Recht op betaalde vakantie voor iedere werknemer Bepaling zal wettelijk worden vastgelegd Voortijdig tumult in Eerste Kamer over studentenstop en AGENDA V Kinderen dwongen treinmachinist te stoppen Toestand van mgr. Bekkers nog stabiel Kamerlid vraagt over olievervoer naar Rhodesië Doden in het verkeer „Jupiter" en „Delphi voor de rechtbank Koningin in Voorburg Koningin en prins bij de nationale herdenking Binnenkort meer Staatsloten Hoofdredacteur van weekblad „Student" neemt ontslag Studente beweert door politiemannen ontkleed te zijn Kamerlid vraagt lagere belasting op bijzondere beloning Suriname neemt Britse nonchalance hoog op Overval op pompstation na 2 jaar opgehelderd Provo-student weer in hechtenis Veranderlijk r WOENSDAG 27 APRIL 1966 mm m V 'Vr" '®-«l Hüfï W Jm WATERBOLK Kolen- en Oliehaarden Geen kruid gewassen tegen het niesen Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk VERKOOPCENTRUM HOUTPLEIN TEL. 18680 Kamerlid Voogd stelt weer vragen over Mexico WEERRAPPORTEN es 18 (Van onze parlementaire redacteur)» DEN HAAG. De Tweede Kamer ls gisteren zonder hoofdelijke stem ming akkoord gegaan met een voor stel om iedere Nederlandse werk nemer het recht te geven op betaalde vakantie. Het voorstel zal worden op genomen in de Burgerlijk Wetboek, waardoor ook de werknemers, die niet onder een collectieve arbeidsovereen komst vallen, zoals huispersoneel, van de regeling zullen kunnen profiteren. Volgens het voorstel zullen volwas sen werknemers recht hebben op ten minste twee weken betaalde vakantie per jaar en jeugdige werknemers op minstens drie weken. De Kamer heeft zich bij de discussies vooral bezig gehouden met de vraag, of ook het recht op vakantietoeslag in de regeling opgenomen moest worden. De P.v.d.A.-fractie meende aanvankelijk van wel. Minister Samkalden van Justitie be toogde echter dat het recht op vakantie toeslag beter geregeld kan worden in de binnenkort in te dienen wet op het mini mumloon. Toen minister Samkalden be loofd had dat deze wet nog in de lopende parlementaire periode zal worden inge diend trok mevrouw Singer-Dekker (P.v.d.A.) het amendement, waarin zij haar wens had verwerkt, in. Haar voorstel om de tijd die een werk nemer besteedt aan scholingscursussen De machinist van een goederentrein tussen Venlo en Kaldenkirchen is door een groep spelende kinderen gedwongen tot stoppen. De kinderen bleven ondanks herhaalde signalen opzettelijk met uitge- «preide armen op de rails staan. Nadat de trein stil stond en de machinist uit zijn cabine was gekomen, holden de kin deren weg. Zij lieten een fiets achter, wel ke door de machinist is meegenomen en aan de politie is afgegeven. De toestand van mgr. Bekkers is op het ogenblik stabiel. De bisschop heeft wat minder pijn dan een week geleden, maar er blijft reden tot zeer ernstige bezorgd heid. Mgr. Rooyackers, vicaris van het Bossche bisdom, draagt elke morgen de mis op in de ziekenkamer. Hij brengt daartoe vaak in het Tilburgse ziekenhuis de nacht door. Hulpbisschop mgr. drs. J. Bluijssen heeft zijn voorgenomen bezoek aan Rome uitgesteld in verband met de ernstige toestand van mgr. Bekkers. Het socialistische lid van de Tweede Kamer, de heer Ruygers, heeft de staats secretaris van Buitenlandse Zaken, mr. M. van der Stoel, een vraag gesteld over de olie-transporten naar Rhodesië. De heer Ruygers wil weten, of en eventueel wat er waar is in de beschuldiging, on langs van Portugese zijde geuit, als zou den Nederlandse banken betrokken zijn bij de olietransporten naar Rhodesië. Bij een verkeersongeluk in Heerde zijn twee mensen omgekomen. De slachtoffers zijn een dame uit Oosterbeek en een tien jarig kind uit Heerde. Het kind stak plot seling de weg over, juist toen een tank auto naderde. De chauffeur remde uit al le macht, waardoor de tankauto dwars op de weg kwam te staan. Een personenauto kon niet tijdig meer stoppen en botste tegen de tankwagen. Van de drie inzittenden werd een dame zo ernstig gewond dat zij later is overle den. Ook het kind, dat door de tankauto was aangereden, stierf in een ziekenhuis in Zwolle. De man, die gisternacht op de rijks weg bij Zaltbommel twee keer is overre den, is geïdentificeerd als een 29-jarige Belg, die in Culemborg woonde en als monteur in Utrecht werkte. Hoewel de juiste