Nieuwe Unilever top-man heeft niet veel verwachtingen van medezeggenschap EEG-commissie wil ook omzetbelasting voor kleinhandelaren i» m Dividenden Du Croo verwacht dit jaar verlies „VW heeft grote mate van veiligheid" Ultra-violet oogsten in de Sovjet Unie Belangstelling voor Deventer bij de industrie Nota belastingharmonisatie Duiker heeft geen emissieplannen Miljoenenorder voor Holl. Aanneming Mij SCHEEPVAARTBERICHTEN Geen prijsbinding meer voor sigarenkartel Keukenfabriek van Bruynzeel naar Bergen op Zoom Holec: Koper is al duurder dan zilver 1,1W Tson ^1, Afschrijvingen bij de ADM hoger DINSDAG 3 MEI 1966 13 Schaap met 5 poten Samenwerking met Jonker en Zoon V olkswagenfabriek reageert op A merikaanse aantijging Londen r iPÉilli ■aS oS h -i- a T PW m m m m Gisteren op het Damrak WALL STREET: Weinig verandering Duizendarmig steken de kranen van de machtigste haven der wereld af tegen de blauwe lucht, de Euromast priemt als het ware als een vermanen de vinger omhoog, in de hoek van de kamer van waaruit dit alles is te over zien staat een grote vaas met een enorme tuil gedroogde bloemen. Het is de Rotterdamse werkkamer van de heer Harold S. A. Hartog, die, sinds de tik van de voorzittershamer in de algemene vergadering van aandeelhouders viel, aan de top staat van het uit duizend vertakkingen bestaande Unilever- concern. Wat is het voor een man, die het roer heeft overgenomen van de heer F. J. Tempel om de leiding van de onderneming op zich te nemen, welke zorgt voor een belangrijk deel van de artikelen die voor het dagelijks leven onontbeerlijk zijn, van margarine, spijsolie, wasmiddelen en niet te vergeten allerlei levensmiddelen van gedroogde soepen tot de fijnste vlees waren en het roomijsje voor de kinderen? Zo op het eerste gezicht maakt de heer Hartog meer de indruk van een diplomaat met een wat ondoorgrondelijke glimlach dan van de bikkelharde zakenman, die de leiders van grote ondernemingen veron dersteld worden te zijn. Hoewel hij klein en tenger van stuk is, maakt deze 56- jarige onmiddellijk indruk op degenen die met hem in contact komen door zijn rus tig en voorkomend optreden. „Bent u niet beschroomd een dergelijke verantwoordelijkheid als nu op uw schou ders is gelegd, te dragen", vragen wij hem. Even trekken de wenkbrauwen wat verbaasd op. Beschroomd? Nee, dat niet. Wel voel ik de grote verantwoordelijkheid maar ik ben gelukkig op deze plaats te zijn geroepen. De omstandigheid dat de leden van de raad van bestuur mij heb ben voorgedragen geeft mij zelfvertrou wen. Niet alleen het feit dat ik nu voor zitter van de raad van bestuur van Uni lever ben, maar vooral de omstandigheid dat ik tot voorzitter van het special com mittee van het gehele concern ben ge kozen, geeft mij reden tot grote voldoe ning. Dat special committee is het hoogste bestuurscollege in het concern dat de uit eindelijke beslissing neemt. Het be staat uit drie personen, de voorzitter van Limited, de Engelse tak, de vice-voorzit- ter daarvan en de voorzitter van de Ne derlandse tak van het concern. Die situa tie is van begin af zo gegroeid dat er twee Engelsen en één Nederlander zitting heb ben. Voor een concern als Unilever maakt het niet uit hoe de verdeling is. In de be stuurscolleges wordt als team gewerkt aan een groot geheel en er wordt nooit aan n.v. of limited afzonderlijk