk. Bank Nederl. 240 Amro Bank 49 Holl. Bank Unie 191 Nat.-Nederlanden 516 Ned. Midd.st. B. 89.50 R.V.S. 4821 213 179 86.50 111 Unitas 479.50 Albert Heijn 744 Alg. Norit 210 Amstel Brouwerij 368 Amsterd. Ballast 430 Amsterd. Drooga. 94'/, Bensdorp 435 Van Berkel 209 Billiton II 418 Blaauwhoed 410 Brocades-Stheem 865 gb Bühr.-Tetterode 658 Bijenkorf 515 Centr. Suiker Mij 366 gl Curag. Handel Mij 144 Elsevier 186 Erdal 441 282 Slot- koersen 26 april 955 Van Gelder Zn. 127 Gelderl.- Tielens 435 b Gist- en Sp.fabr. 440 Grasso v. d. Grinten 827 Hagemeijer 499 Hatema 202 Havenwerken 225 Heineken Bier 398 Hoek's Machinef. 514 Holec 2477, Holl. Beton 344 gb 53.50 Internatio 283 gb Kempen-Begeer 129 b Key en Kramer 400 Kon. Ned. Papier 228 Kon. Zout-Ketjen 681 Koudijs 143 Leidsche Wol 355 Lindeteves-J acob 146'/, gb Meneba 328 Muller Co. 3147, Chem. F. Naarden 420 Ned. Dagbl. Unie 200 Ned. Kafcelfabr. 320 Ned. Sch. Mij 77 Van Nelle 273 Nijverd. Ten Cate 112 Oranjeboom Bier 325 Overz. Gas 92 William Pont 266 Rott. Droogdok 210 b Sch. Expl. Mij 200 gb Scholten Foxhol 508 Schuttersveld 130 b Smit Transform. 227 gb Spaarnestad Stokvis Zn. 162 Technische Unie 330 gb Texoprint 1067, Thom. en Drijver 88.80 Ver. Glasfabr. 185'/, Ver. Machinefabr. 1427, Vredest.. Rubber 127'/, Wessanen 473 Wilt. Fijen.-B. 167 Wyers 485'/, Zwanenberg-Org. 179.00 25 april 26 april 25 april 26 april Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. ind. Am. Can Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 38'/, 41'/, 54»/, 83 85'/, 69'/» 40 44 44'/, 547, 49'/, 71'/, 57 35'/, 98'/, 347, 159 49'/» 49'/, 38 100 205'/', 139 1167, 92'/» 477, 377, exd. 417', 547, 837, 84 687, 39'/, 43% 43'/, 54'/, 48'/, 70'/, 57'/, 347, 96 347, 1627, 487, 49'/, 38 1017, 204 1387, 1167, 91'/, 48'/, Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp Republic St Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh Woolworth Ford K.L.M 107, 497, 97'/, 75'/, 1307, 37 597, 41'/, 41 597, 62'/, 907, 71'/, 79 36 76'/, 907, 87, 287, 40'/, 477, 64 267, 50'/, exd. 120'/, 10'/, 49'/, 977, 757, 1287, 367, 58% 41'/, 407, 597, 62% 90 71'/, 77'/» 35", 76'/, 90'/, 8'/, 287, 41 47'/, 637, 26'/, 49*', 120'/, In Wall Street was sprake van een licht neergaande lijn met een tamelijk actie ve handel aan het slot. Sleutel-aandelen als General Motors, Standard Oil, Du Pont en New York Central zakten omstreeks een punt. daarmee het gemiddelde mee slepend. Luchtlijnen en ruimtevaartfond sen lagen goed in de markt. Boeing ging drie, vier punten omhoog .Douglas Aircraft zakte een punt. De omzet was 7.54 mil joen shares tegen maandag 7.28 miljoen. Van de 1439 fondsen zakten er 646 en ste gen er 539. Dow Jonescijfers: industrie 947.21 (-3.34), spoorwegen 139.15 (-0.12). Ten behoeve van Gulf Oil Corporation zullen de zes grootste tankschepen ter wereld van 300.000 ton elk worden gebouwd. Dit is op de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders van Gulf bekendgemaakt. De United States Steel Corporation heeft be kendgemaakt dat de nettowinst gedaeld is van 73.772.849 dollar in het eerste kwartaal van 1965 tot 50.089.511 dollar in de overeenkomstige pe riode van dit jaar. De stichting ontwikkelings- en saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf zal zeer bin nenkort in het leven worden geroepen, heeft de minister van Economische Zaken, drs. J. M. den Uyl, medegedeeld in een korte toespraak aan het slot van een conferentie, die de dr. Wiardi Beekman-stichting heeft gehouden in ,,Op Gouden Wieken" in Den Haag. In de jaarvergadering van N.V. Gerofabriek is van bestuurszijde meegedeeld dat de voor uitzichten op een goed resultaat voor het lopen de boekjaar gunstig lijken. De omzet en de resultaten zijn bij de Moluk- sche handels-vennootschap in het eerste kwar taal van 1966 vrijwel over de gehele linie wat lager geweest dan in dezelfde periode van 1965. yxjcoocoorcinx)ööoc)0ooo(xxxxxxoo(xxxxxxx)(xxx)c<xx>xxxxx)0(xx WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE 1965 is het veiligste jaar uit de ge schiedenis van de geregelde luchtvaart geweest en bovendien het jaar waarin 's werelds luchtvaartmaatschappijen met geregelde lijndiensten de grootste winst boekten. Voorlopige cijfers, die zijn vrijgegeven door de internationale organisatie van de burgerluchtvaart, wijzen uit dat de tota le bedrijfswinst negenhonderd miljoen dollar bedroeg op de lijndiensten van de luchtvaartmaatschappien der 110 bij de ICAO aangesloten landen. Niet inbegre pen zijn de gegevens van de Sovjet-Unie en de Chinese volksrepubliek, daar deze beide landen geen deel uit maken van de ICAO. Het totale winstcijfers is vijftig percent hoger dan dat van 1964. Een nieuwe golf van stakingen heeft Italië vandaag getroffen. Er zijn meer dan anderhalf miljoen man bij betrokken. In de metaalindustrie staken 1,2 miljoen man voor een nieuw collectief contract.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 25