Swart terug in het Nederlands elftal omdat Coen Moulijn geblesseerd is L 1 r Ook van Karstens in Spanje Zuidafrikaanse ploeg nog zonder Drysdale Rivaliteit tussen Steevens en Beugels gaat Olympia's Tour extra boeiend maken I m Wanneer u weer naar huis mag Hockeyelftal ongewijzigd elke dag 'n fiets voorniets! L Eén wijziging in Kesslers formatie voor interland tegen Schotland HET ZILVEREN KRUIS Centrale training van Jong Oranje Amateurcompetitie begint zondag 11 september Klijnjan voor vier duels geschorst Topspeler arriveert later voor de Davis Cup-strijd tegen Nederland Van der Horst en Dolman kanshebbers voor eindzege Emerson en Stolle schakelden Okker en Riessen uit TOG ongelukkig in beslissingsduel Petrosjan ziek 15 i V DINSDAG 10 MEI 1966 Barry Williams krijgt het opnieuw moeilijk lür Groen een vraagteken Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. fMSS&ÏS v:;'- - -•:>«? Swart Advertentie Als u genezen uit het ziekenhuis komt voelt u zich de koning te rijk. U bent weer beter en gezondheid is uw kostbaarste bezit Kostbaar is ook uw verblijf in het ziekenhuis geweest Gelukkig, dat u een ziektekosten-verzekering afsloot bij Het Zilveren Kruis. Voor een lage premie (ook nu niet verhoogd) had u zekerheid Het Zilveren Kruis betaalt nu uw ziekenhuiskosten Inlichtingen verstrekt de afd. Haarlem van Het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het A.Z. „Haarlem e.o.", Jans straat 27 Haarlem, telefoon 02500 - 13318 en 13878. (Van onze correspondent) Het Nederlands elftal dat woens dag tegen Schotland in het veld komt, telt één wijziging in vergelijking met de ploeg die tegen België speelde. Coen Moulijn kan wegens een stuit beenblessure niet spelen en heeft daardoor zijn plaats aan Swart moe ten afstaan. Ben Muller heeft zijn plaats in de halflinie behouden. Zijn blessure zondag opgelopen vlak boven het kniegewricht, bleek niet van ernstige aard. Bondsarts dr. W. Mosterd was er dan ook zeker van dat de Ajacied reeds vandaag vol ledig fit zal zijn. Het elftal ziet er als volgt uit: doel: Pieters Graafland (Feijenoord). Ach ter: Flinkevleugel (DWS), Pijs, Schrijvers (beiden PSV) en Veldhoen (Feijenoord). Midden: Muller (Ajax) en Dullens (Sittardia). Voor: Swart (Ajax), v. d. Kuylen (PSV), Nuninga en Keizer (beiden Ajax). Als reserves zijn aangewezen: Is rael (DWS), Quaedackers (Fortuna '54), Van Leeuwen (GVAV) en Fransen (Feijenoord). Coach Georg Kessler beschouwt de in terland tegen Schotland als een bijzonder moeilijk treffen. „Dit is de moeilijkste wedstrijd sinds het moment dat ik als bondscoach ben aangesteld. Wij moeten namelijk naar het buitenland. Bovendien verwacht ik een homogeen Schots elftal en een strijdlustige tegenstander. Het feit dat er geen sterren meedoen, maakt de Schotse ploeg extra gevaarlijk. De spe lers die nu zijn gekozen, zullen willen bewijzen, dat Schotland ook zonder ^zijn sterren goede resultaten kan bereiken". Desondanks zal Kessler zijn elftal geen opdracht geven voornamelijk te verdedi gen. „Ik ben voorstander van aanvallend spel, wanneer het althans mogelijk is. In dit elftal heb ik een evenwicht bereikt tussen aanval en verdediging. Mocht één van de voorhoedespelers uitvallen, dan gaat Dullens naar voren en komt de in valler in de halflinie". Mocht het