„Witte Raaf" in Olympia's Tour nog op 2.11 achter leider Harry Steevens zette oranje-truidrager Jan van der Horst de aanval in op RCH moest in de tweede klasse kracht van Thamen ondervinden Gabica werd de winnaar in ronde van Spanje HHC ALLEEN OP KOP Beter voor slagwerk Schoten van HCK hield derde nul m PLOEGENTIJDRIT VOOR PETERS FORMATIE HAARLEMSE LEIDER KRACHTIG EN FRIS JAN SERPENTI BLEEF OP KORTE AFSTAND Jan S er pent i ook even in het oranje Guyot nog leider Olympias Toer in cijfers Janssen werkte klein verschil niet weg No run no hit van Jonkhof Nederlandse dames maar EK basketbal MAANDAG 16 MEL 1966 11 NUTTIGE ZEGE VOOR TYBB Hobby Peters Hans Rombouts Belg M er tens bleef één in Duinkerken (Van onze sportredacteur) Daar was dan eideljjk de superieure Harry Steevens, in prachtige balans wiegend tegen de Duivelsberg. De Limburgers herkenden in Heerlen hun man, hun favoriet. Het was gistermiddag in het bergcriterium van Olym pia's Tour dat de „Witte Raaf" dan eindelijk zijn wieken kon uitslaan. Zoals alle dagen daarvoor had de serieus rijdende Beugels ook nu weer aarts vijand Steevens van zijn vlucht naar de victorie kunnen afhouden. Maar bij de vierde aanval in het criterium moest Beugels krampachtig het hoofd schudden. Hij zag Steevens weggaan en hij kon niets doen, met onmacht geslagen door de messcherpe demarrage op de helling van de Duivelsberg, die de coureurs 22 keer aangrijnsde tussen het bronsgroen eikehout, de helling met het stijgingspercentage van 12. Steevens won het criterium magistraal. Jan van der Horst was er echter niet al te veel door geschokt. Als een volwassen wieler-maestro had hij de stand van zaken in het peloton in de gaten gehouden. jgjaSB t x- 'V< - (Van een honkbalmedewerker) Bij de honkbal tweedeklassers heeft ook RCH de kracht van Thamen moeten ondervinden. De Heemstedenaren gaven echter in Uithoorn uitstekend partij en verloren met slechts 4-3. TYBB deed goed werk door tegen Geuzen de eerste zege te behalen en de tegenstanders naar de laatste plaats te verwijzen. Terras vogels bleef bij, door HFC Haarlem kans loos te laten. Rooswijk verloor weer, nu van Kennemerland, terwijl DIO in de B- afdeling op het nippertje van Quick won. Thamen en RCH, beide nog ongesla gen, ontmoetten elkaar in Uithoorn. RCH nam door Kaestner reeds in de eerste in nings de leiding, zag Thamen in de vier de beurt langszij komen, maar leidde in de zevende innings weer door honkslagen van Joon en Cock van Eek, 1-2. Door een honkslag van Van Os en een veldfout liep Thamen echter in de gelijkmakende in ning tot 3-2 en in de achtste inning tot 4-2 uit. Door honkslagen van Joon, Prijs en Van de Wind scoorde RCH in haar laatste slagbeurt nog tegen, maar verder liet Thamen het niet komen, 4-3. Draayer wierp voor RCH: 9-8-4, De Ruiter werd met 13-0-7 winnende werper. TYBBGeuzen was een goede sportieve wedstrijd, met een grillig scoreverloop. Via 0-3 werd het 5-3 en 5-6 toen, in de zevende inning sloeg TYBB haar slag, het werd 10-6 door o.m. een tweehonkslag van Eens met drie man aan boord. Kouijzer, 9-3-6, hield verder orde zodat dit tevens de eindstand werd. De Geuzen-hitters zorgden voor twee homeruns, die vier pun