Telstar goed op schot tegen lusteloos spelend Fortuna '54 Nuninga de beste man Ajax in duel met van Willem II Schrijvers schoot in eigen doel en miste strafschop iSmÊÊBÊSÈmlÊÈmsiê DOS - zonder Van der Linden - geen partij voor Feijenoord (4-1) l' Scheidsrechter Van Ravens: Linksbuiten Bart Carlier: Doelman Jense van Telstar: Zwak Nederlands zaterdagelftal zegevierde toch Heracles verraste Sparta volkomen Piet Keizer had een complete offday Vijftien meldingen eerste prijs toto Voetbaltitels voor Celtic en Nantes Sittardia naar Brussel Ook DWS door Go Ahead naar verlies gevoerd Elinkwijk op het goede pad Clubs in tweede divisie willen toch splitsing Doetinchem wil De Graafschap financieel steunen MAANDAG 9 MEI 1966 13 wwwmm Twee wedstrijden in één weekeinde Vlug weg naar Schiphol toe Vier wedstrijden in één week ADO versloeg PSV met korfbalcijfers (3-5) ïo Ab8ad-t?.w£ f«i*tör-P»fiisaö '54 S.V.-A.D.O. W.V.V.-G .VJLV. ÊHftkwJjfc FCÏWéOtb» SlttOfdta-AlkHMKH tfoS®n^arti»V«i0s MW had aan één doelpunt genoeg (1-0) - GEPROMOVEERD - |H| André jaagt de bal langs Van der Hart in het doel. Het eerste doel punt van Telstar tegen Fortuna '54. In de eerste wedstrijd voor het drietan den toernooi om de Coupe Fernand Cha- nelle tussen zaterdagelftallen van Ne derland, België en Frankrijk heeft Neder land zaterdag in Kaatsheuvel voor 3500 toeschouwers de Franse ploeg met 1-0 verslagen. De eindstand was reeds bij de rust bereikt door een doelpunt van links buiten Slagboom in de zevenendertigste minuut. De wedstrijd PSV-ADO mocht dan eni ge doelpunten van achttien karaats ma- kelijk en uiteindelijk een korfbalscore (3-5) opleveren, over het spel van beide ploe gen kunnen de toeschouwers onmogelijk enthousiast geweest zijn. Vooral de pres taties van PSV bleven beneden de eredi visie-maat. De Eindhovenaren raakten, door onze- Een door allerlei omstandigheden nog al gewijzigd Heracles heeft verdiend met 3-1 van Sparta gewonnen. Bij de Almelo se club ontbraken Ter Horst, Westra en Borghuis. Sparta heeft de in ernstig degra datiegevaar verkerende oostelijken de wel kome winst bepaald niet cadeau gedaan. Vooral in het begin van de tweede helft (Veen had voor 1-0 gezorgd) Madsen was inmiddels vervangen door Verhoeven waren de Rotterdammers duidelijk sterker en het was aan het uitstekende werk van doelman Huls te danken dat het bij één treffer, de gelijkmaker van Bouman, bleef. Toen Heracles een kwar tier daarna op nogal verrassende wijze opnieuw door Morssink een voorsprong nam, kreeg deze ploeg het initiatief op nieuw in handen en dat leidde in de slot fase tot een derde Almelo's doelpunt (van Kalsbeek). (Van onze sportredacteur) Bart Carlier, de linksbuiten van Fortuna '54, had vóór de wedstrijd Telstar—Fortuna al te kennen gege ven, dat het hem zeer zou behagen, als de wedstrijd vroeger dan anders afgelopen zou zijn. Hij moest nl. het vliegtuig naar Zuid-Frankrijk halen, dat om vijf uur van Schiphol zou ver trekken. Hij ging dan weer snel naar huis in Monaco om verder te werken aan zijn plannen tot het verschaffen van patattes frites-vreugde aan de Riviera. Wel, de wedstrijd was vrij snel afgelopen .Er werd maar kort ge rust amper vijf minuten en scheidsrechter Van Ravens floot en kele minuten te vroeg af. Maar dat laatste zal toevallig geweest zijn. Niet toevallig was, dat Carlier zich tegen het einde niet meer op de links buitenplaats ophield, maar in de buurt van de uitgang bleef spelen. En zeer rap maakte hij zich uit de voeten toen de heer Van Ravens affloot. Op dat moment ontlaadde zich een dave rend applaus voor Telstar, dat Fortu- na '54 met 3-0 had verslagen. Carlier kon dat niet zo veel schelen, ogen schijnlijk, evenmin als zijn