Nicols bedwong Schoten met moeite HCK debuteerde met duidelijke nederlaag Jan van der Horst sterkste renner in Circuit des Mines HHC had aan zeven innings voldoende tegen Onze Gezellen TerrasvogelsHFC Haarlem en RCH begonnen goed Jean 310 Stablinski kilometer in vocht zich naar de zege Lablans hield zich tegen Storks niet staande NTS brengt finishbeelden uit de Tour Steevens triomfator in België Amstel Gold Race was monsterachtig lang Hugens ontroostbaar na pech in slotfase Waalse Pijl voor Dancelli Van der Vleuten dicht bij top in de Vuelta Jan Janssen zegevierde in profcriterium Kreuger snelste in Enkhuizen Recordhoogte voor Wij sen MAANDAG 2 MEI 1966 19 Zes Antillianen §g hnre Rietveld ronde-miss Twee zeges voor Pijnen Hamilton Richardson (rechts) sloeg zaterdag de eerste home run van het hoofdklasseseizoen. Dat gebeurde in de wedstrijd van zijn Sparta tegen ABC, dat met 121 werd verslagen. (Van onze honkbalmedewerker) In de eerste ronde van de hoofdklassecompetitie der honkballers kwamen geen verrassingen voor. Sparta verpletterde een bijzonder zwak spelend ABC al in de eerste drie innings en zegevierde uiteindelijk na zeven in nings met 121. O VVO had de nodige moeite met HVA dat in de zesde in nings nog met 30 voorstond. Een foutje van werper Wim Geestman jr. luidde in de zesde OVVO-slagheurt echter een offensief in dat OVVO een 43 voorsprong opleverde. HCK kwam in de thuiswedstrijd tegen Ajax aanvallend te kort en daar Paalman ook niet in topvorm was, werd het een duidelijke 70 nederlaag. Landskampioen Haarlem Nicols had veel moeite met stadgenoot Schoten dat enkele fraaie scoringskansen kreeg. In de twee de helft van de achtste innings beslisten de Nicols de match. Zo'n 2000 toeschouwers zagen zondag middag in het Haarlems honkbalstadion in het Pim Muliersportpark tijdens dè der by Haarlem Nicols-Schoten een werpers duel tussen Herman Beidschat en Hans van Lieshout. Beiden werden goed ge steund door hun velders en de scorings kansen waren zeldzaam. Schoten kreeg een keer drie honken bezet met twee uit, de Nicols zagen driemaal een loper op het derde honk verschijnen. In de achtste innings was dat Leo Kops die via zijn tweede honkslag en klappen van Simon Heemskerk en Herman Beidschat het der de honk bereikte. Placidus zorgde er toen met een line-drive voor dat de Nicols met 1-0 wonnen. Beidschat noteerde 13-0-5, Van Lieshout 3-4-7. Velen hadden grote verwachtingen van de wedstrijd ABC-Sparta die zaterdag middag in Buitenveldert werd gespeeld. Waarschijnlijk was de 4-3 nederlaag die ABC Sparta het vorig jaar toebracht, de oorzaak van deze grote verwachtingen. Het werd voor de Amsterdammers en de talrijke toeschouwers een grote teleurstel ling. De ABC-velders lieten hun beginnen de werper Ruud Zijlstra al direct enkele malen in de steek en dat leverde Sparta in de eerste drie innings al een 9-0 voor sprong op. Slechts drie van deze negen runs kwamen op het credit van Zijlstra, de overige zes rondjes waren voor reke ning van de ABC-velders! Doby Peters nam daarna het werpen van Zijlstra over en hij hield de Rotterdammers vanaf de derde innings tot de zevende van de thuisplaat Toen moest ook hij capituleren en wel voor Simon Arrindell die met twee