Volop spanning bij de vier finales van het schoolvoetbal in Velsen Dr. Willem Drees hield één-meirede voor bejaarde socialisten A. van Woensel nam afscheid van gemeentelijke werkplaats 1 mm si# Expositie AaBe gordijn ruiten de ruyter Hoe de duiven vlogen Verenigingsnieuws uit de IJmond m MHf Sleepboot te water Bokszeges van Arie Schoorl en Kraaienoord Mei-bijeenkomst van de P.S.P. m nm MAANDAG 2 MEI 1966 6 IM WÊÈÊÊÊÈÊÊÊË Grondprijzen wÊÊ fü» mM (en strepen en multicolour uni's) W§ÈÊ M y marktplein Examens Velsen-IJ muiden Beverwijk BHRmn (Van onze medewerker) De strijd in het schoolvoetbaltoernooi te Velsen is gestreden. Op de velden van Waterloo werden zaterdagmorgen de vier finalepartijen gespeeld en daarvoor be stond ondanks de viering van koningin nedag toch nog een flinke belangstel ling. Vele ouders en scholieren wilden de triomf van hun schoolelftal meemaken. Ook aan spanning was geen gebrek door dat er van krachtsverschil nauwelijks sprake was. Vooral de LTS 2 en RHBS 3 bleken in de eindstrijd van afdeling C volkomen aan elkaar gewaagd en zelfs na tweemaal vijf minuten verlenging was het nog steeds 0-0. Pas na het nemen van een hele „rits" strafschoppen mocht de LTS zich kampioen noemen. Het vierde van de LTS zorgde voor een dubbele tri omf van de technici door in D met 2-1 van Prof. Kohnstamm 1 te winnen. In afdeling E van de lagere scholen greep Theo Thijssen door een benauwde 1-0 ze ge op de jubilerende Julianaschool het kampioenschap. De RHBS 1 triomfeerde in B na spannende strijd met 2-1 over de Prins Bernard HBS 1. Er waren ditmaal minder spandoeken dan gewoonlijk bij een schoolvoetbalfina- le. Niettemin heeft het aan enthousiasme onder de supporters veel getoeter en gebrul niet ontbroken. Met luide aan moedigingen probeerde men het favoriete team tot grotere krachtsinspanningen aan sporen. Een volijverige onderwijzer heeft zijn pupillen doorlopend langs het lijntje staan coachen en riep: „je hoeft niet be ter te voetballen, maar doelpunten moet je maken". Slechts eenmaal konden de knapen aan zijn smeekbedg voldoen. In de strijd tussen de Julianaschool en Theo Thijssenschool om het kampioen schap van afdeling E werd met volle over gave door de jonge knapen gevoetbald. Aan spanning heeft het daarbij niet ont broken. Het team van de veertigjarige Julianaschool was over het algemeen iets meer in de aanval, maar de achterhoede van Theo Thijssen bleek volkomen voor zijn taak berekend. Met nog één minuut te spelen grepen de knapen van Theo Thijssen zelfs met een treffer de zege: 1-0. Zij ontketenden daarmee een golf van geestdrift en enthousiasme. Eerder had hun school ook in 1963 reeds beslag ge legd op de beker. Toernooileider A. H. Wedemeyer overhandigde met enkele toe passelijke woorden en een driewerf hoera de trofee aan de voluit lachende captain van Theo Thijssen. Voor de jongens van de Julianaschool vond hij het jammer dat zij het jubileum van hun school niet met een kampioenschap hadden kunnen be kronen. Bijzonder enerverend was in G het treffen tussen de LTS 2 en RHBS 3. Bei de elftallen deden hardnekkige pogingen om een doelpunt te forceren, maar slaag den niet in hun opzet. Zelfs de verlenging van tien minuten bood geen uitkomst. Het was en bleef 0-0. Onder grote belangstel ling ging men over tot het nemen van strafschoppen. Alle 22 spelers mochten een keer vanaf de elfmetertrap vuren. Na de eerste beurt konden beide ploegen zich op negen treffers beroemen. Er moest dus nog eens geschoten worden. De RHBS 3 kwam toen slechts tot vier treffers en bij de vijfde van de LTS 2 veerden spe lers en supporters juichend overeind. De titel was voor de LTS 2. De Prof. Kohnstammschool 1 was in D tegen het vierde van de LTS weliswaar in de minderheid, maar kon met