..onze man y t e r eia KOLKMAN uw man Expositie AaBe gordijn ruiten de ru Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! „The Kinks" gaven concert in Beverwijkse garage Burg Haasnoot veertig jaar werkzaam bij „Groenland" Volksmuziekschool in Heemskerk ondergebracht in „Bloemlust" Heden geen Vishal Succesvol beat-festijn „Anna Hendrika" kwam op klip terecht Auto in brand op Plein 1945 Buit van 350,- bij inbraak in grossierderij Beverwijkse knapen stalen bromfietsen Drukbezochte receptie in Du Commerce Na nomadenbestaan redelijke huisvesting MAANDAG 9 MEI 1966 5 HALF ZWARE SHAG HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEF. 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN I C.H.U. A.R.P. S.G.P. Christel ij k Politieke Groepering Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 VOLMACHT: marktplein Velsense brandweer driemaal gealarmeerd Advertentie -Tf_ „Art Hty*-'- -v. H. v. LEEUWEN Nr. 19 van lijst 3 M+J Kinks in actie Stemmen bij volmacht Een berichtje is voldoende. For mulieren worden thuisbe zorgd (vóór of op 17 mei in leveren op stadhuis). Formulieren verkrijgb. bij Da Costalaan 17, Driehuis, tel. 6071 - Dolfiinstraat 63, IJmuiden, tel. 7952 - Kruid- bergerweg 79, Santpoort, tel. 7936; Bleyenhoevelaan 13, Velsen-Noord, tel. 24814. Onze dagelijkse rubriek „ln de Vishal en op zee" komt vandaag niet in de krant voor. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden kwamen de gegevens niet tijdig in ons bezit. Advertentie Zaterdagmiddag is in Du Commerce aan het Marktplein te IJmuiden een re ceptie gehouden voor de heer Burg Haas noot, voorman hij de n.v. Kristalijsfa briek en Koelhuis Groenland, ter gelegen heid van het feit dat hij veertig jaar in dienst was van genoemd bedrijf. Zeer ve len waren op deze ontvangst aanwezig. Advertentie De KW215 Anna Hendrika, die op de (experimentele, gesubsidieerde) platvisse- rij was, is dit weekeinde op de zuidwest kust van Engeland op een klip gelopen. Het schip werd door de bemanning verla ten. Later werd het vlot getrokken en is in Holly Head in dok gegaan. Er zijn geen persoonlijke ongelukken bij gebeurd. De Anna Hendrika had met slecht weer te kampen en wilde in de haven van Holly Head schuilen, maar omdat daar geen plaatsje meer vrij was, besloot schipper Henk Messemaker in een baai in de na bijheid voor anker te gaan. De KW215 is toen op een klip gelopen en zat muurvast. Bij laag water begon de positie van de Anna Hendrika hoe langer hoet benarder te worden en toen het schip volkomen droog lag dreigde het te kapseizen. De schipper gaf toen bevel om het schip te verlaten. De opvarenden werden door een reddingsboot naar de wal gebracht. Een sleepboot heeft de KW215 later van de klip getrokken en naar een droogdok in Holly Head gebracht, waar bodemon derzoek en eventuele reparatie zullen plaats hebben. Mogelijk door het vastlopen van de schijfremmen op de achterwielen is tegen halftwaalf vanochtend op Plein 1945 in IJmuiden een personenauto in brand ge raakt. Het vuur werd in eerste aanleg met een brandblusapparaat bestreden door de politie. De brandweer koelde vervol gens de achterzijde van de wagen nog wat na. Er hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. Een technisch onderzoek zal de oorzaak moeten uitwijzen van het in brand ge raken van de auto. Een inbraak in een zelfbedieningsgros- sierderij aan de Parallelweg te Beverwijk heeft de dader een buit opgeleverd van ongeveer 350.alle zilveren guldens. Deze inbraak is gepleegd in de nacht van vrijdag op zaterdag. De inbreker ver schafte zich toegang tot de grossierderij door het verbreken van een ruit. Kasten en bureaus werden opengebroken. De Beverwijkse politie heeft de zaak in onder zoek. Drie Beverwijkse knapen, twee van 15 jaar en één van 14, zijn door de politie aangehouden, verdacht van het stelen van vier bromfietsen. Deze diefstallen werden gepleegd in de zomer van vorig jaar. De jongens hebben een bekentenis afgelegd. EEN DRUKTE VAN BELANG, zondag middag in de