Recht op rectificatie is in de omroepwet opgenomen Regelingen van huidige overgangsbestel zijn vrijwel gehandhaafd ,1 Uli! Üommel schut en Ontwerp bij de Kamer ingediend In vier maanden 155 uren zon te weinig Utrechtse student doodt vriendin Appelbomen dit weekeinde in bloei „Schrikreactie" bezorgt P.y.d.A. en V.V.D. nieuwe leden Münchense politie kent geen antisemitisch instituut In maart 9700 nieuwe huizen Sultan van Djokja naar ons land Verzending van zeepost Hoogheemraden van Rijnland benoemd Wisselvallig weer JAGQ. FRANK WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE DONDERDAG 5 MEI 1966 Verdeling van de zendtijd Regionale zenders Reclame Coördinatie Recht op een rectificatie S ...een weldaad voor de voeten! In aanbouw ruim 150.000 woningen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN S t Met dezelfde uitgangspunten, als de thans geldende regelingen voor het overgangsbestel voor radio en tele visie is vandaag een nieuwe Omroep wet by de Tweede Kamer ingediend. Minister Vrolijk zegt in de toelichting dat openheid moet worden gezien als een benadering van de vrije menings uiting in radio en televisie in die mate, als met een verantwoord ge bruik van deze media verenigbaar is. De samenwerking beoogt aan de om roep de brede basis te geven, die een gemeenschappelijke verantwoordelijk heid voor het gebruik van de media mogelyk maakt en een efficient ge bruik daarvan verzekert. Aan nieuwe omroeporganisaties wordt de kans gegeven om uitzendingen te ver richten, waarvoor de eisen en getalscrite ria nagenoeg dezelfde zijn ais in het over gangsbestel 1965. Voor de bestaande or ganisaties geldt, dat zij onder hun leden of contribuanten tenminste 100.000 houders van een radio- of tv kaart moeten tellen. Voor de aspirant-omroeporganisaties geldt de eis dat zij ten minste 15.000 hou ders van een radio- of tv kaart als leden moeten hebben ingeschreven. De Nederlandse Radio Unie en de Ne derlandse Televisie Stichting zullen wor den opgeheven. Daarvoor in de plaats zal één samenwerkingsorgaan in het leven worden geroepen, de Nederlandse Om- roepstichting. Evenals deze stichting zul len ook kerkgenootschappen, politieke par tijen en genootschappen op geestelijke grondslag zendtijd krijgen. Ook zal zend tijd worden toegewezen aan de reclame stichting. Voor de verdeling van de zendtijd wor den de omroeporganisaties al naar hun aanhang ingedeeld in de groepen A, B. en C met respectievelijk 400.000, 250.000 of 100.000 houders van en radio- en/of van een televisiekaart. De zendtijd wordt dan verdeeld in een verhouding van 5:3:1, waarbij als bijzondere bepaling geldt dat een omroeporganisatie C tenminste twee en een half uur zendtijd voor de tv krijgt. Daarnaast wordt zendtijd toegewezen aan de omroepstichting, welke zendtijd kan variëren van tenminste een vierde ge deelte tot ten hoogste veertig percent van de totale zendtijd. De aspirant-omroepor ganisaties krijgen per week drie uur zend tijd voor de radio en één uur zendtijd voor de televisie. In tegenstelling tot hetgeen werd - be paald in het overgangsbestel zal ten hoogste tien percent van de totale zend tijd worden gereserveerd voor overige in stellingen als kerkgenootschappen, poli tieke partijen en genootschappen op gees- Advertentie 00CO000000000000000CXXXXXXX5000000000000000000CXXXXXXXX300 Voor HAAR MOEDERDAG een vreugde voor u een levensvreugde voor HAAR. Geef een sieraad in goud of zilver JUWELIER Grote Houtstraat 109 - Haarlem Telefoon 1 37 00 zal u gaarne adviseren (Van onze weerkundige medewerker) De meimaand, die zo overrompelend met volop zomers weer begon, kan daar zij nog tot de lente behoort, deze lente nog wat in de goede richting trekken. In april noteerde De Bilt een tekort van 67 uren zon en in maart 64 uren. Over de eerste vier maanden van dit jaar zijn wij al 155 uren zon