COR OLY COR OLY COR OLY COR OLY COR OLY COR OLY MERKRIJWIEL COR OLY Noorse tanker „Gunnard Knudsen" nu voor lossing in Amsterdam Verenigingsnieuws uit de IJmond N.Ph.O.-concert in Beverwijk BROMFIETS Stelende Duitsers over grens gezet Twee kinderen gewond bij oversteken Stellendamse kotter viste Duitse mijn op Vrachtauto's botsten op Velser traverse Olie wordt uit beschadigde tank gepompt Havenberichten Bromfietster viel ÖRAIFFEISENBANK IJMUIDEN DONDERDAG 28 APRIL 1966 5 DROGISTERIJ Voor de Wederspannig Onder invloed voor een goede bromfiets auio- accessoires BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Marine bracht helse machine buitengaats tot ontploffing „DE CEDER" Velsen-IJ muiden kwekers, kantoorbedienden, modinettes... Beverwijk HOOGTEZON P. Zwaanswijk V: V. Op 22 april van dit jaar loste een Zandvoortse hoofdagent in de Haltestraat een waarschuwingsschot. Hij deed dit om twee broeres van 20 en 22 jaar die met een schop en een autoslinger opgeheven voor hem stonden te kalmeren. Het schot had inderdaad de bedoelde uitwerking en er hadden geen verdere strubbelingen plaats. De voorgeschiedenis werd giste ren bij de Haarlemse politierechter nog eens besproken. Advertentie heeft altijd een voor een speciaal lage prijs Breestraat 108 - Beverwijk De Velsense politie heeft twee Duitse monteurs van de Haarlemse recherche overgenomen Het tweetal had geprobeerd in Haarlem een auto te stelen en in Vel gen werd een autoband ontvreemd. De Duitsers zijn over de grens gezet. De politierechter veroordeelde de beide broers tot een boete van tweehonderd gulden en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De officier van justitie had dezelfde voor waardelijke straf geëist, maar een boete van driehonderd gulden. „Nooit ga ik mee", riep op 27 februari in Wijk aan Zee een 39-jarige walkapi tein uit Velsen tegen de politie. De man werd aangehouden omdat hij in een café na sluitingstijd een verkeerde naam aan de politie had opgegeven. Later werd hij met een surveillancewagen achterhaald. De kapitein had zich sterk verzet en werd wegens wederspannigheid veroordeeld tot een boete van vijfhonderd gulden en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Er was een gevangenisstraf van drie we ken tegen hem geëist. Voor het rijden onder invloed, het ver oorzaken van een aanrijding en doorrij den zonder de identiteit bekend te maken werd een 20-jarige fitter uit Heemskerk veroordeeld tot veertien dagen gevange nisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 7 maart kwam de fit ter uit een café in Heemskerk en reed in zijn auto bij het wegrijden tegen de auto van een caféhouder op. De volgende dag kwam hij zich melden, maar toen was de politie er al achter wie de aanrijding had veroorzaakt. Bij verstek werd een 44-jarige schilder uit Beverwijk veroordeeld tot een boete van 125 en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf. In de omgeving waar de schilder woonde had hij herhaaldelijk met een tegel ruiten ingegooid. De officier van justitie had een boete van 250 geëist, met ook drie weken voorwaardelijke straf. BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK voor al uw Breestraat 108 - Beverwijk Geboren: Margaretha J. E. d. v. A. R. Markz en E. C. Beentjes; Madeleine d. v. J. L. Sloove en P. H. Deegenaars; Frans M. z. v. P. J. Blondeel Timmerman en M. Zwart; John A. N. z. v. H. J. M. Limmen en M. C. Nieuwkoop; Jean z. v. H. van Gulick en M. E. Rings; Catharina M. d. v. M. van 't Hoff en C. P. Seijsener. Ondertrouwd: G. H. Knaap en M. M. E. Philippi; G. A. de Boo en J. de Vries; J. C. Schrijver en W. M. Amse; P. F. A. van de Kamer en H. M. E. Wullings; S. H. van Diggelen en M. J. Nanne; R. R. J. Moes bergen en F. P. A. Vrenegoor; J. G. Ha mers en M. E. Hommes; J. Bleeker en E. M. Sanders; L. Oldenburg en E. Scheep stra; W. Heilwegen en A. M. M. Bootsma. Getrouwd: P. Dauphin en C. R. Bakker; P. B. Feenstra