toedracht van het ongeluk niet be kend is, meent de politie uit het onder zoek te moeten opmaken, dat de Belg zich met een fiets aan de hand op de auto weg heeft bevonden en toen door een auto is overreden. Uit bloedsporen is af te lei den dat later nog een tweede wagen over hem heen is gereden. De politie zoekt de bestuurders van de twee auto's, die zonder zich om het slachtoffer te be kommeren, zijn doorgereden. In Maastricht is de 29-jarige mevrouw M. A. Schoutese-Franssen die met haar 5-jarig dochterje achterop de fiets uit een zijstraat kwam, door een vrachtauto mee gesleurd. Het kind was op slag dood, de moeder werd levensgevaarlijk gewond. In Amsterdam-Osdorp werd de 70-jari- ge wielrijder K. Toonstra door een bestel auto aangereden. Hij overleed enkele uren later in een ziekenhuis. De 5-jarige Walco Bremer, die in Hol- landscheveld plotseling achter een auto bus om de rijweg opliep, werd door een vrachtauto aangereden. Het ventje stierf korte tijd later in een ziekenhuis. van vakorganisaties, te laten meetellen voor de vakantieberekening, werd aan vaard met de stemmen van de V.V.D., de S.G.P., het G.P.V. en de Boerenpartij te gen. Haar voorstel om perioden van tijdelij ke werkloosheid te laten meetellen voor de vakantieregeling werd aanvaard met de stemmen van de Boeren, de S.G.P. en het G.P.V. tegen. De Tweede Kamer begon vervolgens aan de openbare behandeling van een aantal veranderingen in het Wetboek van Koophandel, die betrekking hebben op het makelaarsbedrijf. De voornaamste verandering heeft betrekking op de strafrechtelijke bescherming van de titel makelaar. Voorts voorzien de veranderin gen in een uitbreiding van de tuchtrecht spraak. Minister Samkalden zou van middag antwoorden op de vragen en op merkingen die gisteren bij de behande ling van dit onderwerp werden gemaakt. •It De rechtbank in Arnhem heeft zich gis teren langdurig beziggehouden met de vraag of „Jupiter" en „Delphi" hazard- of behendigheidsspelen zijn. De rechtbank had in het paleis van Jus titie het Delphi-spel laten opstellen. De Duitse uitvinder demonstreerde, hoe het mogelijk moet zijn dat geoefende spelers de loop van het balletje aflezen met de bedoeling hun winstkans te verhogen. De officier van Justitie meende dat was aangetoond dat bij „Delphy" niet gespro ken kan worden van een overwegende in vloed op de kansbepaling. Hij vorderde een boete van 10 tegen de exploitant en eveneens een boete van 10 tegen de Duit se uitvinder. In een hotel in Zevenaar werd „Jupi ter" voor de rechters en de officier van Justitie gedemonstreerd. Ook hier vond de officier, dat van overwegende invloed op het spel geen sprake kon zijn. Zijn eis was opnieuw 10 boete tegen de ex ploitant. Op 10 mei volgt de uitspraak. wit-M i g v X\ Koningin Juliana en prins BernhardTul len de nationale herdenking, die op 4 mei bij het nationale monument in Amster dam wordt gehouden, bijwonen en ter na gedachtenis van de gevallenen een krans leggen. Deze herdenking, die om 4 uur begint, vormt een inleiding tot plaatselij ke stille tochten in de avonduren. De plechtigheid bij het nationale monu ment wordt voorafgegaan door bijeen komsten in drie kerken in de binnenstad die door 3500 nabestaanden uit het hele land worden bijgewoond. Voorgangers zijn een rabbijn, een predikant en een r.k. geestelijke. Na afloop van deze bijeen komsten begeeft men zich in drie stille stoeten naar de Dam. (Van onze parlementaire redactie! DEN HAAG. Tijdens de debatten over de begroting van Onderwijs en Wetenschappen zijn gisteren in de Eerste Kamer critische opmerkingen gemaakt over het wetsontwerp een numerus clausus in te stellen voor de medische faculteiten. Hoewel dit wetsontwerp de senaat nog niet heeft bereikt, konden enkele senatoren hun mening niet voor zich houden, hetgeen aanleiding gaf tot ietwat chaotische tonelen van fel interrumperende en gebarende Ka merleden. Kamervoorzitter Jonkman maakte er op zijn flegmatieke manier snel een einde aan. De stemming raakte verhit door de opmerking van prof. Van Hulst, „dat iemand die beschikt over vjjf percent van de intelligentie van deze minister ook met zo'n voorstel had kunnen komen". Hij vroeg zich af of bij de voorberei ding van het wetsontwerp ook de studen ten-faculteitsverenigingen betrokken wa ren geweest. De