Nieuwe Nederlandse films 7l\obi(lette e.e.g. U kent hem toch!! S. KORVER Ivens, Van Haren Noman, Van der Heyden In de vishal en op zee Twee jaar geëist tegen Haarlemmer Gouden munt met beeltenis van mgr Bekkers Van Maanen speelt onbelangrijke rol Timmer won derde zomeravondrit DCIJ behield kans door zege op Nijmegen Hillegom gaat een Zweedse stad bombarderen Faillissementen Eén GS-zetel voor minderheden in Brabant Oud-overheidspersoneel niet tevreden over nieuwe Pensioenwet IJmuiden behoeft nog niet te degraderen NETTE WINKELJUFFROUW Drog. DE CEDER, DONDERDAG 12 MEI 1966 ui" dat het m'n beste film is, ik ben er erg blij mee schrijft Joris Ivens over zijn Rotterdam-film in het programma en het is een uitspraak die men wel kan onderschrijven, al dringen dadelijk „La Seine a ren contre Pans en „Valparaiso" als concurrenten voor die u iS m de hermnerin§- Maar „Rotterdam-Euro poort bezit een nog sterker vernieuwend element dan die vorige „stedefilms" en als doorbraak naar een nieuwe vorm voor een veel beoefend genre moet Ivens' film on getwijfeld beschouwd worden als de belangrijkste film m zijn omvangrijk en gevarieerd oeuvre en tegelijk als eei} unieke bijdrage aan de Nederlandse documentaire PCo,fing,dle de fTllmer zelf veertig jaar geleden op gang heeft gebracht. Ivens is dus teruggekeerd in zijn vader land om er een film te maken. Dat heeft wat voeten in e aarde gehad, want in de hoogste overheidsregionen vergeet men met vlug en wordt de achterdocht tegen links gerichte elementen naarstig gecultiveerd. In die mate zelts dat bij het maken van luchtopnamen voor zijn mm boven Rotterdam, waarvoor de Koninklijke Lucht macht moest worden ingeschakeld, de filmer zelf niet aanwezig mocht zijn. Het stadsbestuur van Rotterdam heeft zich grootmoediger getoond en Ivens royaal een vrije opdracht gegeven, daarbij letterlijk zijn woord hou- aend, zodat geen inmenging van de opdrachtgever overigens een gewone zaak bij opdrachtfilms de filmer op dwaalwegen heeft kunnen brengen. Een dergelijke ouding „pays off" en al zullen er ongetwijfeld Rotter damse prominenten uit haven- en industriekringen te vmden zijn die met het resultaat minder tevreden zijn op den duur zal blijken dat „Rotterdam, Europoort" film geschiedenis zal maken en jarenlang in binnen- en bui tenland van Rotterdams culturele durf zal getuigen, zoals het beeld van Zadkine dat al enige tijd doet en in zekere zui ook de plastiek van Gabo op de Coolsingel. De ver onderstelde ontevredenheid in bepaalde Rotterdamse kringen zou verklaarbaar zijn uit het feit dat Ivens in zijn film nagenoeg alles genegeerd heeft wat in een ge bruikelijke documentaire over Rotterdam aanwezig had moeten zijn. Zijn camera glijdt niet verliefd langs de Euromast of de Laurens, zijn tekst vermeldt niet het aantal schepen dat de haven heeft aangedaan en zelfs aan de metrobouw wordt geen beeld en geen woord gewijd. Diefstal van sieraden ter waarde van 15.000 Charles Boost Promotie nog mogelijk Tulpekoppen op Kristiaanstad Zaterdagvoetbal de 399.