man op de honken een homerun sloeg. Richardson had dit in de tweede innings al gepresteerd. ABC scoorde zijn enige punt in de vierde innings en verloor voor het eerst in zijn hoofdklasse-bestaan in zeven innings. Ajax speelde de uitwedstrijd tegen HCK met niet minder dan zes Antillianen. Hoe wel het binnenveld der Kinheimers een goede wedstrijd speelde vooral Ronald Overmeer en Hans van Driel Krol hadden er goed het oog in bleken de Ajacieden te sterk. Paalman miste controle over een van zijn meest effectieve worpen en moest elf honkslagen toestaan. Na drie in nings bedroeg de Ajax-voorsprong 4-0, in de zevende innings voerden de Amster dammers deze op tot 7-0. Ook HCK was niet kansloos op het werpen van Slaman (3-2-5), maar op de beslissende momen ten faalden de mannen van Van Driel Krol. HVA heeft het favoriete OVVO lang en goed partij geboden. Al in de eerste innings nam HVA een 1-0 voorsprong. OVVO-werper Van de Bovenkamp liet tij dens zijn voorbeweging de bai vallen en de honkloper op het derde honk kon onge hinderd scoren. In de vierde innings werd het 3-0 en de kansen op een verrassende HVA-zege gingen zich duidelijk aftekenen In de zesde innings kwam OVVO op ge lukkige wijze aan zijn eerste run. De goed werpende Wim Geestman Jr. zag zijn eer ste twee tegenstanders op de honken ko men, maar kreeg daarna de bal recht op zich afgeslagen, zodat hij op eenvoudige wijze de eerste nul op het derde honk had kunnen maken. Hij gooide de bal pch- ter over zijp derdehonkman heen en het was 3-1. OVVO kwam in de „winning mood" en voegde in dezelfde slagbeurt nog drie punten aan zijn totaal toe en behield de 4-3 voorsprong tot het einde. Van de Bovenkamp noteerde 8-3-5, Wim Geestman Jr. verloor met 3-5-7. (Van onze honkbalmedewerker) In de eerste klasse A speelden HCAW en HVGA een spannende wedstrijd, waar in de Bussumers voorlopig met 6-5 zege vierden. Het laatste woord is aan de pro testcommissie, want de Amsterdammers tekenden protest aan. PSV versloeg De Volewijckers op eigen veld met 5-9 en Marco Nagelkerken (HCTIW) behaalde zijn eerste no run-zege, op UW: 5-0. In de B-afdeling behaalde HHC een monster zege op Onze Gezellen: 13-0. SC Haarlem bood Storks in Den Haag grote tegen stand, maar moest met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. Schiedam maakte zijn debuut in de eerste klasse met een 4-1 zege op CTC. HHC heeft slechts zeven innings nodig gehad om de nieuwe eersteklasser Onze Gezellen te verslaan. Dat de Reds zo'n grote zege zouden behalen, was in de vijf de innings nog niet te merken. HHC leid de toen met 2-0. Onze Gezellen-werper Bouma kreeg toen echter een inzinking en daar Krooder tevoren vervangen was, omdat hij twee veldfouten had gemaakt, beschikte Onze Gezellen niet over een re- lief-pitcher van klasse. Blom probeerde het wel, maar kreeg in twee innings ze ven honkslagen tegen die HHC vele runs opleverden: 13-0. Hofkamp wierp voor HHC 10-1-2. Storks had al snel goede kijk op de worpen van Lablans. K. John een broer van de bekende Sparta-speler sloeg in de eerste innings al een home run en ook in de tweede en derde in- (Van een medewerker) Terrasvogels, HFC Haarlem en RCH «ijn de honkbalcompetitie als tweede klassers goed