heer Van Pelt (P.S.P.) zei dat zijn fractie de numerus clausus als een aantasting van de studievrijheid onaanvaardbaar achtte. Prof. De Gaay Fortman (A.R.) had cri- tiek op de anti-koningsgezinde stromingen in de studentenwereld. „Wanneer men sommige studentenbladen leest dan krijgt men het idee dat het gevoel voor wat fair is, ver te zoeken is als het het konink lijk huis betreft", zei hij. Over de inbeslagneming van het blad „Student" wilde prof. De Gaay Fortman weten of het blad eigendom* is van een particuliere uitgeverij en of het wordt ge subsidieerd? Vragen waarop minister Die penhorst volgende week zal antwoorden. Advertentie voor Kleine Houtstraat 3032 - Haarlem Telefoon 10906 In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Peschar (P.v.d.A.) over het tekort aan staatsloten heeft de staatssecretaris van Financiën, de heer Hoefnagels medegedeeld, dat een wets ontwerp dat het mogelijk zal maken een aan de behoefte aangepast aantal series loten uit te geven op korte termijn tege moet gezien kan worden. De koningin heeft gisteren een be zoek aan Voorburg gebracht. Bij het St. Maartenlyceum werd zij door enthousiaste leerlingen toegejuicht. De hoofdredacteur van het studenten weekblad „Student", de heer W. J. Ko ning, heeft ontslag genomen uit protest tegen het sanctioneren, door het bestuur van de stichting Algemeen Studenten persbureau, van het beleid van de direc teur van dit persbureau, de heer D. W. F. Ver kade, ten aanzien van het verhin deren van de publikatie van het nummer van 21 april van „Student", waarin een omstreden foto, overgenomen uit het Amsterdamse blad „Bikkelacht" voor kwam. Een 23-jarige Amsterdamse studente zal bij de justitie een klacht indienen over het gedrag van vier Amsterdamse politie mannen. De studente werd zaterdagnacht bij „Het Lieverdje" aangehouden wegens ordeverstoring. Volgens haar zeggen heb ben de vier politieagenten haar, voordat zij op het hoofdbureau van politie werd verhoord, met geweld ontkleed. Zij zegt, na geweigerd te hebben zich voor fouillering door een vrouw uit te kleden, door drie mannelijke agenten te zijn vastgehouden en met geweld te zijn ontkleed. In een communiqué van de hoofdcom missaris van politie wordt verklaard, dat de studente was medegedeeld dat zij door een vrouwelijke agent gefouilleerd zou worden, hetgeen de studente weiger de. Toen de overredende woorden van de agente niet baatten, heeft zij de hulp in geroepen van twee mannelijke collega's, die op haar verzoek de studente bij de armen vastgrepen, waarop de agente haar fouillering verrichtte. Een en ander ging met groot verzet van de studente gepaard. Toen de te onderzoeken kle dingstukken in het bezit waren van de agente heeft deze de studente onmiddel lijk haar mantel laten aantrekken. De beide mannelijke agenten hebben haar uitsluitend bij de armen vastgehouden. Zij hebben haar geen kledingstukken uit getrokken. Met haar mantel aan is de stu dente vervolgens meegegaan voor ver hoor. Zij is in de gelegenheid gesteld in een afgescheiden vertrek haar kleding aan te trekken. De officier van Justitie is van het gebeurde in kennis gesteld, al dus een communiqué van de hoofdcom missaris van politie. Het Tweede-Kamerlid de heer Bakker (CPN) heeft de ministers van Financiën en van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevraagd hoe groot naar schatting het totale bedrag aan belastingen zal zijn dat door toepassing van het nieuwe belasting tarief op bijzondere beloningen in de schat kist zal vloeien. De heer Bakker vraagt voorts op korte termijn om een door de regering in te dienen wetsontwerp om de belastingen op bijzondere beloningen te verlagen en om een mogelijk extra-tege- moetkoming aan het overheidspersoneel met het oog op de zware last van de be lasting op bijzondere beloningen. Voorts vraagt de heer Bakker of door de toepassing van het nieuwe tarief de verhoging van de vakantietoeslag feitelijk niet ongedaan wordt gemaakt. PARAMARIBO (ANP) Premier Pen- gel van Suriname, heeft in de Staten van Suriname namens de regering een ver klaring afgelegd over het grensgeschil van zijn land met Brits-Guyana. Indien het Verenigd Koninkrijk niet uitdrukkelijk verklaart bereid te zijn tot oplossing van het meningsverschil en tot besprekingen op adequaat niveau