Bouw van bejaardencentrum in Santpoort-Noord hervat m m 8 ÏNKA Verenigingsnieuws uit de IJmond ii Verminderde belangstelling voor toneel in Velsen Heemskerk heeft deze maand nog vijf gouden echtparen Nieuwe aannemer moet achterstand van enige maanden inhalen zaanlandsche Instellen commissie beroepschriften Havenberichten RAIFFEISENBANK IJMUIDEN De mannen waren allen agrariër N.C.V.B. Velsen-Noord sloot het seizoen ii\terffól\ioi\5 Kort IJmondnieuws Carillonklanken over Velsen 111# 1^ verkoopsters leerling verkoopsters uweliers litiemannen, landbouwers... 39.50 DONDERDAG 12 MEI 1966 5 schoenhandel IJMUIDEN KENNEMERLAAN 63 Jaarvergaderi tig .KENNEMERLAAN 36 IJMUIDEN Groenteprijzen DROGISTERIJ „DE CEDER" V eisend J muiden Beverwijk V "V"" it* *#0**^ 4 SS.'" - j i, f Na een maandenlange onderbreking is de bouw van het bejaardencentrum, dat in opdracht van de Stichting t ot huisvesting van bejaarden en alleen staanden aan de Kruidbergerweg in Santpoort-Noord wordt verwezenlijkt, hervat. Zoals men zich zal herinneren was de aanvankelijke aannemer van het bejaar dencomplex, de firma Bruisschaart-Witte uit IJmuiden, om financiële redenen ge noodzaakt de bouwopdracht terug te ge ven. Op initiatief van het Velsense ge meentebestuur werd daarop een aan nemerscombinatie gevormd die de ruw bouw tot en met de vierde woonlaag heeft afgemaakt. Op 15 april jl. vond de aanbesteding plaats van de verdere afbouw van het be jaardencentrum. Begin mei werd dit wërk gegund aan de Hollandse Beton-Maat- schappij voor 2.265.000,-. Dit aanne mingsbedrijf heeft nu de voortzetting van Advertentie Gevraagd: en In de vergadering van 21 juli 1965 is uit de Velser gemeenteraad de instelling bepleit van een commissie voor beroep en bezwaarschriften tegen besluiten van het college van B. en W. Het college heeft de gemeenteraad nu laten weten zich zeer wel te kunnen verenigen met de ge dachte aan de instelling van een beroeps commisie. Er is daarom een verordening ontworpen, waarin de instelling, samen stelling, bevoegdheden en werkwijze van zulk een commissie zijn geregeld. Bij het ontwerpen van de verordening was een belangrijke vraag of een beper king moest worden aangelegd in de be roepschriften welke aan het oordeel van de commissie zouden worden voorge legd. Hierbij dacht het college van B. en W. aan een formeel en aan een materieel gezichtspunt. Als de appellant de beroepstermijn heeft overschreden zal de raad genood zaakt zijn het beroepschrift niet ontvan kelijk te verklaren. Het is een kwestie van formele aard, aldus B. en W„ of een geval van niet-ontvankelijkheid zich voor doet, waaromtrent geen vooronderzoek door de commissie nodig is. In het ont werp van de verordening zijn deze beroepschriften aan het oordeel van de commissie onttrokken. Het college heeft gemeend in het ont werp ook een beperking te moeten aan brengen van materiële aard. B. en W. hebben daarbij het oog gehad op aansla gen in een belasting. Het is de bedoeling de verordening te doen ingaan op de eerste dinsdag van september. de bouw met voortvarendheid ter hand genomen. Er zal alles op alles gezet wor den om ontstane achterstand op het bouwschema zo niet helemaal dan toch voor een groot deel in te lopen. Men hoopt het bejaardencentrum, waarvoor in juni 1964 de eerste paal werd geslagen, eind 1967 te hebben voltooid. In het acht verdiepingen tellende ge bouw kunnen 102 bejaarden en alleen staanden worden gehuisvest. Van de Stichting tot huis vestiging van bejaarden en alleenstaanden maken deel uit de af deling Velsen van de Vereniging