Verenigingsnieuws uit de IJmond BORST Kom bij ons gordijnen kiezen op de nieuwe manier. Gardisette NEDERLAND UW ZANUSSI STAAT BIJ ONS I 1 KLAAR UEFA-jeugdteam naar Zweden Examens School voor Visserij en Scheepvaart IJmuidense opkoper verkocht gestolen bromfiets Polio-toernooi in Beverwijk Nieuwe aanpak bepleit voor vervoersproblemen Een gedeelte van Driehuizerkerkweg afgesloten Auto in brand op rijksweg Santpoort STEMMEN BIJ VOLMACHT Arbeider kreeg in PEN-centrale buis op het hoofd IJmuidenaar stal afvalkoper van zijn werkgever Voor de POLITIERECHTER 349,. WOENSDAG 27 APRIL 1966 9 Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk i WASAUTOMATEN AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER Bloemenmeisjes doen vrijwilligers naar Columbia uitgeleide Regenpakken gestolen op bouwwerk plan-Zeewijk WONINGINRICHTING EUROPA Hamer Kikkers ,Wam mes Waggel' I .'„'—JU» MARKTPLEIN tel.4262 IJMUIDEN WOENSDAG 27 APRIL Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 u.: Openbare gemeenteraadsvergadering; 19.30 u.: voortzetting van de openbare gemeente raadsvergadering. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 uur. Cursussen: bloemschikken, 19.30 tot 21.30 uur, Gem. Huishoudschool, IJmuiden; naai en: 19 tot 21.30 uur, Gem. Huishoudschool, IJmuiden. DONDERDAG 28 APRIL Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Ned. Belg. Ver. van liefhebbers van cactussen en vetplanten. Petrakerk, 20 u.: Herv.-Geref. Gespreks- kring: lezing over eenwording der kerken. Stadhuis, Velsen, 16.30 u.: Afscheid van de heer N. C. Rozemeyer, wnd. directeur Sociale Zaken. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; „De Brulboei", Kanaalstraat: 16-17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 14.30-17.30 u„ 19-21.15 u.; uitleenpost Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan: van 14.30- 17.30 uur en van 19 tot 21.15 uur. R.-k. leeszaal en bibliotheek: donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Wille brordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. Cursus, in gebouw Sm. v. Gelderstraat 3, Velsen-Noord, naaicursus. WOENSDAG 27 APRIL De Wjjkerbaan, 20 u.: lezing mpt dia's over Openlucht Museum te Arnhem, voor N.V.V.-Vrouwenbond. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 18 uur: cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kenne- merstaten. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 ,of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21 uur. DONDERDAG 28 APRIL Huize „Scheybeeck", 20 u.: Bestuurs vergadering B.S.C.R. Café „Sport", Alkmaarderweg, 20 u.: Lezing door de heer J. van Dijk over „Vo- geld uit Gotland", opgenomen in Zweden en Noorwegen. Galerie Boumans, Breestraat 122, Ten toonstelling bekroonde tekeningen door kinderen, „Mijn vader werkt bij Hoog ovens". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 16.30 u.: Cursus schilderen en tekenen voor de jeugd van Kennemerstaten. 20 u.; idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", 19 uur: Toneelcur sus door jongeren-toneelgroep „Perine". Sportfondsenbad. ingang Kuikensweg 84. geopend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein. openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Gemeentehuis, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. 'V.' jyyyim/ M: M i - - -K'J 1F J Advertentie veilige anti-slip-kleedjes voor badkamer, slaap kamer en zitkamer. Inca, reliefkleedjes, vanaf f 10,75; Pola, 100<>/0 zuivere wol, vanaf f 19,75 Woninginrichting Pianetenweg 38-42 Telefoon 5991 Aan de Gemeentelijke Schooi voor Vis serij en Scheepvaart hebben 123 cursis ten met succes hun studie of een onder deel daarvan kunnen afsluiten. Van degenen, die hun diploma aan het Velsen- se instituut behaalden waren veruit de meesten afkomstig van buiten de gemeen te. Ook in mei en juni zullen nog examens worden afgenomen. Advertentie dagelijks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN TEL. 4262 Bij een zogenoemde opkoperscontrole door de politie is gebleken dat een IJmui dense opkoper een bromfiets heeft door verkocht die vorig jaar zomer in Drie bergen was ontvreemd. De opkoper ver klaarde dat hij het karretje op de Utrecht se automarkt had gekocht van een hande laar uit Zeist. Tegen de IJmuidenaar is proces