Naar gemengd kamperen bij de padvinderij ir 1010 8 FILM CAMERA Dr. Drees redde rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie WIE BETAALT HET ZIEKENHUIS Enschede's „telefoonmysterie" is eindelijk opgelost en bondig Fa. B. ENGELENBERG Liquidatie dreigde in jaar 1948 Woonwagenbewoners slachtten wild af Onderzeebootjagers beschadigd Nieuwe katechismus aangekondigd door bisschoppen Regering diep begaan met het lot van dr. Soumokil til U i Indringers bonden hoofdverpleegster en stalen 40 Lekken in Zeeuwse waterreservoirs Graven geschonden voor handel in schedfcls Koningin opent clubhuis van padvindsters Doden in het verkeer Groene golf Nekkrampgevallen in Seedorf HET ■- ZILVEREN KRUIS Middelburgse „Vetkuiven" hebben nu spijt van hun verfactie Olie verdween op Westerschouwen Vrij koud MAANDAG 9 MEI 1966 Man zwaar gewond na sprong op rijdende trein Haarlem V elsen-IJm aid en Minister Vrolijk komt met beknopte sportnota Beverwijk Nieuwe camera. Nieuwe mogelijkheden. Betere opnamen. Uw fotohandel geeft bij aankoop van een nieuwe camera f 7,50, f 10,-, f 15,- of f 20,- voor de oude terug. Alleen van 30 april t/m 4 juni a.s. Goede ruil! OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HOGEDRUK LUCHTSLANG la i% zzo zo ozo ozo zo zo zzw zzo w wzw (Van onze correspondent) OVERLOON In de jaren vlak na de bevrijding' wilde het Nederlandse volk niet herinnerd worden aan de ellende van de oorlog. In 1948 besloten de minis ters van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en van Financiën het rijksinsti tuut voor oorlogsdocumentatie te liqui deren. Dr. W. Drees, de toenmalige minis terpresident, vond echter een oplossing waardoor het instituut kon blijven voort bestaan. Deze onthulling deed dr. L. de Jong zaterdag tijdens de herdenking van het twintigjarig bestaan van het Neder lands nationaal oorlogs- en verzetsmuseum in Overloon. Ook dr. Drees woonde de herdenking bij en de minister van Detentie was ver tegenwoordigd door staatssecretaris G. H. J. Peijnenburg. Verder waren er verschil lende bekende figuren uit het voormalig verzet, onder anderen „Frits de Zwerver (ds. F. Slomp) en „Victor" (pater Nic. Apeldoorn) Dr. De Jong zei ondermeer nog: „Er zijn in Nederland jongeren, die branden Van onze correspondent) NIJMEGEN „Schandalig en weer zinwekkend". Zo karakteriseert een wachtmeester van de rijkspolitie het op treden van vier woonwagenbewoners uit het kamp Oss, die wekenlang een ware slachting hebben aangericht onder het wild in het land van Maas en Waal. Zon der enig mededogen blijkt het viertal haast al het fokmateriaal in de streek te hebben uitgemoord, hetgeen ruïneus moet zijn voor de wildstand. Zaterdag is het viertal aangehouden. Uit de bloederige toestand waarin de afgeschoten dieren in de auto van de stropers zich bevonden, kon worden af geleid, dat ze praktisch op het nest wa ren neergeknald. Onder de buit bevonden zich veel zogende hazen, broedende fa zanten, patrijzen en eenden hetgeen bete kent dat zeer veel jong wild gedoemd is de hongerdood te sterven. De buit van zaterdagochtend bedroeg: twee fazanten-hanen, twee woerden, een broedende eend, een broedende fazanten hen, een broedende patrijs, twee zogende hazen en een jonge haas. Volgens de po litie een gering percentage van al het wild dat in de afgelopen weken door het viertal in het land van Maas en Waal is afgemaakt. De vier mannen zullen binnenkort voor de kantonrechter in Nijmegen terecht moeten staan. Bij het afmeren door middel van sleep boothulp te Cardiff (Groot-Brittannië) heb ben de jagers „Zeeland" en „Noord-Bra bant", beide ingedeeld bij smaldeel 5, schade opgelopen. Door