„Geen sprake van geleidelijke invoering reclame-televisie" Nutricia op 11 mei het Damrak naar Kosten Misset stegen sneller dan de omzet Ernstige critiek op voorstellen Stichting Hoger disconto was geen verrassing B Dividenden Ontstemde NDP tot mr. Vrolijk: Yan der WERFF HUBREGHT Aanpassing groei aan de EEG Goed jaar voor Wegener Couranten Mijn Laura in Anker Motoren Mij Rotterdam Ubbink ontslaat bijna 100 man Jaarverslag KLM verschijnt 6 juli Aardolieprodukten vandaag goedkoper Resultaat beïnvloed door overneming landbouwblad SCHEEPVAARTBERICHTEN Auto-omzet zal dit jaar met 20 pet dalen Kort economisch nieuws MAANDAG 2 MEI 1966 15 Niet reëel ffii mir mf', ft m, 4-m Stemming van heden WALL STREET: Iets lager De vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" (NDP) heeft ernstige critiek op de voorstellen van de stichting tot uitzending van reclame in radio en televisie. In het bijzonder richt deze critiek zich tegen de voor gestelde regeling voor de, naar het oordeel van de NDP, „zeer abrupte" invoering van reclame in de televisie. De vereniging zegt, dat bij verwezen lijking van de plannen van een ge leidelijke invoering „allerminst" kan worden gesproken en heeft minister Vrolijk om een onderhoud verzocht. De bezwaren van de Vereniging zijn neergelegd in een brief aan minister Vro lijk, waarvan afschriften zijn verzonden aan de leden van de Tweede Kamer. In deze brief wijst de vereniging op de ge volgen die de zeer abrupte invoering van de reclame in de televisie voor de pers zou hebben, reden waarom het NDP-be- stuur een gesprek met de bewindsman op zo kort mogelijke termijn op hoge prijs stelt. Naar de mening van de vereniging doen de voorstellen van de stichting op nog enkele andere belangrijke punten vragen of problemen voor de pers ont staan. In het schrijven van de vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" wordt uitvoe rig ingegaan op de voorstellen van de stichting. Er wordt onder meer op gewe zen, dat een verwerkelijking van deze voorstellen het uitzenden van gemiddeld 13% minuut per dag reclameboodschap pen betekent, hetgeen neerkomt op ne gentig percent van de zendtijd van vijftien minuten per dag, die door regering en parlement maximaal op het eerste net ter beschikking is gesteld. „Van geleide lijke invoering van de reclamezendtijd op het eerste net is derhalve geen sprake" aldus de NDP. Over de uitzending van reclameboodschappen over Nederland 2 zegt de vereniging, dat in de regeling van de stichting wordt voorgesteld het maximaal mogelijke aantal minuten re clame uit te zenden. De situatie aldus het Advertentie Voor HAARLEM en omstreken: Anthony Fokkerlaan 25 Tel. 02500-55954 (H. de Groot) Gratis proefnummer Beursov. Hypotheken - Assurantiën - Autofinanciering fortius446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222035' Beursoverzlcht no. 400 1. KON. 6IST 2. LUFTHANSA III schrijven van de NDP, dat op het eerste net negentig percent en op het tweede net honderd percent van de mogelijke recla mezendtijd direct bij het begin wordt in gevoerd, is derhalve niet reëel". Nadrukkelijk wordt daarin gesteld, dat de stichting met deze voorstellen „nage noeg geen rekening" heeft gehouden met het besluit om de maximum reclamezend tijd via de televisie ter vermijding van een schokeffect geleidelijk in te voeren. In het schrijven van de vereniging NDP wordt er voorts op gewezen, dat de stich ting haar standpunt ten aanzien van de geleidelijkheid zonder voorafgaand over leg met de pers heeft vastgesteld. In dit verband wordt herinnerd aan een uit spraak van minister Vrolijk in de Twee de Kamer, die met betrekking tot de ge leidelijkheid waarmee de