verbaal opgemaakt. De volgende diploma's, die van grote betekenis zijn voor een loopbaan bij de zeevisserij, de kleine handelsvaart of de zeesleepvaart, werden uitgereikt: Stuurman Kleine Handelsvaart: E. van der End en L. de Groot. Stuurman aanvullend Kleine Handels vaart: N. Fekkes, J. Portenge, B. van Ame rongen, T. S. Tukker, A. van Duin en J. Blok. Certificaat Zeeaanvaringsreglement Windhorst. Radiotelefonie: A. van Duin, T. S. Tuk ker, K. van Dokkum, F. Steensma, J. van Rijn, H. A. Verheidt, H. R. Schilpzand, J Blok. Motordrijver Zeevisvaart: A. van der Kuip. A. Buijs, J. F. Kieviet, W. ter Beek, B. Bijlenga, J. W. de Haan, J. J. Beem- sterboer, P. Mast, B. Vianen, G. Stam, W Reink, J. Kolenberg. A. Jansens, D. van Beek, J. Rhulman, A. Meerkerk, A. de Graaf, A. van Scheers, W. Hillebrand, P van der Ark, J. van Diest, D. Cöhrs, J Vriend, S. Barsingerhorn, S. van der Veen en H. van der Steen. Motordrijver Kleine Handelsvaart: H Robbers, N. Boddenberg, P. C. Schaap, C J. Heida, H. J. Koster. P. Exalto, A. J. M Buijs. R. J. van der Kuip, P. Wellinga. A van der Slikke. J. W. Keijser, H. Olden burg, H. Kuipers, W. ter Beek, B. Bijlen- ga, C. Heinz, J. F. Kieviet, J. W. de Haan C. Kinkelaar, W. Heetmayer, P. Mast. F M. Bakker, H. Sieckmeiier, P. van der Ark. A. de Graaf, J. Vriend, G. Stam, A Jansens. J. Rhulman, A. Meerkerk, A. van Scheers. W. Hillebrand, D. Cöhrs, J. van Diest, S. Barsingerhorn. B. Vianen, C Hellinga, B. Dirksen, F. Lambrecht, J. W Hollestelle, M. Westerbeke, W. Reink, H van der Steen. J. Feenstra, J. Castien, A de Boer, S. van der Veen, J. Kolenberg, J. de Waal, W. Zwart, B. H. de Jong, D van Beek en J. Soemaker. Voorlopig Diploma Scheepswerktuig kundige: J. van 't Hof, M. C. J. Hegeman Fileren: F. G. Goedhart, H. W. de Jong J. J. Jansen, J. Kok, H. J. Kunst, L. Nieu wenweg, J. Plug. C. Prins. W. Snijders, G J. Snijders, J. Verwoerd, M. J. Vasten houd, M. de Boer, J. Hamburg, J. H. A Möhr en A. C. Schouten. Het Nederlandse UEFA-jeugdelftal (spelers van 16 tot en met 18 jaar) is vanmorgen vanaf Schiphol naar Zweden vertrokken. Het elftal speelt daar morgen tegen het Zweedse jeugdteam. Twee spelers van Telstar zijn in het nationale elftal opgenomen: Geels (derde van rechts staande) en Koopman (twee de van links staande). Het pupillen-poliotoernooi, dat in Be verwijk plaats heeft onder auspiciën van de afdeling Haarlem der KNVB ten bate van het Prinses Beatrix Poliofonds, zal za terdag worden gehouden. Aanvankelijk zou dit toernooi vorige week zaterdag plaats hebben, doch de slechte weersomstandigheden maakten dat onmogelijk. De wedstrijden vangen om 10 uur aan op de terreinen van „Beverwijk" en ,DEM" De Utrechtse hoogleraar prof. dr. C. J Oort heeft op het in de Amsterdamse RAI gehouden jubileumcongres van de algemene verladers- en eigen vervoer dersorganisatie (EVO) een dringend be roep gedaan op allen die de problemen op vervoersgebied ter harte gaan, geza menlijk tot een nieuwe aanpak te komen. Volgens hem is het probleem thans ver brokkeld terwijl het juist nodig is dat alle aspecten, vooral ook dat van de ruimte lijke ordening, aan de oplossing van de vraagstukken medewerken. „Wij laten ons erop voorstaan de vrachtvaarders en vrachtrijders van Europa te zijn en wij zen dikwijls op de betrekkelijk grote plaats die het vervoer in ons nationale inkomen en exportpakket inneemt", zo zei de hoogleraar. Maar nergens in Ne derland vinden we het brede onderzoek op vervoersgebied dat met deze nationa le claim in overeenstemming zou zijn. In het Europese vervoersdebat is het niet Nederland dat zijn signatuur op de ge- dachtenvorming drukt. Een aantal politie ke beginselen en belangen wordt met verve en niet geheel zonder succes ver dedigd maar de wetenschappelijke visie ontbreekt. Vanmorgen hebben de Haarlemse Bloe menmeisjes op Schiphol zestien Neder landse jongelui uitgeleide gedaan. Deze vrijwilligers gaan werken aan twee pro jecten in Columbia. Dertien van de vrijwilligers gaan naar het project in Narino en de overige drie gaan naar El Meta. Een aanvullen de groep van twaalf personen voor El Me ta wordt op het ogenblik nog opgeleid in Amsterdam, die zal half juni gereed zijn. De groep gaat de zesendertig jonge lui opvolgen die in 1964 naar Bogota wer den