het breken van de sleeptros en de vrij sterke wind kwam de „Zeeland" in aanraking met de kruiser „De Ruyter", waardoor de jager beschadigd werd aan het achterschip. „De Zeeland" keert van daag op eigen kracht voor reparatie naar Nederland terug. De kruiser „Dc Ruyter" liep geen schade op. De jager „Noord-Brabant" kwam. even eens door het breken van een sleeptros, onder meer in aanraking met de kade, waardoor enige schade aan bakboord ont stond. Voor zover thans te bezien valt zal dit schip zijn oefenreis kunnen voortzet ten. In een schrijven, dat gisteren in de ka tholieke kerken van Nederland is voorge lezen, hebben de Nederlandse bisschoppen het verschijnen van een nieuwe katechis mus in oktober aangekondigd. De nieuwe katechismus zal, aldus de bisschoppen, bestemd zijn voor volwassen en in afwijking van de vorige, die voor namelijk voor het gebruik op de scholen was bestemd, niet in de vorm van vraag en antwoord zijn samengesteld. De nieuwe katechismus wil een beschrij ving geven van het katholieke geloof in de geest van vernieuwing, zoals die door paus Joannes is ingezet en onder zijn op volger door het concilie verder is uitge werkt. Volgens het schrijven der bisschoppen zal het nieuwe boek niet in wetenschappe lijke taak zijn geschreven en evenmin een verzameling van „pasklare antwoor den" zijn. „Maar" zo besluiten de bisschoppen, „wij rekenen er op, dat deze katechismus een steun kan zijn voor iedereen die zoekt naar een boek dat ons geloof weergeeft in een vorm die is aangepast aan onze tijd. Nu de Nederlandse regering dezer da gen de officiële bevestiging ontving van de terechtstelling van dr. Soumokil heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard, dat de Ne derlandse regering diep begaan is met dit slachtoffer van de spanningen die zich na de overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië in dit land hebben voorgedaan. De regering heeft alle begrip voor de tragiek, die de daaruit voortvloeiende conflicten van loyaliteit met zich mee brachten. In de bestaande feitelijke toe stand kan deze gebeurtenis echter alleen worden gezien als een interne Indonesi sche aangelegenheid. Dit neemt niet weg, dat de regering ten diepste is begaan met de nabestaanden van dr. Soumokil en naar wegen zal zoeken om hun leed te verzachten, aldus de woordvoerder. van begeerte om onze na-oorlogse be rechting en zuivering nog eens dunnetjes over te doen". Hij noemde het onbarm hartig en on-christelijk om mensen, die tot zelfinkeer zijn gekomen, hun vroegere fouten achterna te dragen. „Nederland zou een onleefbaar land worden wanneer we ieder die in de oorlog niet een perfecte houding heeft aange nomen met de vinger na zouden wijzen. We zouden al gauw vingers tekort komen", zo meende hij. Dr. Drees merkte op dat men in een oorlogsmuseum niet de smaak van de oorlog te pakken moet krijgen. Hij hoopte dat het Overloonse museum de liefde voor vrede en vrijheid zou versterken. In het Muiderslot heeft zondagavond minister Vrolijk de deelnemers aan de internationale padvindersconferentie, die dit weekeinde in Nederland is gehouden, ontvangen. Deze conferentie, waaraan padvinders uit negentien landen deelnamen, ging voornamelijk over het probleem van de internationale uitrusting, maar had bo vendien als belangrijke tweede vraag: „moeten in de toekomst jongens en meis jes gezamenlijk kamperen?" De conferentie bleek in algemene zin op deze vraag positief te antwoorden. Men wil kennelijk na de besprekingen, die vrijdag in Wageningen begonnen, ko men tot standaardregels, die het mogelijk zullen maken internationaal georiënteer de kampen in te richten, waarin