Landelijke huisartsenvereniging koos geruisloos nieuw bestuur Maastrichtse relletjesschoppers krijgen honderd gulden boete varkensvlees... voorjaarsvlees! een échte traktatie bij jonge zomergroenten heerlijk mals en vlug gaar! en bondig V 11 J® een stok kaas uit het vuistje Doden in het verkeer Vragen over opkomst dienstplichtigen op 1 juni CPN-protest tegen zware straffen voor demonstranten Appèl in Tres-zaak afgewezen Minister Suurhoff wil landelijk verkeersplan Student, die jeugdvriendin doodde, is gestoord Studenten vragen om onderzoek van hooglerarenconflict Carillon voor Blij dorp Vrijstelling van dienst voor vrijwilligers waarschijnlijk Ministerraad op bruiloftsbezoek in Catshuis Hospita Ongeluk met een gestolen lijkauto Ambassadeur Tyler bespreekt vernielingen in Amsterdam Morgen wat regen ZATERDAG 7 MEI 1966 F. v. d. Vliet, uitwerker van pensioenplannen, ex-voorzitter, als bestuurslid geweerd Haarlem Velsen-1J muiden Beverwijk Nieuwe vervolging in snelkookpan-zaak? WEERRAPPORTEN la z z z zw wzw w ozo w zo zo (Van onze correspondent) UTRECHT. De Scheveningse arts J. F. van der Vliet, de uitwerker van het pensioenplan voor hulsartsen, is niet ge kozen als voorzitter van de landelijke huisartsenvereniging. Ook zijn terugkeer als bestuurslid is belet. De districtsafgevaardigden, die vrijdag in Utrecht bijeen waren om de opvolging te regelen van het eind februari naar huis gestuurde bestuur, benoemden tot voor zitter dr. J. T. A. van Rijn uit Arnhem Bestuursleden werden onder meer de he ren A. E. G. M. Weijdenborg uit Deurae en H. W. A. Sanders uit Helmond, twee fervente tegenstanders van het pensioen plan. De heer Van der Vliet is over de uitslag van de stemming, waaruit onbehagen over dit plan valt af te leiden, bijzonder teleurgesteld. „Dit loopt uiteindelijk uit op revolutie", zegt hij. „De leden zullen de districtsafgevaardigden naar huis stu ren en de nieuwe districtsafgevaardigden zullen dit bestuur aan de kant zetten Wat er gebeurd is valt niet anders te om- De drie maanden oude baby Tonnie van den Akker uit Ede is jammerlijk omgeko men bij een auto-ongeluk op de oude rijks weg tussen Arnhem en Ede. Tonnie zat in de auto van zijn vader, de heer G. v.d. Akker, die op nog onopgehelderde wijze frontaal tegen een vrachtauto is ge botst. De 27-jarige gereedschapmaker W. Zie- kenheimer uit Rhoon is op de werf van Verolme op Rozenburg om het leven ge komen. Hij viel uit een rijdende brand weerauto, die was uitgerukt in verband met een brandmelding. Bij een verkeersongeluk onder Hendrik Ido Ambacht is gisteravond de achttien jarige Dirkje Flach uit Ridderkerk zo ernstig gewond dat zij op weg naar het ziekenhuis in Dordrecht overleed. De 44-jarige chauffeur A. M. J. Reij- gersberg uit Wateringen is op het kruis punt Gaarde-Steenhouwersgaarde in Den Haag bij een aanrijding zo ernstig ge wond, dat hij op weg naar het zieken huis is overleden. In Assen heeft zich een verkeersongeval voorgedaan, waarbij de tienjarige Greet- je Lentz uit Assen om het leven is geko men. In de St Ursulakliniek te Wassenaar la de twintigjarige A. van der Voort uit De Lier overleden die vorige week vrij- dag met zijn bromfiets in zijn woonplaats was bekneld geraakt, toen hij een voor hem rijdende auto wilde passeren en geen tegenligger opmerkte. Het Tweede Kamerlid Wieldraaijer (P.v.d.A.) heeft de minister van Defensie schriftelijk gevraagd of het juist is, dat op 1 juni de dag waarop de gemeente raadsverkiezingen worden gehouden, be langrijke groepen dienstplichtigen voor de eerste maal moeten opkomen voor de ver vulling van hun dienstplicht. Het Kamerlid vraagt oï de bewindsman het vertrekuur van deze dienstplichtigen op een zodanig tijdstip wil stellen dat de stemgerechtigden onder hen eerst hun stem kunnen uitbrengen. Het Tweede Kamerlid Bakker (C.P.N.) heeft de minister van Justitie schriftelijk gevraagd of de bewindsman kennis geno men heeft van de zeer zware straffen, met name ook vrijheidsstraffen, die de laatste weken door verschillende rech ters zijn opgelegd aan jonge mensen, on der meer wegens het roepen van het woord „fascist" naar een politie-agent en wegens het werpen van een rookbom op 10 maart. De heer Bakker vraagt of de bewinds man niet van mening is, dat de opge legde straffen