Modernisering van de verouderde grondwet Sexuele voorlichting en opvoeding via radio en t.v. vervelend maagzuur? rv Kort en bondig Proeve als discussie-grondslag voor eventuele vernieuwing Advies aan staatssecretaris: Prins koopt lucifers Rouwbeklag van de koningin voor mgr Bekkers Ernstig tekort aan verpleegsters Gewonde man op de spoorbaan gevonden Los arbeider ging moeder met bijl te lijf Droog weer Doden in het verkeer Untsnapte zeeman zee«fbied NCOV gaat ook donors werven Dagvaardingen „Jupiter en „Delphi" nietig OUDE GENEVER lekker lopen DINSDAG 10 MEI 1966 Grondrechten Regering Staten-generaal Raad van State WYNAND FOCKINK neem mtuur-grijze nOg VOOrTVlUCntl£ zuidwest tot zuid draait en dat het weer Haarlem feisen-IJ muiden Beverwijk Huizing Kerkelijk nieuws sï ie wzw z DEN HAAG. - -Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een „proe ve van een nieuwe grondwet" gepu bliceerd, bedoeld als grondslag voor een gedachtenwisseling over een eventuele grondwetsherziening. Het stuk is samengesteld door de afdeling Grondwetszaken van het ministerie van Binnenlandse Zaken, in overleg met de staatsrechtsdeskundigen mr A. M. Donner, mr. J. van der Hoeven, mr. H. J. M. Jeukens en mr. J. V. Rijpperda Wierdsma. De samenstellers hebben zich voor al gericht op een bekorting, vereen voudiging, modernisering en aanpas sing van de bestaande grondwet. De „proeve" is veel korter (90 artikelen in plaats van 205), overzichterlijker en leesbaarder. Allerlei formele voor schriften zijn geschrapt, evenals een aantal programmatische en niet-juri dische bepalingen. De grondrechten, die in de bestaande grondwet her en der zijn verspreid, zijn in een kort overzichtelijk hoofdstuk op genomen. Daardoor hebben zij een duide lijker accent gekregen. De rechter wordt in deze „proeve" de bevoegdheid gege ven de wetten te toetsen aan de grond rechten. Dit toetsingsrecht is niet nieuw, maar staat in de bestaande grondwet niet vermeld. Het hangt samen met de verklaring van het Europese Verdrag tot Bescherming van de Rechten van de Mens. Het processie-verbod is niet gehand haafd. De wet dient de bevoegdheid te regelen een godsdienstoefening buiten ge bouwen en besloten plaatsen te verbie den indien dit ter handhaving van de open bare orde is vereist. Het artikel betreffende de vrijheid van onderwijs laat ook wettelijke voorzienin gen toe ten aanzien van bijvoorbeeld rij en dansscholen. Een ander artikel geeft een waarborg tegen elke willekeurige vrijheidsontneming. Voorts wordt aan een ieder die anders dan krachtens rechterlijk bevel van zijn vrijheid wordt beroofd, het recht toege kend aan de rechter zijn invrijheidsstel- ling te verzoeken. Behalve het briefgeheim is ook het te lefoongeheim in deze „proeve" opgeno men Het hoofdstuk dat de positie van de koning en die van de ministers regelt, is veel korter dan in de bestaande grond wet. Alle voorschriften inzake het inko men van de koning, de beëdiging, de in huldiging en de voogdij zijn geschrapt. Deze moeten aan de wetgever worden overgelaten. Nieuw is de mogelijkheid om op grond van bijzondere omstandigheden af te wijken van de grondwettelijke voor schriften inzake de erfopvolging. In de positie van de ministers wordt materieel niets veranderd. De titel staatssecretaris is vervangen door de titel onderminister. De samen stellers vinden dat deze titel meer over eenstemt met de politieke positie van de ze bewindslieden. wet. Het grootste deel van dit onderwerp wordt overgelaten aan de wetgever. On derwerpen als de militaire dienstplicht en het oppergezag over de krijgsmacht wor den in de proeve niet genoemd. Het hoofdstuk rechtspraak bevat geen belangrijke veranderingen. Ook hier wordt nogal wat aan de wetgever overgelaten. Rechtspreken „in naam van de koning" is een van de verouderde vormen die de samenstellers hebben laten