Senatoren verbluft over uitlating van Pengel Kamer vond PvdA-motie tegen BVD overbodig DRAKACEL Minister Biesheuvel: „Aan dergelijke verklaringen heb ik geen boodschap" Eis van 12 weken tegen Amsterdamse provo Doden in het verkeer De zaak-Remmerswaal Minister Smallenbroek: „Doorgeven van namen gebeurt al 20 jaar" Koningin Juliana zaterdag jarig NAVO-hoofdkwartier naar een der Beneluxlanden? Spoedig vergunning voor de Tros Dr. Meinsma wil nieuwe actie tegen roken Weer zonnig WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraaf" HEEMSTEDE RESTAURANT TRESLONG - HILLEG0M DINER en S0IRÉE-DANSANT DONDERDAG 28 APRIL 1966 2 SURINAME EN ONAFHANKELIJKHEID Fabrieksbrand in Amsterdam snel bedwongen C Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk zo'n sukkel-slaapje.... ...is meestal wat beverig en be nauwd, maar soms geeft het de moede mens weer watmeermoed. Maar is men erna ook uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras WEERRAPPORTEN eg (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. In de Eerste Kamer is gisteren van diverse zijden aange drongen op duidelijke standpunten van de Nederlandse en de Surinaamse regering ten aanzien van onafhanke lijkheid van Suriname. Uitlatingen van premier Pengel naar aanleiding van het grensgeschil van Suriname met Brits Guyana vormden daartoe de voornaamste aanleiding. De heer Pengel zou in de Surinaamse Staten hebben gezegd maatregelen te over* wegen om de soevereiniteit van het Surinaamse grondgebied te garan deren. De senatoren waren daar wat verbluft over. De heer Van den Bergh (V.V.D.) vroeg minister Biesheuvel of dergelijke uitla tingen in samenwerking met de Neder landse regering worden opgesteld. „Hoe ver gaat de Nederlandse verantwoorde lijkheid hier?" vroeg hij. De heer Kraaijvanger (K.V.P.) vroeg of de regering, die de kosten en de ver antwoordelijkheid voor de defensie draagt niet informeren wat de heer Pengel pre cies heeft bedoeld? De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank, mr. Van Renesse, zei gistermiddag tegen een 24-jarige voor de rechtbank terecht staande provo dat de tijd is gekomen dat hij zal moeten ervaren dat de wet er is om nageleefd te wor den. Hij eiste twaalf weken gevangenis straf, waarvan vier voorwaardelijk, we gens verspreiding van een opruiend ge schift, het pamflet „Provokatie 13" op het Leidseplein op 1 april. De jongeman werd toen aangehouden maar door de rechter-commissaris vrijgelaten op voor waarde dat hij zich zou onthouden van ge dragingen en handelingen, die tot orde verstoringen zouden kunnen leiden of de ze zouden kunnen bevorderen. Toen hij de afgelopen zaterdagavond op het Spui bij •en „happening" bij „Het Lieverdje" „image" liep te roepen werd hij opgepakt. In „Provokatie 13" was opgeroepen op zaterdagmiddag 2 april te demonstreren bij het monument „De Dokwerker" tegen „het gewelddadig politieoptreden". De of ficier was van mening dat als het doel van de oproep, dat er zo'n drieduizend mensen zouden zijn gekomen, was be reikt, er, aldus mr. Van Renesse kans was geweest op incidenten. „Het is wel bewust om die incidenten te doen," zo voegde hij er aan toe. „Het ziet er somber uit met deze verdachte. De consequen ties zijn dat hij veel en vaker met de strafrechter in aanraking zal komen." Toen de verdachte zei in Rotterdam voor programmeur en systeemanalist te leren zei rechtbankpresident mr. J. A. Bletz: „Zou het dan niet prettiger zijn om daar te gaan wonen?" De verdachte ver telde dat hij op de provo-lijst staat voor de Amsterdamse gemeenteraadsverkiezin gen. Hij erkende de tekst voor „Provoka tie 13" te hebben opgesteld. „De recht bank zal hebben uit te maken of het al dan niet een opruiend geschift is," merkte de president nog op. De raadsman, mr. J. H. Smeets, betoog de dat het artikel van de algemene politie verordering over van het houden van op tochten zonder vergunning in strijd is met het Europese verdrag van de