HCK verraste in de honkbalhoofdklasse v. Frans v. d. Ruit verraste in de ronde van Haarlemmermeer HHC en Storks weer sterke eersteklassers Ajax-Schoten was een onaangename wedstrijd Haarlem Nicols had met ABC totaal geen moeite wmm Nijdam zaterdag eerste, Karstens zondag tweede in de ronde van Spanje Vianen eerste in Overijssel DSS had in de derde klas geen moeite met Shell (9-1) Terrasvogels en RCH ook nu weer aan winnende hand Nicols op 29 mei tegen Mannheim Rentmeester snelste prof in Zwanenburg Steevens reageerde te laat op ontsnapping Oefenprogramma Nederlands team MAANDAG 9 MEI 196 6 15 Nicols Zeven HBC en Ripper da sloegen er flink op los Hugens eerste in Munstergeleen Debutant HCK heeft zondagmiddag voor de enige varrassing gezorgd in de hoofdklasse door HVA met niet minder dan 11-1 in zeven innings terug te wijzen. Paalman en Heemskerk sloegen homeruns voor de Kin- heimers. Haarlem Nicols had geen moeite met ABC en won met 8-3. Hier waren het Terneuzen en Beidschat die de bal buiten de hekken deponeer den. terwijl Wil Meyer voor ABC een homerun sloeg. Ook Sparta had geen moeilijkheden en won voor de tweede maal in zeven innings: nu werd1 OVVO het slachtoffer van de Rotterdammers die zonder Hamilton Richard son speelden. Harry van de Berg sloeg voor Sparta een homerun. Schoten verloor met 5-4 van Ajax.na een weinig spectaculaire wedstrijd, waarin de beslissing op zeer onbevredigende wijze viel: een verkeerde beslissing van een totaal uit vorm zijnde scheidsrechter leverde Ajax de winnende run op. Teun de Groot speelde voor Schoten een briljante wedstrijd. f - De uitwedstrijd tegen Ajax werd voor Schoten een grote deceptie. Hoofdscheids- rechter Van de Klauw had een off-day, raakte in de zesde innings zijn zelfver trouwen geheel kwijt en het was bijzonder onbevredigend dat een foutieve beslissing van hem Ajax aan het winnende punt hielp. Deze wedstrijd, waarin Schoten zich goed weerde, was weinig spectacu lair en sleepte zich naar het einde: na een vlot begin de eerste helft van de wedstrijd nam precies een uur daalde het tempo aanzienlijk. Daar waren de ellenlange discussies en het langzame wisselen van Ajax de voornaamste oor zaken van. De manier waarop de Amster dammers het veld insloften, had weinig met honkbal, laat staan hoofdklassehonk bal te maken. Hoewel er bij honkbal ei genlijk geen mensen in burger in de dug out mogen zitten, heeft het KNHB-be- stuur bij bestuursbesluit bepaald dat dit in Nederland wel mag. Vooral secretaris Bremer heeft zich hiervoor beijverd. Hij zat zaterdag middag in de Ajax-dugout, maar deed niets om de slappe vertoning te voorkomen. Hopelijk geschiedt dit de volgende weken wel: het was een anti- propaganda voor honkbal. Schoten begon de wedstrijd met Erik Hendriksen op de plaat. De uit zes Antil- lianen bestaande Ajax-slagploeg had wei nig ontzag voor zijn worpen en het was aan het fenomenale spel van Schotenaan- voerde De Groot te danken dat Ajax al niet direct een grote voorsprong nam. Schoten kwam in de tweede innings voor door Croes die profiteerde van een twee- honkslag van Hendriksen. Slechts door veldfouten kwam Ajax aan een kleine voorsprong: in de derde innings profiteer de Van de Berg van een misgreep van Croes en een fout van Beringen gaf Ajax in de vijfde innings een 2-1 voorsprong. In de zesde innings overmeesterde Schoten het werpen van Richinsin. Berin gen, Croes en Kops gaven honkslagen en dat leverde na enkele verwarde situaties en