a -o met de mode op stap zaanlandsche Geheugensteuntje lil m s Ellen Betrix F0T0L0EK ANDERSON Meer dan 200 kilometer vangrails op autosnelwegen in dit jaar F AILLISEMENTEN Diamanten bruiloft in Velsen-Noord Duits scheepje bij Texel gestrand Poging tot inbraak in smederij te IJmuiden Weer landmijnen gevonden DCIJ vecht voor zijn laatste kans Sleepboot Drie Haarlemmers bekennen inbraak in IJmuiden Voortaan steekt u heel gewoon een wereldberoemde sigaret op... ...the famous taste of New York! Carillonklanken over Velsen Heineken, Gist en Fokker druk verhandeld in april Koeriersoefeningen Koninklijke Marine DONDERDAG 5 MEI 1966 7 Zondag is het feest hij de Van Sons Charmante zomer impressie schoenhandel J elsen-IJmuiden Beverwijk m - IJ Italiaan geslipt DROGISTERU „DE CEDER" Examens BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK ZEVEN MELDINGEN EERSTE PRIJS TOTO Zondag hopen Simon van Son en Jo hanna Duineveld in hun woning aan de Kalkarstraat (7) in Velsen-noord, hun dia manten huwelijksfeest te vieren, samen met hun kinderen, kleinkinderen en ach terkleinkinderen. Het echtpaar Van Son heeft al deze Jaren in Velsen-Noord, het vroegere Wij keroog gewoond, waar de bruidegom, die in Wijk aan Duin is geboren, zijn Johan na ontmoette. Zijn vader vond werk bij de papierfabriek van Van Gelder, of zoals deze vroeger werd genoemd de papiermolen, ofschoon er van een molen geen sprake was. Deze uitdrukking was ontleend aan de Zaan, waar de molen De Eendragt inderdaad de papiermolen was. De echtelieden, respectievelijk met 84 Jaren voor de bruidegom en 78 jaren voor de bruid, hebben ook vrijwel alles te ma ken gehad met de papierfabriek. De heer Van Son werkte hier ruim ze venenveertig jaar, in welke periode, voor al in de eerste jaren na het aanvankelijke tuindersleven in het Wijkse, vaak lange dagen werden gemaakt. Het was toen geen zeldzaamheid om zesendertig uur achter elkaar „door te staan" omdat een kolenboot of celluloseboot leeg moest. De heer Van Son is dan ook nog een van de „twaalf apostelen", de eersten die Advertentie 21.90 Vele smalle bandjes omsluiten de voet. Chroomleder in mooie zachte kleuren. Italiaanse im port. KENNEMERLAAN 63 IJMUIDEN - TELEF. 4781 DONDERDAG 5 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 19-21.15 p.; uitleenpost Santpoort- Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: van 19 tot 21.15. Cursus naaien, van 19.30 tot 22 u., in gebouw Smidt van Gelderstraat 3, Vel sen-Noord. VRIJDAG 6 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden-Oost, geopend: van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-N., Wijkerstraatweg 77: van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.15 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort (ook voor r.k. bibliotheek) van 19 tot 21.30 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, ge opend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-N., Banjaertstraat 13, van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, cursus kleding en accessoires, van 14 tot 16.30 u. In CUSA, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord. DONDERDAG 5 MEI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 uur: Cursus schilderen o.l.v. Toni Ger- lach. door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: Toneelcursus voor jongeren vanaf 16 jaar, door Toneelgroep „Perine". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 6 MEI Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Sluitingsvergadering met collecte voor Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Propa- ganda-avond in het kader van de week van de fotografie door „Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht". Verenigingsgebouw, Plesmanweg/Van Riemsdijklaan, 19.30 u.: cursus handenar beid door de Stichting v. Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en van 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 u. en van 19-21 uur. Gezamenlijke Filialen: Wijk aan Zee, Zwaanstraat 4, geopend van 19-21 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19-21 u. en Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 u. en van 19-21 uur. aan de vroegere „buitenploeg", nu haven bedrijf, het spits afbeten voor wat het lossen van schepen met grondstoffen of halfstoffen, kolen en materialen betreft. De ploeg kreeg later de naam van „gou den ploeg"; dit wegens het kolen lossen, omdat llier mee voor die tijd het meeste werd verdiend. Deze gouden ploeg vormde de kern van de buitenploeg, die ook grondstoffen als houtstof en cellulose losten, alsmede hulpstoffers als chinaclay, kalksteen en andere stoffen. Mechanisatie bracht een einde aan die „gouden tijd." Bruidegom Van Son is een van de wei nigen, die in gezondheid het pensioen haalden en nu met zijn vrouw een heel goed en gelukkig leven heeft. Jammer dat de heer Van Son, die lange tijd de grote tuin van de r.k. pastorie van St. Jozef heeft bijgehouden, nu al geruime tijd zeer moeilijk ter been is. Maar beiden zijn opgewekt en vertellen .graag over de mooie tijd die zij in Velsen- Noord hebben mogen doorbrengen. Dit gemeentedeel heeft tot hun verdriet veel aan natuurschoon verloren, maar zij be grijpen toch ook best, dat een noodzake lijke industriële ontwikkeling nu eenmaal ruimte moet hebben. De beide echtelieden hebben 'onder de oudere inwoners van Velsen-Noord veel vrienden en kennissen en het zal hen daarom op hun feest van zondag dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Zondag morgen is er een kerkdienst in de St. Jo zefkerk en 's middags is er een veelbelo vende receptie in café „De Sport" aan de Alkmaarseweg te Beverwijk. De Duitse kustvaarder „Monica" (359 ton) is in de afgelopen nacht op de Haaks- gronden bij Texel gestrand. Het schip vroeg om sleepboothulp. De zeesleper „Ti tan" van Bureau Wijsmuller te IJmuiden is uitgevaren. Ook de reddingboot „Prins Hendrik" uit Den Helder is naar de „Mo nica" onderweg. De „Titan" bereikte vanmorgen de „Mo nica", die in 1936 werd gebouwd en die toebehoort aan de rederij H. J. Badewien te Warsingfehn. Getracht zou toen worden een sleepverbinding tot stand te brengen om bij het eerstvolgend hoogwater een poging tot vlotbrengen van het schip te doen. De bemanning blijft voorlopig aan boord. In de nacht van 3 op 4 mei is een inbraakpoging gedaan in de machine- en scheepssmederij Ouwehand en Zonen aan de Middenhavenstraat te IJmuiden. Enke le raamlatten waren verwijderd zodat een groot gat in het venster ontstond. Zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Advertentie S, De heer Van Son werkt nog altijd met heel veel plezier in de tuin, ter wijl zijn vrouw hem ook daarbij met raad en daad bijstaat. Bij het naderen van het kruispunt Alk- maarseweg-Plesmanweg in Beverwijk is een 29-jarige Italiaanse arbeider met zijn bromfiets geslipt, omdat hij plotseling voor het op rood springende stoplicht moest remmen. Door zijn val liep hij eni ge schaafwonden op, die op het politiebu reau werden verbonden, waarna de ge wonde toch voor alle zekerheid voor na der onderzoek naar het Roode Kruiszie- kenhuis werd overgebracht. In de duinen ten noorden van Bergen aan Zee heeft een kantonnier van Rijks