reclame in ra dio en televisie zal kunnen worden inge voerd, opmerkte dat „ook overleg met de belanghebbende perswereld zeker zal kunnen geschieden". Het NDP-bestuur zegt in het schrijven, dat terzake geen overleg met vertegenwoordigers van de NDP heeft plaatsgevonden. Vanaf woensdag 11 mei zullen ter beurze worden verhandeld niet- royeerbare certificaten van gewone aandelen in stukken van 1.000 en 100 in de n.v. Verenigde Bedrijven van Nutricia (zuivelconcern) te Zoe- termeer. De stukken delen ten volle in de resultaten van 1966 en volgende jaren. Notering ter beurze zal, blij kens het introductiebericht, worden aangevraagd. Voor de toekomstige ontwikkeling van Nutricia en dochterondernemingen in bin nen- en buitenland acht het bestuur het gewenst, de structuur van de n.v. aan te passen aan de te verwachten groeimoge lijkheden van het concern. Het perspec tief voor deze groei wordt o.a. gevormd door de geleidelijke realisering van de E.E.G. Aanpassing aan de nieuwe marktcon- stellatie, maar ook de snelle evolutie van de voedingsmiddelentechnologie en de voortdurende ontwikkeling van nieuwe produkten, leiden tot de noodzaak van in vesteringen, die op den duur de capaciteit van zelffinanciering te boven kunnen gaan. Derhalve acht het bestuur reeds nu het opengaan van de n.v. gewenst. Men acht het ook zinvol, de mogelijkheid te scheppen om eventueel door aandelenruil andere, bij de vennootschap passende on dernemingen, in het concern te kunnen op nemen, en aldus de basis te verbreden. Zulks heeft reeds geresulteerd in de op richting, begin januari 1966, van „De Ver enigde bedrijven Nutricia". In 1965 is de omzet van Wegener's Couranten Concern N.V. te Apeldoorn met 31,8 percent toegenomen (v.j. 26,6). De kostenstijging, hoewel aanzienlijk, is in verhouding tot de omzet geringer ge weest. Het exploitatiesaldo, vór afschrijvin gen, interest en belastingen is gestegen van 1.277.067 tot 1.760.108. De netto winst is gestegen van 490.000 tot 640.000. Aan aandeelhouders zal worden voorge steld over het per eind 1965 uitstaande aandelenkapitaal van 500.000 een divi dend uit te keren van 22 percent (v.j. 18 percent over 250.000 en 4% percent over ƒ250.000). In het prospectus, behorende bij de uit gifte in januari 1966 van f 1.500.000 6% percent converteerbare obligaties, werd over 1965 een dividend in de orde van grootte van 20 percent in het vooruitzicht gesteld. De steenkolenmijnen Laura en Ver- eeniging in Eygelshoven participiëren voor vijftig percent in de N.V. Anker Mo toren Maatschappij te Rotterdam. Anker Motoren heeft deze vorm van samenwer king toegejuicht mede om een basis te leggen voor een uitbreiding van haar ac tiviteiten, die past in de noodzaak tot herstructurering van Zuid-Limburg. Overigens wordt door deze verbintenis de positie van Anker Motoren als fabri kant van bromfietsen en bromfietsmoto ren versterkt. Bij Anker Motoren is een kleine 2-pk motor ontwikkeld, waardoor 't mogelijk wordt een goedkope bromfiets, waarvan ook de motor van Nederlands fabrikaat is, op de Nederlandse markt te brengen. Voorts vindt deze motor toepas sing in grasmaaimachines, vaartuigjes, motorzagen, besproeiingsapparatuur en verfstralers. Anker Motoren Maatschappij is een fa milievennootschap en een dochtermaat schappij van Anker Kolen Maatschappij te Rotterdam. Tussen Anker Kolen en de mijnen Laura en de Vereeniging bestond al een relatie. Door een materiaalwijziging van het produkt voor een van haar belangrijkste afnemers en de daarmee gepaard gaande vermindering in het orderpakket, is de di rectie van Ubbink Gieterij n.v. tot haar spijt genoodzaakt de in 1965 ingestelde tweeploegendienst