Zonovergoten feest in paleistuin Défilé van tienduizenden trok voorbij de jarige vorstin Geheimzinnige dood van een papierophaler in Rotterdam Noorse tanker is gelicht Kort en bondig^) Fa. B. ENGELENBERG Veel geschenken en gelukwensen „Hoe oud moet Z.O. GENEVER zijn? Een paar eeuwen!" Raadskandidate tegen wil en dank „Gouden vink" voor prins Bernhard Nakaarten in Kamer commissie over „het huwelijk" Bouwvakantie 1967 3-14 juli Afluisterapparaten in het geding Politie redt het wildbraad Wadloopseizoen begonnen Dr. De Beus voorzitter van Veiligheidsraad Toestand mgr. Bekkers gaat achteruit Hempont zal blijven varen Streven naar Europese liberale partij Nieuw beroep: provo Koeler aan de kust MAANDAG 2 MEI 1966 zegt de oude Lucas Bols Critiek op de kosten: anderhalf miljoen Kort nieuws Geen olie op Noordzee Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „KRAUTZBERGER" VERFSPUITEN (Van onze correspondent) Het hoogtepunt van de koninginne dagviering in ons land was weer het bloemendefilé voor paleis Soestdijk. „Leve het Huis van Oranje", stond in grote letters op het gazon van de paleistuin, een gelukwens van het Ko ninklijk Nederlands Christelijk Gym- nastiekverbond, dat 1000 turners en turnsters naar Soestdijk had afge vaardigd. Het bloemtapijt op het bordes was een bewijs van de hulde die vele dui zenden men schat 20.000 hadden gebracht aan de jarige koningin Ju liana, die vaak handen tekort kwam om geschenken en gelukwensen te aanvaarden, te zwaaien en te danken. Zij moet ook ogen tekort zijn ge komen om alles te zien van het bonte geheel dat zich voor het bordes af speelde. Haar schoonzoon, prins Claus, was zeer verrast door het bonte gebeuren. Verrast waren ook de vier Japanse cineasten, die voor een Japanse filmmaatschappij een film over Nederland moeten maken en in Soestdijk een feest aantroffen dat uniek is in de wereld. Van heinde en verre waren de diverse groepen naar het paleis gekomen: de fietsclub uit Friesland met 110 km. in de beben, de muziekkorpsen uit Krabbendij- ke, Rhenen, Apeldoorn, uit het Limburg se Broekhuizen en verder uit Haamstede en Buurmalsen. Drumbands kwamen uit Vlaardingen, Soesterberg, Hattemer- broek, Nijmegen, Rheden, Oosterhout, Vlieland (70 man, tien percent van de ge hele bevolking), Velp, Schiedam en Woer- Advertentie Genever stoken is niet zo gemak kelijk. Een paar eeuwen ervaring helpen die echt gezellige drank vol, rond en zacht te maken. Milde moutwijn, uit gouden granen ge stookt, zorgt voor de moutzachte basis. De wereldbekende stenen kruik, met z'n gezelligheid uitstra lende karakter, helpt u deze Z.O. Genever goed gekoeld te serveren. Eiken dag een glaasje, zeg ik in mijn Z.O. spelling. Dat betekent: elke week een kruikje. BOLS Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben het beroep afgewezen van een in woonster van Deest, die meent dat zij tegen haar wil op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen is ge plaatst. Zij meende dat zij de aanbeve lingslijst tekende, terwijl het in werke lijkheid de kandidatenlijst was. Haar naam was echter pas ingevuld nadat zij de handtekening had geplaatst. Op 9 mei is het 25 jaar geleden dat Prins Bernhard het militaire vliegbrevet kreeg. Ter gelegenheid hiervan heeft de chef van de luchtmachtstaf, luitenant-ge neraal A. B. Wolff, de prins op Soestdijk een rondom met briljantjes ingelegde „Gouden Vink" overhandigd. De prins kreeg op 9 mei 1941 bij de Royal Air Force zijn vliegbrevet in Hat field (Engeland). De prins heeft 7000 vlieguren op zijn naam staan, waarvan 5200 als gezagvoerder. den. Padvinders en welpen uit vele plaat sen kwamen de padvindersmoeder Julia na gelukwensen, vrouwenverenigingen, zangclubs, een carnavalsvereniging, het comité 100 jaar Badplaats Noordwijk, 120 Spaanse, Italiaanse en Turkse arbeiders, diaconessen, geüniformeerde leden van „Pro Rege" en natuurlijk traditioneel de Leidse en Utrechtse studenten. Ter wijl de bloemenschat op het bordes tot een veelkleurig tapijt aangroeide, de ge schenken in bonte verscheidenheid het paleis werden binnengedragen (poppen, koeken, appels, peren en bloemen) vol trok zich op het gazon een show met bijna 2000 medewerkers. De 1000 turners maak ten ruimte voor 750 volksdansers in kle derdracht en voor 70 meisjes van de