Mgr. W. M. Bekkers was de eerste bisschop - nieuwe stijl Nieuwe zeevaartschool voor Terschelling Monseigneur Bekkers in het Brandpunt Verenigingsnieuws uit de IJmond Man met ruime blikdie binnen en buiten de kerk vele harten won Havenberichten Eenvoud van MAANDAG 9 MEI 1966 Luisteren Enthousiasme IN MEMORIAM DOOR EEN TELEVISIEMAN l elsen-IJmuiden Beverwijk Van onze correspondent) DEN BOSCH. Algemeen heeft het overlijden van mgr. Bekkers diepe indruk gemaakt. Nederlands meest bekende kerkprins bekend bij alle gezindten was in heel Nederland vermaard. Zijn onopgesmukt optreden voor de televisie, zijn klare heldere taal, zijn duidelijke standpunten hebben de harten van velen ook en mis schien vooral ook van protestanten geraakt. Enige tijd geleden nog stond de 58-jarige bisschop Wilhelmus Ma- rinus Bekkers volop in de belangstelling toen hij in Ton- gelre van de kansel bekendmaakte dat twee priesters het celibaat hadden opgegeven, omdat het hun te zwaar viel. Zo maakte hij bewust een einde aan de geheimzinnig heid waarmee de gevallen van uittreding tot dat tijdstip werden omhuld. Monseigneur Bekkers Deze stap van de Bossche bisschop leg de de voornaamste karaktertrekken van deze prelaat bloot: volstrekte openheid, persoonlijke moed om bestaande ta boes te doorbreken, grote achting voor de leek in de kerk, eerlijk medeleven met de persoonlijke moeilijkheden van ieder individu, mildheid in zijn oordeel (in overeenstemming met Christus' woord „Wie uwer zonder zonden is werpe de eerste steen"), begrip voor de specifieke noden van deze tijd en het vermogen om met mensen van alle rang en stand en van verschillende levensopvatting te kun nen omgaan. In grove trekken bestonden er verschil lende overeenkomsten tussen de door ka tholieken en niet-katholieken betreurde paus Joannes XXIII en mgr. Bekkers. Evenals de paus van het „agionormento" bracht de Bossche bisschop met talrijke frisse initiatieven een hervorming tot stand in de wat statisch geworden Bra bantse kerk. Mgr. Bekkers evenals de vorige paus van afkomst een boerenzoon was wars van alle officiële plichtple gingen. Hij begaf zich het liefst onder „zijn volk", niet alleen om te prediken, maar bij voorkeur om te luisteren, om een juist idee te krijgen van de proble men, waarmee de katholiek van deze tijd kampt. Mgr. Bekkers sprak iedereen onmiddel lijk aan. Tijdens een trektocht ging hij languit bij de jongeren in het gras lig gen om met hen te praten, maar vooral om naar hen te luisteren. „Door te luis teren immers kan ik alleen maar te we ten komen wat er leeft onder het gods volk" was een van de vaste stelregels van mgr. Bekkers. Mgr. Bekkers als boerenzoon gebo ren in het landelijke Brabantse Sint- Oedenrode bleef hij een hartstochtelijk paardrijder heeft de tijd van het „Rij ke Roomsche Leven" ten volle en bewust meegemaakt. Deze oudste zoon uit een gezin van dertien kinderen werd in 1933 tot priester gewijd. Hij werd kapelaan in een tijd van grote werkloosheid. Een tijd waarin de priester niet zozeer werd be schouwd als de door God gezondene, maar meer als de man die het vooral op het platteland samen met de burgemees ter voor het zeggen had. De tweede wereldoorlog bracht al enige verandering. Na de oorlog voltooide zich geleidelijk de emancipatie van de katho lieke kerk in Nederland. Geleidelijk kreeg ook de top van de hiërarchie een ander gezicht. Mgr. Bekkers, die negen jaar ge leden als coadjutor was toegevoegd aan mgr. Mutsaerts en hem drie jaar later op volgde als bisschop van Den Bosch, kan worden gezien als de eerste representant van een nieuw geslacht bisschoppen: geen hooggeplaatste „ambtenaren", maar herders. Geen „kluizenaars" maar men sen die samenleven met de katholieke leek. Als kapelaan in een Bossche arbeiders parochie, als oprichter van de Katholieke Actie in het bisdom Den Bosch en vooral als geestelijk adviseur van de Katholieke Arbeiders Beweging (het huidige NKV) en de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond in een provincie, die steeds meer industrialiseerde en waarin het boeren- element percentueel steeds zwakker werd had mgr. Bekkers de specifieke