buiten iedere proportie staan tot datgene, wat de betrokken jon ge mensen gedaan hebben. De raadkamer van het Amsterdamse gerechtshof heeft het beroep dat zowel de Utrechtse officier van justitie als de raadsman had ingesteld tegen de be slissingen van de Utrechtse rechtbank over de bezwaarschriften tegen de straf vervolging van de twaalf leden van de studentengezelschap „Tres Faciunt Colle gium" in alle gevallen afgewezen. Vo rig jaar kwam op 10 april de student jhr. D. L. L. Rutgers van Rozenburg bij een inwijdingsplechtigheid om het le ven. De beslissing van het hof betekent dat zeven Tres-leden voor de Utrechtse recht bank terecht zullen moeten staan, tenzij hun raadsman in cassatie gaat bij de Hoge Raad van de beslissingen van de raadkamer van het hof. Vorig jaar oktober werd het gerechte lijk vooronderzoek in deze geruchtmaken de zaak afgesloten, waarna de Utrechtse officier van justitie aan alle twaalf Tres- leden liet weten dat de strafvervolging werd voortgezet. Alle twaalf dienden een bezwaarschrift in tegen de kennisgeving van verdere vervolging bij de rechtbank in Utrecht. Deze heeft vijf hunner buiten vervolging gesteld, omdat volgens haar in hun zaken onvoldoende reden was voor een verdere strafvervolging. Vier Tres-leden werden voor een deel van het tenlastegelegde naar de openbare te rechtzitting verwezen. De zaken van drie anderen werden in hun geheel naar de terechtzitting verwezen. schrijven dan als een reglementair uit gevoerde putsch van een kliek, die abo- luut niet de mening vertegenwoordigt van de meerderheid van de leden." De Scheveningse arts voerde als bewijs aan dat uit een landelijke enquête, geor ganiseerd door de plaatselijke verenigin gen in de drie grote steden, is geble ken dat verreweg het grootste deel van de artsen vóór het pensioenplan is. (Van (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Suurhoff vindt dat er een verkeersplan moet komen, dat als basis kan dienen voor het landelijke beleid ten aanzien van het verkeer en het vervoer. Hij zegt dat in de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer. Hoewel er al heel wat facetten van het verkeer en het openbaar vervoer zijn of worden on derzocht is de minister van oordeel, dat het daarnaast gewenst is een zo goed mogelijk inzicht te krijgen in de hele ont wikkeling van het verkeer buiten de ste den in samenhang met de ruimtelijke ontwikkeling van het land. Er zal aandacht moeten worden besteed aan de plaats en de verhouding van de verschillende vormen van openbaar ver voer. De benarde financiële positie van de spoorwegen dwingt daar ook al min of meer toe. In het plan moeten, zo stelt de minister uitdrukkelijk, zowel de voorzieningen voor het openbare en het particuliere vervoer als die voor het personen- en goederen vervoer worden opgenomen. Afval niet meer in de Rijn Nederland draagt ongeveer 170.000,- bij aan een proef die in Frankrijk wordt genomen, en die een grote vermindering van de vervuiling van de Rijn kan ople veren. Het betreft de proefopslag van afvalzout bij de kalimijnen in de Elzas. Dat afval zout, één van de ernstige vervuilers van het Rijnwater, werd door de Fransen tot nog toe in de Rijn gestort. Na internatio nale aandrang is besloten tot de proef het afval op te slaan. Die poging kost 600.000 Frankrijk, Duitsland en Nederland beta len daar elk 28 percent van, Zwitserland 14 percent en Luxemburg de resterende 2 percent. De 23-jarige student uit Bilthoven, die woensdagmiddag in zijn Utrechtse pen sionkamer zijn twintigjarige jeugd- en hartsvriendin uit Enschede met een strop das heeft gewurgd, is opgenomen in de psychiatrische afdeling van het Aca demisch Ziekenhuis in de Domstad. Ge zien zijn psychische toestand heeft de of ficier van Justitie op grond van de krank zinnigenwet zijn inbewaringstelling in deze ziekenhuisafdeling bevolen. De politie van Utrecht heeft de student gedurende twee dagen aan de tand ge voeld, maar heeft geen zinnig woord uit de gestoorde jongen kunnen krijgen. de rond 4400 Nederlandse huisartsen stuurden er 2187 het enquêteformulier te rug. Tegen waren 85 artsen, voor 2102.) „In het bestuur is", aldus de heer van der Vliet, „thans een meerderheid te vin den die van de ziekenfondsen een aan zienlijke verhoging van de