voetbal collega's. Fortuna had zich bepaald niet druk gemaakt. Dat Telstar daar gretig van geprofiteerd had was heel handig en verstandig. Carlier was even een verontrustend „verschijnsel" voor Telstar, want hij dook direct al voor Jense op, die de in Engeland geblesseerde Stuy goed ver Het tweede doelpunt van Telstar. Geels tikt de bal tussen de palen. ving. Jense (na 2 wedstrijden in Enge land en één met het tweede elftal bezig aan zijn vierde wedstrijd in één week) griste hem de bal van de voet. Ook Coe- nen kwam even in de belangstelling, maar dat was omdat hij zich wegens een knieblessure moest laten vervangen door Jacobs. Veel verschil maakte het alle maal niet, want Fortuna'54 speelde niet bijster geïnspireerd. Breikers kreeg nog een kans, maar Jense boog zijn schot om tot corner. Daarmee was het Limburgse offensieve vertoon wel gebeurd voorlopig. Telstar kwam op gang. Gerards moest na een actie van Van der Kuil op de lijn redding brengen. Een schot van dezelfde Velsenaar leverde een corner op. Van Egmond schoot hard naast. Fortuna hield nog stand, maar in de 37ste minuut was Van der Kuil heeft alle ruimte ge kregen om het derde doelpunt van Telstar te maken. het toch raak. André en Van Wijk glipten samen door de Limburgse verdediging heen. Het slotakkoord wak van André, die hard uithaalde, 1-0. Vier minuten later was Telstar al heel dicht bij de zege, toen Clement voorzette, Fortuna aarzelde in te grijpen en Geels tenslotte de bal over de lijn werkte, 2-0. Fortuna'54 stelde er maar bitter weinig tegenover. Het hield er een laag tempo op na en drong niet al te sterk aan. Tel star kreeg na de pauze nog een handvol kansen, maar het pikte er slechts één uit. Dat gebeurde in de dertigste minuut. Geels omspeglde Van der Hart. Er volg de een schot, dat via Gerards bij Van der Kuil belandde. De oud-international, die een zee aan tijd en ruimte kreeg, priemde de bal over de vallende Vogels heen, 3-0. Daarmee namen de Velsenaren wel genoegen. Carlier vond het al lang prettig, dat hij zijn laatste rush kon ma ken, naar Schiphol. Scheidsrechter Van Ravens, die zaterdag de zaterdagvoetbal interland Nederland-Frankrijk leidde, vond het ook wel welletjes. |b lerut -rt'iL Vwndam-F.Ê.C. ...whii.,1! «u-u - - ïoonstr«0k-Z.F.C H.Ö.V.S.-S.V.V, ÏJDhO.-Bara»»» Het aantal deelnemers aan de sporttoto van afgelopen zondag bedroeg 600.361. De inleg bedroeg ƒ827.582. Voor de eerste prijs groot 150.206 hadden zich zondag avond 15 deelnemers gemeld. Er waren 50 meldingen binnen met 12 goede uitsla gen (tweede prijs is groot 81.931) en 100 met de eerste acht goed (beschikbaar 40.965). (Van onze sportredactie) De gemakkelijke wijze waarop Ajax tegen Willem II binnen een kwar tier een voorsprong van 2-0 nam, leek elke spanning bij voorbaat uit te sluiten. Maar toen Mettes vlak na de hervatting tegenscoorde, kwam er een angstige spanning over de Ajax-aanhang, die een Tilburgse gelijk maker al in het verschiet zag. Gelukkig voor hen was Klaas Nuninga ook deze middag in grote vorm dit in tegenstelling tot de andere kandidaten voor het Nederlands elftal Muller, Swart en speciaal Keizer want met een prachtig schot gaf de beste Ajax-aanvaller Willem II vijf minuten voor tijd de genadeslag 3-1. zet van Mettes van de doellijn wegkop- pen, toen keeper Bals de bal was kwijt geraakt. Vijf minuten na rust was het dan zo ver: een fraaie doorloopbal werd door Mettes langs de uitgelopen Bals in het doel gewerkt: 2-1. Ajax verhoogde nu het tempo, maar wist toch niet tot groots voetbal te komen. Wel kwamen de Til- burgers onder zware druk te staan, het geen hen noodzaakte met negen man te gaan verdedigen. Zoals zo vaak dit jaar moesten de Am sterdammers