„Eindelijk dan eens geen pech", verzuchtte de jonge winnaar van snelle rit Duyndam tricot in greep eerste oranje Olympia's Tour Kees Haast verdedigde zijn leiderspositie uitstekend SPO" RITMEESTER Tony Roche door veroveren van Italiaanse titel tot tenniselite doorgedrongen Fa. B. ENGELENBERG SPRINGT ER VÈR BOVEN UIT! Beugels hield zich kalm in het peloton Van der Horst op de vierde plaats Gerben Karstens finishte als derde Fransen vijfde in vijfdaagse van Duinkerken Guyot en Benfatto eersten in Praag- Warschau-Berlijn Okker versloeg Dennis Ralston in Overveen Overwinning op Z-Afrika DONDERDAG 12 MEI 1966 23 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN SIKKENS AUTOLAKKEN. Hans Rombouts Gonny Stuart in vorm Lute brak sleutelbeen VAN OVERAL Niet voor niets de meest verkochte sigaar in zijn klasse... geurig licht vol aroma Riant: de sigaar voor kenners IN DE GROENE DOOS Verrassing van tennismeisjes: (MWWMMMWWWMMWWWOW«mWWWWWWWHWWM» i MWWWWMWIlWyMWIIIIWMWWWWWMWWWWWW I scherpe tijdschema aangaf. Veel reële uitlooppogingen zijn er dan ook niet ge weest. Het was onmogelijk om uit de snel le pace van het peloton weg te raken. Eén was er, die het keer op keer probeer- (Van onze sportredacteur) de, Fedor den Hertog, ook al zo n jonge Findoliik dan pens tfeen nech" talentvolle amateur. Ook een, die met zijn .Eindelijk, dan eens geen pech Lhten nog geen raad weet en ze ren. Die zucht kwam uit de mond van Leo teloos gebruikt. Nadat de attente Jan van Duyndam, zittend op de rand van een der Horst in Breukelen een premiesprimt stoep om even uit te blazen van de had gewonnen, schoot Den Hertog er na een vijftig kilometer vandoor. Hij kreeg lange spurt die hem de eer. e o I gehoor". Stakenburg, Wagtmans, Hoek- winning in Olympia s Tour opge- stra, Holst en de Belg Robrechts sloten leverd had. Wij schreven het maan- zich bij hem aan. Maar dat leidde tot dag in het verhaal over de ronde van een jacht. De rust werd hersteld. Maar .I i fa i weer ging Den Hertog op avontuur. Toen de Haarlemmermeer: Duyndam wei Ly een w-e^ reecj meencje iedereen triest uitgeschakeld door drie lekke Fedor nu wel uitgeraasd en uitge- banden, Duyndam een van* Neder- speeld zou zijn, vooral ook omdat een ge lands meest belovende jonge amateurs sloten overweg hem parten speelde maar t~\ 11 nee, hij kwam alleen weer bij de hoofd- van dit moment. De kleine, stevige macdt en fietste direct maar weer door coureur uit Honselersdijk had in alle 0ok. De Zweed Ake Ek, Dickhof en Stee- grote, klassieke wegwedstrijden de vens zagen er wel wat in om met hem pech op zijn fiets moeten meezeulen, «en poging te wagen weg te komen Maar F f 1 de grip van de groep was te machtig. Nog Maar nu was er dan de triomfante-1. Den Hertogs vechtlust niet gebrei- lijke greep naar de macht, naar de deld. Weer flitste hij weg. Weer kreeg oranje trui. Achttien jaar is de leider hij pech, weer met een wiel. t lozzZou het dan zo dacht men een dertig van Olympia s Tour 1966, na de eerste küometer VOQr de eindstreep dan toch etappe van Amsterdam naar IJen op een massaie eindsprint uitdraaien? Haag (160 km). Dit seizoen alleen al Duyndam, op „eigen terrein" gekomen