Favorieten raakten achter Spasski staat ook gunstig in veertiende partij tweekamp Jan van der Horst in de oranjetrui Heroïsche rol voor dappere Jan Serpenti Telstar kan punten veroveren Nijdam opnieuw etappewinnaar in de Spaanse wielerronde DE OPSTELLINGEN Marty schitterde Waar vindt II zeker heid voor uw gezin RINI WAGTMANS OUTSIDER VOOR DE EINDZEGE Olympia's Toer ZILVEREN KRUIS ED.0.-HAARLEM Janssen door pech in Duinkerken nog geen leider Guyot leidt nog in Oost-Europa Bine Vonkeman blonk uit in interland Eindstrijd om de KNYB-beker op woensdag 25 mei ZATERDAG 14 MEI 1966 11 Wmm S*» wi&M Slag ADO lonkt naar Europa-CJup-toernooi voor bekerwinnaars HEDENMIDDAG Softbalprogramma Beugelt Dolman Steevens (Van onze sportredacteur) Jan van der Horst had de blik van de winnaar; al ver voor het einde van de derde etappe van Olympia's Toer. Hij had de grote vorm waarvan elke coureur droomt. De vorm waarmee alles kan en waarmee alle moei lijkheden tot miniscule zaakjes worden teruggebracht. De tred was soepel en lenig. Elke pedaaltrap gaf kracht te zien. En zo controleerde de slanke Haarlemmer het slot van de etappe Vlissingen-Waalwijk na een wat on rustig begin waarin de zenuwen nog even meespraken. Van der Horst kon in deze glansvorm op de kopgroep springen. Hij kon alleen een gat dichten toen de pech hem besloop en hij een nieuw wiel had moeten steken. Ilij rende tien kilometer voor het einde alleen weg en hekeek de drie man, die hem trachtten in te tomen. Toen hij zag dat het geen gevaarlijke klanten waren, liet hij ze meedraven aan zyn flank. Hij wist het. Hg zou, nadat hij eerder Wagtmans door een demarrage in de finale had verrast-m de eindsprint winnen van het drietal dat hij genadiglijk toestond met hem mee te gaan. Hij wist het, want hij stak in de vorm die onoverwinnelijk maakt. En hij won. zoals hij wilde. Van der Horst spurtte met alleen naar de kus van de ronde-miss maar ook naar de oranjetrui. - jumnnnni En de grote mannen? De grote favorie ten? Ze mompelden dof voor zich heen: „De strijd is gestreden." Steevens klaagde dat Beugels en Dolman^ hem geen meter vrijheid gaven. En hij be zwoer er niet meer voor te zullen koer sen. Dolman schoof het op het weer en spoorbomen die de grote groep waarin hij met de andere cracks zat twee mi nuten hadden vastgehouden. Beugels gaf als zijn oordeel: „Van der Horst of Wagtmans gaat deze Toer winnen. Het is gebeurd." De enige die nog in een overwinning voor Steevens gelooft is Margriet Gubbels de verloofde van de Limburger, die in elke etappeplaats aan de eindstreep staat. De mannen van Caballero klaagden mis schien wel terecht, na afloop, dat er wel veel journalisten om Beugels, Stee vens en Dolman rondzwierven maar dat Van der Horst kennelijk nog niet ont dekt was. Van der Horst zelf was wat geprikkeld de derde etappe ingestapt. Hij was eigenlijk nog kwaad dat hij in Vlissingen de zegeboot had gemist met vier van zijn ploegleden om zich heen. Hij zou wraak nemen. En die wraak was zoet. Stond niet de kleine Brabantse vechtjas Rini Wagtmans om het hoekje van de tribune te gluren, toen de Haar lemmer in de oranje leiderstrui werd gehesen? Hij mocht dan wel zeggen dat hij de trui nu nog niet wilde hij hield de groene trui om de lendenen en dat ze maar eens over drie dagen moesten kijken naar de kleur van zijn shirt, hij keek toch wel even zuur toen de ronde-miss de Caballero-rijder een pittige zoen gaf. Jan Serpenti zag dat niet. Hij was naar vader Groen gewandeld die als verzor ger van zijn ploeg