gedacht. Het gaat alleen om wat het beste is voor Unilever. Daarnaast voel ik het uiteraard wel als een deel van mijn taak dat het Nederlandse element krachtig vertegen woordigd blijft. Er wordt bij Unilever ook niet gedacht in termen van industrieel of koopman, het gaat er alleen om de consument de pro- dukten te laten kopen. Van huis uit, zo vertelt de heer Hartog, ben ik marketing De N.V. Machinefabriek Du Croo en Brauns te Amsterdam en de N.V. machi nefabriek van stoom- en andere werk tuigen Hk. Jonker en Zoon te Amster dam hebben overeenstemming bereikt om tot een volledige samenwerking te komen. Deze fusie zal. als volgt geeffectueerd worden: Du Croo en Brauns plaatst on derhands bij Jonker nominaal 2.400.000 aandelen Du Croo en Brauns, voor het eerst delende in de winst over 1966/67, waartegenover Jonker bij Du Croo in brengt al haar activa en passiva. Sedert de laatste vergadering van aan deelhouders van Du Croo en Brauns is de rentabiliteit der onderneming sterk teruggelopen, mede in verband met de on gunstige gang van zaken in de sector rupskettingen. Verwacht moet worden dat het op 30 juni eindigende boekjaar met verlies zal worden afgesloten. Voorts is in de krappe liquiditeit geen wending ten goede gekomen. In een bijlage bij het vandaag versche nen jaarverslag 1965 van het Volkswagen- concern in Wolfsburg neemt de directie stelling tegen de beweringen van de Ame rikaanse jurist en „veiligheidsapostel" Ralph Nader, dat de Volkswagen „de on veiligste auto ter wereld" zou zijn (zie de feuilletonpagina in deze editie). De direc tie stelt hierin: „De meeste veiligheids voorschriften die nu in de VS in een wetsontwerp naar voren gebracht wor den, zijn al verwerkt in de Volkswagen. Bovendien zijn in de Volkswagens allerlei beveiligingen ingebouwd, die verplicht ge steld zijn in landen met veel strengere voorschriften dan in de VS gelden. In die landen wordt de VW toegelaten en met groot succes verkocht. De veiligheids eisen voor de diverse exportlanden wor den ingebouwd in onze gehele autoproduk tie en daardoor heeft de Volkswagen een naar verhouding grote mate van veilig heid". Aldus de bijlage bij het jaarver slag, dat voorts betoogt dat het concern alle voorschriften die in Amerika thans worden overwogen, zal kunnen vervullen, Een probleem is nog de vérgaande zui vering der uitlaatgassen die in het Ameri kaanse wetsontwerp wordt geëist, maar ook aan een oplossing daarvoor wordt in Wolfsburg gewerkt, aldus de directie van het concern. man, verkoopdirecteur. Ieder mens heeft zijn speciale capaciteiten en tekortkomin gen. Van een directeur van een onderne ming wordt heel veel verwacht en wil hij het goed doen dan moet hij over vele ei genschappen beschikken: integriteit, in telligentie, pushing power, hij moet ana lytisch kunnen denken en een goed beoor delingsvermogen (judgement) hebben. Ei genlijk zijn het vijf poten aan een schaap, die niet van een mens mogen worden ver wacht. Tegenover mijzelf sta ik kritisch en als ik zou voelen dat ik de taak niet aan kan, zou ik er onmiddellijk mijn consequenties uit trekken. Het zou anders niet verant woord zijn ten opzichte van de mensen, de aandeelhouders en de zaak, met alles wat daaraan vast zit. Ik voel een grote loyaliteit tegenover Unilever, die altijd goed voor mij is geweest. U zult merken dat ik in mijn gesprek