- NET WINKELMEISJE NET MEISJE SLAGERIJ BUTTER SCHIPPER IVENS HEEFT MET nieuwe ogen naar de wereldhaven Rotterdam gekeken en om afstand van zijn object te kunnen nemen heeft hij de figuur van de Vlie gende Hollander (voor wie hij de beeld houwer Kneulman laat optreden) ingelast die na eeuwen van zwerven terugkeert aan land, maar ook in Rotterdam niet de gezochte rust kan vinden. Gelukkig heeft Ivens een sober gebruik gemaakt van de legendarische figuur die alleen zo nu en dan m het beeld opduikt, maar overigens alleen maar dient om de houding van de filmer ten opzichte van zijn onderwerp te verduidelijken. Die houding wordt geken merkt door verwondering, ingehouden ontzag en een lichte vrees voor wat straks het resultaat zal zijn van al dat menselijke streven en bouwen. Niet voor niets komt even tussen de beklemmende beelden van de grote, onpersoonlijke stad een afbeelding van Brueghel's Toren van Babel de bewondering voor grootse pres taties relativeren. Vanuit deze wijze in stelling die niet gemakkelijk tot lukrake bewondering leidt, maar ook bepaald niet sentimentele verering van het verleden voorschrijft, is een film tot stand geko men die een fascinerend en moderne nuchtere visie op een wereldstad geeft, die oog heeft voor de imponerende aspec ten van zo n stad, maar ook voor de bi zarre, groteske kanten aan een dergelijke samenleving en die met enige achter docht de leefbaarheid binnen de woeste nij van beton en staal beziet. In deze be schouwingswijze past de zakelijke en iro msche tekst van Gerrit Kouwenaar ter wijl ook de afwisseling van kleur en tot zwart-wit ontkleurde beelden het betoog van de filmer adequaat ondersteunt. Een film dus, waar Rotterdam trots op kan zijn, al zal menig Rotterdammer er even aan moeten wennen, zoals hij aan Zad kine heeft moeten wennen, een wonder- H. jeugdige" film ook van de nu 67- jange Ivens die met groot gemak het eigentijdse filmen toepast en met eigen vondsten verrijkt, en tenslotte een aan winst voor de Nederlandse filmkunst, die al zoveel jaren geleden van Ivens gepro- jiteera heeft. THEO VAN HAREN NOMAN heeft lang .,va" Zlch Iaten horen, zijn laatste i was Was een vreemdeling zeker uit '62, maar uit de belangstelling waarmee naar zijn nieuwste prestatie werd Uitgekeken, kon worden opgemaakt dat hij bepaald niet vergeten was en dat men meuwgierig was hoe de bescheiden camere van deze filmer zich verder ging ontwikkelen. Als onderwerp koos Van Ha ren Noman ditmaal de novelle „De zalen- vaP Elisabeth de Jong-Keesing die in 1960 als geschenk bij de jaarlijkse Boe kenweek werd uitgegeven en het moet da delijk gezegd dat hij dit moeilijk verbeeld- bare gegeven met veel entrain en techni sche soepelheid heeft aangepakt. De no velle behandelt de laatste dagen van een zwaargewonde, slachtoffer van een ver keersongeluk, die in het ziekenhuis zijn laatste moeilijke en gestoorde waarnemin gen doet en een wanhopige strijd voert het weg-ebbende leven vast te houden. -Het verhaal zit vol beschrijvingen van persoonlijke belevenissen en indrukken van de gewonde, verwarde en subjectief getinte observaties en Van Haren Noman heeft getracht dit subjectieve element via een ik-camera te verwezenlijken. Filmend vanuit het gezichtspunt van de patiënt, kijkend met de camera als door diens ogen heeft hij de toeschouwer bij tijden trachten te identificeren met de sterven de. Deze wijze van filmen die bij momen- den aanleiding geeft, veroorzaakt ech- ter ook verwarring en onzekerheid bij de toeschouwer die niet gauw genoeg het vertekende beeld herkent en ook de wil lekeurige gedachtenflitsen van de gewon de niet dadelijk kan plaatsen. *n .e®" grote speelfilm, als bijvoorbeeld Muriel van Resnais krijgen die ogen Een foto van opnamen voor „Rotter dam-Europoort". Achter de camera Eduard van der Enden (knielend), rechts Joris Ivens. Woensdag In IJmuiden werden woensdag 6200 kis ten vis aangevoerd, waarvan 900 kisten tong en tarbot, 550 schol, 12 schar, 50 ha ring, 3380 makreel, 430 schelvis, 220 wij ting, 550 kabeljauw en gul, 5 leng, 5 haai, I 13 poon, 55 kool vis en 30 diversen. Per kilogram werd, In guldens, betaald voor: gr. tong 5,23-5,14, grm. tong 5,51- 5,15, kim. tong 5,06-4,82, kl. tong 1 3 49- 3,25, kl. tong 2 2,26-1,89, tarbot 1 5,10-4,30. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 244-102 gr. koolvis zwart 112-98, gr. leng 92. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 52-48, kim. schol en kl. schol 1 46-42, kl. schol 2 50-20, schar 20-10, poontjes 37-26 verse haring 14,40, makreel 35-11,50, kl zwarte koolvis 36-30, kl. haai 37, kl. schel vis 2 44-26, wijting 43-26, gr. gul 67-40 middel gul 50-35, kl. gul 36-27. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 204 11.540, 202 6.740, 29 4.800. 40 3.240, 128 3.260, 136 3.580, 116 3.530, 105 3.810, 70 1.310, 109 1.930, 44 28.430, 85 23.100, VL 1 17.550, VL 7 18.370, IJM 12 4.790, IJM 7 3.310. Aanvoer van donderdag Te IJmuiden hebben 45 vaartuigen he denmorgen 4470 kisten vis aangevoerd als mede 50.000 kg. tong en 690 stuks stijve kabeljauw. De aanvoer omvatte 420 kis ten schelvis, 180 wijting, 130 gul en ka beljauw, 200 koolvis, 350 kleine gul, 1930 makreel 930 kleine kistjes makreel, 1100 schol, 20 tarbot en 160 varia. J Prijzen van donderdag De prijzen per 1 kg: tarbot 4.70-4.20, heilbot 5.40, grote tong 5.13-4.93, groot middel tong 5.39-5.24. kleinmiddel tong 4.97-4.85, tong I 3.22-2.86, tong II 1.96-1.82 zalm 10.50-8.50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 130-92, mid del kabeljauw 120-88, grote koolvis 94-68, middel koolvis 72-61, grote leng 81-64, gro te wolf 164. Per tien stuks: grote kabel- jauw 130-96, middel kabeljauw 70-44, Per 50 kg: grote schelvis 62, middel schelvis 53, kleinmiddel schelvis 49, schel vis I 60-44, schelvis II 49.31, kabeljauw I 62-44, kabeljauw II 52-34, kabeljauw III 41-27, koolvis I 37-26, koolvis II 34-22, gro te en middel schol 46-38, kleinmiddel schol en schol I 41-36, schol II 36-31, schol III 30-10, schar 15-8, poontjes 18, haai 42, wij ting gestript 40-30 wijting dicht 34-30 ma kreel 35-12.20, tarbot 236-126, griet 122-82, tongschar 92-84, grote rode poon 92, mid del rode poon 52, kleine rode poontjes 27-13,50. I Scheveningen Te Scheveningen omvatte de aanvoer hedenmorgen 160 kisten wijting, 140 gul I en kabeljauw, 700 schol en 20.000 kg. tong. Twee jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank vanmorgen geëist tegen een I9-jarige monteur uit Haarlem. In de nacht van 2 januari maakte de monteur met een klinker een etalageruit kapot van een antiquairzaak in de Spekstraat in Haarlem. Hij verdween met sieraden ter waarde van vijftienduizend gulden. De officier van Justitie hield er in zijn requisitoir rekening mee dat de jonge man een groot strafblad heeft. De ver dachte was op 29 december uit de gevan genis gekomen nadat hij een straf had on dergaan voor diefstal van een auto. Vier dagen later sloeg hij zijn slag in de Spekstraat. De rapporten over de ver