optrad. Tiemen was 's middags niet aan de start versche nen, omdat hij werd geplaagd door een steenpuist. Serpenti kon met opgeheven hoofd van het slachtveld stappen. Hi; had zijn leiderstrui met schitterende slagvaardigheid verdedigd. Hij was met ere gesneuveld. En wellicht komt hi; straks toch weer verrassend terug want de Noordhollander die met Wagtmans samen de derde plaats deelt is een slim me vos. Zei hij niet na afloop van de ze bijzonder boeiende etappe van Vlis singen naar Waalwijk: „Ik kón mijn oranjetrui zo goed verdedigen ten eerste omdat ik gewoon goed rijd en verder omdat Beugels, Steevens en Dolman el kaar maar zitten te beloeren en daar profiteer ik van." Wat hebben de amateurrenners weer voor een prachtig spektakel gezorgd. Met een tempo dat de snelheidsmeters in de wagens tot een gemiddelde van ruim 4a kilometer opjoeg vloog men over de zon- nige wegen van het zuiden. Direkt in Vlissingen begon de strijd alweer. Hoekstra (die de laatste dertig kilometer staande zou moeten fietsen omdat zijn zadel was gebroken en de reparatiewa gen niet in de buurt was) en Van den Klooster waagden de sprong. Ze werden teruggehaald. Na tien kilometer werd de beslissende slag al ingeluid. De slimme Wagtmans, wellicht over het hoofd ge zien door de grote mannen door zijn „vreemde" groene trui kon wegkomen samen met Van Katwijk, Bruin, Dijk- stra, Eckelboom, Wijdenes, Schepers en de Denen Hansen en Blaudzum. Dit was van naam geen opvallend ploegje maar in de praktijk wel. Het goed samenwer kende team nam bijna twee minuten op het peloton waarin Van der Horst on rustig begon te worden, Steevens, Beu gels en Dolman elkaar weer in de ga ten hielden en geen ruimte gunden, Leo Duyndam met pijnlijke pols meedraai de. Een viertal, Kettenis, Bongers, de Deen Hoeilend en de Zwitser Lüti probeer- den het gat te overbruggen maar het lukte niet. Er werd nu flink gejaagd en het zag er somber uit voor de kop. Ser penti zat even moeilijk. Hij raakte in de derde groep beland maar met groot machtsvertoon schoof het oranje naar voren, naar de voorste stellingen. Hij ging zelfs alleen op jacht naar de lei ders. De veertiende partij tussen Petrosjan en Spasski is na 40 zetten afge broken. Zwart staat beter. Vandaag ko men reglementair zowel de afgebroken dertiende als de veertiende partij aan de orde. Het hangt van de duur van de voortzetting van de dertiende partij af of de wedstrijdleiding, bestaande uit grootmeesters O'Kelly en dr. Filip, zal besluiten ook de veertiende te doen her- 1 tten. I Gisteren schuwde Spasski de Solokolski- verdediging (orang oetan) niet met ver wisselde kleuren te spelen. Voor zwart I is de benaming Pools eveneens verdedig- I baar. I Of het positionele plus van Spasski vol doende is voor een winstpoging blijft voor lopig de vraag. Het is wel waarschijn lijk, dat hij zal pogen het overwicht uit te bouwen. Wit: Petrosjan; zwart: Spasski. Pools 14e I matchparta. 1 Pgl—f3, Pg8—f6. 2. g2—g3. b7 b5. (Een witte raaf ln de toemooizalen en zeker in een hoge I i „oa4 De witte reactie ls metier wisselde kleuren - door Pachman aan- bevolen In diens visie op de Sokolski-opentng 3 b5b4. 4. d2d3, Lc8-b7. 5. e2—e4 (Wit heeft zich van zwarts ongewone openings- spel duidelijk een gevolg van dienst match- achterstand niet veel aangetrokken. Voorals nog kiest hij een koningsindische opstelling in de voorhand, die voor wit met een tempo meer Itegen de „zwarte" Sokolski-introductie moet j kunnen voldoen). «n *7_ 5d7d6. 6. Lfl—g2, Pb8d7. 7. 