begonnen. Terrasvogels re kende af met Kennemerland, HFC Haar lem met TYBB en RCH met Geuzen. Schril stak daar tegen af de nederlaag van Rooswijk tegen Thamen in Uithoorn. Het uit de eerste klasse gedegradeerde Rooswijk was tot in de achtste inn. in de nabijheid van het sterkere Thamen geble ven mede door een homerun van Huyser. Toen brak Thamens geweld los: 6-4 werd 11-4 en de eindstand. Sauer moest zestien honkslagen toestaan, waaronder twee homeruns van Antillica Modura (5 uit 5). Terrasvogels had grote tegenstand van Kennemerland te overwinnen, maar be haalde de winst. HFC Haarlem deed dat tegen TYBB zonder veel moeitê. Werper Klooswijk van HFC Haarlem noteerde de cijfers 10-4-4, terwijl Kouijzer met Bak ker, die hem in de achtste innings bij de ■tand 1-9 verving samen tot 9-18-12 kwa men. Van der Linden onderscheidde zich bij TIJBB als slagman, door twee honk- «lagen uit drie beurten. RCH had het in een uitwedstrijd op te nemen tegen Geuzen. De racing nam in de vijfde inning door hits van Sluis en Prijs een 0-3 voorsprong. Geuzen scoorde in de vijfde beurt tegen, maar honksla gen van De Windt, Joon en Fred Kaest- ner gaven RCH in de negende inning een 1-5 voorsprong, hetgeen tevens het einde betekende. Wim Draayer wierp voor RCH 17 maal drie slag en kreeg zeven honk slagen tegen. DIO, vorig jaar uit de eerste klas ge degradeerd, ondervond dat HMS een ploeg is die beslist niet onderschat kan worden. Na een runrijk duel slaagde DIO er toch in de punten met 11-10 in Haar lem te houden. Bij de derde klassers hadde Bloemen daal en Ripperda een goede start. Bloe- mendaal, dat in Nugteren weer een ster ke werper had, nam snel een 1-0 voor sprong, die echter door Libanon werd weg gewerkt. Na een run in de vierde in ning, kwam het Bloemendaal-geweld in de vijfde beurt pas goed los. Vooral Ok- ker en De Jong weerden zich aan slag geducht waardoor de score tot 7-1 werd opgevoerd. Na het tweede punt van Liba non, waren het weer Okker en De Jong, die via 9-2, Bloemendaal aan de 11-2 ze ge hielpen. Ripperda nam in de uitwedstrijd tegen DCG vlot een 0-3 voorsprong. Op het werpen van Polfliet kwam DCG echter snel tot 2-3 terug, zodat Jan Jonkhof snel de heuvel besteeg. Door een tweehonk- slag van Folkertsma die zich aan slag bij zonder onderscheidde liep Ripperda weer tot 2-6 uit. Het werd 4-6 in de vijfde en 5-7 in de 8e inning. Een fraaie stootslag van Wil Dautzenberg, bracht Ripperda op 5-8. Jonkhof stond in de laatste beurt niet meer dan één run toe, zodat Ripperda met 6-8 aan het langste eind trok. Jonk hof had de werperscijfers: 18-2-4. Ook DSS en THB hadden uitwedstrij den. THB, onder leiding van de nieuwe coach Henk de Droog, moest in Dor drecht tegen The Hawks met een bijzon der kleine nederlaag, 2-1, genoegen ne men. Overigens een hoopgevend resultaat voor de mannen uit Aerdenhout. DSS moest het in Amsterdam opnemen tegen het sterke Watergraafsmeer. De DSS-ers, die hun hoofd reeds vol hadden van het voetbalkampioenschap, leden een eervolle 5-3 nederlaag. nings werd Lablans flink geraakt. In de derde innings achtte coach Jan Ottolan- der de tijd gekomen om zelf op de plaat te gaan. Hij startte met het derde en tweede honk bezet. Twee veldfouten van de Haarlemmers