in de afdeling vorme rij terug te brengen tot een normale dag dienst. Het dienstverband met ongeveer 95 werknemers, onder wie 45 buitenlandse arbeidskrachten, wier contracten verlopen zijn, zal moeten worden beëindigd. Het totale personeelsbestand van het gieterij- bedrijf wordt na deze afvloeiing terugge bracht tot ongeveer 430 man. Met de vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties is inmiddels vol ledige overeenstemming bereikt over een regeling voor overplaatsing en afvloeiing van de betrokkenen. Daarbij zijn voorzie ningen getroffen, zowel op korte als op langere termijn, waarbij vooral rekening is gehouden met leeftijd en dienstjaren. De ondernemingsraad is over een en an der ingelicht. De K.L.M. is van plan haar jaarverslag over het op 31 maart geëindigde boekjaar 1965/1966 te publiceren op 6 juli. De jaar vergadering zal worden gehouden op 28 juli. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 50 min., verdeeld in 10 prioriteits- en 49.990 gewone aandelen, elk groot 1.000, waarvan geplaatst en volgestort 10 prio riteits- en 17.100 gewone aandelen. Blijkens de cijfers over 1965 van Nutri cia steeg het saldo exploitatierekening en overige baten tot 8,66 8,16) min. Het saldo winst tot 4,33 3,8) min.) De ge< consolideerde cijfers van Nutricia met dochterondernemingen waren resp. 11,63 10,72) min. en f 4,71 4,29) min. Aan dividend werd uitgekeerd 1,69 1,4) min. Nutricia heeft vanaf 1907 ononder broken dividend gedeclareerd. Per 1 ja nuari 1966 waren bij de ondernemingen ca. 1400 personeelsleden werkzaam van wie 180 buiten Nederland. In 1966 wordt een resultaat verwacht, dat niet in ongunstige zin van 1965 zal afwijken. Binnen het kader van de van overheidswege gestelde regels mocht voor enkele belangrijke groepen van produkten een bescheiden prijsaanpassing worden doorgevoerd. Het sedert een aantal jaren bij Nutricia gebruikelijke systeem van kwartaaldividend zal in de toekomst niet worden voortgezet. Het bestuur zal zich over 't uitkeren van een interim-dividend eind 1966 nog beraden. Als gevolg van gedaalde aanvoerprij- zen zijn de verkoopprijzen van een aan tal aardolieprodukten verlaagd. Autogasolie uit pompen, gasolie voor an dere doeleinden en huisbrandolie 1 worden met ƒ0.30 per 100 liter in prijs verlaagd. De prijs voor autogasolie uit pompen zal dan 17.8 cent per liter bedragen. De prij zen voor huisbrandolie 2 en dunne stook olie zullen met 0.20 per 100 liter worden verlaagd. Met het oog op de onbevredigende ont wikkeling van de betalingsbalans, een op nieuw toenemende kredietexpansie bij het bankwezen, de stijging van de rente op de binnenlandse en buitenlandse geldmark ten en de toeneming van het beroep op de Nederlandsche Bank, heeft de bank be sloten haar rentetarieven met ingang van vandaag over de gehele linie met pet te verhogen. De nieuwe tarieven zijn: wisseldisconto: 5 pet., promessendisconto: 5y2 pet., rente voor voorschotten in rekening-courant en beleggingen: voor particulieren 6% pet., voor anderen 5% pet. Voor ingewijden op de Amsterdamse geldmarkt kwam de verhoging der tarie ven niet als een verrassing. Men had het verhoogde tarief al lang verwacht, en toen dan ook donderdag op de geldmarkt het daggeld (call money) gebracht werd op 4% pet., werd dit als een ouverture be schouwd voor de verhoging van het wis seldisconto door de centrale bank. Toen immers waren daggeld en officieel dis conto gelijk geworden en moest de dis- contoschroef wel worden aangedraaid, na dat de hoge rentestand in ons land daartoe al geruime tijd aanleiding had gegeven. Daggeld immers was op 4®/o niet te krijgen en er werd reeds grif 41/2 en zelfs 4)4 