noden in het Bossche diocees leren kennen als geen ander. Door zijn honderden lezingen in alle Brabantse steden en dorpen kenden ook vrijwel alle Brabanders de hartelijke, eenvoudige priester Bekkers, wiens be noeming tot bisschop dan ook overal met groot enthousiasme werd ontvangen. Won mgr. Bekkers dus al heel gemak kelijk de harten van zijn diocesanen, in enkele jaren van zijn pontificaat werd hij in het hele land een bekende en gewaar deerde persoonlijkheid. Mgr. Bekkers werd via de tv als het ware de „perschef" van het Nederlands episcopaat. Hij stond in de praktijk van het dagelijks leven. Immers om met mgr. Bekkers te besluiten het geloof is niet een los staand iets, maar een integrerend deel van het leven. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Gartia, van Brunsbuttel; Tor Anglia, Immingham; Baldur, Narvik; Rhein, Drammen; Bernd Wesch, Flens burg, IJmuiden; Malacca, Antwerpen; Jean E., Londen; Esso Emden, Bremen; Daheim, Oxelo- sund; Dania, Kopenhagen; Hontestroom, Huil; Polchow, Soernaess; Dintelborg, Klaipeda; Draco, Aarhus; ^Wodan, Arundal, Zaandam; Ivoorkust, Hamburg; Buka, Londen; Hondsbosch. Londen, Zaandam: Pampero, Isle of Grain; Westriding, Goole; Mode. Stockholm; Hartward^n, Londen; Phidias, Hamburg; Reiger, Par; Ahoy, Bruns buttel. Zondag aangekomen te IJmuiden: Irma Grae- be, van Kotka; Forngrove, Portland; Cornelia B 2, Swansea; Otava, Tollkiss, Velsen; Anna Luise, Halmstad; Nordlicht 2, Stockholm; Wa- verstroom, Dagenham; Bonita, Antwerpen; Willy Huber, Avilez, IJmuiden; Juno, Kotka; IJstroom, Grangemouth; Dortmund, Antwerpen; Christel, Karlstad; Netherlands Coast, Newcastle; Ouwer- kerk, Bremen; Biscaya, Par, Velsen; Golina, Stockholm; Ma jo, Poole; Coastas, Porsgrunn; Spaarneborg, Swansea; Egret, Liverpool; Stevns- land, Oxelosund, IJmuiden; Volharding, Brindisi; Petrel, Felixtowe; Ardeas, Oporto. Maandag aangekomen te IJmuiden: II Luja, van Oslo; Elisabeth, Riga: Isarstein, Bremen: Donar, Halmstad, Zaandam; Italia Martelli Fas- sio, Gothenburg; Theresie. Pepel, IJmuiden; Oceaan, Alexandrië, Beverwijk. Maandag vertrokken: niets. Zondag vertrokken te IJmuiden: Draco. Sta- vanger; Vliestroom, Huil: Spaamestroom, Sheer- ness; Helga Wehr, Kotka; Esso Emden, Ham burg; Rijnstroom, Shoreham; Achilles, Zee- brugge; Dorthe Oldendorff, Bremerhaf en. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Met groot leedwezen zal in brede kring kennis zijn genomen van het overlijden van mgr. W. Bekkers, bisschop van 's-Her- togenbosch. Hij was een man van deze tijd, die als weinige prominente tijdgeno ten in zjjn persoonlijkheid een vertolking gaf van „de eenvoud, die het kenmerk is van het ware." Eenvoud en rijkdom van geest hadden in deze Brabantse plattelandszoon elkan der gevonden: idealisme, nuchterheid,, verbeeldingskracht en mildheid waren er de vruchten van. Vruchten die mgr. Bek kers royaal uitdeelde aan gelovigen en andersdenkenden, dwalenden en zoeken den, verbitterden en ontgoochelden, aan allen die de persoonlijke grootheid konden opbrengen om met objectieve aandacht te luisteren naar zijn woorden en kennis te nemen van zijn daden. Men heeft hem een grote toekomst voorspeld maar hij bleek niet tot dat gene geroepen, wat men „carrière" noemt. Dat hij het tot bisschop gebracht heeft, is een zegen geweest voor zijn diocees en zijn tijdgenoten. De eenvoud waarmee hij dit hiërarchisch belangrijke ambt in de r.-k.- kerk heeft vervuld, moet op zichzelf al uitzonderlijk worden genoemd. Het feit dat hij in zijn betrekkelijk korte ambts periode de muur rondom het kerkelijk erf wist te doorbreken door niet alleen van zijn geloof, maar vooral van zijn menselijk heid en maatschappelijke rijpheid te ge tuigen, tekent hem als een universeel- tijdeigen persoonlijkheid. Zeer plotseling en pijnlijk is die getuigenis verstomd, maar de invloed van zijn helaas, geëindig de aanwezigheid zal merkbaar blijven, als onuitwisbare indruk op de evolutio naire episode waarin hij ambtsdrager was en die niet geëindigd, maar nog nauwe lijks begonnen is. Op 19 augustus zal prinses Margriet, in tegenwoordigheid van haar verloofde, mr. P. van