brachten de stand toen op 3-0 voor Storks. De werpers bleven daarna heer en meester en alleen de sportclub zag kans in de achtste in nings te scoren. Versloot gaf een honk slag, stal daarna het tweede en derde honk om vervolgens op een opofferings- stootslag van Frans Abspoel te scoren (3-1). Rasmijn van Schoten is tijdig op het eerste honk terug, waar Boudewijn Maat de belangen van Haarlem Nicols verdedigt. De Nederlandse Televisiestichting zal van elke etappe van de Tour de France die van 21 juni tot 14 juli wordt gehou den de finish „life" uitzenden. Een en an der voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse televisie. Men zal een kwartier voordat de eerste renner aa komt, de lucht inkomen. Barend Barendse zal het verslag verzorgen. Jan van der Horst en Harry Stee vens hebben internationaal blijk ge geven van Nederlands sterke zijde bij de amateurwielrenners. Haarlemmer Van der Horst greep zaterdag de lei dersplaats in het Circuit des Mines in Frankrijk en verdedigde zijn voor sprong zondag afdoende. Evenals Van der Horst werd Steevens eindwin naar. Hij in België, waar de Neder landers uitstekend reden onder de leiding van bondscoach Middelink. In de internationaal goed gekwo- teerde amateurkoers Circuit des Mi nes eindigden twee landgenoten op de ereplaatsen: de Haarlemmer Jan van der Horst, naast Eddy Beugels dit sei zoen tot nu toe onze beste amateur dus als eerste, en de sterke Leidenaar Nol Kloosterman, zeer geschikt voor het zwaardere etappewerk, als twee de. In het laatste weekeinde werden niet minder dan drie etappes gereden. Jan van der Horst verdedigde zowel in de zesde en zevende al in de achtste en laat ste rit zijn leidersplaats met de hulp 'an sterke ploeggenoten als de Amsterdam mer Daan Holst, de Rotterdammer André van Middelkoop en diens stadgenoot Pe ter Heijnig en de Uithoornse Harry van Piere, vakkundig In de achtste etappe (Nancy-Bouligny, 145 kilometer) weken Kloosterman en Van der Horst geen me ter van hun belagers, de Fransen Wilhelm en Nicolas. De eindstand luidt: 1. Jan van der Horst (Haarlem) 23.04.43, 2. Nol Kloos terman (Leiden) 23.04.55, 3. Wilhelm (Frankrijk) 23.05.52, 4. Nicolas (Fr.) 23.05.56, 5. Reininger (Fr.) 23.07.08, 7. Pe ter Heijnig (Ned.) 23.09.09. De ronde van België voor amateurs is voor Nederland triomfaal geëindigd. Har ry Steevens werd eerste in het persoon lijk eindklassement, Tiemen Groen won het puntenklassement en Nederland legde tevens beslag op de eerste plaats in het ploegenklassement. Op de laatste dag werd met name de positie van Steevens, die met meer dan vier minuten voor sprong het klassement aanvoerde, nauwe lijks nog bedreigd. De Limburger kon rus tig in het peloton finishen, dat met een achterstand van 1 min. en 10 sec. op win naar Pawlowski (Polen) arriveerde. Tie men Groen had zaterdag een tijdrit over 15,2 km. gewonnen in 19.54.9 vóór Ste vens (20.32.9). De uitslag van de laatste etappe: 1 Pawlowski (Polen) 3.51.00 (met bon 3.50.30), 2. Poriau (B.) 3.51.09 (met bon 3.50.54), 3. Van Seggelen 3.51.16, 10. Via- Jean Stablinski, oud-wereldkampioen op de weg en sinds jaren een toegewijd koersmakker van Jacques Anquetil, ge looft niet meer, dat Nederland een ge heel vlak land