gezonden. Geen motorverkeer Het gedeelte van de Driehuizerkerkweg, gelegen tussen de Parkweg en de Verlo ren van Themaatlaan, is met ingang van vandaag in beide richtingen gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Reeds sinds 1956 is op dit weggedeelte het verkeer met motorrijtuigen in noor delijke richting verboden. Nu zullen auto mobilisten en motorrijders komende van de Parkweg in de richting Driehuis ook een andere route moeten kiezen. Voor dit verkeer komt dan het meest in aanmer king de uitstekende verbindingsweg ge vormd door Stationsweg, Minister van Houtenlaan en Waterloolaan. Het landschappelijk fraaie, maar smal le en bochtige gedeelte van de Driehui zerkerkweg wordt veel gebruikt door fiet sers, bromfietsers en voetgangers, waar onder veel schoolkinderen van en naar scholen in Driehuis. Voor deze kinderen en ook voor de ongeruste ouders zal het geheel verdwijnen van het autoverkeer een opluchting betekenen. Een welkome maatregel is dit ongetwij feld ook voor de talloze wandelaars en liefhebbers van natuur- en landschaps- schoon, die in het vervolg ongestoord van een van de meest karakteristieke en mooiste landelijke wegen uit de omge ving zullen kunnen genieten. Nieuwe verkeersborden zullen het ver bod aangeven. Op de Parkweg verschij nen langs de hoofdrijbaan borden, welke het links- resp. rechtsafslaan zullen ver bieden. Aan het begin van de Driehuizer kerkweg zelf komt het verbodsbord met in een rode cirkel een auto en een mo torrijder Ook in de bewegwijzering van de A.N.W.B. en in de toeristische wegwij zers zullen wijzigingen worden aange bracht. Op de rijksweg bij Santpoort is gister avond een personenauto in brand gevlo gen. De bestuurder, een 28-jarige inwoner van Egmond aan Zee, had vergeten de deken, die hij op de motor had gelegd om deze tegen kou te beschermen, te ver wijderen. De Velsense brandweer heeft het vuur geblust. Bij de Velsense politie is aangifte ge daan van de diefstal van twee gele regen pakken en een grijze regenbroek uit een afgesloten keetwagen op het bouwwerk in het plan Zeewijk in IJmuiden. De diefstal moet zijn gepleegd tussen maandagmid dag vijf uur en dinsdagavond zeven uur. Advertentie Gardisette ontwierp voor ons een heel nieuw type demonstratie-standaard. Die laat u uw glasgordijnen zien zoals ze straks voor uw raam hangen. En natuur lijk hebben wij ook het Ideerama: een boek vol ideeën over het decoreren van gordijnen. Wanneer komt u eens langs? Uw Gardisette specialist: MEUBEL' TOONZALEN MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN filiaal Wijkerbaan 1 - Beverwijk Plantage 152 - Beverwijk BEDDENSPECIAALZAAK: MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto) Een 36-jarige bouwvakarbeider uit Utrecht is maandag door de Haarlemse politierechter veroordeeld tot vijf weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaar delijk en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De officier van Justitie had tegen de man drie weken gevangenisstraf met twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid geëist. Het speet de officier dat hij geen hogere straf tegen de Utrechtenaar kon vragen. De bouwvakker was name lijk met zijn wagen op de Venneperweg in de Haarlemmermeer tegen een boom gebotst. Hij verkeerde behoorlijk onder invloed; het alcoholpromillage bedroeg 2,20. Dezelfde avond was hij al een keer wegens dronkenschap uit een café gezet. Hij bleek bovendien niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. De officier noemde zijn optreden misdadig. Door oververmoeidheid reed een 45-ja- rige Heemsteedse architect in januari op de Kruisweg in Hoofddorp een verkeers- zuil omver waarna hij doorreed. Toen zijn auto stuk bleek te zijn ging de man /er- der lopen. De architect was primair ten laste gelegd dat hij onder invloed zou heb ben verkeerd, hetgeen de politierechter niet bewezen achtte. Hij werd op dit punt derhalve vrijgesproken. Voor de andere feiten werd hij veroordeeld tot tweemaal een geldboete van 300 en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De eis van de officier van Ju stitie luidde drie weken gevangenis en twee jaar ontzegging. Een 35-jarige metaalsorte.erder uit Nieuw-Vennep had een collega met een hamer geslagen, omdat tussen beiden on enigheid