1 ...onze man uw man KOLKMAN Plaquette en penningen voor bloedschenkers in Velsen Contactcommissie Velsen-N. op de bres voor voorzieningen Economische politierechter veroordeelde bloemtelers mmmm Bindingsavond van Rode Kruis in Patronaatsgebouw Beverwijk breidt Luilakmarkt uit Nieuwe lier voor visserij Weer gelijkspel van DCIJ Weer Vlaardingse reder verhuisd naar Scheveningen Vermist Haarlems meisje gevonden in Enschede Kanon opgevist R. Wegman jubileerde na veertig jaar bij Plaatwellerij Velsen Wim v. d. Werff bij hoogspringen al over 1.80 Klachten over PEN en moeilijke verkeerssituatie Hölscher leidt bij Kijk Uit Nieuwe bollenbeurs in discussie op jaarvergadering Rechter beslist over provo's, niet minister Nimbus bespiedt lagedrukgebied Wijziging in pont diensten nabij Buitenhuizen Iijst DINSDAG 17 MEI 1966 7 Weggelopen na ruzie met haar vriendje Teams van Suomi deden het goed in Utrecht Kennemerland rijdt tegen De Kampioen c.h.u. Christelijk a.r.p. Politieke s.g.p. Groepering In Haarlem Antwoord aan Kamerlid Boete van 3000 Uitverkoop Examens Tijdens een bindingsavond van de af deling Velsen-IJmuiden van het Rode Kruis werden gisteravond in het Patro naatsgebouw een Landsteinerplaquette en een aantal Landsteinerpenningen uitge reikt voor het respectievelijk 20 en 5 achtereenvolgende malen afstaan van bloed voor de bloedtransfusiedienst. De leider van bloedtransfusiedienst, dr. Lampe, maakte in zijn toespraak melding van het feit, dat de voorzitter van de afdeling, de heer Weyburg 7 mei was on derscheiden met het kruis van verdien sten in goud van het Roode Kruis voor de 18 jaar dat hij zijn beste krachten op een bescheiden, maar doeltreffende wijze aan de afdeling heeft gegeven. Voorts stelde spreker, dat het aantal donors geen zorgen baart al moet men dan wel attent blijven dit aantal op peil te houden. In vogelvlucht belichtte hij de moge lijkheden van de afgelopen decennia en wees hij nog op de mogelijkheden van andere transplantaties, waarvan het suc ces stijgende is. Het onbaatzuchtig afstaan van bloed door de donors noemde dr. Lampe ten slotte een daad, waarop zij fier en trots konden zijn. Met assistentie van zuster Sigoberta overhandigde dr. Lampe de Landsteiner plaquette aan de heer Breur. De Land- steinerpenning werd uitgereikt aan: de dames S. v. d. Berg-van Doorn, C. van Ewijk, T. Groot-van Es, A. H. Groen, B. Ruitenberg-Stoel, A. Visser- Kok en T. Zuiderduin-de Haas. De heren J. Baltus, H. v. d. Berg, A. Boer, D. Brouwer, W. Brouwer, C. Brunt, H. de Bruyn. J. v. d. Burg, B. J. Buysman, J. Clots, Fr. Dem- mers, J. G. v. Deudekom, J. v. Donse laar, H. J. Fiolet, G. Geyteman, W. B. de Haan, P. Hagen, W. P. N. Hand- graaf, M. Hartog, Hans Hopman, K. H. Hopman, J. v. d. Hijden, J. M. C. Jan sen, Th. v. Kouteren, Jac. Kramer, M. A. Krijnen, M. Zanser, J. Lucassen, O. Maatman, B. Manshanden, J. Menist, J. v. d. Oever, H. Polhuis, A. Post, J. Post mus, J. Prinsse, J. v. Riessen, W. Rien- dijk, L. Roos, A. Schipper, B. v. d. Schuit, P. Slikker, G. Stertefeld, J. de Valk, L. v. Veelen, W. v. d. Velden, J. Ver beek, C. Verkammen, D. Verloop jr., J. Visser, A. Voorhout, C. de Vries, J. v. d. Werf, J. Winkel, G. Woning, R. Wou- de, S. v. Zandvoort en A. Zwart ont vingen eveneens de Landsteinerpenning. Na deze uitreiking volgde een amuse mentsprogramma, waaraan medewerkten het Rythm Trio, de Bandly-sisters, Nico Burco en het Loland trio. De voorzitter van de afdeling, de heer Weyburg, noemde het in zijn openings toespraak een beetje beschamend, dat de afdeling Velsen, gelet op het landelijk ge middelde yan het ledental, ver in de min derheid is. Hij deed dan ook een beroep op alle aanwezigen in hun naaste omge ving propaganda te maken voor het Roode Kruis en leden te winnen. in Beverwijk wordt de traditionele Lui lakmarkt gedecentraliseerd. Behalve op de Breestraat en de Plantage wordt er dit jaar ook