met wijde horizonten is. Stablinski weet nu namelijk beter. Want toen zaterdag na 250 vrij vlakke kilome ters in de eerste Amstel Gold Race het Zuidlimburgse heuvelland opdaagde groei den in de gedachten van de door af stand, zon en strijd vermoeide coureurs de kleine klimmet'es uit tot vervaarlijke „cols". Een eresaluut dan ook aan de „oude" Stablinski, die te zamen met ploegmaats Bernhard Vandekerckhove en Jang Hugens in dit Limburg overeind bleef en die tenslotte op de Klinkenberg in Meerssen deze semi-klassieker op zijn naam schreef. Stablinski vond na afloop ook nog tijd om Jan Hugens met een vaderlijk ge baar wat troost te brengen. Hugens, de grote favoriet van deze streek, die in de finale door een aflopende ketting de haast zekere overwinning was ontgaan. Maar Hugens was niet te troosten. Tie rend over zijn pech verdween hij huilend van het circuit, waar zijn in afwachting van de triomf al feestende supporters ontnuchterd naar de binnenkomst van de rest van de sterk gedunde karavaan za ten te staren. In totaal werden door de jury dertig renners (er waren er 120 ge stat) officieel geklasseerd. Onder hen ontbraken alle buitenlandse azen, die door de organisatie voor dit wielerfestijn waren gecontracteerd. Samen met Anque til was Jan Janssen bij de eerste door komst in Meerssen, toen er nog vijftig kilometer afgelegd moesten worden, be zweken voor de achterstand van 7 min., 40 sec., die de hoofdmacht achter lag. Tevoren had ook al Henri Anglade de veilige beschutting van de brokkenwagen opgezocht. Alleen Raymond Poulidor, Rolf Wolfshohl en Rudi Altig ook in de hoofdmacht gingen door maar toen zij met een kwartier achterstand in een nog vrij grote groep voor de tweede maal in Meerssen arriveerden en aan de laat ste ronde van bijna 4 kilometer wilden be ginnen vond de jury het welletjes en vlag de hen af. De eerste Amstel Gold Race (door omleidingen meer dan 300 km lang) be hoorde tot het verleden. Er waren nauwe lijks 25 km gereden toen in Goirle Wolfs hohl, Lefèbvre, Wim van Smirren en Ko Tolhoek voorzichtig de mogelijkheden gingen aftasten. Hun 35 km. lange vlucht, De Belg Vandekerckhove „trekt" hier zijn ploeggenoot Stablinski (links) naar de overwinning. die een grootste winst van 45 sec. ople verde, werd gevolgd door de uittocht van Piet van der Lans, de altijd nijvere Piet Braspenninckx, Nico Lute en Frans Bal- vert. Van dit kwartet bleef alleen Piet van der Lans op de been, die tot zijn verrassing na 100 km hoorde, dat hij nog altijd over een winst van anderhalve mi nuut beschikte. De Sassenheimer kreeg gezelschap van Joseph Groussard en Leo Hermens en dank zij de welwillendheid van een overwegwachter, die hen in Hel mond doorliet maar het na de ravitaille ring jagende veld ruim drie minuten liet wachten, kwamen zij vijf minuten voor Dit was lang niet genoeg en toen zich een jachtgroep van negen renners formeerde slonk de voorsprong zienderogen. In Rog gel (150 km) bevochten de negen, onder wie Stablinski, Lykke, Cornelisse en Pie- terse de aansluiting. Maar ook zij werden niet met rust gelaten en toen er weer dertig kilometer waren gefietst was de kopgroep gegroeid tot een formatie van bijna 40 renners. Onder de druk van Hugens, die zijn ge