ALF RAMSEY Engeland heeft goede kans op „heiligeWembley-grond NIC0LS-ABC Telstar heeft goede kans op winst tegen Fortuna'54 Petros jan en Spasski elkaar weer niets toe: gaven remise Wim Ruska komt drie keer op de (Europese) judomat uit De opstellingen ff m Dubbel Okker/Riessen rukte op naar derde ronde in Italië JEUGDIGE TALENTVOLLE SPELERS selecteert team uit 40 „voorlopigen' Gomez del Moral brak Nederlandse triomfreeks af Peter Post brak sleutelbeen Boeiendste van tot nu toe in Moskou geleverde gevechten GVAV houdt Van Leeuwen Promotiestrijd hockeyteams Sparta in de bekerfinale Militair elftal tegen de Turken ZATERDAG 7 MEI 1966 11 Greaves Venables Kern REDS Velsenaren op jacht naar punten om het degradatiespook op afstand te houden mmmm Jacques Anquetil neemt het niet Cracks kenden geen genade voor tegenstanders Zege van bridgers Als gastland van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in juli van dit jaar wordt gehouden, heeft Engeland zich geen zorgen be hoeven te maken voor de kwalificatiewedstrijden. Daarna hadden de En gelsen bijzonder veel geluk bij de loting. Samen met Uruguay, Frankrijk en Mexico kwam het in groep A, dat het Wembleystadion in Londen als strijd toneel heeft. Daardoor maken de Engelsen ongetwijfeld een zeer goede kans om zich voor de kwartfinales te plaatsen. Immers, van het aantal gunstige factoren is wel de meest gunstige die van het spelen in het Wembleysta dion, waar de meeste Engelse interlands werden en nog worden gespeeld. Slechts driemaal werd Engeland hier verslagen, sinds het stadion zo'n 40 jaar geleden zijn poorten opende. Hongarije was het eerste land, dat in 1953 de „Wembley-barrière" nam. Zweden zege vierde zes jaar later en nog niet zo lang geleden presteerde Oostenrijk het om de Engelsen in eigen arena, die honderddui zend toeschouwers kan herbergen, met 3-2 te verslaan. Weliswaar zegevierde En geland later met 2-1 over Noord-Ierland, maar keuzeheer Alt Ramsey besloot de zaken na deze povere resultaten over een andere boeg te gooien. Met een 4-3-3 opstelling zonder directe vleugelspelers, behaalde zijn ploeg in Madrid in de laat ste maand van 1965 een eclatante 2-0 overwinning op de Spanjaarden. Op 4 mei werd Joegoslavië met 2-0 verslagen. En geland sluit de reeks voorbereidende oe fenwedstrijden af met ontmoetingen in Finland, Noorwegen, Denemarken en Po len. Zoals de zaken nu staan, is het vrijwel zeker, dat Ramsey zal blijven vasthouden aan zijn 4-3-3 systeem, ofschoon hij nog niet zo lang geleden vijf vleugelspelers aan de 40 „voorlopigen" heeft toegevoegd. Deze groep telt 29 spelers met grote in ternationale ervaring en maar liefst tien spelers, die het wereldtoernooi in 1962 in Chili meemaakten. De kern van het we reldbekerteam zal ongetwijfeld bestaan uit Gordon Banks, George Cohen, Bob by More en Bobby Charlton. Maar Alf Ramsey heeft toch de deur opengelaten voor jongere spelers als bijvoorbeeld de 19-jarige Peter Osgood, de midvoor van helsea en de revelatie van dit seizoen, alsmede de 20-jarige Martin Peters van West Ham United, die behalve als vleu gelspeler ook zeer goed als back en bin- nenspeler voldoet. Osgood met zijn na tuurlijke aanleg en zijn grote kwaliteit«n Advertentie ZONDAG - 14.30 UUR Honkbalstadion. 