markt gehouden op de Wij- kerbaan. Evenals voorgaande jaren zullen de win kelzaken in Beverwijk op vrijdag 27 mei tot 10 uur 's avonds geopend zijn. In IJmuiden, waar de Luilak op de Markt wordt gevierd, zullen de winkels op het normale tijdstip sluiten. De firma Maaskant en Zonen te Brui- nisse, machinefabriek en inbouw van scheepsmotoren, heeft een pneumatische winch gefabriceerd die in de visserijkrin gen zeer de aandacht trekt. De firma be gon al vroeg met het fabriceren van zo genaamde frictielieren, eerst kleine, en steeds grotere naarmate het motorvermo gen van de Noordzeekotters werd opge voerd. De nu ontworpen pneumatische winch is uit de praktijk geboren. Zij wordt be diend op afstand uit de luchtketel van de motor. Het is een viertrommelige winch die niet minder dan 6,5 ton weegt, maar de bediening is zo dat de schipper aan het roer die zonder verdere hulp zelf kan bedienen. Bij een normale winch zijn naast de schipper aan het roer drie man personeel nodig om de lier te bedienen. Deze mensen kunnen nu vrij blij ven voor het strippen en sorteren van de vis. Er is tevens een grote beveiliging bereikt. De trekkracht is door de schipper zelf in stelbaar. Kapseizen of slagzij maken kan door een eenvoudige handeling worden voorkomen. De nieuwe lier zal op de Visto-'66, de grote visserij tentoonstelling te Zierikzee van 18 tot 25 juni te zien zijn, maar daar naast zal ook de Goeree-28, het schip waarop het nieuwe apparaat wordt uit geprobeerd, in de haven liggen. (Van onze dammedewerker) De kans dat DCIJ tot de topklasse van de Koninklijke Nederlandse Dambond zal doordringen is na het gelijke spel tegen Almelo zo goed als verkeken. Na vier ronden staat DCIJ met 4 punten in de mid denmoot. Er resten nog drie wedstrijden; tegen Alkmaar, Scheveningen en Leiden. Drs. Roozenbrug de Nederlandse dam kampioen was uit Haaksbergen naar het speellokaal in Almelo gekomen om zijn oude damvrienden uit IJmuiden aan te moedigen. Reeds na twee speeluren had Almelo een kostbare 4-0 voorsprong door overbekende slagzetten waarin v. d. Berg en Swier waren verzeild. Gelukkig dat Du- kel als in zijn beste jaren speelde en knap een overmachts eindspel won. Ook Duivenbode speelde een uitstekende par tij waardoor de stand op 4-4 voor DCIJ kwam. Daarna opnieuw verlies van inval ler H. J. Winter. Met remise voor Pippel Laros, Vooys en v. d. Steen was de stand 10-8 in het voordeel voor Almelo. Geluk kig was Arnold Beukema goed op dreef. Na zes uur spelen behaalde hij in een langgerekt overmachts eindspel de winst •n daarmede was de uitslag 10-10. Zeer waarschijnlijk zal de Vlaardihgse rederij „Doggermaatschappij" haar kan toren binnen afzienbare tijd naar Scheve ningen verplaatsen. De „Doggermaat schappij" is de tweede rederij die zich binnen een tijdsbestek van een jaar in Scheveningen gaat vestigen; onlangs ver huisde ook de Vlaardingse rederij Ver boon op dezelfde wijze. De „Doggermaat schappij" zal vijf trawlers aan de in Sche veningen gevestigde vloot toevoegen. 9 De 19-jarige Maria Gerda Wubbe uit Haarlem, die sinds 3 mei verdwenen was, is maandagmiddag aangetroffen in En schede. Het meisje haalde bg een bank in deze stad geld van haar spaarbank boekje. De politie had ontdekt, dat het meisje al enkele malen eerder in Ensche de en omgeving geld van banken had ge haald en had daarom bij de banken een signalement van haar verspreid. Toen ze maandagmiddag weer op een der banken verscheen werd de politie ge waarschuwd, die haar meenam. Ze is gis teravond nog naar Haarlem gebracht. Gebleken is dat het meisje kwaad thuis is weggelopen, nadat ze een brief van haar vriend had ontvangen waarin deze haar de bons gaf. Ze is toen naar Am sterdam gegaan, waar ze voor het eerst geld van haar spaarbankboekje had ge haald. Vervolgens is ze doorgereisd naar En schede. Het meisje heeft gedurende de ze weken in hotels gelogeerd. Een eerder