spel daartoe aanleiding geven dan zal de bonds coach zeker van de mogelijkheid spelers te vervangen gebruik maken. Op het KNVB-sportcentrum in Zeist werd ook nog even gesproken over de ploeg van Jong Oranje, die eind mei een trip door het Oostblok gaat maken. On voorziene omstandigheden daargelaten staat het vrijwel vast dat Willy van der Kuylen en Willy Dullens deze trip zullen meemaken. Ook doelman Van Leeuwen is nagenoeg zeker van een plaats in dit ver tegenwoordigende elftal. Vijf spelers van Glasgow Rangers vor men de kern van het Schotse voetbalelf tal, dat woensdag 11 mei in Hampden Park te Glasgow tegen Nederland speelt. In het elftal zijn geen Schotse spelers op genomen, die in Engelse clubs spelen, ter wijl ook spelers van Celtic ontbreken, daar Celtic dezelfde dag uit Schotland ver trekt voor een reis door Amerika. Het Schotse elftal ziet er naar de or thodoxe opstelling als volgt uit: doel: Ferguson (Kilmarnock), achter: Gregg (Glasgow Rangers) aanvoerder, en Pro van (Glasgow Rangers), midden: Stanton (Hilbernians), McKinnon (Glasgow Ran gers) en Smit (Aberdeen), voor: Hender son (Glasgow Rangers), Penman (Dun dee) Scott (Hibernians) Wallace (Heart of Midlothian) en Johnston (Glasgow Rangers). Reserves (tijdens de wedstrijd is vervanging toegestaan): Cruickshank (Hearts) Shewan (Aberdeen) Anderson (Hearts) McHugh en Bryce (beiden Clyde) Hunter (Motherwell) en McLean (Kilmarnock). Bondscoach Georg Kessler heeft voor de centrale training van Jong Oranje op woensdag 11 mei een vijftiental spelers uitgenodigd. Het zijn: Thie en De Zoete (beiden ADO), Doesburg (Sparta), Pan sier (Xerxes), Warnas (Go Ahead), Vriens (Willem II), Stolzenbach (Willem II), Koenders (PSV), Van der Vall (Feije noord, Venneker (Feijenoord), Kleinjan (DFC), Verdonk (PSV), Drost (Heracles), Rensenbrink (DWS) en Van Stijn (DOS). Het elftal van Jong Oranje, samenge steld uit spelers onder 23 jaar, zal vrij dag 27 mei vertrekken voor een elfdaag- se trip naar Oost-Europa. Zaterdag 28 mei een dag eerder dan oorspronke lijk was vastgesteld is in Dessau de Oostduitse jeugdploeg tegenstander van de Nederlandse formatie. Woensdag 1 juni wordt in Bydgoszcz tegen Polen ge speeld en zondag 5 juni wordt in een na der aan te wijzen plaats de tournee be sloten met de ontmoeting Jong Tsjecho- sdöyakijeJonng Oranje. Een dubbele triomf boekten de Neder landers maandag in de Ronde van Span je. Gerben Karstens, troetelkind van „Den Pel", won de 221 km lange twaalfde etappe van Huesca naar Pamplona in de spurt van het voltallige peloton voor Jos van der Vleuten. De tijd van de groep over de rit bedroeg 7 uur, 14 minuten en 27 seconden. Karstens kreeg veertig se conden bonificatie, Van der Vleuten twin tig. De verdere uitslag: 3. Fabri (Italië); 4. Zanin (Italië); 5. Erandonea (Spanje); 10 ex aequo alle Nederlanders en Uriona. Voor de tweede maal in successie arri veerde de karavaan met aanzienlijke ach terstand. Het was maandag niet warm Gerben Karstens is het ook gelukt in de ronde van Spanje een etappe te winnen. Karstens eindigde in de twaalfde etappe net voor Van der Vleuten. als de dag tevoren, daarentegen werd het peloton wel gehinderd door wind, regen en kou. Veel animo om de strijd te doen ontbranden was er niet. De Spanjaard