dachte waren zeer ongunstig en somber wat de toekomstverwachtirigen betreft. De raadsman vroeg zich af wat een lan ge gevangenisstraf in dit geval voor nut zou hebben. Uitspraak op 26 mei om half tien s morgens. DEN BOSCH De Italiaanse professor Galdim heeft opdracht gekregen twee gou den munten te ontwerpen ter nagedach tenis van mgr. Bekkers, de overleden bis schop van Den Bosch. Aan een kant zul len de munten de beeltenis van de bis schop krijgen, aan de andere kant het wapen en de wapenspreuk van mgr. Bek- j0r*T ^aiatas Pro Armis, met daaronder de Nederlandse vertaling: Liefde als Wa pen Er zullen bij de munt in Karlsruhe vijfhonderd gouden munten van 145 gul den en 2.000 exemplaren van 66 gulden worden geslagen. Het prijsverschil zit al leen in de afmetingen, want beide mun ten krijgen een gehalte van 23% karaat dukatengoud. Vele duizenden zijn gisteren langs het in de kapittelzaal van het bisschopshuis op gebaarde stoffelijk overschot van de Bos- sche bisschop getrokken. In de kathedraal werd gisteravond een kerkelijke plechtig heid gehouden, speciaal bestemd voor al le mannelijke en vrouwelijke religieuzen van het bisdom. Noordhollandse schaaktitels (Van onze schaakmedewerker) De strijd om de persoonlijke Noordhol landse schaaktitels heeft in de hoofdklas se na drie ronden twee leiders. De Alk maarder Kayser en de Zaankanter De Vries delen de eerste plaats met 2% punt, een halve punt voor Van Beijeren jr. uit Zaandam. Na drie ronden staat het wel vast dat de huidige titelhouder, de Haarlemmer Van Maanen geen belangrijke rol zal spe len. Na nederlagen tegen Kayser en Bee- rens (Purmerend) neemt hij een gedeelde laatste plaats in welke weinig perspectief biedt voor een triomfale slotfase. In de eerste klasse leidt de Hillegom- mer H. van Eist (De Uil) met 2% punt. Bij de jeugd is WV'er Frank Taylor uit Alkmaar met 3 punten lijstaanvoerder voor de huidige titelhouder H. de Wilde (Het Witte Paard) en diens clubgenoot K. Dekker. De uitslagen van de 2e en 3e ronde zijn: Hoofdklasse: Brink-Hoogkamp 1-0; Bot- Beerens remise; de Vries-Blokker remise; Van Beijeren-Elserman 1-0; Kayser-Van Maanen 1-0; Faase-Steijn remise; Kay ser-Van Beijeren 1-0; De Vries-Brink 1-0; Eiserman-Rot remise; Steijn-Hoog- kamp 1-0; Blokker-Faase remise; Van Maanen-Beerens 0-1. Eerste klasse: de Jonge-Bosse 0-1; Brandsma-Van Post remise; Ero-Peet re mise; Vermeulen-van Eist 0-1; Couwen- hoven-Hofmans 1-0; Taal-Kooy 0-1; Bosse- Brandsma uitgesteld: Van Oost-Van Eist 0-1; Vermeulen-Ero 0-1; Kooy-Couwenho- ven 0-1; Pect-De Jonge 1-0; Hofmans-Taal Het kwéllendste probleem van de film „Blauw licht" is hoe de maker ervan de acteur Paul Steenbergen (foto) voor een rol heeft weten te interesseren. schijnlijk inhoudsloze „tussenwerpsels" op den duur betekenis in verband met de hoofdintrigue, hier ontbreekt echter het bindend en verklarend verhaal en valt de film uiteen in losse, deels begrijpelijke, deels onduidelijke impressies, die overi gens visueel vaak boeiend en suggestief werken. Theo van Haren Noman heeft doordacht en met onmiskenbare flair een experiment aangedurfd dat, hoewel in zijn geheel niet geslaagd toch de moeite waard was om te worden ondernomen. Het zal interessant zijn te horen welke indruk „De gewonde" gemaakt heeft op het Festival van Cannes, waar het filmpje van ongeveer