lange gesprekken Schoten een 4-2 voor sprong op. Slaman moest de situatie voor de Ajacieden redden. Schoten-coach Van Maren zette toen Van Lieshout op de heu vel. Deze was echter te geëmotioneerd om orde te houden. In de zesde Ajax- slagbeurt lukte dit nog wel dank zij een fraai dubbelspel door Teun de Groot, maar in de zevende innings liep Ajax een puntje in (3-4). In de achtste innings open den Kok, Isenia (4 uit 4!) en Slaman met honkslagen en toen Balinge met een uit een honkslag gaf was het 4-4. Een korte tik van Mossing Holsteyn volgde en Kops (Van onze honkbalmedewerker) Het programma van de competitie om de Europa-Cup voor de honkballers is be kend. Zaterdag 28 mei wordt in Antwer pen de wedstrijd Luchtbal (kampioen van België)Huil Aces (kampioen van Engeland) gespeeld. Haarlem Nicols speelt zijn wedstrijd tegen Mannheim, de Duitse kampioen, op zondag 29 mei in het Haarlems honkbalstadion. Indien de Ni cols deze wedstrijd winnen zal op maan dag 30 mei de halve finale in het Haar lems honkbalstadion worden gespeeld te gen de winnaar van de wedstrijd Lucht balHuil Aces. speelde onzuiver op de thuisplaat, waar Kuyer de bal echter tijdig in zijn bezit kreeg voor de tweede nul. Scheidsrechter Van de Klauw besliste echter „in" en Ajax stond voor met 5-4. Hierna ontston den felle discussies, waarbij Kollaard te recht door zijn aanvoerder De Groot uit het weid werd gestuurd. Haarlem Nicols begon sterk tegen ABC dat in tegenstelling tot de vorige week foutloos speelde. Om disciplinaire rede nen hield coach Houtkamp Ruud Zijlstra uit de eerste opstelling, maar debuttant Bak behoefde al in de eerste innings na drie innings leidden de landskampioe nen reeds met 6-0. Ton ter Neuzen sloeg in de derde innings een fraaie homerun met twee honken bezet. Nadat de ABC-er Wil Meyer een homerun had geslagen, joeg ook Herman Beidschat de bal over de hekken. Na vier innings was de stand De ballenjongens van Haarlem Ni cols hebben een bootje gekregen om de weggeslagen projectielen uit de vijver achter het honkbalstadion in Haarlem te mssen. 8-1 voor de Nicols en in de achtste innings voegde ABC nog twee runs aan zijn to taal toe (8-3). Ter Neuzen noteerde 7-3-5. HCK heeft weinig moeite gehad met de worpen van Wim Geestman Jr. Het on effen binnenveld van het terrein aan de Jan van Galenstraat gaf de Kinheimers meer moeilijkheden. Nadat de stand na één innings 1-1 was, legde HCK de basis voor zijn 7 innings-zege in de tweede slag beurt. Met De Nijs en Dekker op de hon ken sloeg Onno Heemskerk een verre bal in het rechtsveld waarop De Nijs kon scoren. Een tweehonkslag van Möllmann was goed voor twee runs, waarna Paal man met een homerun nog eens voor twee punten zorgde (6-1). Een homerun van Heemskerk in de volgende slagbeurt vergrootte de voorsprong van HCK tot 9-1. De HCK-defensie sloot als een bus en ook relief-pitcher Niemeyer kon de Kin heimers niet van een 7 innings-zege af houden. Paalman noteerde 7-3-5. Sparta speelde zonder Richardson en Fabrie de tijdens een training onenigheid hadden gekregen. Dat weerhield Sparta er niet van om de tegenstand van OVVO in zeven innings op te rollen. Van de Berg opende de score voor Sparta met een ho merun die goed was voor drie punten. Van de Bovenkamp die voor OVVO wierp, kreeg in de tweede innings nog eens drie runs tegen, waarna hij in de vijfde innings plaats moest maken voor Sodekamp. Toen OVVO voor de zesde maal aan slag ging, leidde Sparta met De ronde van