boekte hij acht overwinningen op de tussen de kassen van het Westland, hield i u„„„ h;; er een andere mening op na. Het juichte weg en rivee op de baan. Hi, is jong, E omdat tQt dan tQe gQed ge_ bruisend van kracht. Hij is niet te gaan was. Geen pech. En de vorm en temmen bijna. Piet Liebrechts, zijn de souplesse waren er. Hij ging... Van verheugde ploegleider, weet dat. Zei Middelkoop, Wagtmans, Van Katwijk en l i i van der Horst sloten zich bij hem aan. hij niet enkele minuten na de massa- Dgt gedeurde enkeie kilometers voor de sprint: „We zullen Leo kort moeten I finish. Er ontstond een spannende jacht houden morgen, in de etappe naar Vlak voor de laatste bocht streek het Vlissingen. Hij wil alles. Hij wil voor- peloton met de sprinters Steevens en 4j en Koel aan het hoofd op het kwintet neer, uit, vooruit Harry Steevens, die op Maar v00r Duyndam was de coupe net ge- de eerste dag in de oranje trui gestart nQeg geweest. Bij die laatste bocht de omdat hij vorig jaar de Tour marreerde hij en in een lange spurt bleef gewonnen had, had als reactie na de hij het hele veld de baas. Van der Horst n u „ik moest onderweg een nieuw wiel ste- eerste dag: „lk voel me prima. Ik ben L^en en daardoor sloeg mijn derailleur lekker fit. Me op laten jagen door wie op het beslissende moment door" kon ook? Mij niet gezien. Ik rijd mijn hem niet meer pakken. Steevens en Koel eigen koers". Niettemin zat hij Wel|trouwens °°k niet voorin bij de spurt. De Haarlemse kanshebber Jan van der Horst trou wens ook. Hij werd vierde, Steevens zesde. De buitenlandse renners Denen, Bel gen, Polen, Zwitsers en Zweden stonden naar adem te happen na de finish. „Wat •en vitesse", mompelde Ludo Goossens. Zeker, het was een rit van de pure snel heid. Er was practisch geen demarreren aan. Zo gaat dat bij de Nederlandse ama teurs in Olympia's Tour. Er wordt direct alles gegeven, voluit gekoerst. Enkele Po len en Denen ,,ze kunnen niet goed tussen de wielen rijden, ze kunnen niet waaieren", merkte Geraeds op kwa men tegen het einde ten val. Caballero Beugels hield zich in deze rit heel stil. Hij is slimmer geworden. Hij ging ook de strijd nog niet aan met zijn grote rivaal Steevens. „Er komen nog belangrijke da gen. Ik verknoei mijn krachten niet. Daar is bijv. nog een Limburg". Wellicht dacht hij ook al aan de dag van vandaag, aan de tweede etappe, van Den Haag naar Vlissingen. Pierre Pellenaars, de zoon van ploegleider Kees aan zijn kandidaats examen in de economie toe, maar toch nog tijd vindend om goed te fietsen zei van die rit naar Zeeland: „Morgen valt de slag. Velen verkijken zich er op. Doelstraat 59 Haarlem - Tel. 15252 Maar die wind en die bruggen, die nogal eens open gaan.Let maar op." 1. Leo Duyndam (Smith's/Acifit) 3.31.37 met bonif. 3.30.37; 2. Riny Wagtmans (Vredestein) z.t. met bonif. 