voor maatschappelijk werk op humanistische grondslag „Humanitas" en de woning bouwvereniging „Bloemendaal-Noord". Het bestuur van de Velsense kunst kring „Voor Allen" moet in het ver slag over de verrichtingen gedurende het seizoen 1965-'ö6' opnieuw een ver minderde belangstelling voor de ver schillende abonnementen constateren. Zo lieten zich voor de toneelseries slechts 1316 gegadigden noteren, ter wijl dit aantal voor het seizoen 1964- 65 nog 1727 bedroeg. Vandaar dat destijds moest worden besloten de drie series toneelvoorstellingen terug te brengen tot twee. Uiteraard heeft het bestuur getracht de oorzaak van deze terugloop vast te stellen, waarbij onder meer aan de tele visie en de outillage van de Stadsschouw burg werd gedacht. Tenslotte kwam men tot de conclusie dat de reden van deze verminderde belangstelling moet worden gezocht in het repertoire, dat de laatste jaren door de Nederlandse toneelgezel schappen wordt samengesteld, welke stuk ken het Velsense publiek niet, of nauwe- lijk kunnen bevredigen. Al stelt het be stuur daarnaast dan ook weer met vol doening vast, dat het enthousiasme tij dens de tweede helft van het afgelopen seizoen weer groter is geworden. Teneinde het verloren terrein weer te heroveren blijft de kunstkring dus actief, onder meer door te trachten de gezel schappen te contracteren voor goede blij spelen. Ook zal meer aandacht worden geschonken aan de musical en het cabaret. Voorts is het aantal inschrijvingen voor de concerten in Heemskerk eveneens tot 62 teruggelopen, doch hiervan wordt het busvervoer naar de Dr. Prinsenhal als de voornaamste oorzaak beschouwd. De vijf filmvoorstellingen in het City theater ani meerden 228 vaste abonnees, eveneens 60 minder dan verleden jaar, ofschoon deze vermindering weer door de losse kaart verkoop kon worden gecompenseerd. De stichting „De Velser Gemeenschap" houdt donderdag 12 mei haar jaarver gadering in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen, waarvoor de agen da, behalve de gebruikelijke jaarversla gen van de secretaris en de penning meester, ook een bestuursverkiezing ver meldt. Aan de beurt van aftreden zijn de heren W. Bunte, M. Holl en A. B. Neder lof, welke functionarissen zich allen weer herkiesbaar hebben gesteld. Voorts zal een voorstel tot contributiewijziging voor de aangesloten verenigingen in behande ling worden genomen. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Martha Friesecke, van Poole; Thea, Poole; Spreestein. Antwerpen; Commander. Philadelphia; Mithras, Oporto; Gerlinde, Londen; Bornrif, Par; Jacob Teekman. Dordrecht, IJmuiden; Arkadia. Bre merhaven; Olwe, Londen: Eemshorn. Ipswich; Sont, Selby, Zaandam; Jans. Londen; Totten- sund, Abo; Dirk Rust, Kristinehamn; Roelof Buisman, Londen; Monica, Rijn. gesleept door Hector; Zaanstroom. Goole; Jobst Oldendorff Mantyluoto; Kreon. Zeebrugge; Buitenhuizen; Frisia, Harlingen, IJmuiden; Jonet, Londen; Navigare, Goole; Emsland, Rotterdam; Ilias Rotterdam: Esso Emden, Bremen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Majo, naar Londen, IJmuiden; Tarpenbek, Puerto Lemon; Montello, Tenas; Volmer, Antwerpen, IJmuiden; Eungenie S., Embiricos, Le Havre; Rijnstroom, Shoreham; La Gavotte, Mantyluoto, IJmuiden; Hontestroom, Sheemess; Hoegh Aurore, Antwer pen; Zeeburgh, Antwerpen; Golina, Rotterdam; Anna Hartmann, Antwerpen; Kong Alf, Antwer pen, Velsen; Mogilev, Murmansk; Otava, Ant werpen, Velsen: Hebe. Uppsala; Theano, Rotter dam; Bennekom, Rotterdam: Toften, Delfzijl; Styrsoe, Mariehamn; Nieuwe Waterweg, Boston; Patria, Rotterdam; Phidias. Rotterdam; Ardeas, Rotterdam: Ouwerkerk, Antwerpen; Batavier, Halmstad. IJmuiden; Dynamic, Tobarao; Arka dia. Londen; Muttersegen, Gothenburg: Dahra, Bremen; Irma Graebe, Hamburg. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Petrel, van Felixstowe; Dry burgh, Grangemouth; Mag deburg, Antwerpen; Pinewood, Newcastle; Togo, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Gazelle, naar Boston, Koog a. d. Zaan; Aeneas, Rotter dam; Hathor, Rotterdam; Claus, Londen, IJmui den; Ferder, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Advertentie Z«j kennen onze bank als „de spaarbank met volledige benkeervice". Zij hebben bij onze bank de keus uit vele spaarvormen. Bovendien kunnen zij ook voor andere bankzaken bij ons terecht. Doe net als de landbouwer, de politieman, de juwelier en vele anderen. Laat ónze bank uw bank zijn. In uw belang. O* spaarbank mat volledige benkeervice KENNEMERLAAN 17 -si -i wanm Vier Heemskerkse echtparen zullen aan het einde van deze maand hun gouden huwelijksfeest vieren. Het opmerkelijke hierbij is, dat alle vier gouden bruide goms als agrariër hun dagelijks brood hebben verdiend; de buitenlucht is dus blijkbaar toch wel gezond. Het eerste gouden paar wordt gevormd door: W. Röling (76) en J. Röling-v. Lieshout (76), dat aan de Oosterstreng 64 woont. De heer en mevrouw Röling heb ben 5 kinderen en 16 kleinkinderen. Naast zijn drukke bezigheden op het land heeft de heer Reling toch nog tijd weten te Met de maandagavond in het gemeen telijk wijkcentrum te Velsen-Noord ge houden vergadering van de afdeling Vel sen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond viel tevens samen de slui ting van het seizoen en de gebruikelijke huishoudelijke bijeenkomst. De belangstelling voor deze vergade ring was ondanks de schoonmaak zeer bevredigend, vond mevrouw Suur- mond-Huser, presidente. Wegens perio diek aftreden van mevrouw De Roode, die niet herkiesbaar was, werd tot pen ningmeesteres gekozen mevrouw Bakker- Schachtschabel. Mevrouw De Roode, die gedurende acht jaar deel van het bestuur uitmaakte, waarvan zij zeven jaar de financiën beheerde werd hartelijk dank gezegd voor het vele werk dat zij als pen ningmeesteres voor afdeling en bond op nauwgezette wijze heeft gedaan. Namens alle leden kreeg mevrouw De Roode een collier aangeboden. De afgetreden vrouwe lijke functionaris dankte daarop bestuur en leden voor de prettige samenwerking en het gestelde vertrouwen. Mevrouw Van Muiswinkel, die reeds ze ven jaar voor Velsen-Noord lid is van de adviescommissie voor de woningbouw, hield een praatje over „Zo willen wij wo nen". Er zijn op dit gebied nog veel wensen, doch er is begrip voor dat kwali teit wel eens achterkomt bij kwantiteit, vooral nu er in Velsen zelf nog zulk een grote woningnood is. Vervolgens vertoonde mevrouw Zweers dia's van het bezoek aan de „Henri Du- nant" en van de Efteling en de Keuken hof. Mevrouw Suurmond sprak er ten slotte haar vreugde over uit, dat deze sluitings avond geheel door eigen leden was ver zorgd, en zij wenste allen een prettige vakantie. Met het gezamenlijk bidden van het „Onze Vader" gingen de dames uiteen tot het najaar. Advertentie Weer nieuw! speciale aanbieding pantalon in middengrijs en zwart vinden voor het verenigingsleven. Jaren lang is hij bestuurslid geweest van de Verenigde veilingen en van de Coöp. land en tuinbouwbank. Het feest zal worden gevierd op 25 mei in café Flora, waar van half vijf tot half zes receptie zal zijn. Het tweede paar is D. de Wit en G. de Wit-Nagel. De heer