Spanje heeft dit week einde weer successen voor de Nederland se formatie van Pellenaars opgeleverd. Zaterdag werd Henk Nijdam eerste en zondag finishte Gerben Karstens als tweede. Uriona konden de Televizieren echter niet van de eerste plaats in het algemeen klassement afkrijgen. De tiende etappe onderverdeeld in twee korte ritten, is dus voor Henk Nijdam zeer succesvol verlopen. De oud-wereldkampi oen achtervolging werd weliswaar in het eerste gedeelte, een 39 km lange rit van Sitges naar Barcelona, twintig meter voor de streep nog gepasseerd door de Span jaard Otano en de Italiaan Fabri, maar hij revancheerde zich door een overwin ning in het tweede part, een 49,8 km lan ge rit op het Montjuich-circuit. De Italiaan Mario Zanin heeft de giste ren gereden 266 km. lange elfde etappq gewonnen vóór Gerben Karstens. De uit slag van de elfde etappe; 1. Zanin (it) 8uur 10 min 53 sec. (met bonicatie 8.10.13) 2. Karstens z.t. (met bonificatie 8.10.33); 3. Perurena (Spanje), z.t; 4. Fabri (It) z.t; 5. Van der Vleuten z.t; 7. De Roo z.t. Vervolgens het grote grote peloton in dezelfde tijd als de winnaar. gHet algemeen klassement: 1. Uriona (SP) 46.29.37; 2. Eschevar- ria (SP) z.t; 3. Gomez del Moral (SP) 7. Maliepaard op 49 sec.; 8. Velez (Spanje) Haast op 30 sec; 6. Gabica (SP) op 33 sec; 7. Maliepaard op 49 sec; 8. Velez (SP) op 1.04; 9. Soler (SP) 1.05; 10. Elorza (SP) op 1.16; 20. Van der Vleuten op 9.05; 21. Nijdam op 9.15; 22. De Roo op 9.19; 35. Karsten op 12.01; 37. Knops op 12.44; 38. Zilverberg op 12.53; 40. Wouters op 12.54. Werper Ton Ter Neuzen van Haar lem Nicols glijdt het eerste punt voor zijn club binnen. Achtervanger Ausma liet de bal glippen. 11-1. OVVO scoorde zijn enige run in de vierde innings. Nicols 2 4 OVVO 2 2 Sparta 2 4 ABC 2 0 Ajax 2 4 Schoten 2 0 HCK 2 2 HVA 2 0 (Van onze wielermedewerker) De ronde van Zwanenburg voor profes sionals, zaterdagmiddag na afloop van de Haarlemmermeerronde door de Halfweg- se wielerclub „De Bataaf" in samenwer king met Intersport op een twee kilome ter lang parcours gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor de Zeeuw Piet Rentmeester. Samen met de Lim burgse Caballerorjjder Wim Schepers, met wie hij in het beslissende sprintje niet al te veel moeite had. was Rentmeester uit het peloton ontsnapt. De uitslag was: 1. P. Rentmeester, Koudekerke (Zld.), de 100 km in 2.22.07; 2. W. Schepers, Stein; 3. R. Luyten .Bel gië, in 2.22.13; 4. C. Schuuring, Amster dam; 5. J. Captein. Amsterdam; 6. C. Lu- te, Beverwijk; 7. C. Snepvangers, Zun- dert; 8. H. Harings, Scheukder, (L); 9. B. Zoet, Sassenheim; 10. M. Stolker, Bre da. De Heemstedenaren Piet Steenvoor den en Henk Peters werden respectieve lijk zeventiende en twintigste. De ronde van Zwanenburg voor nieuwe lingen werd in de eindsprint van een vijf man sterke kopgroep gewonnen door de rappe streekfavoriet Klaas Balk. De uitslag was: 1. K. Balk, Badhoeve dorp, de 40 km. in 1.02.28; 2. M. Pen- nings, Nieuw Vennep; 3. C. Moritz, Am- terdam; 4. J. Buis, Halfweg; 5. D. de Vries, Andijk; 6. T. Zeldenthuis, Sassen heim; 7. H. van Leeuwen, Haarlem; 8. Schlikker, Amsterdam; 9. T. v. d. Tonne- kreek. Nieuw Vennep; 10. T. Blom, Haar lem. Frans v. d. Ruit, de winnaar van de ronde van de Haarlemmermeer. (Van onze sportredacteur) Het was beslist geen bede voor de vruchten der aarde, die zaterdag uit de mond van L. Duyndam uit de Haarlem mermeer opstegen. Leo Duyndam is een nijver werkende amateur. Hjj