0777 De Kas-ploeg van Dalmacio Langarica heeft eens te meer de strijd beheerst in de negende etappe van de Ronde van Spanje. Antonio Gomez del Moral, die won, werd derde in het klassement met «even seconden achterstand op zijn ploeg- makkers Valentin Uriona en Carlos Eche- varria, die nu de eerste plaats delen. Bo vendien staat José Momene nog vierde in de rangschikking, op 13 seconden. De rit, 136 km lang en in hoog tempo fereden, doordat de renners de wind in erug hadden, werd pas tegen het eind attractief nadat de jonge Spanjaard Ma rine een 80 km lange vlucht had zien mis lukken. Op de geaccidenteerde wegen naar de finish sprong tenslotte Gomez del Moral met succes weg. De Nederlanders deden het nu wat kalmer aan, maar be haalden toch weer goede plaatsen. De uitslag: 1. Gomez del Moral (Sp.) 8.14.12, 2. Echevarria (Sp.) 3.14.14, 3. Alomar (Sp.) z.t., 4. Perurena (Sp.) 8.14.16, 5. Van der Vleuten 3.14.18, 6. So- ler (Sp.), 7. Fabbri (It.), 8. Haast, 9. Momene (Sp.), 10. Uriona (Sp.), allen in dezelfde tijd. Vervolgens het peloton eveneens in dezelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Uriona (Sp.) 36.28.36, 2. Echevarria (Sp.) z.t., 3. Go mez. del Moral (Sp.) op 7 sec., 4. Mome ne (Sp.) op 13 sec. 5. Haast op 30 sec., 6. Gabica (Sp.) op 33 sec., 7. Maliepaard op 49 sec., 8. Velez (Sp.) op 58 sec., 9. San Muguel (Sp.) op 1.03, 10. Soler (Sp.) op 1.05, 21. Van der Vleuten op 9.05, 22. De Roo op 9.13, 23. Nijdam op 9.39, 87. Karstens op 12.19, 38. Knops op 12.46, 40. Zilverberg op 12.53, 42. Wouters op 12.54. Wielrenner Peter Post is vrijdag door •en val tijdens de training op de weg weer voor enkele weken uitgeschakeld. Post reed samen met de Amsterdamse amateur Daan Holst op het circuit van Zandvoort, toen hij door een aflopende band over de kop sloeg en in een grep pel langs de weg terecht kwam. Daarbij brak Post zijn linker sleutelbeen. zal er echter niet in kunnen slagen Bob by Charlton te verdringen, die in de wed strijd tegen Schotland nog eens zijn grote kunnen ten toon spreidde. Van de zeven spelers van Liverpool heeft Roger Hunt de beste kansen om zich van een plaats in het uiteindelijk elf tal te verzekeren. Binnenspeler Hunt een harde werker en uitstekende schut ter vormde samen met Geoff Hurst van West Ham United, een speler met dezelfde stijl, een goede speerpunt tegen de Schotten. Hun grootste concurrent is wel Jimmy Greaves, de doelpuntenma- chine van de Spurs. Jimmy, enkele malen niet opgesteld in het Engelse elf tal, omdat zijn gezondheidstoestand te wensen over liet, doet alles om zijn con ditie weer op peil te brengen. Zijn anti cipatievermogen en zijn grote ervaring kunnen voor Ramsey aanleiding vormen een plaats bij de elf voor hem in te rui men. Ramsey is er rotsvast van overtuigd dat zijn land een goed figuur zal slaan. Met nog twee maanden voor de boeg zei hij: „Mijn vertrouwen in het Engelse spel is onwankelbaar. De samenstelling van ons team hangt af van onze tegenstan ders, zodat deze van wedstrijd tot wed strijd verschillend kan zijn". Engeland's mogelijke spelers zijn: doelverdedigers: Gordon Banks (Leices- ter City), Peter Bonetti (Chelsea), Ron Springett (Sheffield Wednesday), Tony Waiters (Blackpool) en Gordon West (E verton). Achter spelers: Jimmy Armfield (Blackpool), George Cohen (Fulham), Paul Reaney (Leeds United), Christ Law- ler (Liverpool), Ray