3.31.07; 3. Ge rard Koel (Smith's/Acifit), z.t. met bonif 3.31.22; 4. Jan van Der Horst (Caballero); 5. Jo van Katwijk (Amstel Bier); 6. Har ry Steevens (Amstel); 7. Johnny Brou wer (Trio); 8. Wim Emo (Co-op); 9. Jo van Seggelen (Vredestein); 10. Piet les selaar (Vredestein); 11. Jörgen Hansen (Den.); 12. Jan Serpenti (Peugeot); 13. Cees Zoontjes (Co-op); 14. André van Middelkoop (Trio); 15. Jan Harings (Lo comotief); 16. Jan Hoogland (Vredestein) allen z.t.; 17. Eef Dolman (Trio); 18. Jupp Ripfel (Zweden); 19. Tiemen Groen (Peugeot); 20. Cor Rentmeester (Breda) 38. Lou Otte (Peugeot); 73. Henk Vogels (Caballero) allen z.t. als v. d. Horst; 102. Ted Blom (Caballero) op 4 min. Het ploegenklassement: 1. Caballero (ploegl. G. Peters) 10.34.51; 2. Trio (ploegl. Thijs Verveer) z.t.; 3. Amstel (ploegl. Herman Krott) z.t.; 4. Smith/ Acifit (ploegl. Piet Liebregts) z.t.; 5. Peugeot (ploegl. J. Bruggenkamp) z.t. Ook in de zware veertiende etappe van de ronde van Spanje hebben Nederland se renners de topposities in het algemeen klassement (Kees Haast) en het punten klassement (Jos van der Vleuten) behou den. De Spanjaard Gregorio san Miguel ontsnapte in de laatste kilometers voor Vitoria en arriveerde met 14 seconden voorsprong op een groepje van 25 ren ners, bij wie zich, naast alle Spaanse fa vorieten, ook de Televizieren Haast, Kar stens, Maliepaard en Van der Vleuten bevonden. Vooral leider Haast heeft in deze rit getoond dat hij zich in een uit stekende conditie bevindt. Direct na de start in San Sebastian voor de 178 km lange rit naar Vitoria ont snapte de Spanjaard Martin Pinera. Hij zou 145 km lang wegblijven en zijn voor sprong bedroeg op een gegeven ogenblik bijna vijf minuten. Maar op de col d'Ar- quiola (eerste cat) zou dat blijken hoe de ware krachtsverhoudingen in de Vuel- ta liggen. Op de lastige bestijging spron gen Mariano Diaz, winnaar van de ron de van de toekomst vorig jaar, zijn land genoot Eusebio Velez en Kees Haast weg. Het drietal had op de top een voor sprong van 40 sec. op drie andere Span jaarden: Momene, Castello en San Mi guel. In de lange afdeling naar de finish pro beerde Haast de voorsprong te behouden, maar Velez en Diaz wensten de zeer sterk rijdende Brabander geen grotere voorsprong in het algemeen klassement te bezorgen en namen geen meter kop. Tenslotte liet Haast zich door een ach tervolgende kopgroep inlopen, waarna San Miguel de etappe „mocht" winnen. 1 San Miguel (Sp.) 5.08.30 met bon 5.08.24; 2. Perurena (Sp.) 5.08.44 met bon 5. 08.24; 3 Karstens z.t.; 4 Uribezubia (Sp.) z.t.; 5 Van der Vleuten z.t.; 6 Mo mene (Sp.) z.t.; 7 Fullana (Sp.) z.t. 8 Velez (Sp.) z.t.; 9 Haast z.t.; 10 Lo pez Rodriguez (Sp.) z.t.; 23 Maliepaard 5.08.30; 31 Nijdam 5.11.19; 34 Zilverberg z.t.; 36 Knops 5.11.20; 57 De Roo 5.14.25. Algemeen klassement 1 Haast 62.43.06; 2 Echevarria (Sp.) 62.43.16; 3 Momene (Sp.) 62.43.29; 4 Ve lez (Sp.) 62.44.20; 5 Gabica (Sp.) 62.44.30 11 Maliepaard 62.45 08; 18 Van der Vleu ten 62.52.01; 21 Karstens 62.56.34; 25 Zil verberg 63.00.41; 26 Wouters 63.00.43 29 Nijdam 63.01.48; 34 Knops 63.03.19; 42 De Roo 63.07.29. De uitslagen van de gisteren op Duindigt ge houden koersen luiden: Groningen-prljs: 1. Earl Magowan (H. Maring): 2 Dougalls Stern S.; 3. Catharina Casindra D. Toto: win f 2,30. pl. 1,40, 1.40, 2,30, koppel 6,10, cov. 3,30. Sappemeer-prijs: 1. Desiree (J. Hake); 3. Da kota Scotch; 3. Burnley Quick. Toto: win. 13.30. pl 4,20, 4.50, 2,60, koppel 11,70, cov. 16,70, trio f 1.304,40. Wolvega-prtjs: 1. Black Hollandia (A. Harm- sen) 2. Berno Axkit; 3. Boy van Forges Toto: win 7,50, pl. 2,60, 1.40, 2,60, koppel 10,80, cov. f 6.30. Uithuizen-prijs (voor amateurrijders)1 Cu- nera (N Kaptijnl; 2. Carla van IJmuiden; 3. Brion van de Lente. Toto: win. 3,50, pl. 1.70. 