vallen. De ombudsman komt in het stuk niet voor. De samenstellers zijn van oordeel dat er geen behoefte meer bestaat aan een gedetailleerde regeling van de inrichting en de bevoegdheden van de provincies en de gemeenten. De uitvoerige verhan delingen hierover in de bestaande grond wet zijn teruggebracht tot niet meer dan drie artikelen. Daarin wordt bepaald dat de samenstelling, inrichting en be voegdheden van de provinciale en gemeen tebesturen bij de wet moeten worden ge regeld. Ook de verordenende bevoegdhe den worden aan de wetgever overgela ten. De „proeve van een nieuwe Grondwet" is als boekwerk (299 pagina's) uitge voerd en in de handel gebracht door de Staatsdrukkerij Het bestuur der Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid heeft aan de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels een advies uitgebracht over de program mering op lange termijn van sexuele voorlichting en opvoeding. Daarin wordt in overweging gegeven de thans in de rijksbegroting voor sexuele voorlichting Advertentie In de samenstelling van het parlement zijn geen veranderingen voorgesteld. Het tweekamerstelsel wordt gehandhaafd. Het beginsel van evenredige vertegenwoordi ging staat in de proeve vermeld, maar omdat de formule „op de grondslag van evenredige vertegenwoordiging" is ver vallen, is de mogelijkheid ontstaan toela ting van dwergpartijen tegen te gaan. Volgens de samenstellers is „evenredig heid tot in de hoogste graad van wis kundige perfectie" nooit de bedoeling ge weest. De proeve laat de Staten-Generaal meer vrijheid dan de bestaande grondwet. Bei de Kamers kiezen hun eigen voorzitter de thans bestaande benoeming op voor dracht verdwijnt. De wetgevingsprocedu re willen de samenstellers overlaten aan de Kamer en niet meer in de grondwet opnemen. Nieuw is de bepaling dat de twee Kamers in verenigde vergadering kunnen vergaderen over elk onderwerp Daardoor wordt het mogelijk doublures in de algemene politieke en financiële beschouwingen en begrotingsbehandelin gen te vermijden. Nieuw is ook de be paling dat ook over personen mondeling gestemd moet worden en dat de leden van de Eerste Kamer voor vier jaar wor den gekozen, inplaats van zes. De perio dieke aftreding van de helft van het le dental vervalt. Nieuw is ook de verlaging van het pas sieve kiesrecht van 25 tot 21 jaar. Volgens de proeve heeft de Raad van State niet meer over alle wetsontwer pen gehoord te worden. Deze raad zal ook advies kunnen uitbrengen aan de Staten-generaal en dus niet meer alleen aan de regering. Deze nieuwe bepaling geldt ook voor de S.E.R. en voor de Al gemene Rekenkamer alsmede voor an dere niet met name genoemde vaste ad viescommissies. De ontwerpers achten het onjuist de koning nog langer met het voorzitterschap van de raad te bekleden. Ook de bepaling dat de troonopvolger zitting heeft in de Raad van State is vervallen. De wetgevingsprocedure is zeer sche matisch geregeld. Allerlei formele voor schriften zijn geschrapt en worden over gelaten aan de bevoegdheid van de wet gever en de Kamers. Nieuw is de toeken ning van het recht van initiatief aan de Eerste Kamer. Het recht van amende ment blijft voorlopig voorbehouden aan de Tweede Kamer. Nieuw is ook het arti kel waarin de maatschappelijke grond rechten worden erkend. Volgens de toe lichting omvatten deze rechten ook de eco nomische en culturele rechten. De rege ling van deze rechten wordt overgelaten aan de wetgever. De grondwettelijke bepalingen inzake de defensie zijn veel geringer in aantal en omvang dan in de bestaande grond- In de handige kneepfles De borrel die u „toelacht" Geniet met uw gasten van die tongstrelend zachte WF genever. Een rondje WF Daar is iedereen vierkant voor! Oude WF Genever f. 10.95 per hele liter i «i opvoeding beschikbare gelden aan te wenden voor rijpmaking der bevolking voor