een snelle uitval toch de eerste treffer scoren: 1-0. De technici deden nadien met twee doel punten uit scrimmages de winstkansen weer keren (1-2) en zorgden voor het tweede kampioenschap van de LTS. De ontmoeting tussen de RHBS 1 en Prins Bernard HBS 1 was voor normen van schoolvoetbal tamelijk fors. De klei ne scheidsrechter Van Duyvenbode hield de touwtjes echter goed strak en liet niet met zich spotten. Na een snelle rush van hun middenvoor, die twee verdedigers te snel af was, kwam de RHBS kort voor de rust aan een 1-0 voorsprong. Door en kele missers in de achterhoede van de Prins Bernard HBS kon de winst na de Op dinsdag 3 mei zal om 16.45 uur van een helling van een der bedrijven van I.H.C. Holland, Smit Kinderdijk te Kin derboot, de 9000 pk motorzeesleepboot „Witte Zee"'te water worden gelaten. Dit schip is in aanbouw voor L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rotterdam. De doopplechtigheid zal worden ver richt door mevrouw C. M. Kleyn van Wil- ligen-Goddard, echtgenote van een der di recteuren van de rederij. hervatting tot 2-0 opgeschroefd worden. Kort daarop had het zelfs 3-0 kunnen wor den, toen de doelman in geslagen positie lag, maar een der backs „maaide" de bal van de lijn. Over het algemeen waren de aanvallen van de RHBS-ers sneller en directer van uitvoering. De Prins Bernard HBS gaf zich nog niet gewonnen en wist zowaar de achterstand tot 2-1 te verklei nen. Onder grote spanning en met een toch wel verdiende triomf voor de RHBS, dat ook nog drie keer de lat had getrof fen. kwam het einde. Het eerste van de RHBS kwam door deze overwinning de finitief in het bezit van de wisselbeker. Het was al vier keer eerder als de beste ploeg uit de strijd gekomen. Een scheidsrechter, die hét gebaar naar het midden maakt, juichende voetballende schooljongens en juchiende aanhang achter de goal; schoolvoetbal op zijn best. Dit is een moment uit de finale tussen de elf tallen van de Prof. Kohnstamm. school en de l.t.s. 4. De uitslagen waren: afd. B: RHBS 1- Prins Bernard HBS 1 2-1. Afd.C: LTS 2- RHBS 3 0-0 (LTS 2 wint na str.). Afd. D: prof. Kohnstammschool 1-LTS 4 1-2. Afd.E: Julianaschool-Theo Thijssenschool 0-1. (Van een medewerker) Arle Sclioorl en Kraaienoord, twee bok sers van de IJmuidense vereniging De Ring, hebben fraaie overwinningen be haald in de partijen, die zij zaterdagavond in Wuppertal boksten. Schoorl en Kraaien oord maakten deel uit van het Noordhol lands team, dat tegen een versterkt team van Wuppertal uitkwam. Kraaienoord bokste een prachtige par tij en won verdiend op punten van zijn tegenstander Blank. Arie Schoorl bokste tegen de sterke Griebart. De IJmuidenaar plaatste steeds zijn harde rechtse hoek tegen de sterk aanvallende Griebart, die in de eerste ronde al enkele malen voor negen tellen rust moest nemen. In de tweede ronde ging Schoorl volkomen in de aanval en weer moest Griebart de kracht van de rechtse hoek van Schoorl ondervinden. Nadat de IJmuidenaar enke le treffers had geplaatst waardoor Grie bart aangeslagen raakte, greep de scheids rechter terecht in en verklaarde Schoorl tot winnaar. Noord-Holland won in Wup pertal met 11-3. De afdelingen Velsen en Beverwijk- Heemskerk van de P.S.P. belegden zon dagochtend in één van de gebouwtjes aan de Doelmanstraat te Velsen-noord een openbare 1 mei-bijeenkomst. De heer W. A. Harms, voorzitter van de afdeling Velsen, gaf eerst een kort overzicht van het af te werken program ma voor deze samenkomst, waarna mej. Riek Joosten uit Haarlem het een en an der vertelde over de geschiedenis van het socialisme. Daarna volgde het optreden van de volksdansgroep uit IJmuiden. Dat ge- gebeurde buiten op het grasveld. De be zoekers, die dit vanuit hun stoelen rond het grasveld volgden, stelden