Bevoorradingsschepen voor olieboringen in Noordzee WAAROM VERSTOOK 7 IK ZOVEEL - J. v. KOOTEN RENAULT' a COR OLY COR OLY o rp JL DjMïliMra e ruyter Burgerlijke stand van Velsen 1 IN DE VISHAL EN OP ZEE A.R.deBoer UST intermeubeli Boren in zeebodem neemt snel toe Middenstands Centrale nieuwe stijl m Vragen aan Beverwijks college over Westerhoutweg Brandje tussen wal en schip in IJmuiden Kort IJmondnieuws 5 FILM EN FILMWERELD A auto-accessoires A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst VRIJDAG 6 MEI 1966 Velserbeek N.V. Dit is liet bysontlere ran Intermeubel marktplein ijmuiden Drukkerij P. W. Nijssen CONSTANT verlovingsringen Medische verzorging tijdens het weekeinde Advertentie Gistermiddag werd bij de N.V. Scheeps werf De Hoop te Lobith tewater gelaten het bevoorraadsschip Smit-LIoyd 8, dat in aanbouw is voor rekening van Smit-LIoyd N.V. Zoals de naam aanduidt, is dit het acht ste bevoorradingsschip dat voor deze dooi de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V. en L. Smit Co's Internationale Sleep dienst opgerichte onderneming wordt ge bouwd. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw A. J. A. Leis- van der Poel, echtgenote van de heer A. M. Leis, één der directeuren van L. Smit Co's Inter nationale Sleepdienst. De Smit-LIoyd 8, die op 1 juni 1966 in dienst zal worden gesteld, is gecharterd door Esso Exploration Norway Inc. Het schip zal vanuit Stavanger bevoor radingsdiensten verlenen aan de olieboor installatie Ocean Traveller, waarmede Es so Exploration Norway Inc. boringen gaat verrichten in het Noorse concessie gebied. De Smit-LIoyd 8 zal bovendien worden gebruikt voor het verplaatsen van de 13,5 ton zware ankers, waarmee de Ocean Traveller vast ligt. In verband met deze werkzaamheden zullen speciale voor zieningen op de Smit-LIoyd 8 worden aan gebracht. De Smit-LIoyd 9, thans in aanbouw bij Van der Giessen- De Noord N.V. te Krim pen aan de IJssel, zal op 17 juni tewater worden gelaten. Dit schip is nu reeds op een lang-contract basis verhuurd aan de Amerikaanse olieboormaatschappij reading Bates Offshore Drilling Com pany. Na haar oplevering omstreeks 1 augus tus 1966 zal de Smit-LIoyd 9 vertrekken naar de Perzische Golf, waar zij bevoor radingsdiensten gaat verlenen aan Rea ding Bates' booreiland C. E. Thornton, dat ter hoogte van Lavan Island ope reert voor Lavan Petroleum Co. De heer R.W. Scheffer, directeur van Smit-LIoyd N.V; maakte bekend dat de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland zal gaan deelnemen in Smit-LIoyd N.V De eind 1964 opgerichte Smit-LIoyd N.V. heeft een dynamische ontwikkeling on dergaan. Dit brengt met zich mee de bouw van een groot aantal bevoorradings schepen in een kort tijdsbestek. Hoewel bij de oprichting van Smit-LIoyd N.V. veel aandacht is besteed aan de mo- Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten, want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer. ken olie- en kolenhaarden Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 I JMUIDEN Dezer dagen is de Velser Middenstands Centrale Nieuwe stijl haar werkzaamhe den begonnen. De opzet is te fungeren als overkoepelend orgaan voor de plaatselij ke middenstand in de gemeente Velsen. De Velser Middenstands Centrale-nieuwe stijl gaat ernaar streven de directe en in directe belangen van de lokale midden standsverenigingen en -combinaties in de gemeente te behartigen. In het voorlopig dagelijks bestuur heb ben zitting genomen de heren: E. San ders (voorzitter), Wijkerstraatweg 245, Velsen-N. (tel. 23292), A. Niemeijer (se cretaris), Kennemerlaan 55, IJmuiden (tel. 2166) en J. A. Koster (penningmees ter), Plein 1945, IJmuiden (tel. 7062). In het bestuur hebben zitting de