rechten van de mens en dus onverbindend is. Volgens pleiter diende ontslag van rechtvervolging te volgen. Hij verzocht de onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt, hetgeen de rechtbank afwees. Op 11 mei volgt het vonnis. Advertentie Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. Woensdagavond heeft een felle uitslaan de brand gewoed in de blik- en plasticver- werkende industrie n.v. v/h J. M. Lange- veld en Zoon in de Haarlemmer-houttui nen te Amsterdam. Al spoedig na de ont dekking van de brand door omwonenden sloegen de vlammen door het dak. Maar doordat de brandweer, die met veel ma terieel naar deze oude buurt was uitge rukt, het vuur direct van vier kanten kon aanpakken, was zij de brand snel meester. Alleen de zolderverdieping, waar verpak kingsmateriaal lag, brandde geheel uit. Op de overige etages van de fabriek ont stond veel waterschade. De oorzaak van da brand is onbekend. De heer Cammelbeeck (P.v.d.A bracht een uitspraak van de Surinaam se premier te berde, waarin sprake is van onafhankelijkheid op de termijn van één jaar. Hij drong aan op een gesprek tussen de verantwoordelijke gezagsdra gers. Volgens prof. Van Hulst (C.H.U.) wordt in de verhouding tot de andere rijksde len teveel nadruk gelegd op het „Je kunt gaan" en te weinig op het „Wij stel len het op prijs als je blijft". „Het is volstrekt duidelijk", zo ant woordde minister Biesheuvel, dat inscha keling van militairen in het grensconflict een koninkrijksaangelegenheid is. Dat kan niet buiten de koninkrijksregering om ge beuren. Dat weet de heer Pengel net zo goed als wij. Wij zijn niet verantwoor delijk voor uitlatingen van het Surinaam se kabinet en aan verklaringen op vlieg velden of persconferenties heb ik geen boodschap. Die zijn niet tot de Neder landse regering gericht". In Geffen (N.B.) zijn de 40-jarige N. de Wit uit Rosmalen en zijn zesjarig zoontje om het leven gekomen. Een elfjarig doch tertje werd licht gewond. De heer De Wit reed op zijn bromfiets met zijn twee kin deren achterop op een niet-beveiligde overweg tegen een trein. Het jongetje was op slag dood, de vader overleed later in een ziekenhuis in Den Bosch. In Middelburg zijn twee meisjes aange reden door een vrachtato met aanhan ger. Een 7-jarig meisje kwam daardoor vlak voor haar ouderlijk huis om het le ven. Het andere meisje kreeg ernstig her senletsel. In Callantsoog is de 5-jarige Robbie Sleutel voor de ouderlijke woning bij het oversteken van de weg aangereden door een auto en in de langs de weg lopende vaart geslingerd. De autobestuurder haal de het jongetje uit het water, waarna het in zorgwekkende toestand naar het zieken huis in Den Helder werd vervoerd. Daar is het later overleden. Bij Deurne zijn twee auto's in botsing gekomen als gevolg waarvan een der be stuurders, de 30-jarige huisschilder L. J. P. Verhoeven uit Helmond om het leven is gekomen. De andere automobilist, de 30-jarige winkelier E. W. H. van den Acker uit Deume werd zwaar gewond. In Wanssum is de 10-jarige Martin Pe ters bij het oversteken van de straat door een auto aangereden. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis in Venray is het knaapje overleden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft gisteren de affaire-Remmers waal uitvoerig besproken, maar is niet tot duidelijke uitspraken gekomen. Het enige resultaat was de verwer ping van een socialistische motie, die de bedoeling had het arbeidsterrein van de Binnenlandse Veiligheids dienst in te perken. Dat gebeurde met 55 tegen 27 stemmen. Door de motie, ingediend door de heer Scheps, te verwerpen heeft de meerderheid van de Tweede Kamer zich geschaard achter het beleid van minister Smallenbroek van Binnen landse Zaken, de politiek verant woordelijke bewindsman voor de ge beurtenissen met de Hagenaar Rem merswaal, die vorig jaar tijdens Prinsjesdag een bord omhoog stak met de woorden „Claus geen prins der Nederlanden". De Haagse