ten opleverde, hierbij wilde de TYBB-er Swart niet achterblijven, ook hij „tilde" de bal tweemaal buiten het veld. Het aanvallend sterke Terrasvogels, had aan zeven innings voldoende om HFC Haarlem met 12-2 te kloppen. W. van Ber- kel sloeg in de 2e Terrasvogelsslagbeurt Natuurlijk is Harry Steevens, die za terdagmiddag een vermetele ontsnap ping met Beugels in zijn kielzog, slechts beloond had gezien met een derde plaats, een gevaarlijk man. De blonde Amstel- rijder knaagde gistermiddag in 20 km. bfjna één minuut af van zjjn achterstand op Van der Horst. Met de minuut bonifica tie voor de eerste plaas bracht hem dat eventjes een winst van 1,55. Maar lie ver dan zich uitputten in een krachtenslo- pende achtervolging en daardoor zijn an dere concurrenten meesleurend, bepaal de Van der Horst zich tot de bewaking van de gevaarlijkste mannen van het moment: Wagtmans en Heynig, er wel voor zorgend dat de voorsprong van Steevens geen desastreuze gevolgen zou hebben. Zo kon Van der Horst die zater dag een andere gevaarlijke aanval van Steevens samen met de Trio-rijders on der leiding van Dolman had afgeslagen, na een boeiend wielerweekeinde wéér op het erepodium komen. De ronde-miss en hij zijn al „oude bekenden" geworden want ook aan het begin van de zondag middag van de ploegentijdrit die door de Caballero-rijders van Peters met overmacht werd gewonnen, was Van der Horst er weer. In de kamer van de Haarlemmer leek het gisteravond wel een bloemenexpositie. (Van onze sportredacteur) Olympia's Toer had zaterdagavond twee oranjetruidragers. Terwijl Jan van der Horst tevreden hoorde dat Steevens slechts een bonificatie van 15 sec. had veroverd en Beugels he lemaal buiten de bonificatie was ge vallen, werd 50 meter verder op het erepodium Jan Serpenti in de oran je trui gehesen en door de ronde miss gezoend. Consternatie bij Van der Horst en zijn ploeggenoten. On middellijk protesteerde teamleider Peters en wedstrijdleider Bram Koopmans en de jury bogen be schaamd het hoofd. Koopmans holde naar Serpenti die al wegfietste met de trui en bloemen. „Niets aan te doen", zei de laco nieke Serpenti, „maar dan heb ik wel de groene trui. Reken maar uit". En dat klopte. Harry Steevens was gisteravond weer de oude. De ogen van de Limburger glin sterden weer. Ze spraken boekdelen. Van der Horst is gewaarschuwd. Steevens had de knellende gele vleugels van de Trio-ploeg, waar Dolman en Beugels aan trokken, losgesneden. Hij had zijn zelfvertrouwen terug. De afstand tot de oranje trui is 2 min. en 11 sec. groot. Dat belooft een spannend slot van Olympia's tour die morgenavond in Am sterdam eindigt. In het slotvuurwerk kun nen de grote verliezers Beugels en Dol man slechts nog wat kleine stukjes tot ontbranding brengen. Het grote werk komt van Van der Horst. Steevens en Wagtmans, en misschien Serpenti die overigens gisteren zijn groene trui weer moest afstaan en wel aan Steevens, door dat hij zich door verkeerd schakelen op de Duivelsberg van een goede uitgangs positie voor de eindsprint zag ontgaan. Het was duidelijk dat dit weekeinde de grote strijd tussen de Limburgse rivalen zou losbarsten. Het begon direct al op de Brabantse grond. Nadat