tegen een steeds forser in grijpende defensie optomen, hetgeen Vriens op een waarschuwing van scheids rechter Bom kwam te staan. Nadat de kampioenspretendenten enkele fraaie kansen hadden gemist, maakte Nuninga aan alle onzekerheid een eind door uit een corner ineens keihard in de boven hoek te schieten 3-1. De Tilburgse defensie begon de wed strijd wel heel ongelukkig: rechtsback van Turnhout speelde bal in de eerste minuut óp zijn doelman terug, recht in de voeten van Johan Cruyff, die be heerst scoorde. Ook het tweede doelpunt, na een kwartier gescoord, ontstond uit een defensiefout. Nuninga pikte een slecht weggewerkte bal op en na enig solowerk was het 2-0. Hierna geloofden de Amsterdammers het wel en Willem II kon in het offensief gaan. Nonchalant ingrijpen van de Ajax-ach- terhoede gaf de snelle acties van Met tes en Senders nog meer inhoud dan an ders, maar doelpunten werden toch niet gescoord. Een keer moest Pronk een in- De strijd tussen Feijenoord en DOS (4-1) was een duel tussen ongelijke partij en. Feijenoord toonde zich volkomen su perieur en gaf de Utrechters geen kans. Nauwelijks tien minuten was de wed strijd oud toen DOS, dat zonder Van der Linden moest spelen, al met 2-0 achter stond. Haak en Kruiver (strafschop) wa ren de makers van de doelpunten. Van Stijn en Wery mochten zwoegen wat ze konden, veel resultaat leverde dat niet op. Dat het verschil uiteindelijk tot drie treffers beperkt bleef, was voor een groot deel aan keeper Hoogeveen te danken, die zich dapper weerde tegen de gevaarlijke Feijenoordaanvallers. DOS trok vaak zeven of acht spelers voor 't doel van Hoogeveen samen. Effectief was die taktiek allerminst, want de verdedi gers van de kanaries misten de klasse om hun tegenstanders tot staan te bren gen. Na hervatting beperkte Feijenoord zich tot weinig meer dan het plichtmatig uitspelen van de vastgestelde tijd. Zeer tot ongerief van het publiek, dat ver voor het einde bij duizenden de weg naar huis opzocht. Bild had de stand na 38 minu ten op 3-0 gebracht. Na de pauze schoot Kruiver nog een keer raak. voordat Van Stijn de eer kon redden, 4-1, Nuninga temidden van drie Wil lem II-ers priemt de bal langs de Tilburgse doelman Schobert. Ajax leidt daardoor met 2-0. Nantes, vorig seizoen reeds kampioen, prolongeerde zaterdag zijn Franse voet- baltitel door in Nimes met 2-1 van de club van die naam te winnen. Hoewel de fi nale van het toernooi om de Franse voet balbeker nog gespeeld moet worden, staat tevens reeds vast, dat Straatsburg Frankrijk zal vertegenwoordigen in het toernooi om de Europese beker voor be kerwinnaars 1966-67, aangezien deze club zich met Nantes voor de finale heeft ge plaatst. Celtic heeft zaterdag zijn laatste com petitie-wedstrijd tegen Motherwell met 1-0 gewonnen en is daardoor Schots kam pioen geworden. Sittardia heeft zijn eerste cadeau al te pakken: woensdag met z'n allen naar de finale om de Europa-Cup in Brussel. Dat was de beloning voor de overwinning op Alkmaar, waardoor de club uit de geboortestad van Toon Her mans Xerxes thans positief van de eerste plaats heeft gedrongen. ker aanvalsspel en een onzeker ingrij pende achterhoede, binnen 25 minuten met 0-2 achter, door een treffer van aan voerder Schrijvers in eigen doel en een goal van Aarts. Nadat in de 35e minuut een door Schrijvers genomen strafschop door Thie was gekeerd, kwam PSV toch nog onverwacht op gelijke voet door tref fers van Van der Kuylen en Wolbers. Van der Kuylen leidde de tweede helft nog in met een derde PSV-goal, maar daarna gingen de Hagenaars steeds meer overheersen. Houwaart, Heynen en Maas- sen zorgden voor een reeds in de 65e mi nuut bereikte eindstand, die enigermate in