pet. betaald. Ook de Amsterdamse effectenbeurs had met de verhoging van het disconto al re kening gehouden. Men acht de maatregel van de Turfmarkt zuiver een aanpassing aan de bestaande toestand te weten het gestegen rentepeil en meent, dat de ver hoging nauwelijks van nadelige invloed zal zijn op de koers van de Nederlandse staatsfondsen. Wat de aandelenmarkt be treft, hier was eveneens van een reactie voorshand nauwelijks sprake. Wel werd een nog sterker afwachtende houding aan genomen tegenover de internationale fondsen, en na het bekend worden van de discontoverhoging schrompelden de om zetten ter beurze nog verder ineen. KjC/s JMVi IgVi+ 7i> 75 KVj "itt jHfc-r V. mi* a \<m -a}» <3§E~ SM+ W> tpi n34 wvuPci •f'H OT.'a VUftetCn V» yfcjaUini .9® 19%. '?"i I 1 fitt on fr*. u"!- r'« MO 1? mWowïi 1.» 8 2?| V$ »S m, WoywKnlt 2 28 38% og. «f. wéK, na, ?S8 0% Beursplein 5 heeft vrijdag afscheid van de beursweek genomen met een nauwe lijks prijshoudende stemming bij de ope ning voor het merendeel van de interna tionale waarden. Het aandeel Kon. Olie echter opende iets hoger t.o.v. het voor gaande slotniveau op 146. Later op de middag steeg de koers tot 147 door lo kale speculatieve aankopen. Dit als ge volg van het recordresultaat van de Ame rikaanse maatschappij Shell Oil over het eerste kwartaal 1966. Philips en Unilever waren fractioneel lager op resp. 120.60 en 95.80. Hetzelfde moet worden gezegd van AKU en Hoogovens op resp. 357 en 388 als advieskoers. KLM werd beduidend la ger op 425 geadviseerd, tegen donderdag 433 als gedane koers. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/o Ned. 1964 5'/,®% Ned. 1964-11 5»/<®% Ned. 1965 6«% B.N.G. 1965 57,®% Ned. G. U. 4ViA.K.U. 5»/*®% Hoogovens Alk. BankNederl. Amro Bank Holl. Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S. Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker Kon de uitgeversmaatschappij C. Mis set NV over 1964 ondanks de loonexplosie een omzetstijging melden die de kosten stijging overtrof, in 1965 bleek, dat de kostenverhogingen onverminderd bleven doorwerken tegenover relatief geringere toename van de omzet. De omzet steeg met 1.124.000 of 8,6 percent. Daarente gen vertoonden de directe kosten een stij ging van 1.228.000 of 12,4 percent. Het resultaat vóór afschrijvingen en reserve ringen daalde als gevolg hiervan met 104.000 tot 2.985.000. Het resultaat werd beïnvloed door één malig voorkomende kosten, verband hou dende met de uitgifte van bonusaandelen in 1965 en met de overname van het land bouwblad „De Nieuwe Veldbode", dat in de eigen uitgave „De Boerderij" werd opgenomen. Na eliminatie van deze een malige kosten is de bruto winst vrijwel gelijk aan die over 1964. Gesteld tegen over een stijgende omzet betekent dit echter een geringe daling van de winst marge. De post lonen en sociale lasten ondanks voortgaande mechanisering ver uit de grootste kostenpost onderging opnieuw een felle stijging (15 percent). Uitgedrukt in de omzet levert deze post een percentage van 39, tegenover 37 per cent in 1964 en een gemiddeld percent over 1954 tot en met 1963 van 34 per cent. Eind 1965 bedroeg het aantal per- neelsleden 580 tegenover 552. Aan de opbrengstzijde steeg de omzet van advertenties met 13 percent, waarbij de prijsverhogingen slechts een geringe rol speelden. Dt directie is ervan over tuigd dat voor het merendeel der vak tijdschriften een hogere abonnementsprijs gerechtvaardigd is dan momenteel in het kadgr van het prijsbeleid door de rege ring mag worden gevraagd. Het aantal abonnementen op de uitga Amerskerk 28 van Karachi naar Colombo Acmaea p. 1 Bermudas naar Curasao Aristoteles 2 te Nassau