bij de politie binnengekomen bericht, dat het meisje zich in de omgeving van Vel sen of IJmuiden zou bevinden moet op een onjuistheid hebben berust. Een visser uit Stellendam heeft op de Noordzee een bronzen kanon opge vist, met een gewicht van 380 kilo. Het kanon is nog geheel gaaf. Naast de naam van de gieterij staat er dui delijk op „De admiraliteit tot Rotter dam" met het jaartal 1666 en een klauwende leeuw tussen twee ankers. De heer K. Wegman, voorcalculator bij de n.v. De Plaatwellerij te Velsen-Noord was reeds op 6 mei veertig jaar aan het bedrijf verbonden, maar plotselinge ziek te was oorzaak dat de viering van zijn jubileum in huiselijke kring, aan de Waal straat 100 te IJmuiden, eerst maandag morgen kon geschieden. Een deputatie van twaalf personen van De Plaatwellerij toog maandagmorgen naar de Waalstraat om daar de heer Weg man en zijn vrouw hartelijk te feliciteren. Onderdirecteur H. Zuidervaart vertolkte bij de gelukwensen namens de directie de gevoelens van vreugde weer een oude getrouwe te kunnen huldigen. Begonnen als jongste bediende op de tekenzaal, vervolgens tekenaar-constructeur is de heer Wegman nu sedert een aantal ja ren voorcalculator. Hij schetste de jubi laris als een plichtsgetrouw man, die eigenlijk onopvallend zijn dagelijkse taak verricht, maar daardoor toch opvalt door zijn prettige karakter, waardoor hij de arbeid in zijn omgeving stimuleert. Als blijk van erkentelijkheid van de directie overhandigde de heer Zuidervaart de ju bileum een enveloppe met inhoud en mevrouw Wegman kreeg bloemen. Na mens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel kon het vererend getuigschrift en de grote verguld-zilveren legpenning worden aangeboden wegens langdurige trouwe dienst. De heer B. de Groot sprak huldigend namens ondernemingsraad, de tekenzaal en het personeelfonds en overhandigde eveneens een enveloppe met inhoud en bloemen. Voor de personeelsvereniging sprak de voorzitter, de heer A. de Ko ning. Ten slotte stelden de heren L. Kok, chef afdeling voorcalculatie en H. Sta rink, chef verkooporganisatie er prijs op de jubilaris te danken voor de rustige en vriendschappelijke omgang, die mede bij draagt tot een aangename arbeidssfeer in het bedrijf. De heer Wegman dankte voor de hem toegevallen hartelijke huldiging om ver der de dag in familiekring door te bren gen. (Van een medewerker) De jonge Wim van de Werff heeft bij competitiewedstrijden atletiek in Utrecht opmerkelijk hoog gesprongen. Dit lid van het Velser Suomi sprong over de 1.80 en vergaarde daarmee voor zijn club een belangrijke hoeveelheid punten. Suomi werd in Utrecht vierde met 11.363 punten. Wim van de Werff evenaarde met zijn 1.80 het clubrecord. Een ander clubrecord dat van het speerwerpen dames werd ge broken door Mia van Vuuren, die 32.58 m. haalde. Bij de heren wierp voorts Bern- hard Buitenhuis de speer 48.06 mtr., het geen een verbetering van zijn persoonlijk record met zes meter inhield. Ilja Laman startte ook in Utrecht. Zij liep de 800 meter zonder concurrentie en finishte in 2.12.9. In de andere serie met 800 meter loopsters noteerde Ida Halse- ma-Helbers 2.32.2. Ook zij zegevierde. Kees v. d. Oord werd op de 1500 meter heren vijfde in 4.12.9. Hans Keizer werd 4e op het nummer speerwerpen met 49,46 meter, terwijl Cees Kluft met 10.66 meter 6e werd op het nummer kogelstoten uit een veld van 24 deelnemers. Het versprin gen bracht Wim v. d. Werff met 6,28 me ter op de tweede plaats, terwijl Rob Dek ker hier 5e werd met 6,09 meter. Op de estafettes werd door Suomi hard en goed gevochten, waardoor bijna 2800 punten werden verzameld. Het totale puntenaan- tal van de heren was 11.363. De dames werden van de 7 deelnemen de verenigingen 2e met 11.723 punten. „Het afgelopen jaar heeft de contact commissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap op velerlei gebied activi teiten ontwikkeld" meldt het jaarover zicht van deze commissie over 1965, dat overigens een beknopte weergave is van het werk dezer commissie. Onder deze activiteiten worden voorna melijk genoemd de vergaderingen en be sprekingen ten aanzien van de klachten over de P.E.N.