boortegrond rook, viel ook deze formatie weer in stukken uiteen en het resultaat was dat twaalf renners zich aan de lei ding nestelden: Hugens, Stablinski, Schuu ring, Van Espen, Pieterse, Post, Stolker de Belg Jongen, Zoet, Pauwels, Gerarts en Boons. Bij hen kon zich alleen nog Vandekerckhove voegen. De finale was ingeluid. In de eerste twintig kilometers van de grote ronde door Zuid-Limburg bleef de groep op lan ge afdalingen bijeen maar toen de moor dende laatste twintig kilometer aanbra ken sloegen Stablinski, Vandekerkchove en Hugens hun winstgevende slag. De eerste twee lagen bij de voorlaatste door komst in Meerssen nog iets voor op Hu gens, die echter aangemoedigd door een meningte streekgenoten in de laatste 3,5 kim steeds dichterbij kwam. Tot het noodlot vlak voor de finish toesloeg en Hugens, onmachtig om nog een trap te doen en schreeuwend van ellende, op de Klinkenberg de triomf aan de tandem Stablinski-Vandekerckhove moest iaten. De uitslag luidt: 1. Stablinski (Fr.) 7.48.50, 2. Vandekerkchove (Belg.) z.t. 3. Hugens (Ned.) 7.48.55, 4. Gerarts (Belg.) 7.50.55, 5. Post (Ned.) 7.50.58, Schuuring (Ned.) 7.55.30, 7. Van Espen (Ned.), 8. Jongen (Belg.), 9. Pauwels (Belg.), 10. Stolker (Ned.), 11. Zoet (Ned.), 12. Delvael (Belg) allen dezelfde tijd als Schuuring, 13. Luyten (Belg.) 7.58.07, 14. Kosten (Ned.), 15. Schroeder (Ned.), 16. Cees Lute (Ned.), 17. Sche pers (Ned.), 18. Snepvangers (Ned.), 19 Proost (Belg.), 20. Boog (Ned.) allen de zelfde tijd. De Italiaan Michele Dancelli heeft de Waalse Pijl op zijn naam gebracht. De uitslag van deze prachtige koers luidt 1. Dancelli (It.) 233 kilometer in 5 uur 46 min. en 30 sec.; 2. Aimar (Fr.); 3. Altig (Did) beiden z.t.; 4. Jan Jansen (Ned.) op 1.55; 5. Swerts (Belg.); 6. Messelis (Belg. beiden z.t.; 7. In 't Ven (Belg.) op 2.50 (Belg.); 20. Den Hartog (Ned.) z.t. nen 3.51.23, 20. Groen 3.521.0, 26. Tesse- laar z.t. 33. Steevens z.t. Het eindklassement: 1. Steevens 24.52.28 2. Rosiers (B) 24.56.35, 3. Ritter (Den.) 24.56.57, 8. Groen 24.57.58, 9. Brouwer 24.59.15, 26. Vianen 25.03.59, 53. Tesselaar 25.19.29. De ploeg van Pellenaars doet het goed in de ronde van Spanje. De Nederlanders zitten steeds vooraan en het scheelde maar weinig of er zou dit weekeinde zelfs een Televizier-renner in de leiderstrui hebben gereden. De uitvalsstellingen zijn goed, zodat nieuwe successen voor de hand liggen. Zo staat Jos van der Vleu ten slechts op veertien seconden van lei der Uriona, die zijn (Spaanse) landgenoot Momene gisteren van de kop verdrong, ligt Maliepaard maar 49 seconden achter en kunnen ook De Roo, Karstens en Nij- dam (die bijzonder goed rijdt) voor ver rassingen gaan zorgen. Algemeen klassement: 1. Uriona (Sp.) 16.46.06; 2. Momene (Sp.) op 13 sec.: 3. Van der Vleuten op 14 sec.; 4. Errando- nea (Sp.) op 29 sec.; 5. Mendiburu (Sp.) op 47 sec.; 6. Maliepaard op 49 sec.; 7 t.m. 9 Gabica (Sp.), Gomez del Moral (Sp.) en Sivilotti (Arg.) op 53; 10. De Roo op 57; 13. Karstens op 59 16. Nijdam op 1 minuut. Vz ex aequo o.a. Van Don gen en Knops op 1 min. 02. Met uitzondering van Jan Janssen hiel den de vedetten zich rustig in het zondag onder zeer grote belangstelling gehouden prof-criterium te Kerkrade. De