tekortgeko- men, mei, juni, juli en augustus zouden elk ongeveer 40 uren zon moeten leve ren om op 1 september de balans weer in evenwicht te brengen. In april regende het in De Bilt 65 uren tegen normaal 38 uren. In enkele andere plaatsen viel evenals dat in maart ook al het geval was, ruim 100 mm. neerslag tegen 40 tot 50 mm. normaal. De Bilt kwam op 73 mm. in april, waarbij ook een aantal sneeuwdagen. De gemiddelde etmaaltemperatuur bleef dicht bij normaal doordat de nach ten door veel bewolking niet bar koud werden. Maar overdag was de tempera tuur te laag. Ook in onze omgeving met normaal 42 tot 48 mm. neerslag viel april naar de natte kant uit: Haarlem 88, Vijfhuizen 81, Schiphol 63, Amsterdam 75 en IJmuiden 62 mm. telijke grondslag. In het overgangsbestel was vijf percent voor dit doel uitgetrok ken. De nieuwe Omroepwet geeft voorts be palingen voor regionale uitzendingen. Ge steld wordt, dat er enige ruimte is voor nieuwe zenders van gering vermogen, die geschikt zijn voor regionale uitzendingen in grote bevolkingscentra. Het wetsont werp voorziet in tweeërlei systeem voor regionale uitzendingen: enerzijds door de Nederlandse Omroepstichting en ander zijds door bijvoorbeeld een culturele in stelling, die representatief is voor de cul turele en maatschappelijke stromingen in het gebied, waarvoor de uitzendingen be stemd zijn. Over de reclameuitzendingen in radio en tv zegt de ontwerp Omroepwet dat voor de radio tenhoogste 24 minuten en voor de tv ten hoogste 15 minuten per zendernet per dag voor reclamebood schappen kunnen worden gebruikt. Deze getallen geven een maximum aan waar binnen de minister de bevoegdheid bezit om meer of minder zendtijd toe te kennen voor de reclameboodschappen, al naar ge lang daaraan behoefte bestaat. De overige uitzendingen mogen geen reclame bevatten. De minister kan tuchtmaatregelen nemen tegen instellingen die inbreuk op de wet telijke bepalingen hebben gemaakt. Instellingen, aan wie zendtijd is of wordt toegewezen, zijn verplicht mee te werken aan de coördinatie van de uitzen dingen, noodzakelijk om te komen tot een harmonisch en evenwichtig programma. In de wet wordt omschreven wat moet worden verstaan onder inbreuk op het auteursrecht op de radio- en televisiepro gramma's. Er zullen nadere regelen wor den gesteld voor de uitgave van volledige programmabladen, waartoe alleen de om- roep-organisaties en de aspirantomroep organisaties de vrijheid zal worden gege ven. Deze organisaties zullen zich moeten In een vlaag van woede over het feit dat zijn jeugd- en hartsvriendin de ver houding niet langer wenste voort te zetten heeft een 23-jarige student uit Utrecht woensdagmiddag in zijn pension te Utrecht een twintigjarige studente uit Enschede door wurging om het leven ge bracht. Het komende weekeinde zullen in Zee land de appelbomen in volle bloei staan. Het wordt in dit fruitgebied het laatste bloesemweekeinde van dit seizoen. Peren, ruimen en kersen zijn nu in deze provincie vrijwel uitgebloeid. In de fruit teelt overheersen echter de appels in ster ke mate en daarom is er nu meer nog dan in de voorgaande weken van de fruit- bomenbloei te genieten. Ook in de meeste andere Nederlandse fruitcentra zullen de appelbomen het kamende weekeinde bij zonder mooi bloeien. aansluiten bij de N.O.S., waaraan zij het recht en de verplichting ontlenen gebruik te maken van de studio's en verdere hulp middelen. Het recht op rectificatie wordt eveneens in het wetsontwerp geregeld. Een ieder, die rechtstreeks is betrokken bij een on juiste of door onvolledigheid misleidende mededeling kan uitzending van een recht zetting vorderen. Positie en taak van de regeringscom missaris voor de omroep blijven dezelf de als thans. Deze functionaris zal wor den benoemd door de Kroon. Als college van advies en bijstand voor de regering zal de Radioraad blijven optreden. De naam wordt gewijzigd in Omroepraad. De vertegenwoordiging van de omroep in het bestuur van de Nederlandse Omroep Zen der Maatschappij (Nozema) zal niet be perkt blijven tot de vier omroepvereni gingen. Ook de vpro of nieuwe omroep organisaties krijgen een stem in het zen- derbeleid. De Nederlandse Omroep Stich ting en ook de Wereldomroep zullen in de Raad van Beheer vertegenwoordigd zijn. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Party van de Arbeid heeft, volgens een verklaring van het hoofdbestuur, na de statenverkiezingen van 23 maart ruim tweeduizend nieuwe leden geboekt. Ook de VVD laat weten, dat een stroom van nieuwe leden zich heeft aangemeld. „Onze aanwas loopt in de honderden". De partijbureaus van de K.V.P. en A.R. konden geen cijfers noemen, omdat de aanmelding van leden via de afdelingen loopt en slechts periodiek centraal wordt geregistreerd. De K.V.P. ontving in de maanden januari, februari en maart vijf duizend aanmeldingen; de A.R. ruim tweeduizend. Een opgave van de aanmel dingen na 23 maart kon men niet ver strekken. Het bureau van de C.H.U. in Den Haag beschikt (nog) niet over een centraal re gister. Op grond van binnengekomen re acties na politieke uitzendingen voor ra dio en tv verklaarde een C.H.U.-woord- voerder, dat na de statenverkiezingen de belangstelling voor de C.H.U. sterk ge groeid is. „Kregen wij voorheen een tien tal verzoeken om inlichtingen, thans ont vangen wij na een uitzending ruim hon derd reacties". Bij de P.v.d.A. en V.V.D. is men van mening dat de plotselinge stijging toe geschreven moet worden aan een schrik reactie onder sympathiserenden vanwege de winst voor de boerenpartij. Op de Dam te Amsterdam zijn in aanwezigheid van de koningin en prins Bernhard de gevallenen uit de wereldoorlog herdacht. Als eersten legden zij een krans aan de voet van het nationaal monument. De politie in München heeft verklaard niets te weten van een antisemitisch in stituut in München of omgeving. Een der gelijke instelling is in West-Duitsland on wettig en zo nooit enigerlei activiteiten kunnen ontplooien als de politie ervan wist, zo is meegedeeld in commentaar op de mededelingen in Den Haag door ir. Simon Wiesenthal. Ir. Wiesenthal had verklaard dat hij reden had om aan te nemen dat een in stelling die zich „Judenforschungsinsti- tut" noemt, vanuit de Beierse hoofdstad nieuwsbulletins uitstuurt over de gehele wereld. De politie heeft verklaard dat Wiesen thal misschien denkt aan een kort gele den opgericht „Katholiek-judaisch Insti tuut" waar het verschijnsel antisemitis me wordt bestudeerd, en dat hij een ver keerde indruk heeft gekregen van de aard van de werkzaamheden van dit instituut. Advertentie Grote Houtstraat 153 (t.o. Proveniershuis) In maart van dit jaar zijn volgens ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 9701 nieuwe woningen gereedge komen. In maart 1965 werden 8844 nieuwe woningen opgeleverd. In de jaren 1960 tot en met 1964 kwamen in maart gemiddeld 5964 woningen gereed. Het aantal in de eerste drie maanden van 1966 gereedgekomen woningen be draagt 22.110 tegen 23.083 in de overeen komstige periode van 1965. Van de in maart 1966 voltooide wonin gen werden er 1730 uitgevoerd in sy steemwoningen gereed. Sedert juni 1945 zijn nu totaal 1.331.742 nieuwe woningen gebouwd, waarvan er 149.005 werden uit gevoerd in systeembouw. In maart 1966 werd een begin gemaakt met de bouw van 10.871 woningen (in maart 1965 met 10.418 woningen). In de eerste drie maanden van 1966 werd be gonnen met de bouw van 24.312 woningen tegen 26.500 woningen in de eerste drie maanden van 1965. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in maart groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 150.566 op het einde van die maand. Eind maart 1965 waren er 146.748 in aanbouw. Een Indonesische missie onder leiding van sultan Hamengkoe Boewono van Djok jakarta, vice-premier en minister van Eco nomische Zaken, zal over enige tijd naar Nederland komen, aldus is woensdag van de zijde van de Indonesische ambassade in Den Haag vernomen. De missie zal eerst Japan en vervol gens een aantal Europese landen bezoe ken. Den Haag krijgt stadswegen wacht. In ju ni zal in de agglomeratie Den Haag een stadswegenwacht gaan functioneren. Wegenwachten zullen buiten de werk uren van de garages, tussen vijf uur >'s middags en acht uur 's ochtends in Den Haag (met Scheveningen en Loos duinen), Wassenaar, Rijswijk, Voor burg, Leidschendam en Weteringen hulp verlenen bij telefonisch gemelde pechge- vallen. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Willy Boskovsky. Programma: Strauss. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Let terlievende Vereniging J. J. Cremer met „Moederparade". Donderdag 20 u.: Ope rette-vereniging Johez met „Victoria und ihr Husar". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De vrouw die tweemaal leefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Onze man in Libanon", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Stanislas slaat terug", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Het is Yogi de beer", a.l.; 20.15 u.: „Victorie in de Pa cific", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De witte vrouw van Kasteel Borski", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lieve, lie ve John", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e 'tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositie. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. 's Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kolja Kla- jitch. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Expositie van Jacob Kuyper. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. DONDERDAG 5 MEI City, 20 u.: „De eend en de Cadillac". VRIJDAG 6 MEI City, 20 u.: „De eend en de Cadillac". Stadsscchouwburg, 20 u.: „Eddy slaat ze door de ruiten". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 u.; Expositie van grafiek, te keningen en collages, vervaardigd door Frits Gramsberg. De tentoonstelling is tot 16 mei. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden-Oost, 20 u.: toneeluitvoering door Advendo; opgevoerd wordt „De wonder dokter". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 5 MEI Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Beken tenis van een prostituee". Advertentie Horloger - Juwelier Kampervest 51 Tel. 21101 Haarlem VRIJDAG 6 MEI Kennemer Theater, 19 u.: „Mary Pop- pins"; vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Beken tenis van een prostituee". W.B. Theater, 20 u.: „Patrouille des doods". Galerie Boumans, Foto-expositie Bever- wijkse Amateur Fotografen Vereniging, t.g.v. Week van de Fotografie. Geopend van 9-18 uur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Antonio" (11/5), Australië: ms „Fairstar" (13/5), Brazilië: ms „Laennec" (10/5) en ms „Cap San Antonio" (11/5), Canada: ms „Arkadia (9/5) en ms „Broriver" (11/5), Chili: ms „Isarstein" (8/5), Kenya, Oeganda, Tan- ganjika: ms „Jean Laborde" (13/5), Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlanden" (11/5), Suriname: ms Artemis" (10/5), Verenigde Staten: ss „Nieuw Amsterdam" (8/5) en ss „Maasdam" (11/5), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Southamp ton Castle" (8/5) en ms „Ommenkerk" (11/5). Inlichtingen betreffende de verzen- dinsdata van postpakketten geven de postkantoren. Damespartij. Mevrouw M. Wildschut echtgenote van een kunstenaar in het Zuidlimburgse dorp Bunde is lijst- aanvoerster van de vrouwenvereniging „Inter Nos". Met negen „man" sterk nemen de dames aan de verkiezingen deel. Onderscheidingen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd H. van Ek, burgemeester van de gemeente Achtkarspelen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd J. van Driel, adjunct-administrateur ter ge meentesecretarie te Rotterdam, P. H. Duppen te Rotterdam, C. H. W. Smits te Amsterdam, president-directeur n.v. Re derij West-Friesland-Smits, ds. J. H. Jonker te Zeist, emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerk en J. de Bruijn, hoofd bij het bijzonder gewoon lager on derwijs te Nijkerkerveen. Autoweg. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is de weg Breda-Tilburg-Eindhoven (rijksweg 63) een autoweg geworden en gesloten ver klaard voor alle niet motorisch verkeer. Hallo Schiermonnikoog. Op Schiermonnik oog is een nieuwe telefooncentrale door burgemeester K. Oosterhuis in gebruik gesteld. Het nieuwe kengetal van het eiland is 05195. Bij de abonneenummers is van de beide voorste cijfers de 8 in een 2 en de 9 in een 3 veranderd. Bij Koninklijk besluit van 2 mei 1966, is de heer H. L. du Boeuff te Oegstgeest, ingaande 1 mei 1966, opnieuw benoemd tot hoogheemraad van Rijnland. Bij het zelfde Koninklijk besluit kwam af de be noeming, ingaande dezelfde datum, van de heer C. G. M. Meskers te Noordwij- kerhout tot hoogheemraad van Rijnland, met welke benoeming is voorzien in de vacature, ontstaan door het aftreden van de hoogheemraad, de heer G. A. Verde- gaal te Noordwijkerhout, wegens het be reikt hebben van de 70-jarige leeftijd. Advertentie Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. MimilWIIIIIIIIIIIIWIfWWWWWWWWIIIIIIIIMWIIIIWIIIIIIWWIWMI Het K.N.M.I. deelt mee: Een krachtig gebied van hoge lucht druk strekt zich over de gehele breedte van de oceaan uit van Florida tot Por tugal. Langs de noordelijke 'flank hiervan bewegen zich verschillende depressies met grote snelheid voort in de richting van Europa. Gisteravond en de afgelopen nacht trok het front van een van deze depressies, voorafgegaan door een brede regenzone, over ons land. Een volgende storing bereikte vanmorgen Ierland. Zij verplaatst zich snel in de richting van Denemarken. Achter deze storing stroomt onstabiele polaire lucht Nederland binnen aangevoerd door een matige tot krach tige en aan de kust nu en dan harde wind tussen zuidwest en west. Het weer zal daarvoor het eerstkomende etmaal wisselvallig zijn met buien. De tempera tuur zal iets verder dalen. Maximum en minimum i .2 d g temperaturen jj binnen- en buitenland ïu S 0J E2 Den Helder half bew. wzw 13 9 Ypenburg zw. bew. w 16 10 Vlissingen zw. bew. zw 15 10 Eelde zw. bew. w 16 10 De Bilt zw. bew. wzw 16 6 Twente zw. bew. wzw 18 10 Eindhoven half bew. wzw 18 10 Z.-Limburg geh bew. zw 18 10 Helsinki geh. bew. wnw 10 3 Stockholm geh. bew. O 19 6 Aberdeen onbewolkt windst. 8 0 Londen half bew. z 13 6 Amsterdam zw. bew. wzw 16 9 Brussel geh. bew. wzw 19 11 Luxemburg motregen zzw 17 11 Parijs motregen zw 18 12 Bordeaux regen zzo 20 13 Grenoble regen windst. 23 14 Nice zw. bew. windst. 19 13 Berlijn zw. bew. zzw 22 13 Frankfort geh. bew. zw 22 14 München geh. bew. wzw 24 14 Zürich regen wzw 23 13 Genève regen zw 24 13 Locarno zw. bew. windst. 23 11 Wenen onbewolkt windst. 24 9 Innsbruck zw. bew. w 26 8 Belgrado onbewolkt zw 27 13 Athene onbewolkt windst. 24 13 Rome mist O 21 9 Barcelona zw. bew. windst. 21 13 Madrid onbewolkt windst. 25 6 Mallorca mist windst. 23 11 Lissabon onbewolkt nnw 20 12 Vrijdag 6 mei Zon op 5.02 uur; onder 20.12 uur. Maan op 22.41 uur; onder 5.45 uur Maanstanden Volle maan 4 mei 22.01 uur Laatste kwartier 12 mei 12.19 uur 20 mei 10.43 uur Eerste kwartier 27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 5 mei Hoog water 3.47 uur en 16.09 uur. Laag water 11.54 uur en uur. Vrijdag 6 mei Hoog water 4.27 uur en 16.49 uur. Laag water 0.16 uur en 12.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2