zowel jongens- als meisjespadvinders gezamen lijk zullen verblijven. Voor deze internationale uitwisseling is Het hoofd van het zusterhuis van het sanatorium „Beatrixoord" in Haren is zaterdagnacht door indringers aan haar bed vastgebonden, waarna de mannen een geldkistje roofden. Zij waren binnenge komen door op een balkon te klimmen. De indringers vertrokken per brom fiets. De verpleegster miste een geld kistje met waardepapieren en ongeveer 40 gulden. •f'i Duizenden kubieke meters zoet water ontsnappen door lekken in twee drinkwa terreservoirs, die verleden jaar in de Braakman zijn aangelegd. De drinkwa tervoorziening van Zeeuws-Vlaanderen is, volgens de technische dienst van de wa terleidingmaatschappij Zeeuws-Vlaanderen niet in gevaar, omdat de bekkens nog niet in gebruik zijn. De reservoirs zullen echter moeten worden leeggepompt om de lekkages te herstellen. De politie van Geldrop heeft vier jon gens en een meisje aangehouden die schedels en andere delen van skeletten hebben weggenomen uit graven op twee kerkhoven in Geldrop. Zij verkochten de schedels aan jonge kunstschilders en leerlingen van kunstacademies. ingeschakeld het vliegtuig van Martins Aircharter, dat gistermiddag op Schiphol is gedoopt met de naam „Trans-Euro Scout" en dat op kostenvergoedinsbasis de onderlinge uitwisseling van padvinders tussen verschillende Europese landen voor een aanvaardpare prijs mogelijk moet maken. Als beschermvrouwe van het Nederlands padvinstersgilde heeft de koningin zater dagmiddag het nieuwe clubhuis van de Baarnse padvindstersgroep Merhula nabij de marechausseekazerne officieel geopend. De grond waarop het clubhuis is gebouwd, maakt deel uit van de tuin van paleis Soestdijk en is door de koningin aan de Baarnse padvindsters afgestaan toen zij van hun huisvestingsmoeilijkheden hoor de. Op de Overtoom in Amsterdam is de achttienjarige P. M. J. Meijer dodelijk verongelukt. Hij vloog met zijn motor te gen een personenauto. In Berlicum is de zestigjarige landbou wer W. van Zoggel uit Berlicum van een tractor met aanhangwagen gevallen en met het hoofd op het wegdek geko men. De man is aan de gevolgen daar door een personenauto aangereden. Hij is in een ziekenhuis overleden. In Zwaagdijk-oost, gemeente Westwoud, is de ruim zestigjarige heer M. Koomen uit Westwoud, die bij het huis van zijn zoon de weg overstak naar het fietspad, door een personenauto aangereden. Het Nederlandse echtpaar Nollen uit Uithoorn is verongelukt op de Auto bahn in Duitsland tussen Keulen en Le- verkusen. De heer Nollen overleed ter plaatse, zijn vrouw is zeer ernstig ge wond opgenomen in een ziekenhuis in Keulen. De 26-jarige A. J. Jaspers uit Neder- hasselt is in een ziekenhuis te Veghel overleden, uadat hij in Uden bij het uit wijken voor een tegenligger met zijn auto in een sloot was gereden. Om half negen vanmorgen is in Aals meer een 79-jarige Duitse vrouw uit Berg- hausen door een vrachtauto aangereden. Zij was op slag dood. De vrouw stak een straat over naar een touringcar, waar mee zij een tocht door Nederland maakte. In Öost-Flakkee is de 23-jarige M. Ver gaard uit Middelharnis om het leven ge komen toen hij met een trekker met aanhangwagen van een dijk reed. Hij viel in een sloot en kreeg de trekker op zich. De politie in Amstelveen maakt ge bruik van televisie gecombineerd met een „groene golf'-systeem met automatische programma-keuze bij de verkeersregeling. Onder dit sys teem werken de verkeerslichtenin stallaties gecoördineerd. In de Nederlandse legerplaats Seedorf in Duitsland hebben zich vijf lichte ge vallen van nekkramp geopenbaard. De patiënten, die het goed