wilde zich wel schikken naar het lot, toen hij voor de eerste keer in de Ronde van de Haar lemmermeer de lucht uit zijn voorband voelde wegsluipen. Hij werd korzelig en geagiteerd, toen hij even later opnieuw een lekke band kreeg. Duyndams ver draagzaamheid was ten einde, toen hij ren kon hij na fraaie jachten bjj de voor de derde maal beide vorige ke- hoofdmacht aansluiten de grammen lucht uit zijn voorband voelde ontsnap pen. Duyndam, een van de Nederlands meest belovende amateurs, dit seizoen al veel geplaagd door pech, zou de ronde van de Haarlemmermeer niet winnen. Ook Steevens niet trouwens, de grote favoriet. De Limburger liet zich pas in het strijdgewoel zien, toen het te laat was. Hij sleurde wel aan een groepje, dat in de laatste meters nog trachtte contact te leggen met acht vluchters, maar het lukte niet meer. Frans van de Ruit stukadoor uit Amsterdam, twin tig jaar oud werd de winnaar. Hij kon zich in de laatste kilometer los rukken uit het voorste gelid. Met voorsprong kwam kwam hij over de eindstreep. (Van een medewerker) Van de Haarlemse honkbal derde klas- sers heeft DSS het dit weekeinde tot winst kunnen brengen. De rood-groenen hadden met Shell niet veel moeite. Ripperda scoorde van de niet minder dan drieën twintig runs er éen minder dan HBC en Bloemendaal ging tegen Neptumis in Rot terdam tragisch ten onder. Twee fouten in het Shell-veld, een stoot- slag en een opofferingsslag deden met de honkslag van Peter Vink, DSS reeds in de eerste beurt een 5-0 voorsprong nemen. Een voorsprong die in de vijfde inning door hits van Boelder en Oly en een ge miste klap van weer Vink tot 9-0 uitgroei de. In de vierde inning scoorde Shell 9-1 en daarna was er niet zo heel veel meer te beleven. Harry Nieuwenhuizen zorgde er met 10-3-2 voor dat Shell niet meer ge vaarlijk werd en DSS geloofde het verder ook wel, zodat het einde kwam met 9-1. Ripperda begon tegen HBC erg nerveus omdat een drietal spelers bij een auto-on geval betrokken was, gelukkig zonder ern stige gevolgen. Dit nerveuze begin kwam Ripperda na één inning op een 0-5 achter stand te staan. Peter Polfliet die als wer per begon had waarschijnlijk zijn gedach ten nog bij het ongeval en zag bovendien zijn velder herhaaldelijk misgrijpen. Jan Jonkhof verving hem spoedig en deze kon zich aanvankelijk goed handhaven. Toch bleef HBC regelmatig scoren, zodat de stand na vijf en een halve inning 8-4 be droeg. Toen brak het Ripperdageweld los en na zes innings leidden de „Schalkwij- kers" met 11-8. Echter niet voor lange duur, want vier honkslagen in de zevende inning betekenden voor HBC even zoveel runs, 11-12, en toen miste Ripperda de kracht om nog eens terug te komen. Jonkhof wierp 15-3-5 Schreuder, Polfliet en Dautzenberg onderscheidden zich voor Ripperda in het slagperk. Bloemendaal nam in de vierde innings door Nugteren op een fraaie squeeze met van Meurs tegen Neptunus een 0-1-voor- sprong. Deze bleef tot de zevende inning gehandhaafd. Toen, met twee nullen en lopers op eerste en tweede honk, werd de bal naar korte stop Gaartman geslagen. Toen deze de bal ging fielden werd hij door de loper van het tweede honk gehin derd. De scheidsrechter was echter van mening dat Gaartman degene was die ge hinderd had, zodat in plaats van die nul len er drie honken bezet waren. Nugteren duidelijk aangeslagen wierp vier wijd en de stand was 1-1. Doordat Neptunus nog een „normaal" punt scoorde werd de eind stand 2-1 voor de Rotterdammers. THB-SVL