onmiddellijk na de start in Waalwijk een groepje met Holst (ook nog een kanshebber) en Serpenti in de verte was verdwenen, veerde iedereen na 45 km op. Beugels en Steevens stoven als een op hol geslagen trein met de weer bijzonder sterk koer sende Dundstm, Den Hertog en Don gers bij de kopgroep. Ploegleider Her man Krott van Amstel joeg zijn man nen Steevens, Eckelboom en Holst op. De vraag was nu: „Wat doet Beugels? Voluit rijden voor zijn eigen kans: aan het wiel kleven van Steevens of ronduit afremmen, omdat Dolman die duidelijk tot kopman van de TRIO's was voorbe stemd te laten bijkomen, omdat Dolman moest bijkomen? Ploegleider Verveer stoof luid claxonerend naar voren „Stop pen" schreeuwde hij naar Beugels „Geen kop doen". En Beugels boog voor de ploeg. Hij deed geen kop. Inmiddels werd er in het peloton door Dolman en zijn gele rijders hard aan getrokken. Ook Jan van der Horst die de steun van zijn door enkele valpartijen wat aangeslagen ploeg moest missen le verde zijn deel al was het niet voldoen den naar Dolmans zin, maar Van der Horst maakte hem duidelijk: „ik rij in het oranje, jij moet fietsen om erin te komen. Bovendien dit is mijn hobby en ik ga me niet over de kop rijden". Buiten Roermond moest de grote slag van Steevens vallen. Hij demarreerde. Beugels, Duyndam en de Belg Kools kon den meteen aanhaken. Holst had de an deren het teken „gezien" gegeven want Na Rudi Altig, Jacques Anquetil, Ray mond Poulidor en Rolf Wolfshohl heeft Spanje met de 28-jarige Francisco Gabi ca eindelijk eens een winnaar van de Vuelta uit eigen land gekregen. Overi gens zal de ronde van dit jaar geen grote indrukken achterlaten. De 18 etappen lan ge wedstrijd had kwalitatief maar weinig goede deelnemers en het was waarschijn lijk een volledig Spaanse aangelegenheid geworden wanneer de ploeg van Kees Pellenaars niet zijn aandeel in het aan tal etappeoverwinningen had opgeëist. Liefst negen maal finishte een landgenoot als eerste (Nijdam 3x, Karstens 3x, Haast 2x en De Roo lx). In de 17e en voorlaatste rit van de Ron de van Spanje (Burgos-Santander 226 km) won Gerben Karstens de sprint van het voltallige peloton in de tijd van 6 uur 23 min. 45 sec. Uitslag achttiende etappe: 1. Perrurena (Sp.) 3.53.37 met boni 3.52.47; 2. San Mi guel (Sp.) 3.53.31 met boni 3.53.11; 3. Cas- tello (Sp.) z.t.; 4. Karstens (Ned.) 3.53.38; in dezelfde tijd als Karstens met uitzon dering van Jo de Roo en Bas Maliepaard die in de laatste etappe de strijd staak ten. Eindklassement: 1. Gabica (S.) 78.53.55; 2. Velez (Sp.) 78.54.38; 3. Echevarria (Sp.) 78.54.39: 4. Otano (Sp.) 78.56.12; 5. Mo- mene (Sp.) 78.56.20; 17. v. d. Vleuten 79.06.43; 21. Karstens 79.14.44; 22. Nijdam 79.15.09; 24. Wouters 79.16.06; 26. Zilver berg 79.16.37; 29. Knops 79.20.49. Puntenklassement: 1. Van der Vleuten 147.2; Karstens 142; 3. Fabri (It.) 105 pun ten; 5. Nijdam 88; 6. De Roo 83. Ploegenklassement: 1. Kas 236.38.19; Fagor 236.52.59; 3. Televizier 236.57.36. De Hongaar Janos Juszko heeft zon dag de zesde etappe in de etappe-wed strijd voor amateurs Praag-Warschau Berlijn, waaraan geen Nederlanders deel nemen, op zijn naam gebracht. Hij leg de de 209 kilometer tussen