politie arresteerde de heer Remmerswaal en gaf zijn naam door aan de Binnenlandse Veiligheidsdienst, die hem, zo bleek later, echter niet in haar archieven heeft opgenomen. De affaire-Remmerswaal dreigde tot een rel uit te groeien omdat minister Smallenbroek aanvankelijk ontkende dat de B.V.D. in de zaak was gemoeid. In februari gaf hij echter toe dat er con tact bestond en nog bestaat tussen de B.V.D. en de politie, met het doel de na men van hen, die blijk geven van een politiek extremistische instelling, aan de B.V.D. door te geven. Deze samenwer king, die al twintig jaar bestaat, heeft geleid tot het doorgeven van de naam van de heer Remmerswaal. Het Kamerdebat spitste zich toe op de vraag of het juist is dat namen van hen die openlijk getuigen van een politiek ex treme instelling, maar op wie niets aan te merken valt, aan de B.V.D. worden doorgegeven. Volgens de heer Scheps had de B.V.D. daar niets mee te maken. De B.V.D. mag alleen in het geweer komen als de veiligheid van de staat in het ge ding is, zei hij. De motie, die de heer Scheps in tweede termijn indiende, vroeg dan ook om een beleid waardoor „openlijk uitingen van protesten en extremistisch geheten in zichten hun vrije loop zouden kunnen heb ben". Ordeverstoringen, aldus de motie, dienen .alleen een zaak van de politie te zijn. De B.V.D. zo zich moeten beperken tot bedreigingen van de staatsveiligheid, de vrijheid en de democratie. De motie kreeg weinig steun. Alleen de P.S.P.-fractie was er voor. De heer Bakker, (C.P.N.) die de heer Scheps in het debat wel steunde, noemde de motie een slag in de lucht en stemde tegen, evenals de andere fracties. Minister Smallenbroek had veel be zwaar tegen de motie. Hij vroeg de heer Scheps de motie in te trekken „terwille van de juiste verhoudingen". Na dit politiek nogal zwaar geladen woord probeerde de heer Scheps zijn mp- tie in de politieke ijskast te stoppen door voor te stellen haar in de handen te stel len van de Kamercommissie voor de Bin nenlandse Veiligheidsdienst. Maar daar bleek alleen zijn eigen fractie iets voor te voelen. De bezwaren tegen de motie waren van verschillende aard. Mr. Toxopeus, die zijn maidenspeech als fractieleider van Koningin Juliana viert zaterdag haar 57ste verjaardag. de V.V.D. hield vond de motie overbodig. Hij was het wel met de heer Scheps eens dat de B.V.D. een noodzakelijk kwaad is een uitdrukking waarmee hij zich de verontwaardiging van de A.R.-fractielei- der de heer Roolvink op de hals haalde. De heer Roolvink vond de motie volstrekt overbodig. De felste critiek kreeg de heer Scheps van de heer Schakel (A.R.) die sugge reerde dat het socialistische optreden iets te maken had met het verkiezingsverlies van de P.v.d.A. Hij gaf de heer Scheps de raad om bij de „verschuiving naar links niet te dicht in de buurt te komen van hen die zo bijzonder begaan zijn met het lot van de politieke demonstranten." Voorts meende hij dat de Kamer zich niet moet bezighouden met het afgrenzen van de taken van de politie en van de B.V.D. „Ik heb bezwaar tegen de sfeer als zou er in onze democratische inrich ting een apparaat zijn dat vreselijk grie zelig doet en alleen maar door ons met zijn honderdvijftigen in het gareel te brengen is", aldus de heer Schakel. Het is niet onwaarschijnlijk dat het hoofdkwartier van de NAVO-strijdkrach- ten in Europa, dat op verlangen van pre sident De Gaulle Parijs zal moeten ver laten, in het gebied van de Benelux zal worden gevestigd, aldus de mening in Haagse kringen, die in nauw contact staan met de Nederlandse regering. Vestiging van het hoofdkwartier in Groot-Brittannië is minder geschikt, door dat het door een strook water van het vasteland is gescheiden. De Scandinavi sche landen liggen te ver naar het noor den en Italië is te zuidelijk. De bondsre publiek Duitsland ligt te dicht bij het IJzeren Gordijn. Bovendien zijn aan ves tiging van het hoofdkwartier in Duitsland politieke problemen