Vollenhoven, op Terschelling de nieuwe hogere zeevaartschool Willem Barentsz openen. De ingebruikneming van dit nieuwe ge bouw vormt een mijlpaal in de geschie denis van de school, die sinds negentig jaren stuurlieden en scheepswerktuigkun- digen voor de Nederlandse koopvaardij opleidt. De opening zal het hoogtepunt vormen van een aantal feestelijke gebeurtenissen op Terschelling in de week van 12 t.m. 20 augustus. Op 19 augustus zal het driehonderd jaar geleden zijn, dat het dorp West-Ter schelling, tijdens een actie van de Britse vloot in het Vlie, werd gebrandschat. Het was ten tijde van de tweede Engelse oor log, dat een twintigtal Britse oorlogssche pen het zeegat binnenvoeren en een wa re ravage aanrichtten temidden van de vele rijkbeladen koopvaarders, die op de ree van Terschelling lagen. Op de morgen van 19 augustus 1666 werden elf compagnieën aan land gezet, die, zonder enige weerstand te ondervin den, hun wandaden bedreven. Aan deze gebeurtenis zal in deze augustus-week eveneens aandacht worden besteed, waar bij vooral het accent zal worden gelegd op de goede verstandhouding die tussen de vijanden van weleer is ontstaan. In het kader van deze week zullen enige INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden aOvergang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. DE UITZENDING was af gelopen. In de studio, onder de felle warmte van de lam pen, stond de Bossche bis schop nog even te praten met de floormanager. Ze kregen het onvermijdelijk over paar den. „Dan is dit afgesproken" zei mgr. Bekkers, „dat ge eens gauw bij me komt. Ik heb thuis in Sint Oedenrode een paard in de wei staan De floormanager kleurde. „Ja", zei hij, „ja, maar ik ben niet katholiek, monseigneur". „Nou, wat geeft dat", ant woordde de bisschop, „mijn paard toch ook niet". MET ZO'N ANEKDOTE is monseigneur Bekkers dan ge tekend, het profiel van de man die met een verwonder lijke vanzelfsprekendheid zo veel barrières wist te door breken. De anekdote is nog waar ook. Zo was hij nou. De hoogwaardigheid stak hem bij hem niet in het paars van zijn soutane, maar in de mens zelf. Ik heb hem nog nooit grimas sen zien maken naar niet-ka tholieken om ze met vertoon van eenvoud te winnen, on derwijl zijn schoen zettend op eigen parochie. Hij liep al tijd rond met een kist siga ren en dozen sigaretten, waar van hij iedereen rijkelijk mee deelde. Wie door achterdocht beslopen werd en zich afvroeg of daar niet een ferm stukje eigenbaat in stak, werd het volgende ogenblik gelogen straft door de toon waarop hij discussieerde wanneer hij het met iemand niet eens kon zijn. Hij had zijn mening goed gerangschikt in zijn hoofd, geen boerenwijsheid, toch de wijsheid van het land. Hij dacht gezond. Hij dacht ook gezond over anderen. Hij ging er van uit, dat er in Nederland een derde katholiek is en twee derde niet. Met die twee derde wilde hij praten. Ermee. Niet ertegen. De ver diensten, die hij had voor de openheid, het begrip tussen wèl en niet katholieken, heeft hij trouwens gewet op de ver houdingen tussen de katho lieken zelf en vooral op het stuk van de interne cominuni- catie. Toen hij pas benoemd werd, was de relatie tussen de katholieke pers en het episcopaat abominabel. Een journalist die van de Ne derlandse bisschoppen iets wilde weten, kon gerust naar huis toe gaap. Op de Malie baan gaf men niet thuis, of er kwam wel een secretaris die een stukje onnozele onwe tendheid weggaf. Ik herinner- mij dat monseigneur Bekkers de eerste bisschop was, die kort na zijn benoeming ver scheen op een vergadering van de katholieke Nederlandse journalisten om er te spreken over wat hij dacht van hun werk. Bij die gelegenheid werd meteen de hele misera bele wanverhouding over de hekel gehaald. Daar wilde de bisschop best naar luisteren. Hij wilde er ook wel wat aan doen. Sindsdien is er heel wat gaan veranderen. Katholieke en niet katholieke journalis ten worden niet meer met een kluitje in het riet gestuurd. Mgr. Bekkers zelf richtte zijn eigen persdienst op. Hij was, geloof ik, ook de eerste mon seigneur die een niet-priester als secretaris nam. Voor de toenmalige situatie