1,60, f 1,90, koppel 10,30, cov. 5.80, trio 81,80. Noordwolde-prijs: 1. Conny Stuart (J. van rijder Ted Blom en Peugeot-coureur stam Dooyeweerd); 2. Zilo; 3. Atie van de Lente. Toto werden er de dupe van. Blom, bedekt met een aantal schaafwonden, klaagde over een opgezette pols. Stam moest naar het ziekenhuis om gehecht te worden. Bei den zullen waarschijnlijk vandaag niet «tarten. De rit van de pure snelheid. Dat was de eerste etappe, die bijna een kwartier eerder beëindigd werd dan het toch al De Belg Jos Huysmans heeft gisteren In een massaspurt de eerste etappe van de vijfdaagse van Duinkerken gewonnen, voor zijn landgenoten Staf Desmet, Ber nard Vandekerkhove en Jos Boons. Ook voor de nieuwe Nederlandse profploeg van Willem II, die voor het eerst aan •en buitenlandse wedstrijd deelneemt, wa ren er een aantal ereplaatsen: Jan Fran sen uit Halfweg werd vijfde, de Utrech ter Hans den Hartog negende en de Bra bander Kees Snepvangers twaalfde. Cees Lute, die uitkomt voor het Fran ce merk Ford, moest de strijd staken. De Beverwijker brak bij een val zijn «leu tel been. Nadat hij in het ziekenhuis verzorgd was werd hij naar het hotel ge bracht. Hij zal tenminste enkele weken niet kunnen fietsen. De Fransman Bernard Guyot zegevier- I de gisteren in de eerste halve etappe van de derde rit in de wegwedstrijd Praag- Warschau-Berlijn. In een rit over zeven tien kilometer tegen het horloge noteerde I hij 28 min 22 sec. en zegevierde voor de Rus Alexandre Dokhlyakov (29 min) en de Italiaan Antonio Alonetti in 29 min. 10 sec. In het tweede gedeelte van deze der- I de etappe van Harachov naar Hredec was de Italiaan Attilio Benfatto de rapste. Zijn tijd was 2 u. 24 min. 8 sec. Tweede werd de Deen Willy Skibby in 2.24.38, derde de Tsjech Jan Wenzel in 2.25.08. De leider I In het algemeen klassement bleef de Ita- f kaan Piedro Guerra. win. 5,30. pl. 1.60, 1,40, koppel 4,90. cov. 3,20. Drachten-prijs: 1. Zanto (J. Vink); 2. Olivier B.; 3 Zilvervos. Toto: win. f 5,30, pl. 1,40, 1 40. 1.60. koppel 20.80, cov. 3,80. Eenrum-prijs; 1. Cash Six (J. Glimmerveen); 2. Arizona; 3. Damsel D. Toto: win. f 5,20, pl. 2,40, 3,50, 2,— koppel 5,90. cov. 12,20. Admiraal Togo-prijs: 1. Mister Wilfred (G. Bier); 2 Peeier; 3. Miss Willy Toto; win. f 1,70, pl. t 1.50, 4,70, koppel I 13,20, cov. 12,40. Ommeyad-prijs: 1. Willibald (T. McGarrity); 2. Osman: 3. Pawnee Toto: win f 11.80. pl. 3,20, f 1.40, 1,40, koppel 5,90, cov. 3,90, trio f 322,40. Totalisator-omzet 152.325.