Bertran boekte in een solo vijf minuten winst, maar werd even snel weer ingelo pen. Zijn landgenoot Urrestarazu verging het evenzo, doch hij heeft nog lange tijd illusie op de ritzege gehad. Pas drie km voor de finish werd de Bask ingelopen. Karstens en Van der Vleuten bleken ver volgens in de spurt te sterk voor de rest van de groep. Algemeen klassement: 1. Uriona (Sp.) 54.04.04; 2. Echevarria (Sp.) z.t; 3. Go mez del Moral (Sp.) op 7sec.; 4. Momene (Sp.) op 13 sec.; 5. Haast (Ned.) op 30 sec.; 6. Gabica (Sp.) op 33 sec.: 7. Ma liepaard (Ned.) op 55 sec.; 8. Velez (Sp.) op 1.04; 9. Soler (Sp.) op 1.10; 20. Van der Vleuten op 8.45; 21. Nijdam op 9.15 22. De Roo op 9.19; 31. Karstens op 11.21 35. Knops op 12.44; 36. Zilverberg op 12.53; 38. Wouters op 12.54. De competitie amateurvoetbal voor het seizoen 1966-1967 zal, voor zover het de districten west I, west II betreft starten op 11 september. (Van onze correspondent) In de beslissende slotfase van de com petitie zal het Dordtse D.F.C., dat nog een kans maakt op automatische promotie naar de eerste divisie van de K.N.V.B. het zonder zijn uitstekende rechtsbinnen, Klijnjan, moeten stellen. Deze speler is namelijk wegens natrappen in de op 1 mei gespeelde wedstrijd Haarlem-D.F.C. met ingang van 2 mei voor vier wedstrij den geschorst. Het Nederlands hockey-elftal zal in de eerste wedstrijd van het tien-landentoer- nooi in Hamburg ongewijzigd in het veld komen. Die eerste wedstrijd voor Nederland gaat zaterdag 14 mei tegen Polen, dat in de plaats is gekomen van Japan. De ploeg, zoals die zondag j.l. met 0-1 van Pakistan verloor, ziet er dus als volgt uit: doel: Joost Boks Amsterdam), ach ter: Theo Terlingen Amsterdam) en Sebo Ebbens (Kampong), midden: Tippy de Lanoy Meyer (Laren), Jan Piet Fokker (Laren) en John Elffers (HGC), voor: Frans Spits (Amsterdam), Francis van 't Hooft, (Hilversum), Frank Zweerts (SCHC), Arie de Keijzer (Breda) en Kick Thole (Laren). (Van onze paardesportmedewerker) Woensdagmiddag (3 uur) op de renbaan Duin- digt is het internationale nummer weer een van een grootse bezetting. Barry Williams krijgt het hierin opnieuw hard te verduren tegen de oudere cracks Zanto en de Franse paarden Olivier B. en L'Espoir B. Zijn laatste zege was echter zo overtuigend, dat hij opnieuw in staat geacht wordt te winnen. De tips: DUINDIGT, woensdag 11 mei 1966 DRAVERIJEN Groningen-prijs: 1. Dalila Regina; 2. Eral Magowan; 3. Enigste; outsider: Catharina Ca- sindra D. 2. Sappemeer-prijs: 1. De Princes K.; 2. Edel- papegaai S.; 3. Dita Pluto; outsider: Dandy H. 3. Wolvega-prijs: 1. Berno Axkit; 2. Camingo Scotch; 3. Christine Mac; outsider: Checkmate. 5. Uithuizen-prijs: 1. Cunera; 2. Browny H.; 3. Brion v. d. Lente; outsider: Bonny Julia. 6. Noordwolde-prijs: 1. Allegonda's Juweel; 2 Brahmapoetra S.; 3. Zilo; outsider: Conny Stuart. 7. Drachten-prijs: 1. Barry Williams; 2. Zanto; 3. Olivier B.; outsider: Zilvervos. 