0—0, ei e6. (In deze speelwijze gebruikelijk, teneinde^. d5 bij de hand te hebben (dekking van b4). 8. a4a5 Ta8b8. 9. Pbld2 (Indien 9. Le3, dan 9 a619. Lf8—e7. 10. Pd2—c4. Een ambitieuser plan lijkt het vormen van een sterk centrum, door middel van d4 na voorbereiden de manoeuvres als De2 en Tdl). 10 O-O. 11. Tfl—el, a7a6. 12. Lel—f4, Lb7—a8. 13. Ddle2, Tf8e8. 14. h2h3, Le7— f8 (thans dreigt 15. d5). 15. f c*-Zd2' Qz? 16 Lf4g5, h7—h6. 17. Lg5e3, Lf8g7 18. Kgl h2, Dd8—e7. 19.. Tal—a2 (Doelmatig was ook 19. Tbl, omdat door middel van Pb3 altijd pion a5 kan worden gedekt). 19. Kg8—h7. 20. Pf3 gl, dB—d5. 21 f2—f4 (Slaan op d5 komt nauwelijks in aanmerking. Na 21. Pd5: zou I zwart overwegend staan. Met de tekstzet dreigt 22. e5. hetgeen zwarts voortgezette actie ver- I klaart). 21 e6e5. 22. 14 X e5 De7 X e5. 23. Advertentie d3d4 (Indien 23. Lf4, dan 23 De 7 24. Lc7-, Tc8 en stelt zich schadeloos op c2). 23. De5d6. 24. e4e5 Pf6e4 (als resultaat van d« centrum-schermutselingen heeft zwart een licht initiatief verworven). 25. Ta2al, c7c5. 26. PdZ X e4 (Vermoedelijk gedwongen. Wit zal zich tegen de zwarte pionnenfalanx te weer moe ten stellen, in welk plan o.a. de zet c3 past. Die is pas na de ruil op e4 mogelijk). 26. d5 X ei 27. c2 c3, b4 X c3, 28. b2 X c3, c5 X d4, 29. c3 X d4, f7 f6 (Zwart werkt aan de dekking van e4'en de mobilisatie van het paard). 30. e5 X f6, Pd7 X f6. 31. Ta 1 bl (zwart stond gereed voor Tb3 d3). 31pf6 d5. 32. De2 d2, Tb8 X bl. 33. Tel X bl, De6 d6. (Legt het positionele overwicht vast, door de dreiging Pe3-, gevolgd door slaan op d4. Wit moet een tempo verliezen voor de dekking van d4, waarna Spasski zowel de lo per van a8 als de dame actiever kan posteren). 34. pgi e2, Dd6 a3. 35. Le3 gl, Da3 d3 (in aanmerking kwam ook 35. Lf8. Na de tekstzet kan wit bezwaarlijk de dames ruilen, daar de vrijpion zeer sterk zou worden). 36. Dd2 —el, La8 c6. 37. Tbl dl, Dd3 a3. 38. Pe2— f4 (Vermoedelijk het beste. Na 38. Tal.Ddö heeft wit het niet gemakkelijk). 38Pd5 X f4. 39. g3 X f4, Lc6 b5. 40. Lgl e3, Lb5 d3, afgebroken. Advertentie kreeg. De mecaniciën van de materiaal wagen kon een wiel niet vlot genoeg ste ken. De kopgroep verdween maar wat erger was: de spoorbomen gingen lang zaam dicht. De Haarlemmer kon zich echter nog net bukkend onder de bomen doorwerken. Het peloton moest steunend en klagend wachten. Dat was de defini tieve klap. Van der Horst boog inmiddels het hoofd diep over het stuur, perste alle kracht uit het lichaam en bereikte tenslotte in één rush de voorste linies weer. Daarna was het elkaar bekijken en beloeren. Er zaten immers verscheidene kansheb bers voor de oranjetrui, van wie Wagt mans, Serpenti, Heynig en Van der Horst de meest serieuze waren, bij el kaar. Van der Horst probeerde samen met Wagtmans te vertrekken maar dat werd niet toegestaan. Dan maar alleen dacht de alleskunnende Haarlemmer en hij stoof vooruit. Toen de voorsprong groot genoeg was bekeek hij zijn naaste, belagers: Heynig, Holst en Dijkstra. Hij wist het, die kon hij in de spurt kloppen. Dus liet hij het trio bijkomen. Geza menlijk werd de voorsprong verdedigd Van der Horst sloeg tenslotte met machtsvertoon toe. Hij had de bloemen en de oranjetrui... Op alle fronten werd nu slag geleverd. Vlak nadat Bruin na een lekke band vooraan weer bijgekomen was scheen de hoofdmacht de „eerstelingen" te gaan overmeesteren maar men hield stand al moest men toestaan dat de su perieure Van der Horst met Holst, Hey nig, Vianen, Van Der Klooster, Brouwer en Serpenti zich