Wilson (Everton), Keith Newton (Blackburn Rovers) en Gerry Byrne (Liverpool). Halfspelers: Nobby Stiles (Manches- United) Gordin Milne (Liverpool), John Hollins (Chelsea), Martin Peters (West Ham United)., Jack Charlton (Leeds Uni ted), Marvin Hinton (Chelsea)., Ron Flo wers (Wolverhampton Wanderers) Bobby More (West Ham United), Norman Hun ter (Leed United) en Tom Smith (Liver pool). Aanvallers: Terry Paine (Southamp ton), Ian Callaghan (Liverpool), Jimmy Greaves (Tottenham Hotspur), Roger Hunt (Liverpool), Geoff Hurst (West Ham United), Joe Baker (Nottingham Forest), Fred Pickering (Everton), John Kaye (West Bromwich Albion), Barry Bridges (Chelsea)., Alan Ball (Blackpool), Gor don Harris (Burnley). George Eastham (Arsenal), Terry Venables (Chelsea), Pe ter en Derek Temple (Everton). (Van onze sportredactie) Telstar heeft morgen een goede kans het tegen Fortuna '54 tot winst te bren gen. Dit ondanks het feit dat Adriaans' discipelen de afgelopen zondag PSV op eigen terrein terugwezen. Telstar zal voor eigen publiek moeten tonen wat het waard is. Een dreigende stok achter de deur is de degradatie, die op bijzonder dichte afstand van de Velsenaren rond spookt. Bij RCH is het precies andersom. Hier moeten de punten worden behaald om het pad dat naar eervolle promotie leidt te effenen. Wilhelmina kan er daar om van verzekerd zijn in Heemstede van een koude kermis thuis te komen. Ook EDO zal het niet tot een zege kunnen brengen tegen Baronie. De ploeg uit Breda vecht namelijk voor zijn laatste kans om alsnog bij de eerste drie te komen en zal zeker geen punt willen afstaan. Van geen enkel belang meer is de strijd die Haarlem aanbindt met NO AD. Het wordt een middenmoters-gevecht waarin de Haarlemmers als favoriet starten. De blessures, die Stuy en Kort van Telstar in Engeland hadden opgelopen, bhjken niet ernstig te zijn geweest. Bei den spelen mee tegen Fortuna. In de mid denlinie staan André en Van Egmond en men mag aannemen, dat Van Wijk al is het maar uit gewoonte ook naar het middenveld zal trekken in plaats van naar de spits. Het elftal van Fortuna wordt eerst van middag bekend gemaakt. Racing Club Heemstede dat al weken lang toeft in de hoogste regionen van de tweede divisie B doet er morgen goed aan de strijd tegen Wilhelmina niet te gemak kelijk te „nemen". Het is bepaald geen uitzondering dat „underdogs" potentiële titelkandidaten uitschakelen. Wilhelmina nu kan nog alles doen om zijn uitzichtloze positie te verbeteren. En als deze intentie in het duel met RCH reeds ten uitvoer zal worden gebracht zal de Racing danig op zijn tellen dienen te passen. Toch starten de Heemstedenaren als de grote favoriet vooral ook om het nu al lang gekoesterde verlangen te promoveren in hun bereik te zien komen. In de opstelling is geen verandering aangebracht en dat duidt er op dat on- Na een ontzaglijk gecompliceerde ont moeting, rijk aan de prachtigste combina ties, is de twaalfde partij van de twee kamp PetrosjanSpasski op de 39ste zet in remise geëindigd. Aldus behield de wereldkampioen zijn voorsprong van 2 punten (7-5). Maandag heeft Spasski wit. De heden uitgevochten strijd is wel de boeiendste geweest van alle tot nog toe geleverde gevechten. Zwart koos een nog al on-orthodoxe opstelling, die in het mid denspel tot Konings-Indische