9. Eenrum-prijs: 1. Eiko T.; 2. Damsel D.; 3. Cash Six; outsider: Darling Adrie V RENNEN RENNEN 4. Admiraal Togo-prijs: 1. Mister Wilfred; 2 Miss Willy; 3. Rex Mundi; outsider: Sambo 7. Ommeyad-prijs: 1. Happy Jane; 2. Uiona; 3. Osman; outsider: Pawnee. TENNIS. India heeft de in Trivandrum gespeelde Davis Cup-wedstrijd tegen Cey lon voor de halve finales van de Aziatische zone van het Davis Cup-toernooi met 5-0 gewonnen. Dc Zuidafrikaanse tennisploeg, die zaterdag, zondag en maandag voor de tweede ronde van het toernooi zonder Drysdale. om de Davis Cup tegen Nederland speelt: Van Lingen, Mcmillan, Diep raam, Moore en Maud (v.l.n.r.); nog Zonder Drysdale en ook zonder non- playing captain Claude Lister is het Zuid afrikaanse Davis Cup-team maandag op Schiphol gearriveerd voor de wedstrijd van de tweede ronde tegen Nederland. De wedstrijd wordt zaterdag, zondag en maandag op de Metsbanen in Schevenin- gen gespeeld. „Drysdale komt morgen en Lister vanavond," vertelde Keith Diep raam die als onbezoldigd reisleider fun geerde voor zijn jongere landgenoten Frew McMillan, Robert Maud en de ju nioren Ray Moore en Peter van Lingen. Drysdale neemt evenals Okker deel aan de internationale kampioenschappen van Italië en bereikte daar met de Italiaan Pietrangeli de finale van het heren dub belspel. Van alle tennistoeristen, die de wereld rondreizen, zijn de Zuidafrikanen het meest met Nederland vertrouwd. Zij ko men sinds jaar en dag uit bij de inter nationale kampioenschappen van Hilver sum, dat tweemaal achtereen door Drys dale werd gewonnen. Ze bezorgden ook 't opkomende Nederlandse tennis vorig jaar een flinke deceptie door de Davis-Cup- wedstrijd voor de eerste ronde tegen ons land met 4-0 te winnen. Alleen een ge tergde Jan Hajer kon op de laatste dag, toen de beslissing allang gevallen was, standhouden tegen Diepraam in een par tij, die bij 3-3 in de vijfde set wegens regen werd afgebroken. Sinds vorig jaar is de reputatie van 't Zuidafrikaanse ten nis nog groter geworden. Drysdale en Diepraam met in de dubbelspelen de com binatie Diepraam-McMillan bereikten de finale van de Europese zone tegen Span je. Diepraam kwam bij de laatste acht van Wimbledon, Drysdale zelfs bij de laatste vier en werd vervolgens finalist bij de open kampioenschappen van Amerika. Hij staat vierde op de wereldranglijst van 1965. Dit voorjaar waren Drysdales suc cessen in eigen land tamelijk bescheiden. Bij het toernooiencircuit van Hulett, waar hij twee jaar geleden zeven titels wegsleepte, won hij ditmaal alleen in Port Elizabeth en werd hij onder meer verslagen door Bob Hewitt, Martin Mulli gan en zijn landgenoten Jacky Saul en Ray Moore. Diepraam bracht geen enkel toernooi op zijn naam en verloor onder meer van Mulligan, en zijn landgenoten Pat Cramer, Ray Moore en Cliff Drys dale. (Van onze sportredacteur) Morgen is in Amsterdam de start van de belangrijkste amateurwieler- wedstrjjd op het nationale kam pioenschap na van Nederland, Olympia's Tour. Dit evenement van 11 tot en met 23 mei is het opleidingsinstituut voor amateurren ners voor het zware etappewerk. Dit instituut wordt op zeer bekwame wijze in stand gehouden door de Am sterdamse wielersportclub Olympia. Dat het geen eenvoudig werk is be wijzen de bedragen, die met de orga nisatie gemoeid zijn. De begroting ligt boven de ton. Olympia stelt alles in het werk om de renners een zo gun stig mogelijk koersklimaat te schep pen. In de loop der jaren is de Tour door Nederland van nationale tot in ternationale allure geworden. Wie wordt de opvolger van Zilverberg, Mik Snijder, Nijdam, Schuuring en Stee vens? Er zijn