waterstaat 25 landmijnen gevonden. Zij lagen evenals de onder Schoorl gevonden mijnen bij elkaar in een zandkuil. De rijkspolitie te Bergen waarschuwde de Mijnopruimingsdienst die de mijnen van daag heeft laten exploderen. Na de tweede wereldoorlog moesten Duitse krijgsgevangenen de mijnenvelden in de duinen opruimen. Vermoedelijk heb ben zij hier en daar de landmijnen niet verwijderd, maar in een diepe kuil be graven. VOLLEDIGE HUIDVERZORGING PLANETENWEG 68 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 (Van onze dammedewerker) De kans dat de plaatselijke damclub DCY als derde Noordhollandse damclub tot de hoogste klasse der KNDB zal door dringen is na de slechte start wel heel klein. Werd tegen de Friese kampioen Huizum een verdiende nederlaag gelden, tegen Tilburg lieten de DCIJ'ers de winst glip pen. Het werd een gelijk spel. De uitslagen der 2e ronde luiden: Leid- se damclub-Almelo 11-9; Huizum-Alk- maar 13-7. Nijmegen-Scheveningen 12-8, DCY-Tilburg 10-10. De stand der deelne mende clubs na de 2e ronde: Huizum en Leiden 4 punten, Alkmaar, Tilburg en Nij megen 2. DCIJ en Scheveningen 1 en Al melo 0 punten. DCIJ moet de uitwedstrijd tegen Nij megen beslist winnen om de kans op een der twee bovenste plaatsen te behouden. Dat is een zeer moeilijke opgave nu Tiel- rooy niet meekan. De opstelling van het IJmuider tiental is: Laros, v.d. Berg, Pip- pel, Dukel, Duivenbode, Swier, van Straa- ten, Beukema, Vooys, v.d. Steen. Reser ves Ott, Gomes, Broersen, Bosma en P. Kok. In het najaar zal de vroegere DCIJ'er Jos Bierman uit Australië weer naar zijn woonplaats IJmuiden en DCIJ terugke ren. Utrecht. Doctoraal rechtsgeleerdheid: W. B. de Jong (Amsterdam). Doctoraal rechts geleerdheid vrije studierichting: W. E. van Wageningen (De Bilt). Apothekersexamen: F. K. de Graaf (Almelo), P. W. A. Zuijd- geest (Den Hoom, bij Delft). Doctoraal Ita liaanse taal- en letterkunde: M. G. de Boer (Utrecht). Doctoraal sociologie: M. Th. J. Smit (Utrecht). Doctoraal geschiedenis: W. Snijder (Breukelen), J. J. Hage (Utrecht), H. Ulrich (Vianen). Doctoraal fysische geo grafie: J. J. Scholten, cum laude (Soester- berg). Doctoraal geneeskunde: F. R. van den Berg (Papendrecht), W. G. van den Bosch (Maarssen), E. S. Gjestland (Utrecht), J. Hoogenhout (Hilversum), B. Oskam (Lo- pikerkapel), mej. M. M. Westra van Hol- the (Zwolle). Arts: R. Halseide (Utrecht), J. H. Hekking (Utrecht), H. C. Koppert (Utr.), M. H. J. Prevoó (Gulpen), A .A. M. ter Rahé (Haaksbergen). In Kinderdijk is de zeesleepboot „Witte Zee" te water gelaten, een zusterschip van de grootste en tot voor kort sterkste sleepboot ter wereld „Zwarte Zee". De „Witte Zee" (9.000 pk) zal nog deze zomer in dienst worden gesteld. Advertentie Uw nieuwe foto- of filmcamerav.a. 150. GRATIS VERZEKERD Ba KENNEMERLAAN 85-87 Telefoon 5962 (Van onze parlementaire redactie) Meer dan tweehonderd kilometer auto snelweg zal dit jaar van middenbermbe- veiiiging worden voorzien. Aan het eind van het jaar zal de totale lengte van de middenbermbeveiliging op de snelwegen daarmee zijn gestegen tot 425 kilometer. Meer dan de helft daarvan (215 kilome ter) beveiligt wegen die meer dan twin tigduizend voertuigen per dag hebben te verwerken. De voornaamste snelwegen die Neder land doorkruisen zullen aan het eind van het jaar volledig met middenbermbe scherming zijn uitgerust. Dat zijn de we gen Den Haag-Rotterdam-Arnhem-grens, Amsterdam-Utrecht-Den Bosch en de rou te Den Haag-Rotterdam-Breda. Onder de nieuwe weggedeelten, die dit jaar onder handen zijn of worden geno men, zijn: rijksweg nr. 4 (A'dam-Den Haag) wegomlegging Schiphol (4,5 km.) en rijksweg/nr. 5 (A'dam-Haarlem) weg- verlegging wegens aansluiting van rijks weg nr. 6 (1,5 km.). Op bestaande wegen (163 kilometer to taal), onder meer op rijksweg nr. 4 (Am sterdam-Den Haag) gedeelte Oegstgeest- wegomlegging Schiphol: (15 km.), rijks weg nr. 4a (Burgerveen-Ypenburg) ge deelte aansluiting rijksweg nr. 4-aqua- duct ringvaart Haarlemmermeer: (2,5 km) en rijksweg nr. 9 (Haarlem-Den Hel der) gedeelte Haarlem-Alkmaar (21,5 km.). Met de uitvoering van het werk op de rijkswegen 1, 4, 4a en 5 wordt binnen kort begonnen. Het werk op de rijkswe gen 9. 12, 15, 75 en op de Coentunnelweg is al in uitvoering. Drie Haarlemmers die op het ogenblik in Haarlem in voorlopige hechtenis wor den gehouden hebben tegenover de poli tie bekend op 16 april jl. de inbraak te hebben gepleegd in het visrestaurant De Gouden Karper te IJmuiden. Advertentie Che sterfield LIGGETT MYERS TOBACCO CO De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag 3 mei in staat van faillissement ver klaard: H. J. C. de Graaf, wonende te Haar lem, Bromostraat 4. Rechter-Commissa- ris: Mr. J. Spreij. Curator: Mr A. S. Groen, advocaat en procureur te Haar lem. A. B. van Heinsbergen, schilder, wonen de te Haarlem, Tulpenstraat 4 rood. Rech- ter-Commissaris: Mr. J. Spreij. Curator: Mr. P. Heidinga, advocaat en procureur te Haarlem. W. van der Peet, wonende te Lisse, He renweg 444. Rechter-Commissaris: Mr. J. Spreij. Curator: Mr. J. C. Smithui j sen, advocaat en procureur te Haarlem. F. A. Maas, wonende te Aalsmeer, Ku- delstaartweg 55. Rechter-Commissaris: Mr. J. Spreij. Curator: Mr. B. C. Romijn, advocaat en procureur te Haarlem. P. J. Maas, aannemer van grondwer ken, wonende te Santpoort, gemeente Vel- sen, Hagelingerweg 92. Rechter-Commis saris: Mr. J. Spreij. Curator: Mr. P. Hei dinga, advocaat en procureur te Haar lem. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 3 mei OPGEHEVEN het faillisse ment van: R. J. Hobé, wonende te Zand- voort, Lijsteraat 10, uitgesproken d.d. 8 maart 1966. Rechter-Commissaris: Mr. B. Swanenburg. Curator: Mr. W. C. A. Klau- fus, advocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem van 26 april 1966 is met ingang van 15 februari 1966 definitief surcéance van betaling verleend aan: Marinus Leonardus Jacobus Eijndhoven, publici teitsagent, wonende te Zandvoort, Palace Hotel, kantoorhoudende te Santpoort, Harddraverslaan 9 voor de tijd van anderhalf jaar. Bewindvoerder is mr. W. Boers, advocaat en procureur te Over- veen. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem van 26 april 1966 is de op 17 november 1964 aan J. Riemersma, wonen de te Zandvoort, zaakgedreven hebbende onder de naam: Bouw- en Betonbedrijf J. Riemersma Zn., verleende definitie ve surséance van betaling VERLENGD voor de tijd van anderhalf jaar, ingaan de 30 maart 1966. Bewindvoerder is Mr. J. H. A. M. van Son, advocaat en pro cureur te Haarlem. Zaterdag zal, van 16 tot 17 uur, het stadhuiscarillon van Velsen worden be speeld door stadsbeiaardier Hein de Ligt. Het programma voor dit concert is als- volgt samengesteld. Improvisatie, H. de Ligt; Concerto, Vi valdi; Sonatine (moderato en romance), L. van Beethoven; Liebeslied, L. van Beethoven; Allegro, Schepers; Menuet in Bes, Fr. Schubert; Standchen, Fr. Schu bert; 3e Sonate, Val. Nicolaï; Siciliaanse dans, R. Schuman; Soldatenmars, R. Schu- man; La campanella pour carillon, Géo Clément; Bourrée pour carillon, Géo Clé ment; Oud Frans liedje, P. Y.Tsjaikowski; Douce rêverie, P. Y. Tsjaikowski; Prelu dium in C, Staf