balletgroep „De Morgenstond" uit Den Haag, Harmonica's en voor de ballet groep een beatgroep met de naam „Provocation" namen het soms vergeefs op tegen de klaroenen en trommels van de drumbands en de vrolijke marsmuziek van de voorbijtrekkende harmonieën. De balletgroep kreeg tenslotte de volledige aandacht van het koninklijk gezin toen zij na het formeren van een levende nationa le vlag, een verjaardagslied zong. Twee uur duurde deze aanhankelijk heidsbetuiging. Toen kon de koningin ve len danken. „Het is allemaal prachtig gedaan", zei zij. Het zonovergoten feest eindigde met een „Lang zal zij leven", aangeheven door de laatste deelnemers aan dit défilé. Overal in het land en ook daarbuiten, in de Antillen, in Suriname en in steden Enkele leden van de vaste commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer hebben in een voorlopig verslag critiek geuit op het regeringsbeleid ten aanzien van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus. „Zeer vele leden hadden bij de schriftelijke behandeling van het wets ontwerp, waarbij de kosten van het hu welijk op anderhalf miljoen werden be groot, geen behoefte nogmaals op vraag stukken rond het huwelijk van de prinses terug te komen. Zij hadden het waardi ger gevonden wanneer een blanco eind verslag zou zijn uitgebracht. Vele ande re leden hadden evenmin behoefte op de kwestie terug te komen, maar zagen niet in waarom het minder waardig zou zijn, wanneer over dit wetsontwerp een discus sie wordt gevoerd." Enkele leden vonden het bedrag te hoog. Zij vonden het een volstrek ver ouderde gedachte, „dat vorstenhuwelij- ken met pracht en praal gevierd moeten worden op kosten van de gemeenschap". Zij verheugden zich erover, dat degenen die hun bezwaren tegen het huwelijk op straat menden te moeten uiten, zich tot ongevaarlijke middelen hebben beperkt. Volgens hen was bij de feestelijke opzet van het huwelijk in geen enkel opzicht gebleken, dat rekening werd gehouden met de gevoelens van degenen, die prin cipiële bezwaren hadden. Ook verwon derden zij zich erover dat giften voor het huwelijksgeschenk voor- diverse belastin gen aftrekbaar waren gesteld. „Kunnen voortaan alle geschenken ter gelegenheid van een huwelijk onder deze aftrekrege ling worden gebracht", vroegen zij. Enkele andere leden wilden onder meer weten waarom de regering poogde „deze huwelijksvoltrekking op te zetten op een manier die buiten iedere proportie stond tot de staatkundige positie van de be trokkenen". Zij vroegen voorts wat de regering bewogen heeft tot het grote mi litaire machtsvertoon bij deze gelegen heid. Ook wordt gevraagd of de regering de verantwoordelijkheid draagt voor de voor de televisie door de heer Von Ams- in het buitenland waar veel Nederlanders wonen, is de verjaardag van de koningin met allerlei feestelijkheden gevierd. In Amsterdam, Arnhem, Assen, Breda, Ede, Eindhoven, Steenwijk, Utrecht, Weert en Zuidlaren zijn grote militaire parades gehouden. Het bestuur van de stichting centraal orgaan voor de bouwnijverheid heeft mee gedeeld, dat voor 1967 als vakantieperiode voor de bouwnijverheid is aangewezen de periode aanvangende op 3 juli 1967 en eindigende op 14 juli 1967. Het is maar net hoe je het bekijkt. De een grijpt het mooie weer aan om het koetswerk een goede beurt te geven, de ander gaat er gewoon lekker bij zitten. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Op het trottoir van de Diergaardesingel in Rotterdam heeft een voorbijganger in de nacht van vrijdag op zaterdag het stoffelijk overschot ge vonden van een 32-jarige papierophaler zonder vaste woon- of verblijfplaats, uit Sneek. Zijn schedel was zo goed als ver brijzeld. Omdat misdrijf niet uitgesloten werd geacht heeft dr. J. Zeldenrust in opdracht van de officier van justitie sec tie uitgevoerd. Hierbij kwam met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid vast te staan dat zijn schedel niet was inge slagen. De man werd gevonden onder enkele balkons van een blok woningen. De vraag blijft of de man naar beneden is gegooid. De balkons zijn van de openbare weg via stenen trappen te bereiken en dienen als toegang tot de eerste en tweede etage. Zaterdagochtend heeft de recherche sporen op het balkon opgenomen en een stuk uit de balustrade gehaald voor een Het