nogal eens Engelse woorden gebruik, dat komt niet omdat ik het Nederlands niet zou weten, maar bij Unilever zijn we er aan gewend bepaalde begrippen door bepaalde woorden weer te geven. Ge deeltelijk ben ik wereldburger. Gedurende 29 jaar heb ik in zoveel landen gewerkt, maar als je in het buitenland zit voelt men zich meer Nederlander dan thuis, waar men wel eens kankert. Dat doe je in het buitenland minder. Hoewel ik nu tot voorzitter van Uni lever nv ben benoemd woon ik niet in Nederland. Het grootste deel van mijn taak ligt in Londen, waar 90 van de tijd in beslag wordt genomen o.a. door vergaderingen in het special committee, waar de uiteindelijke beslissingen worden genomen over alle plannen en voorstellen die door de deskundigen zijn uitgewerkt. Daarnaast wordt veel tijd in beslag geno men door besprekingen met allerlei fun- tionarissen. Bovendien zal ik vaak heen en weer reizen naar Ra|terdam, waar ik in ieder geval de wekelijkse bespreking met de groepsdirecteuren zal bijwonen. Ten aanzien van mijn taak tegenover aandeelhouders en werknemers meen ik dat beide categorieën recht hebben op een zo goed mogelijke voorlichting over de gang van zaken. Er moet een goed inzicht zijn in al hetgeen eich in het concern af speelt. Daarom ben ik voorstander voor een zo uitvoerig mogelijke verslaggeving in het jaarverslag, dat voor het personeel in een populaire vorm afzonderlijk wordt gegeven. Van medezeggenschap heb ik weinig verwachtingen. Leiding geven is ondeel baar. Het is slechts weinigen gegeven om overlegde beslissingen te nemen. Een van de grote kunsten van het leiding geven is goede en kundige mensen om zich heen Een fabriek van landbouwmachines bij Moskou heeft, zo staat in een bulletin van het Unesco Centrum Nederland, een oogstmachine ontworpen met een inge bouwd ultra-violet stralingsapparaat. On middellijk na het dorsen krijgt het graan „een ultra-violette douche", die alle bac teriën doodt die het graan, wanneer het opgeslagen ligt, zouden kunnen aantasten te verzamelen, die vrij moeten zijn in hun beleid, maar die zich bewust moeten zijn voor de leiding aan de top. De toplei ding moet naar de mensen luisteren, hun mening vragen, maar moet uiteindelijk de verantwoordelijkheid van de beslissing dragen. We leven in een sterk concurrerende wereld, die het uiterst moeilijk maakt om beslissingen te nemen. De verantwoorde lijkheid daarvan kan niet met anderen worden gedeeld. Daarom is wel meespre ken mogelijk, maar niet mee beslissen. Het is juist die verantwoordelijkheid, wel ke de plaats aan de top aantrekkelijk maakt. De secretaresse komt de kamer in. Zij legt op tafel een plat reiskoffertje klaar. Bovenop een paar vliegbiljetten. De taak in Londen wacht. Mede naar aanleiding van de door de regering voor Deventer getroffen maat regelen hebben, blijkens mededeling van de gemeente, 40 bedrijven informaties in gewonnen over de mogelijkheid van ves tiging in Deventer. Drie bedrijven, werk gelegenheid biedend voor ongeveer 100 ar beidskrachten, hebben tot vestiging be sloten. Een vijftal bedrijven heeft vesti ging in ernstige overweging. Als ook deze hiertoe besluiten, zal voor nog 420 tot 500 arbeidskrachten nieuwe werkgelegen heid ontstaan. Met 7 bedrijven zijn voorts nog besprekingen gaande, die zich in een informatief stadium bevinden. Dit deelt staatssecretaris