heren J. de Ruyter (namens de winkeliersver eniging „Driehuis"), C. Vermeer en W. M. Geels (middenstandsvereniging „Groot IJmuiden"), H. G. Keizer en J. A. Koster (winkeliersvereniging „Plein 1945"), E. Sanders (winkeliersvereniging „Wijker- oog Velsen-N.), K. A. W. Jung („Zaken centrum Kennemerlaan'"), H. P. Verswij- veren en W. J. Ramerman („Zakencen trum Zeebad IJmuiden") en de heer Van Praag, vertegenwoordigende het Stad huiszegel. Een vertegenwoordiger van de Algeme ne Winkeliersvereniging Santpoort is nog niet bekend. Hij zal binnenkort worden aangewezen. gelijke exploratie van haar schepen op het Nederlandse deel van het Continentale Plat, is het kenmerkend dat de rederij voornamelijk door werkzaamheden elders kon groeien en haar huidige positie berei ken. Desalniettemin bracht de heer Scheffer nogmaals naar voren de teleurstelling welke zijn onderneming en zeker vele an dere Nederlandse bedrijven hebben on dervonden door de grote traagheid waar mee onze regering het Nederlandse con cessiegebied behandelt. Het feit, dat Smit- LIoyd N.V. er in is geslaagd om in andere gebieden zoveel contracten te verkrijgen is er een duidelijk bewijs van dat het bo ren op zee met de dag toeneemt. Deskundigen op dit terrein menen, dat elke dag vertraging veel schade berok kent aan de Nederlandse economie. HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 's zaterdags van 1018 uur SHOW van inruilautomobielen (City). Een spran kelende Franse comi-thriller over een doorsneeman netje, dat in de meest letterlijke zin „per ongeluk" |1 een paar weken de rijke playboy uit mag hangen in de film „De eend en de Cadillac", die tot en met donder dag in City wordt vertoond. Het man netje Maréchal, met veel verve door de raskomiek Bourvil vertolkt, wordt op het mo ment dat hij in zijn lelijk eendje Parijs voor een vakantiereisje naar Italië verlaat, gekraakt door de luxe slee van de rijke zakenman Saroyan. Als vergoeding biedt deze hem een vliegreis naar Napels aan, om daar een witte Cadillac van een door ziekte opgehouden Amerikaan op te halen en deze fraaie wagen naar Bordeaux te rijden. Verheugd aanvaard de kleine man dit buitenkansje; niet vermoedend dat Saroyan aan het hoofd staat van een smokkelsyndicaat, dat de Cadillac listig heeft volgestopt met goud, ver dovende middelen en gestolen juwelen. Saroyan rekent erop dat de sullige Maréchal met zijn onschuldige gezicht de verboden-waar vlot langs de Franse doua ne zal loodsen, maar dit pakt uiteraard weer geheel anders uit. Al in Napels begint de tegenspoed, als de kleine man argeloos zijn massief gouden bumper ver liest. Gevolgd door zijn opdrachtgevers van de smokkelbende en belaagd door een concurrerende boventroep, verzeilt hij van het ene avontuur in het andere, waarbij hij onder de nodige romantische verwikkelingen achtereenvolgens alle con trabande verspeelt. Hoe het allemaal afloopt moet u beslist zelf eens gaan zien, want het is een gezellige ontspannings film met fraaie kleurenfotografie van al lerlei droomplekjes uit de vakantie. De held van het verhaal voor „De vluchtelingen van de Alamo" lijkt een lafaard, maar hij is het niet. Dat hij zulks overigens niet zo een, twee, drie geloof waardig kan maken,' is het thema van de ze film, die een bloedig stukje Ameri kaanse historie in beeld brengt en wel de strijd om een fort, dat is gedoemd ten onder te gaan. Vandaar de opzienbarende vlucht van een man en de mysteries rond zijn „desertie" die zondagmiddag uit de doeken worden gedaan. Dit weekprogram- ma wordt dan donderdagavond weer af gerond met een reprise van „La Ronde" de destijds nogal opzienbarende filmbe werking van Roger Vadim naar Arthur Schnitzler's „Reigen". Dit kleurige en pi kante