was ontstaan over een deur, die openstond. Door deze mishandeling werd de arm van de collega gekneusd. De poli tierechter veroordeelde hem tot 100 boe te en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf. De officier van Justitie had 150 boete en een maand voorwaardelijk geëist. Tussen de twee verdachten en hun ge zinnen bestond al geruime tijd onenig heid. De officier van Justitie, die vond dat er aan het geruzie tussen beide par tijen maar eens een eind moest komen, eiste tegen de man en de vrouw elk een geldboete van 75. Gezien de aard van de beledigende opmerkingen veroordeelde de politierechter de Aalsmeerder conform de eis en de dame tot 35 boete. „Ik vecht niet met Kikkers", kostte de jongen die dat zei, een gebroken '-oor- tand en een kapotte bril. De knaap, een 19-jarige monteur uit Haarlem, die hem zo had toegetakeld moest zich nu verant woorden. De vechtpartij had in juni plaats, toen beiden leerlingen van een l.t.s. waren. De verdachte had zich name lijk met een stoeipartij tussen twee ande re jongelui bemoeit, wat een van hen niet nam. Er bleken op de school twee groe pen te bestaan, namelijk .Kikkers" en „Proleten". Deze onderscheidden zich door onder meer hun haargroei. Conform de eis veroordeelde de politie rechter de jongeman tot 30 boete sub sidiair tien dagen hechtenis. Een 54-jarige vrouw uit Aalsmeer en een 35-jarige schoorsteenbouwer stonden terecht, omdat zij beledigingen hadden geuit. De vrouw had de man „Wammes Waggel" genoemd, terwijl de man aan het adres van de dochter van de vrouw beledigingen van ietwat ernstiger aard had geuit. Op de eerste dinsdag in september zal in de stemmige raadzaal van het stad huis te IJmuiden een nieuw gekozen ge meenteraad worden geïnstalleerd. De verkiezing voor de leden van die raad zal worden gehouden op woensdag 1 juni. In de tweede helft van mei zullen de kiezers, Nederlandse staatsburgers die op de dag van de candidaatstelling, 19 april 1966, 21 jaar of ouder waren, de oproep thuis ontvangen om aan de ge meenteraadsverkiezingen deel te nemen. Zoals men weet, bestaat de verplichting op het stembureau te verschijnen. Mocht men hiertoe evenwel niet in staat zijn, hetzij door ziekte, hetzij door afwezigheid buiten de woonplaats, dan is het in be ginsel mogelijk iemand te machtigen na mens hem de stem uit te brengen. Dit moet gebeuren door bij burgemeester en wethouders een verzoekschrift in te die nen. Op het stadhuis zijn hiervoor koste loos formulieren verkrijgbaar. Tot en met 19 mei kan men deze formulieren inleve ren op de eerste afdeling tussen 8.15 en 17.00 uur. Hier kunnen ook nadere in lichtingen over de mogelijkheden tot vol macht worden verkregen. Vooral zij die op de verkiezingsdag reeds met vakantie zullen zijn worden er op gewezen, dat het tijdig in orde maken van een stemmachtiging dit jaar een on derdeel moet zijn van de vakantievoor bereidingen. Het is bij de gemeenteraadsverkiezin gen natuurlijk niet mogelijk zijn stem in een andere gemeente uit te brengen. In de PEN-centrale te Velsen-Noord heeft gistermiddag een 41-jarige uit Vlis- singen afkomstige arbeider een stalen buis op het hoofd gekregen. In bewustelo ze toestand is hij naar het Rode Kruiszie- kenhuis gebracht. De man liep onder het bordes in de pompenhal door toen de buis omlaag stortte. Boven het bordes was men bezig deze buis aan een andere te monteren toen door nog onbekende oor zaak de stalen pijp omlaag viel. De ge troffene had een helm op. Bij een IJmuidense opkoper trof de po litie dezer dagen een hoeveelheid afvalko per aan. Bij het onderzoek kwam aan het licht dat deze afkomstig was van diefstal. Een 47-jarige IJmuidenaar is aangehou den. Hij bekende het afvalkoper te heb ben ontvreemd bij zijn werkgever. mmm1 w De Zanussi-serie '66 biedt een Jw»elkast naar maat voor elk gezin, voor iedere portemon- naie. (Prijzen van f299,- tot f669,-). En wij bieden u daarbij: deskundige adviezen en een prompte service. Stapt u gauw eens bin nen om u te oriënteren? U bent welkom! model 145 de luxe Ean Idoale tafalkoelkaat. Wfc goruat mal vaio tachnlacho anuljat: Tropic Syalam. Roll- Bond" vardampar an Fraazar Markat (voor hot bawaran van dlapvrlaa).Vrlaa- j vak ovar gahal# braodto.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9