en A. M. Schipper; S. de Vries en J. A. W. van der Winden; Th. S. M. Wester en J. M. Steenvoorden; K. H. Fontijn en G. M. van Egmond; A. A. Rozemeijer en M. Wolterman. Overleden: J. Meijer oud 71 jaren; S. Salomons oud 68 jaren; C. F. Kuilman oud 47 jaren; J. P. Burger oud 67 jaren; M. van der Vegt oud 71 jaren; P. J. Noorman oud 36 jaren; J. H. Scholten oud 62 jaren; A. M. Erkamp oud 70 jaren; P. F. Böckel oud 50 jaren. Een 6-jarig meisje is woensdagmiddag toen het de Herculesstraat in IJmuiden wilde oversteken door een 19-jarige brom fietser aangereden. Het kind liep een wond aan het achterhoofd en schaafwon den op. Op de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord stak een 5-jarig jongetje met zijn step tussen twee geparkeerde auto's de rijweg over. De bestuurder van een personen auto kon een aanrijding niet meer voorko men. Het kind kreeg schaafwonden aan een arm en een been. Ook aan dek van het Noorse schip is bij de aanvaring aanzienlijke schade aangericht. Tijdens het vissen op ongeveer 27 mijl ten noordwesten van Seheveningen heeft de Stellendamse kotter ST 12 „De Twee gebroeders" woensdag een 1000 kilogram wegende Duitse z.g. invloedsmijn opge haald. Schipper A. Brinkman stelde di rect Seheveningen Radio van zijn vondst in kennis. Deze waarschuwde op haar beurt de marine en de Velsense politie. Vanuit Den Helder stoomde de mijnenve ger „Waalwijk" met manschappen van het duikbedrijf van de marine naar IJmui den op. Voor de ingang van de haven mond wachtte men de ST 12 op. Beide schepen voeren vervolgens ongeveer drie mijl uit de kust Daar gingen enkele mari nemensen aan boord van de kotter om een springlading op de mijn aan te brengen. Dit type mijn vond men namelijk te gevaarlijk om het op de gebruikelijke wijze te demonteren. Met de jomper werd de mijn buiten boord gehesen waar na de marinemensen in twee rubberboten de ongeveer 200 meter lange springkabel uitlegden. Vervolgens heeft men de mijn op een diepte van 18 meter tot ontplofing gebracht. Éen waterzuil van wel 60 meter hoog rees uit zee op toen de helse machine explodeerde. De bemanning van de ST 12 haalde ove rigens nog meer vreemde zaken boven water. Zo vonden de mannen behalve vis ook een vliegtuigmoor in hun net. Verder werden ook skeletdelen, vermoedelijk van een mammoet, opgehaald. Deze laatste gevonden voorwerpen zijn ter beschikking van het visserij laboratorium gesteld. JAN WIJNS interpretatie van dit karak teristieke, eigenlijk niet zo diepgaande, zelfs hier en daar oppervlakkige concert heeft de keuze ervan voor uitvoering op deze muziekavond volkomen aanvaard baar gemaakt en elke gedachte aan ver bleekte muziek, passend bij een lang ver dwenen negentiende-eeuwse oppreciatie, geneutraliseerd. Een verfijnde, gezonde artistieke smaak heeft de vertolking van Jan Wijn op een bijzonder hoog niveau gehouden. Geen enkele karikaturaal wer kende overlading van uitdrukkingskracht of sterkte-contrastoverdrijving ontsierde dit waarlijk meesterlijke pianospel, dat zijn gaafheid verkreeg dank zij een uit zonderlijke natuurlijke pianistische dispo sitie, en zijn inhoud door een rijke mu zikaliteit. DE DIRIGENT Henri Arends, die op deze avond het orkest leidde, zorgde met de geïnspireerd spelende orkesleden, voor een voortreffelijke begeleiding. Bij de uitvoering van het sfeerscheppende werk „Noches en los jardines de Espa- na" van Manuel de Falla na de pauze was de pianopartij eveneens toever- trouwed aan Jan Wijn. Als solist trad hij nu minder op de voorgrond dan bij de vertolking van het pianoconcert van Saint-Saëns. In het werk van de Falla is de piano meer een toegevoegd instru ment bij het orkest dan een „individue le" zelfstandigheid. Even belangrijk als de piano zijn de orkestinstrumenten, die elk met hun eigen „stem"-karakter de klankkleuren in rijke afwisseling bepalen. De uitvoering werd onder Arends leiding een lofwaardige prestatie, al