de Wit, die van huis uit ook tuinder was, heeft grote bekend heid verworven in Beverwijk, doordat hij 20 jaar lang veilingmeester is geweest bij de tuindersvereniging Kennemerland. Op zijn pensioengerechtigde leeftijd werd hij nog commissionair. Dit gouden paar zal met hun 8 kinde ren en 17 kleinkinderen feest gaan vieren in café van Noort; de receptie is hier ook van half vijf tot half zes. Als derde komt het echtpaar P. Koper (77) en H. Koper-Vendel (75). Ook deze gouden bruidegom was tuinder en vond ondanks zijn sloven en wroeten ln de tuin derij toch nog tijd voor het verenigings leven. Hij was onder meer een der op richters van het veefonds „Onderling ver trouwen", waarvan hij nog steeds be stuurslid en taxateur is. Op tweede Pinksterdag verzamelt de familie zich in café Flora om deze dag met de heer en mevrouw Koper vreug devol te herdenken. De heer J. Stengs (76) en zijn echtge note C. Stengs-Scheerman (72) vormen tenslotte het laatste gouden paar. De heer Stengs is een autotochtone Heemskerker; zijn vrouw komt uit Cas- tricum. De zorg om het grote gezin eis te de volle aandacht van de heer Stengs op, zodat hij geen tijd overhield aktief deel te nemen aan het maatschappelijke en sociale leven. Ook het echtpaar Stengs-Scheerman trekt naar café Flora om deze heuglijke dag te herdenken; de reeptie op eerste Pinksterdag is van halfvier tot halfvijf. Jan Campertschool. In de tekenzaal van het Gymnasium Felisenum, Van Ho- gendcrplaan 2 te Velsen-Zuid, is dinsdag 17 mei een ouderavond van de Jan Cam pertschool in Driehuis. Mevrouw Van den MuyzenbergWillemse gaat het een en ander vertellen over de waarde van crea tiviteit tot vorming van de persoonlijkheid. De heer Brinkman zal daarna een praatje houden over de aansluiting van het lager op het voortgezet onderwijs, schoolreisjes en vakantiespreiding. Onderwijsinspectie. De heer Y. Rien- stra, die van 1951 tot 1956 werkzaam was bij Hoogovens in IJmuiden, is met ingang van 1 september aanstaande benoemd tot inspecteur bij het lager onderwijs. Hij werd in Oosthem (Friesland) geboren, be haalde in 1932, op achttienjarige leeftijd, zijn onderwijzersakte en heeft daarna nog vele diploma's verzameld. N.V.V.-vrouwen. De N.V.V.-vrouwen- groep in Beverwijk heeft gisteravond haar jaarvergadering gehouden. De aftredende bestuursleden werden, op mevrouw D. de RuiterHamer na, herkozen. Mevrouw De Ruiter kan namelijk wegens huiselijke omstandigheden de bijeenkomsten niet meer bijwonen. In haar plaats is mevrouw WagenaarLe Grand in het bestuur ge kozen. De presidente, mevrouw Engels manHessels had namens alle N.V.V.- vrouwen een bloemetje gebracht bij me vrouw De Ruiter en alle aanwezigen von den het een aardige geste. Bejaarden. Woensdag was het een feestdag voor de leden van de r.k. Be- jaardenbond in Heemskerk. Na een mis in de Laurentiuskerk volgde een geza menlijke broodmaaltijd. De jaarvergade ring was bijzonder kort. André Carel, Rie Wardenaar, Herman Theunissen en Cor Groeneveld gaven des middags in zaal Dam een cabaretvoorstelling, die de be jaarden veel plezier bezorgde. De leden van de Algemene bejaardenbond waren ook uitgenodigd en dit werd zeer gewaar deerd. Hengelsport. De Heemskerkse hen gelsportvereniging 't Snoekje zal zaterdag 28 mei het seizoen openen. Tot 31 mei moet nog gehengeld worden op de oude vergunning. Leden boven de 15 jaar moe ten de nieuwe vergunning op het ge meentehuis afhalen. Beneden de 15 jaar mag maar dan alleen in de Neksloot zonder vergunning gehengeld worden, Zaterdag 11 juni is een speciale hengel- dag in