Meijer mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Schuitemakter (P.v.d.A.) naar aanleiding van persbe richten over nieuwe ontslagen bij indus trieën in Deventer. Uit het antwoord van de heer De Meijer blijkt voorts, dat ulti mo maart bij het gewestelijk arbeidsbu reau te Deventer aanvragen voor 699 mannelijke arbeidskrachten geregis treerd waren, terwijl de geregistreerde arbeidsreserve 262 mannen beliep. Minister Vondeling en staatssecretaris Hoefnagels hebben op grond van geda ne toezeggingen aan de Kamers een nota gepubliceerd over de harmonisatie van de belastingen in de EEG. In deze nota worden o.m. enkele aspecten van de belastingheffing over de toegevoegde waarde behandeld. Invoering van een dergelijke belasting zal op tal van gebie den tot vrij ingrijpende veranderingen aanleiding geven. Zo zal heffing van omzetbelasting in de kleinhandel voor de kleinhandelaren gro te administratieve lasten meebrengen. Voor de belastingadministratie zou het betekenen, dat het aantal ondernemers, dat in de omzetbrlasting wordt betrokken met ruim 100.000 wordt vermeerderd wanneer geen bijzondere regelingen worden getroffen. Volgens de Europese Commissie zou de kleinhandel in de om zetbelasting moeten worden betrokken. In Nederland is de kleinhandel per 1 janua ri 1955 juist buiten de omzetbelasting ge plaatst. Voor opheffing van een versto- De stijgende omzet en de voorraden van de nieuwe produkten hebben in 1965 eisen gesteld aan de financiering waarvan de middelen via de bankier werden verkre gen. Er bestaan momenteel geen plannen voor een emissie, aldus het bestuur van Duiker Apparatenfabriek in het verslag. Het resultaat' verbeterde tot 765.485 (v.j. 620.850). Het saldo bedrijfsrekening komt uit op ƒ2.53 (ƒ2.01) miljoen. Voor gesteld wordt zoals gemeld een dividend van tien percent over het tot 5.668.500 verhoogde kapitaal. De omzet die in 1965 met ongeveer 24 percent steeg zal naar de directie verwacht dit jaar verder om hoog gaan. De Hollandsche Aanneming Maatschap pij heeft samen met de Australische aan nemersfirma Thiess Bros LTD een op dracht gekregen voor het bouwrijp maken van een terrein bij het vliegveld van de Australische stad Sydney. Met deze order is een bedrag gemoeid van omstreeks ze ventien miljoen gulden. Het Nederlandse aannemingsbedrijf was al eerder betrok ken bij de uitbreiding van het vliegveld, waar zij haar medewerking verleende bij de aanleg van een startbaan in zee. De Hollandsche Aanneming mij is een zelf standig werkende onderneming, waarin de Hollandsche Beton Mij een meerderheids belang heeft. Abida 2 te Port Everglades Agamemmon p 3 Cartagena sp naar Genua Alamak 2 van Karachi naar Marseille Alchiba p 2 Azoren naar New York Alnitak 3 te Khorramshar Ammon 2 van Porto Cabelo naar Port of Spain Anati 3 van Santos naar Buenos Aires Ancospray 3 van Kopenhagen naar Stettin Angolakust 3 te Dakar Argos 2 van Thesalonikl naar Istanbul Asmidiske 3 te Montreal Atys 2 te Hamburg Bengalen 3 te Djibouti verwacht Caltex Amsterdam 2 v Gothenburg n Halmstad Caltex Napels 3 Golf van Suez naar Bahrain Caltex Nederland 3 te Sungei Paking Caltex The Hague 3 te Pladju Caltex Rotterdam 2 te Port Said Camerounkust 2 te Freetown Camphuys 2 van Muscat naar Mukalla Cartago 3 te Kingston Celebes 3 te Antwerpen Charis 3 te Belwaarde Congokust 2 te Cape Palmas