complicaties op de (wederzijdse) koningsvleugels leid de. Kennelijk door de achterstand gedwon gen ontketende de uitdager opnieuw een enorm offensief, dat langs combinatoire afgronden voerde. Evenals in een vorige ontmoeting „stopte" de wereldkampioen de directe aanval door een kwaliteitsoffer en kwam toen in een prachtige tegenaan val terug. Vermoedelijk miste hij in een zeer nerveuze slotfase een winst kans, namelijk 32. Dd3:, in plaats van 32. Pe5:. Ondanks deze waarschijnlijke schoonheidsfout ingegeven door het safety-first principe zullen velen van het gedurfde spel der matadoren kunnen nagenieten. Wit: Petros jan. Zwart: Spasski. Dub- bel-fianchetto. 1. Pgl-f3 g7-g6, 2. c2-c4 Lf8-g7, 3. d2-d4 d7-d6, 4. Pbl-c3 Pb8-d7. Na 4. ,Pf6 was de partij in gewoon Indisch vaarwater terecht gekomen. 5. e2-e4 e7-e6. Dit type opstelling is in 1962 door Petrosjan (met zwart) geïntro duceerd in diens partij tegen Unzicker. Zwart won destijds. In vele discussies, vooral in de Duitse schaakbladen, is de „methode" destijds onderhanden geno men. Een duidelijke „betere lijn" voor wit werd niet gevonden. 6. Lfl-e2 b7-b6, 7. 0-0 Lc8-b7, 8. Lcl-e3 Pg8-e7, 9. Ddl-c2 h7-h6, 10. Tal-dl 0-0. Inmiddels is de toe stand wat overzichtelijker. Zwart heeft zijn Konings-Indische paarden in twee zet ten op de aangewezen velden gekregen (in plaats van in 4 zetten); hij heeft ,f5 in de stelling gebracht, terwijl wits doorbraak c4-c5 moeilijker lijkt te zijn geworden, onder andere door de positie van Le3. Voor deze opmars is bovendien de toren op dl niet al te goed geposteerd. Uit dit complex van overwegingen valt wits volgende zet te verklaren, die Lb7 „af sluit", en aldus tempi „terugwint". 11. d4-d5 e6-e5, 12. Dc2-cl Wit ziet dus af van directe voorbereidingen ten op zichte van de opmars van de damevleugel- pionnen, en geeft er de voorkeur aan pre ventief te manoeuvreren ten aanzien van veld f4. 12. Kg8-h7, 13. g2-g3 Zie vorige opmerking. 13f7-f5, 14. e4xf5 Pe7xf5. Na 14 gf5: 15. Ph4 heeft wit ongetwijfeld het betere spel. 15. Le2-d3 Lb7-c8. Het voor de hand lig gende 15. ,,Pd4 lijkt na 16. Ph4,Pf5 nut teloos; misschien kan wit dan zelfs al tot 17. Pg6: besluiten. 16. Kgl-g2 Pd7-f6. Minder effectief is 16. ,Pc5 17. Lbl. 17. Pc3-e4 Pf6-h5. Na 17Pe3: 18. fe3:, lijken zwarts aanvalskansen mini maal te zijn geworden. 18. Le3-d2 Lc8-d7, 19. Kg2-hl Hevige discussies ontlok- Ongetwijfeld zullen de teamwedstrij den judo het hoogtepunt van het Euro pese kampioenschap worden In Luxem burg. Ons team heeft de taak om de twee tweede plaatsen van Oost-Berlijn en Madrid nu waar te maken. Er is alle hoop dat Nederland ook nu weer bfl de eersten zal eindigen, ook al doet Geesink dan nu niet mee. Rusland, de kampioen van vorig jaar, brengt een sterk team op de mat, met als voornaamste steunpila ren zwaargewicht Kiknadze en in het half-zwaargewicht Kibrozachwiri. Naast Rusland behoren ook Duitsland en Frank rijk tot Nederlands gevaarlijkste tegen standers. De lichtgewichten komen de eerste dag (vandaag) in actie. Voor Anton Linskens is de Rus Iljuschin, Europees kampioen 1965, de gevaarlijkste. Maar ook Feist (Frankrijk) en Reisinger (Oostenrijk) zullen weer een geducht woordje mee spreken. In het zwaargewicht behoort Wim Ruska tot de favorieten. Hij zal zijn oude tegenstander Kiknadze