Gottwald en Katowice af in 5 uur, 12 minuten en 12 seconden. In het peloton, dat een achter stand had van 1.27. bevond zich ook de Fransman Guyot, die in het bezit bleef van de gele leiderstrui. In het ploegen - klassement leidt Rusland. hij had een gat laten vallen zodat zij moesten capituleren. Wel ging de Am sterdammer zelf alleen op pad om aan sluiting te krijgen waarbij hij zich dusda nig forceerde dat hij bij de aankomst van links naar rechts zwalkend moesc worden opgevangen. Hij wist niet dat zijn eigen ploeggenoot Steevens het tem po nog eens extra verhoogd had toen de ze zag dat zijn „knecht" op komst was terwijl hij de oranje trui zou kunnen krijgen. Enfin, het werd een spannende finale waarin Duyndam die vlak voor het aankomstparcours was weggesprongen door verkeerde aanwijzingen werd terug gepakt met elan de zege greep. Kools, Steevens en Beugels in deze volgorde achter zich latend. Van der Horst die met het peloton.de schade beperkt had gehouden glunderde toen hij hoorde dat Steevens derde was geworden en dus slechts 15 sec. bonifi catie had kunnen pakken. Hij bleef in de oranje trui. De ploegentijdrit van Geleen naar Heer len over 18 km bracht een victorie voor Peters formatie. Hij joeg zijn Caballero- vrienden over het parkoers. Jan van der Horst schuwde ook hier het harde werk niet. De Denen nestelden zich op de twee de en de Zweden op de derde plaats. De rit gold alleen maar voor het ploegen klassement. Het criterium dat wèl van belang was voor het individueel klassement gaf de ccoup-Stevens te zien. Wagtmans deed aanvankelijk een greep naar de macht, maar miste de kracht om iedereen van zich af te schudden. Dolman probeerde het even maar miste de force en de overtuiging. Twintig km voor het einde spreidde Steevens zijn rijke talenten ten toon aan „zijn" volk. Hij ging en nie mand die hem kon weerstaan. Verloof de Margriet Gubbels glimlachte breeduit Had zij niet in Waalwijk als enige het geloof in haar Harry behouden? Inmiddels zal het voor Steevens heel moeilijk worden om Jan van der Horst uit het oranje te fietsen. De Haarlem mer is nog bijzonder fris en krachtig. De vroegere knecht van Steevens is vol ver trouwen. De ploeg van de Haarlemmer Gé Peters in actie tijdens de ploegen tijdrit. Van rechts naar links: Van der Horst (oranjetrui-drager)Min- neboo, Vogels, Vianen en Geraeds. De Westlander Leo Duyndam heeft zaterdag in de vierde etappe van Olympia's Toer door Nederland zijn tweede ritzege geboekt. De uit slag van de etappe WaalwijkGeleen (167 km) luidt: 1. Duyndam (Smith's Acifit) 4.06.45, met boni 4.05.45; 2. Coqls (België) z.t., met boni 4.06.15; 3. Steevens (Amstel Bier) z.t., met boni 4.06.30; 4. Beugels (Trio Bubble Gum) z.t.; 5, Harings (Locomotief) 4.07.04 6. Ripfel (Zweden) 7. Serpenti (Peugeot); 8. Vianen (Caballero); 9. Pepels (Bergbeklimmers); 10. Geraeds (Cabal lero); 11. Ottenbros (Peugeot); 12. Hoogland (Vredestein); 13 Hoejlund (Denemarken); 14 Hansen (Denemarken); 17. Schouten (zelfde tijd als Serpenti); 31. Van der Horst; 40. Otte; 50. Vogels: 65. Dolman; 80. Holst z.t. De uitslag van het bergcriterium luidt; 1. Harry Steevens (Amstel) 52.8 km in 1 uur 6 min. en 13 sec.; op 55 sec.: 2. Bols (Fongers/Rih/Vrede- stein); 3. Van Katwijk (Amstel); 4. Duyndam (Smith's/Acifit); 5. Wagtmans (Vredestein); 6. Koel (Smith's/Acifit); 7. Kloosterman (Locomo- tief/Vredestein); 8. Bruin (Locomotief/Vrede- stein); 9. Rentmeester (Breda-Bier); 10. Van der Horst (Caballero); 27. Dolman (zelfde tijd als Duindam): 29. Lou Otte z.t.; 32. Daan Holst z.t.