zedenbeeld van een recent verleden wordt onder meer gespeeld door Jane Fonda, Catherine Spaak, Anna Karina en Maurice Ronet. (Stadsschouwburg). Wanneer een film de titel wordt meegegeven „Eddie slaat ze door deuren en ruiten" een tame lijk vrije vertaling dus van „5a va bar der" dan weet elke bioscoopbezoeker onmiddellijk dat het hier weer een der talloze avonturen van de stoere Eddie Constantine betreft. Met zijn eeuwige grijns is Eddie immers het prototype ge worden van de moderne held, voor wiens vuisten en doortastendheid het boevenpak aan beide zijden van de oceaan een hei lig ontzag heeft gekregen. Of hij ze nu te lijf gaat als Eddie Constantine of als Johnny Jordan, zoals hij in deze film heet, het resultaat is voor elke schurk altijd buitengewoon onplezierig. Dit avon turenverhaal bevat aldus weer een spec taculaire rondrit van Eddie in een am bulance met het lijk van een misdadiger aan boord, de nodige botsingen en vuist gevechten, waarvan er een dient als een even vrolijk als gewelddadig besluit in de nachtclub „Paradise". De vele bewon deraars van dit filmidool kunnen tot en met zondag in de Stadsschouwburg te recht. Alleen zondagmiddag gaat het hier iéts minder ruig toe, want dan draait de Nederlandse jeugdfilm „Sjors, Sjimmie en de gorilla" en voor een dergelijk ver haal zijn uiteraard lijken en schone vrou wen volstrekt taboe verklaard. (Kennemertlieater). Het was te ver wachten dat de met niet minder dan vijf Oscars bekroonde Amerikaanse musical van Walt Disney „Mary Poppins" die overal in Nederland weken lang volle zalen trekt, ook in Beverwijk zou moeten worden geprolongeerd. Het Kennemer- theater heeft zijn doek dus eveneens nog tot en met woensdag voor Mary Poppins en haar vrolijke straatzanger gereser veerd. Voor de traditionele nachtvoor stelling voor zaterdag is déze amusante musical waarschijnlijk te tam bevonden, want voor deze gelegenheid werd althans beslag gelegd op een drama, dat de intrigerende titel „De aanrander" werd meegegeven. (Luxor). Met Scandinavische openhar tigheid wil de Deense film van Mogens Vemmer „Bekentenissen van een prosti tuee" volgens de reklame „de naakte waarheid onthullen over de donkere buur ten van een grote stad" en hij doet dit op de gebruikelijke manier door drie ty pen uit de wereld van de prostitutie op te voeren, van wie de achtergronden en beweegredenen enigszins worden belicht. Een en ander valt onder de omschrijving „gedurfd" welke echter in de huidige tijd met zijn openhartige films iedere beteke nis heeft verloren en daarom als aanprij zing een lichtel-ijk ridicule indruk maakt. Deze film draait hier tot en met zaterdag avond, zondagmiddag gevolgd door de romantische avonturenfilm „D'Artagnan tegen de drie musketiers". Spionnenfilms zijn thans „in", zoals be kend, van welke rage ook de thriller „Een spion ging door de hel" het gevolg moet zijn geweest. De held van dit ver haal is de Amerikaanse geheim-agent Jeff Larson, die al net zo onvervaard pleegt op te treden als zijn confrater James Bond, waarbij hij een geduchte te genstander voor de Russische spionage dienst blijkt te zijn. En omdat deze avon turenfilm bovendien in kleuren en als ci nemascope is uitgebracht, kunnen de lief hebbers van dit genre er van zondag tot en met woensdag het hart volledig aan ophalen. (W.B.-theater). Het weekprogramma van dit theater wordt vrijdag en zaterdag geopend door Chuck Henderson, die de hoofdrol speelt in „Patrouille des doods" waarvoor de traditionele bloedige hande ling zich afspeelt in Korea. Zondag en maandag worden de bezoekers dan nog eens herinnerd aan de reeds enige jaren geleden overleden acteur Hans Albers, die zich in „De zedenpolitie grijpt in" moet meten met een zesvoudige moordenaar. Zondagmiddag draait „De zoon van Zor- ro", waarin George Turner komt bewij zen dat ook in zijn familie de appel niet ver van de stam is gevallen. De heer M. F. Menist heeft namens de P.v.d.A.