waarschijn lijk tegen zich krijgen. Dan zal Wim een kans krijgen revanche te nemen voor Rio de Janeiro. Daar werd hij bij de wereldkampioenschappen door de Rus uitgeschakeld. Op de tweede dag komen de half-mld- dengewichten aan de beurt. Zowel voor Gietling als voor Jonkman is dit het eer ste grote internationale toernooi. Naar aanleiding van de resultaten bij de se lecties zouden deze twee voor een ver rassing kunnen zorgen, temeer daar de viervoudige kampioen Bourreau niet meer aan internationale toernooien deelneemt. In het middengewicht heeft Nederland wel de meeste kansen op een titel. Mar tin Poglajen is de enige Nederlander die een titel te verdedigen heeft en dat zeker tot het uiterste zal doen. Peter Snijders is na een jaar in het half-zwaargewicht te hebben meegedaan nu weer terug in het middengewicht. Hij is ook een gega digde voor de titel. Wim Ruska komt op zondag weer op de mat. Samen met Jan Snijders staat hij ingeschreven in alle categorieën. De ge vaarlijkste tegenstanders van Ruska zijn hier ook weer de Russen. Het belooft al met al een spannende strijd te worden, met als favorieten de Russen. Maar deze Nederlandse ploeg is tot grote daden in staat. ten in de Moskouse perskamer de moge lijkheid 19. g4, en nu bij voorbeeld 19. Ph4 20. Ph4:, Dh4: 21. Gh5:, Dh3 (niet 21. ,Dg4+ 22. Pg3, Df3+ 23. Kgl, Dd3: wegens 24. Le3, en win de dame), 22. Kgl, Dd3: 23. hg6:+, Kh8 24. Tdel, Dh3 25. Te3, Tf3 en zwart staat er niet slecht voor. 19Pf5-e7. Thans was 20. g4 aan de orde. 20. Pf3-h4 Ld7-h3, 21. Tfl-gl Lh3-d7, 22. Ld2-e3 Dd8-e8, 23. Tdl-el De8-f7, 24. Dcl-c2 Kh7-h8, 25. Pe4-d2 Wegens de dreiging 26. Pg6:+ is zwart tot de nu volgende zet gedwongen, die tot ontzaglijke complica ties leidt. 25. Pe7-f5, 26. Ph4xf5 Indien 26. Pg6:+, dan bij voorbeeld 26. Dg6: 27. g4, Pe3: 28. Te3:, De8 29. gh5„ Tf2:, met kansen voor zwart. 26. g6xf5, 27. g3-g4 e5-e4 gedwongen, daar wit anders eenvoudig op f5 neemt (27fg4:? 28. Lg6). 28. g4xh5 f5-f4, 29. Tglxg7Een fraaie combinatie. Het was overigens duidelijk, dat wit „zonder meer" geen stuk mocht laten slaan. 29Df7xg7,30. Tel-gl Dg7-e5, 31. Pd2-f3! Het enige, doch tevens uiterst doeltreffend. 31. e4xd3. Zwart kan natuurlijk niet op f3 nemen wegens 32. Ld4. Daar de dreiging 32. Ld4, dode lijk is moet Spasski op de combinatie van de wereldkampioen ingaan. 32. Pf3xe5 Het is de vraag of Petrosjan hier niet de winst heeft gemist. Mogelijk is namelijk 32. Dd3:, Lf5 33. Ld4, Ld3: 34. Pe5:, de5: 35. Le5:+, Kh7 36. Tg7+, Kh8 37. Td7: ,Kg8 38. Tg7+,Kh8 39. Tc7: ,Kg8 40. Tg7+,Kh8 41. Ta7:+,Kg8 42. Tg7 ,Kh8 43. Tg3 ,Kh7 44. Td3:. Deze positie laat zich uiterst bezwaarlijk taxeren. Het is evenwel waarschijnlijk, dat wit aan het langste eind kan trekken. 32. d3xc2. Een combinatoire metho de als hierboven aangegeven heeft nu enrome haken en ogen gekregen; ver moedelijk zou zwart als wit remise door eeuwig schaak uit de weg zou gaan goede winstkansen hebben, gegeven de kracht van pion c2. 