Contacten tussen Beverwijk en Neuwied door driedaags bezoek verstevigd KDO Beverwijk speelde „De Heilige Vlam" ...onze man uw man KOLKMAN Verenigingsnieuws uit de IJmond SsgSll De heer J. P. Weyburg door Rode Kruis onderscheiden Bromfietsers botsten tegen personenauto's In de vishal en op zee Havenberichten Sobere voorstelling van boeiend stuk Ds. H. P. Huisman neemt 12 juni afscheid van Velsen-Noord Verkeersongeval in Heemskerk JOVD komt in Haarlem bijeen Dure groenten uit Beverwijk Geen goedkope bloemen na Moederdag Dr. Trooster nam afscheid van Santpoort Ds. G. B. IJzerman aanvaardt beroep in Haarlem MAANDAG 16 MEI 1966 Ondanks een oponthoud dat ongeveer drie uur heeft geduurd, is het Beverwijkse gemeentebestuur zondagavond tegen, het middernachtelijke uur met de beste herinneringen aan het driedaagse bezoek aan de Duitse „Partnerstadt" Neuwied weer in Beverwijk teruggekeerd. Deze vertraging was het gevolg van een acute maag-darmontsteking van chauffeur Tom Peters, die kort na het passeren van de Nederlandse grens plotseling door hevige pijnen werd overvallen. Desondanks slaagde hij er nog in bus en gezelschap bij het Arnhem-Motel voor te krijgen, maar daarmee waren de krachten van deze bekwame en sympathieke chauffeur toch uitgeput en zakte hij boven het stuur in elkaar. Er werd onmiddellijk doktershulp voor hem ingeroepen, die na een onderzoek pijnstillende middelen ver strekte en daarbij toestemming verleende Tom Peters met een personen auto naar zijn woning over te brengen. Na enige uren arriveerde uit Beverwijk een telefonisch ontbonden plaatsvervanger, die het stuur van zijn zieke collega kwam overnemen. Deze bleek daarbij eveneens van wanten te weten, want nauwelijks twee uur na het vertrek uit Arnhem, leverde hij het gezelschap alweer bij het Beverwijkse Stadskantoor af. Excursies ,Weinprobe MIDDENSTAND lijst J. STOLK Nr. 12 van lijst 3 Christelijk Politieke Groepering Beverwijk Zoals wij in ons blad van zaterdag reeds uitvoerig hebben bericht, werden de offi ciële ontvangst en de gemeenschappelijke raadszitting in het „Heimathaus" besloten met een gezellig samenzijn. Bij deze ge legenheid werd nog een telegram met de beste wensen voor een spoedig herstel ver zonden aan burgemeester J. G. S. Bruins- ma, die zoals bekend thans met ziektever lof in Spanje vertoeft. Daarvoor was door Oberbürgermeister Ludwig Schön nog een brief van zijn Beverwijkse confrater voor gelezen, waarin deze het betreurde bij dit uitwisselingsbezoek niet aanwezig te kun nen zijn. kwaliteiten daarvan eerst uitbundig zijn geprezen. Een uiterst gevaarlijk experi ment, dat echter niet aan de bedoelingen van de wijnschenkers beantwoordde, om dat de Nederlanders zo verstandig waren De tweede dag van dit bezoek stond ge heel in het teken van de excursies. Des morgens werden de Nederlandse gasten door Neuwied en omgeving rondgereden, waar hun onder meer het slot Neuwied, het fraaie openluchtzwembad en andere bezienswaardigheden werden getoond. Des middags vermeldde het programma een mooie tocht langs de Rijn en door de Eifel, met als einddoel een bezoek aan de middel eeuwse abdij van Mraia-Laach. Hier werd het Beverwijkse gezelschap ontvangen in de stijlvolle aula, waar een der Benedik- tijner monniken een interessante uiteen zetting gaf over de stichting en het doel van zijn orde. Onder zijn leiding werd ver volgens de fraaie abdij bezichtigd. Na deze excursie werden de Nederlan ders weer op het raadhuis van Neuwied verwacht, waar in de werkkamers van de Oberbürgermeister en de Bürgermeisters de gedekte tafels reeds voor de „Einnahme tines Imbisses" in orde waren gebracht. De olijke gastheren wensten deze koude maaltijd met een specifieke Duitse attrac tie te besluiten, namelijk een „Weinprobe", waarbij de gasten worden geïnviteerd een aantal wijnsoorten te keuren, nadat de zich niet tot het consumeren van te veel flessen te laten verleiden. Dat de feest vreugde ook de tweede avond hoog is ge stegen vond dan ook twee andere oorzaken. In de eerste plaats het bericht, dat het Beverwijkse voetbalelftal deze middag de ontmoeting tegen de vertegenwoordigers van Neuwied met 2-1 had gewonnen, plus het plezier over het erbarmelijk vals spe lend orkestje, dat onverstoorbaar de meest onwelluidende klanken produceerde. De zondagmorgen stond het gezelschap vrij ter beschikking, waarbij de meeste gastheren voor hun logés nog een particu lier uitstapje hadden georganiseerd. Des middags om twee uur moest weer defini tief afscheid worden genomen, waarbij nog vele hartelijke woorden werden gesproken en waaruit kon worden geconcludeerd, dat de contacten tussen Neuwied en Beverwijk met dit bezoek een duurzaam karakter hebben verkregen. Het Beverwijkse gezelschap op ex cursie in de abdij van Maria Laaeh. Tijdens een vergadering van de kring Noord-Holland van het Nederlandse Rode Kruis is aan de heer J. P. Weyburg, voor zitter van de afdeling IJmuiden-Velsen het gouden kruis van verdienste verleend. De kringcommissaris, de heer J. C. Cor- ver vermeldde bij de uitreiking dat nooit tevergeefs een beroep op de heer Wey burg is gedaan gedurende de lange duur van zijn voorzitterschap. Hij noemde voorts de verdienste voor de afdeling van de heer Weyburg vooral ook bij de uitbouw van de vereniging. In zijn dankwoord zei de heer Weyburg, dat hij in het verlenen van het kruis van verdienste niet alleen waardering zag voor zijn eigen werk maar ook de erkenning voor het werk van de colonne, het be stuur en van de medewerkers van de af deling IJmuiden-Velsen. Op de Kennemerlaan te IJmuiden, ter hoogte van de Vareniusstraat, is zater dagavond een 16-jarige bestuurder van een bromfiets uit IJmuiden-West tegen een personenauto gebotst. De auto werd bestuurd door een 42-jari- ge inwoner van IJmuiden-West. Auto en bromfiets reden over de Kennemerlaan, beide in oostelijke richting. De automobi list zou linksaf de Vareniusstraat indraai en en sorteerde daartoe voor. De brom fietser heeft dit kennelijk te laat gezien en botste tegen de achterzijde van de auto. Beide voertuigen werden bescha digd. De bromfietser liep een gekneusd been op en enkele snijwonden aan gelaat en handen. Hij is voor nadere medische behandeling door de politie naar het An- tonius-ziekenhuis gebracht. Op het kruispunt Spilbergenstraat-Dirk Hartoghstraat te IJmuiden verleende zondagavond een 17-jarige inwoonster van IJmuiden-West op de bromfiets geen voor rang aan een personenauto, waarin een 44-jarige IJmuidenaar reed. Bij de toen volgende botsing liep de duopassagier van de bromfiets, een 19-jarige visknecht een hersenschudding en een hoofdwonde op. Hij is opgenomen in het Antonius-zie- kenhuis. Het meisje kreeg licht schaaf wonden aan beide benen. De bromfiets werd beschadigd. De auto liep ook scha de op. Vanavond houdt de Jongeren Organisa tie Vrijheid en Democratie, afdeling Haarlem en IJmond, een bijeenkomst in i restaurant Lion d'Or aan de Kruisweg in y elSeti-lJtflUldeU Haarlem. Mr. J. A. W. Burger spreekt1 over „De Nederlandse regering in Lon den". Tijdens de gemeenschappelijke zit ting van de gemeenteraden van Be verwijk en Neuwied, overhandigde gemeentesecretaris W. C. Huisw.an