denk ik mij Advertentie EEN PRIMA tegen scherpe prijs vindt U bij Breestraat 108 - Beverwijk PLANETENWEG 68 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 Advertentie Advertentie Op de oostelijke verbindingsweg van de Velser traverse raakte een vrachtauto bij het nemen van de bocht naar de rijks weg in een slip. De wagen botste tegen een tegemoet komende vrachtauto en gleed vervolgens via de berm van het talud. De bestuurder van de aangereden auto, een 40-jarige expediteur uit Velsen, liep snijwonden aan een been op. Beide vracht auto's werden aan de cabine ernstig be schadigd. Advertentie DONDERDAG 28 APRIL Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Ned. Belg. Ver. van liefhebbers van cactussen en vetplanten. Petrakerk, 20 u.: Herv.-Geref. Gespreks- kring: lezing over eenwording der kerken. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 19-21.15 u.; uitleenpost, Santpoort- Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Wil lem de Zwijgerlaan: van 19 tot 21.15 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, cursus naaien van 19.30 tot 22 uur, Sm. van Gelderstraat 3, Velsen-N. VRIJDAG 29 APRIL Du Commerce, Marktplein, IJmuiden, viering tienjarige bestaan Fauna-Felisena. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden-Oost, geopend: van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-N„ Wijkerstraatweg 77: van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.15 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort (ook voor r.k. bibliotheek) van 19 tot 21.30 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost. ge opend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-N., Banjaertstraat 13, van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, cursus kleding en accessoires, van 14 tot 16.30 u. in CUSA, Hoofdstraat 117, Sanpoort-Noord. DONDERDAG 28 APRIL HANAU v.a. 85.— PHILIPSv.a. ƒ99.- Advertentie De Noorse tanker „Gunnard Knudsen", die in de nacht van maandag op dinsdag in de zuidelijke Noordzee bij de Sandettie in aanvaring was ge komen met het Liberiaanse tankschip „Ossa",. ligt nu voor lossing in de haven van Amsterdam. De „Gunnard Knudsen" zal na deze lossing worden opgenomen in een droogdok voor herstel van de grote schade aan het voorschip. Vanaf de IJmuidense pieren tot de Noor- dersluis geassisteerd door drie sleepboten en daarna op het Noordzeekanaal door de Wijsmuller-sleepboot „Nestor" en enkele sleepboten van Goedkoop, is het ruim 11.000 brt metende Noorse schip woens dagavond langzaam opgevaren naar Am sterdam. Naar het achterschip Personeel en bemanningsleden van de IJmuidense sleepboten „Titan" en „Nes tor" zijn woensdag de gehele dag bezig geweest om op de vijf mijl uit de kust voor anker liggende tanker een kleine dui zend ton gasolie over te pompen uit een bij de aanvaring beschadigde tank naar ande re, niet geheel gevulde ladingtanks in het achterschip van de Noorse boot. Daar de pijpleidingen van het schip waren bescha digd moesten hiervoor van de sleepboten af pompapparatuur en slangen worden inge zet. Zes elektrische onderwaterpompen zorgen voor dit pompwerk, waarbij de uiterste voorzichtigheid in acht moest worden genomen. Een gelukkige omstan digheid was dat de weersomstandigheden zeer goed waren. De heer C. O. H. Hindriks, de rijksha venmeester voor het Noordzeekanaal, heeft de „Gunnard Knudsen" woensdag in de namiddag opnieuw geïnspecteerd. Hij heeft toen kunnen constateren dat het schip geen gasolie meer verloor. Er werd toestemming verleend langzaam varend IJmuiden binnen te komen en geassisteerd door sleepboten koers te zetten naar Am sterdam. Omstreeks half negen gisteravond lag het Noorse tankschip het grote ga pende gat aan bakboordskant in de IJ muidense Noordersluis. Op deze foto is duidelijk het grote gat te zien dat de tanker „Gunnard Knudsen" heeft afgelopen bij de aanvaring met de Liberiaanse tank boot „Ossa". Bij de „Gunnard