- 34. Eddv Beugels z.t.; 52. Jan Serpenti z.t. De ploegentijdrit van Geleen naar Heerlen over 19 kilometer had het volgende resultaat: 1. Ca ballero 24.14 (met boni 23.14); 2. Denemarken 24.19 (23.49); 3. Zweden 24.25 (24.10); 4. Smith's/ Acifit 24.26; 5. Vredestein 24.28. Algemeen ploegenklassement na vijf dagen; 1 Trio Bubble Gum 46.03.15: 2. Amstel Bier 46.03.41' 3. Caballero 46.06.28 4. Vredestein 46.10.39; Locomotief 46.11.38. Puntenklassement: 1. Steevens 67 pnt.; 2. Duyn dam en Wagtmans, beiden 59 pnt.; 4. Serpenti 56 pnt.; 5. Van Katwijk 49 pnt. Algemeen klassement: 1. Van der Horst (Ca ballero) 16.19.02; 2. Heijnig (Trio Bubble Gum) 16.19.32; 3. Wagtmans (Vredestein) 16.19.41; 4. Serpenti (Peugeot) z.t.; 5. Holst (Amstel Bier) 16.19.47; 6. Hansen (Denemaken) 16.20.11; 7. Vianen (Caballero) z.t.; 8. Steevens (Amstel Bier) 16.21.13; 9. Van Katwijk (Amstel Bier) 16.21.56; 10. Bruin (Locomotief) 16.22.31; 11. Wijdenes (Locomotief) z.t.; 12. Eckelboom (Amstel Bier) z.t.; 13. Brouwer (Trio Bubble Gum) z.t.: 14. Van der Klooster (Trio Bubble Gum) 16.23.14; 15. Duyndam (Smith's Acifit); 16. Beugels (Trio Bubble Gum) z.t.; 17. Kloosterman (Locomo tiefl 16.23.25: 18. Van Seggelen (Vredestein) 16.23.27; 19. Goossens (België) 16.23.42; 20. Van Mechelen (België) z.t.; 22. Dolman 16.23.42; 26. Vogels 16.24.25; 42. Schouten 16.27.47; 48. Otte 16.28.44. De jonge Belg Theo Mertens heeft, met een voorsprong van zes seconden op Jan Janssen, de vijfdaagse van Duinkerken gewonnen. In de vijfde en in de zesde en laatste etappe, verdeeld over twee ritten, kon Janssen, de kleine handicap niet weg werken. De Engelsman Vic Denson won zater dag de vijfde etappe. Hij legde de 219 km tussen Duinkerken, St.-Omer en Duin kerken af in 5 uur, 48 minuten en 51 seconden. Jan Hugens eindigde met een achterstand van 22 seconden op de twee de plaats. Het eerste gedeelte van de zesde etappe (Duinkerken-Wormhout, 107 kilometer) leverde een zege op voor de Duitser Wolfshohl, die samen met Arie den Hartog 14 seconden op het peloton was uitgelopen. De 81 kilometer lange tweede rit rond Duinkerken werd gewon nen door de Belg De Cabooter. Alle Ne derlanders bevonden zich in het peloton, dat een achterstand had van 34 seconden. Eindklassement: 1. Mertens (Belg.) 24.34.09, 2. Janssen (Ned.), 24.34.15, Beuffeuil (Fr.), 24.35.08, 4. Bracke (Bel gië), 24.35.44, 5. Hoban (G.