was tot de vijfde inning (2-3) een gelijkopgaande strijd. Toen echter nam SVL de overhand met als gevolg een 2-10 eindstand. Wil Borst wierp voor THB en noteerde de cijfers 4-1-7, terwijl Zwerts aan slag de beste man bij de roodgroe nen was. (Van een medewerker) Van de honkbal tweede klassers uit Haarlem en omgeving deden RCH en Ter- rasvcgels het weer goed. Beide behaal den de tweede overwinning. Terrasvogels deed dit in de lastige uitwedstrijd tegen Rooswijk, terwijl RCH weinig moeite had met TIJBB. Dat ook Thamen dit jaar weer favoriet is, moest HFC Haarlem on dervinden. In de B afdeling moest DIO de eer en de punten in Badhoevedorp bij Lijnden laten. In de belangrijke wedstrijd Rooswijk- Terrasvogels is gebleken dat Rooswijk vooral qua veldspel dit jaar minder sterk is. Mede tengevolge van een groot aantal fouten kon Terrasvogels in de derde en vierde inning respectievelijk 4 en 3 runs scoren en daarmee de in de eerste beurt opgelopen 1-0 achterstand in een 1-7- voorsprong omzetten. Ed Sauer (3-3-7) gaf toen het werpen over aan Klesser (8-2-5), die nog slechts in de zesde in ning een punt tegen kreeg. In diezelfde zesde beurt kwam Rooswijk tot 3-8 terug en de vooral dankzij een driehonkslag van De Jong in de laatste slagbeurt gescoor de drie runs brachten de spanning nog te rug. De jonge Terrasvogelswerper Van Berkel (11-2-10) wist zich echter te hand haven zodat Terrasvogels met 6-8 aan het langste eind trok. De Jong met 3 uit 5, Heinen met 3 uit 4 voor Rooswijk en Van Elteren 3 uit 4 voor Terrasvogels waren de beste hitters. RCH heeft met TYBB heel weinig moei te gehad. TYBB begon met Metselaar op de heuvel, die al in de eerste inning zijn catcher Sieraad met een handblessure zag vertrekken. RCH scoorde in de eer ste inning 3-0 en maakte in de derde beurt aan alle onzekerheid een einde, 9-0. Hier na kwam Joop Bakker bij TYBB het wer pen overnemen en hij wist wat beter orde te houden, maar kon toch niet verhinde ren dat na zeven innings bij de stand 14-4 de strijd aan zijn einde kwam. Wim Draayer deed het voor de Racing ook nu weer uitstekend en wierp 12-3-5 Bakker en Metselaar noteerden samen 6-8-6. RCH maakte 4, TYBB 9 fouten. Ook HFC Haarlem-Thamen duurde slechts zeven innings. Het slaggrage Tha men leidde reeds na twee beurten met 0-7, maakte er in de zesde inning 0-12 van waarna de 0-13 stand na zeven innings tevens de eindstand werd. Klooswijk was tegen het Uithoornse ge weld niet opgewassen en kwam tot 2-6-10. Thamen-pitcher De Ruiter noteerde 9-2-1 en was met 2 uit 3 tevens de beste hitter van zijn ploeg. De jonge Van Brussel sloeg voor Haarlem 0.500. Kennemerland speelde tegen Geuzen een verdienstelijke wedstrijd. Het nam direct een 1-0 voorsprong door Jan de Jong en liep in de tweede beurt tot 3-0 uit door een tweehonkslag van Chris de Jong. Door drie hits werd het 4-0 in de zesde innings, waarna Geuzen in de 7e beurt tegenscoorde. Meteen had Kenne merland een antwoord klaar want in de gelijkmakende beurt werd het 7-1 en was de beslissing gevallen. Eindstand 8-3. Jan de Hartog wierp voor Kennemerland: 12- Bij Lijnden-DIO was een hit van Pas- tein in de vierde inning bij de stand 2-1 beslissend, deze klap leverde drie runs op en gaf Lijnden een 5-1 voorsprong. Via 5-2 werd het in de zevende beurt 7-2 door o.m. een homerun van Kool. Hierna nam Hurkmans het werpen bij DIO van van de Pas over en hij wist verder de plaat schoon te houden. DIO kwam nog tot 7-5 terug maar verder