Doelman Van Leeuwen in schitterende vorm Cruyff kreeg strenge bewaking van Breinburg FC Twente bood maar Feijenoord fel verweer, was sterker IE 1 Liverpool na onderbreking van een jaar weer kampioen Telstar speelde aanvallend geen rol tegen DWS Boekestein was weer op dreef Elinkwijk greep in slotminuut de overwinning Vitesse promoveert Meg de Jongh als trainer naar ZFC Pahlplatz in bondselftal Bobby Charlton voetballer nr. 1 Vier kandidaten voor eerste prijs Spil van Partizan van het veld gestuurd Benfica mist de Portugese titel Velser defensie in laatste kwartier geklopt Althof f redde op doellijn twee maal TE MAANDAG 2 MEI 1966 16 MW geen partij voor sterker ADO 1 Heracles verspeelde voorsprong van 0-2 Zege Fortuna op PSV P.O.S^Hewclm Sporto-Go Ahead Fortvmo'54-P.^v7 6.VJLV -Afc» Willam ll-Eiiaitwijfe FCTwe*the-F«{j«i. P.BX.-N.A.C. Eind ho van-$i Hord ia Zwcw.'m.-Veeodara A.G.O.V.v::Wa^: Hoarfnm-D.F.C, S.V.V.-Rodq KT "fr Resoluter Borussia Dortmund 'B De strijd tussen Sparta en Go Ahead inocht dan een kans op deelneming aan de intertoto-competitie als inzet hebben, van spanning was geen sprake. Go Ahead won met 0-3. Geholpen door het feit, dat meerdere Rotterdammers nauwelijks nog bereid schenen zich in te spannen, konden de Deventenaren een ruime zege behalen. Met het eerste doelpunt van Wüstefeld, pas kort voor de rust gescoord, was de beslissing in feite gevallen. Terecht kwa men er na de hervatting nog twee tref fers bij voor Go Ahead. Boekestein was er de maker van. De strafschop, die Brassé na 10 mi nuten tegen ADO veroorzaakte en door Aarts werd benut, heeft MVV's moreel dermate parten gespeeld, dat de Lim burgers toen reeds een verloren wed strijd speelden. Daarnaast waren zij over alle linies - met uitzondering van doelman Körver - minder dan ADO. In de 36e minuut, kopte Maassen een vrije schop van Van den Burch feilloos langs Körver 2-0 en 4 minuten later deed hij hetzelfde met een voorzet van Hey- nen, 3-0. Toen na rust De Zoete de stand op 4-0 had gebracht was de aardig heid er af. Doelman Körver van MW is net op tijd bij een aanval van ADO. GVAV-ers konden Ajax niet stuiten GY AVAjax, al vele jaren één van de hoogtepunten van het Groninger voetbalseizoen, is ditmaal een teleur stellend evenement geworden. Niet alleen voor GVAV, dat door een nederlaag (02) de intertotocompe» titie miste, maar ook voor de toe schouwers in het uitverkochte Ooster- parkstadion, die de Groningers geen enkele kans zagen maken tegen een slechts zelden briljant spelend, maar voortdurend overheersend Ajax. Door het warme weer slaagden beide ploe gen er niet in, hun normale krachts inspanning te ontplooien. Breinburg zorgde voor een goede bewaking van Cruyff. Hier moest hij de Ajacied evenwel even de ruimte geven. Ondanks feUe tegenstand van FC Twen te heeft Feijenoord in het warme stadion Diekman volkomen regelmatig van FC Twente gewonnen (1-3). De Enschedese ploeg kreeg in de eerste tien minuten, mede dankzij het feit dat Pieters Graaf land wat onzeker was, enkele goede kan sen, maar toen Kohn scoorde, keurde de overigens niet sterk leidende scheidsrech ter Klaassens deze treffer terecht af om dat Ter Mors een overtreding had begaan. Meteen daarna dook Warringa over de bal na een schuiver van Kruiver en dat maakte voorlopig een einde aan de moge lijkheden van de Twentenaren, die nog voor de rust hun achterstand tot 0-2 za gen oplopen door een doelpunt van Bild. Elinkwijk heeft tegen Willem II getoond tot aan de laatste minuut van de com petitie tegen de ondergang te zullen vech ten. De attente Nieuwenhuys profiteerde in de laatste minuut gretig van een nieuwe blunder van Willem II's rechts achter Van Elderen, die reeds in de eer ste minuut De Klein de openingsgoal voor de voeten legde. Het werd 2-3 voor de Utrechters. Elinkwijk kwam tot aan de rust nau welijks aan bod en door Senders kwam Willem