—, Voor de eerste klasse A van de zomer competitie van de KNZB is gisteravond een wedstrijd gespeeld. GZC won daarin in eigen bad met 6-3 van Neptunus Zaan dam. RIANT Tom Okker (links) en de reserve voor het Amerikaanse Daviscup- team, Dennis Ralston, speelden gis. teren op de banen van het Kenne- m er Lyceum een demonstratiepartij. Beide spelers kwamen in de loop van woensdag terug uit Italië waar zij hadden deelgenomen aan de interna tionale tenniskampioenschappen van Rome. Advertentie Kijk, mijn lunchEen paar lekkere Fyjfes bananen Tony Roche, de meestbelovende van de jongere garde uit Australië, heeft zich «en week voor zijn eenentwintigste ver jaardag een weg gebaand naar de vol wassenheid op tennisgebied. De Australi sche lefthander veroverde bij de interna tionale kampioenschappen van Italië een van de zes grote wereldtoemooien de titel in het heren-enkelspel door een zege met 11-9, 6-1, 6-2 over de Italiaan Nicola Pietrangeli. De als een middengewicht-bokser ge bouwde Roche buitte de grotere kracht, die hij in zijn slagen kon leggen, uit stekend uit en versloeg Pietrangeli ti telhouder in 1957 en '61 in één uur en 40 minuten. Het is de eerste belangrijke enkelspel- titel, die Roche in zijn nog jonge carrière heeft veroverd. In het dubbelspel is Roche's naam meer bekend. Samen met John Newcombe is hij titelhouder op Wimble don. Hoofdschuddend verliet Pietrangeli na de wedstrijd het centrecourt. „Teveel ten nis" meende hij en wees daarbij op de zware single van de vorige dag tegen Emerson en de daarop aansluitende fina le van het heren-dubbel. Het „tennisidool" van de Romeinse bevolking was alleen in de eerste set een gelijkwaardige te genstander voor de 12 jaar jongere Roche. Doch ook in de 20 games van deze set kon Pietrangeli slechts zelden het initiatief aan zich trekken. Dikwijls moest hij zich al in die fase van de strijd gewonnen geven voor de nauw keurig geslagen forehands van zijn tegen stander. Roche maakte naarmate de strijd vorderde steeds meer gebruik van dit wapen, waarbij hij tevens nog ver rassend goed varieerde met schitterende dropshots en goed geplaatste volleys. Roche, die vanaf zijn elfde jaar ten nist, had bij alle vreugde over deze eer ste grote overwinning begrip voor de ver slagen Pietrangeli en hij gaf ronduit toe dat het voor hem heel wat moeilijker zou zijn geweest, als Pietrangeli niet de zwa re partij tegen Emerson in de benen had gehad. Tom Okker, oud-leerling van het Kenne- mer Lyceum heeft gisteren ter gele genheid van het tienjarig bestaan van de Kennemer scholengemeenschap in Over veen een demonstratiepartij gespeeld te gen de Amerikaanse nummer 1 Dennla Ralston. Okker won voor 1.000 toeschou wers met 6-3, 4-6, 6-3. Door de KNLTB werd daarna in verband met de voorbe reiding voor de DC-wedstrijd tegen Zuid- Afrika een dubbelspel ingelast. Tom Ok ker en Jan Hajer wonnen daarin met 6-2, 8-6 van Niek Fleury en Dennis Ral ston. Het eerste tennistreffen Nederland-Zuid Afrika is gisteren in Turijn op verras sende wijze in een Nederlandse zege ge ëindigd. Het Nederlandse damesteam, uitkomend in het toernooi om de Federa- tion-cnp versloeg in de tweede ronde de Zuidafrikaanse dames met 2-1. Wellicht werkt deze uitslag inspirerend op onze heren, die zaterdag, zondag en maandag voor de Davis Cup eveneens uitkomen tegen Zuid-Afrika. Op het honkbalveld achter de bad- mintolhal vond gisteren de eerste training plaats van het Nederlands honkbalteam. Er waren vijftien deel nemers aanwezig. Advertentie Advertentie

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 23