het optre den bijzonder op prijs. Drs. H. Wieben- ga, algemeen landelijk voorzitter van de P.S.P. heeft na de koffiepauze de beteke nis van het meifeest nader belicht en ook Aktuele binnen- en buitenlandse aange legenheden belicht. Voor kinderen van leden was een apart programma georganiseerd. Hoewel de actieve politiek al geruime tijd niet meer door dr. Willem Drees wordt bedreven, is zijn „image" zondagmiddag toch altijd nog groot genoeg gebleken om, ondanks bet buitengewoon fraaie lenteweer, de ver gaderzaal aan de Abelenstraat geheel door enthousiaste bejaarde socialis ten te doen bezetten. Deze bijeenkomst was ter gelegenheid van de viering van de 1ste mei door het federatiebestuur van de Partij van de Arbeid in Velsen speciaal voor de bejaarde leden georganiseerd. De populariteit van dr. Drees bleek ook onder hen nog altijd bijzonder groot te zijn, zodat hij bij het betreden van de zaal met een hartelijk applaus werd ontvangen. Sommige bezoekers begroetten hem zelfs met een familiaar „Dag Willem!", waarna dr. Drees staande een geestdriftig strijdlied werd toegezongen. In zijn redevoering, welke onder meer getuigde van een nog altijd grote belang stelling voor de huidige politieke situatie, herinnerde dr. Drees eerst nog even aan het ontstaan van de 1 mei-viering. Deze is het gevolg geweest van een massale so cialistische demonstratie op 1 mei 1890 in de Verenigde Staten van Amerika, welke later over de gehele wereld tot het jaar lijkse 1 mei-festijn is uitgegroeid. Dat zelfs gedurende de oorlogsjaren het nazi-regime, waar het socialisme toch on getwijfeld op een enigszins andere leest was geschoeid, het belang van de la ter ook door room-katholieken genoem de „Dag van de Arbeid" werd inge zien, bleek wel uit het feit dat dr. Drees op 1 mei 1944, tijdens zijn verblijf in het Duitse concentratiekamp Buchenwald, op een hier geïmproviseerde viering tot de uitgehongerde en mishandelde gevange nen een herdenkingsrede mocht uitspre ken. In het vervolg van zijn betoog wees dr. Drees op de talloze verbeteringen, welke vooral na de oorlogsjaren zijn bereikt, zo als een ruime werkgelegenheid met een reëel inkomen voor alle bevolkingsgroe pen; betere kansen voor de arbeiders om hun kinderen te laten doorstuderen en vrijheid van beroepskeuze, hoewel spre ker toch van mening was dat de vermo gensverhoudingen nog volkomen scheef zijn blijven liggen. Voorts noemde dr. Drees het onbillijk dat de grondprijzen, buiten enige ver dienstelijkheid van de eigenaars, tot meer dan het tienvoudige zijn gestegen. Deze nergens te rechtvaardigen winsten zijn er mede de oorzaak van dat de voor het volk en ons land noodzakelijk uit te voeren projecten, zoals de Delta-werken, aanzien lijk hogere kosten met zich hebben mee gebracht dan wanneer de grondprijzen door de Staat zouden worden beheerst. „Wanneer de Staat, dus het volk, deze zaken in eigendom zou hebben, kwamen ook de stijgende prijzen aan het volk ten goede," meende dr. Drees. „Er is nog veel om uitermate bezorgd over te zijn," vervolgde spreker, waarbij hij doelde op de persoonlijke vrijheid wel ke door de dictatuur wordt weggevaagd in de landen, die zichzelf bij voorkeur „Volksdemocratieën" noemen. Hij wees ook op onze internationale verplichtingen, met als voorbeeld de grootscheepse actie bij de recente hongersnood in India, waaruit dr. Drees concludeerde dat de diepste zin van het socialisme bestaat uit de verhouding van mens tot medemens. Aan het slot van zijn rede betreurde spreker het, dat bij bepaalde politieke richtingen een gevaarlijke verzwakking geconstateerd moet worden, omdat men hier wil afzien van elke bewapening. Of schoon zij toch eveneens gedurende de oorlogsjaren met hoop en spanning heb ben uitgezien naar de verlossing