II op gelijke hoogte. Toen Van Daal kort na de rust de stand op 2-1 bracht, leek Elinkwijk een verslagen ploeg. De Utrechters kwamen echter dap per terug. Een half uur voor het einde zorgde Van Straalen voor de gelijkma ker: 2-2, waarna Nieuwenhuys bij het scheiden van de markt voor zijn ploeg de verdiende overwinning bewerkstellig de. In Arnhem was het gisteren feest, want Vitesse is de eerste club in het betaalde voetbal, die van de verruimde overgangs bepalingen profijt trekt en naar de eerste divisie promoveert. Het publiek mocht voor deze gelegenheid na afloop het veld op om de favorieten te feliciteren, die na afloop in de bestuurskamer een douceur tje van 750 in ontvangst mochten nemen. De Zaandamse tweede divisie voetbal club ZFC heeft met ingang van 1 juni Meg de Jongh uit Zand voort als opvolger van trainer Maurer gecontracteerd. De Jongh speelde verscheidene seizoenen in het eerste elftal van ZFC. Thans is hij als assistent van bondscoach Kessler belast met de jeugd training. Daarvoor werkte hij bij RCH. In de tweede helft leidde de goedspelen- de Höher zijn ploeg naar een nieuw offen sief, dat evenwel niet meer dan een doel punt (van Ten Donkelaar) opleverde. Kruiver zorgde er daarna spoedig voor dat Feijenoord zijn aanspraken op het landskampioenschap behield, terwijl daar na de vooral technisch veel sterkere Rot terdammers nog verscheidene kansen on benut lieten. Het Nederlands bondselftal dat dinsdag in het Enschedese Diekmanstadion een benefit-wedstrijd ten bate van doelman Lagarde speelt tegen Borussia Mönchen Gladbach, dat zaterdag voor de Duitse bundesliga met liefst 7-0 van Werder Bre men verloor, is als volgt samengesteld doel: Pieters Graafland (Feijenoord) achter: Flinkevleugel (DWS), Kraay (Feijenoord), De Vries (FC Twente) en Veldhoen (Feijenoord), midden: Fran sen (Feijenoord) en Dullens (Sittardia), voor: Kleinjan (DFC), Geurtsen (DWS), Pahlplatz (Quick '20) en Moulijn (Feije noord). Heracles heeft wel een grote teleurstel ling moeten incasseren. Na 33 minuten stond de oostelijke club door doelpunten van Westra en Morsink met 0-2 voor te gen DOS. Het werd uiteindelijk 3-2 voor de Utrechters, die de doelpunten dankten aan de schutters Van der Bogert en We- ry (2) en de slimme tacticus Van der Linden. Westra (Heracles) liep een waarschuwing op. Bobby Charlton van Manchester Uni ted is Engelands voetballer van het jaar geworden. Charlton behaalde precies de helft van het door Engelands voetbaljour nalisten uitgebrachte aantal stemmen. Vooral Piet Keizer was in een lome stemming, maar de overige Amsterdam se aanvallers overschaduwden het kwar tet van de thuisclub volledig. Dankzij het voortreffelijke werk van doelman Van Leeuwen, de knappe bewaking van Cruyff door Breinburg en een dosis tegenslag voor Ajax kon GVAV meer dan een uur stand houden, maar negentien minuten na de rust kwam het overwicht van van Ajax toch in de score tot uitdrukking door een schitterend doelpunt van Nunin- ga. Voor een niet meer in zichzelf gelo vend GVAV leek daarna een forse neder laag gereed te liggen, nonchalance van de Amsterdamse voorhoede hield echter de produktie tot een doelpunt van Prins be perkt. Fortuna '54 heeft in de laatste vijf mi nuten van de wedstrijd tegen PSV een achterstand van 1-0 omgebogen in een overwinning van 2-1. Nadat Verdonk in de derde minuut van de tweede helft wat te gen de verhouding in de stand op 0-1 had gebracht, scoorde de mee naar voren ge komen Van der Hart vijf minuten voor het einde de gelijkmaker. Fortuna drong het matspelende PSV in de verdediging en 1 minuut voor tijd kopte Gerards een voorzet van Carlier onhoudbaar voor doelman Strich in het net: 2-1. j. Mill MM MM Het aantal deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde was 618.175. De bruto inleg bedroeg 853.416. Voor prijzen kwam beschikbaar: eerste prijs f 154.950 tweede prijs 