-raadsfractie het College van burgemeester en wethouders in Bever wijk de vraag gesteld, of het bereid is de reconstructie van de Westerhoutweg ter hand te nemen zonder de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland af te wachten inzake het plan- Westerhout. Ondanks de aan te leggen Westelijke Randweg meent de fractie van de P.v.d.A. dat de Westerhoutweg gerecon strueerd moet worden. „Indien het bovenstaande positief wordt benaderd, is of wordt er dan contact op genomen met onder andere de gemeen te Velsen om deze zeer drukke weg in gezamenlijk overleg te reconstrueren?" zo wil de P.v.d.A.-fractie weten. Luidt het antwoord positief, dan zou genoemde 'fractie gaarne vernemen, wan neer hiervoor een krediet an de raad van Beverwijk zal worden gevraagd, opdat de reconstructie kan aanvangen. Mochten bovenstaande vragen niet po sitief door het college worden beant woord, dan zou de P.v.d.A.-fracti wil len vernemen wat B. en W. denkt te doen om het gedeelte van de Westerhout weg dat op grondgebied van Beverwijk ligt te verbeteren. Advertentie voor al uw Breestraat 108 - Beverwijk Tijdens laswerkzaamheden in de IJmui- dense Haringhaven zijn gistermiddag vonken terecht gekomen op een olievlek die tussen de Vlaardingse trawler „Bets en Gerda" en de wal op het water dreef. Daardoor ontstond een brandje dat door de brandweer is geblust. Het schip liep geen schade op. Advertentie Wet een vorstelijk bezit is dit bankstel en wat een voornaam cachet geeft het uw woning! Bekleed met moderne stof van zeer bijzondere structuur, 1875.—. Ronde salontafel is van palissander op chroom voet, 210. Als ergens iets belangrijks op meubelgebied gebeurt, dan is Intermeubel erbij. Waar ook ter wereld. Daarom biedt Intermeubel zoveel variatie. En daarbij Intermeubel's service en garantie, en u hebt alles wat u zich wensen kunt. Intermeubel: heel bijzonder! dwoninginrichting - Elke zaterdag vrije meubel kijkdag BEVALLEN: M. K. M. van Doesburg- Groen, z., Torenstraat 26, Velsen-Zuid; I. M. C. Stuvel-Handgraaf, z., Duinlust- parkweg 55, Velsen; J. Keuter-de Boer, d., Bloemstraat 12, IJmuiden; M. Duisterhof- Vendel, d., Raafstraat 5, Haarlem; J. van Hoeven-de Silva, d., Lessestraat 69, Heemskerk. ONDERTROUWD: J. Weber, Tuinders straat 99, IJmuiden en B. A. Wubbolts, Floris Vosstraat 22, Hilversum, t.a. Heems kerk, Beneluxlaan 118; J. Groen, Grote Hout- of Koningsweg 68, Velsen-Noord en C. M. Schipper, Linnaeusstraat 111, IJmui den, t.a. Beverwijk, Plantage 8 d.; C. Ol denburg, Lange Nieuwstraat 129, IJmuiden en H. F. Kloosterman, Tuindersstraat 129, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Tuindersstraat 129; H. J. F. Wolterman. J. Vermeijenstraat 31, Beverwijk en B. Baar, van Diepen straat 18, Velsen-Noord, t.a. Beverwijk, J. Vermeijenstraat 30; C. J. Kuiter, J. P. Coenstraat 73 A, IJmuiden en H. de Zeeuw Koningin Wilhelminakade 92, IJmuiden, t.a. IJmuiden, J. P. Coenstraat 75 A: J. M. de Vreij, Lange Nieuwstraat 216, Tilburg en A. B. Martin, Hagelingerweg 74, Sant poort; C. J. van Loon, Stolstraat 11, IJmui den en A. A. Goossen, Lagersstraat 22, IJ- Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO" OOSTERDUINWEG 31, IJMUIDEN - TEL 2029 De drukker die er tevens woont, ook 'savonds geopend Donderdag: In IJmuiden werden donderdag 7800 kis ten vis aangevoerd, waarvan 847 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 835 schol, 15 schar 20 haring, 3010 makreel, 1292 schelvis, 655 wijting, 980 kabeljauw en gul, 18 leng, 15 poon, 92 kool vis en 17 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,40-3, gr. tong 5,13-5,02, grm. tong 5,36-5,24, kim. tong 4,83-4,72, kl. tong I 3,32-3,17, kl. tong 2 4,50-4,10, zalm 5,50. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 46-40, kim. schol en kl. schol 1 45-37, kl. schol 2 40-19, schar 30-10, poontjes 20-7, verse haring 17-15, makreel 40-11,50, gr. schelvis 51-48, grm. schelvis 60-53, kim. schelvis 48-42, kl. schelvis 1 43-37, kl. schel vis 2 36-15, wijting 24-12, gr. gul 51-28, middel gul 37-20, kl. gul 29-15, kl. zwarte koolvis 27-17. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 152-64, gr. koolvis zwart 71-54, gr. leng 67-52, gr. wolf 114. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 40 845, 109 2.235, 108 1.010. 196 5.130, 49 17.600, VL 112 11.450, VL 153 15.120, SCH II 3.960, IJM 7 4.080, IJM 4 4.760. Aanvoer van vrijdag' In IJmuiden zijn vrijdagmorgen door 49 vaartuigen 6540 kisten vis, 45.000 kilogram tong en 1000 stijve kabeljauwen aange voerd. Bij de aanvoer waren: 1150 kisten schelvis, 340 wijting, 350 gul en kabeljauw, 5 koolvis, 2530 makreel, 1390 kleine kisten makreel, 1050 schol, 25 tarbot en 190 va ria. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4.10- 3.50, tarbot 4.50-4.20, grote tong 5.12-5.03, grootmiddel tong 5.43-5.34, klein middel tong 4.87-4.64, tong een 3.63-3.37, tong twee 2.61-2.41. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 81- 69, middel kabeljauw 32-71, grote leng 74-57. Per tien stuks: grote kabeljauw 84-72, middel kabeljauw 51-38. Per stuk: haai 242. Per 50 kilogram: grote schelvis 39, grootmiddel schelvis 35, kleinmiddel schelvis 34-28, schelvis een 32-27, schelvis twee 25-15, kabeljauw een 37-29, kabel jauw twee 31-24, kabeljauw drie 31-15, koolvis een 26-14, koolvis twee 25-19, gro te en middelschol 46-38, kleinmiddel en schol een 43-36, schol twee 32-26, schol drie 27-15, schar 18-10, poon 20-10, gestrip te wijting 23-15, dichte wijting 14-12, ma kreel 33-11.50, tarbot 180-108, griet 132-92, tongschar 80-71, schartong 45, grote rode poon 82-76, kleine rode poon 25-16. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit.: 420 kisten schelvis, 210 wijting, 400 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 77 kleine kisten haring, 1800 makreel, 1820 kleine kisten makreel, 250 schol, 250 stij ve kabeljauwen en 7000 kilogram tong. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 muiden, t.a. IJmuiden, Stolstraat 11; G. H. J. van der Heijden, Planciusstraat 32, IJ muiden en H. A. Minneboo, Pythagoras- straat 14, IJmuiden. B. C. Hilbers, Mer- wedestraat 142, Beverwijk en H. A. Schenk, Moerbergplantsoen 167, IJmuiden, t.a. Heemskerk, Voorweg 31. W. A. Moniharapon, Pres. Krugerstraat 67, IJmuiden en K. Jaspers, Herculesstraat 13, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Rijnstraat 10; T. H. J. Snijders, Schoonoortstraat 43, Vel sen-Noord en J. Koens. Walravenstraat 25, Velsen-Noord, t.a. Velsen-Noord, Walra venstraat 25; S. Kistemaker, Van Ostade- straat 93, IJmuiden en A. C. Prins, Lange Nieuwstraat 590, IJmuiden, t.a. Lange Nieuwestraat 590, IJmuiden. GEHUWD: G. Hogendorp en C. M. v. d. Linden, IJmuiden, Roerstraat 21; G. Brands en N. Nol, Santpoort, Broekber- genlaan 6; P. Veen en A. A. Haak, Haar lem, Regulierstraat 18; W. J. M. Schutter en P. J. Jansen, Heemskerk, J. v. d. Berg straat 63; A. de Vries en A. S. Bret- schneider, Santpoort, Voorplaats 14; J. Cramer en D. A. H. Plantinga, IJmuiden, Waalstraat 13; T. P. van Kordelaar en M. N. van Geenen. Haarlem, Dr. Schaepman- straat 236; F. H. M. Ooms en W. G. Irik, IJmuiden, J. P. Coenstraat 49; I. Bruin- sma en J. Masereeuw, IJmuiden, Huij- gensstraat 49; N. Huizing