van het Duitse juk, waarbij zij de verrichtingen van Amerika en Rusland met waardering en enthousiasme volgden. Nu echter noe men zij elk gewapend verzet ongeoor loofd. Aan het einde van deze aandachtig be luisterde rede, vertolkte de heer Th. Mooij namens de federatie de algemene waardering voor deze inspirerende rede voering, waarbij dr. Drees als blijk van erkentelijkheid een boekenbon in ont vangst mocht nemen. Het ontspanningselement van deze bij eenkomst kwam voor rekening van twee goede en oude bekenden, namelijk Wil lem van Capellen en Albert de Booy. Eerstgenoemde verzorgde voor de pauze een voordracht van een fragment uit Her man Heijermans toneelspel „Schakels", welk stuk hij nog eerst even had toege licht. Geboeid beluisterde het publiek de vermakelijke dialoog tussen Pancras Duif en zijn broer Hein, een samenspraak die door de nog altijd actieve acteur-regis seur met een sappige humor werd voor gedragen. Na de pauze kwam hij terug met enige amusante anecdotes en een Hongaarse voordracht. Albert de Booy bleek bij zijn optreden nog altijd een fervent levensgenieter. „Ik ben de rijkste man ter wereld, want mijn huisdokter weet ik niet eens te vinden en een aspirientje heb ik nog nooit ge proefd!" Hij zong talrijke oude bekende liedjes van het genre „Dat moet je niet doen, Amalia", waarvan velen uit volle borst door zijn bejaarde toehoorders wer den meegezongen. Evenmin verzuimde hij het podium even te verlaten, om het „mooiste meisje van IJmuiden" te ko men omhelzen. Dit optreden resulteerde in een daverend succes, waarbij Albert de Booy met gepaste trots verklaarde, een en ander nog zonder microfoon te hebben behaald. Deze bijeenkomst werd besloten met de „Internationale", welk strijdlied staande en enthousiast door de bejaarde socialisten werd gezongen. Reeds een dag na het afscheid van de heer N. C. Rozemeijer, zijn de ambte naren van de dienst voor sociale zaken in Velsen opnieuw in de kantine van het raadhuis bijeengeweest. Thans om de heer A. van Woensel officieel uitgeleide te doen, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd niet langer meer zal optreden als werkmeester bij de gemeentelijke werkplaats voor gehandi capten. Ook nu was wethouder J. van Leeuwen de eerste spreker, waarbij bij verklaarde weinig te kunnen toevoegen aan hetgeen door hem reeds in januari, bij het jubileum van de heer Van Woensel was uitgesproken. Hij releveerde dus nog maals het ruime en sociale gevoel van de scheidende werkmeester, zowel in als buiten de werkplaats, die bovendien door zijn artistieke inslag in Velsen een zekere populariteit geniet. Spreker betreurde het nog dat de heer Van Woensel niet meer in de gelegenheid zal zijn straks de ope ning van de nieuwe werkplaats ambts halve bij te wonen, vandaar dat hij hem hiervoor thans reeds bij voorbaat harte lijk inviteerde. Wethouder Van Leeuwen betuigde hem tenslotte namens het ge meentebestuur zijn hartelijke dank voor alles, wat de heer Van Woensel voor de gehandicapte medemens heeft gedaan en onder het uitspreken van zijn beste wen sen voor een mooie levensavond over handigde hij hem een kistje „geurig kruid". De heer J. Hühl meende zonder over drijving te kunnen stellên, dat door de zinvolle arbeid van de heer Van Woensel een goede sfeer en een prettige samen werking op de werkplaats niet weinig zijn bevorderd en hij verzekerde hem, dat door zijn vertrek de humor stellig zal worden gemist. Namens alle werknemers bood de heer Hühl hem tenslotte een op de werk plaats vervaardigd afscheidsgeschenk aan, eveneens onder het uitspreken van zijn beste wensen voor de toekomst van heer Van Woensel en zijn gezin. Door de heer Th. Mooy, die optrad als vertegenwoordiger van de Algemene Bond van Ambtenaren, werd de