honoraria zou eisen. Een gedeelte van deze verhoging zou dan bestemd zijn voor het individueel treffen van oudedagsvoorzieningen De heer Van der Vliet en zijn mede standers wensen geen grotere verhoging van het honorarium, maar in plaats daar van een pensioenverzekering met een bij drage van de ziekenfonsen van 2,75 per lid per jaar. De besturen van de Algemene Studen ten-Vereniging Amsterdam (ASVA) en de studieraad ASVA (SRA) hebben in een gemeenschappelijke motie de minister van Onderwijs en Wetenschappen ver zocht „op korte termijn een onafhankelij ke onderzoekcommissie in te stellen die via een volledig onderzoek de gewenste klaarheid kan verschaffen in alle aspec ten van het conflict tussen de hoogleraren Hoijtink en Colpa". De studenten zijn van oordeel dat de conflicten en de behande ling daarvan de goede naam van de uni versiteit van Amsterdam ernstig schade doen. Mt,.. a Net als Artis wil de diergaarde Blij- dorp in Rotterdam een tropisch diepzeeaquarium aanschaffen. De gelden hiertoe ontbreken echter zo dat de Rotterdamse zoo van alles verzint. Men gaat nu een carillon op de Lijnbaan opstellen, dat zal wor den bespeeld door een echte klok kenspeler. Toen het geval in de dier gaarde arriveerde moest chimpansee Coco eerst even aan de bel trekken. „Het zijn keurige jongelui, geen van hen heeft een strafblad en dat is opval lend als de politie tijdens relletjes 29 aan houdingen verricht. Op de avond van ko ninginnedag was men in Maastricht af gedaald tot Amsterdams peil". Aldus de Maastrichtse officier van Jus titie, mr. P. Schenkenberg van Mierop, tijdens de behandeling van een zaak te gen dertien jongelui twaalf jongens en een meisje die tijdens een „happening" bij het standbeeld van de Maastreechter Geis waren aangehouden en nu voor de politierechter terechtstonden op de ten lastelegging dat zij zich niet hadden ge stoord aan het bevel van de politie zich te verwijderen. Tijdens de „happening" hadden zij het beeldje ontwricht en het verkeer geblokkeerd. Politierechter mr. L. Brantjes veroor deelde de jongelui conform de eis tot een boete van honderd gulden of twintig da gen hechtenis, waarvan vijftig gulden of tien dagen hechtenis voorwaardelijk. De officier betitelde de „happening" als kinderspel, niet serieus en naaperij van de gebeurtenissen in Amsterdam. Hij wilde in deze eerste rechtzaak, die uit een „happening" in Maastricht was voortge komen, geen strenge straffen vorderen. Hij waarschuwde er evenwel voor dat nu de Justitie had laten zien hoe de zaken stonden krachtig zou worden opgetreden indien zich weer relletjes zouden voor doen. De rechtszitting werd van de publieke tribune gevolgd door een groot aantal jongeren dat na de uitspraak van de po litierechter applaudiseerde. Advertentie Hoogleraar. Tot gewoon hoogleraar in het burgerlijk recht aan de rijksuniversiteit te Groningen is benoemd mr. J. L. P. Kahen, thans wetenschappelijk mede werker eerste klasse aan de universiteit te Amsterdam. Advertentie (Van onze parlementaire redactie) De regering zal, naar in politieke krin gen verluidt, waarschijnlijk in het najaar een wetsontwerp indienen, waarbij be paalde categorieën dienstplichtigen van militaire dienst worden vrijgesteld in dien zij zich bereid tonen enige tijd te gaan werken in de ontwikkelingslanden In België bestaat voor jongeren, die door hun kwaliteiten in ontwikkelings landen van dienst kunnen zijn, reeds enige tijd de mogelijkheid om vrijstelling van actieve dienst te krijgen. In Frankrijk kunnen jongeren met een hogere oplei ding gedeeltelijk van militaire dienst wor den vrijgesteld, indien zij bereid zijn hun diensttijd als onderwijzer door te brengen in de Afrikaanse ontwikkelingslanden. De ministers en staatssecretarissen heb ben gisteren bij wijze van uitzondering hun wekelijkse beraadslaging over staats zaken niet in de Trèveszaal gehouden maar in het Catshuis, de ambtswoning van de minister-president. De aanleiding was het feit dat minister-president en me vrouw Cals vandaag hun zilveren huwe lijksfeest vieren. Bij deze gelegenheid werd in het Cats huis een koude lunch geserveerd. De ministers boden de minister-president en mevrouw Cals een „Rembrandtbijbel" aan. HILVERSUM. Enige Marokkanen, die in dienst van de Gooise wegen bouw voor