en T. G. J. Ro- bertus, IJmuiden, Berkenstraat 1; P. C. D. van der Does en T. de Noord, IJmuiden, Pleiadenplantsoen 17; H. L. Alderliefste en H. C. Asper, IJmuiden, Frögerstraat 8 rd.; W. Drijver en S. M. Fröling, IJmui den, Planetenweg 186; K. H. Konietzka en I. A. L. v. d. Plas, Santpoort, J. T. Cremer- laan 37. OVERLEDEN: L. Donatz, 77 jr., echtge noot van: W. K. Dijk, Keizer Wilhelm straat 52, IJmuiden; Bakker, 81 jr., echt genote van: M- Verkooijen, Oosterduin- plein 18, IJmuiden-Oost. Advertentie Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56- 58 - TEL. 6083 Geen spreekuur. De wethouder van openbare werken te Velsen, de heer C. Ockeloen, houdt woensdag 11 mei geen spreekuur. Tennis. B. en W. van Beverwijk heb ben de raad voorgesteld subsidie te ver lenen aan de r.-k. tennisvereniging DEM en aan de Beverwijkse Lawn Tennis Club; als de raad ermee akkoord gaat krijgt DEM 1500 en de BLTC 450 per jaar. De Tunnelboys. De heer Ad. van de Hoogen, hoofdleider van het culbhuis- werk bij de Tunnelboys in Velsen-Noord, gaat een nieuwe werkkring aanvaarden in Oosterhout. Hij zal vrijdag 13 mei af scheid nemen in het clubhuis De Meer paal; om 19 uur van de jeugd en van 20 uur af van alle anderen die daar aan wezig zijn. IJMUIDEN Artsen: Van zaterdag 13 u. tot zondag 24 u. H. Bel, Venusstraat 5, tel. 5675; P. Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, tel. 4507. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mevr. M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, teL 7949; mej. A. C. v. Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolster straat 18, tel. 2070. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen J. L. Henneman, Akerendam- laan 23, tel. 02510-23830. Wijkverpleging, voor het Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden Oost, zuster A. N. Enklaar, Bonekampstraat 6, IJ muiden, tel. 02550-8163; voor Velsen- zuid en Velsen-noord, zuster I. C. Bo venkerk, Stationsweg 5, Velsen-zuid, tel. 02550-2338; voor Driehuis en Sant poort, zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem-noord, tel. 02500-62044. Voor het Wit-Gele Kruis, zuster G. Vriend, Zeeweg 12, IJmuiden-oost (bo ven het Wijkgebouw), tel. 5645. Dierenarts: de dienst voor ziekenhuisdie- ren in de IJmond wordt dit weekeinde waargenomen door de dierenarts J. D. Beijers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 02500-13164. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp. tel. 02560-8310. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen: Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantiga, Reddin- gius Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-noord, tel. 02510-23745; zondag van 9 tot 24 uur L. J. Vreeling, Vondel laan, 29, tel. 02510-23364. Voor de art sen Ten Harmsen van der Beek, Hom mes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur J. A. Hommes. Plantage 154, Beverwijk, tel. 02510-26050. Tandarts: Voor Beverwijk, Heemskerk en Velsen-noord (uitsluitend voor spoedgevallen) zaterdag en zondag tus sen 17-17.30 uur J. L. Henneman, Ake- rendamlaan 23 Beverwijk, tel. 02510- 23830. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen- noord en Heemskerk, vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 14 mei, 12.30 uur, ook nachtdienst; Apotheek J. W. Huis man, Wijkerstraatweg 164, Velsen- noord. tel. 02510-23883. Voor Heemskerk is gedurende deze week Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, tel. 02510- 32490, niet de weekends, wel alle avon den in die week geopend. Advertentie DAMESKAPSALON ALLE HAARKLEUREN worden tot in de perfectie verwezenlijkt. Lange Nieuwstr 471 - IJmuiden Telefoon 8166

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5