Dahomeykust 3 van Lagos naar Porto Harcourt Daphis 2 van Guanta naar Port of Spain Doelwyk 2 van Suez naar Perz. Golf Dongedyk 3 Panamakanaal Echo 3 te Ventspils Eemland 2 van Natal naar Santos Esso Amsterdam 2 te Porto La Cruz verwacht Forest Town 2 thv Masira naar Kharg eiland Friesland 3 te Bahrain verwacht Gooiland 3 te Fortaleza verwacht Hector 2 van Tripoli naar Beyrouth Hercules 3 te Mobile Houtman 3 te Mogadiscio Kaap Hoorn 2 te Tripoli Kabylio 2 t.a. Southend naar Thameshaven Katsedyk 2 van Hamburg naar Bremen Kennia 3 van Kandia naar Bombay Kloosterdyk pb 2 Landsend naar New York Koningswaard 2 van Porto Miranda naar Stanlow Koratia 3 te Durban Korenia 3 te Trinidad Korovina 2 te Tunis Kossmatella 2 van Hamburg naar Stockholm Kylixx 2 nm te Singapore Langkoeas 3 te Barcelona Lelykerk 2 t.a. Suez Liberiakust 3 te Luanda Limburg p 3 Goa naar Tuticorin Lycaon 2 van Palembang naar Semarang Maaskerk 3 te Brunsbuttel Madisonlloyd 2 van Kaohsiung naar Keelong Medon 2 van Baltimore naar Philadelphia Merwelloyd 2 van Kaapstad naar Port Elisabeth Missisippllloyd 3 te Leianda Moerdyk 4 Los Angeles verwacht Montferland 3 te Arica Munttoren 2 van Sao Luis naar Belem Neder Ebro 2 te Lissabon Overijsel 3 van Bremen naar Hamburg President William V S Tubman p 2 Keywest naar Rotterdam Prins Philips Willem 4 Greensbay verwacht Prins Willem II 3 te Montreal Purmerend 2 van Pto Miranda n Buenos Aires Reza Shah The Great 3 vm van Venetie naar Uew Orleans Rotte p 3 Straat Sunda naar Yokohama Sanana 2 van Singapore naar Bandjermasin Schielloyd 3 van Port Kembla naar Dunedin Serooskerk I van Port Said naar Adelaide Servaaskerk 3 van Bremerhaven naar Antwerpen Sinoutskerk 3 te Tripoli Skadi 3 van Benghazi naar Valencia Socrates 3 te Pisco Soestdijk 2 van Boston naar Philadelphia Soestdyk 2 van Boston naar Philadelphia Straat Soenda 2 t.a. Pointenoire Tamara 2 van Bonny naar Hamburg Tegelberg 2 van Santos naar Rio de Janeiro Themis 3 golf van Maracaibo naar Maracibo Theron 3 te Antwerpen Tjimnuk 2 van Sydney naar Tawau Towa 2 van Walvisbaai naar Boston Van Linschoten 3 te Durban Van Riebeeck 3 te Mombasa verwacht Van Spilbergen 3 van Melbourne n Freemantle Vivapara 3 te Bombay Wonogiri 2 rede Calcutta Zonnekerk 2 ten anker Beira Zuiderkerk 2 van Beira naar Lorencomarquesb SLEEPVAART Friesland 2-5, 50 mijl zuid van Guam met 2 pontons naar Manilla. Gelderland 1-5, 450 mijl zuidoost van Honolulu met 12 bakken naar Zuidchinese Zee. Groningen 2-5, 350 mijl zuidwest van Los Angeles met boorbak naar Cook Inlet, Alaska. Hector 29-4 van Southampton vertrokken met baggermolen naar Bromborough. Jacob van Heemskerck en Noord-Holland 1-5 vertrokken van New Orleans met booreiland naar Stavanger. Octopus 3-5 verwacht te IJmuiden. Sepiola 2-5 werkzaam van Grimcby uit in Noord zee voor grondboringen. Utrecht 27-4 vertrokken van Marseille. Willem Barendsz 2-5 tanker World International vlotgebracht bij Port Swettenham. ring van de concurrentie in internationaal opzicht is een betrekken van de kleinhan del in de heffing van de omzetbelasting eigenlijk niet nodig, zo wordt in de nota opgemerkt. Anderzijds, zo schrijven de bewindslie den, is het zeer de vraag of een belas tingheffing over de toegevoegde waarde wel uitvoerbaar is zonder daarin de klein handelsfase te betrekken. Moeilijkheden, zouden zich