Oberbürgermeister Ludwig Schön een tekening van het wandtapijt, dat binnenkort voor het Rathaus in Neuwied zal worden nagezonden. Geheel rechts wethouder F. R. W. Klaebisch. Geen stuk is in Nederland zo dikwijls door amateurs gespeeld als „De Heilige Vlam" van de onlangs overleden Engel se auteur W. Somerset Maugham. Dit is niet te verwonderen; het stuk biedt tal van originele wendingen en is boeiend van dialoog. Het behandelt het probleem of het geoorloofd is een ongeneeslijk zie ke het leven te ontnemen teneinde hem een nog groter lijden te besparen. Zonder in deze precaire situatie partij te kiezen heeft de schrijver zich in hoofdzaak be paald tot het geval op zich, hetgeen een boeiend toneelspel oplevert. v Zaterdagavond heeft de toneelgroep „Kunst door Oefening" in het Kennemer - theater in Beverwijk zijn krachten eens beproefd op dit voor amateurs toch lang niet gemakkelijke stuk. Het resultaat was niet geheel bevredigend alhoewel toch ze ker enkele treffende scènes het talrijke publiek boeiden. De rol van Maurice Ta- bret kon door Peter Zuidweg niet hele maal waar gemaakt worden vooral door zijnonvoldoende dictie. Rita Rood-Nagel- maker die de rol van Stella voor haar re kening nam, speelde haar rol met de juiste nuanceringen en liet een mooie, beheer ste indruk achter. Mevrouw Tabret, ge speeld door Jeanne Schuit-Zwart was eveneens niet onverdienstelijk. Jac. de Vries was als de broer van Maurice, tevens minnaar van diens vrouw, onaanvaard baar. Hij sprak zijn tekst op vlakke toon zonder de minste nuancering en was vaak onverstaanbaar. Suzan Cornelissen bleek in haar rol van zuster Mayland heel wat Aanvoer van maandag In IJmuiden werden maandagmorgen door 74 vaartuigen aangevoerd: 8480 kis ten vis, 65.000 kilogram tong en 450 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 360 kisten schelvis, 650 wijting, 310 gul en kabeljauw, 1000 kleine gul, 40 koolvis, 2820 makreel, 2350 kleine kisten makreel 1320 schol, 60 tarbot en 620 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.50- 8.10, tarbot 4.30-4.00, grote tong 5.34-5.18, grootmiddel tong 5.38-5.25, kleinmiddel tong 4.82-4.56, tong een 3.25-2.27, tong twee 1.56-1.46, zalm 6.30-4.80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 94- 78 middel kabeljauw 86-72, grote leng 75-67. Per tien stuks: grote kabeljauw 112-78, middel kabeljauw 62-44. Per 50 kilogram: schelvis een 51, schel vis twee 50-30, kabeljauw een 38-27, ka beljauw twee 34-22, kabeljauw drie 31-24, grote en middel schol 40-31, kleinmiddel en schol een 38-28, schol twee 31-23, schol drie 27-15, schar 12-10, poon 28, gestripte wijting 27-20, dichte wijting 24, makreel 85-11.50, tarbot 176-110, griet 122-78, tongschar 96-56, grote rode poon 56-48, kleine rode poon 23-8. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 250 kisten schelvis, 110 wijting, 400 gul en kabeljauw, 1600 ma kreel, 1650 kleine kisten makreel, 40 gchol, 80 varia, 400 stijve kabeljauwen en 1300 kilogram tong. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Petrel, van Felixtowe; Gesine-H., Karlstad, Zaandam; Wind- hund, Mistley; Tor Anglia, Immlngham; Bore VII, Kotka. IJmuiden. Martainen, Narvik; Majo. Boulogne, IJmuiden; Kozara, Baton Rouge; Mare Liberum, Dagenham; Bern, Londen; Gazelle, Rochester, Zaandam; Aruba, Burela; Cowdray, Thames; Jean-E., Londen; Alberta, Ipswich; Drittura, Sheerness, Zaandam; Spaarnestroom, Huil; Hartwarden, Londen; Buka, Londen; Vega Stockholm; Ares, Antwerpen; Spes, Swinoujscie IJmuiden Castor, Porsgrunn: Wedlooper, Ha- mina. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kreon, naar Funchal; Acimi, Avilez, IJmuiden; North Mar- chiones. Bilbao; Pavonis, Bridgewater, IJmuiden; Italia Martelli Fassio, Buenos Aires: Sura, Rot terdam; Peperkust, Rotterdam; Utstraum, Aber deen, IJmuiden; Neuharlingerslel, Antwerpen: Kruszwica, Hamburg; Zaanland, Rio Grande: Tor Anglia, Immlngham; Olwe, Londen: Frans van Seumeren, Hamburg: Thea, Londen, IJ muiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Sporonia, van Fowey; Sherborne, Poole; West Riding, Goole; Ruhr, Norsbron; Plover, Felixstowe; Jo hanna Buitelaar, Klaipeda; Oba Overami, Ant werpen; Lizard, Esbjerg; IJstroom, Grangemouth, IJmuiden; Hada II, Hull; Dania. Kopenhagen; Duiverdrecht, Houston; Vera, Stettin; Nether lands Coast, Newcastle; Fian, Rotterdam; Draco, Aarhus; Gezina, Helsingborg; Nestor, Hamburg; Ganymedes, Rotterdam; Areas, Rotterdam; Bure, Oslo; Antares, Kotka; Wiebold Böhrfier, Aalborg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Imme Olden- dorff, naar Palermo, IJmuiden; Vliestroom, Hull; Hontestroom, Sheerness; Helios II, Kopen hagen: Glale, El Slder; Spinanger, Bremen; Angarges, Bremen; Rijnstroom, Shoreham; Sinon, Bolnes. Maandag aangekomen te IJmuiden: Hollandia. van Swansea; Trito, Drogheda; Leo, Mantyluoto: Ocean, Mantyluoto: Chennai Perumai, Bale Comeau. Maandag vertrokken van IJmuiden: nihil (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) meer gevoel voor toneelspel te hebben. Vooral in de bewogen climax in het tweede bedrijf wanneer zij haar ernstige beschuldigingen onder woorden brengt, beheerste zij de situatie volkomen. Ook George Janssens en Cor Rood die respec tievelijk de rol van dokter Harvester en majoor Liconda voor hun rekening na men, acteerden zeer behoorlijk, terwijl het dienstmeisje Alice, gespeeld door Annie Wittebrood eveneens verdienstelijk kan worden genoemd. Het publiek heeft zich, getuige het enthousiast applaus aan het eind van de voorstelling, evenwel uit stekend vermaakt. Na afoop bleef men nog gezellig bij elkaar om op de muziek van „De Gediks" een dansje te maken. K.V.L. Ds. H. P. Huisman, predikant van de Nederlands Hervormde Gemeente te Vel sen-Noord, die een op hem uitgebracht beroep door de Hervormde Gemeente te Oegstgeest heeft aanvaard, zal zondag 12 juni afscheid nemen tijdens een kerkdienst in het kerkgebouw aan de Dijckmansstraat 2, die te 19 uur begint. Ds. Huisman sluit dan een vijftienjarige ambtsperiode in Velsen-Noord af. Op de Tolweg in Heemskerk heeft dit weekeinde een verkeersongeval plaats ge had, met het gevolg dat een 61-jarige in woner met schouderklachten in het Sint Jozefziekenhuis moest worden opgeno men. De Heemskerker bereed een bromfiets en reed over de Tolweg in de richting Uitgeest. Hij werd ingehaald door een vrachtwagen met aanhanger uit IJmui den. Op de aanhanger werden ijzeren rij platen vervoerd, waarvan er één een me ter buiten de lading uitstak. Deze uitste kende plaat raakte het achterwiel van de bomfiets. De bejaarde bromfietser viel, de stuurloze brommer reed door en bot ste tegen een lantaarnpaol en schoot op de rechterrijbaan. Tegen de chauffeur werd proces-ver baal opgemaakt. Advertentie Een sterke middenstand: een rechtvaardige verdeling van de welvaart 3 C.H.U. A.R.P. S.G.P. U vraagtonze wethouders en fractieleden antwoorden op de forumavond op dinsdag 17 mei a.s., aanvang 8 uur in het Hervormd Wijkcentrum, Burg. Enschedélaan 67 te Santpoort, ledereen is welkom MAANDAG 16 MEI Mr. Burger is in de periode van 1940 tot 1945 minister van binnenlandse zaken van de Nderlandse regering in Londen geweest. Van 1952 tot 1962 was hij voor zitter van de P.v.d.A.