heer Van Woen sel vervolgens een trouw en ongemeen actief lid genoemd, waarna de directeur van sociale zaken, de heer J. B. Neute boom nog opmerkte dat het ook aan de onvermoeide ijver van de heer Van Woen sel is te danken, dat de gehandicapte me demens het besef kan worden meegege ven wel degelijk in het arbeidsproces te zijn opgenomen. Vandaar dat de directeur het heengaan van de heer Van Woensel bijzonder betreurde, hoewel hij hem daar om niet minder hartelijk gemeend namens Advertentie - 'ivpi.' DE IJMONDEN Van de postduivenhouders- vereniging ,,De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 215 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.10 uur. Een duif van De Vlugt bereikte als eerste het hok om 11.40 uur; de laatste prijs- duif om 11.50 uur. Deze tweede vlucht van het seizoen werd be gunstigd door prachtig vliegweer. De vlucht had een snel en regelmatig verloop. De uitslag was als volgt: De Vlugt 1; Van Duyn 2, 7, 10 en 36; Ulehake 3. 4, 9, 14, 16, 19, 25 en 39; v. d. Scheer 5, 12, 15, 18, 22 en 40; Schafstall 6 en 34; Antonis 8, 30 en 31; Suur- mond 11, 29 en 38; Broek 13, 21, 23 en 42; Hoek stra 17, 20, 24, 32 en 43; Strijker 26, 28 en 35; Van Slooten 27 en 37; Knapen 33; Kunst 41. DE SNELVLIEGER Van de postduivenhou- dersvereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden namen 427 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.40 uur. Een duif van J. Wijker bereikte als eerste het hok om 9.54 uur; de laatste prijsduif om 10.14 uur. De uitslag was als volgt: J. Wijker 1. 33. 55, 76; S. Voet en Zn. 2, 3, 5, 15, 22, 29, 37, 40. 45. 53, 74, 78; J. Koorn 4. 12, 13, 23. 52, 69, 75; Gebr. Boender 6, 19, 59; J. v. d. Kammen 7, 38. 41, 43, 56; F. de Boer 8, 30, 32, 36, 44, 46; F. Schaap 9, 86; W. v. Breemen 10, 49, 83; B. Visser 11, 16, 47, 53, 64; W. Remmers 14. 31. 85; H. v. d. Wiale 7, 28; F. F. Booy 18; C. G. Zwa nenburg en Zn. 20. 35, 72, 78, 82; Joh. Broek 21, 25, 34, 39. 42, 68; A. J. Ham 24, 70, 84; K. Klepper 26, 27. 65, 66; W. Rolvink 48,75; A. J. Koster 50, 58; H. J. Broek 51. 67, 73; R. Jung 54; A. Koerts 57. 61; E. Sloot 60; A. v d. Zee 62; L. Tervoort 63, 79. Jac. Broek 71; F. Reker 77; C. Reker 80; J. Anepool 81. BONTE DUIF. Van de postduivenhouders- vereniging „Bonte Duif" te IJmuiden namen 187 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.40 uur. Een duif van J. Minneboo bereikte als eerste het hok om 9.58.28 uur; de laatste prijsduif om 10.16 uur. De uitslag was als volgt: J. Minneboo 1, 11, 28, 33; J. Jellema 2, 26; R. Wielart 3; J. Kaldenbach 4, 5, 7, 10, 32; A.è Niemeijer 6, 36, 9; A. Ule hake 13. 20. 35; W. v. Opbergen 14, 21; Sj. Heis 15, 18, 24, 25, 30, 37; Joh. Swart 19. 23; A. Kraai enoord 27, 29; C. Bos 31; W. Wilms Floet 34; J. van Loon 8, 17, 22. IJMUIDEN Van de postduivenhoudersver- eniging „IJmuiden" te IJmuiden namen duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van L. de Waard bereikte als eerste het hok om 9.55.30 uur; de laatste prijsduif om 9.15.12 uur. De uitslag was als volgt: L. de Waard 1; J. Waal 2. 23, 41; W. de Booij 3, 19, 26; M. Vendel 4, 15. 27. 29, 31; J. Paap 5, 36; H. Exalto 6. 8, 11. 16, 40; P. Struik 7, 22, 30, 35; A. Voetman 9. 18. 21; J. Daalhuizen 10, 25. 37, 39; J. Exalto 12; J. de Waard 13, 17, 32; K. Metselaar 14, 28. 38; F. Piers 20, 24; Sponselee 33; J. Koster 34. ORANJE NASSAU Van de postduivenhou- dersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 181 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.40 uur. Een duif van Ch. Prins bereikte als eerste het hok om 9.56.26 uur. De uotslag was als volgt: C. H. Prins 1, 4; J. Rijs 2, 3. 18. 28, 32,36; J. v. Sikkelerus 5. 