Knud sen" ligt de IJmuidense sleepboot „Titan". De jonge Nederlandse pianist JAN WIJN verleende zijn medewerking aan het vijfde abonnementsconcert, dat woensdagavond door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder auspiciën van de afdeling Beverwijk van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, in de Vredevorstkerk te Beverwijk gege ven werd. Van Camille Saint-Saëns ver tolkte hij met het orkest het Pianocon cert in g op. 22, een aantrekkelijke, bij zonder onderhoudende muzikanteske compositie, evenwichtig van bouw, rijk aan charme en gevoelige uitdrukking en treffend door briljante werking. het dynamisch niveau ter wille van de impressionistische schakeringssubtiliteit meer aangepast aan een geringer gemid deld geluidsvolume dan nu het geval was. SFEERSCHEPPEND in geheel andere zin waren de „Spirituals" voor „strijkers koor" en orkest van de Amerikaan Mor ton Gould, met welk werk het concert in tendentieus-programmatische zin klank rijk werd begonnen. Als sluitstuk voor de avond was een suite gekozen, samengesteld met geliefde melodieën uit de opera „Carmen" van Georges Bizet. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Ares, van Antwerpen: Skum, Swansea; Midas, Oporto; Suceava, Londen, IJmuiden; Wilfred, Portland; Waverstroom, Londen; Aino, Kotka, Velsen; Thea, Londen, IJmuiden; Bode, Lagos; Olwe, Londen; Jans, Londen; Dinkel, Londen; Zaan- stroom, Goole; Linde, Baltimore; Amyntas, Rot terdam; Sjoa, Seven Islands, IJmuiden; Eildon, Southampton; Esso Emden, Hamburg; Tiira, Mantyluoto; Gunnar Knudsen, Priolo; Navigare, Goole; Togokust, Rotterdam; Irene, Teignemouth; Cardiffbrook, Brussel. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Buchen- stein, naar Antwerpen; Rijnstroom, Shoreham; Hontestroom. Sheerness; Gosport, Londen; Hun- zeborg. Slikkerveer, Westzaan; Geert, Dublin; Uralmash. Gefle: Drittura, Huil; Norbega, Witte Zee; Catharina F., Antwerpen; Hondsbosch, Lon den. Zaandam; Duurt 2, Avera; Kai, Dagenham; Selectivity, Birmingham; Gabonkust. Hamburg; Saint Thomas, Duinkerken; Alcetas, Rotterdam; Ras Maersk. Bremen; Mithras. Rotterdam; Rijn- borg, Delfzijl; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Berta Beck, van Hamburg; Lizzie Terkol, Imming- ham; Agbo. Bordeaux; Plover. Felixtowe; Ner- landia, Gothenburg; Mare Liberum, Dagenham; Vela. Rotterdam; Devonia, Kopenhagen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Arion, naar Poole; Jacob Teekman. Belina, Zaandam; Moerdijk, Dublin; Urundi, Antwerpen; Waver stroom, Londen; Trade Ambassador, Bremen. VRIJDAG 29 APRIL Sportfondsenbad, ingang Kuikenweg 84, geopend van 7-17.30 u. en van 20-21.30 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 .of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 u. en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein. openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. <Je spaarbank met volledige bankservic* KENNEMERLAAN 57 Een 36-jarige inwoonster van Beverwijk is woensdagmiddag op de Wenckebach- straat in Velsen-Noord tegen een Spaan se arbeider opgereden die plotseling het fietspad overstak. De bromfietster maakte een tuimeling en viel op haar hoofd. Zij is naar het Rode Kruisziekenhuis ge bracht. Huize „Scheybeeck", 20 u.: Bestuurs vergadering B.S.C.R. Café „Sport", Alkmaarderweg, 20 u.: Lezing door de heer J. van Dijk over „Vo- geld uit Gotland", opgenomen in Zweden en Noorwegen. Huize „Scheybeeck", 19 uur: Toneelcur sus door jongeren-toneelgroep „Perine". Sportfondsenbad, ingang Kuikenweg 84, geopend van 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Als zij naar het buitenland gaan hebben zij geld nodig. Vreemde valuta, in kontanten of in cheques. Onze bank verzorgt dat voor hen. Grenzeloos gemakkelijk. Doe als de kweker, de kantoorbediende, de modinette en vele anderen. Begin uw reis bij onze bank. v

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5