deze voorlichting door middel van radio en televisie, scholing van het ka der, dat specifieke voorlichting moet ge ven, en organisatie van voorlichtingspro gramma's. Het advies is tot stand gekomen in overeenstemming met het Groene-, het Wit-Gele- en het Oranje-Groene Kruis, de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming en het R.K. Nationaal Bu reau voor Geestelijke Gezondheidszorg, het Nationaal Protestants Centrum voor de Geestelijke Gezondheidszorg en het Al gemeen Centraal Bureau voor de Gees telijke Volksgezondheid. Iedere voorlichtings- of vormingsac tiviteit in ons land moet vooraan be ginnen en kan nergens op teruggrijpen, met name niet op ouders, wier aandeel in de sexuele opvoeding van hun kinde ren minimaal blijft, zo wordt in het ad vies geconstateerd. Allereerst zal een rij pingsproces op gang moeten worden ge bracht Slechts daarna zal het mogelijk zijn meer specifiek de essentie van de sexualiteit in de menselijke betrekkingen in de voorlichting te betrekken en in vrijheid de vragen rond de geboortere geling te benaderen. Geadviseerd wordt o.a. een groot scheeps televisie en-of radio-voorlichtings programma op te zetten als een gezamen lijke activiteit en onder gezamenlijke verantwoordelijkheid van de bij de tot standkoming van dit advies betrokken or ganisatie in nauwe samenwerking met deskundigen. Dergelijke voorlichtingsprogramma's dienen gedragen te worden door de or ganisaties voor individuele hulpverlening op sexueel gebied. Via de massamedia of via de individuele schriftelijke beant woording van vragen moet de weg naar deze hulpgevende organisatie duidelijk worden gemaakt. Voor de kaderscholing ziet de federa tie een zeer belangrijke en directe taak voor het op te richten para-universitaire instituut voor sexuele hygiëne. Aan de „training van trainers" moet voorrang worden verleend, aldus het advies Prins Bernhard heeft gisteren op paleis Soestdijk de eerste slof lucifers gekocht van de tienjarige welp Jan Schöler. De prins luidde hiermee de actie „Scouting '67" in. Men hoopt een miljoen pakjes lu cifers a 1,50 te verkopen. Van de op brengst zal men dan een groot aantal padvinders naar de twaalfde wereldjam boree in de V.S. kunnen sturen. Koningin Juliana heeft kardinaal AI- frink een telegram gezonden, waarin zij haar deelneming betuigt met het overlij den van mgr Bekkers. Zij zegt, dat dit overlijden een groot verlies betekent, zo wel voor de rooms-katholieke Nederlan ders als voor zoveel anderen Het moderamen van de generale synode van de Nederlands Hervormde Kerk zegt met ontroering te hebben kennisgenomen van het heengaan van bisschop Bekkers in de kracht van zijn leven. Het mode- ramen denkt met eerbied aan zijn per soon en arbeid als bisschop van 's-Her- togenbosch en aan de eerlijke en objec tieve wijze waarop hij de toenadering tot reformatorische kerken en christenen heeft bevorderd. Het kathedraal kapittel van Den Bosch heeft mgr J. Bluyssen, de hulpbisschop van Den Bosch, gekozen tot kapittel vica ris. Hij zal in verband met het overlij den van mgr Bekkers de tijdelijke zaken van het bisdom waarnemen totdat een nieuwe bisschop is benoemd. De verwachting in Den Bosch is dat zeer veel belangstellenden de uitvaart dienst in de Bossche St. Jan zullen bij wonen. Als de weersomstandigheden het toelaten zal op het paradeplein vlak bij de St. Jan een openluchtmis worden opge dragen, omdat de Bossche kathedraal te klein zou zijn om alle belangstellenden te bergen. Op een persconferentie is bekendge maakt dat de laatste woorden van mgr. Bekkers, eind vorige week, luidden: „On derlinge liefde bewaren", waarna hij in de bewusteloosheid verviel waaruit hij niet m PPr r\nf xxroolrto Tijdens een forum over de numerus clausus heeft prof. dr. J. E. Nuboer, Lr - r r Zoon niet naar school gestuurd. De officier hoogleraar