aansluiting verwierven. Van der Horst was helemaal „in". In hoog tempo draafde het zestiental waar van later Schepers, Wijdenes en Blaud zum afvielen weg van het peloton waar gemor was en geknars der tanden (van de favorieten) maar geen echte „dash". I Triest werden de zaken even voor Jan van der Horst toen hij vlak voor een overweg in Zevenbergen een lekke band Hans Rombouts Met grote voorsprong wint Haar lemmer Jan van der Horst de derde etappe v. Olympia's Toer door Nederland Etappe-uitslag: 1. Van der Horst (Caballero) 3.33.38 met boni 3.33.28 2. Heijnig (trio) z.t. met boni 3.33.08; 3. Holst (Amstel) z.t. met boni 3.33.23 4 Dijkstra (mil. team) z.t.; 5. Brouwer (trio) 3.33.47; 6. Van Katwijk (Amstel); 7. Serpenti (Peugeot); 8. Vianen (Cabalero); 9. Wagtmans (Vredenstein); 10. (Locomotief); 15. Tesselaar (Vredestein) 3.37.18; 19. Duyndam (Smits); 20. Steevens (Amstel); 26. Beugel (trio); 30. Dolman (trio); 42. Vugels (Caballero)), allen z.t. als Tesse laar; 63. Schouten (Amstel) 3.40.0; 66. Otte (Peu geot) z.t. Algemeen klassement: 1. Van der Horst 11.04.50; 2. Heijnig 11.05.20 3. Serpenti 11.05.29 4. Wagt mans z.t.; 5. Holst 11.05.35 6. Vianen 11.05.59; 7. Hansen (Den) z.t.; 8. Van Katwijk 11.07.59 9. Brouwer 1108.19; 10. Bruin; 11. Eckelboom; 12. Wijdenes allen z.t.; 14. Kloosterman 11.09.30; 15. Van Seggelen 11.09.15; 16. Steevens 11.09.30; 17. Emo; 18. Beugels; 19. Zoontjes; 20. Dolman; 26. Vogels 11.10.13; 48. Vogels 11.13.35; 53. Otte 11.14.32. Dagploegenklassement: 1. Trio 10.41.12; 2. Am stel z.t.; 3. Caballero) 10.44.43. Algemeen ploegenklassement: 1. Trio 33.17.48; 2. Amstel z.t.; 3. Caballero 33.22.02. Puntenklassement: 1. Wagtmans 43 punten; 2. Serpenti 42; 3. Van der Horst 37; 4. Van Segge len 35;; 5. Van Katwijk 31. Niet gestart waren: Gadza (Polen) en Tienen Groen (Peugeot, terwijk Huybregts (Breda bier), Rous (Olympia) en Blattler (Zwitserland) op gaven. Zekerheid, dat u door een langdurig ziektegeval in uw gezin niet in geld nood komt. Dat gepeperde ziekenhuis rekeningen op tijd worden betaald. Het Zilveren Kruis biedt u die zeker heid. Voor een lage premie (die ook nu nog niet verhoogd wordt) hebt u een goede risicodekking. Tienduizen den gezinnen sloten reeds een ziekte kostenverzekering bij Het Zilveren Kruis I Volg hun voorbeeld; vraag eens inlichtingen bij de afd. Haarlem van Het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het A.Z. „Haarlem e.o.", Jans straat 27, Haarlem, telefoon 0 2500 - 13318 en 13878. JEUGD AANVANG 17.30 UUR Hoewel de tweede plaats, zowel in het etappe- als algemeen klassement die onze landgenoot Jan Janssen vrijdag in de der de rit van de vijfdaagse van Duinkerken behaalde op zich een voortreffelijke pres tatie kan worden genoemd, moge niet worden verzwegen dat de ex-wereldkam- pioen opnieuw door pech van een triomf werd afgehouden. De uitslag van de vierde rit (Maubeuge- Duinkerken, 214 km.) luidt: 1. Mertens (België) 5.32.17; 2. Janssen (Ned.) z.t.; 3. Beuffeuil (Fr.) 5.32.18; 4. Messelis (Bel gië) 5.32.19; 5. Godefroot (België) 5.37.03. Het algemeen klassement: 1. Mertens 13.54.09; 2. Janssen 13.54.15; 3. Beuffeuil 13.54.35; 4. Nedelec (Fra.) 13.56.29; 5. Bracke (Belg.) 13.56.49. De Hongaar Antal Megyerdi zegevier de vrijdag in de vijfde etappe van de weg wedstrijd Praag-Warscjhau-Berlijn, een rit van Bmo naar Otrokovice over 130 km in 3.15.14 vóór de Belg Willy van Neste die hij in de sprint versloeg. Bernard Guyot I (Frankrijk) die als zevende op acht secon den van de winnaar eindigde