-fractie in de Twee de Kamer. Thans is hij lid van de Eer ste Kamer. Op de groenteveling in Beverwijk zijn deze week grote partijen geveild. Alles was duur, met uitzondering van spinazie, die grotendeels naar de fabrieken ging. Tienduizend kisten spinazie per dag was deze week geen uitzondering, maar bijna alles werd verkocht. De noteringen waren: aardbeien 90- 125, spinazie 9-22, sla 10-44, rabarber 15- 44, radijs 8-16, bloemkool 72-170, andijvie 52-56, tomaten 185-225, raapstelen 2-12, postelein 32-37, komkommer 24-40, prei 20- 46, waspeen 28-59, snijbonen 445-460 asper ge 200-450. De eerste aardbeien werden vrijdag Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 102, IJmuiden-oost, 20 u.: Bindingsavond Rode Kruis. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 uur; filiaal Sant poort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.k. bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19 tot 21 uur; Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, 19 tot 21 u.; Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum. geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. DINSDAG 17 MEI Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden- Oost, 19.30 u.: Ontspanningsavond Stich ting invaliden en gehandicapten". Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring afdeling Velsen-IJmuiden van Volks onderwijs. Hoogovens, 16.30 u.: Afscheid dr. H. Voorzanger, bedrijfsarts, op het hoofd kantoor. Hervormd Wijkcentrum, Burgemeester jje eersie aaruueien weiueu viijuag nnvuiuiu mjivvwinuui, aangevoerd. Ze waren van de gebroeders Enschedélaan 67, Santpoort, 20 u.: Forum- Schoon te Assendelft. Vorig jaar kwa-OR-ic+oHito Pniiti»V» men de eerste aardbeien eerst op 17 mei aan de Beverwijkse groenteveiling. De verwachting was, clat na Moederdag avond van de Christelijke Politieke Groepering. Gymnasium Felisenum, Van Hogen- dorplaan 2, Velsen-Zuid, 20 u.: Ouder avond van de Jan Campertschool. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plen 1945: 10-12.30, 14.30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19-21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12 en 14.30-17.30 u. ue verwaemmg was, uai na mueuciuag i Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal de bloemen wel goedkoper zouden worden advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui- maar zo is het deze week, althans op de I den en omgeving, van 9-10 u. in het Cul- Beverwijkse veiling niet gegaan. tureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. De restanten tulpen waren zelfs duurder I 02550-5010; Velsen-Noord, van 11-12 u. in dan in de vorige weken: 75 tot 160 cent de gemeentelijke vergaderzaal aan de voor een bos getrokken tulpen en voor de I Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510-2550; gesneden tulpen vijfig cent zijn prijzen Santpoort, van 15-16 uur in het gebouw die er inderdaad mogen zijn. Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-N., tel. Thans komen de irissen, waarbij Wedge- 02580-8014; verder volgens afspraak; se- wood een grote plaats inneemt; in het cretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort-N. begin van de week werd er tot 1.70 per Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor- bos voor betaald, vrijdag 80 tot 130 cent. lichting, spreekuur leidster, van 9.30-12 u. Bij de perkplanten was grote belang- inde Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel stelling voor violen, die van ƒ2,20 tot I 02550-7715. Cursussen: naaien van 19.30-22 ƒ6.40 per kist kostten. Ook potplanten waren duur. u., Sm. v. Gelderstraat 3, in Velsen-Noord; idem 19-21.30 u. Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden; idem 19.30-22 u. Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord; van 19-21.30 u. fijne keuken in de Gem. Huishoudschool, IJmuiden. Stadhuis. Plein 1945. IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Dr. M. Trooster, huisarts, heeft zater dagmiddag afscheid genomen in het ge bouw De Haven, aan de Schipbroekenweg te Santpoort-Noord. Zeer velen waren ge komen om de scheidende arts en zijn echtgenote de hand te drukken. Dokter Trooster zegt zijn praktijk als huisarts in Santpoort-Noord, waar hij zich vijftien jaar geleden vestigde, vaarwel, om in Ginneken een werkkring te aan vaarden. Namens de dankbare patiënten, die in groten getale naar De Haven waren ge komen, werd hem een radio en een piek up aangeboden. Wethouder J. G. K lxman die het ge meentebestuur van Veis n vertegenwoor digde, bood hem, onder dankzegging voor het goede werk dat dr. Trooster in de ge meente Velsen had verricht, een W. P. Atlas en een atlas over vogels aan. MAANDAG 16 MEI De Opgang, Florastraat, 20 u.: Huishou- I delijke vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 I u.: Tekencursus o.l.v. Jan van der Schoor, over Kennemerstaten. I Kennemer Oudheidkamer, Stumphius- straat/Romerkerkweg elke maandagavond te bezichtigen van 19.30-21.30 uur en bij aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30-19.45 en van 20.15-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. I 70, geopend van 19-21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. Gezamenlijke filialen: Meerstein, Par- mentierstraat 2, geopend van 19-21 uur. DINSDAG 17 MEI De Opgang, Florastraat, 20 u.: Dia-avond door Beverwijkst Amateurfotografenver. voor Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht". De Opgang, 20 u.: Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Hervormd Verenigingsggebouw, Schans. 20 u.: Filmavond voor Vrouwenbeweging Ned. Kath. Vakverbond. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 u.: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen o.l.v. Nico Betjes, door Kennemer staten; 20 u.: cursus boetseren en beeld houwen voor ouderen, o.l.v. Nico Betjes. Gemeentelijke Huishoudschool, Moens- straat, 19.30 u.: Cursus naaien door de Stichting Huishoudelijke en Gezinsverzor ging. Kennemer Oudheidkamer, Romerkerk- weg/Stumphiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groe- nelaan 21. Sportfondsenbad. Kuikensweg 84, ge opend 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. I Openbare leeszaal, Henderik Burger- Ds. G. B. IJzerman in Beverwijk heeft straat 70, geopend 15-17.30 uur. het beroep naar de hervormde gemeente R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van Haarlem in de vacature van ds. B. 15-16 en 19-21 uur. K. W. Dijkstra aangenomen. Ds. IJzer- Gezamenlijke filialen, Meerestein, Par- man is in 1919 geboren, in 1945 werd hij mentierstraat 2, geopend 15-17 uur. kandidaat in Noord-Holland. Op 30 juni Us Memmetael, Wijkerbaan 20, 20 uur; 1946 werd ds. IJzerman in Badhoevedorp Jaarvergadering van de Friese Vereniging in zijn ambt bevestigd. In 1950 werd hij „Us Memmetael". benoemd in Blokzijl en in 1957 verbond Ned. Ver. van Huisvrouwen, heden „Ge- hij zich aan de gemeente van Beverwijk. westelijke dag", naar de Biesbosch. Tijdens het afscheid van dr. M. Trooster bood wethouder Kolkman de scheidende huisarts, namens de gemeente Velsen, een afscheidsca deau aan.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5