-B.), 24.36.45, 10. Den Hartog (Ned.), 24.37.18, 25. Stol ker (Ned.), 24.40.28, 27. Nico Lute (Ned.) 24.40.33. een homerun met twee man op de hon ken. Ook Pellemans 0.750 en Van Mourik 0.667 hanteerden het hout vaardig. Harry van Berkel was met 15-1-2 de winnende werper, voor HFC Haarlem kwamen de gebroeders Klooswijk gezamenlijk tot: 6-1 10. Bij Dio waren de punten weer erg goedkoop. Tegen het Amsterdamse Quick waren er 21 te verdelen. DIO scoorde er elf en bleef dus „nipt" overwinnaar. Rooswijk stelde wederom teleur, door nu op eigen veld van Kennemerland te verliezen. Kennemerland nam in de eerste inning een 0-1 voorsprong, die het in de derde beurt door een tweehonkslag van Hopman tot 0-2 vergrootte. Dankzij het falende Rooswijk-veld werd het in de ze vende inning 0-5. Door een tweehonkslag van Heinen en een driehonkslag van De Jong, met reeds twee nullen, redde Roos wijk in de laatste slagbeurt de eer, 1-5. De Hertog werd voor Kennemerland met 10-1-3 de winnende werper, Eddy Sauer wierp 11-0-8 en moest daarmee voor de derde maal verlies accepteren. Bij de derde klassers deed vooral Rip- perda goed werk door het nog ongeslagen De Spartaan met een duidelijke 4-0 neder laag naar huis te sturen. DSS leek tegen DCG aan zeven innings genoeg te heb ben, kwam toen nog in moeilijkheden, maar won toch, 8-13. De „derby" tussen Bloemendaal en THB, was er één van goede kwaliteit. De Bloemendalers won nen na veel spanning met 4-3. Ripperda heeft tegen het nog ongesla gen De Spartaan een goede wedstrijd ge speeld. De Haarlemmers bij wie vooral Ed Wiedijk zich zowel aan slag als in het veld onderscheidde, waren duidelijk de betere ploeg. Vooral werper Jan Jonkhof, die met 15-3-0, een no run-no hit wierop was weer van onschatbare waarde, Ripperda legde de basis voor de zege in de derde inning toen het een 3- 0 voorsprong nam. In de zevende slag beurt werd het 7-0 en daar Spartaan niet meer gevaarlijk kon worden, bleef het hierbij. Bij Bloemendaal-THB is het heel lang een spannende affaire geweest. Lan ge tijd had THB de beste papieren, ge tuige het feit dat de Aerdenhouters bij de zevende innings nog met 1-2 leidden. Toen sloeg Bloemendaal fel toe en nam met 4-2 de leiding over. THB wenste ech ter niet zozeer meer te capituleren het kwam in de achtste innings tot 4-3 terug en kreeg in de laatste inning nog drie lo pers op de honken, met slechts één uit. Een tweetal vangballen ontnam THB de laatste kans en schonk Bloemendaal de zege. Wim Nugferen: 8-5-0 was hier win nende werper, terwijl Van der Pol voor THB met: 8-1-1 weinig voor hem onder deed. DSS leek het tegen DCG in Amster dam kort te willen maken, want de Haar lemmers leidden na 4 innings reeds met 0-10, waarbij vooral een driehonkslag van Korstjens in de derde inning opviel. Toen verslapte de concentratie bij DSS, met als gevolg dat DCG na 6 innings tot 8-10 was teruggekomen. Een tweehonk slag van Peter Vink bracht DSS in de ne gende inning met 8-13 in veilige haven. Harry Nieuwenhuizen wierp 20-2-7, terwij Paul van Galen aan slag 0.500 noteerde. WIELRENNEN. Wim de Jager is za terdag in Dortmund winnaar geworden van een wegwedstrijd voor profs om de Dortmunder Union-Preis. Hij versloeg in de eindsprint de Duitser Glemser en de Italiaan De Rosso. Het drietal had voor de 130 km 3 uur, 22 min., 29 sec. nodig. (Van onze honkbalmedewerker) In de eerste klasse B heeft HHC reso luut de leiding genomen door de uitwed strijd tegen Storks met 6-17 in zeven in nings te winnen. SC Haarlem behaalde zijn overwinning door met 4-2 te winnen van CTC, terwijl Onze Gezellen puntloos bleef door een 8-5 nederlaag