behield de leiding in het algemeen klassement voor de Rus Alexander Dokhlyakov en de Pool Jan Kudra. De leiding in het algemeen ploegenklassement werd overgenomen door de Polen, die de Russen van de eer- I ste plaats verdrongen. De Nederlandse dames basketbalploeg zegevierde vrijdag in Bremerhaven in de eerste wedstrijd van het kwalificatietoer nooi voor het Europees kampioenschap dat in Roemenië dit jaar zal worden ge houden. Met 97-23 (31-10) werden de En- felse dames overklast door een Neder landse ploeg die met een veel hoger tem po over alle linies sterker was. Vanuit een 2-3 zone constant aanval lend overspeelden de Nederlandse dames steeds opnieuw de Engelse verdedigings gordel en bouwden aan een steeds groter wordende overwinning. De beste Neder landse dames waren Greet Wink-Duyf met 15 en Bine Vonkeman (White Stars Haarlem) en Nine Nolting met ieder 12 punten. Het Westduitse damesteam zegevierde met 46-36 (22-15) over België. Fabri (It.) z.t., 5 Saez (Spanje) z.t., 6 Karsten (Ned) z.t., 7 Van der Vleuten (Ned) z.t. Het algemeen klassement1. Gabica (Sp) 68.36.42, 2 Velez (Sp) 68.37.23, 3 Eche varria (Sp) 68.37.26, 4 Otano (Sp) 68.38.59, 5 Momene (Sp) 68.39.07, 8 Haast (Ned) 68.40.37, 15 Maliepaard (Ned) 58.45.35, 13 Van der Vleuten (Ned) 68.50.39, 22 Nijda (Ned) 68.57.46, 23 Karstens (Ned) 68.58.11, 27 Zilverberg (Ned) 68.59.24, 29 Knops (Ned) 69.03.03, 48 De Roo (Ned) 69.20.12. De finale van de KNVB-beker tussen Sparta en ADO zal woensdag 25 mei in het Rotterdamse Feijenoordstadion wor den gespeeld. De aanvang is 20.15 uur In de zestiende etappe van de Ronde van Spanje hebben de Nederlanders geen pogingen gedaan de posities van de Langarica's, die zes renners bij de eerste «even in het algemeen klassement heb ben, aan te tasten. Wel slaagde de „on gevaarlijke" Henk Nijdam er in Neder lands achtste en zijn derde etappe-over winning te behalen. Nijdam was trouwens ook een van de actieve renners onderweg geweest. Enkele malen al had hij geprobeerd weg te ko men, maar steeds werd hij door de Spaanse coalitie achterhaald. Ten slotte •laagde Nijdam op de demontabele wie lerbaan in Burgos toch in zijn opzet. Op vallend is de totale ineenstorting van de Nederlandse kampioen Jo de Roo, die •ls laatste binnenkwam De uitslag was 1 Nijdam (Ned) 3.02.40 (met bon. 8.02.00) over de 116 km van Lagrono naar Burgos, 2 Perurana (Spanje) 3.02.41 met bon. 3.02.21, 3 Criel (Belg) z.t., 4 (Van onze sportredactie) Telstar heeft in het Zuiderpark in Den Haag tegen ADO zeker een kansje op ten minste één punt. De Hagenaars die don derdagavond nog een zware strijd in de halve finales hebben moeten leveren te gen Go Ahead en die daaruit weliswaar als winnaar tevoorschijn kwamen maar daarbij ook een speler verloren Aarts die geblesseerd raakte. Ook geldt voor hen dat de finale om de KNVB-beker een duel is van importantie. Bij winst op Sparta immers, lonkt de financieel gun stige strijd in het Europa-Cup II-toer- nooi.Daar ligt dan voor Telstar de kans. Het weet zich vooral mentaal ge sterkt door de goede 3-0 zege op Fortu na. Haarlem ontvangt koploper FC Den Bosch. De club is wat uit vorm de laatste weken en de kans dat Haarlem een ver dienstelijk resultaat zal weten te bewerk stelligen is niet geheel uitgesloten. Voor EDO ligt dat anders. Het gaat naar Den Bosch om daar Wilhelmina te bestrijden. De Bosschenaren behoren zeker niet tot de sterksten uit de tweede divisie en de onbelangrijkheid van deze wedstrijd maakt het tot een oninteressant kijkspel. RCH