ook een opvallende onderneming! Natuurlijk. De televisie heeft hem bekend gemaakt. Is het teveel gezegd dat de televisie hem ook bemind heeft gemaakt? Het is nog niet eens zo lang geleden dat we geneigd waren ons af te vragen of hij niet een beetje te veel voor de tv kwam. De Nederlandse bisschoppen zjjn niet zulke vlotte sprekers. Deed de populariteit van mgr. Bekkers hun misschien meer kwaad dan goed? Zagen ze het wel graag? Wilde de Bossche bisschop misschien ook niet te graag? U herinnert zich mis schien de vraag van Mies Bouwman in het laatste tele visieprogramma, waarin mgr. Bekker opgetreden is. Hij zat op de stoel voor de tien vra gen. Vraag van Mies Bouw man: „Bent u ijdel?" Daar had hij moeite mee. Geen mens zal het in zijn hoofd halen in het openbaar iemand die vraag te stellen wanneer die iemand niet de kans moet krijgen op wat zelfverdedi ging. Monseigneur Bekkers had het nodig. Hij was in het nieuws. Hij was, beter gezegd, in de discussie. De uitgetre den priesters in Eindhoven, djn opvatting over het concilie, zijn meningen over de hu welijksbeleving deden zwaar de ronde. Ging hij niet te ver met die uitspraken? Zouden zij straks niet op zijn hoofd neerkomen als het Vaticaan een ander standpunt innam. Ik meen dat hij op de vraag van Mies Bouwman antwoord de dat hij zichzelf niet ijdel vond. Maar al zou hij then niet helemaal eerlijk zijn ge weest, van een man die juist door zijn eerlijkheid zoveel heeft losgemaakt, die risico's durfde nemen, die zichzelf en zijn principes niet verloochen de, van zo'n man zal dat het laatste zijn wat zijn nage dachtenis schade doet. Er is hem veel verweten dat hij populair wilde zijn. Hij had wel andere dingen aan zijn hoofd! EEN BRABANTSE PAS TOOR heeft gezegd: „Wij zijn het eerste bisdom waar we zelf uit mogen maken wat God goed of slecht vindt." Weer zo'n anekdote waaruit de in vloed van mgr. Bekkers dui delijk spreekt. Hij was dan wel „televisiebisschop" maar wat was hij op alle uren dat hij niet in de studio kwam? Juist ja. Bisschop. Dat heeft men gemerkt in zijn diocees. Zodra er mensen zijn, die, als je het over een bekend iemand hebt, lichtelijk hun schouders ophalen of de man voor hen geen betekenis heeft, is het oppassen geblazen. Dan is de veronderstelling gewet tigd dat de jaloezie knaagt aan de klaarblijkelijke groot heid van zo'n man voor wie de achterban altijd wel een veeg uit de pan klaar heeft. Goed, wij waren in Nederland niet verwend met katholieke bisschoppen die ook tot de verbeelding van andersden kenden spraken. In zoverre was de Bossche bisschop een uitzonderlijk geval.. Maar bij hem ging zielzorg, zijn eigen lijke taak, samen met bezie ling, een combinatie die je maar zelden in één persoon verenigd ziet. Die putte hij uit de hartelijke belangstelling voor iedereen die op zijn weg kwam. Dat zat in zijn aard. Hij zou een goed pastoor zijn geweest, nu werd hij pastoor over pastoors. Menigeen zou zich daarop hebben verheven. „Kijk, hier heb je nu de chef!" Deze chef kwam zelf uit zijn hokje om het signaal op veilig of onveilig te zetten. Hij liet ook niet katholieken door de slagbomen. Hij zocht ze op. Hij heeft heel wat mo nologen afgestoken. Maar als hij praatte had je altijd het gevoel dat hij bezig was aan een dialoog. IN ZIJN BISSCHOPPE LIJK PALEIS IN 's-Herto- genbosch hangt een foto waar op je hem ziet samen met paus Joannes. Ik heb daarnaar staan kijken bjj de voorbe reiding van een gesprek dat hij voor de tv zou hebben met mensen uit zijn diocees. Het was een fijne avond. Hij liet iedereen aan het woord en je kon precies tegen hem zeggen wat je dacht. Toen hij even aan de telefoon werd geroepen, wandelden we wat door zijn grote kamer. Zoiets doe je alleen wanneer je je ergens thuis voelt. We keken naar het portret. Paus Joan nes en mgr. Bekkers. Allebei boerenzoons. Een oude man en een mens in de kracht van zijn leven. De gemoedelijk heid van de een deed niet on der voor die van de ander. Je dacht als je zo naar die twee keek: de ervaring en wijsheid van Joannes, laat die ook het deel van Bekkers worden. Nu zijn ze hem geopenbaard, an ders, vroeger, eerder dan