maken, zijn op genomen in het kwartier zieken verblijf van de legerplaats. Zij behoren tot de B-compagnie van het 41-geniebataljon. Ter voorkoming van verdere versprei ding van de ziekte zijn de gebruikelijke maatregelen getroffen, zoals het verstrek ken van sulfatabletten en het laten ver richten van lichte dienst. De familiele den van de vijf patiënten zijn ingelicht. Advertentie Wanneer u bent verzekerd bij Het Zilveren Kruis, hoeft u zich geen zorgen te maken over de financiële gevolgen van uw verblijf in het zieken huis. Het Zilveren Kruis betaalt uw ziekte kosten (en die zijn tegenwoordig be hoorlijk hoog Voor een lage premie (ook nu niet verhoogd) hebt u een goede risico dekking Inlichtingen verstrekt de afd. Haarlem van Het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het A.Z. „Haarlem e.o.", Jans straat 27, Haarlem, telefoon 02500 - 13318 en 13878. (Van onze correspondent) ENSCHEDE Enige tijd geleden kreeg een inwoner van Enschede van PTT een rekening voor vier telefoonge sprekken met Amerika. Hij beweerde echter van niets te weten, maar betaalde tenslotte toch maar, omdat PTT dreigde zijn telefoonaansluiting te verbreken. Men sprak in Enschede van een telefoonmys terie, maar PTT bleef volhouden, dat de gesprekken wel degelijk waren gevoerd, al hield de telefoonabonnee hardnekkig het tegendeel vol. PTT kon echter niet met bewijzen komen, daar zij dan het telefoongeheim had moeten schenden. Het mysterie is nu echter opgelost. Een Amerikaanse vrouwelijke relatie van de telefoonabonnee heeft nu erkend de ge spreken te hebben gevoerd. Zij verblijft sinds september 1965 in Enschede. Zij heeft zich bekendgemaakt, omdat zij vreesde als getuige bij een proces betrok ken te kunnen raken, waardoor haar te rugkeer over enkele weken naar Ameri ka zou kunnen worden bemoeilijkt. De De 58-jarige P. B. M. uit Gilze is za terdagavond, toen hij na een bezoek aan Breda met de laatste gelegenheid huis waarts wilde keren, in de reeds rijdende trein gesprongen. Dit mislukte zodat de man tussen de trein en het perron viel en zijn beide benen werden afgereden. In zorgwekkende toestand is de man naar een ziekenhuis in Breda vervoerd. vrees van de telefoonabonnee dat hij ver antwoording zou moeten afleggen voor de kostbare gesprekken tegenover de firma die zijn telefoonnota's betaalt, moet hem ertoe hebben gebracht te ontkennen dat de gesprekken gevoerd waren. Het „mysterie" is dus opgelost. Het blazoen van PTT is onbesmeurd. Zij heeft het bewijs geleverd dat het telefoonge heim voor haar een zeer belangrijke zaak is. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een stuk of tien jon gens in Middelburg hebben de strijdkreet van hun beat-organisatie „Vetkuiven" op deuren, ramen, muren en straten geschil derd. De (gestolen) witte verf, die de jongelui er voor hadden gebruikt, is nor maal bestemd om er strepen mee op we gen te schilderen en is dan ook uitzonder lijk sterk hechtend. De „vetkuiven" moeten nu in de avond uren onder toezicht van een gemeente werkman de hele boel schoonmaken. Dat is kennelijk een heel werk, want een schoonmaakbedrijf in de Zeeuwse hoofd stad verklaarde de verf nog niet te wil len verwijderen voor honderd gulden per letter. De „vetkuiven" hebben hun hand tekening met in tptaal 24 kilo van deze niet oplosbare verf gezet. Concertgebouw, vandaag 19.45 u.: Jeugd- concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Jan Wijn (piano). Stadsschouwburg, dinsdag 19.45 u.: Op treden van het Cabaretgezelschap Henk Elsink. Grote of Sint Bavokerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Hendrik Lasschuit. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De vrouw die twee maal leefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Onze man in Libanon", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Stanislas slaat terug", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Victorie in de Pacific", 14 j. Dinsdag 20.15 u.: „Mens, durf te lachten", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria",' 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Operatie Kajak", 14 j". Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lieve lieve John", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositie. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. 's Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Leo de Winter en Leen Spierenburg. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op vrijdag ook van 20 tot 22.30 u. Tot 22 mei. Museum Van Looy (Kamperlaan)Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kolja Kla- jitch In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Expositie van Jacob Kuyper. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitkers, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade, Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSEN Keukenhof (Lisse): Dagelijks van 8 u. tot een half uur na zonsondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. MAANDAG 9 MEI Heden geen filmvertoning in de biosco pen. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-O., 20 u.: toneeluitvoering door Palvu; opgevoerd wordt „Beschuit met muisjes". DINSDAG 10 MEI City, 20 u.: „De eend en de Cadillac". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 u.Expositie grafiek, teke ningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. Tot 16 mei. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Het stookoliedrama op de Schouwse kust is achter de rug. Bulldozers en draglines hebben het strand verlaten na een maand van hard werken. De totale kosten van de olie-opruiming gaan de geraamde vijftigduizend gulden waarvan het rijk de helft op zich heeft genomen ruim te boven. Zij komen rond de 65.000 gulden te liggen. In antwoord op een vraag over de ur gentie van hetzij een nieuwe sportnota, hetzij een herziening van de bestaande sportnota, heeft minister Vrolijk de Eer ste Kamer meegedeeld, dat zijn gedachte uitgaat naar de mogelijkheid van een be knopte sportnota. In deze in het vooruit zicht gestelde nota zullen naast een aan tal gegevens over de bestaande situatie een aantal overwegingen zijn opgenomen die richtinggevend voor het te voeren be leid kunnen zijn. MAANDAG 9 MEI Kennemer Theater, 19 uur: „Mary Pop- pins"; vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een spion ging door de hel". W.B. Theater, 20 u.: „De zedenpolitie grijpt in". DINSDAG 10 MEI Kennemer Theater, 19 uur: „Mary Pop- pins"; vooraf „Watervogels". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een spion ging door de hel". Advertentie INRUIL ACTIE Staten van Suriname 100 jaar. De heer J. Lachmon, voorzitter van de staten van Suriname, is benoemd ^tot ridder in de orde van de Nederlandse leeuw. Dit heeft gouverneur mr. H. L. de Vries meegedeeld in een rede ter gelegen heid van het honderdjarig jubileum van het Surinaamse parlement. Speelhol opgerold. Vannacht is in Eind hoven aan de Gagelstraat weer een speelclub opgerold, die geëxploiteerd werd door een man, bijgenaamd de „Vetkoning". Het is de derde roulette club, die sinds het begin van het jaar is ontdekt. Studenten. Uit voorlopige cijfers, welke het centraal bureau voor de statistiek heeft gepubliceerd, blijkt dat het totaal aantal studenten aan de Nederlandse universiteiten en hogescholen is