6, 21; 22, 29, 31; Kraaijenoord 7, 15, 27; Mantel 8, 34; J. Tijms 9, 16, 32; H. de Weers 10, 17, 23; Bruis- schaart 11; J. Prins 12;; J. Broek 13, 26; A. Waard 14, 25; S. Leeuwen 19; G. Broek 20 M. Rutte 24; P. Martens* 28; P. Visser 37; G. Duin 35. T.H. Delft. Aan de Technische Hoge school in Delft is de heer E. Vonk uit Vo gelenzang geslaagd voor het diploma me- taalkundig ingenieur. Wethouder J. van Leeuwen neemt met een handdruk afscheid van werkmeester A. van Woensel. het personeel van sociale zaken een pols horloge overhandigde. Voor mevrouw Van Woensel was er nog een bloemstuk. Nadat oud-wethouder Maas nog enige oude herinneringen had opgehaald en de voorzitter van het personeelsfonds een platenbon had aangeboden bracht de heer Van Woensel zijn grote erkentelijkheid voor deze hartelijke afscheidsbijeenkomst onder woorden, welke daarop eveneens als gezellig samenzijn nog enige tijd werd voortgezet. MAANDAG 2 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort „Spaarnberg" Wüstelaan 79 (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 u.; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Cursussen: P. J. Troelstraweg 1, van 19.30 tot 21.30 u.: cursus lichamelijke hy giëne en make-up; van 19 tot 21.30 u.: cursus Indische keuken. DINSDAG 3 MEI Papiervakschool, Grote Hout- of Ko ningsweg 49, Velsen-noord, van 14 tot 16 u. en van 19 tot 21 u.: Openbare les. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19-21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 69: 10-12 en 14.30-17.30 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9-10 u. in het Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-2550; Santpoort, van 15-16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, tel. 02580-8014; verder volgens afspraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort noord. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur: leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstr. 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Cursussen: naaien van 19.30-22 u., Sm. v. Gelderstraat 3 in Velsen-Noord; idem 19-21.30 u. Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden; idem 19.30-22 u. Cusa, Santpoort; cursus houtbewerking van 19.30-21.30 u., Paul Krugerstraat 59, IJmuiden. MAANDAG 2 MEI De Wijkerbaan, 20 uur: Mei vergadering Beverwijkse Bestuurders Bont}. Huize „Scheybeeck", 20 uur: Toneel cursus o.l.v. Gelyn Molier, voor jongeren. Verenigingsgebouw, „Wijkerbaan", 19-30 uur: Cursus hoedenmaken tot en met 2 mei, door de Stichting voor Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting. Kennemer Oudheidkamer, Hoek Stum- phiusstraat, Romerkerkweg, te bezichti gen van 19.30-21.30 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 uur en van 20.15- 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 71, geopend van 19-21 uur. Meerestein, gezamenlijke filialen, Par- mentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 3 MEI „De Opgang", 20 uur: Demonstratie Su per 8, voor Smalfilmclub IJmond 88. Ver. gebouw, Plesmanweg, 19.30 uur: Cursus bloemschikken door de Stichting Huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Gemeentelijke Huishoudschool, Moens- straat, 1930 uur: Cursus naaien o.l.v. de Stichting voor Huishoudelijke- en gezins voorlichting. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Stichting voor Huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting, spreekuur elke dinsdag middag van 14-16 uur: Akerendamlaan 16, tel. 02510-24276. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. envan 20 15-21.30 u. Openbare Leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 20.15-21.30 uur. R.k. leeszaal Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Meerestein, Openbare leeszaal, Parmen- tierstraat, geopend van 15-17 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6