een half uur als enige Ne derlandse bijdrage zal fungeren en naar structuur en intenties zeker de aandacht zal trekken. TENSLOTTE JEF VAN DER HEYDEN die 38 minuten neemt om een zelfbedacht verhaal te verfilmen dat hij „Blauw licht heeft genoemd. Het gaat over een jongeman die na de oorlog uit de gevan genis bevrijd wordt en terugkeert naar het ouderlijk huis, waar hij alleen zijn zuster aantreft die hem koeltjes meedeelt dat zijn vader en broers het kamp niet overleefd hebben. Tijdens zijn wandeling naar het huis zijn we al door flashbacks en een begeleidend commentaar op de hoogte gebracht van de jeugd van de jongeman en van diens illegale activitei- ten en we zijn dus enigszins verbaasd dat na al die droeve wederwaardigheden de enige mannelijke overlevende van de fa milie zich plotseling bijzonder druk maakt over het verdwijnen van een hem dierbaar sciencefiction-romannetje. Na nog wat samenspraken met zijn zuster zet de jongen zijn broederlijke genegen heid voor het meisje die al uit de jeugd herinneringen bleek, vrij onverwacht om in een incestueuze verliefdheid en met een omarming op de divan tussen broer en zus eindigt de film. Behalve het zeur derige verhaal vol kwasi diepzinnige sug gesties en ronduit belachelijke implicaties heeft „Blauw licht" ernstig te lijden van Van der Heydens gering vermogen om voor zijn barre fantasieën een boeiende vorm te vinden. Hij illustreert met onin teressante plaatjes de vrijwel doorlopende „monologue intérieure" van de hoofdper soon en hoewel zijn film veel vragen on beantwoord laat, is toch wel het kwellend- ste probleem, waarmee de toeschouwer achterblijft de vraag hoe het mogelijk is dat Van der Heyden kans heeft gezien de acteur Paul Steenbergen voor een rol in zijn film te interesseren. (Van onze dammedewerker) Door een kleine 11-9 overwinning in de uitwedstrijd tegen Nijmegen, hebben de dammers van DCIJ hun kans behouden, tot de topklasse van de Nederlandse dam- bond door te dringen. Na drie wedstrij den staan zij met 3 punten midden op de ranglijst. Deze overwinning is hoofdzake lijk te danken aan het uitstekende spel van de „staartborden". Op veertien mei, de dag waarop zes entwintig jaar geleden het Nederlandse leger capituleerde zal Hillegom een bom bardement uitvoeren op Zweden. Onge veer vijftienduizend tulpekoppen zullen neerdwarrelen op het stadspark in Kris- tianstad. Dit bombardement van de I vriendschap luidt een Hillegom-week in, die voor de zestienjarige Ans Langelaan uit Hillegom een beslissende wending aan Ihaar leven zal geven. Zij is uitverkoren om op kosten van de inwoners van deze Zuid-Zweedse stad te studeren aan een Zweedse Universiteit. Doel van al dit feest is om vriedschapsbanden aan te knopen. De gehele gemeenschap van Kristianstad is druk bezig om de Hillegommers groots te ontvangen. Toen de stand 8-6 in het voordeel was door overwinningen van P. van de Berg en C. van Duivenbode waren na zes uur spelen Beukema, Van de Steen en Vooys nog volop in de strijd. Van deze drie staartborden had Van de Steen een overmachtseindspel met goe de winstkansen, terwijl Vooys en Beuke ma niet de minste fout mochten maken. Het werden tenslotte drie remises, een uitstekend resultaat. De uitslagen luiden: Nijmegen-DCIJ G. Hartman-H. Laros 1-1, P. Laron-P van de Berg 0-2. G. Linsen-K. Pippel 1-1 P. Spruyt-B. Dukel 