vooral bij gemengde be drijfsvormen voordoen wanneer de klein handelsfunctie wordt vrijgesteld. Een dergelijke vrijstelling zou tevens concur rentieverstorend werken. Tenslotte zou den wanneer de kleinhandelaar in de om zetbelasting wordt betrokken de grens- formaliteiten sterk kunnen worden ver eenvoudigd. In de staatscourant van gisteren is be kend gemaakt, dat het sigarenkartel niet langer door het verbod van collectieve verticale prijsbinding wordt getroffen. Na een verzoek te hebben ingediend tot ontheffing van dit verbod heeft het sigarenkartel uit eigen beweging de be perkende bepalingen inzake de vaststel ling van de grossiersverkoopprijzen inge trokken. De voordien voor de grossiers gelden de kortingsregeling, als gevolg waarvan de fabrikanten aan de winkeliers hogere kortingen moeten verlenen dan de gros siers, is mede aanleiding geweest tot een kartelprocedure, waarvan de afsluiting is bekend gemaakt in de staatscourant van 16 juni 1965. Blijkens deze bekendma king zou een standpunt ten aanzien van de voor de groothandel geldende regeling van collectieve verticale prijsbinding en het daaruit voortvloeiende kortingsver- schil tussen fabrikanten en grossiers bij levering aan de kleinhandel eerst worden bepaald in het kader van het desbetref fende ontheffingsverzoek. Nu het element van collectieve verticale prijsbinding en het genoemde kortingsverschil niet lan ger bestaat is een uitspraak door de staatssecretaris overbodig geworden. De produktie van Bruynzeel keukens zal geleidelijk van Zaandam naar de Bruyn zeel fabrieken in Bergen op Zoom wor den overgebracht. De verhuizing, die zich in de loop van een aantal jaren zal af spelen, komt in 1970 gereed. De overplaat sing van ongeveer een zesde van de to tale Zaandamse produktie heeft in geen enkel opzicht gevolgen voor de werkgele genheid bij Bruynzeel in Zaandam. De hoofdreden voor de verhuizing is namelijk dat de deurenfabriek in Zaandam belang rijk zal worden uitgebreid. Vier nieuwe produktiehallen zijn nu al klaar, maar in de komende jaren zullen de uitbreidingen de gebouwen, waarin nu keukens worden gemaakt, geleidelijk nodig hebben en in 1970 geheel. Het terrein in Bergen op Zoom is dan vol. Een en ander heeft de heer Willem Bruynzeel, algemeen direc teur van Bruynzeel Fabrieken n.v., aan het personeel meegedeeld. De Holec maakt zich ernstige zorgen over de snelle stijging van de koper- prijs, die de prijs van zilver al voorbij is gegaan. Tot dusver heeft men echter de verhoging kunnen doorberekenen. Dit is gisteren meegedeeld op de jaarverga dering. Uitvoerig is in de druk bezochte bij eenkomst gesproken over de liquiditeit van de onderneming. In het verleden is steeds de toen vaak conservatief genoem de politiek van financiering met eigen vermogen gevolgd, waarvan men thans de vruchten plukt. Overigens heeft de n.v. toch wel de lening van ruim 1 mil joen moeten continueren, omdat de snel le groei van het concern de kapitaalbe hoefte snel heeft doen toenemen. Mee gedeeld werd nog dat de Holec geen verdere pogingen tot internationalisering doet. De omzetstijging, die vorig jaar heeft plaatsgevonden, was vooral van kwantitatieve aard. Door personeelsge brek moet zowel Hazemeyer als Hee- maf veel werk (vooral montage) uitbe steden. li 34% 135% 1W$— Wj-jS; ar* im 4 SI Simmons 20 Smoritf WarnP'ct ,50 V' MO