overeenstemming was met het spel- beeld3-5. Ook tegen DWS heeft Go Ahead zijn ze getocht voortgezet en men moet al van heel goede huize zijn om de rood-gelen in deze vorm de voet nog te kunnen dwars zetten. DWS kon het in elk geval niet (2-1). De Deventenaren namen al in de eer ste seconden de leiding door Veenstra en niets wees erop, dat DWS de achter stand zou kunnen wegwerken. Een ver dwaald schot van Vonhoff betekende de gelijkmaker, omdat Van Zoghei wel wat erg kinderlijk met de bal omsprong. Toen DWS zich in de tweede helft wat al te ver naar voren waagde, profiteerde Go Ahead daarvan door in een flits op 2-1 te komen, hetgeen voldoende was voor de overwinning. Voor de rust had Elinkwijk in de wed strijd tegen FC Twente duidelijk het beste van het spel. Goede open aanval len bezorgden de defensie van Twente heel wat werk. De voorhoede van de gas ten daarentegen voerde de combinaties te ver door en toonde zich in de eerste helft weinig gevaarlijk. Bovendien speel den de Twentenaren vrij ongeïnteres seerd. Van Egdom benutte een tweetal hem geboden kansen dankbaar en gaf Elinkwijk binnen een kwartier een vei lige 2-0 voorsprong. In de tweede helft kwam FC Twente te rug. De ploeg speelde sneller en directer en doelman De Bree in het doel van de Utrechters kreeg aanzienlijk meer werk te verrichten dan voor de rust. De aan valsdrift van de gasten leverde echter maar een enkel doelpunt (van Heskamp) op mede doordat een schot van Kohn af stuitte op de paal. Bij de clubs, die uitkomen in de twee de divisie van het betaald voetbal en praktisch geen kans meer hebben op pro motie is men allerminst gelukkig met het vooruitzicht dat het volgend seizoen niet minder dan 44 competitiewedstrijden zullen moeten worden gespeeld, zoals het besluit van het KNVB-bestuur om dan één tweede divisie van 23 clubs te for meren, inhoudt. Er zijn daarvoor besprekingen gaande om de KNVB te verzoeken alsnog van dit besluit af te zien en een voorstel van het bestuur van NOAD over te nemen dat beoogt om de tweede divisieclubs weer in twee afdelingen onder te brengen en deze anderhalve competitie te laten spelen. Dit zou dus inhouden dat de clubs driemaal tegen elkaar uitkomen en er in totaal slechts 30 of 33 wedstrijden zullen moeten worden gespeeld. De halve competitie zou bij loting kun nen worden vastgesteld en op fifty-fi'fty basis kunnen worden gefinancierd. Dit zou bovendien het voordeel hebben dat er nog voldoende tijd zou overblijven voor de wedstrijden om de KNVB-beker, die anders het volgend seizoen niet zullen kunnen worden gehouden. Men schijnt, bij de tweede divisieclubs veel voor dit voorstel van NOAD te voelen Als GVAV in Maastricht Van Leeuwen niet in het doel hadden gehad, zou de overwinning van MVV zeker niet tot 1-0 beperkt zijn gebleven. MVV was namelijk goed op dreef, maar doelman Van Leeuwen heeft andermaal in hache lijke situaties zijn grote klasse bewezen. Tenslotte had MVV aan één doelpunt (van Fredrix) voldoende. Indien de gemeenteraad van Doetin chem donderdag daarvoor zijn toestem ming geeft, zal het gisteren naar de eer ste divisie gepromoveerde De Graafschap de spelers kregen als premie ieder ƒ500 de komende jaren op financiële steun van de gemeente kunnen rekenen. Op voorstel van B. en W. van Doetin chem zal De Graafschap in verband met de promotie een eenmalige subsidie ont vangen van 80.000 gulden, waarbij B. en W. echter de voorwaarde stelden, dat een zelfde bedrag van particuliere zijde bij eengebracht moet worden. Voorts zal, mits goedkeuring van de raad, De Graaf schap de komende drie jaren een bijdra ge van 50.000 per jaar ontvangen in d» exploitatiekosten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13