nogal wat favorieten. Na tuurlijk zal „De Witte", Harry Stevens, die vorig jaar met overmacht glorieerde, alles in het werk stellen om ook dit jaar weer tot Nederlands beste etapperenner te worden uitgeroepen. Hij heeft een bes te ploeg om zich heen en dat is natuur lijk wel belangrijk, hoewel amateurs vaak lastig aan het gareel van een ploeg kun nen wennen. Over goede ploegen gesproken. Daar is de Trio-formatie met de twee grote troeven Eddy Beugels en Eef Dolman. Vooral de „broederstrijd" tussen Stee vens en Beugels belooft deze Olympia's Tour extra interessant te maken. Zeker is, dat beiden elkaar de zege niet gun nen. Natuurlijk zullen andere slimme ren ners van deze rivaliteit kunnen profite ren. En daarbij denken we behalve aan Dolman ook aan Jan van der Horst, de Haarlemmer, die dit seizoen als een ko meet naar voren is geschoten. Hij won de Ster van Zwolle, de ronde van Fries land en het Circuit des Mines. Door de laatste prestatie heeft hij bewezen ook het etappewerk te beheersen. Hij kent trouwens Olympia's Tour, evenals zijn Caballero-ploegmakkers Vianen (de ont dekking van vorig jaar), Vogels (die deze keer van een valpartij bespaard hoopt te blijven) Ted Blom, Minneboo en Gerards. Gé Peters heeft aan hen een best team. Nog meer kandidaten voor de topplaat- sen? Nol Kloosterman, Harry van Piere, Rini Wagtmans, Jo van Seggelen, Daan Holst en Gerard Koel. Benieuwd ook kan men zijn naar de verrichtingen van Tie- men Groen, die na de ronde van België, waarin hij zich ontpopte als een krach tige wegrenner en die de baan „afzwoer" verklaarde alleen maar op de weg te wil len rijden en daar de eerste viool te spe len. Behalve alle beste Nederlandse cou reurs, die het tempo weer zoals ge bruikelijk heel hoog zullen opschroe ven, zodat iedereen naar adem snakkend aan de streep arriveert, zijn er ook bui tenlandse ploegen. De Belgen zijn er weer (in 1963 waren ze oppermachtig), er ko men Polen, Fransen, Zweden, Zwitsers en Denen (met oa. de bekende Ole Rit ter). De route leidt morgen van Amsterdam naar Den Haag (160 km.) donderdag van Den Haag naar Vlissingen (175 km.) vrijdag van Vlissingen naar Waalwijk (160 km.) zaterdag van Waalwwijk naar Geleen (170 km.) zondag zijn er in Lim burg een ploegentijdrit en een bergcrite rium, maandag trekt de karavaan van Siebengewald naar Doetinchem en op de slotdag dinsdag leidt de route van Doe tinchem naar Amsterdam, waar de fi nish om 19.00 uur in de Eerste van Swin denstraat is. Bij de Zuidafrikaanse kampioenschap pen, waar Ray Moore niemand minder dan Fred Stolle versloeg, verloor Drysdale van Hewitt en Diepraam van Emerson. Nadien herstelde Drysdale zich door bij de landenwedstrijd tegen Australië zowel van Emerson als Stolle te winnen. Diep- raams vorm bleef wisselvallig, hetgeen afgelopen zondag nog weer eens bleek in de finale van het toernooi van Stuttgart, waar hij zijn meerdere moest erkennen in Frew McMillan, die hoofdzakelijk als een goede dubbelspeler bekend staat. Het meest waarschijnlijke is dat Drys dale en Diepraam de singles zullen spelen en Diepraam-McMillan de dubbel. Met de dubbelcombinaties is Zuid-Afrika de laat ste jaren niet gelukkig. De in aanleg ster ke combinatie Diepraam-Drysdale viel vo rig jaar uiteen, het daarna gevormde duo