-centrale, die steeds ver der opdringt naar de woonbebouwing rondom dit bedrijf en de telkens weer op doemende klachten inzake de moeilijke verkeerssituatie van de Wijkerstraatweg met de nevenstraten. In haar verslag meent de commissie vele vraagstukken van zeer gecompliceer de aard te hebben moeten onderken nen, waarbij verscheidene bestuursorga nen en instanties direct of zijdelings zijn betrokken. Om haar inbreng in deze positief bij te dragen, wordt gesteund op een leidraad, die nauw betrokken is bij de gedachten en wensen, welke leven on der de bevolking van Velsen-Noord. Met voldoening en ook dankbaar heeft de commissie kennis kunnen nemen van het voorstel van het College van burge meester en wethouders en de unanieme (Van onze schaakmedeweker) De competitie van de IJmuider schaak vereniging Kijk Uit is in de kampioens- groep de ontknoping nabij. Nu drs. K. J. Schelhaas zich genoodzaakt heeft gezien de tweede helft van de competitie niet te spelen is de situatie voor de drie andere pretendenten ineens veel duidelijker ge worden. Th. Hölscher wist inmiddels een enerverend duel met en weer bijzonder offervaardige ir. A. Zwemstra remise te laten worden en daarmee zijn kans op de titel aanmerkelijk te laten stijgen. Winst in zijn laatste partij met Tj. de Jong zal voor hem het kampioenschap betekenen. Inmiddels hebben ook Zwemstra en De Jong elkaar weer ontmoet en na aanvan kelijk goed spel voor Zwemstra een afge broken positie bereikt, die gunstig is voor De Jong doordat deze een verslapping van Zwemstra's spel aangreep om een hef tig offensief te ontketen wat nog niet ge luwd schijnt. il. Th. Hölscher 9- 5V4; 2. Zwemstra. ix. A (1) 9-5; 3. Tj. de Jong (1) 8-314; 4. drs. K. J. Schelhaas 6-2. In de promotiegroep hebben F. J. Wal- da, G. Maas en ir. J. Beekhuis zich reeds voor de nieuw te vormen eerste groep geplaatst maar zijn de meeste andere spe lers nog in felle strijd gewikkeld voor de bezetting van de drie resterende plaatsen. Met name de kansen van A. Artmanni staan gunstig. (Van onze wielermedewerker) Het nederlaagtoernooi van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland wordt woensdagavond 18 mei ingezet met de eerste rit van het nederlaagtoernooi en daarbij zal het Haarlemse „De Kam pioen" als tegenstander fungeren. De start van de aspiranten is om zes uur, waarna om kwart voor zeven de ama teurs en nieuwelingen vertrekken voor een race over ongeveer vijftig ronden De verschillende ritten van dit neder laagtoernooi worden gereden in het sportpark „Adrichem" aan de Aagtedijk in Beverwijk. De bezoekende club die gastheer „Kennemerland" de grootste nederlaag toebrengt, komt in het bezit i évan een wisselbeker. instemming van de raad van Velsen in zake het bosplan, dat in een belangrijke behoefte zal gaan voorzien. Verschillende besprekingen zijn ook ge voerd in de bouwcommissie, die belast is met het realiseren van het door de direc tie van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken aan de gemeente Velsen en in het bijzonder aan de inwo ners van Velsen-Noord aan te bieden re creatiegebouw. Hierbij zijn door de com missie met betrekking tot de indeling van het gebouw en wensen ten aanzien van de ruimtelijke indeling op prettige wijze contacten gelegd. Met grote dankbaarheid wordt gewaagd van het feit, dat dr. H. Voorzanger, ja renlang voorzitter van de contactcommis sie en een gezaghebbend lid, zijn beste krachten heeft gegeven in de Wimmissie. Zijn enthousiasme en grote kennis van zaken hebben er toe bijgedragen, dat in Velsen-Noord veel meer aandacht aan za ken van algemeen belang werd besteed. Het is daarom te betreuren, dat