33. Le3-d4 d6xe5, 34. Ld4xe5+ Kh8-h7, 35. Tgl-g7+ Kh7-h8, 36. Tg7-f7+ Kh8-g8, 37. Tf7-g7-f Kg8-h8, 38. Tg7-g6+ Kh8-h7, 39. Tg6-g7+ remise. De Groningse voetballiefhebbers halen opgelucht adem. De 23-jarige Tonny van Leeuwen, van wie velen verwachtten dat hij GVAV op korte termijn zou verlaten, omdat tal van clubs belangstelling voor hem hadden, heeft een nieuw contract getekend. Advertenti De SEMI-PROF CLUB R.C.H. vraagt voor Haar afdeling betaald jeugdvoetbal welke door desk. trainers worden opgeleid. Jeugdspelers meldt u aan bij de heer E. ROMVIEL, Bosboom Tous- saintlaan 60, Heemstede, telefoon 85204. danks het ongelukkige verlies van de vorige week tegen Baronie het vertrouwen in deze formatie groot is. Wilhelmina komt met het volgende team in het veld: Meezen, Konings, De Rooy, De Wit en Glaudemans; Keretztes en Boor; F. Burg, J. Burg, Van den Heuvel en Harmsen. Disselköter zal een van de backplaat sen in het elftal van EDO niet kunnen bezetten. Hij is voor een tweede, wel wat kortere, periode onder de wapenen geroe pen en vertoeft momenteel in Duitsland. Ook Zoeteman zal niet meedoen. Hij is gepasseerd. In het team van de EDO'ers is Koenen een opmerkelijke verschijning. Hij kwam dit seizoen voornamelijk in het derde uit en heeft ook al enkele jaren in het eerste gespeeld. Winst zit er voor EDO niet in. De elf spelers die Baronie ver tegenwoordigen zijn: A. Bastiaansse; Voe ten, M. Brouwer, Van de Broek en H. van Ierssel; K. van Ierssel en A. van ïerssel; Luyten, A. Brouwer, Vermolen en De Jongh. Haarlem gaat zonder Bruns, die ge blesseerd is, naar Tilburg. Poldervaart neemt zijn plaats in. Ook Kroon moest wegens een blessure verstek laten gaan. Hij wordt vervangen door Aad Vreeken. Verder is Aad Smit en nu, naar men zegt, echt van de partij. NOAD komt met de volgende opstelling uit: Van Straaten; Simons, Netten, Dan- kers en Heestermans; Muskens en De Beer; Van Gastel, Maas, Brekelmans en Zieltjens. Telstar (thuis tegen Fortuna '54): Stuy; Liptak, Kort, Althoff, Bakker; André en Van Egmond; Van der Kuil, Van Wijk, Geels en Clement. RCH (thuis tegen Wilhelmina): Van Ier Meeren; Croes, Nanai, Koning en Honout; Fransz en Koers; Doesselaar, Schuurman, Maslo en Meijer. EDO (thuis tegen Baronie): Ooster- baan; Van der Zon, Peters, Van der Putten en Breeuwer; Hup en Koenen; Allart, Koek, Spiers en Slisser. Haarlem (uit tegen Noad)Polder vaart; Duffelen, Koster, Vreeken, Smit; Boom, Kruyer; A. Smit, Bosdijk, Cou perus, Jonker. Voor het weekeinde is voor de hockey- competitie een weliswaar klein maar wel zeer belangrijk programma samenge steld. Zo strijden om het dameskampioen schap van Nederland Voordaan tegen EMHC en Union tegen HMC. Rood Wit en FIT spelen een duel voor promotie naar de eerste klasse terwijl Groen Geel en HIC respectievelijk tegen Ring Pass en Zandvoort uitkomen in promotiewed strijden voor de promotieklasse. Het zijn echter niet alleen de dames die in het veld komen. De heren van Victoria na melijk spelen voor promotie naar d* overgangsklasse tegen HHYC hetgeen ook doen Pinoke en HBS. ,v De Franse wielrenner Jacques Anquetil heeft de strijd aangebonden met de Bel gische Wielerbond, nadat hij tot een boete van 10.000 'franken is veroordeeld wegens het weigeren van een dopingonderzoek na de wedstrijd Luik-Bastenaken-Luik. Anquetil heeft de tegenwaarde van de boete voldaan aan de Franse wielerfede ratie, omdat hij zo verklaarde hij de Belgische bond niet rijk wil maken. Tevens heeft hij de Franse federatie ver zocht in beroep te gaan tegen de boete en de diskwalificatie. Hij heeft een van Frankrijks beste advocaten aangetrokken. Na hun terugkeer uit