tegen Schie- (Van onze honkbalmedewerker) In de hoofdklasse bleven landskam pioen Haarlem Nicols en Sparta ongesla gen door overwinningen op resp. O VVO (8-3) en HVA (3-0). De Nicols ondervon den aanvankelijk hevige tegenstand van OVVO dat geen enkel ontzag voor de wor pen van Beidschat toonde. Deze werd ech ter in de vierde innings als werper ver vangen door Ter Neuzen die een bijzon der sterke wedstrijd gooide. In de achtste innings viel de beslissing: de Nicols lie pen toen van 3-3 naar 5-3, waarna de OVVO-tegenstand in de laatste innings ge heel verbrokkelde. (8-3). Schoten leed zijn derde nederlaag in de derby tegen debu tant HCK dat met 2-7 de winst greep. ABC bracht Ajax zijn eerste nederlaag toe door met 9-6 te winnen. Een homerun van Doby Peters met twee honken bezet bracht ABC de zege in de laatste slag beurt. Herman Beidschat was zaterdagmiddag niet in grootse vorm, toen hij als werper de OVVO-slagploeg kreeg te bestrijden. Weliswaar waren zijn worpen bijzonder zuiver, maar het verrassende ontbrak er aan, zodat de OVVO-ers er lustig op los sloegen. Dat leverde de Amsterdammers na drie innings een 3-2 voorsprong op. Ton ter Neuzen nam in de vierde innings het werpen over en Beidschat verdween naar het tweede honk. Ter Neuzen bleek in grootse vorm en stond alleen in de laatste slagbeurt van OVVO twee honklopers toe. De rest sneuvelde kansloos: 8-0-1 in zes innings. OVVO-werper Sodekamp moest in de vijfde innings na honkslagen van Placi- dus, De Nieuwe en Kersout een derde Ni- cols-run toestaan (3-3). De beslissing viel in de achtste Nicols-slagbeurt. Pinch-hit- ter Vissers bereikte na een harde tik de honken en Simon Heemskerk volgde hem met 4w. Leo Kops gaf een mooie stoot- slag en het tweede en derde honk waren bezet. Korte tikken van Boudewijn Maat en Herman Beidschat zorgden toen voor 5-3. In de laatste innings moest OVVO- aanvoerder Urbanus uitvallen en toen stortte de OWO-defensie geheel in el kaar: 3-8. Sparta heeft voor de eerste maal in dit seizoen de volle negen innings in het veld gestaan. Het zwakke HVA kwam in Rot terdam achter het werpen van Niemeyer tot aanvaardbaar tegenspel en verloor sleehts met 3-0. Hendriks scoorde op een verre tik van John in de eerste innings 1-0, in de derde innings werd het 2-0 en een homerun van Simon Arrindell zorgde in de achtste innings voor 3-0. Rudy Dom bleek voor HVA moeilijk bespeelbaar: 5-1-2. Debutant HCK leidde halverwege de wedstrijd tegen Schoten met 2-1, toen de Schoten-eerstehonkman Ascuncion met drie honken bezet en twee nullen een ho ge door Dekker geslagen bal liet vallen. Twee Kinheimers profiteerden van dit buitenkansje en de HCK-voorsprong be droeg toen 1-4. Paalman (13-3-5) hield goed orde in de Schoten-slagvolgorde en HCK behaalde uiteindelijk door beter slagwerk een verdiende 2-7 overwinning. Van Lieshout wierp 3-5-6 (zes innings) en Hendriksen (0-0-5 in drie innings) Zaterdagmiddag boekte ABC zijn eerste overwinning. Het aanvallend sterke Ajax nam in de achtste innings een 6-4 voor sprong, nadat de stand zeven innings 4-4 was geworden. Toen ging de Ajax-defen- sie wankelen; werper Richinsin die Ise- nia al snel te hulp moest komen, moest