dr. Voor zanger, die vandaag van het Hoogovenbe drijf afscheid neemt wegens het betrek ken van een functie elders, zijn arbeid zaamheid ten behoeve van de contactcom missie van de Velser Gemeenschap heeft moeten neerleggen. In de nabije toekomst wacht de com missie nog veel werk in het raam van de steeds groeide industrialisering in de IJmond en met name in Velsen-Noord, waar mogelijk zeer ingrijpende verande ringen de structurele vormgeving van dit gebied mede zullen gaan wijzigen. Toch is de contactcommissie er op bedacht te kunnen beantwoorden aan haar doelstel ling; het verschaffen en het instandhou den van een geheel van voorzieingen, die de leefbaarheid in Velsen-Noord en dus van de bevolking dient te verzekeren. Doordat enkele mutaties hebben plaats gehad is de samenstelling van de con tactcommissie Velsen-Noord van de Vel ser Gemeenschap thans als volgt: W. B. Kleijwegt, voorzitter; ir. P. van Rijn, vi- ce-voorzitter; W. P. J. Mudde, secreta ris; H. Andrea sr., E. J. van den Brink, H. Groen,- pastoor mgr. B. J. Haanen, me vrouw G. H. Hoogeweg-Welleman me vrouw ir. W. D. Karte en de heer E. Sanders, leden. xxxx500000f*>ooootrwot*»oocxx)00oooooocxx»ooooooonoooooooa WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xjtxxajooo«xx*x?ooooo«xx)oooaux" Advertentie VERVOER Gratis vervoer naar het stembureau Na een berichtje komen wij met U afspreken hoe laat U gehaald kunt worden. Opgeven aan: Da Costalaan 17, Driehuis, telefoon 6071. Dolfijnstraat 63, IJmuiden, telefoon 7952 Kruidbergerweg 79, Sant poort, telefoon 7936. Bleyenhoevelaan 13, Vel sen-N., telefoon 24814. Mej. J. W. Bil Nr. 18 van lijst 3 U vraagt: onze wethouders en fractieleden antwporden op de heden te houden forum avond, aanvang 8 uur in het Hervormd Wijk centrum, Burg. Enschedélaan 67 te Sant poort. ledereen is welkom I Tijdens de jaarvergadering van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur die gisteren in het Concertgebouw in Haarlem is gehouden, zijn de plannen voor een nieuw beursge bouw in discussie geweest. De voorzitter, drs. H. B. P. A. Let- schert, zei dat met het nieuwste plan voor een bollenbeurs op de plaats van het Kre- lagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem een bedrag van ƒ3,5 miljoen gemoeid is. Een miljoen zou geleend moeten worden. Met 667 stemmen voor en 429 tegen werd een motie van de afdelingen Noord- wijk, Noordwijkerhout, Voorhout en Lut jebroek aanvaard. Hierin werd aangedron gen op intrekking van het besluit van 1960 de nieuwe bollenbeurs in Haarlem te stichten en het hoofdbestuur te machtigen de beurs te bouwen op een plaats die dit bestuur het meest verantwoord acht. Een van de argumenten voor de motie was het parkeerprobleem in Haarlem. Bij de stemming over de motie hield de „Noord" in grote mate vast aan Haar lem als plaats voor de nieuwe bollen beurs. Het plan de beurs onderdak te brengen bij „Treslong" in Hillegom is in derdaad goedkoper, aldus de voorzitter, maar dan heeft Bloembollencultuur de beurs niet in eigen bezit. „Het is algemeen bekend, dat de rech ter hier te lande zijn beslissingen in on afhankelijkheid neemt en dat de regering zich van een oordeel daarover dient te onthouden. Het Wetboek van Strafvorde ring geeft voldoende gelegenheid aan iemand, die zich bezwaard voelt door een rechterlijke beslissing, daartegen in beroep te komen". Dit antwoordt de minister van Justitie, prof. Samkalden, op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Bakker (CPN) Deze had vragen gesteld over de zijns inziens zeer zware straffen die aan jonge ren waren opgelegd voor het roepen van „fascist" tegen de politie en het werpen van een rookbom op 10 maart. Het Ka merlid vroeg, of de minister niet van me ning was dat in deze gevallen minder sprake was van straf dan wel van een wraakoefening en dreigementen tegen an dere jongeren. De minister zegt in zijn antwoord, het te