heeft een vrije dag. Liptak speelt zondag niet voor Telstar. De Hongaar is gepasseerd, aangezien Van de Enden meent in de linie André, Kort, Althoff en Bakker de sterkste achterhoe de te hebben. Van de Enden veranderde nog meer: hij haalde Rob de Vries, die geruime tijd van het Telstartapijt ver dwenen leek, terug in het eerste. Haarlem moet in staat worden geacht voor een kleine verrassing te zorgen. Indien zulks het geval is dan gaat Den Bosch nog een bijzonder moeilijke eindfase tegemoet. DFC, SVV en RCH zijn de kapers op de kust en zij zullen ongetwijfeld genadeloos toeslaan als de leider een foutje maakt. Het is voor de Bosschenaren dan ook zaak de strijd te gen Haarlem energiek aan te vatten en aldus te zorgen voor een interessante vertoning. FC Den Bosch is als volgt sa mengesteld: Van Pelt; van de Hout, Net ten, Schuurman, Weber; Van Helvoirt en Brusselers; Gösgens, Olde Riekerink, Borsten en Paulides. In het elftal van EDO is het meespe len van Coenen nog een vraagteken. De man die vorige week uit het derde werd gehaald en in het eerste zeer verdienste- Telstar (uit tegen ADO): Stuy; An dré, Kort, Althoff en Bakker; Van Wijk en Van Egmond; Van dfr Kuil, Geels, De Vries en Clement. Haarlem (thuis tegen FC Den Bosch): Bruns; Maas, Koster, Kruyer en J. Smit; Boom en Versluis; A. Smit, Couperus, Bosdijk en Jonker. EDO (uit tegen Wilhelmina): Ooster- baan; Van der Zon, Peters, Van der Putten en Breeuwer; Hup en Coenen; Allart, Koek, Spiers en Slisser. RCH is vrij. lijk voor de dag kwam is gevraagd om morgen weer in zijn oude elftal (het der de) terug te keren om daarmee het kampioenschap te behalen. De beslissing hierover moet nog vallen. Voor het ove rige zijn er geen wijzigingen in de EDO- ploeg. Tegen het eveneens slecht geno teerde Wilhelmina kan een gelijk spel niet uitgesloten worden geacht. Wilhelmina stuurt het volgende elftal in het veld: Meezen; Glaudemans, De Wit, Van Rooy en Konings; Keresztes en Boor; Harmse, Van den Heuvel, J. Burg en F. Burg. HOOFDKLASSE: zondag, Storks—HCK, HHC—Vodo SC (13.00), DSS—EDO (12.00), BloemendaalOnze Gezellen (14.00). Maandag: TIWDe Pinguins, TYBB— OWO, SC HaarlemWGA, De Pinguins 3Onze Gezellen 2, HCK 2Watergraafs meer, AMVJ-EHS 2, Terrasvogels 2 Bloemendaal 3, THB 2—HHC 5. Dinsdag: De Geuzen—Terrasvogels, Bloemendaal 2OWO 2, ShellEHS, HHC 4DSS 3, Onze Gezellen 3SC Haarlem 2, WGA 2—AMVJ ,2, Schoten 2Onze Gezellen 5, De Franse biljarter Jean Marty heeft zijn Nederlandse concurrent Henk Schol- te in de strijd om het Europees kampioen schap 47-2 waarom in het Zwitserse 3ern wordt gespeeld, nog niet in puntenaantal achter zich kunnen laten, maar wel dui delijk gemaakt, dat hij tot grootse ver richtingen in staat is. Marty speelde gis teren twee partijen en won die beide in één beurt. Daardoor bracht hij het Euro pees record geprolongeerde serie op 1073 678. Vulting (Ned.) Buyot (Zwits.) Spieelman (Did.) Galvez (Sp.) Marty (Fr.) Piet van de Pol met 400 13 123 30.76 316 13 227 24.30 400 15 109 26.66 291 15 77 19.40 7 1 7 7— 400 1 400 400— Scholte (Ned.) 400 2 344 200— Corin (Bel.) 227 2 152 113.50 Spielmann 400 10 248 40.00 Vultink 217 10 85 21.70 Weingartner 207 10 52 20.70 400 10 125 40.00 Scholte 400 2 397 200.— 267 2 142 133.50 Corin 16 1 16 16.— Marty 400 1 400 400.— pnt serie gem. 1. Scholte 8 397 106.66 2. Marty 8 400 88.88 3. Spielmann 6 248 24.75 4. 4 168 38.62 5. 2 142 30,— 6. Vultink 2 273 28.75 7. 2 227 23.75 8. Weingarter 0 77 16.33

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11