84.488 en derde prijs 42.244. Zondagavond meldden zich reeds 4 deelnemers met 13 en 20 met 12 goed voorspelde uitslagen. Branko Rasovic, de stopper van Parti zan Belgrado, finalist in het toernooi om de Europese Beker voor landskampioe nen op 11 mei in Brussel tegen Real Madrid is gisteren tijdens een compe titiewedstrijd van het veld gestuurd. Raso vic schopte vlak na de rust van het duel tegen Zeljeznicar in Serajevo op onbe heerste wijze naar Josip Zemko, die met een dubbele beenbreuk naar het zieken huis moest worden vervoerd. Het is waar schijnlijk dat Zemko, die evenals Rasovic al eens voor het nationale Joegoslavische elftal uitkwam, voor tenminste één jaar zal zijn uitgeschakeld. Partizan verloor tenslotte met 3-1 en neemt nu de zesde plaats op de ranglijst in. Onder de 20.000 bezoekers bevond zich ook Real Madrid's trainer Miguel Munoz. VOETBAL. De wedstrijd tussen PSV en Sparta, voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker, wordt op vrijdag 6 mei 's avonds in het Feijenoord- stadion in Rotterdam gespeeld. De andera halve finale, tussen Go Ahead en ADO, is gepland voor 12 mei. De strijd om het Engelse voetbalkam pioenschap is beslist. Dankzij een 2-1 overwinning op Chelsea konden de 55.000 Liverpoolaanhangers zaterdag het kam pioenschap van hun club vieren. Voor de Liverpudlians is het kampioenschap de bekroning van een briljant seizoen, waar in zij precies een half jaar de leiding hebben gehad. In november van het vo rig jaar bereikte Liverpool, dat ook in 1964 Engels kampioen was, de bovenste plaats. De (Van onze sportredactie) kleine mannetjes Clement, Koopman en Van der Kuil draafden voornamelijk vergeefs. De grote, An- dré, eveneens. Samen vormden zij Tel- stars, gisteren dus zwakke, voorhoede, Rinus Israel is opgerukt naar het doel van Telstar. Stuy en Althoff beletten hem de doortocht. die DWS niet hinderde. DWS, dat voor rust aan een surplus aan tech niek en conditie niet voldoende had om Telstars wel goede achterhoede in diskrediet te brengen. Pas in het laat ste kwartier drukten cijfers duide lijker uit, dat er een verschil in spel peil was daar in het Olympische sta dion. Negenduizend toeschouwers za gen eerst Burgers met een schitterend schot via de lat scoren en korte tijd later ook Hollander, die voor het eer ste doelpunt al de beslissende pass had gegeven. DWS is nog vier maal in staat geble ken Stuy te passeren. Dat echter hield nog niet in, dat er gescoord werd. Het begon in de vijfde minuut, toen Stuy uit liep om een voorzet van Vonhof te on derscheppen, hetgeen mislukte. Geurtsen kreeg de wegspringende bal op de rand van het strafschopgebied, maar mikte te hoog over het doel dat Stuy niet meer herbergde. Twintig minuten later kwam Geurtsen weer vrij, terwijl Stuy (ge dwongen) uit zijn doel was. Toen haalde de goed spelende Althoff de bal van de lijn. Althoff deed dat ook in de vijfde mi nuut na rust, toen Stuy een bal niet goed had weggestompt, zelf achter de bal aan ging om zich te herstellen maar daardoor Burgers de gelegenheid bood om naar de door hem niet meer beschermde goal te koppen. In de eerste minuut had Geurt sen voorts net overgekopt na een schit terende aanval met Vonhof en Van den Berg. Stuy was toen wederom volkomen uit positie gespeeld. DWS drukte in de tweede helft toch re soluter door; kreeg ook meer gelegen heid om op te rukken. Clement, Koop man, André en Van der Kuil waren im mers een bijna te verwaarlozen eenheid, al won Clement dan wel opvallend veel van zijn duels met Flinkevleugel. Cle ment zocht echter na die persoonlijke succesjes steeds naar nieuwe DWS'ers om te passeren en dan was alle gevaar uit zijn acties verdwenen. De voorhoede kreeg na rust ook nauwe lijks meer steun van Van Egmond en Van Wijk. Van Egmond had dat voor rust nog wel geboden en toen was er evenwicht tussen beide teams maar in de tweede helft was uit