in de gelijkmakende slagbeurt zwichten voor de knuppel van Hans Slaap die met één honk bezet een homerun sloeg (6-6). Slaman werd de derde Ajax-werper, maar ook hij moest diep buigen. In de negende ABC-slagbeurt leek het erop dat er ver lengd moest worden. Wel hadden de Am sterdammers twee lopers op de honken, maar er waren reeds twee nullen en Pe ters stond weinig overtuigd van eigen kracht in het slagperk. Tenminste zo leek het! Fel haalde de ABC-werper echter uit en met een duidelijke homerun promo veerde hij zichzelf tot winnende werper (9-6). Haarlem Nic. 3 Sparta 3 Ajax 3 HCK 3 OVVO ABC HVA Schoten Nederland en West-Duitsland hebben zich dit weekeinde in Bremerhaven ge kwalificeerd voor het Europees basket balkampioenschap dames, dat begin okto ber in Roemenië wordt gehouden. De Ne derlandse dames wonnen zowel van En geland, België als van West-Duitsland. Nederland, dat in Bremerhaven een voortreffelijke indruk achterliet en verre weg het sterkst was, won met 53-35 (21-9) van West-Duitsland met 67-39 van België. CTC dam. In de eerste klasse A bleven HCAW en HCTIW ongeslagen door overwinnin gen op resp. OW (5-2) en Volewijckers (20-2). HVGA boekte zijn eerste zege in de eerste klasse: PSV moest er met 2-4 aan geloven. Het Haagse Storks heeft een sterke aan val, maar een zwakke verdediging door het gebrek aan een werper van klasse sinds het vertrek van Rudy Dom naar Sparta. HHC toonde dat aan in de uit wedstrijd van zondag. De Haagse aanval overmeesterde de worpen van HHC-wer- per Hofkamp in de vierde innings, zodat Jan Smidt te hulp moest komen. De HHC- slagploeg verdreef Renooy echter al snel, waarna ook Jelsma het veld moest rui men. Van Dungen Gronovius van pro fessie kortestop moest het afmaken voor Storks. Storks nam in de eerste innings een 2-0 voorsprong, maar HHC antwoordde in de volgende slagbeurt met acht runs. Via 10-3, 14-5 en 17-5 werd het uiteindelijk 17-6 voor HHC na zeven innings explosief honkbal. Beide teams gaven elf honkbal slagen. Onze Gezellen en Schiedam hebben in de jeneverstad een zwakke wedstrijd ge speeld. Schiedam was de minst zwakke ploeg en won met 8-5. In de eerste innings sloeg Harry van de Vaart voor Schie dam een homerun. Die voltreffer bracht de stand op 2-2, waarna Onze Gezellen de leiding namen met 2-4. Van de Putten zorgde hiervoor met een homerun. In de zesde innings kwam Schiedam beslissend voor: 6-4. Uiteindelijk werd het een 8-5 zege voor Schiedam. SH Haarlem nam in de thuiswedstrijd tegen CTC in de vijfde innings een 1-0 voorsprong door Abspoel die na een honk slag en een gestolen honk scoorde op een tweehonkslag van Veldmeyer. In de zesde innings werd het 2-0 door Rombouts die na een tweehonkslag en een gestolen honk profiteerde van een honkslag van Leeuwe. In de zevende innings was een Haarlemse veldfout er de oorzaak van dat CTC op 2-2 kwam. In de achtste innings sloeg Rom bouts echter een homerun en toen Leeuwe op een stootslag van Versloot 4-2 scoorde, was de strijd beslist. De standen luiden nu: Eerste klasse B Eerste klasse A HHC Storks Sc. Haarlem Schiedam OG HCAW HCTIW PSV UW HVGA Volew. 3 3 3 3 3 3 I

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11