Tweede Kamerlid mevrouw Singer- Dekker (PvdA) heeft aan de minister van Justie, van Economische Zaken en van Verkeer en Waterstaat gevraagd of het hun bekend is dat de Engelse regering kort geleden de dreiging van de invoer van een zeer uiteenlopende collectie van afluisterapparaten uit de Verenigde Sta ten heeft moeten afwenden door het uit vaardigen van een invoerverbod. Zij informeert of de minister bereid zijn, in afwachting van de in het uitzicht gestelde wettelijke regeling tot bescher ming van de intimiteit van de persoon lijke levenssfeer te bevorderen, dat maat regelen worden genomen tot voorkoming van de invoer van deze afluisterappara ten in Nederland. berg uitgesproken rede. Tenslotte vragen zij een grondwetswijziging waardoor de Staten-Generaal uiteindelijk zullen be slissen welk lid van het koningshuis als troonopvolger in aanmerking komt. Een lid meende te weten, dat de kosten bij het huwelijk van prinses Julina in 1937 bijna 100.000 bedroegen en door de gemeente Den Haag waren gedragen. Wanneer rekening wordt gehouden met de geldontwaarding zou het thans gevo teerde bedrag drie maal zo hoog zijn. Dit lid vond, dat de regering een ernstige fout had begaan door de raad, de offi ciële huwelijksplechtigheid niet in Am sterdam te doen plaatshebben, in de wind te slaan. nader onderzoek Het uitgebreide buurt- verhoor heeft in eerste instantie niets op geleverd. De papierophaler verkeerde op het mo ment van het ongeluk onder invloed van alcohol. Het was bekend dat hij zich in dergelijke situaties agressief gedroeg. Twee hoofdagenten van de Utrecht, se politie hebben zondag de familie Pijnenburg uit de Vijgeboomstraat een bijzondere service verleend. Het gezin besloot 's morgens vroeg, aangelokt door het mooie weer, een autotocht naar Arnhem te maken. Onderweg kwam mevrouw Pijnenburg vol schrik tot de ontdekking dat zij het gas on der een pan met wildbraad niet had uitgedraaid. De Pijnenburgs zagen in gedachten de vlammen al uit hun huis slaan en belden uit Arnhem in paniek de politie in hun woonplaats op. De agenten spoedden zich naar de Vijgeboomstrcat en slaagden er met hulp van de buren in het huis binnen te komen. „Toen u:e het gas uitdraaiden was het vlees net gaar", verklaarden de agenten later. De verleiding om het wildbraad te proeVen hebben zij echter weer staan Het derde wadloopseizoen is begonnen. Vanuit het Groninger kustdorp Pieter- buren hebben honderdtwintig wadlopers, onder wie enige buitenlandse persmensen, een tocht gemaakt, die een lus beschreef, zodat men weer op het punt van uitgang terugkeerde. De organisatoren verwachten dat er het komende seizoen zeker een paar dui zend liefhebbers voor een dergelijke tocht over het waddengebied zullen zijn. Daar op 14 mei de omstandigheden daarvoor geschikt worden geacht is er die dag een tocht naar het onbewoonde eilandje Rot- tumeroog (met een oppervlakte van vier vierkante kilometer). Op 28 mei kunnen belangstellenden een wadtocht maken naar Schiermonnikoog. Beide tochten vangen des ochtends om zeven uur aan. Hoogleraar. Het bestuur van de Sint Rad- boudstichting heeft dr. A. Th. Peper zak O. F. M. met ingang van 1 mei 1966 benoemd tot bijzonder hoogleraar in de thomistische wijsbegeerte aan de tech nische hogeschool te Delft. Het hoofd van de Nederlandse perma nente missie bij de Verenigde Naties, dr. J. G. de Beus, heeft het voorzitterschap van de Veiligheidsraad der Verenigde Naties voor mei aanvaard. Hij volgt als zodanig de Malinees Moussa Leo Keita op, die het voorzitterschap gedurende april bekleedde. Het secretariaat van het bisdom Den Bosch deelt het volgende mede over de toestand van mgr. Bekkers: „In de gezondheidstoestand van mgr. Bekkers is duidelijk een achteruitgang waar te nemen. Zijn interesse en reactie worden ook minder. De pijnen zijn door de toepassing van de medicijnen te be heersen. Het ziektebeeld roept toch wel steeds grotere bezorgdheid op voor het le ven van de bisschop. Woensdag heeft mgr. G. Beltrami, nuntius-internuntius een be zoek aan de bisschop gebracht. Vandaag heeft de bisschop nog enkele woorden ge wissel met zijn moeder", aldus het secre tariaat. Na de openstelling van de Coentunnel zal de pontverbinding bij de Hembrug blijven functioneren, voor degenen die in het woon-werkverkeer