liet Eveleens 11-2-7 het niet komen. Van de Pas wierp: 9-2-9, Hurkman 2-0-1. (Van onze honkbalmedewerker) Het oefenprogramma van het Neder lands honkbalteam dat van 6 tot en met 14 augustus in de Haarlemse honkbal- week zal uitkomen, luidt als volgt: op 24 en 25 mei wordt tegen de Wiesbaden Flyers gespeeld, op 14 en 15 juni zijn de Darmstadt Rammers de tegenstan ders, 28 en 29 juni spelen de Oranje-ge selecteerden tegen de Evreux-Normans en de Bitburg Barons zijn de laatste sparring-partners. Zij zullen op 12 en 13 juli als tegenstanders fungeren. Het is geen overgetelijke race gewor den, deze veertiende uitgave van Ba taafs organisatiepronkstuk. Wel voor en kele pechvogels zoals Bos en Ten Tije. Bij Nieuwe Meer in de eerste van de vier omlopen (de ronde-route was inge kort wegens het bollen corso) liet een groentehandelaar, die met zijn wagen op de weg stond, het dekzeil los. Het klap perde in het voorbij suizende peloton. Bos moest met bloedende wonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ten Tije bleef enige tijd buiten bewustzijn op de weg liggen en werd ook naar het zieken huis ter observatie overgebracht. In de voorste gelederen gebeurde wei nig. Af en toe waren er geringe pogin gen om te ontsnappen, zoals van Van Borre, van Liebrechts (die zeer actief was) en v.d. Winden. In de tweede om loop scheen het veld gesplitst te worden. Er ontstond een kopgroep met Liebrechts, Van Borre, Holst, Rijkers, Jongkind, Wij- denes, Van de Ruit, Mayenburg en Koel. Het peloton viel uiteen, maar „dank zij" een motorordonnance stayerden de zwak ke broeders rap weer naar de grote groep. De vrede was over alle linies he- steld. Slechts de opvallende pech van Duyndam en diens prachtige solo's vroe gen de aandacht. Aan het slot van de derde ronde werd de beslissing ingeluid door v.d. Brink uit Oldenbroek. Liebrechts en Kloosterman voegden zich bij hem en tenslotte ont stond er een kopgroep van negen man, waaruit Kloosterman door pech wegviel. Cor Leunis, Van de Ruit, Harings, Eckelboom, Mayenburg (goed debuut als amateur), Liebrechts, Holst en v.d. Brinx hielden het tempo hoog, zodat Steevens en Koel tevergeefs probeerden bij te ko men. Vlak voor het einde sprong Frans v.d. Ruit weg uit de kopgroep. Hij werd onbedreigd eerste. 1. Frans van de Ruit (Amsterdam), 3 uur, 31 min., 36 sec., 2. Cor Leunis (Am sterdam) 3.31.43, 3. Hans Eckelboom (Heerde), z.t., 4. Jan Harings (Sibbe), z.t., 5. Henk van den Brink (Oldenbroek) z.t., 6. Rudi Liebrechts (Vlaardingen), z.t., 7. Daan Holst (Amsterdam), z.t., 8 Gerard Koel (Amsterdam), 3.32.12, 9. Harry Steevens (Elsloo), z.t., 10. Hans Heesen (Geleen), z.t., 11. Henri van Rooy (Zeist), z.t., 12. Pierre Pellenaars (Bre da), z.t., 13. René Pijnen (Woensdrecht), z.t., 14. Gé van der Winden (Beverwijk), z.t., 15. Peter Bregman (Bethuizen), z.t, 19. Chris Plus (Haarlem), z.t. De 22-jarige Gerard Vianen uit Koeken- gen, die tot de sterkste amateurs van Nederland behoort, behaalde zaterdag een fraaie zege door in de 225 km lange ron de van Overijssel mede-vluchter Rini Wagtmans in de spurt te kloppen. De ron de, met start en finish in Rijssen, had overigens een vrij vlak verloop gekend voordat Vianen en Wagtmans, in het ge zelschap van André van Middelkoop, even voorbij Deventer (met nog ongeveer 40 km voor de boeg) het peloton achter zich lieten. Van Middelkoop, die een groot aandeel had in het welslagen van de vlucht ,werd in Holten (10 km voor de meet) door een val uitgeschakeld. 