Wijkermeergarage aan de Wijkermeerweg in Beverwijk. Honderden tieners en prille twens waren hier bijeen gekomen (bijeen gestouwd) om hun ido len, de Engelse beatgroep „The Kinks", bekend van radio en t.v., nu in levende lijve te zien en te horen spelen. Zwaarge bouwde heren (wielrenners, naar later bleek) bewaakten nauwgezet het podium; dè menigte drong in grote getale tegen de hekken die als afzetting geplaatst wa ren. Transpiratiegeur, sigarettenrook, ge joel en gezang waren niet van de lucht. Het „beat-festijn", een blitz-middag die velen zich nog lang zullen herinneren, was begonnen. „THE KINKS" lieten geruime tijd op zich wachten. „We want Kinks" riepen de ongeduldigen die op deze manier, zoals gebruikelijk schijnt te zijn, hun onrust kenbaar maakten. Impresario's en ande re rusthandhavende mensen probeerden het veel te kleine podium vrij te maken van pers- en gewone fotografen; dat lukte niet. Onder gejuich, gegil en zelfs gehuil be traden tenslotte de vier lange en magere Britten het podium: ritmegitarist, groeps leider, componist Ray Davies, sologitarist Dave Davies, basgitarist Peter Quaife en drummer Mick Avory in levende lijve. De groep die momenteel in Nederland aan de top van de hit-parade genoteerd staat brengt een goede beatmuziek die de ze hoogste plaats ten volle rechtvaardigt. Het timbre van hun spel is apart. Dit bleek vooral in hun eerste nummer: „Louie Laiie". Hun tweede song „A well respec ted man", een weemoedige ballade op een puntig-satirische tekst, was een klacht over de zelfgenoegzaamheid van de wel varenden. „You really got me" was de hit waarmee The Kinks hun carrière be gonnen. De melodie, het ritme en mede daardoor de sfeer is bepalend voor de ty pische Kinksound. Hun nieuwste nummer „Dedicated follower of fashion", nummer één op de Veronicahit-parade, heeft even- Met het aanslaan van een stemvork gaf burgemeester Niélen het sein voor trompetgeschal, waarmee de Volksmuziekschool in Heemskerk zaterdag werd geopend. (en strepen en multicolour uni's) De heer Haasnoot, die enkele dagen ge leden de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, mocht ontvangen, werd hartelijk toegesproken door de procuratiehouder van „Groen land", de heer H. C. van Bilderbeek, die hem namens de directie van het bedrijf feliciteerde en dankte voor de goede diensten welke hij gedurende veertig jaar „Groenland" heeft bewezen. Hij overhan digde de heer Haasnoot, als blijk van waardering door de werkgeefster, een en- veloppe met inhoud en bood mevrouw Haasnoot bloemen aan. Reeds op jeugdige leeftijd kwam Brug Haasnoot bij het bedrijf, nadat hij hulpje in de smederij van een transportbedrijf was geweest, waar de paarden werden beslagen. Van de warme smederij ver huisde de heer Haasnoot naar een werk plaats waar het belangrijk koeler was, na melijk naar „Groenland"; na een lange periode van hard werken werd hij voor man en werd belast met de ijs-voorziening van de vishallen en schepen in IJmuiden. De heer Haasnoot ontving zaterdag, naast vele cadeaus, de oorkonde en .leg penning van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid. Procuratiehouder H. C. van Bilder beek overhandigt de heer Burg Haasnoot de oorkonde. Tijdens het afgelopen weekeinde moest de Velsense brandweer driemaal hande lend optreden, hoewel geen enkele brand van ernstige aard bleek te zijn. Eerst werd zaterdagmiddag omstreeks twee uur het vuur geblust van een in brand geraakte mesthoop bij een boerderij aan de Dammersweg, omdat gevaar voor de nabijgelegen hooiberg en stallen bestond. Naar de oorzaak van deze brand stelt de politie een onderzoek in. Nauwelijks een uur later moest de brandweer op nieuw uitrukken, thans naar de Hoofd straat in Santpooft, waar het vuur van een in brand gestoken hoop afval zo'n omvang had aangenomen, dat men het verstandiger achtte de assistentie van de brandweer in te roepen. Het derde brandje werd zondagavond omstreeks twaalf uur geblust op het ter rein van „De Plaatwellerij" in Velsen- Noord, waar een vuilnisbelt