van deze verbin ding gebruik maken, in het bijzonder voor het nachtelijk verkeer van het personeel, werkzaam in ploegendienst bij bedrijven, gevestigd in het westelijk havengebied. Als de plaatsruimte dit toestaat zal ook ander verkeer op de pont worden toege laten. Het verkeer, dat niet van de tun nel gebruik mag maken, zal echter steeds voorrang genieten. Het pontveer zal na de openstelling van de Coentunnel door één pont worden be diend. Het is niet de bedoeling de dienst 's nachts te staken. HAMBURG, (DPA) Het gevaar van olieplaag op vele Noorzeestranden is ge weken. Vanochtend is het voorstuk van het wrak van de Noorse tanker Anne Mildred Broevig van de rest van het schip geschei den. Het voorschip met de nog overge bleven lading van 30.000 ton olie drijft nu in de Noordzee. Rijkskantoren. Het rijk zal in Arnhem een hoog kantoorgebouw kopen, dat op het ogenblik in aanbouw is. Het gebouw bestaant uit een laagbouw met één ver dieping, een toren met zestien lagen en een dakopbouw. Het zal in 1968 in ge bruik worden genomen door een aantal rijksdiensten die thans hun bureaus over de stad Arnhem verspreid hebben. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Concert door het Haarlems Christelijk Mannen koor o.l.v. Geert de Boer. M.m.v. The Shepherds. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „FX-18 op spionnen jacht", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „OSS 117 in Bangkok", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Sandokan", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De dolle generaal", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bekentenis sen van een opiumschuiver", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nothing but the best", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositie. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. 's Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kolja Kla- jitch. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Expositie van Jacob Cuyper. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Galerie De Kastanjeloot (Wüstelaan 32, Santpoort)Expositie van litho's van Rein Dool. Dagelijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 3 mei. DIVERSEN Cencertgebouw, vandaeg 19.30 en 21u.: „Christian Science and Human Relatio- ships" door Charles M. Carr, C.S.B. MAANDAG 2 MEI Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse Comedie voert voor Velser Kunstkring op „Een verwarrend nachtje". DINSDAG 3 MEI City, 20 u.: „Hoe vermoord ik mijn vrouw?" Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden, 20 u.: Toneelvereniging K.Z.O.S voert op „De onverwachte bezoeker". Felison, Expositiezaal, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost; Expositie van grafiek, te keningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. De tentoonstelling duurt tot 15 mei en is dinsdag en vrijdag van 19 tot 21 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 u.: „Mary Pop- pins"; vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". W.B. Theater, 20 u.: „De vrouw in de folterkamer". DINSDAG 3 MEI Kennemer Theater, 19 u.: „Mary Pop- pins"; vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek". Galerie Boumans, Breestraat 122, van 9 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 18 u.: Expo sitie Beverwijkse Fotografenvereniging t-g.v. „De Week van de Fotografie". De liberale fractie van het Europese parlement, waarin afgevaardigden uit zes landen ziying hebben, heeft zich op een conferentie in Amsterdam in beginsel ge schaard achter het denkbeeld van een Europese liberale partij en haar goedkeu ring gehecht aan initiatieven daartoe van Bilgische zijde. In de loop van dit jaar zullen verdere contacten tussen voorzit ters en andere leiders van de liberale par tijen worden gelegd om tot samenwerking te komen in de zes landen van de Euro pese Gemeenschap en in de zeven van de Europese Vrijhandelsassociatie. Toen onlangs een agent op het Stiel tjesplein te Rotterdam een jongeman bekeurde omdat hij met zijn fiets door een rood licht reed, gaf de jongen als beroep op „provo". Toen hij de twijfe ling van de verbalisant zag zei hij „schrijf maar op, zo is het". Het gebruikelijke naamsonderzoek- briefje kwam deze week terug va.n de afdeling