Diepraam-McMillan bleef ook nog geen seizoen intact. In Zuid-Afrika speelde dit maal Diepraam met Hewitt, Drysdale met Mulligan en McMillan met veteraan Abe Segal. Voor Nederland, dat de combinatie Okker-Van Eysden uiteen zag vallen, is dat een onverwacht gunstige omstan digheid. Het staat overigens vast dat de winnaar in Scheveningen een goede kans maakt in de daarna volgende ronde tegen de win naar van de ontmoeting ItaliëMarokko. Tom Okker heeft met zijn Ameri kaanse partner Marty Riessen bij de in ternationale kampioenschappen van Italië in het herendubbel niet de eindstrijd kun nen halen. Zij werden in de halve finale uitgeschakeld door de favoriete Austra liërs Emerson en Stolle. De cijfers wa ren: 6-4, 6-4, 6-4. Okker en Riessen had den in de kwart finale met 6-4, 6-3, 1-6, 10-8 gewonnen van een ander Australisch duo Davidson en Roche. Emerson en Stolle spelen in de eind strijd tegen Drysdalen en Pietrangeli, die in de halve finale Graebner en Ralston uitschakelden met 6-2, 8-6, 6-2. Roy Emerson plaatste zich maandag als derde Australiër voor de halve finales herenenkel. Hij won de afgebroken partij voor de kwartfinales tegen Riessen met 1-6 6-4 6-4 8-6. De ontmoeting was zondag avond gestaakt bij de stand 1-6 6-4 6-4 en 2-2 in het voordeel van Emerson. In de halve finales komt Mulligan uit tegen Ro che en Pietrangeli tegen Emerson. Ann Jones-Haydon, het voormalige ta- feltennissterretje, dat jaren geleden over schakelde op tennis, behaalde in Rome het tweede grote succes uit haar loopbaan na het winnen van de internationale titel van Frankrijk in 1961. Met gevarieerd spel, gebaseerd op kracht en een finesse, die het maken van fouten tot een minimum be perkte, won zij maandag in de eindstrijd van het damesenkelspel met 8-6, 6-1 van de Zuidafrikaanse Annette van Zijl (Van onze tafeltennismedewerker) Het is TOG niet gelukt de beslissings wedstrijd om een plaats in de overgangs klasse tafeltennis tot een goed einde te brengen. De Haarlemmers moesten met 5-4 hun meerdere erkennen in Steeds Hoger/TSB 2. Harm Huidekoper boekte drie prachtige overwinningen, maar ver der kon alleen Bert Duits nog een keer scoren. Van Abbevé verloor drie maal. Het zat TOG overigens bepaald niet mee. Vijf wedstrijden werden in drie games verloren Uitslagen beker-competitie: le kl. TOG- BProwano 3-2, Togido-BVTC-B 2-3, TOGRapidity 2-3, 2e kl. DSS-Or. Zw. Prowano 0-5, TOGVTC 1-4, ShotHotac 0-5, 3e kl. HBC—TOG 2-3, Togido—HBC- B 2-3, 4e kl. JohezDroste 0-5, DSB Fusia 5-0, TOGHBC 5-0, Sneeuwbal— Droste-C 0-5, DSS-Or. Zw,Fusia-B 4-1, ShotDroste-B 0-5. Tigran Petros jan, lichamelijk niet ge heel fit, is maandag niet aangetreden voor de dertiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tegen uitdager Spasski. De partij is voorlopig verschoven naar woensdag. Volgens de re glementen van de internationale schaak federatie mogen beide spelers elk ten hoogste op drie speeldagen verstek laten gaan. Er wordt gespeeld op maandag, woensdag en vrijdag. De stand na twaalf partijen, waarvan er tien in remise en twee in een overwinning voor Petrosjan eindigden, is 7-5 voor de wereldkampioen. Advertentie Ook de beste fiets wordt eens te oudl Koop een nieuwe - nu! Dan dingt u mee.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15