toege nomen van 58.400 in april 1965 tot 64.400 in april 1966 (stijging 14 percent). School voor de journalistiek. B. en W. van Utrecht hebben besloten het gebouw van de gemeentelijke middelbare han delsdagschool aan de Palmstraat 22 in de Domstad ter beschikking te stellen van de school voor de journalistiek, die in september aanstaande met haar werk zaamheden begint. Concentratie in Friese beweging. Op de 121ste algemene jaarvergadering van het Frysk Selskip 1844 (Fries genoot schap voor taal- en letterkunde) is be sloten tot samenwerking met het Frysk Nasionael Boun (Fries nationaal ver bond). Noodlanding. Op een stuk bouwland aan de Oude Dijksweg te Uithuizermeeden heeft gistermiddag een zweefvliegtuig een geslaagde noodlanding gemaakt. Het was een Skylark bestuurd door de heer T. H. Berben uit Meerveldhoven in Limburg. Brand bij Shell. Bij Shell Nederland Che mie N.V. te Pernis heeft zaterdag een brand gewoed. Vier personen liepen brandwonden op. Drie van hen konden na behandeling door de bedrijfsgenees kundige dienst naar huis gaan, de vier de moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. Advertentie Doelstraat 3» Haarlem - Tel. 1S1J2 nwMwwifiiwmiwwywmiwiwiMwwwwwMMwiwmiwwifwifwwwi Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die zaterdag over de oceaan in de richting van West-Europa trok, is in het weekeinde over Ierland naar het zuidoosten afgebogen. De kern ervan bereikte vanmorgen het Nauw van Calais maar was toen al sterk in betekenis af genomen. Het bijbehorende front, dat zon dag in Engeland langdurige regen veroor zaakte, bereikte vanmorgen ons land, maar vertoonde geen grote activiteit meer. Van de oceaan breidt zich een rug van hoge luchtdruk naar de Britse eilan den uit. Ook boven Scandinavië is een ge bied van hoge druk tot ontwikkeling geko men. Verwacht wordt dat de restanten van de depressie boven Noordwest-Frank rijk zich zullen verenigen met een depres sie die van de Balkan naar Midden-Europa trekt. De wind zal daardoor in ons land in hoofdzaak uit noordelijke richting waaien, zodat de temperatuur aan de la ge kant blijft. Er is kans op enkele plaat selijke buien, maar er zullen ook opklarin gen voorkomen. WFERRAPPORTEN Of ofl Maximum-tenipei aturen c binnen- en buitenland. D b fi Neerslag: laatste 24 *ur. o E 0. c C.' S'E S eS Den Helder zw. bew. ZO 14 9 Ypenburg motregen ZZO 15 9 Vlissingen zw. bew. 12 9 Eelde onbewolkt 14 6 De Bilt zw bew. 14 8 Twente licht bew. 14 6 Eindhoven zw. bew. 15 9 Z.-Limburg regen 14 6 Helsinki geh. bew. N 8 1 Stockholm half bew. NO 13 -.2 Oslo onbewolkt 12 3 Kopenhagen zw. bew. NO 11 6 Aberdeen mist windst 7 5 Londen mist WNW 11 4 Amsterdam zw. bew. ZO 15 10 Brussel zw. bew. ZO 16 3 Parijs regen 11 7 Bordeaux regenbui 16 8 Grenoble regen windst. 14 6 Nice zw. bew. NW 20 10 Berlijn geh. bew. ONO 15 9 Frankfort zw bew. NO 14 3 Miinchen geh. bew. Z 10 6 Ztirich mist WNW 11 2 Genève regen 13 5 Locarno zw. bew. windst. 19 7 Wenen geh. bew. WNW 11 9 Innsbruck geh. bew windst. 10 4 Belgrado geh. bew. WZW 26 12 Athene onbewolkt NW 22 13 Rome half. bew. O 18 3 Barcelona regen NW 17 11 Madrid onbewolkt windst. 22 9 Mallorca half. bew. windst. 19 19 Lissabon zw - bew N XX 12 Dinsdag 10 mei Zon op 4.55 uur; onder 20.19 uur. Maan op 1.44 uur; onder 8.51 uur. Maanstanden Laatste kwartier 12 mei 12.19 uur Nieuwe maan 20 mei 10.43 uur Eerste kwartier27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 9 mei Hoog water 6.30 uur en 18.57 uur. Laag water 2.11 uur en 14.35 uur. Dinsdag 10 mei Hoog water 7.14 uur en 19.45 uur. Laag water 2.53 uur en 15.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2