1-1. T. Akermans-C. van Duivenbode 0-2. P. Coen-H. Swier 1-1. Th. Jacobs-J. van Straten 2-0. J var. de Waal-A. W. Beukema 1-1. Chr Enge- laar-L.van de Steen 1-1. P. Beuker- L Vooys 1-1. .DCIJ miste Tielrooy. Zaterdag speelt DCIJ de uitwedstrijd tegen Almelo. De rechtbank in Haarlem heeft dins dag 10 mei in staat van faillissement ver klaard: Willem Lukkien, wonende in Haarlem, Gierstraat 32 boven. Rechter-commissa- ris: mr. J. Spreij. Curator: mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, advocaat en pro cureur in Haarlem. De naamloze vennootschap „Holma", gevestigd en kantoorhoudende in Badhoe vedorp, gemeente Haarlemmermeer, Snip- straat 12. Rechter-commissaris: mr. J D. Vink. Curator: mr. J. H. A. M. van Son, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd dins dag 10 mei opgeheven het faillissement van: Dirk van Staverden, metaalbewer ker, wonende in Zwanenburg, gemeente Haarlemmermeer, in de woonark „Mar- gretha", liggende in de Ringvaart, tegen over perceel 115, uitgesproken op 15 fe bruari 1966. Rechter-commissaris: mr. H- J. M. Cokart. Curator: mr. B. E. van Tijn, advocaat en procureur in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 10 mei is in het faillisse ment van Wilhelmus van der Peet, wo nende in Lisse, Herenweg 444, in de plaats van mr. J. C. Smithui j sen, advo caat en procureur in Haarlem, tot cura tor benoemd: mr. P. Heidinga, advocaat •n procureur in Haarlem. (Van onze correspondent) De K.V.P.-fractie in de Brabantse staten heeft besloten een zetel in het college van Gedeputeerde Staten ter beschikking te stellen aan een lid van een der vijf min derheidspartijen. Omdat de K.V.P. met vijftig van de eenenzeventig zetels in feite de dienst uitmaakt in de Provinciale Sta- ten van Noord-Brabant, betekent dit frac- tiebesluit dat de minderheidspartijen de hoop op een tweede gedeputeerde in rook zien vervliegen. Bij de laatste verkiezingen verloor de K.V.P. zes zetels aan minder heidspartijen, die samen nu 21 zetels heb ben: P.v.d.A. acht, Boerenpartij vijf, A.R- C.H.U.-combinatie vier, V.V.D. drie en P.S.P. één. Op het ogenblik heeft de K.V.P vijf leden in het college van G.S. en de P.v.d.A. één. Bij de verkiezingen op 1 juni zal deze situatie dus met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid worden ge continueerd. Gratis telefoon gevraagd. De afdeling Limburg van de Nederlandse Blinden- bond stelt pogingen in het werk een gratis telefoonabonnement voor blinden te verkrijgen. Voorts wenst de bond dat in spoorwegtunnels witte randen worden aangebracht om de slechtzienden het lo pen in deze tunnels te vergemakkelij ken. De Nederlandse Bond van Gepensio neerden (oud-overheidspersoneel) heeft in zijn jaarvergadering in Utrecht een motie aangenomen, waarin verklaard wordt dat in de Algemene Burgerlijke Pensioenwet die op 1 januari 1966 in werking is ge treden, niet is tegemoetgekomen aan ver schillende door de besturen der samen werkende pensioenorganisaties meermalen naar voren gebrachte wensen, zoals een zodanig systeem van welvaartvastheid, dat op de ambtelijke pensioenen alle sa- lanswijzigingen van overheidspersoneel van invloed zijn. Ook dringt de bond aan op de afschaffing van de korting op de ambtelijke pensioenen bij gelijktijdig genot van A.O.W. of A.W.W. Voorts wordt verlangd, dat de pensioenorganisaties