de gemeentelijke reinigings dienst werken, zijn er in geslaagd iff| een Hïlversums kosthuis onderdak te komen. Gelukkige mensen, tenminste, dat is te hopen. Eén van hen verscheen gisteren op zijn (nieuwe) werk met acht boterhammen voor de middag pauze. Een gulle hospita? Die boter hammen waren niet besmeerd en niet belegd Nieuwe Kerk, vandaag 20.15 u.: Concert door Die Haerlemsche Musijckcamer o.l.v André Kaart. Stadsschouwburg, vandaag 14.30 uur: Theater Terzijde met „Een zaak Lorca is ons niet bekend". Zondag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „Drie zusters" van Tsjechov. Regie: Peter Scharoff. Frans Halsmuseum, zondag 14.30 u.: Mozart-concert door Willem Noske (viool) en Luc van Hasselt (klavecimbel). Concertgebouw, maandag 19.45 uur: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Jan Wijn (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, 14 en 21.13 u.: „De vrouw die tweemaal leefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ónze man in Libanon", 14 j; zon dag 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.ï. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mr. Stanislas slaat terug", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Victorie in de Paci fic", 14 j.; vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Het is Yogi de beer", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Viva Maria", 14 jr.; zondag 11 u.: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u, en zondag 19 en 21.15 u.: „De witte vrouw van Kasteel Borski", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u. en maandag 14.30, 19 en 21.15 u.: Operatie Kajak", 14 jr. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Lieve lieve John" 18 j.; zondag 11 u.: „Zuid-Afrika", a. 1. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositle. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Leo de Winter en Leen Spierenburg. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op vrijdag ook van 20 tot 22.30 u. Tot 22 mei. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kol ja Kla- jitch. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Expositie van Jacob Kuyper. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitkers, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade, Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag en zondag 21-2 u.: Cobl Schreijer met haar Internationaal programma. Gast: Tova Ben Tsvi. Poppentheater Merlin, vandaag 14.30 u.: „Het sprookje van de zon"; zondag „De Chinese draak". Keukenhof (Lisse): Dagelijks van 8 u. tot een half uur na zonsondergang. Llnnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. ynopanri ZATERDAG 7 MEI City, 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadillac". Stadsschouwburg, 20 u.: „Eddy slaat ze door deuren en ruiten". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan 45, IJmuiden-Oost, 20 u.: Toneeluit voering door Palvu; opgevoerd wordt: „Beschuit met muisjes". Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden-O., 20 u.: toneeluitvoering door Advendo; op gevoerd wordt ..De wonderdokter". ZONDAG 8 MEI City, 14.30 u.: „De vluchteling van Ala mo"; 19 en 21.15 u.: „De eend en de Cadil lac". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sjors, Sjimmle en de gorilla"; 20 u.: „Eddy slaat ze door deuren en ruiten". Felison, expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 14 tot 17 uur: tentoon stelling van grafiek, tekeningen en collages vervaardigd door Frits Gramberg. Tot 15 mei. MAANDAG 9 MEI Heden geen filmvertoning in de biosco pen. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: toneeluitvoering door Palvu; opgevoerd wordt „Beschuit met muisjes". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Twee jonge Duitsers, beiden uit Bremen afkomstig, hebben op rijksweg 16 in de ge meente Dubbeldam een aanrijding veroor zaakt met een gestolen lijkauto. Ze reden daarna door, maar hun wagen was zo zwaar beschadigd, dat ze hem in Hooge en Lage Zwaluwe moesten achterlaten, waarna ze te voet verder vluchtten. De auto, die de Duitsers hadden ge bruikt, bleek een in de nacht van 4 op 5 mei in Bilthoven gestolen lijkauto te zijn. De rijkspolitie te Hooge Zwaluwe heeft beide Duitsers aangehouden en hen op transport naar Bilthoven gesteld. ZATERDAG 7 MEI Kennemer Ttheater, 19 uur: „Mary Pop- pins"; vooraf „Watervogels"; 23.30 uur: „De aanrander". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Beken-» tenis van een prostituee". W.B. Theater, 20 uur: „Patrouille des doods". Galerie Boumans, Breestraat 122, Foto expositie Beverwijkse Amateur Foto grafen t.g.v. Week van Fotografie, geo pend van 9-18 uur. ZONDAG 8 MEI Kennemer Theater, 14.30 uur en 19 uur: „Mary Poppins", vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 14.15 uur: „d'Artagnan tegen de Musketiers"; 16.15 „Bekentenis van een prostituee"; 19 en 21.15 uur: „Een spion ging door de hel". W.B. Theater, 14.30 uur: „De zoon van Zorro"; 16.30 uur: „Patrouille des doods"; 20 uur: „De zedenpolitie grijpt in". MAANDAG 9 MEI Kennemer Theater, 19 uur: „Mary Pop pins"; vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Een spion ging door de hel". W.B. Theater, 20 uur: „De zedenpolitie grijpt in". DEN HAAG De justitie zal wellicht een nieuwe strafvervolging instellen te gen een snelkookpannenfabriek in Weesp, die vervolgd was wegens overtreding van de vestigingswet. De snelkookpannen werden namelijk tijdens „demonstraties" verkocht aan mensen, die met aanvecht bare middelen zouden zijn gelokt. De Haagse economische politierechter had 300 boete opgelegd, maar de economi sche strafkamer van het Haagse gerechts hof vernietigde dit vonnis op grond van de overweging dat de inleidende dagvaar ding tegenstrijdigheden bevatte. De pro cureur-generaal bij het hof had bevesti ging geëist van het vonnis van de poli tierechter. Daar de inleidende dagvaarding nu nie tig is verklaard kan de officier van jus titie een nieuwe vervolging ing<oiinn De ambassadeur van de Verenigde Sta ten in Nederland, de heer W. R. Tyler, heeft in het ministerie van Buitenlands* Zaken in Den Haag de vernielingen be sproken die jongelui donderdagavond hebben aangericht aan het Amerikaans* consulaat-generaal in Amsterdam. D« ambassadeur werd ontvangen door d* chef van de directie kabinet en protocol, mr. W. J. G. baron Gevers. Deze betuig de de spijt van de Nederlandse regering over het gebeurde. Het KNMI deelt mee: Een depressie, die gisteren over Enge land naderbij kwam, is snel in betekenis afgenomen. De vore van lage druk die er nog van over bleef, bereikte vanmorgen ons land, waarbij de wind naar noorde lijke richting ging draaien. De noordelijk* wind voert tamelijke koude lucht aan, maar valt in de komende nacht alweer weg. Er passeert dan een rug van hoge druk. Bij helder weer en zwakke wind is er dan kans op flinke nachtvorst. Over de oceaan trekt een depressie in de rich ting van Schotland. Het bijbehorende frontensysteem nadert Ierland en kan morgen ons land bereiken. In verband daarmede moet morgen weer toenemend* bewolking en tijdelijk regen worden ver wacht. De temperaturen blijven aan ds lage kant. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 «ur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon licht bew. half. bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt regen licht bew. licht bew. half. bew. regen regenbui regenbui half. bew. zw. bew. zw. bew. regen regen zw. bew. onweer zw. bew. regen onbewolkt onbewolkt geh. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. licht bew. Ofi OC -0 O c ■3 O E OJ a K cS Z 13 0 windst. 15 0 ZZO 14 0.5 15 10 16 1 windst. 14 0 ZW 16 0 ZZW 16 0 ONO 0 NW 11 0.5 NNW 14 7 ZZO 15 7 18 0.2 13 11 15 1 15 6 NO 11 19 NNW 18 1 16 0 windst. 14 0.1 WNW 10 27 OZO 8 18 11 11 O 15 13.7 21 0.1 O 14 45 28 0 windst. 23 0 W 22 X WNW 17 0 windst. 17 0 NW 25 0 N 18 0 Zondag 8 mei Zon op 4.58 uur; onder 20.16 uur. Maan op uur; onder 6.56 uur. Maandag 9 mei Zon op 4.57 uur; onder 20.17 uur. Maan op 0.57 uur; onder 7.49 uur. Maanstanden Laatste kwartier 12 mei 12.19 uur Nieuwe maan20 mei 10.43 uur Eerste kwartier27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 7 mei Hoog water 5.06 uur en 17.31 uur. Laag water 0.55 uur en 13.20 uur. Zondag 8 mei Hoog water 5.46 uur en 18.12 uur. Laag water 1.34 uur en 13.58 uur. Maandag 9 mei Hoog water 6.30 uur en 18.57 uur. Laag water 2.11 uur en 14.35 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 1* 10 tot 15 min. vroeger dan ta IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2