1. Gerard Vianen (Kockengen), 225 km in 5.00.30, 2. Rini Wagtmans (St. Willi- brord), z.t., 3. Chris Hoedelmans (Deur- ne), 5.01.08, 4. Henk Vogels (Haarlem), z.t., 5. Harm Ottenbros (Alkmaar), 6. Matje Gerrits (Oploo), 7. Jo van Segge- len (Budelschoot), 8. Ted Blom (Haar lem), 9. Johnny Brouwer (Rotterdam), 10. Leen Poortvliet (Herkingen), allen in de zelfde tijd als Hoedelmans. Jan Hugens heeft de zondag gehouden 100 km. lange wielerronde van Munster geleen voor professionals gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint Rentmeester, Schepers en Harings, met wie hij reeds van de eerste van de 31 te rijden ronden de kopgroep vormde. De uitslag luidt: 1. Jan Hugens (Am- stenrade), 2 uur 25 min. 37 sec., 2. Piet Rentmeester (Ierseke) z.t., 3. Wim Sche pers (Stein) z.t., 4. Huub Harings (Scheul- der) z.t., 5. Bart Zoet (Sassenheim) op 23 seconden, 6. Jan Pieterse (Oude Ton- ge) z.t. 7. Cor Schuuring (Amsterdam) op 41 sec., 8. Cees van Espen (Arnhem) z.t. 9. Cees Lute (Beverwijk) op 1 min. 35 sec., 10. Joop Captein (Amsterdam), z.t. (Van onze honkbalmedewerker) In de eerste klasse A bleven HCTIW en HCAW ongeslagen. HCTIW versloeg HVGA op eigen terrein, terwijl HCAW met een 6-7 zege uit Eindhoven terug keerde. UW versloeg Volewijckers met 6-5. In de B-afdeling bleven HHC en Storks ongeslagen. HHC na een spannend duel met CTC dat door de Reds met 0-1 werd gewonnen en Storks na een runrijk duel met Onze Gezellen, waarin de Haag se ploeg uiteindelijk met 6-10 zegevierde. SC Haarlem boekte zijn eerste zege: de butant Schiedam werd met 4-3 teruggewe zen. SC Haarlem heeft al in zijn eerste slag beurt de basis gelegd voor zijn overwin ning op debutant Schiedam. Rombouts be reikte met 4w. de honken, waarna Leeu- we met een tweehonkslag voor 1-0 zorg de. Ook Versloot gaf een tweehonkslag en toen ook Abspoel een honkslag gaf, bedroeg de Sportclub-voorsprong 3-0. In de derde innings stelden Peters (twee honkslag) en Versloot (honkslag) Louwe in staat voor 4-0 te zorgen. Lablans hield zes innings lang goed orde, maar kreeg in de zevende innings met tegenslag te kampen: zijn velders lieten hem in de steek en Jan Ottolan- der moest hem te hulp komen. Dat lukte de SC Haarlem-coach goed, want verder dan de drie runs die op Lablans werden gescoord, kwamen de Schiedammers niet. HHC begon veelbelovend in de wed strijd tegen CTC. Al in de eerste innings sloeg Van Reyssen een homerun (0-1). Hoewel de Haarlemmers daarna nog di verse malen goed slagwerk lieten zien, scoorden zij niet meer. Ook Hofkamp gaf weinig kansen weg. Alleen in de derde in nings kreeg CTC scoringskansen, maar deze gingen verloren. Onze Gezellen nam in de eerste innings een 1-0 voorsprong tegen Storks dat ech ter in de tweede innings terugsloeg: 1-2. Onze Gezellen kwam weer voor (3-2) maar een driehonkslag van Jelsma bracht Storks in de vierde innings ruim voor: 7-3. In de zesde innings leek de spanning even terug te komen toen Onze Gezellen drie punten scoorde en de inmiddels tot 8-3 opgelopen achterstand tot 8-6 ver kleinde, maar veldfouten in de Haarlemse gelederen brachten de zege uiteindelijk bij Storks dat met 10-6 de tweede zege van het seizoen behaalde. De stand in de eerste klassen luidt: Eerste klasse A Eerste klasse B HCTIW 2 4 HHC 2 4 HCAW 2 4 Storks 2 4 UW 2 2 SC Haarlem 2 2 PSV 2 2 Schiedam 2 2 HVGA 2 0 Onze Gezellen 2 0 Volewijckers 2 0 CTC 2 0

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15