Bahmas Alcor 1 van Aden naar Port Said Algol 2 te Adelaide Amerskerk 2 te Colombo Ammof 30 van Maracaibo naar Porto Cabelo Aldabi p 30 Recife naar Las Palmas Annenkerk 30 van Genua naar Port Said Billiton 29 te Port Said verwacht Borneo 29 van Keelung naar Manilla Borneo 2 te Manila Bovenkerk 1 te Marseille Caltex Arnhem 29 van Bahrain naar Suez Caltex Eindhoven 29 te Port Said Caltex Leiden pas. 29 Kaap Villano naar Ravenna Caltex Napels pas. 29 Malta naar Bahrain Doelwky 29 van Malta naar Perzische Golf Dinteldyk 3 te Stockton Kelletia 1 te Lavera Daphnis p 30 Curagao naar Guanta Eemland 1 te Natal Friesland 28 van Setubal naar Sluiskil Geeststar 29 van Preston naar Barbados Gulf Italien 29thv. Masira naar Suez Gaasterdyk pas 29 Dungeness naar Savannah Hermes 29 thv. Porta Gada naar Le Havre Hercules 1 vn Freeport naar Mobile Johannesfrans 2 te Coquimbo Karachi 29 thv. Tunis naar Port Said Karium 30 te Las verwacht Keizerswaard 29 te Miri verwacht Kryptos 2 te Piraeus Kieldrecht 1 van Lattakia naar Koper Krebsia 1 van Geelong naar Auckland Lekhaven 29 van Lissabon naar Recife Leto 1 te Toledo Langkoeas 30 van Genua naar Marseille Liberiakust 1 te Pointe Moiré Merseylloyd 29 te Antwerpen Mississippilloyd pas. 29 Kaapstad naar Luanda Moordrecht 29 te Ceuta Mentor 30 n Hamburg Missilloyd p 30 Azoren naar Malta Neder Rhone 30 te Penang verwacht Oldekerk 1 van Karachi naar Aden Osiris 30 te Porto Barrios Overijssel 1 te Bremen Philine pas. 29 Algiers naar Perzische Golf Polyphemus 29 van Lissabon naar Liverpool Prins Johan Willem Friso 29 van Londen naar Montreal Prins William v s Tubman 29 te Pascagoule verw. Plamedes 2 te Guayaqill Prins Johan Willem Friso p 30 Scillys n Montreal Rotterdam 29 van Le Havre naar Southampton Rotti 29 te Colombo verwacht Rijndam 1 van Lissabon naar Southampton Rempang 1 te Marseille Spaarnekerk 29 te Singapore verwacht Straat Cumberland 28 v Durban n Port Elizabeth Straat Futami 29 van Hongkong naar Osaka Straat Futumi 3 vm Osaka verwacht Sliedrecht 1 nm van New Orleans naar Malaga Straat Lombok 3 te Melbourne verwacht Straat Singapore 3 vm Bumie verwacht Schiedyk 1 vm van Newyrck naar Aotterdam Steenwijk 30 van Vancouver naar Kobe Straat Mozambique 30 ta Ptharcourt Tjiliwong 29 van Manilla naar Hongkong Tjikampek 1 van Mahe naar Zanzibar Van Neck 29 t.a. rede Bangkok Vitrea 29 van Antwerpen naar Skaramanga Videma 3 vm Khoralamaya verwacht Vlieland 3 Suez verwacht Vlist 2 te Ttampa Westertoren 29 te Bangkok Wieldrecht 1 te Geelong verwacht Waterland 30 v Rio de Janeiro n Salvador Bahia ven van Misset bedroeg aan het einde van 1965 ruim 300.000. Bij de omzet van de vakboekenuitgeverij kon, voor het eerst sinds jaren, een forse stijging (70 pet.) worden geregistreerd. Samengevat meldt het verslag: 1. een daling van de winstmarge door een kos tenstijging die van grotere omvang is ge worden dan de omzetstijging, 2. een drnk op de omzetstijging, 3. de noodzaak tot het doen van relatief grote investeringen in de komende jaren, waarvan men ver wacht dat de daardoor vergrote produktie- capaciteit een gunstiger omzet-kosten-ver houding mogelijk maakt. De netto winst komt uit op ƒ725,460 (v.j. 590.343). Voorgesteld wordt, zoals gemeld: een dividend van 17 pet. tegen 20 pet. over 1964. Echter werd in 1965 het kapitaal vergroot door een uitgifte van 50 pet. bonusaandelen, terwijl tevens 12% pet. herkapitalisatiedividend werd uitge keerd. Het 17 pet. uit te keren bedrag aan normaal dividend ligt daardoor 27 pet. hoger dan in 1964. De gehele Nederlandse automobiel markt is in het eerste kwartaal van 1966 ongeveer 45 percent kleiner geweest dan in dezelfde periode