oud-we reldkampioen op de weg finishte geheel alleen met 37 seconden voorsprong op zijn naaste belagers. Van de buitenlanders eindigden Anque til, Poulidor en Altig onopvallend in het grote peloton, dat een achterstand had van 1 minuut en 58 seconden. De uitslag: 1. Janssen (Ossendrecht) 120 km in 2.23.31; 2. Cees Lute (Bever wijk) op 37 sec.; 3. Haring (Sibbe) z.t.; 4. Schepers (Stein) z.t.; 5. Schroeder (Ko ningsbosch) z.t.; 6. De Wit (Dubbeldam) z.t.; 7. Kosten (Kapellen) z.t.; 8. Rent meester (Kalmthout) z.t.; 9. Peter» (Heemstede) z.t.; 10. Van Amsterdam (Breda) z.t. (Van onze wielermedewerker) De jonge Haarlemmer Leen Kreuger heeft zaterdagmiddag in de Oranjeronde van Enkhuizen voor nieuwelingen zijn eer ste overwinning van dit seizoen behaald. Hij zegevierde in de massale eindsprint van een 25 man sterk peloton over Mar cel Pennings (Nieuw Vennep) Jan Bui» (Zwanenburg), Klaas Balk (Badhoeve dorp), dit seizoen reeds vier keer triom fator, en Henny van Leeuwen (Haarlem), In de race voor amateurs (winnaar Hoog- zaad in 2.19.32 over 100 km) eindigde de Haarlemmer Ted Blom als achtste. Im- re Rietveld trad in Enkhuizen als Ronde miss op. In de Ronde van het Vondelpark te Amsterdam legde de Haarlemse nieuwe ling Pim Moerkerk beslag op de derde prijs. Zijn stadgenoot Rob Schell be machtigde deze derde prijs in de ronde van Delft. De traditionele Oranjeronde van Feve- noord in Rotterdam werd in 2.53.59 over de 110 km. gewonnen door Caballerorij- der Gabi Minneboo uit Heenvliet. Hij kreeg ook de prestatieprijs en de leiders- prijs. De in Roosendaal wonende Bever- wijker Sjaak de Goede werd tweede. Loe Otte uit Haarlem kwam als zesde over de eindstreep. De Nederlandse amateurwielrenner» waren het afgelopen weekeinde in eigen land zeer actief. Succesvol was met name René Pijnen zatredag eerste in Heijnin- gen en zondag winnaar in Putte. In Put te werd de Haarlemmer Snijder (derde in Heijningen) vierde, zijn stadgenoot Koelemey werd negende, de Noordwijker v.d. Berg tiende. Van Haaren ('s-Graven- deel) won in Breda, Poortvliet (Herkin- gen) in Hoeven en Koel (Amsterdam) in Vlijmen. In de Ronde van Terheyden, door Van Adel uit Papendrecht gewonnen, werd J. Timmer zestiende en C. Duyker achttiende. Het Nederlandse atletiekseizoen is ge start en het eerste record gesneuveld Servee Wqsen (31 jaar) onderwijzer in Maastricht, die gedurende de gehele win ter overdekt in Aken heeft gesprongen, kwam bij zijn eerste wedstrijd in het Belgische Lommei tot 4.30 meter met de polsstok en verbeterde daarmee zijn oude record van 4.25 meter dat sinds 1963 op zijn naam staat. Een andere verrassing was onge twijfeld de 11.6 sec. van Wilma. van der Berg over de 100 meter dames. Dit 19- jarige talent, sterk en snel nestelde zich met dit resultaat achter Fanny Blankers- Koen en Puck van Duyne Brouwer (bei den 11.5) op de derde plaats op de rang lijst aller tijden. Interessant was in Amsterdam de proef van de nationale 4 x 100 meter estafetteploeg. Om één uur in de mid dag noteerden Piet Tamminga, Leo de Winter, Jaap Smit en Rob Heemskerk kwam men zelfs tot 41.3 sec. Van Wees begon het jonge seizoen met 16,26 meter kogelstoten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19