verbonden. De algemene mening in de NAVO is dat ook de NAVO-raad, Parijs zal moeten ver laten, al heeft Frankrijk er geen bezwaar tegen dat dit politieke orgaan in de Fran se hoofdstad blijft. De zendvergunning voor de Tros zal waarschijnlijk niet lang op zich laten wachten. Minister Vrolijk heeft thans het advies van de radioraad over toelating van de Tros tot de ether binnen. Naar verluidt zou de raad hebben geadviseerd, de Tros zendtijd toe te kennen. Nog niet alles is in kannen en kruiken. Het advies van de radioraad geeft de minister aanleiding tot nog enig nader overleg met het Tros-bestuur. Het is niet erg waarschijnlijk, dat met dit overleg veel tijd zal zijn gemoeid. Wanneer de Tros een zendmachtiging krijgt, zal zij worden beschouwd als een aspirant-zend gemachtigde. Op grond van haar leden tal, dat Ongeveer 60.000 bedraagt, komt zij, volgens de voorlopige versie van het nieuwe omroepbestel, in aanmerking voor één uur televisiezendtijd per week en drie uur radiozendtijd. De radioraad heeft nog een groot aantal andere conces sie-aanvragen in behandeling, onder meer die van de RTN (Televizier) Al deze aanvragen worden stuk voor stuk behandeld, en omdat de RTN-aan- vraag de raad nogal wat complicaties stelt, is met de behandeling daarvan meer tijd gemoeid dan met die van de aanvraag van de andere grote gegadigde de Tros. Overigens is het de vraag of de Tros, wanneer zij binnenkort een con cessie krijgt, meteen met haar uitzendin gen zal beginnen. Verwacht wordt dat dit laatste niet voor het najaar het geval zal zijn. Advertentie Zaterdag 30 april Oranjefeest vanaf 6 uur tot 2 uur 's nachts. Optreden van Willy en Willeke Alberti en groot Treslongorkest o.l.v. Harry Baats. Tafelreservering voor Café en Restaurant: Telefoon 0 2520-5347. Stadsschouwburg, vandaag 19.45 u.: To neelvereniging Diogé met „De dochter van de tamboer-majoor" van Offenbach. Vrijdag 20 u.: Letterlievende vereniging J. J. Cremer met „Moederparade". Concertgebouw, vrijdag 9.30, 13.30 en 14.35 u.: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „FX-18 op spionnen jacht", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „OSS 117 in Bangkok", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Sandokan", 14 j. Minerva, 20 u.: „De dolle generaal", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Barbaren in de aanval", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nothing but the best", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositie. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. 's Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan)Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kol ja Kla- jitch. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van gouaches van Wim Kersten. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 3 mei. DIVERSEN Minerva Theater, vandaag 20 u.: „Mo derne beeldhouwkunst van Rodin tot de abstracten" door J. G. Wertheim. DONDERDAG 28 APRIL City, 20 u.: „De witte vrouw van kasteel Borski". Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Op zondag van 13 tot 17 uur); de expositie duurt tot 3 mei. Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, te keningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is van dinsdag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 29 APRIL City, 20 u.: Besloten filmvoorstelling voor de Oranje-vereniging IJmuiden-Oost. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvoor stelling voor Velser Kunstkring; opge voerd wordt, „Heerlijk duurt het langst". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, tekeningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is van dinsdag tot en met vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Op zondag van 13 tot 17 uur); de expositie duurt tot 3 mei. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 28 APRIL Kennemer Theater, 20 u.: Toneeluitvoe ring door Rederijkerskamer Kennemerland. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u. VRIJDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 19 u.: „Mary Pop- pins". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". W.B. Theater, 20 u.: „De man met het ijzeren masker". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling kindertekeningen: „Mijn vader werkt bij Hoogovens", geopend van 9-18 u. Dr. L. Meinsma, directeur van het Bu reau Kankerregistratie en leider van. de enige tijd geleden gevoerde anti-rook- campagne, acht de tijd rijp om deze ac tie via de communicatiemedia voort te zetten. „Met advertenties als „Even wachten met roken" komen we er niet", zei hij tijdens een forumbijeenkomst in Utrecht op de jaarlijkse contactdag van het Nationaal Protestants Centrum voor Geestelijke Volksgezondheid. Dr. Meinsma zei, de indruk te hebben dat de positieve propaganda tegen het roken ongunstig is beïnvloed door tegen strijdige meningen, met name uit de sec tor van de geestelijke volksgezondheid. „Daardoor werd ik op een gegeven mo ment zelf nieuws", zei dr. Meinsma. Prof. mr. dr. M. Rooij, hoogleraar in de pers wetenschap in Amsterdam, troostte hem: „Wie voor nieuws zorgt, moet zich reali seren dat hij zelf ook eens nieuws kan worden". Dr. Meinsma legde aan het forum de vraag voor of de geestelijke volksgezond heid met zijn voorlichting over het grote re gevaar van longkanker bij rokers is benadeeld. De Haarlemse arts dr. M. J. Heering vond het een moeilijke zaak. In ieder geval meende hij, dat de propagan- dat tegen het roken de volksgezondheid niet negatief heeft beïnvloed, maar hij twijfelde aan het effect ervan. Tijd en wijze van presentatie achtte dr. Heering belangrijk. Wellicht zullen eerst het rokers probleem en de verslaving nader moeten worden bestudeerd. Als men steeds maar blijft hameren op het verband tussen ro ken en longkanker, worden de mensen immuun en gaat het effect verloren, al dus dr. Heering. Advertentie De „harde" matras OW| met alle comfort van een „zachte". Het KNMI deelt mee: Het koufront, dat gisteravond Neder land is voorbij getrokken, heeft plaatse lijk regen- en onweersbuien gebracht. Daarna kwam het weer onder invloed van een hogedrukgebied, waarvan het centrum via de Golf van Biscaye in noordoostelijke richting bewoog. Dit hoge drukgebied neemt nog voortdurend in be tekenis toe en zal daarom het weer vrij dag en waarschijnlijk ook zaterdag blij ven beheersen. De regenkansen zijn klein en de temperatuur gaat weer stijgen. Maximum en minimum w t S M O, i c S temperaturen As binnen- en buitenland •3 O U g» Den Helder half bew. nnw 20 8 Ypenburg zw. bew. nw 20 10 Vlissingen onbewolkt nw 16 9 Eelde regen nw 21 11 De Bilt zw. bew. wnw 19 9 Twente geh. bew. wnw 22 10 Eindhoven zw. bew. nw 20 8 Z.-Limburg zw. bew. wzw 19 9 Helsinki onbewolkt no 0 -4 Stockholm half bew. zzo 15 -1 Oslo mist windst. 3 1 Kopenhagen mist ono 11 3 Aberdeen licht bew. zzw 12 2 Londen licht bew. zw 16 4 Amsterdam zw. bew. nnw 20 9 Brussel zw..bew. wnw 19 8 Luxemburg zv/. bew. wnw 19 9 Parijs licht bew. wnw 20 7 Bordeaux zw. bew. n 14 6 Grenoble geh. bew. nw 21 12 Nice onbewolkt nnw 19 12 Berlijn onbewolkt O 20 10 Frankfort zw. bew. windst. 23 9 München zw. bew. w 21 10 Zürich zw. bew. O 19 8 Genève regenbui windst 19 8 Locarno onbewolkt O 18 9 Wenen licht bew. wnw 21 9 Innsbruck regenbui windst. 23 10 Belgrado half bew. windst. 23 9 Athene onbewolkt windst. 19 14 Rome zw. bew. windst. 18 12 Barcelona licht bew. n 18 12 Madrid onbewolkt nnw 19 4 Mallorca half bew. ono 18 9 Lissabon onbewolkt n 19 11 Vrijdag 29 april Zon op 5.15 uur; onder 20.01 uur. Maan op 12.40 uur; onder 3.41 uur. Maanstanden Eerste kwartier 28 april 4.50 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 april Hoog water 9.02 uur en 21.46 uur. Laag water 4.15 uur en 16.56 uur. Vrijdag 29 april Hoog water 10.25 uur en 23.18 uur. Laag water 5.29 uur en 18.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2