V 48 m r C'<is I w 4 22$ 12$ JhWoi M 8 2TyA 2/$ Wiuk«'ho 2 1 WovrwKnlt, 2 wAi rw>t P. 9SÖ 1$ 4*^1 De vrijdag nabeurs door de Nederland- sche Bank bekendgemaakte verhoging van het officiële wisseldisconto van 4% tot 5 percent is gisteren ter beurze vanzelf sprekend een punt van bespreking ge weest. Veel invloed heeft genoemde ver hoging niet gehad. De staatsfondsenmarkt was wel gemakkelijker met merendeels koersverliezen van ca 38 percent doch van een flauwe stemming kon zeker niet gesproken worden. Ook op de koersen van de internationale waarden had de verhoging slechts een ge ringe nadelige invloed. Dat de stemming voor de hoofdfondsen aan de flauwe kant was moet hoofdzakelijk worden toege schreven aan het Amerikaanse aanbod. Dit kon pas op lager niveau worden ver werkt, door gebrek aan kooplust. Philips daalde ex 3 slotdividend van 116,20 tot 115,60, tegen vrijdag als slotprijs 120,30, cum slotdividend. Unilever gaf ruim twee gulden prijs op 93,50. Kon.olie zakte in van 144,30 tot 143,70 146,60). AKU daalde drie punten tot 353 1/2, terwijl voor Hoogovens een twee punten lagere advieskoers werd opgegeven op 380. KLM werd niet onbelangrijk hoger geadviseerd. VERHANDELDE FONDSEN 29 april 2 mei Totaal 421 393 Hoger 131 (31.1%) 62 (15.7%) Lager 187 (44.4%) 238 (60.6%) Gelijk 103 (24.5%) 93 (23.7%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 143.10-143.80 Philips 114gb-115.50 Unilever 91.50gb-92.50 K.L.M. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 349% Hoogovens 368-370 Kon. Olie. 143.20-143.50 143.50 Philips 113.80-114.20 114.20 Unilever 91-91.90 91.30 K.L.M. A.K.U. Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Ljjn K.L.M K.N.S.M. Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5'A% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U. 4l/2% A.K.U. 5%% Hoogovens Alk. Bank Nederl. Amro Bank HolL Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker koersen Slot- Slot- koersen 2 mei 2 mei 352 gl Ford 930 exd. 375 Van Gelder Zn. 115 115.80exd. GelderL Tielens 432 93.10 Gist- an Sp.fabr. 436 gb 143.70 Grasso 93 gb v. d. Grinten 810 gb 140 Hagemeijer 4851 104.80 200 111% Havenwerken 226 435 Heineken Bier 376 98 gl Hoek's Machinef. 508 187 Holec 241 199% HolL Beton 332 148% Indoheem 47 gb 86% Intematio 271 87% Kempen-Begeer 92% Key en Kramer 400 95 Kon. Ned. Papier 220 93 Kon. Zout-Ketjen 640 exd. 108 Koudijs 144 100 Leidsche Wol 351 241% Lindeteves-Jacob 146 49.70 Meneba 323 gb 189% Muller Co. 310 481 Chem. F. Naar den 422 89 Ned. Dagbl. Unie 195 4401 Ned. Kabelfabr. 306 211 Ned. Sch. Mij 77 gb 176.50 Van Nelle 274 85.50 Nijverd. Ten Cate 105 110 Oranjeboom Bier 318% 472 Overz. Gas 90.50 745 gb William Pont 264 180 Rott. Droogdok 195% 367 Sch. Expl. Mij 196 417 Scholten Foxhol 91 91% Schuttersveld 130 430 Smit Transform. 226 gb 205 Spaamestad 559 415 Stokvis Zn. 147 gl 395 Technische Unie 331 159 Texoprint 106% 864 Thom. en Drijver 88.50 611 gb Ver. Glasfabr. 187 505 Ver. Machinefabr. 140 361 Vredest. Rubber 126 137 Wessanen 465 186.50 Wilt. Fijen.-B. 163 442 Wyers 489 269 Zwanenberg-Org. 175.80 exd. 29 april 2 mei 29 april 2 mei Atch. Topeka 36% 36 Baltimore 40% 40% Can. Pacific 54% 55% Illinois Cent 82% 82% N.Y. Centr 82% 80 Pennsylvania 65% 62% South Pac 38% 38% 42% 42 Allied Chem. 43% 43% A.C.F. Ind 54 54 Am. Can 47% 48% Am. Smelting 68% 66% Am. T. and T. 56% 56% Am. Tobacco 34% 34% 94% 95 Beth. Steel 34% 34% Boeing 154% 149% 47% 46%exd. 46% 47 Cons. Edison 38% 38% Dougl. Aircr. 