betreuren dat in deze vragen kwalifi caties van discriminatoire aard zijn opge nomen over de gronden van de rechter lijke beslissingen. Hij is niet voornemens geolg te geven aan de suggestie van het Kamerlid, de officieren van Justitie op dracht te geven in beroep te gaan, om voor de betrokkenen kwijtschelding of ver mindering van deze straffen te verkrij gen. De veroordeelden kunnen zelf in beroep gaan. De Haarlemse economische politierech ter heeft maandag een 67-jarige Heem- stedenaar conform de eis van de officier van Justitie tot ƒ100 boete veroordeeld en een 78-jarige teler-handelaar van bloembollen uit Haarlem tot 500 veroor deeld. Tegen deze laatste was 700 boete geëist. Zij werden ervan verdacht bollen te hebben gekweekt op een stuk grond van vier are, waarvoor zij geen teeltrecht hadden. De spil echter in deze zaak waar het om draaide, de broer namelijk van de Heemstedenaar, bleef buiten schot. Voor zijn broer de verdachte ,die zelf geen bollen meer kweekte, omdat hij ziek was, maar wel het teeltrecht bezat, had hij het telen voortgezet. De Heemste denaar verschafte zijn broer blanco on- De nieuwste Amerikaanse weerssa- telliet, de Nimbus-C, seint onafge broken foto's van wolkenformaties naar de aarde. Het observatorium in Bochum ontving maandag een plaat, waaruit blijkt dat er zich in het ge fotografeerde deel van de aarde een lagedrukgebied aan het ontwikkelen is. De foto's van de Nimbus worden door verschillende observatoria in de wereld ontvangen. Het lijkt erop dat de weersvoorspelling een be langrijke schrede voorwaarts heeft gezet nu een satelliet dag en nacht het weer observeert. (Telefoto). dertekende papieren, zodat hij de vrij» hand had. De verdachte trok geen inkomsten uit de kwekerij. „Ik weet niet precies wat er met de opbrengst is gebeurd", zei hij. De administratie en de verkoop werden derhalve door zijn broer geregeld. De verdachte had niet graag afstand willen doen van het teeltrecht, omdat hij, wegen» traditie, er nogal aan verknocht was. De broer werkte als vertegenwoordiger op provisie-basis voor de firma van de Haarlemmer. Het teeltrecht werd feitelijk door deze firma gebruikt, zo verklaarde de Heemstedenaar. Voor dit bedrijf hield de broer de zaken lopende. De eigenaar zette „slechts" zijn handtekeningen onder de noodzakelijke papieren. Een bloembollenbedrijf in Hillegom werd veroordeeld tot boeten van 3000, waarvan 1500 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van 500. De officier van Justitie had boeten van 4000, waarvan de helft voorwaarde lijk en ƒ750 geëist. De eerste boete betrof het kweken van hyacinten op een te groot terrein, het tweede het kweken van tulpen op een kleiner terrein. Het bedrijf zou met het opmeten van de terreinen een vergissing hebben gemaakt, waardoor er op een te groot veld was gekweekt. Een Haarlemse zakenman werd tot 75 boete veroordeeld, omdat hij de uitver- kopenwet had overtreden. De officier van Justitie, die het clandestien uitverkoop houden, juist in handelskringen, een bij zonder ernstige zaak vond had 150 boe te geëist. Binnen een maand tijd, had de man de uitverkoopwet twee keer overtre den. Met ingang van 22 mei zullen de ver trektijden van de ponten in de veerdienst bij Buitenhuizen worden veranderd. Dit houdt verband met het invoeren van de zomerdienstregeling van de NACO-bus- sen. Tussen zes uur 's morgens en elf uur 's avonds zullen de ponten vanaf de noordzijde vertrekken op het hele uur en daarna steeds om de twintig minuten. Vanaf de zuidzijde vertrekken zij om tien, dertig en vijftig minuten over het uur. Utrecht. De heer H. van Gogh uit Vleu ten is op een proefschrift getiteld „Het isoleren ep bepalen van microgram hoe veelheden fluor uit biologisch materiaal" gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Promotor wa* i prof. dr. J. A. C. van Pinxteren.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7