aan de medische faculteit van de Utrechtse universiteit, aandacht ge vraagd voor het aanmerkelijke tekort aan stafverpleegsters in de academische zie kenhuizen. van Justitie bij de Bredase rechtbank heeft tegen een 51-jarige inwoner van Dongen wegens het onttrekken van zijn veertienjarige zoon aan de leerplichtwet een boete van honderd gulden geëist. De verdachte had zijn zoon gedurende drie ëneenhalf jaar van de lagere school ge houden om het erf rondom het ouderlijk huis te bewaken. Hij noemde het academisch ziekenhuis in Utrecht als voorbeeld. Twintig percent van de totale beddencapaciteit wordt niet gebruikt, eenvoudig omdat er geen ver- Geen nekkramp in Seedorf. Naar de leger- pleegsters zijn. De situatie bij de niet-1 voorlichtingsdienst meedeelt heeft een academische ziekenhuizen nog minder rooskleurig. noemde hij bacteriologisch onderzoek aangetoond, dat de vijf militairen van de B-compag nie van het 41-geniebataljon, gelegerd in de legerplaats Seedorf, die zaterdag ziek zijn geworden, niet aan nekkramp lijden. Men meent te doen te hebben met een virus dat identieke verschijnselen zou opleveren. Naar het oordeel van prof. Nuboer is er weinig animo bij de medische studen ten om klinisch te gaan werken. De jeugd wil om vijf uur naar huis en niet dag en nacht beschikbaar blijven, aldus de hoogleraar. Hij is ook niet erg te spre ken over de manier waarop gestudeerd wordt. „Als de studenten eens wat har- Kfsler mls* "a vTa' 5500. Een 45-jarige kassier uit Den Haag, in dienst van een autoservicebedrijf, heeft tegenover de politie verklaard na een val 5500 te missen. Twee collega's zagen hem 's mid dags in de Waldorpstraat tegenover het bedrijf op straat liggen. In het zieken huis kon een dokter geen letsel consta teren, al sluit hij de mogelijkheid van een hersenschudding niet uit. De kassier moest 5500 van het ene perceel naar het andere brengen. Hij weet niet hoe hij is komen te vallen. Mevrouw Wijsmuller onderscheiden. Aan mevrouw G. WijsmullerMeijer uit Am sterdam is het gouden kruis van verdien ste van het Nederlandsche Roode Kruis uitgereikt voor hetgeen zij vóór en in de oorlog heeft gedaan. Advertentie der zouden werken zouden ze zelf door een verkorting van de studieduur kunnen zor gen voor een hoger rendement". De 56-jarige directeur van een Rotter damse n.v. is gistermiddag ernstig ge wond aangetroffen op de spoorbaan tussen Vlaardingen en Hoek van Holland. Hij werd daar gesignaleerd door de machinist van een werktrein. De Rotterdamse politie roept in verband hiermee een getuige op: een in grijze overjas geklede heer, die in de trein, aan komst Hoek van Holland 11.40 uur, in het portaal van een der wagons stond en door de open deuren naar buiten keek. Bij het onderzoek meldden zich twee ar-1 beiders die deze man hebben zien staan. Het slachtoffer kon in verband met zijn toestand tot dusver niet worden gehoord. Hij is met een schedelbasisfractuur en wonden aan het hoofd in het Holy-zieken- huis te Vlaardingen opgenomen. De rijkspolitie in Horst heeft een acht tienjarige los arbeider uit Horst-America ingesloten, die getracht had zijn vijftigja-1 rige moeder met bijlslagen van het leven te beroven. De man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, eiste geld van zijn moe der die ziek op bed lae Toen zii weifer-1 ^mwwwi«wwwwwiiwiiwiiiwimw ,5 "J wcigci nnnnnim de greep hij een bijl en sloeg op zijn zieke moeder los. De vrouw wist de sla gen te ontwijken en vluchtte de straat op Stop met slikken van middelen die u geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAG Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. o Wees goed voor uzelf (en uw maag Norac is 'n NORIT produkt Het KNMI deelt mee: Van de Azoren strekt zich een hoge- drukgebied uit naar de Golf van Bis- caye. Ook boven Engeland is een rug van hoge luchtdruk