Nees. Geboren: Adriana J. d. v. A. Koster en L. Schaap, Marlon J. z. v. H. A. J. Aider» en A. Dekker, Willem z. v. P. Gelderman» en G. K Kennedij, Petronella C. A. A. d. v. J. C. W. Kramer en A. Hollenberg, Wil lem z. v. F. de Klerk en K. Elgersma, Ju lia J. A. d. v. H. J. P. Priester en T. H. M. Bertels, Margaretha J. d. v. A. T. Rooij- mans en A. H. Reuvers, Hendrikus T. M. z. v. M. G. den Besten en F. B. A. M. van Beek, Catharina d. v. D. van Breugel en L. Boontjes. Irma d. v. S. Davids en A. Zonneveld, Hendrica M. A. d. v. A. Nijman en A. Zonneveld. Ondertrouwd: J. W. van Tunen en M. C. Al, H. A. Bos en M. Nijman, H. J. J. T. Winnubst en W. G. H. de Bats, N. M. Boon en M. M. G. Sistermans. J. C. Cor- des en M. S. M. Pronk, G. W. Hoenderdo» en C. Gieze. Getrouwd: W. J. Schaap en M. H. Been tjes, P. Wahrendorf en M. A. van der Kolk, H. H. J. Clazing en C. M. A. Beers, L. Poelman en A. H. C. Stroomer, R. Voogd en G. A. D. van Zeideren, E. W. van 't Hoff en N. de Jong, B. Nijman en M. J. H. van der Laan, M. G. de Ruyter en A. M. Westgeest, T. C. F. C. Welbedacht en C. Nijenhuis. Overleden: A. Schellevis oud 64 jaren, G. C. Schoen oud 54 jaren, J. H. Klauwer» oud 73 jaren. De ranglijst van aan de Amsterdams* effectenbeurs in april het drukst verhan delde fondsen toont aan de top weinig verandering ten opzichte van maart. Al leen de volgorde der grote drie Unile. ver, Philips en Kon. Olie wijzigde zich weer enigszins. Het opvallendste in deze ranglijst is de grote belangstelling ter beurze voor een aantal fondsen, die er de vorige maand nog nauwelijks aan te pas kwamen. Zo vond een levendige handel plaats in aandelen Gist- en Spiritusfabriek (die wederom de aandacht trok door fusiege ruchten), Heineken (die met een aandelen bonus kwam), Fokker (die een nauwe sa menwerking met het Duitse VFW-concern wil) en Indoheem (die haar radio- en tv- sector aan Philips overdeed). Hoewel het rond Zwolsman's exploitatie maatschap pij Scheveningen (EMS) volkomen stil bleef, werd dit aandeel onverminderd druk verhandeld. De totale nominale aandelenomzetten gaven in april weer een daling te zien vergeleken met april 1965, terwijl de obli- gatieomzet steeg. Omgezet werd voor no minaal 53,7 min (v.j. 55,5 min) aan delen en voor 75,1 min 72,9 min) obli gaties. Bovendien werden 8.065 (6.355) stuks aandelen zonder nominale waarde verhandeld en 22.670 (18.564) stuks certi ficaten van Amerikaanse aandelen. In de eerste vier maanden van dit jaar bedroeg de aandelenomzet nominaal ƒ218.7 min (ƒ288,3 min) en de obligatieomzet ƒ305,5 min. 374,1 min.). In het kader van een NATO-oefening, die duurt van 3-13 mei, is ook een aantal heli kopters alsmede ander materiaal van de Koninklijke Marine ingeschakeld voor het uitvoeren van koeriersopdrachten. De activiteiten van de marine strekken zich hierbij ook uit tot IJmuiden. Nabij de vuurtoren overhandigen koeriers uit heli kopters documenten aan collega's, die de bescheiden per auto naar een volgende be stemming brengen. Het aantal deelnemers aan sporttoto no. 33 bedroeg 617.840. De bruto-inleg wa» 853.450,80. beschikbaar voor prijzen ƒ218.639,— Voor de eerste prijs van 154.901,45 Kwamen zeven meldingen binnen. Per goed ingevulde kolom wordt bruto uitge keerd 22.128,80. Voor de tweede prij» van 84.491,70 kwamen 160 goede inzen dingen binnen. Per kolom wordt 524,80 betaald en voor de derde prijs van 42.245,85 tenslotte meldden zich 1501 goede inzenders, van wie 25 met 2 en 2 met 3 goed ingevulde kolommen. Per kolom kan 27,60 worden getoucheerd.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7