van 1965. Verwacht wordt dat dit jaar in totaal 60.000 automo bielen minder in ons land zullen worden verkocht dan vorig jaar. Dit betekent een omzetdaling van ongeveer twintig per cent. De terugslag van de autoverkoop houdt verband met de grote voorverkopen in de tweede helft van 1965, wegens de voorziene prijsstijgingen door de ver hoogde omzetbelasting per 1 januari 1966, Dit is meegedeeld tijdens de aandeel houdersvergadering van de N.V. Neder landse Ford Automobiel Fabriek. Per 1 september zal Scandinavian Airlines de route KopenhagenSeattle openen. Daarmee komt het totaal aantal lijndiensten van de SAS op Noord-Amerika op zes. De andere vijf zijn naar New York, Los Angeles, Montreal, Chicago en Anchorage. Op 9 en 10 juni zal in Groningen de jaarlijkse algemene vergadering van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel worden ge houden. De vergadering zal het onderwerp „De vrijheid van de ondernemer in verleden, heden en toekomst" bespreken. In de vrijdag gehouden tender van winstbe wijzen AA en AB van de Bank voor Onroerende Zaken werden geaccepteerd 589 V* winstbewijzen AA tegen een prijs van 70 per stuk en 39 winstbewijzen AB tegen 108 per stuk. Thans staan nog uit 19.913 AA en 1.513 bewijzen AB Boele's Scheepswerven en Machinefabriek N.V, in Bolnes gaat voor Britse rekening twee enkel schroef-motorvrachtschepen van een nieuw type bouwen. Het betreft hier twee container-vracht vaarders, geschikt voor het vervoer van 60 con tainers elk. De schepen zullen in januari resp april 1967 worden afgeleverd. VERHANDELDE FONDSEN 28 april 29 april Totaal 423 421 Hoger 94 (22.2»%) 131 (31.1®/.) Lager 223 (52.7®/«) 187 (44.4®/o) Gelijk 106 (25.1®/o) 103 (24.5«/o) AVONDVERKEER VAN VRIJDAG A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 145gb-146 Philips 119.50-119.90 Unilever 95 gb-95.50 K.L.M. 426 VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 2de tijdv. 144.50gb-145 144.70 115.80gb-llö.49exd. 115.50 94.10-94.80 94.10 Slot- koersen 29 april Heden Slot- koersen 29 april Heden 356'% 382 120.40 95.70 146.80 94 140®% 105.80 112'/* 421 93'% 187'/* 202 1487* 86% 88 92% 95'/. 93'/* 108 997s 242'% 50.10 189'/* 491 89 451 gb exd. 212 177 86.50 110.50 476 744 367 417 91 434 206 420 405 418 862 617 gb 506 365 13974 188.50 267 exd. 353»% 380 115.70 exd. 93.60 144.10 93'% 141 105 112 440 98'% 188 202 1487. 86'% 8778 92'% 95 93'/* 108 100 242'% 50 190 490 89 452 212 176.50 86.50 110.50 475 740 185 367 417 91 434 206 420 405 418 862 620 505 365 140 186.50 268 Ford Van helder Zn. Gelderl. Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machine! Holec Holl. Beton Indoheem Intematio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-Jacob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij Scholten Foxhol Schuttersveld Smit Transform. Spaamestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 930 exd. 122»% gb 122 440 440 441 gb 430 exd. 165 165 832 gl 835 488 490 201 202 230 230 380'/* 383 507 510 241 242 340 340 48 gb 50 278 278 401 405 218 gb 222 676 650 exd. 144 144 3551 352 147 147 322 325 311 311 424 424 188 exd. 190 313 gl 315 77 gb 78 274 275 110 110 315 315 91.40 92 265 270 199 199 197 197 92 92.50 1351 1351 225»% 225 565 565 152 152 331 gb 331 106'/, 108 88.50 88.50 185 185 142'/* 127 128 466 468 166'/. 