ge hoord worden bij cje voorbereiding van pensioenaangelegenheden. De Nederlandse Bond van Gepensio neerden telt ongeveer 70.000 leden, ver- spreid over 86 afdelingen. (Van onze wielermedewerker) De derde rit van de zomeravondcompe titie, die door de Beverwijkse renners club „Kennemerland" in het sportpark „Adnchem" werd gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor Jan Tim mer. Hij was in de laatste ronde met Konijn achter de ontsnapte Chris Duyker aangegaan en ging toen alleen hard door. Met een tiental meters voorsprong ging Timmer als winnaar over de eindstreep. De uitslag was: 1. J. Timmer, 2. Chr. Duyker, 3. J. van Hooff, 4. C. van Bor- re, 5. J. Konijn. De nieuweling Cor Durge was attent met de amateurs meegegaan in de slag en bleef zijn makkers met 300 meter ver schil de baas. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door A. Bakker vóór J. Minus, C. de Koe en T. Pekel. Bij de C-klassers wist de newcomer N. Hendriks de eerste de beste wedstrijd in „Kennemerland" meteen te winnen. De tweede plaats was voor G. Glorie, der de werd D. Rens, vierde H. Kok en vijfde A. Duyker. (Van een medewerker) Dit is er één uit de collectie voortreffelijke vol-automatische KAPTEIN MOBYLETTE- modellen die wij u kunnen tonen en demonstreren. Lange Nieuwstraat 773 IJmuiden-Oost Telefoon 4986 Er is voor IJmuiden in de derde klas van het zaterdagvoetbal nog een klein kansje om aan degradatie te ontsnappen. De IJmuidenaren dienen dan om te be ginnen de uitwedstrijd tegen ADM te win nen. Op eigen veld zegevierden zij met 3-1 over deze tegenstander. De mogelijk heden op winst zijn dus niet uitgesloten. Kennemerland treedt als gastheer op van HCSC (2-2) en zal eveneens moeten wmnen om onderaan de ranglijst wat meer speling te kunnen krijgen. Hetzelfde geldt trouwens voor Zandvoortmeeuwen dat in de badplaats de degens gaat krui sen met PVWA, waarvan uit met 6-2 werd verloren. Het in de vierde klas leidende SIZO ri nJ een Ultwedstrijd tegen Altijd Paraat (1-0) en als die opnieuw gewonnen wordt, dan openen er zich gunstige perspectieven op het kampioenschap. Van belang voor promotie is ook de ontmoeting tussen Kin- heim en Wartburgia (4-1). Bij een even- tueel falen van SIZO heeft Kinheim zelfs nog redelijke kansen op de titel. Hekke- sluiter SVJ gaat op bezoek bij PVF (4-7) Jong Hercules trekt naar KMVZ (4-3) voor het spelen van zijn laatste wedstrijd en VEW moet in Heemstede de strijd aan binden met SMS (3-4). Zowel SVJ, Jong Hercules als VEW moeten winnen om het degradatiegevaar ai te kunnen wenden. Als deze drie clubs inderdaad winnen komt ook SMS nog in moeilijkheden. Met spoed gevraagd Hoog loon; met vakantie wordt reke ning gehouden. Cederstraat 31 - IJmuiden GEVRAAGD 5-daagse werkweek. Vakantie wordt geregeld. Hoog loon. TEVENS voor de huishouding gevraagd. KENNEMERLAAN 43-45 DRINGEND: voor visvangst in ZUID-AFRIKA gevraagd. Goed salaris gegarandeerd. Telefonisch aanmelden IJmuiden nr. 7452. DE KOPPEN TEGEN ELKAAR Onder dieren wellicht een bruikbare methode om men op te lossen. In het zakenleven is er een betere weg, nl. het adverteren in de IJmuider Courant U komt dan dagelijks bij bijna 10.000 abonnees in huis, die naar u willen luisteren. Profiteer daarvan en adverteer in de IJmuider Courant

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4