in brand was geraakt. Ook hiermee had de brandweer weinig moeite. als „The well respected man" een satiri sche tekst en is een zuiver voorbeeld van echte Engelse beat. Dit nummer oogste bij het publiek een enorm succes. Het vol- ritmische nummer „Till the end of the day" was bepaald opmerkelijk door de sterk uitgevoerde gitaarsolo waarmee Quaife zijn gehoor versteld deed staan. HET BIJZONDER SUCCESVOLLE con cert door „The Kinks" werd voorafgegaan door het optreden van „The Bintangs" met beatmuziek die muzikaal goed in het gehoor lag maar waarvan de teksten niet vermeldendwaard zijn. Van het voorpro gramma mogen toch zeker wel „The Ham- Iets" genoemd worden, een nog jonge groep die met haar jonge musici een pril le onbedorven muziek brengt. Hun songs waren bijna alle van henzelf hetgeen van die van andere groepen in het voorpro gramma meestal niet gezegd kon wor den. Als extra attractie trad de zangeres Emma Eelting op. Jur Naessens De Volksmuziekschool Heemskerk, die een soort nomadenbestaan heeft geleid, heeft nu haar definitieve huisvesting ge vonden in het verbouwde „Bloemlust" aan de G. van Assendelftstraat, dat zater dagmorgen als zodanig door burgemeeestr Nielen officieel werd geopend. In zijn toespraak noemde burgemeester H. Nielen de Volksmuziekschool een unie ke school, waarin de bewoners van Heems kerk de kans krijgen onderwezen te worden in „het mooiste en schoonste, wat een mens kan beoefenen en waarvoor hij zijn liefde kan opbrengen: de muziek". Spreker noemde de muziek een concre tisering in tonen, harmonie en timbre van alles, wat de roerselen van de ziel kunnen opbrengen. Met het streven van de school, de kinderen al zo jong met deze schone kunst in aanraking te brengen en het hen vooral in teamverband te laten beoefenen, zei burgemeester Nielen bijzonder blij te zijn. Tevens releveerde hij, hoe in slechts drie jaar tijd een initiatief was uitge- Advertentie groeid tot een school met een groot aantal leerlingen en een goede staf docenten. Burgemeester Nielen wenste de Volks muziekschool tenslotte veel succes bij haar streven de jonge Heemskerkers geestelijk te verrijken. Door het aanslaan van een stemvork gaf de burgemeester het sein tot een tri omfantelijk trompetgeschal, dat vanuit het gebouw weerklonk. De heer S. Passenier, voorzitter van de stichting, memoreerde de steun, die de verschillende scholen in de opbouwjaren hartelijk hebben gegeven om de moge lijkheid tot lesgeven te verschaffen. Voor de prettige samenwerking in deze periode zegde hij de verschillende hoofden van scholen hartelijk dank. Tevens dankte hij het gemeente be stuur "voor de ondervonden steun en me dewerking. De heer Passenier zei trots te zijn op het reeds bereikte, waarin hij dan ook aanleiding gevonden had deze opening „met enig trompetgeschal" te laten plaats vinden. Hij sprak tenslotte de wens uit, dat leraren en leden in dit gebouw een home zouden vinden, waar zij in goede gemeenschapszin en prettige samenwer king hun werk zouden doen. Namens het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen sprak de heer Van Tongeren. Deze onderstreepte zijn gelukwensen met een enveloppe met inhoud. De voorzitter van de gemeenteraad Heemskerk, de heer J. Jongsma, liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een geld bedrag. Er is namelijk een studie-orgel nodig en „om het orgel te laten ruisen, moeten munten klinken", meende de heer Jongsma. De directeur van de school, de heer Van Essen, dankte namens de docenten, waar bij hij met name de leerlingen en onder wijzend personeel noemde van de school van de heer Vos in Assumburg, welke school voor een fraaie wandversiering zorgde. Hierna brachten een aantal kinderen enkele muziekstukjes ten gehore onder leiding van de heer Wildschut en met pianobegeleiding van de heer Van Essen. Na afloop bezichtigde het grote aantal genodigden, waaronder verschillende ver tegenwoordigers van muziekscholen uit de omtrek, het gebouw.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5