166 490 490 179.00 175.00 exd. ZEER ONGEANIMEERD Met overwegend koersverliezen in de toonaangevende fondsen werd de nieuwe week aan het Damrak in een zeer onge animeerde stemming begonnen. De dis contoverhoging heeft niet nagelaten haar stempel te drukken op het koerspeil. Zo wel in de obligatiesfeer als in de aandelen- sector deed men vandaag een stapje terug. In de meeste gevallen bleven de reacties beperkt. Kopers gingen voorzichtig te werk, terwijl de animo niet groot was. Van buiten was ook geen stimulans gekomen. Londen was vanmorgen prijshoudend, maar West-Duitsland flauwer. Erdöl hand haafde zich op 144, na de reactie vrijdag. Drt. Hörder op 88% en Hoesch op 128. Volkswagen verloor 6 punten op 443, maar Rh. Stahlwerke +2'% op 133. Lufthansa +2 op 244 nadat vrijdag 252 was betaald. In Amsterdam waren Unile ver Kon. Olie bede ongeveer ƒ2 lager op resp. 93.80 en 144.30. Later werd 144 en 93.40 betaald. Philips ex slot div. 3 startte op 116.20 of wel een gulden bene den vrijdag. Buitenlands aanbod drukte de koers later terug tot 115.50. AKU 4'% op 352, maar daarna herstel tot 353'%. Hoogovens 2 tot 380 KLM steeg 19 onder invloed van New York tot 440. Scheepvaartmarkt prijshoudend, cultures verlaten maar staatsfondsen ver loren )4 a percent. 28 april 29 april 28 april 29 april Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind. Am. Can Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 36®% 40'% 547s 82'% 80'% 66'/. 38'% 427* 437s 54'% 48»% 68 56®/. 34'% 94'% 34'% 156'% 47'% 48'% 38'/. 204'/. 137 1167s 89Ys 47»% 367* 4078 54®% 82®% 82'% 65'/. 38'/. 42'% 43'% 54 47®% 68'% 56®% 34'% 94 34®% 154'% 47'/. 4678 38»% 97'/.exd. 203'% 136'/, 114'% 90'/, 48 Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M 10'% 10'% 48 44®% 97®% 97 75'% 76'/, 124'% 125 36'% 36'% 57»% 58®% 40'/* 40'% 39»/* 39®/, 58 57'/. 63'% 64 87'% 87'/, 69»/, 71 78»% 77®% 35 34»/, 77»% 77 89 89®% 8'% 8'% 28'/* 28'% 40»% 49'.% 46'/* 46'/, 62»% 61'% 25®% 25% 49 49®% 118®% 125'/, Wall Street heeft aan het slot van de beursweek een dalende tendens te zien gegeven. Zwak lagen met name General Electric, Du Pont en andere blue chips. Daarentegen waren luchtlijnen beter. Eastern steeg 6 tot 7 punten en United ongeveer 4 dollar. Sporen waren in her stel. New York Central -f-1. IBM en Xero behielden winsten tot ongeveer 4 dollar. Van de 1382 verhandelde fondsen waren er 571 hoger en 560 lager. De omzet be liep 7.24 miljoen shares tegen 8.33 mil joen donderdag. De Dow Jones indices: industrie 933.68 (-3.73); sporen 253.68 (+0.90) en openba re nutsbedrijven 140.21 (+0.21). G. Dikkers en Co N.V. stelt aandeel houders voor het dividend over 1965 te bepalen op 8 (v.j. 7) pet. De kledingindustrie H. Smits en Co N.V. heeft besloten om aan de 6 juni te houden algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen het dividend over 1965 onveranderd vast te stellen op 12 percent. Groeneveld, van der Poll en Co's Elee- trotechnische fabriek N.V. stelt aandeel houders voor een dividend van 25 percent, waarvan 20 pet in contanten en vijf per cent in aandelen, (1964: 17'% pet plus 5 percent in aandelen.) De „Netam" stelt voor het dividend over het sterk verhoogde kapitaal te be palen op 12'% percent, waarvan desge wenst 5 percent in aandelen uit de agio- reserves (vorig jaar 15 percent, waarvan 5 percent in aandelen). Voorts wordt me degedeeld dat de omzet in de eerste 4 maanden van 1966 belangrijk is toege nomen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.10-10.20; Amerikaanse dollar 3.61%-3.65%; Ca nadese dollar 3.35V213.40V»; Franse frank (100) 74.00-74.50; Belgische frank (100) 7.13%-7.18%; Duit se mark (100) 90.20-90.70; Zweedse kroon (100) 69.90-70.90; Zwitserse frank (100) 83.90-84.40: Ita liaanse lire (10.000) 57.50-59.50; Deense kroon (100) 52.10-53.10; Noorse kroon (100) 50.30-51.30; Oostenrijkse schilling (100) 14.04-14.14; Portugese escudo (100) 12.60-12.75; Spaanse peseta (100 gr. cp.) 5.98-6.13.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15