Glasgow wer den de spelers van Borussia Dort mund in hun woonplaats glorieus ontvangen. De overwinning op Li verpool was dan wel niet daverend maar de Europa Cup II was bereikt. De spil van Borussia, Paut toont trots het erebokaal aan de verzamelde meute. VOETBAL. In de enige wedstrijd die donderdag voor de eerste divisie van de Engelse League werd gespeeld, verloor Ar senal op- eigen terrein met 3-0 van Leed* United. De vier van de acht partijen voor de achtste finales herenenkelspel, van de internationale kampioenschappen van Italië, die werden afgewerkt, leverden logische resultaten op. Daarbij was ech ter wel enigszins verrassend, hoezeer de favorieten hun tegenstanders overheers ten. Zo was bij voorbeeld Roy Emerson, de Wimbledonkampioen, totaal genade loos tegen de Tsjech Jan Kodes (6-2, 6-4, 6-0) en ging de Australische nummer twee Fred Stolle eveneens heftig te keer tegen de Braziliaan Edison Mandarino: 6-2, 6-0, 6-2. Sparta is vrijdagavond bekerfinalist geworden door een 4-2 overwinning op PSV. Slechts 6500 toeschouwers woonden de lichtwedstrijd in het Fcijenoord-sta- dion bij. In de strijd om het wereldkampioen schap bridge te St. Vincent heeft Neder land vrijdagmiddag door een 45-25 over winning in de zitting tegen Venezuela de achterstand op dit land verkleind tot 281- 228 punten. Donderdag had Nederland van de VS verloren met 19-77. Noord-Amerika breidde door een 66-23 score zijn voorsprong op Thailand uit tot 320-193 punten. In de avondzitting verbeterde Italië zijn uitzichten op de wereldtitel nogmaals, de Italianen vergrootten door een 56-25 over winning hun voorsprong in de match te gen Noord-Amerika tot 77 punten. Nederland kwam tegen Thailand tot een score van 55-49, waardoor onze land genoten nu voorstaan met 275-165. De Amerikaan Marty Riessen gunde Jiri Javorsky, een van de sterkste Euro peanen op verharde banen, slechts zes games (6-3, 6-3, 6-0), maar daarbij dient wel in aanmerking te worden genomen, dat de Tsjech nog een marathonpartij van de dag ervoor in de benen had. Riessens landgenoot Denis Ralston on dervond de grootste moeilijkheden van de kanshebbers, die in actie kwamen. Aan vankelijk leek er voor hem geen vuiltje aan de lucht in zijn partij tegen Sergio Tacchini. Ralson stond voor met 6-3, 6-4, 5-4 en 40-0 en het duel stond daarmee op het punt beslist te worden. Doch de Ita liaan raakte opeens zo geïnspireerd door de toejuichingen van zijn landgenoten op de tribunes, dat hij de partij nog met 17 games rekte alvorens een kennelijk opgeluchte Ralston toch winnaar werd. De scores in de laatste twee sets wer den 8-10 en 6-3. Tom Okker bereikte met zijn Amerikaan se partner Marty Riessen de derde ronde van het herendubbelspel. Het geplaatste paar versloeg de Brazilianen Tavares en Figuereido met 6-3, 6-2, 6-4. In de tweede ronde van het damesdub belspel werden Trudy Groenman en Bet ty Stöve uitgeschakeld door de Ameri kaans-Australische combinatie Kathleen HarterGail Sherriff. De cijfers, waar mee dit gebeurde, waren: 4-6, 7-5, 1-6. Het Nederlandse militaire voetbalteam dat zich door overwinningen op Grieken land en België in de halve finales van het toernooi om het internationale militai re kampioenschap speelde, komt in dez« ronde uit tegen Turkije.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11