zijn acties het aanvallende aspect verdwenen en restte er slechts het Van der Enden-stempel op de ploeg: verdedigend. Defensief was de Telstar-formatie overigens wel sterk. Het sloot lang afdoende. Totdat Hollander voor rust zwak als rechtsbuiten, na rust goed op links in de tweeëndertigste minuut de bal naar de vrij sprintende Burgers toeschoof en de lichte Amster dammer vanaf de rand van het straf schopgebied via de lat inschoot. Hollan der deed vijf minuten later vele hande lingen met de bal, die de verzamelde achterhoedespelers van Telstar in de war brachten, hij kreeg er een gaatje door in de verdedigingsmuur en daar doorheen priemde hij de bal. De richting mondde uit in een hoek van de goal, waar ook Stuy niet bij kon. Scheidsrechter bij het matige duel in Amsterdam was de heer Bijleveld. Terwijl vele duizenden buiten de hek ken moesten blijven, beleefden de toe schouwers een gelijkopgaande wedstrijd, waarin tot de rust niet gescoord werd. De vreugde kende echter geen grenzen toen Roger Hunt direct na de hervatting met een hard schot van grote afstand Liverpool de leiding gaf. Ruim een kwar tier later kwam Chelsea op gelijke hoog te door Albert Murray, maar voor Li verpool was er toen nog niets verloren, want de ploeg behoefde slechts gelijk te spelen om zich kampioen te mogen noe men. Dankzij opnieuw Hunt werd het in de 69ste minuut 2-1 en dat was ook de eindstand. Voor Liverpool betekent het kampioenschap de zevende titel in totaal, waarmee het record van Arsenal geëve naard wordt. Donderdag kan Liverpool het succes nog vergroten door in de fi nale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars het Duitse Bo russia Dortmund te verslaan. Voor Northampton Town en Blackburn Rovers werd de laatste zaterdag van april een zwarte dag. Beide clubs spelen volgend jaar in de tweede divisie. Voor promotie naar de eerste divisie hebben Manchester City en Southampton de bes te papieren. De resultaten in de eerste divisie lui den: Aston Villa-Arsenal 3-0, Blackburn Rovers-Sheffield Wednesday 1-2, Black pool-Northampton Town 3-0, Fulham-Sto- ke City 1-1, Leeds United-Newcastle 3-0, Leicester City-Nottingham Forest 2-1, Li verpool-Chelsea 2-1, Sheffield United-West Bromwich Albion 0-2, Sunderland-Everton 2-0, Tottenham Hotspur-Burnley 0-1, West Ham United-Manchester United 3-2. Drie wedstrijden voor het einde van de competitie in de Duitse bundesliga heeft Borussia Dortmund opnieuw alleen de lei ding genomen. In het met 30.000 toe schouwers uitverkochte Rote Erde-stadion zegevierden de „Borussen" met 3-2 over FC Köln, dat daardoor terugzakte naar de vijfde plaats. Borussia had geluk dat de twee Münchener clubs punten ver speelden. München 1860 moest tegen de Karlsruher SC met een 1-1 gelijkspel ge noegen nemen en staat met een punt achterstand op de tweede plaats, terwijl Bayern München, dat op eigen terrein een 1-0 nederlaag tegen Stuttgart moest incasseren, twee punten achterstaat. De uitslagen luiden: NürnbergKai- serslautem 1-1, Bayern München-Stutt- gart 0-1, Hamburger SV-Meidericher SV 2-0, Borussia Dortmund-FC Köln 3-2, Bo- rusia Mönchen Gladbach—Wreder Bre men 0-7, Karlsruher SCMünchen 1860 1-1, Tasmania-Eintracht Frankfurt 0-3, Borussia Neunkirchen-Eintracht Braunschweig 1-0, Hannover 96-Schalke 04 0-3. Benfica zal volgend seizoen, voor het eerst na vele jaren, in geen enkel Euro pees bekertoernooi uitkomen. Zondag werd rivaal Sporting Lissabon landskam pioen. Het behield door een 2-1 uitzege op Varzim één punt voorsprong op Ben fica, wiens 3-1 overwinning op Belnenses „niets" meer waard bleek. In Italië heeft Internationale een prach tige kans op het kampioenschap gemist door de wedstrijd tegen nummer twee Bologna met 2-1 te verliezen. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft Inter nog drie punten voorsprong.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 16