aanwezig, die zich clangzaam naar het oosten verplaatst. Voor de ogen van haar moeder is het Deze wordt echter gevolgd door lucht- blJn®.P"e 3.aar oude meisje Anna Johan- drukdalingen in Ierland en vooral in het na Eijck uit Hengelo onder het achter- zeegebied ten westen daarvan. Zij wor- wiel van een wegrijdende melkwagen ge- den veroorzaakt door een randstoring van komen. Het kind was op slag dood. een diepe depressie bij IJsland. Waar schijnlijk zal deze storing morgen in het tussen Schotland en IJsland /-V scmjnnjK aankomen. Dit zal voor het weer in ons n ,v „I.''and tot gevolg hebben dat de wind naar zich tijdelijk stabiliseert. Na een periode Uit de psychiatrische observatiekliniek met opklaringen zal een warmtefront de van het gevangeniswezen aan de Gans- bewolking in de hogere niveaus welis- straat 164 te Utrecht is een 22-jarige zee- waar doen toenemen, maar de kans op man uit Rotterdam ontsnapt. De man, die regen van betekenis is voor morgen wegens diefstal was veroordeeld en ter avond niet groot. In de temperaturen beschikking gesteld, forceerde een raam komt over het algemeen weinig verande- aan de achterkant van het gebouw. Ver- rin3- volgens heeft hij zich langs aan elkaar ge knoopte lakens laten zakken en is over een metershoge muur geklommen aan de kant van de Kromme Rijn. Tot vanmor gen was de man nog niet opgespoord. WERKRAPPORTEN Grote of Sint Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Hendrik Lasschuit. Concertgebouw, woensdag 20.15 u.: Beethovenconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Christian Ferras (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The sound of music", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „De vrouw die twee maal leefde", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Onze man in Libanon", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mr. Stanislas slaat terug", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Mens durf te leven", a.l.; woensdag 14.30 u.: „Het is Yogi de Beer", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Viva Maria", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Operatie Kajak", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lieve lieve John", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van Jaap Nanninga. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Tot 15 mei. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. 's Avonds dagelijks van 20.30 tot 22.30 uur. Prentenkabinet: Mozartexpositie. Dage lijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. 's Avonds van 20.30 tot 22.30 u. gedurende de gehele week. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; zondag van 14 tot 17 u. Expositie „Bijbel Zwart/Wit": Houtsneden van Flip van der Burgt. Tot 13 juni. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag van 13 tot 16 uur. Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expo sitie van werk van Leo de Winter en Leen Spierenburg. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op vrijdag ook van 20 tot 22.30 u. Tot 22 mei. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van werk van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13 tot 17 u. Tot 23 mei. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassieke grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdag ge sloten. Expositie van werk van Kolja Kla- jitch. In 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u. en 20 tot 22 u. Expositie van Jacob Kuyper. Artifica (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werk van Poppe Da- mave, Wim Steyn, Cor Hak, Kees Hak, Kees Okx, Willem Snitkers, Rob Clous, Bob Buys, Piet v. Heerden, Kees Verkade. Liesbeth Sayers, Arturo Varela, Remco v. d. Gugten, Anneke Höfte, Otto Heuvelink en Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 juni. Cruquiusmuseum (Vijfhuizen): Gemaal en oude machines. Maandag tot zaterdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand mei expositie van werk van Rob Clous. DIVERSEN Keukenhof (Lisse): Dagelijks van 8 u tot een half uur na zonsondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot oktober van 9 tot 18 u. geopend. DINSDAG 10 MEI City, 20 u.: „De eend en de Cadillac". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, van 19 tot 21 u.: Expositie grafiek, teke ningen en collages, vervaardigd door Frits Gramberg. Tot 16 mei. WOENSDAG 11 MEI City, 20 u.: „De eend en de Cadillac". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Maximum- tempera blnnen- Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z. -Limburg Helsinki Stockholm Kennemer Theater, 19 uur: „Mary Pop- Oslo pins"; vooraf „Watervogels". I Aberdeen DINSDAG 10 MEI Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een spion Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een spion I ging door de hel". 1 ging door de hel WOENSDAG 11 MEI Kennemer Theater, 19 uur: „Mary Pop pins"; vooraf „Watervogels". Advertentie Speciaalzaak voor prettige schoenen Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura Ned. Herv. Kerk Beroepen te Aarlanderveen A. de Bruijn te werkendam; -te Jaarsveld D. J. Cupe rus, kand. te Waddinxveen; -te 's Heer Abtskerke B. Martèl, kand. te Zaandam; -te Poederooijen J. C. Terlouw te Lage Vuursche; -te Hilversum H. Huting te Rotterdam-C. Geref. Kerken Beroepen te Koudum Tj. Ausma, Kand. te Maarn; -te IJlst J. Radstaak, kand. te Epe; -te Marrum W. J. de Ruiter te Har- kema-Opeinde; -te Duisburg-Ruhrort A Bakker te Hemelum. Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck De Nationale Christen Onderofficieren Belgrado Vereniging gaat een actie voeren ten be- hoeve van het Nederlandsche Roode 3 Kruis. De vereniging wil tijdens de con- iWaHriH gresdagen van de vereniging op 1 en 2 LUn™ juni in Utrecht de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis een zo groot moge lijk aantal vrijwilligers aanbieden om het tekort aan bloeddonors (ongeveer twintig duizend) enigszins te kunnen lenigen. Daarmee volgt de NCOV het Neder lands Katholiek Vakverbond, dat kortge leden ook een bloeddonorswerving is be gonnen. Lissabon Zon op Maan op en minimum- M S n buitenland ■O i 4 f j V min tem mist NW 13 9 geh. bew. NW 14 8 geh. bew. NNW 13 7 zw. bew. OZO 18 8 half bew. NW 16 5 zw. bew. windst. 17 8 mist NNW 15 6 mist NW 16 7 geh. bew. NO 13 5 half. bew. N 13 2 onbewolkt windst. 13 3 l regen N 11 7 onbewolkt Z 12 1 onbewolkt windst. 14 5 geh. bew. WNW 16 6 half. bew. NW 13 8 zw. bew. ZW 10 6 geh. bew. WNW 12 5 zw. bew. WNW 15 6 regen NNW 17 7 onweer NNW 21 10 motregen NNW 12 7 zw. bew. windst. 17 5 geh. bew. Z 15 5 zw. bew. 14 6 zw. bew. N 14 5 geh. bew. ZW 18 8 onbewolkt windst. 14 4 regen O 16 6 zw. bew. 20 3 zw. bew. NNW 22 16 half bew. O 19 8 onbewolkt N 18 9 onbewolkt windst. 21 7 licht bew. NNW 22 9 onbewolkt N 19 11 Woensdag 11 mei 4.53 uur; onder 20.20 uur. 2.18 uur; onder 10.01 uur. Maanstanden Laatste kwartier12 mei 12.19 uur Nieuwe maan20 mei 10.43 uur Eerste kwartier27 mei 9.51 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 10 mei Hoog water 7.14 uur en 19.45 uur. Laag water 2.53 uur en 15.16 uur. De rechtbank in Arnhem heeft in de I strafzaken tegen de eigenaren en exploi tanten van de (behendigheids) spelen „Jupiter" en „Delphi" de dagvaardingen nietig verklaard. De rechtbank meende, dat de officier van justitie in de tenlaste-1 legging wel de misdrijven had aangeduid, maar ze niet voldoende feitelijk had om-1 Het hoog en laag water te Zandvoort is schreven en weergegeven. io tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Woensdag 11 mei Hoog water 8.07 uur en 20.38 uur. Laag water 3.39 uur en 16.02 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2