daarover voor de on afhankelijkheidsverlening aan Brits-Guya- na (op 26 mei) zal de Surinaamse rege ring alle haar ten dienste staande feite lijke en rechtsmaatregelen treffen om haar soevereiniteitsrechten op haar terri toir te verzekeren, aldus de premier van Suriname in zijn verklaring. De verklaring van premier Pengel stoel de op een zestal overwegingen van de Su rinaamse regering, waarin onder meer ge zegd werd, dat het Verenigd Koninkrijk een onjuiste mening heeft over de boven loop van de Corantijn-rivier, waardoor er verschil van mening bestaat tussen Surina me en Brits-Guyana over de grens ter plaatse tussen beide landen. Verder wordt er gewag gemaakt van een passieve hou ding van het Verenigd Koninkrijk ten aan zien van het voeren van besprekingen, hetgeen een ernstig gevaar schept voor de goed nabuurschap tussen beide landen. Voordat hij zijn verklaring aflegde had premier Pengel opgemerkt, dat zijn rege ring niet kan aanvaarden, dat Engeland deze brandende kwestie als een bagatel behandelt. De premier leverde kritiek op de Britse regering en op de (koninkrijks) minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, die in Londen besprekingen moest voeren met de onder-minister van Buiten landse Zaken. Het is de politie in de Duitse stad Emmerich gelukt de gewapende roofover val, die in de nacht van 29 maart 1964 gepleegd werd op een tankstation in Dui ven bij Arnhem tot klaarheid te brengen. Bij deze overval werd de 41-jarige pomp bediende A. Budel uit Velp in de buik geschoten. Hij moest zes maanden in een ziekenhuis worden verpleegd. Hij zal voor 60 percent invalide blijven. Aanvankelijk dacht men dat de daders in Nederland gezocht moesten worden. Het zijn echter drie Duitse jongens geweest van 18, 21 en 22 jaar. Zij zijn ook betrokken geweest bij een overval op een pompstation in Wesel en bij ettelijke diefstallen en in braken. Zij waren van plan een overval te plegen op een beheerder van een spaarbank in Emmerich. Twee knapen zitten al gevangen voor andere ernstige vergrijpen. De 22-jarige jongeman die de pompbediende in Duiven in de buik schoot, bevindt zich nog op vrije voeten. Een 24-jarige student, die op 1 april werd gearresteerd wegens verspreiding van Provocatie nr. 13, maar later op voorwaarden uit voorlopige hechtenis werd ontslagen zit opnieuw in de cel. De raad kamer van de Amsterdamse rechtbank besloot de schorsing van zijn voorlopige hechtenis op te heffen aangezien hij zich niet aan de voorwaarden heeft gehouden. Verduistering. De politie heeft een 39-ja- rige inwoner van Alblasserdam in ar rest gesteld, die sinds 1963 ten nadele van een betonindustrie in Delft tussen 20.000 en 30.000 zou hebben verduis terd. Hij was bedrijfsleider van een dochteronderneming van de betonindu strie. Kolendamp. In Den Helder is de 76-jariga mevrouw M. van Vliet-Peper overleden. Op Tweede Paasdag was zij in haar woning op Texel samen met haar even eens 76-jarige echtgenoot, bewuste loos aangetroffen. Beiden waren bewus teloos geraakt door kolendampvergif tiging. De man overleed nog diezelfde dag. Eervol ontslag. Aan mr. W. B. J. Abersorj. is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als advocaat-generaal bij het ge rechtshof in Amsterdam. Stadsschouwburg, vandaag en donder dag 19.45 u.: Operettegezelschap Diogé met „De dochter van de tamboer-majoor" van Offenbach. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Show m.m.v. Ria Valk, André van Duin, „De Spelbrekers" en Tonny Bakkenes. Donder dag 13.30 u. en 14.45 u.: Jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Fan- tömas", 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „FX-18 op spionnen jacht", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Sam son en Gideon", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „OSS 117 in Bangkok", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadillac", a.L Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Sandokan", 14 j. Minerva, vandaag 20 u.: „My fair lady", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „De dolle generaal", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.13 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Schiet of sterf", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Barbaren in de aan val", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dans van de reiger", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nothing but the best", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositie. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. 's Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kol ja Kla- jitch. DIVERSEN Minerva Theater, donderdag 20 u.: „Mo derne beeldhouwkunst van Rodin tot de abstracten" door J. G. Wertheim. WOENSDAG 27 APRIL City, 20 u.: „De witte vrouw van kasteel Borski". De Haven, Schipbroekerweg, Santpoort, 20 u.: Opvoering door Toneelgroep Reveille van „Pinky". Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Op zondag van 13 tot 17 uur); de expositie duurt tot 3 mei. Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, te keningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is van dinsdag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 28 APRIL City, 20 u.: „De witte vrouw van kasteel Borski". Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Op zondag van 13 tot 17 uur); de expositie duurt tot 3 mei. Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, tekeningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is van dinsdag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 27 APRIL Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, 20 u.: Concert van de Mij tot Bevordering der Toonkunst, met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u. DONDERDAG 28 APRIL Kennemer Theater, 20 u.: Toneeluitvoe ring door Rederijkerskamer Kennemerland. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u. Advertentie N.V. Haarlemsche Auto Centrale De zeventienjarige June Clark uit de Verenigde Staten niest vrijwel onafgebroken sinds januari. Er blijkt nog geen kruid te zijn gewassen tegen haar afschuwelijke kwaal. Artsen stuurden haar naar Arizona. Ze hoopten dat June daar zou ge nezen, omdat de lucht er zo droog is. June genas niet. Ze kwam in Miami terug met een fikse keel ontsteking. Die had ze in Arizona opgelopen. (Telefoto). Het Tweede-Kamerlid de heer J. Voogd (P.v.d.A.) uit Haarlem heeft de minister van C.R.M. schriftelijke vragen gesteld over de verontrusting, die opnieuw is ontstaan over de mogelijk nadelige ge volgen voor de gezondheid van sport lieden bij de Olympische Spelen van 1968, in verband met de hoge ligging van de stad Mexico. De heer Voogd vraagt da minister om nadere mededelingen om trent de resultaten van de ingewonnen adviezen en de uitgevoerde experimenten, waarover de minister sprak in zijn ant woord van 21 september 1965 op eerdere schriftelijke vragen van de heer Voogd. Het gebied van hoge druk is naar da Oostzee getrokken en van de oceaan nadert een diepe depressie, die in Ierland de barometer reeds sterk heeft doen da len. De nadering van het front van deza depressie doet bü ons de bewolking toe nemen waardoor de neerslagkans toe neemt. Maximum en minimum- aa a max. temp. temperaturen binnen- en buitenland wind- richti d S Den Helder zw. bew. ZO 15 9 Ypenburg geh. bew. zo 16 7 Vlissingen zw. bew. zo 16 9 Eelde zw. bew. zo 18 7 De Bilt zw. bew. zo 18 8 Twente zw. bew. zo 20 10 Eindhoven geh. bew. zzo 19 9 Z.-Limburg zw. bew. O 10 Helsinki geh. bew. zzw 5 0 Stockholm licht bew. zw 8 1 Oslo mist zzw 7 2 Kopenhagen mist O 8 2 Aberdeen regen zzo 13 7 Londen geh. bew. zzo 15 9 Amsterdam geh. bew. zo 18 8 Brussel zw. bew. zzo 20 10 Luxemburg onbewolkt no 17 9 Parijs licht bew. O 18 7 Bordeaux zw. bew. ozo 19 11 Grenoble onbewolkt windst. 17 5 Nice licht bew. nnw 17 11 Berlijn onbewolkt O 19 8 Frankfort onbewolkt nno 19 9 München mist ozo 10 6 Zurich mist zzo 13 8 Genève zw. bew. windst. 14 7 Locarno licht bew. windst. 15 6 Wenen onbewolkt no 19 9 Innsbruck onbewolkt windst. 19 7 Athene zw. bew. windst. 20 17 Rome licht bew. windst. 18 8 Barcelona licht bew. nnw 18 8 Madrid zw. bew. windst. 22 8 Mallorca licht bew. windst. 19 7 Lissabon zw. bew. wzw 12 Donderdag 28 april Zon op 5.17 uur; onder 19.59 uur. Maan op 11.12 uur; onder 3.12 uur. Maanstanden Eerste kwartier 28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 27 april Hoog water 7.50 uur en 20.28 uur. Laag water 3.26 uur en 15.51 uur. Donderdag 28 april Hoog water 9.02 uur en 21.46 uur. Laag water 4.15 uur en 16.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2