de omgeving van Medemblik. Begroetingsavond. Gezinnen die sinds kort in Heemskerk wonen zijn 16 mei te 20 uur welkom in café Flora aan de Deutzstraat voor een begroetingsavond die georganiseerd wordt door de Heems kerkse gemeenschapsraad. Burgemeester Nielen zal een welkomstwoord spreken, de heer Steenstra, directeur van open bare werken, zal iets vertellen over Heemskerk zoals het is en zoals het wordt en de heer Robart zal nuttige wenken geven voor baden en zwemmen in zee. De prijzen op de groenteveiling in Be verwijk waren: spinazie 9-24, sla 12-37, rabarber 14-37, radijs 8-16, bloemkool 75- 143, tomaten 180-210, raapstelen 11-15, prei 15-52, komkommer 42-43, waspeen 39-64, Zaterdag van 4 tot 5 uur zal stadsbeiaar- dier Hein de Ligt tijdens zijn wekelijkse bespeling van Velsens stadhuiscarillon het volgende programma uitvoeren: Rubens mars (Peter Benoit)Studie in re klein (Staf Nees); Volkslied en ballade uit: Suite voor beiaard (Staf Nees); Schoon lief hoe ligt gij hier (Vlaams Mei lied); Die Mei plezant (Oud Nederl. Mei lied); 't Is Meie (Nederlands volkslied); Petit en Fritsen Suite, Prélude, air fugota en finale (Willem Vogel); Hopsa Heisasa (Jos. Reekers); Meimorgen (Cath. van Rennès; Bij 't krieken der dagen (Zweeds volkswijsje); Canzonetta, Divortissement Clément) ;Bourrée, Campanella (Géo Clé ment); Improvisatie (H. de Ligt). Advertentie PLANETENWEG 69 - TEL. 8107 CEDERSTRAAT 31 - TEL. 5610 DONDERDAG 12 MEI Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring Velser Gemeenschap. Restaurant Westerhoven, Santpoort, 20 u.: Jaarvergadering r.-k. Middenstand. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 19-21.15 u.; uitleenpost Santpoort- Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: van 19 tot 21.15 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, cursus naaien van 19.30 tot 21.30 u., in gebouw Smidt van Gelderstraat 3, Velsen-Noord. VRIJDAG 13 MEI De Meerpaal, Velsen-Noord, 19 u.: Af scheid van de heer A. v. d. Hoogen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945. IJmuiden-Oost, geopend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-N., Wijkerstraatweg 77: van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21.15 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort (ook voor r.-k. bibliotheek) van 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, ge opend van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-N., Banjaertstraat 13, van 14 tot 17 u. en van 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, cursus kleding en accessoires, van 14 tot 16.30 u. in CUSA, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord. DONDERDAG 12 MEI Stadskantoor, 19.30 uur: openbare ver gadering van de gemeenteraad. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: cursus schilderen o.l.v. Toni Gerlach, door Kennemerstaten. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19 u.: toneelcursus voor jongeren vanaf 16 jaar, door „Toneelgroep Perine". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 20.15-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. VRIJDAG 13 MEI Verenigingsgebouw, Plesmanweg-Van Riemsdijklaan, 19.30 u.: cursus handenar beid door de Stichting voor Huishoudelij ke en Gezinsvoorlichting. Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. Gezamenlijke filialen: De Zwaanstraat 4, Wijk aan Zee, geopend van 19-21 u.; Oos- terwijk, Amstelstraat 44, geopend van 19- 21 uur en Meerestein, Parmentierstraat 2, geopend van 15-17 uur en van 19-21 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5