we ons ooit hadden voorgesteld. Nog van zijn ziekbed hebben ons uitspraken van de bis schop bereikt in diezelfde anekdotische, menselijke trant, waarin de verhalen over -hem zijn opgebouwd. Als wij mgr. Bekkers gaan missen, zal het ook zijn omdat wij die verhalen missen. Het mopje dat ik toch wil vertellen, om dat het al zo veelzeggend is wanneer al bij je leven een verzonnen geschiedenis rond gaat van je dood: Mgr. Bek kers komt bij de hemelpoort. Petrus gooit onmiddellijk de deuren wagenwijd open. „Loopt u maar meteen door monseigneur. Hartelijk wel kom". Als na een tijdje Pe trus opkijkt, staat de bisschop daar nog. „Hé, u kunt toch meteen naar binnen, mon seigneur." „Ja," antwoordt mgr. Bekkers, „maar ik wacht op de jongens van Brand punt." De man aan wiens gemoe delijkheid deze humor ver bonden is,'is nu dood. Hij en wij hebben zijn einde te lang, te onvermijdelijk zien aanko men. Vandaar dat we, als we over hem spreken, net zo weinig hoogdravende woor den kunnen vinden als hij zelf gebruikte. P. W. Franse evenementen worden georganiseerd waar aan een Brits-Nederlands karakter ten grondslag ligt. Onder meer zal een Schot se dansgroep demonstraties geven. Van medio juli t.m. augustus zal in de oude zeevaartschool een tentoonstelling gehouden worden, onder meer op het ge bied van de kartografie, loodswezen, ber- gings- en reddingswerk, storm- en waar schuwingsdienst, oude en moderne nau tische instrumenten en de everwintering van Willem Barentsz op Nova Zembla. Aan de gebeurtenissen rond 1666 zal een speciale herdenkingsdienst worden gewijd in één der kerken. MAANDAG 9 MEI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: van 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u:; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. DINSDAG 10 MEI R.-k. Vrouwengilde, Petruskerk. Mercu- riusstraat, IJmuiden, 19.45 uur: Voorlich tingsavond; demonstratie over fruit en groenten. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30, 14.30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19-21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12 en 14.30-17.30 u. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9-10 u. in het Cul tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22. tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-2550; Santpoort, van 15-16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-N., tel. 02580-8014; verder volgens afspraak; se cretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort-N. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. Cursussen: naaien van 19.30-22 u„ Sm. v. Gelderstraat 3, in Velsen-Noord; idem 19-21.30 u. Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden; idem 19.30-22 u. Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord; 19.30-22 u.: fijne keuken in de Gem. Huis houdschool, IJmuiden. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. MAANDAG 9 MEI Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Tekencursus o.l.v. Jan van der Schoor, door Kennemerstaten. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, geopend van 19.30- 21.30 uur, na aanvraag Moensstraat 4. tel. 26020, of Groenelaan 21. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend vah 18.30-19.45 uur en 20.15-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 10 MEI De Opgang, 20 u.Jaarvergadering Hu manistisch Verbond. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: jeugdcursus boetseren en beeld houwen o.l.v. Nico Betjes, door Kennemer staten; 20 u.: cursus boetseren en beeld houwen o.l.v. Nico Betjes. door Kennemer staten. Verenigingsgebouw, Plesmanweg-Van Riemsdijklaan, 19.30 u.: cursus bloemen- schikken door de Stichting v. Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting. Gem. Huishoudschool, C. H. Moensstraat, 19.30 u.: cursus naaien onder leiding van de Stichting v. Huishoudelijke en Gezins voorlichting. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, Akerendamlaan 16, dinsdag van 14-16 spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Meerestein, Par- mentierstraat 2, geopend van 15-17 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4