bevolking. De stadhuisambte naar had het beroep aangevuld „provo, in vrije tijd timmerman". Brandstichting. Een 26-jarige tuinder uit Maasland is door de Rotterdamse rechtbank wegens brandstichting, meer malen gepleegd, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte bewezen dat hij meermalen op zijn bedrijf brand heeft gesticht met het doel de verzekeringsgelden te kun nen innen. Zand uit IJpolder. B. en W. van Amster dam hebben de raad een aanloopkre diet van 6 miljoen gevraagd voor zandwinning in de Noorder IJpolder. Het zand is nodig voor ophoging van voor woningbouw bestemde terreinen ten westen van het Noordhollands Ka naal. De bovengrond zal worden ge bruikt voor ophoging van terreinen in de nabijheid van de zandwinning en recreatiestrook die in de Spieringhorner Binnenpolder zal worden aangelegd. Karpers uit China. De organisatie ter ver betering van de binnenvisserij heeft 1500 Chinese graskarpers en zilverkar pers uit Hongarije ingevoerd en uitge zet in kwekerijen in Valkenswaard, Bergeijk en Oostelijk Flevoland. Deze plantenetende vissen zijn voor het eerst in Nederland geïmporteerd. Maritieme verzameling. De gemeente raad van Rotterdam heeft besloten voor ruim 1,8 miljoen gulden de verzameling- Engelbrecht aan te kopen voor het ma ritiem museum. Zij bestaat uit scheeps modellen, kaarten, atlassen, boeken, oude reisjournalen en tekeningen, deels unieke exemplaren, die een beeld geven van de geschiedenis van de Nederland se koopvaardij. In Steenwijk. B. en W. van Steenwijk heb ben de raad voorgesteld de gemeente secretaris twee maanden te schorsen en hem gedurende de schorsingsperiode toegang tot het gemeentehuis te ontzeg gen. De secretaris had aan de pers me dedeling gedaan van een door hem tot de raad gericht verzoek om 'een com missie een onderzoek te laten instel len naar de meningsverschillen tussen hem en leden van het gemeentebestuur. B. en W. menen dat hierdoor de repu tatie van het gemeentebestuur is aange tast. Advertentie Doelstraat J9 - Haarlem - Tel. 15252 t Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied, dat in West- en Midden-Europa fraai weer brachtmet van dag tot dag hogere temperaturen, is geleidelijk in betekenis afgenomen. Het zwaartepunt ervan verplaatste zich naar Tsjecho-Slowakije. Van de oceaan stroom de ondertussen wat minder warme lucht naar de Golf van Biscaye en de Britse eilanden, maar de aanvoersnelheid er van is bijzonder gering. Toch zal, als ge volg van de sterke verwarming het bin nenland wat minder warme lucht van zee het land gaan binnenstromen. Overi gens zal het zonnige en droge weer waarschijnlijk nog wel blijven voortduren Ook de kans op vorming van lokale on weersbuien is nog zeer klein. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- t temperaturen x binnen- en buitenland S 'g Den Helder onbewolkt zo 18 12 Ypenburg onbewolkt o 23 10 Vlissingen onbewolkt ozo 23 12 Eelde onbewolkt zzo 24 8 De Bilt onbewolkt zo 24 11 Twente onbewolkt zzo 25 12 Eindhoven onbewolkt zo 25 10 Z.-Limburg onbewolkt zo 23 9 Helsinki onbewolkt nnw 15 3 Stockholm licht bew. no 19 3 Oslo onbewolkt o 14 1 Kopenhagen onbewolkt wzw 19 8 Aberdeen half bew. windst. 21 4 Londen onbewolkt windst. 25 9 Amsterdam onbewolkt zo 24 10 Brussel onbewolkt zo 25 12 Luxemburg onbewolkt ono 23 9 Parijs onbewolkt o 24 8 Bordeaux onbewolkt ozo 27 12 Grenoble onbewolkt windst. 25 8 Nice onbewolkt nnw 25 14 Berlijn onbewolkt nno 23 8 Frankfort onbewolkt ono 24 8 München onbewolkt z 20 6 Zürich licht bew. windst. 21 6 Genève onbewolkt n 22 7 Locarno onbewolkt o 22 6 Wenen onbewolkt w 21 8 Innsbruck onbewolkt w 22 4 Belgrado onbewolkt windst. 21 9 Athene zw. bew. n 18 14 Rome licht bew. ono 25 12 Barcelona regen nnw 25 13 Madrid half bew. windst. 25 8 Mallorca half bew. windst.12 Lissabon licht bew. windst. 25 13 Dinsdag 3 mei Zon op 5.08 uur; onder 20.07 uur. Maan op 18.27 uur; onder 4.49 uur. Maanstanden Volle maan4 mei 22.01 uur Laatste kwartier 12 mei 12.19 uur Nieuwe maan 20 mei 10.43 uur Eerste kwartier27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 2 mei Hoog water 1.34 uur en 13.59 uur. Laag water 9.35 uur en 22.10 uur. Dinsdag 3 mei Hoog water 2.21 uur en 14.44 uur. Laag water 10.25 uur en 22.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2