97%exd. 97 Dup. de Nem. 203% 205% Eastm. Kodak 136% 136% Gen. Electr 114% 112% Gen. Motors 90 V» 90% Goodyear T 48 47% Wall Street heeft gisteren niet veel ver andering te zien gegeven. De handel was levendig met vooral in het begin een flinke vraag naar luchtlijnen. Aan het slot moesten de meeste van die fondsen echter weer de winsten prijsgeven, met name American en Eastern Airlines. Winstjes werden gemaakt door staalwaar- den, koperfondsen, tabaksaandelen en een aantal geselecteerde fondsen. Boeing ver- Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp Republic St Royal Dutch Sears Roeb Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M loor laatbeurs 5 dollar, Douglas Aircraft en General Electric ongeveer een dollar. Du Pont -I- 2% en IBM 2%. Sporen waren wederom in mineur. Van de 1427 verhandelde fondsen waren er 669 lager en 519 hoger. De omzet beliep 7.07 mil joen shares tegen 7.24 miljoen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 931.95 1.73); sporen 250.62 3.06) en open bare nutsbedrijven 140.39 0.18). 10% 44% 47 97 96% 76% 77% 125 126% 36% 36% 58% 57% 40 40 393/4 393/s 57% 57 64 64% 87% 873/8 71 71% 77% 70% 343/4 35% 77 763/8 893/8 895/s 8% 83/8 28% 283/s 40% 40% 46'A 46% 61% 61% 25% 26 493/8 493/1 125% 129% De Amsterdamsche Droogmaatschap- pij (ADM) is niet ontevreden over het re sultaat in de eerste maanden van 1966. Naar de president-commissaris, mr. J. A. G. Jonckheer, gisteren in de jaar vergadering meedeelde was de werfbe- zetting groter dan in de eerste maanden van vorig jaar. Over de rest van het jaar kon hij nog geen verstandig woord zeg gen. Het bestuur zei voorts, dat de afschrij vingen op de werf Noord in de toekomst zullen worden aangepast aan wat de maat schappij aan uitbreiding nodig acht. Dit brengt met zich mee, dat de afschrijvin gen in de komende jaren over het alge meen hoger zullen worden dan tot dusver. Over de omzet werd nog gezegd, dat deze in 1965 in totaal 34,9 miljoen bedroeg, waarvan 29,5 miljoen reparatie-omzet. Deze laatste is daarmee sinds 1960 be langrijk toegenomen. Het bestuur van „E.P.U.", Europese Pluimvee Unie N.V. deelt omtrent de gang van zaken in 1965 mede, dat de ge consolideerde omzet jegens derden 19.200.000 heeft belopen (1964: 11,6 min). Het bruto exploitatieresultaat be droeg ƒ2.068.999 (ƒ1.751.034). Na aftrek van de benodigde bedragen voor afschrij vingen en naar de winst geheven belas ting resteert een netto-winst van 912.710 (ƒ671.303). Aandeelhouders zal worden voorgesteld, het dividend vast te stellen op onveranderd 12 percent over een ver hoogd kapitaal. BUITENLANDS BANKPAPIER <;4u, De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.10-10.20: Amerikaanse dollar 3.61*/t-3.65Vt; Ca nadese dollar 3.35Vt-3.40V«; Franse frank (100) 74.00-74.50; Belgische frank (100) 7.13,/I-7.18,/f; Duitse mark (100) 90.15-90.65: Zweedse kroon (100) 69.90-70.90; Zwitserse frank (100) 83.90-84.40; Italiaanse lire (10.000) 57.50-59.50; Deense kroon (100) 52.10-53.10); Noorse kroon (100) 50.30-51.30; Oostenrijkse schilling (100) 14.04-14.14; Portugese escudo (100) 12.60-12.75; Spaanse peseta (100 gr. cp.) 5.98-6.13.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13